PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد بهترین استاد و اموزشگاه برای سلفژ و......؟

majid55
Tuesday 19 November 2013, 09:29 PM
دوستان اگر اموزشگاه یا استادی در تهران که بطور اصولی سلفژ تدریس مینماید می شناسند ممنون میشم راهنمای کنند بی صبرانه منتظر نظر دوستان هستم جائی ثبت نام کردم الان دو جلسه است فقط کلاس شده کلاس خرید و فروش پیانو از اول کلاس در این دو جلسه فقط ایشون صحبت و تشویق بود در مورد خرید پیانو من نمیدونم اخه ده دوازده میلیون بدم پیانو که سلفژ یاد بگیرم بعدش که با پیانو ارتباط برقرار نمی کنم چکارش باید بکنم؟ اصولا برای درس سلفژ داشتن پیانو از ضروریات است لطفا راهنمائی بفرمائید

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 09:43 PM
سلام دوست عزیزم ..

برای یادگیری سلفژ نیاز به یک ساز کلاویه ای هست که کوک ثابت داشته باشه ..

شما می تونید از کیبوردهای 4 یا 5 اکتاوی هم استفاده کنید که قیمت مناسبی دارند ..

بهترین اساتید سلفژ از دیدگاه من این دو استاد هستند :

1 - استاد مهدی قاسمی (رهبر ارکستر گروه کر شهر تهران - مدرس دانشگاه تهران و ..)

2 - استاد محمد واحد ( فارق التحصیل موسیقی از دانشگاه هنر)

سبک تدریس هر دو به یک شکل هست و هیچ تفاوتی در تدریس باهم ندارن ..

فوق العاده با تجربه ، تحصیلکرده و دلسوز هستند .. من سلفژ رو از این دو استاد یاد گرفتم ..

هر دو در آموزشگاه پارت تدریس دارند .. برای مشاهده ی رزومه ی این دو استاد می تونید به لینک زیر مراجعه کنید ..

You can see links before reply (You can see links before reply)

majid55
Tuesday 19 November 2013, 09:47 PM
سلام دوست عزیزم ..

برای یادگیری پیانو نیاز به یک ساز کلاویه ای هست که کوک ثابت داشته باشه ..

You can see links before reply (You can see links before reply)

عذرخواهی می کنم من یک نکته ابهام برام ایجاد شد من پیانو نمی خوام یاد بگیرم برای ویلون پیشنهاد دادن برم سلفژ بازم باید پیانو بگیرم؟

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 09:50 PM
عذرخواهی می کنم من یک نکته ابهام برام ایجاد شد من پیانو نمی خوام یاد بگیرم برای ویلون پیشنهاد دادن برم سلفژ بازم باید پیانو بگیرم؟

بله من متوجه اشتباهم شدم و در حال تصحیحش بودم که دیدم شما زودتر از من پست دادین ..

عذرخواهی می کنم منظورم یادگیری سلفژ بود .. :)

majid55
Tuesday 19 November 2013, 09:51 PM
ببخشید برا خرید بگم کیبرد چهار اکتاوی می خوام اینه اسمش یا اسم خاصی داره برا خرید در ضمن قیمت مناسب منظور چقدر است سمپلر بزرگوار؟

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 10:01 PM
ببخشید برا خرید بگم کیبرد چهار اکتاوی می خوام اینه اسمش یا اسم خاصی داره برا خرید در ضمن قیمت مناسب منظور چقدر است سمپلر بزرگوار؟

تشریف ببرید جمهوری .. بگین ساده ترین و ارزون ترین مدل کیبوردی که دارین چیه و چنده ؟؟

بگین اصلا امکانات و قابلیت هاش برام مهم نیست و لازم ندارم .. فقط می خوام یه صدایی شبیه به پیانو ازش خارج بشه ..

majid55
Tuesday 19 November 2013, 10:08 PM
بازهم مثل همیشه از اینکه وقت گذاشتید و برام توضیح دادید ممنونم ترس وجودم را گرفته بود وقتی گفتن پیانوی سیزده تومنی باید بگیرید البته تهیه اش کار دشواری شاید نباشه ولی خوب به دردم نمی خورد چکارش می کردم کجا جاش میدادم

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 10:16 PM
بازهم مثل همیشه از اینکه وقت گذاشتید و برام توضیح دادید ممنونم ترس وجودم را گرفته بود وقتی گفتن پیانوی سیزده تومنی باید بگیرید البته تهیه اش کار دشواری شاید نباشه ولی خوب به دردم نمی خورد چکارش می کردم کجا جاش میدادم

خواهش می کنم دوست من ..

