PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی : درامز در سبکهای موسیقی

Hmd_N
Sunday 19 August 2007, 01:02 PM
با سلام به جیگران نت آهنگی

با توجه به آشنایی و شناخت شما از ساز درامز در گذشته و یا از طریق اطلاعات بخش درامز و شناخت اهمیت این سازه کوبه ایه مهم در بیس و ریتم انواع موسیقی حالا در اینجا میخواهیم یک نظر خواهی بزاریم مبنی بر اینکه به نظر شما ساز درامز در انواع موسیقی چند درصد میتونه اهمیت و نقش بسزایی داشته باشه.

شما بر اساس اطلاعاتی که در مورد این ساز دارید و مقالات و نوشته ها یی که خوانده اید و فیلمها و فایلهای صوتی که دیده اید و گوش کرده اید در این نظر خواهی شرکت کنید.

در زیر انواع موسیقی که درامز به عنوان ساز اکوستیک بکار میرود گفته میشود و شما به هر کدوم از آنها بر حسب اهمیت درامز درصد بیان کنید و حتما دلیلتون رو هم بیان کنید.

1- Rock: انواع سبک Rock

2- متال : انواع سبک متال

3- جز

4- بلوز

5- کانتری

6- پاپ

7- کلاسیک

8- تلفیقی ( منظور به نوعی پاپ ایرانی )

9- سنتی ( در صورت استفاده )

ممنون میشم همه ی جیگران نت آهنگی در این نظر خواهی شرکت کنند و نظراتشون رو بگن !

قربونتون:ak

shbaharehs
Sunday 19 August 2007, 06:00 PM
ا من اوليم!؟ هي هي خب اگه من باشم:
2
1
6و8

به نظرم اولويت دارن,چون اصلا سبكشون طوريه كه بدونه يه بيت خواص اون اهنگيو كه در اين سبكهاست رو اجرا كرد, البته پاپ رو هم ميشه برداشت چون اكثر اهنگاي پاپ رو با گيتار ميشه زد ولي اون قشنگيشم به درامز پشتشه. متال و راكم كه درامز جز ابزارهاي اصليشه و اصلا نميشه برداشت! جازم كه با سكسيفون ميشه بدون درام اجرا كرد و سنتي هم كه فكر نكنم درست باشه كه استفاده بشه.

ممنون

Hes_r
Sunday 19 August 2007, 08:32 PM
من اطلاعات زیادی ندارم .

ولی فک کنم تو کلاسیک هم کاربرد داشته باشه

Majed
Sunday 19 August 2007, 08:34 PM
من تخصصی ندارم در این زمینه

نظری نمیدم... اما استفاده میکنیم

Hmd_N
Monday 20 August 2007, 01:47 AM
ا من اوليم!؟ هي هي خب اگه من باشم:
2
1
6و8

به نظرم اولويت دارن,چون اصلا سبكشون طوريه كه بدونه يه بيت خواص اون اهنگيو كه در اين سبكهاست رو اجرا كرد, البته پاپ رو هم ميشه برداشت چون اكثر اهنگاي پاپ رو با گيتار ميشه زد ولي اون قشنگيشم به درامز پشتشه. متال و راكم كه درامز جز ابزارهاي اصليشه و اصلا نميشه برداشت! جازم كه با سكسيفون ميشه بدون درام اجرا كرد و سنتي هم كه فكر نكنم درست باشه كه استفاده بشه.

ممنون

ممنون بهاره خانم که نظر خودت رو گفتی !

فقط یه چند تا مورد رو بگم البته با اجازت .
1- عزیز به تاپیک اول من کامل توجه نکردی، چون گفته بودم به هر کدوم از سبک هایی که گفته شده یه درصدی رو بیان کنید منظور از درصد اینه که بگین مثلا به نظرتون در سبک راک ساز درامز میتونه چند درصد نقش کلیدی داشته باشه و بعد از گفتن درصدش دلیلتون رو هم بگین !

2- در مورد موسیقیه * جز * Jazz باید بگم که ساز های اصلیه بکار رفته در یک ارکستر جز : درامز، کلارینت، ترومپت، ترومبون، بانجو، ساکسیفون، کنترباس و پیانو میباشد که درامز جزو سازهای اصلیه این سبک هست که نبودش تاثیر خیلی زیادی در موسیقیه جز داره !

3- هر نوع موسیقی رو میشه حتی با یک سازه کامل مثل پیانو نواخت، ولی وقتی صحبت از ارکستر یه نوع موسیقی میشه مثال ارکستر یه گروه پاپ یا راک یا کلاسیک اونموقع ما با توجه به تمامیه سازهای بکار رفته مخصوصا سازهای اصلیه اون نوع موسیقی صحبت میکنیم . در مورد موسیقیه پاپ هم سازهای اصلیه بکار رفته در یک ارکستر پاپ : گیتار الکتریک، گیتار باس، ارگ الکتریک (کیبورد)، پیانو الکتریک، سینتی سایزر و درامز هستند.

