PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلطان جاز ایران

Fereshteh_Baran
Saturday 26 October 2013, 08:38 PM
سلام امروز 4 آبان، مصادف است با سالروز فوت هنرمند قدیمی ایرانی، ویگن.
ویگن در 2 آذر 1307 در همدان به دنیا آمد. و به سلطان پاپ مشهور شد. با خواننده هایی مثل هاید، دلکش و پوران، ترانه هایی دو صدایی اجرا کرد. روح همه شان شاد باد.

spi
Tuesday 3 December 2013, 03:58 PM
جاز تلفظِ اشتباهی از سبک موسیقی جَز هستش... ویگن به هیچ وجه خواننده ی جز نبود خواننده ی پاپ بود پس قاعدتا نمیتونه سلطانِ جاز یا جز باشه :)

m_rv_2008
Tuesday 3 December 2013, 05:25 PM
ایول سلطان. منم خیلی دوسش دارم. به خصوص اون آهنگش که میگه : بیا که در چهره تو جلوه قمر میبینم / در سایه گیسوی تو شام بی سحر میبینم.
اما ویگن اگر چه به این نام مشهور شد ولی این لقب فقط یه لقب هست و معنای واقعی نداره. برای این که ویگن هیچوقت خواننده سبک جز نبود. تازه توی اون سالها به درامز میگفتن جاز. هنوز هم بعضیا میگن. چون ویگن از درامز توی کاراش استفاده میکرد بهش این لقب رو دادن احتمالا. توی اون سالها هنوز ترانه سرایی امروزی مد نشده بود و ملودی های ویگن اگر چه بعضیش غربی بود ولی تم شعر های سنتی ایرانی داشتن. مثل همین که بالا خودم نوشتم. ولی کم کم درست شدن و آهنگ های بعدیش کمی بهتر شد. به هر حال ویگن دُردُریان که برادر همون کارو نویسنده معروف هست یه خواننده سبک جز jazz نبود. پاپ میخوند. حالا شاید یه دو تا کار جز هم تو پروندش باشه که من تا حالا نشنیده باشم. ولی خب .... خواننده خوبی بود. خدا بیامرزش.

Fereshteh_Baran
Wednesday 4 December 2013, 12:09 PM
البته این را هم من اضافه کنم که من سبک ها را نمیشناسم و این مطلب را از اینترنت پیدا کردم و به مناسبت سالگردش توی سایت قرار دادم. به هر حال ممنون از راهنمایی تون.