نمی دونم این استاد شما چه فکری با خودش کرده این حرفو زده ..

حتی با سازهای دیگه مثل گیتار و .. هم میشه سلفژ کار کرد و یکی از دوستان خودم هم بود که این کار رو انجام می داد اما خب زیاد توصیه نمیشه .. و اینکه کار سختی هم هست ..

شما روی یک ساز کلاویه ای به راحتی می تونید فواصل رو ببینید ، تئوری یاد بگیرید ، سلفژ کار کنید و ..

برای همینه که معمولا پیانو یا کیبورد رو پیشنهاد می کنند ..

اگر بخواهید موسیقی رو به صورت جدی کار کنید این کیبورد تا ابد در کنار شما خواهد بود و لازمه ی کار شماست ..

majid55
Tuesday 19 November 2013, 10:41 PM
خواهش می کنم دوست من ..

نمی دونم این استاد شما چه فکری با خودش کرده این حرفو زده ..

حتی با سازهای دیگه مثل گیتار و .. هم میشه سلفژ کار کرد و یکی از دوستان خودم هم بود که این کار رو انجام می داد اما خب زیاد توصیه نمیشه .. و اینکه کار سختی هم هست ..

شما روی یک ساز کلاویه ای به راحتی می تونید فواصل رو ببینید ، تئوری یاد بگیرید ، سلفژ کار کنید و ..

برای همینه که معمولا پیانو یا کیبورد رو پیشنهاد می کنند ..

اگر بخواهید موسیقی رو به صورت جدی کار کنید این کیبورد تا ابد در کنار شما خواهد بود و لازمه ی کار شماست ..

Sampler:9::9: بزرگوار اینقدر وقت میذارید و مبسوط توضیح میفرمائید خیلی وقتها از ترس اینکه زیاد وقت شما را می گیرم و با سوالات پی در پی خستتان می کنم خجالت می کشم بپرسم خواهشا هیچ وقت از دستم خسته نشید:9::9:

- - - Updated - - -

در ضمن بنا به توصیه شما الان در سایت پارت ثبت نام کردم احتمال قوی فردا باهام تماس خواهند گرفت

- - - Updated - - -

ولی خدای این موسیقی هم خیلی و پیچ تو پیچه همه چی بهم ربط داره ویلون را استارت زدیم ببینید به کجا ها که نرسیدیم فکر کنم اخر الامر یه بتهونی باخی چیزی ازم در بیاد

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 10:48 PM
خواهش می کنم نزنید این حرفارو دوست من .. وظیفست ..

خوشحالم از اینکه ثبت نام کردین .. از کارکردن با استاد واحد و استاد قاسمی پشیمون نخواهید شد .. و به نظر من نقطه ی عطفی در زندگی موسیقیایی شما خواهد بود ..

امیدوارم وقت خالی داشته باشند برای کلاس که زودتر شروع کنید .. اگر نداشتن پیشنهاد می کنم توی لیست رزرو قرار بگیرین ..

بله موسیقی دقیقا همینطور هستش .. امیدوارم با تلاش و پشتکار به هدف هایی که دارین برسین ..

majid55
Tuesday 19 November 2013, 10:52 PM
امیدوارم وقت خالی داشته باشند برای کلاس که زودتر شروع کنید .. اگر نداشتن پیشنهاد می کنم توی لیست رزرو قرار بگیرین ..

