PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: تغییرسبک یاهر دو ؟

hichnafar
Tuesday 21 August 2007, 02:07 PM
سلام
اساتید ودوستان گرامی
نزدیک چهارسال هست که دارم ویولن کلاسیک می زنم وفکرمی کنم لازم باشه که ایرانی روهم یادبگیرم من هردوی این سبک هارودوست دارم ،استادخودم هم ایرانی کارمی کنن هم کلاسیک .به نظرشمابهتره ایرانی روشروع کنم وکلاسیک روهم ادامه بدم یااینکه فقط یکی ازاین دوروانتخاب کنم ؟
ممنون می شم اگه تجربه ای هم دراین زمینه داریدبفرمایید.
مرسی.

Hmd_N
Tuesday 21 August 2007, 02:38 PM
استاد مرحوم زندگانی بعد از مدتی که کلاس پیش ایشون میرفتم به من گفتن که باید 7-8 ماه برم کلاسیک کار کنم واسه قوی شدن پوزسیون هام ! کلاسیک نوازی به قوی شدن انگشتها و آرشه خیلی کمک میکنه البته نسبت به ایرانی بیشتره ( منظور ) ! سارا جان شما که کلاسیک کار کردی به نظر من میتونی در کنارش ایرانی رو هم کار کنی ولی بهتره که کلاسیک رو تا اونجا ادامه بدی که از لحاظ انگشت گذاری و آرشه کشی مشکل چندانی نداشته باشی اونوقت وقتی بری سراغ ایرانی میبینی که پیشرفت کارت چندین برابر میشه و میبینی که ایرانی زدن واست خیلی راحت تر میشه ! البته این رو هم میدونی که حال و هوا و حس ایرانی با کلاسیک چقدر فرق میکنه و اون نت های تزیین و گلیس ها و ربع پرده ها و تکنیک هایی که تو ایرانی داریم با کلاسیک تا حدود زیادی فرق میکنه !

Majed
Tuesday 21 August 2007, 02:51 PM
راستش من تخصص ندارم.. اما فکر نمیکنم پرداختن به یکی آدم رو از پیشرفت تو اون یکی باز داره.... اگه جفتش رو دوست داریی خوب هرجفتش رو دامه بده..... فقط کارت سخت تر میشه

Amir
Tuesday 21 August 2007, 03:23 PM
با سلام

ویولن کلاسیک نواختنش از ویولن ایرانی آسون تره و می تونه یه جورایی مکمل ویولن ارانی باشه شما با خیال راحت ایرانی رو شروع کن

در ضمن هدفت رو از نوازندگی مشخص کن

اکثر ویولن زن های ایرانی کار solo زن های خوبی میشن و اکثر ویولن زن های کلاسیک تو ارسکتر های سمفونیک قوی کار می کنن

ویولن ایرانی آنچنان که باید روی پوزیسیون ها تکیه نداره نسبت به کلاسیک

در عوض شما در ویولن ایرانی دو پرده اضافه + انواع نت زینت و غیره یاد می گیری که تو کشوری مثل ایران با فرهنگش خیلی نیازه

ولی در کل هر دوشون می تونن مکمل هم باشن
اگه می خوای دانشگاه هنر بری ویولن کلاسیکت رو قوی کن چون ویولن ایرانی در دانشگاه و دنیا جایی نداره ( افسوس )

Hes_r
Thursday 23 August 2007, 03:43 PM
من حرف امیر در رابطه با سخت تر بودن سنتی رو اصلا قبول ندارم . پوزیسیون ها و آرشه کشی های کلاسیک کار هر کسی نیست .

استاد من حرف قشنگی میزنه . میگه کلاسیکا انگشتا رو خشک میکنه و سنتی شیرین .

شیرین کردن انگشت ها بعد از خشک شدنش سخته ولی با تمیرن میشه .

منم حرف حمید رو پیشنهاد میکنم ولی فک کنم یه کم کارت سخت بشه .