بازم از بهاره خانم ممنون که اومد نظرشو گفت . جیگران، حالا حتما نباید که کامل و با نهایت درستی نظرتون رو بگید ، بیایید نظرتون رو بگید بعد دربارش بحث میکنیم !!! :aq

قربونتون

MonaLisa
Monday 20 August 2007, 02:27 AM
به نظر من درام یه سازی مثل گیتار نیست که بشه با ارگ هم جبرانش کرد البته میشه ولی خیلی تخصصی پس اگر توی سبکی از موسیقی حضور داشته باشه حتما حضور اساسی رو داره ....مثلا توی سبک پاپ البته پاپ ایرانی با حتی یک ارگ و درام هم میشه گروهی رو چرخوند پس به نظر من توی زیبایی پاپ ایرانی 50% رو مدیون درام است ....
درباره ی جز هم که خوده حمید جان کامل گفتن ....درباره ی موسیقی سنتی هم فکر نمیکنم کاربردی داشته باشه
توی سبک بلوز هم به نظرم میتونه یکی از اصلی ها باشه ....
توی سبک متال و راک هم تا اونجایی که من میدونم از الزاماته یعنی شاید بشه 80% کار کلیدی رودر نظر گرفت...

اینم از اطلاعات کوچولوی من ....

behnam_Akb
Monday 20 August 2007, 11:40 AM
درامز چیزی که خیلی بهش علاقه دارم ولی اطلاعاتی ندارم

میشه یه کم در مورد تئوریش بنویسید مخصوصا توی راک و متال

Hes_r
Monday 20 August 2007, 02:13 PM
بهنام جان ، حمید جان تاپیک های خیلی زیاد و خوب و عالی رو در باره ی درام زدن

یه نیگاهی بنداز

Hmd_N
Monday 20 August 2007, 03:11 PM
اساتید و بروبچز نت آهنگی، پس کوشید بابا بیایید نظرتون رو بگید دیگه ! حالا حتما نباید دقیق و درست باشه که، بیایید بحث میکنیم !:bg

ممنون:ak

shbaharehs
Monday 20 August 2007, 05:51 PM
ممنون بهاره خانم که نظر خودت رو گفتی !

فقط یه چند تا مورد رو بگم البته با اجازت .
1- عزیز به تاپیک اول من کامل توجه نکردی، چون گفته بودم به هر کدوم از سبک هایی که گفته شده یه درصدی رو بیان کنید منظور از درصد اینه که بگین مثلا به نظرتون در سبک راک ساز درامز میتونه چند درصد نقش کلیدی داشته باشه و بعد از گفتن درصدش دلیلتون رو هم بگین !

2- در مورد موسیقیه * جز * Jazz باید بگم که ساز های اصلیه بکار رفته در یک ارکستر جز : درامز، کلارینت، ترومپت، ترومبون، بانجو، ساکسیفون، کنترباس و پیانو میباشد که درامز جزو سازهای اصلیه این سبک هست که نبودش تاثیر خیلی زیادی در موسیقیه جز داره !
3- هر نوع موسیقی رو میشه حتی با یک سازه کامل مثل پیانو نواخت، ولی وقتی صحبت از ارکستر یه نوع موسیقی میشه مثال ارکستر یه گروه پاپ یا راک یا کلاسیک اونموقع ما با توجه به تمامیه سازهای بکار رفته مخصوصا سازهای اصلیه اون نوع موسیقی صحبت میکنیم . در مورد موسیقیه پاپ هم سازهای اصلیه بکار رفته در یک ارکستر پاپ : گیتار الکتریک، گیتار باس، ارگ الکتریک (کیبورد)، پیانو الکتریک، سینتی سایزر و درامز هستند.

بازم از بهاره خانم ممنون که اومد نظرشو گفت . جیگران، حالا حتما نباید که کامل و با نهایت درستی نظرتون رو بگید ، بیایید نظرتون رو بگید بعد دربارش بحث میکنیم !!! :aq

قربونتون

اااااااا! شرمنده من نفهميده بودم! ممنون كه گفتين!:ى با اجازتون دوباره مينويسم:ى
به نظر من 90 درصد موسيقيه متال و راك به درامز و بيتش بستگي داره, چون درام كلا به موسيقي "هيجان" ميده (از خودم كلمه دراوردم!!!هي هي!!!)
راجبه موسيقيه پاپم كه استفاده ي خيلي زيادي داره و تقريبا 75% اكثر اهنگهاي پاپ روي درام و پركاشنش ميچرخه.
راجبه جاز هم كه خيلي ممنون كه توضيح دادين:t. توي موسيقي كانتري هم فكر كنم حدودا 40-60% كاربرد داشته باشه. در كلاسيك رو فكر نميكنم زياد استفاده داشته باشه كه البته اطلاعات زيادي ندارم. سنتي هم فكر كنم سازهاي ديگه اي براي جايگزيني داشته باشه.
ممنون