چشم

majid55
Tuesday 19 November 2013, 11:07 PM
الان که فکر می کنم از استاد سلفژ خواستم صداشون را ضبط کنم اجازه ندادن حق داشتن چون اگر کسی گوش میداد فکر می کرد وسط یک حراجی به سبک مدرنشم اینقدر الان در مورد قیمت پیانو مدلها اکوستیک دیجیتال و رویال و سایز و امکانات وقیمتها اموختم که در مورد ریتم و سه چهاروم و سلفژ نیاموختم

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 11:16 PM
الان که فکر می کنم از استاد سلفژ خواستم صداشون را ضبط کنم اجازه ندادن حق داشتن چون اگر کسی گوش میداد فکر می کرد وسط یک حراجی به سبک مدرنشم اینقدر الان در مورد قیمت پیانو مدلها اکوستیک دیجیتال و رویال و سایز و امکانات وقیمتها اموختم که در مورد ریتم و سه چهاروم و سلفژ نیاموختم

اساتید من خودشون پیشنهاد میدادن کلاس هارو رکورد کنید و بعدا چند باره مرور کنید :)

اگر قسمت شد و اومدین پارت حتما اونجا می بینمتون .. ;)

majid55
Tuesday 19 November 2013, 11:22 PM
اساتید من خودشون پیشنهاد میدادن کلاس هارو رکورد کنید و بعدا چند باره مرور کنید :)

اگر قسمت شد و اومدین پارت حتما اونجا می بینمتون .. ;)
منم خیلی دوست دارم شما را ببینم حتم به یقین من که از مصاحبت شما خسته نخواهم شدشما را نمیدونم فردا اگر تماس گرفتن خدمتتان عرض می کنم حضور داشتید بسیار خوشحال خواهم شد بیشتر با شما اشنا شوم برا امشبم چندتا سوال می نویسم فردا میپرسم باشه استاد؟

Sampler
Tuesday 19 November 2013, 11:28 PM
منم خیلی دوست دارم شما را ببینم حتم به یقین من که از مصاحبت شما خسته نخواهم شدشما را نمیدونم فردا اگر تماس گرفتن خدمتتان عرض می کنم حضور داشتید بسیار خوشحال خواهم شد بیشتر با شما اشنا شوم برا امشبم چندتا سوال می نویسم فردا میپرسم باشه استاد؟

خواهش می کنم .. خیلی هم خوشحال میشم ببینمتون ..

آقا این "استاد" چیه شما هر از گاهی به من میگین ؟؟؟؟؟ :))))

هومن خلعتبری با اون علم و تجربه وقتی توی پیجش مینویسه لطفا بهم استاد نگین .. یعنی ما باید 40 50 سال بدوییم تا بشه بهمون گفت استادیار .. چه برسه به استاد :)

majid55
Tuesday 19 November 2013, 11:34 PM
خواهش می کنم .. خیلی هم خوشحال میشم ببینمتون ..

آقا این "استاد" چیه شما هر از گاهی به من میگین ؟؟؟؟؟ :))))

هومن خلعتبری با اون علم و تجربه وقتی توی پیجش مینویسه لطفا بهم استاد نگین .. یعنی ما باید 40 50 سال بدوییم تا بشه بهمون گفت استادیار .. چه برسه به استاد :)
تقصیر خودتان است خدای ایدی شما تلفظش سخته مثل ادرس اموزشگاه پارت خیابان پاتریس لومامبا نمیدونم فردا چطوری این خیابان را برای پرسیدن ادرس تلفظ کنم

virtuoso
Wednesday 20 November 2013, 12:03 AM
سلام دوست عزیز.
البته احمد جان تمام مطالب رو بخوبی فرمودن. خودشون خواننده ی گروه کر هستن و تجربه ی کار با اساتید خوبی رو دارن. حتما در آینده میتونین از راهنمایی هاشون استفاده کنین.
آقای مهدی قاسمی که به نظر بنده از مفاخر موسیقی ایران در حال حاضر هستن و اگه بتونین باهاشون کلاس بگیرین قطعا میتونین از علم و تجربه شون بخوبی بهره ببرین.
بنده هم استاد هانی گلپایگانی (کارشناس ارشد موسیقی) رو معرفی می کنم (آموزشگاه گلپا - مینی سیتی) که علاوه بر سلفژ کلاسیک در ادامه برای متقاضیانی که میخوان موسیقی سنتی کار کنن، سلفژ ایرانی هم تدریس می کنن. (برای سلفژ موسیقی سنتی ایرانی از ساز سنتور هم استفاده می کنن و تسلط خاصی بر روی ردیف موسیقی سنتی دارن)
من این افتخار رو دارم که ماه ها هر جمعه در خدمت ایشون هستم و بصورت رایگان از علمشون بهره مند میشم.

