PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استاکاتو؟؟؟؟؟؟

yosofnia
Monday 9 September 2013, 10:35 AM
سلام دوستان محترم برای ارشه های استاکاتو اگه یکم ارشه ها رو روی سیم های ویولن فشار بدیم فقط خیلم کم که اون بریدگیش معلوم بشه اشکال داره؟ مثلا اتود 14 ولفارت اون 6 تا چنگ رو باید دیگه استاکاتو زد اگه اونجا یکم با انگشت اول درست چپ یکم فشار ب روی ارشه بیاریم اشکال داره؟

melika1377
Monday 9 September 2013, 12:03 PM
وای خیلی سخته استکاتو

violonlover
Monday 9 September 2013, 01:08 PM
با دست چپت به آرشه فشار بیاری؟اگه منظورت دست راسته ،ببین بهتره وزن آرشت رو کم کنی و فقط بین دو آرشه وقفه بندازی.این وقفه ها باید یکم خشک باشه نه اون قدر خشک که دستت مثل ربات حرکت کنه منم قبلا یکم تو این تکنیک مشکل داشتم ولی وقتی یاد بگیریش برات اسون می شه

yosofnia
Monday 9 September 2013, 01:38 PM
با دست چپت به آرشه فشار بیاری؟اگه منظورت دست راسته ،ببین بهتره وزن آرشت رو کم کنی و فقط بین دو آرشه وقفه بندازی.این وقفه ها باید یکم خشک باشه نه اون قدر خشک که دستت مثل ربات حرکت کنه منم قبلا یکم تو این تکنیک مشکل داشتم ولی وقتی یاد بگیریش برات اسون می شه
:10: عجله داشتم نوشتم . ممنون خب مگه فشار دادن ارشه اشتباه؟یکمش ک خمون وقفه ای ک میگین ایجاد بشه؟؟

soul_violin
Monday 9 September 2013, 01:54 PM
به نظر من فشار دادن آرشه هیچ ربطی به وقفه انداختن نداره ولی در هنگام استکاتو زدن همون طور که دوست عزیز گفتند یه کم باید خشک باشه!

yosofnia
Monday 9 September 2013, 02:05 PM
به نظر من فشار دادن آرشه هیچ ربطی به وقفه انداختن نداره ولی در هنگام استکاتو زدن همون طور که دوست عزیز گفتند یه کم باید خشک باشه!
نه منظور منو نگرفتین منظورم اینه ک یه فشار کوچولو بدیم و بعد زود ولش بدیم یکم حالت پرش داره و لی اونقدر فشار زیاد نیس ک ارشه از رو سیم بلند بشه . راستی مثلا تو سرعت 110 اون وقفه ای ک میگیم ملموس هستش یا نه فقط حس میشه ک حالت استاکاتو داره؟؟

soul_violin
Monday 9 September 2013, 05:26 PM
نه منظور منو نگرفتین منظورم اینه ک یه فشار کوچولو بدیم و بعد زود ولش بدیم یکم حالت پرش داره و لی اونقدر فشار زیاد نیس ک ارشه از رو سیم بلند بشه . راستی مثلا تو سرعت 110 اون وقفه ای ک میگیم ملموس هستش یا نه فقط حس میشه ک حالت استاکاتو داره؟؟

نه!نه!نه!من منظورم این بود که اون قدر به سیم فشار وارد نشه که ازش صدای ناهنجار دربیاد!وگرنه اگه فشار وارد نشه که استکاتو نمیشه!ولی معمولا ما تو درس های اول از استکاتو یه برداشت دیگه ای میکنیم و خیلی استکاتو ها خشن از آب در میاد؛اما استاد من همیشه بهم یادآوری میکرد که استکاتو رو باید از مچ دست وارد کنم به خاطر همین استکاتو یکی از تکنیک های مهم در ویولنه!

yosofnia
Monday 9 September 2013, 05:38 PM
نه!نه!نه!من منظورم این بود که اون قدر به سیم فشار وارد نشه که ازش صدای ناهنجار دربیاد!وگرنه اگه فشار وارد نشه که استکاتو نمیشه!ولی معمولا ما تو درس های اول از استکاتو یه برداشت دیگه ای میکنیم و خیلی استکاتو ها خشن از آب در میاد؛اما استاد من همیشه بهم یادآوری میکرد که استکاتو رو باید از مچ دست وارد کنم به خاطر همین استکاتو یکی از تکنیک های مهم در ویولنه!
ممنونم دوست عزیز

soul_violin
Monday 9 September 2013, 05:46 PM
ممنونم دوست عزیز

خواهش میکنم.