Sina_Eftekhari
Monday 20 August 2007, 06:01 PM
شرمنده از اين كه دخالت مي كنم. من تنها چيزي كه در مورد درامز مي توانم ذكر كنم اين است كه تنوع رنگ آميزي و ديناميك صداي آن بين سازهاي كوبه اي كم نظير است. بنابراين فكر كنم بتواند در بيشتر سبكهاي موسيقي استفاده شود. البته بعيد مي دانم بتواند جاي خيلي از ظرافتها و تكنيكها و نوانسهايي كه روي بعضي از سازهاي كوبه اي مثل تنبك اجرا مي شود و بيشتر به روش نوازندگي مربوط مي شود تا امكانات ساز را پر كند.
باز هم ببخشيد, راستش اين تاپيك به كل از حيطه اطلاعات بنده خارج است. ترجيح مي دهم بيشتر مطالب دوستان را بخوانم تا چيزي ياد بگيرم.
خيلي ممنون

Hmd_N
Monday 20 August 2007, 11:06 PM
واقعا تا الان از جیگرانی که اومدن نظرشون رو گفتن خیلی خیلی تشکر میکنم ! سینا جان و بهاره جون و گارفیلد جون خیلی عالی بود ! ممنون !

بابا کوشین پس بیایین دیگه جیگرا !

hichnafar
Tuesday 21 August 2007, 10:03 AM
سلام
من خیلی درباره ی درامز نمی دونم ولی همونطورکه دوستان دیگه هم گفتن توی راک ومتال کاربردش خیلیه وتوی پاپ هم زیادازش استفاده می شه جزروهم که خودآقاحمیدگفتن که ازسازهای اصلیشه .
البته توکلاسیک هم فکرمی کنم می شه حتما"واسه یه سری ازقطعات که یه مقدارریتم تندتری دارن وحالت حماسی دارن ازش استفاده کرد (مخصوصا"ازبعضی قطعاتش )
مرسی.

Hmd_N
Wednesday 22 August 2007, 11:50 PM
نه، مثل اینکه به جز بعضی از جیگرا که ازشونم خیلی ممنونم دیگه جیگره دیگه ای نمیخواد بیاد نظرشو بگه !!!

ولی بازم منتظر میمونیم تا افتخار بدن !

Hmd_N
Monday 24 September 2007, 02:00 AM
دیدم جیگرای جدید و با استعداده زیادی ( بزنم به تخته ) خداروشکر هر روز دارن تو نت آهنگ اضافه میشن حیفم اومد که نظرشون رو درباره ی این تاپیک ندونیم و از اطلاعاتشون استفاده نکنیم واسه همین یه پست زدم که دوباره بحثمون ادامه پیدا کنه !

جیگرا منتظره نظرات خوب و سازندتون هستیم !

dj power
Saturday 10 November 2007, 12:14 PM
بابا این همه گفتید گوشه ای را هم واسه اموزش چند تا تکنیک بزارید.

Hmd_N
Wednesday 14 November 2007, 12:48 AM
بابا این همه گفتید گوشه ای را هم واسه اموزش چند تا تکنیک بزارید.

جیگر جونم اگه منظورت از تکنیکهای مختلف درامزه که اگه یه سری به تاپیک درامز بزنی خیلی از این تکنیکها رو که گفتی اونجا مطرح شده ! اگه منظورت چیزه دیگه ایه که یکم بیشتر توضیح بده ممنون !

.t.A.T.u
Monday 3 December 2007, 08:57 AM
من تازه این تاپیک را دیدم و چقدر هم قشنگه!
خوب من اطلاعات زیادی ندارم ولی:
1. صد در صد، راک بدون درام تقریبا غیر ممکنه!

2. متال هم همچنین، بدون درام غیر ممکن هست!

3. بروبچ گفتن از ساز های اصلی هست، من خودم زیاد جز گوش نکردم ولی فکر کنم تاثیر زیادی داشته باشه

4. در مورد سبک بلوز هم که اصلا اطلاعات ندارم، پس بیخیالش!

5. کانتری هم مثل قبلی

6. در موسیقی پاپ غربی کاربرد زیادی داره شاد 50 درصد تاثیر داشته باشه، در مورد پاپ ایرانی نظری ندارم

7. کلاسیک فکر نمی کنم استفاده بشه، اگر هم بشه فکر نکنم تاثیر زیادی داشته باشه

8.والا به نظر من موسیقی تلفیقی به نوعی می تونه موسیقی امثال یانی، کیتارو و از اینجور آدم ها باشه، در قطعاتی که استفاده می شه تاثیر بی نظیری داره، مثلا 70 درصد

9. مگه کسی استفاده می کنه؟

Hmd_N
Tuesday 4 December 2007, 12:10 AM
تاتو جون مرسی از نظراتت !