majid55
Wednesday 20 November 2013, 12:09 AM
virtuosoعزیز ممنونم ازبذل عنایت شما ولی الانه که دوبار هنگ کردکنم مگه سلفژ هم کلاسیک و ایرانی داره یعنی برا اونم باید برم جای دیگه ای داد و بیداد در ضمن مینی سیتی از ما دور نیست ولی متاسفانه خیلی بد مسیره و از مرکز شهر دسترسی به اونجا کمی مشگله

virtuoso
Wednesday 20 November 2013, 08:50 AM
virtuosoعزیز ممنونم ازبذل عنایت شما ولی الانه که دوبار هنگ کردکنم مگه سلفژ هم کلاسیک و ایرانی داره یعنی برا اونم باید برم جای دیگه ای داد و بیداد در ضمن مینی سیتی از ما دور نیست ولی متاسفانه خیلی بد مسیره و از مرکز شهر دسترسی به اونجا کمی مشگله
خواهش می کنم. چیزی که مرسوم هست همون سلفژ کلاسیکه. یعنی اینکه هنرجو بتونه گام ها (مینور، ماژور و ...)، درجات مختلف یک گام، فواصل و ... رو بخونه (در واقع بتونه نیم پرده و یک پرده کامل رو بخونه). در موسیقی سنتی ما ربع پرده هم داریم. سلفژ ایرانی یعنی اینکه بعد از اینکه فرد روی سلفژ کلاسیک تسلط پیدا کرد، خواندن گام های دستگاه و آواز های موسیقی ایرانی (شور، سه گاه، چهارگاه و ...) رو هم یاد بگیره.
یادگیری سلفژ ایرانی خیلی واجب نیست و مهم همون سلفژ کلاسیک هست و کسی که سلفژ کلاسیک رو یاد بگیره خودش هم میتونه با کمک سازهای ایرانی سلفژ موسیقی سنتی رو هم تمرین کنه... البته من پیشنهاد می کنم کسایی که میخوان ویلن ایرانی (یا کمانچه) بنوازن یه دوره سلفژ ایرانی هم کار کنن. (و همچنین آشنایی با ردیف موسیقی ایرانی)
مرکز شهر آموزشگاه های خیلی خوبی داره. همون آموزشگاه پارت خیلی عالیه.

majid55
Wednesday 20 November 2013, 10:19 AM
Sampler بادرود اموزشگاه پارت قبولم نکردن و گفتن باید دانشجوی موسیقی باشید تا ثبت نام کنیم جای دیگه را سراغ ندارید یا شماره استاد قاسمی را ندارید مستقیما با هاشون تماس بگیرم شاید موثر واقع شود به قول بابا قسمت نیست انگار ورود به دنیای موسیقی برای من حداقل تو ایران چون دانش ان در انحصار افرادی است که متاسفانه علاقه ای به تعلیم و تعلم ندارند و علاقه مند هستند این دانش را کما کان در انحصار داشته باشندمتاسفانه اینقدر مسئول پاسخگوی موسسه پارت بد برخورد کردن از تماسم پشیمان و نادم شدم از موضع با سواد اندر احوال امی به من می نگریستن ای کاش سمپلر بزرگوار نحوه برخورد موسسه را هم اشاره می نمودید تا این حد از برخورد ناصوابشان ازرده نمیشدم وامادگی ذهنی این برخورد را در خودمهیا می نمودم ولی بازهم تشکر بی دریغ

majid55
Wednesday 20 November 2013, 11:32 AM
سلام دوست عزیز.

بنده هم استاد هانی گلپایگانی (کارشناس ارشد موسیقی) رو معرفی می کنم (آموزشگاه گلپا - مینی سیتی) که علاوه بر سلفژ کلاسیک در ادامه برای متقاضیانی که میخوان موسیقی سنتی کار کنن، سلفژ ایرانی هم تدریس می کنن. (برای سلفژ موسیقی سنتی ایرانی از ساز سنتور هم استفاده می کنن و تسلط خاصی بر روی ردیف موسیقی سنتی دارن)
من این افتخار رو دارم که ماه ها هر جمعه در خدمت ایشون هستم و بصورت رایگان از علمشون بهره مند میشم.

عذر خواهی می کنم اموزشگاهی که فرمودید اینه ادرسش یا من اشتباهی با یک اموزشگاه دیگه تماس گرفتم ممنون می شم راهنمائی بفرمائید
خیابان دولت، چهارراه قنات، ضلع جنوب غربی، طبقه دوم
تلفن:22587971
22561146
اگر اشتباه ادرس لطفا شماره و ادرس را مرقوم بفرمائید با تشکر فراوان

virtuoso
Wednesday 20 November 2013, 12:04 PM
چندتا آموزشگاه گلپایگانی وجود داره. این که شما می فرمایید شعبه ی خیابان دولت هست که استاد هانی گلپایگانی قبلا اونجا تدریس می کردن ولی الان فکر نمی کنم اونجا تدریس داشته باشن. اون شعبه هم واقعا اساتید خوبی دارن. (به مدیریت یکی از برادران استاد بزرگ آواز ایران اکبر گلپایگانی که الان اسم کوچیکشونو فراموش کردم)... نمیدونم استاد سلفژ اونجا چه کسی هستن.
یه آموزشگاه دیگه هست که نزدیکی های مینی سیتی هست که توی تاپیک آموزشگاه های موسیقی اون آموزشگاه رو معرفی کردم. اگه پیداش نکردین بفرمایید تا شماره و آدرسشو خدممتون تقدیم کنم. (به مدیریت استاد حسن گلپایگانی)

majid55
Wednesday 20 November 2013, 12:11 PM
چندتا آموزشگاه گلپایگانی وجود داره. این که شما می فرمایید شعبه ی خیابان دولت هست که استاد هانی گلپایگانی قبلا اونجا تدریس می کردن ولی الان فکر نمی کنم اونجا تدریس داشته باشن. اون شعبه هم واقعا اساتید خوبی دارن. (به مدیریت یکی از برادران استاد بزرگ آواز ایران اکبر گلپایگانی که الان اسم کوچیکشونو فراموش کردم)... نمیدونم استاد سلفژ اونجا چه کسی هستن.
یه آموزشگاه دیگه هست که نزدیکی های مینی سیتی هست که توی تاپیک آموزشگاه های موسیقی اون آموزشگاه رو معرفی کردم. اگه پیداش نکردین بفرمایید تا شماره و آدرسشو خدممتون تقدیم کنم. (به مدیریت استاد حسن گلپایگانی)
اگه بزرگواری بفرمائید و زحمتی نباشه ممنون خواهم شد لطف بفرمائید چون از سرچ تو نت چیزی پیدا نکردم گویا اموزشگاه مد نظر شما دارای وب سایت نمی باشد متاسفانه

virtuoso
Wednesday 20 November 2013, 12:29 PM
خواهش می کنم.
آموزشگاه گلپایگانی - بلوار ارتش - نرسیده به مینی سیتی - نبش بلوار اوشان - روبروی نمایندگی سایپا - به مدیریت استاد حسن گلپایگانی
تلفن: 22458729

majid55
Wednesday 20 November 2013, 01:53 PM
ممنونم شماره مشگل داشت به ناچار مجبور شدم دی وی دی اموزش سلفژ را از نت خریداری کنم چاره ای نبود چون استادی در دسترس نبود امیدوارم این دی وی دی ها تاحدی راهم بندازد بقیه اش هم خدا بزرگ بابت وقتی که گذاشتید تشکر دوست خوبم

virtuoso
Wednesday 20 November 2013, 02:00 PM
ممنونم شماره مشگل داشت به ناچار مجبور شدم دی وی دی اموزش سلفژ را از نت خریداری کنم چاره ای نبود چون استادی در دسترس نبود امیدوارم این دی وی دی ها تاحدی راهم بندازد بقیه اش هم خدا بزرگ بابت وقتی که گذاشتید تشکر دوست خوبم
خواهش می کنم.
شماره که فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.
هروقت خواستین به همین آدرسی که گفتم تشریف بیرین در اولین فرصت براتون کلاس تشکیل میدن. اگه سوالی هم از آموزشگاه داشتین و تلفن رو کسی جواب نداد (که خیلی بعیده) میتونین در قالب پیام خصوصی از بنده بپرسین.
اگه میخواین بصورت خودآموز کار کنین هم میشه ولی تحت آموزش استاد هم سرعت بیشتری در یادگیری خواهید داشت و هم میتونین سوالاتون رو بپرسید.
موفق باشید