در مورد استفاده درامز در موسیقیه ایرانی ( سنتی ) این بود که اگه استفاده کنیم چی !

البته در مورد این مساله در یک تاپیک جداگانه بحثش رو شروع کردیم، ممنون میشم اگه نظرت رو هم اونجا مطرح کنی !
You can see links before reply

جیگرای دیگه هم بیان نظراتشون رو بگن، خوشحال میشیم استفاده ببریم !

armandelta2002
Wednesday 2 May 2012, 10:44 AM
گزینه 1 و2

soheil_moradi
Tuesday 26 February 2013, 04:44 AM
من خودم درام کار میکنم و نظر من اینه:
راک : 100 درصد
متال: 100 درصد
جز: 90 درصد
پاپ: 40 درصد ( اگه درامم نباشه میشه با سازهای کوبه ای دیگه راهش انداخت )
در مورد بلوز اطلاعی ندارم
کانتری: 40 درصد
کلاسیک: 10 درصد
تلفیقی: منظورتو نفهمیدم یه کم گیج شدم الان اگه میتونی توضیح بده
سنتی: 1 درصد

البته این نظر من بودااااا:9:
تچچچچکر

HellRider_2012
Tuesday 13 August 2013, 05:59 AM
سلام
نظر من گزینه های 2 و 1 که تو هر دوتاشم 100% لازمه
چون درام تو این دو سبک بیشترین تاثیر گذاریو داره و باعث میشه آهنگ هماهنگیو جذابیت خواصی داشته باشه

SinCIty
Monday 30 September 2013, 09:01 AM
سلام خدمت تمام دوستان
همنطور که میدونید درامز یک ساز ریتمیک هست نه ملودیک
و همیشه در تمام سبک های موسیقی یک ساز کوبه ای (ریتمیک) برای نواختن ریتم پایه اون اجرا باید باشه

نتیجتا فرقی نداره کدوم سبک شما مدنظر داری ، چون تمامشون باید ریتشون با درامز زده بشه تا سایر سازها شروع به نواختن ملودیشون کنن

موفق باشید

FMETAL
Monday 30 September 2013, 09:27 AM
سلام خدمت تمام دوستان
همنطور که میدونید درامز یک ساز ریتمیک هست نه ملودیک
و همیشه در تمام سبک های موسیقی یک ساز کوبه ای (ریتمیک) برای نواختن ریتم پایه اون اجرا باید باشه

نتیجتا فرقی نداره کدوم سبک شما مدنظر داری ، چون تمامشون باید ریتشون با درامز زده بشه تا سایر سازها شروع به نواختن ملودیشون کنن

موفق باشید

دوست عزیز، شما برای اینکه بتونید "ریتم" رو بزنید، باید بدونید که آهنگ در چه سبکی هست. شما صرفاً به‌عنوان درامری که سازش "ریتمیک" هست، نمیتونی‌ بشینی‌ پشت درامز و وسط یه آهنگ Heavy Metal, ریتم ۶/۸ خالتور ایرانی بزنی‌!!! برای نواختن هر سازی، سبک باید مشخص باشه.

arman666
Monday 30 September 2013, 08:26 PM
به نظر من درامز یک ساز اصلی و پایه در موزیک های هوی متال و راک محسوب میشه.

SinCIty
Monday 30 September 2013, 08:56 PM
دوست عزیز، شما برای اینکه بتونید "ریتم" رو بزنید، باید بدونید که آهنگ در چه سبکی هست. شما صرفاً به‌عنوان درامری که سازش "ریتمیک" هست، نمیتونی‌ بشینی‌ پشت درامز و وسط یه آهنگ Heavy Metal, ریتم ۶/۸ خالتور ایرانی بزنی‌!!! برای نواختن هر سازی، سبک باید مشخص باشه. دوست عزیز من نگفتم در رابطه با ریتم ها صحبت نکردم دقت بفرمایید گفتم درامز یک ساز ریتمیک هست و همواره بعنوان قلب کنسرت شناخته می شود بله حق باشماست و کنسرت راک، درامر باید ریتم های راک رو بزنه و الی آخر من عرض کردم فرقی نداره چه سبکی، به یک ساز ریتمیک (کوبه ای) مثل درامز همواره نیاز هست انشاالله که منظورم رو رسونده باشم

saeedtaleb
Sunday 2 April 2017, 01:13 PM
لطفا در مورد آموزش نواختن 6/8 ایرانی درام راهنمایی کنید