majid55
Wednesday 20 November 2013, 02:16 PM
یک عزیزی هم تو سایت شماره استادی را گذاشته بود اشاره کردم نه بوق ازاد هیچی شماره گرفته میشود ولی هیچ ارتباطی برقرار نمیشود من گاها با این شماره ها برخود داشتم هم موبایل هم ثابت ولی دلیلش ایا از دسترس خارج شدن ایا مشگلات مخابراتی است را هنوز متوجه نشدم مجددا طی ساعات اتی تماس خواهم گرفت قطعا اگر به نتیجه رسیدم برای استفاده دوستان در ذیل همین پست اشاره خواهم کرد در ضمن من جسارت نکردم بگم شماره که شما لطف کردید تعمدی مشگل دارد روی صحبتم به احتمالات اشکال مخابراتی و از این دست بود بسیار ممنونم

- - - Updated - - -
دوستان شماره صحیح است موفق به ارتباط شدم ممنونم

Sampler
Wednesday 20 November 2013, 07:35 PM
Sampler بادرود اموزشگاه پارت قبولم نکردن و گفتن باید دانشجوی موسیقی باشید تا ثبت نام کنیم جای دیگه را سراغ ندارید یا شماره استاد قاسمی را ندارید مستقیما با هاشون تماس بگیرم شاید موثر واقع شود به قول بابا قسمت نیست انگار ورود به دنیای موسیقی برای من حداقل تو ایران چون دانش ان در انحصار افرادی است که متاسفانه علاقه ای به تعلیم و تعلم ندارند و علاقه مند هستند این دانش را کما کان در انحصار داشته باشندمتاسفانه اینقدر مسئول پاسخگوی موسسه پارت بد برخورد کردن از تماسم پشیمان و نادم شدم از موضع با سواد اندر احوال امی به من می نگریستن ای کاش سمپلر بزرگوار نحوه برخورد موسسه را هم اشاره می نمودید تا این حد از برخورد ناصوابشان ازرده نمیشدم وامادگی ذهنی این برخورد را در خودمهیا می نمودم ولی بازهم تشکر بی دریغ

سلام دوست من ..

خیییییییلی تعجب کردم .. اصلا باور کردنی نیست ..

اتفاقا یکی از مهمترین مزیت های آموزشگاه پارت برخورد بسیار بسیار خوب منشی ها هستش ..

مطمئنین با آموزشگاه پارت تماس گرفتین ؟؟؟؟؟؟؟؟

من که فعلا دانشجوی موسیقی نیستم .. ولی خیلی وقته که اونجا کلاس دارم و هفته ای دو جلسه اونجا تمرین دارم ..

خیلی عجیبه که این برخورد رو با شما داشتن ..

majid55
Wednesday 20 November 2013, 07:48 PM
سلام دوست من ..

خیییییییلی تعجب کردم .. اصلا باور کردنی نیست ..

اتفاقا یکی از مهمترین مزیت های آموزشگاه پارت برخورد بسیار بسیار خوب منشی ها هستش ..

مطمئنین با آموزشگاه پارت تماس گرفتین ؟؟؟؟؟؟؟؟

من که فعلا دانشجوی موسیقی نیستم .. ولی خیلی وقته که اونجا کلاس دارم و هفته ای دو جلسه اونجا تمرین دارم ..

خیلی عجیبه که این برخورد رو با شما داشتن ..

بله واقعا اینقدر در بهت فرو رفته بودم از برخود البته فکر کنم اسمشون دنیا جابریان باشد تا ساعتی بعد از مکالمه کمتر از دو دقیقه ام با ایشون مرتب صحبتهام را مرور می کردم که ایا سوالم نابجا بوده یا از کلمات ناخواسته در خور شان ایشان نبوده استفاده نموده باشم ولی هیچ قسمت از صحبتم جز با لفظ خانم محترم چیزی فراتر نرفتم نه سوال نابجا و نا محترمانه و بیان جمله ایشون که نمی .... اتیشم زد البته طبیعتا بی احترامی دیگران شاید ما را برنجاند ولی مستقیما نشان دهنده شخصیت و منزلت طرف صحبتمان می باشد

حکمی گفته است
کسی که به دیگران با چشم تمسخر می نگرد در نهایت خود وی مضحکه خواهد شد