PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب فوق العاده:ریتم خوانی و ریتم شناسی

majid55
Tuesday 26 November 2013, 01:28 PM
مدتی بود که برای تسلط بیشتر در حین فراگیری ویلون قصد داشتم سلفژ نیز بیاموزم منتهی به دلایل مختلف از شرکت در کلاسها منصرف شده بودم و بطور بلقوه سعی داشتم این تخصص را در حد توان و فهمم در منزل فرا بگیرم بدین منظور تعداد زیادی کتاب و سی دی تهیه کردم که متاسفانه یا خیلی تخصصی و حرفه ای به مبحث ریتم خوانی پرداخته شده بود یا بسیار پیچیده و غامض اموزش داده شده بود و دسته ای دیگر بیشتر به تئوری پرداخته شده بود و اصولا مبحث ریتم و ریتم خوانی به حاشیه رانده شده بود به الطبع من هم چون در ابتدای راه بودم و شدیدا مبتدی این کتب و سی دی ها در عمل برای بدون استفاده شده بود تا بلاخره چند روز پیش کتابی به دستم رسید که بسیاری از مطالبی را که درکش برایم مشگل بود بطور کلی قابل فهم و درک کرد که در ذیل برای عزیزانی مانند خودم قصد معرفی این کتاب مفید و کامل را دارم

ریتم خوانی و ریتم شناسی

این کتاب به قلم استاد اردشیر بزرگ نیا وتوسط انتشارات هنر و فرهنگ با 147 صفحه به زینت چاپ اراسته شده است و شامل سر فصلهای که بخوبی توسط استاد بزرگ نیا با قلم شیوا تدریس تشریح و توضیح داده شده است

فصل اول

_تئوری و مفاهیم
_تقسیم نت ها از نظر زمانی
_خطوط اتحاد و اتصال
_نقطه جلو نت ها و سکوت ها
_میزان
و........

فصل دوم

_اموزش ریتم خوانی و شیوه های ان
_هجاهای کوتاه و بلند
_شیوه شمارشی
_اعمال سکوت در فیگورهای ریتمیک
و.........

فصل سوم

_ریتم های دو ضربی ساده
_ریتم های دو ضربی ترکیبی
_ریتم های سه ضربی ساده
و..........

فصل چهارم

_تفکیک میزان ها
_دو ضربی های ساده
_سه ضربی های ساده
و........
قابل ذکر است من تنها به اندکی از موضوعات پرداخته شده در هر فصل اشاره کردم زیرا این لیست بسیار بلند بالا تر است که در این مجمل نخواهد گنجید همچنین برای درک بهتر نو اموزها حتی افراد سطح بالا که قصد دارن از این کتاب بر میزان تسلط و اطلاعات خود بیفزایند یک سی دی همراه شده که بطور تصویری وشنیداری قدم به قدم با شما همراه خواهد بود البته با تفاسیر فوق اشتباه برایتان مشتبه نگردد این کتاب قیمت بالای نداشته و برای هر بودجه ای قابل خریداری و استفاده می باشد مبلغ درج شده روی جلد به همراه سی دی مربوطه تنهاچهل و پنج هزار ریال می باشد که به نظر من تهیه ان برای افرادی که قصد فرا گیری موسیقی در هر رشته ای بطور علمی را دارند از ضروریات است من که با مطالعه اجمالی ان به بسیاری از مشگلاتم فائق امده ام و مطالب سایر کتابهای که قبل عرض کردم برایم قابل هضم و فهم گردیده است

دوستانی هم که قصد دارند با استاد اردشیر بزرگ نیا در تعامل باشند می توانند از دو کانال ذیل استفاده کنند
arbo2757@yahoo.com
arbo2757@gmail.com

قابل به ذکر است طی تماس که با استاد بزرگوار داشتم اجازه گرفتم جهت جلب نظر علاقه مندان عرصه موسیقی و معرفی بیشتر کتاب بخش کوچکی در حدود چند سطرراز مطالب کتاب را در سایت قرار دهم تا در حد توانم مروج فرهنگ کتاب خوانی و دوما اشنای با کتاب باشد که البته تا ساعتی دیگر قرار خواهم داد

opqrstu
Tuesday 26 November 2013, 05:56 PM
همون پوتسولی رو هم بخونین چند جلده خیلی عالیه و ضمن اینکه پوتسولی موسیقیدان بزرگتریه ...

majid55
Tuesday 26 November 2013, 06:08 PM
همون پوتسولی رو هم بخونین چند جلده خیلی عالیه و ضمن اینکه پوتسولی موسیقیدان بزرگتریه ...

مرسی از نظر شما تیم پرسپولیس یا استقلال نیست که تعصب داشته باشم بطور حتم هر نوشته ای درخور توجه و اگر ارزش محتوای داشته باشد باید مورد استفاده قرار بگیرد من مقصودم نفی یک کتاب و برتری دیگری نبود که در بالا هم اشاره کردم منتهی بعضی خیلی تخصصی و حرفه ای و بعضی حتی با رعایت تخصص زبان شیوا و رسا هم بکار بردن و به نوعی هم گروه ها براساس بضاعت می توانند بهره ببرند در ضمن با معرفی کتبی که ناشر و نویسنده هم وطن است هم باعث دلگرمی خواهیم شد که تالیفات بیشتر و بهتری ارائه کنند و هم سهم بازار از انحصار چند کتاب که همیشه به عنوان مرجع مورد نظر است خارج میشود و حوضه انتخاب و فراگیری گسترده تر خواهد شد با سپاس

majid55
Tuesday 26 November 2013, 06:27 PM
ضمنا من نه سواد و نه تخصصش را دارم که اساتید را ارزیابی کنم و بگویم این استاد از دیگری بزرگتر است یا خیر بطور حتم عزیزان هموطن هم متخصص بوده و هستند و من سوادشان را به چالش نمی کشم اگر جای هم اظهار نظر می کنم نقل به قول اساتید مطرح است که بیان می کنم مثل اینه براساس شنیده بگم انیشتن بزرگتر و بهتر از فیثاغورث بوده چون درک درستی نداشته ام قطعا بهم خواهند خندید

Nil8far
Tuesday 26 November 2013, 09:16 PM
تشکر از شما برای معرفی این کتاب. حتما به زودی تهیه اش میکنم
میخواستم حالا که این تاپیک رو زدین منم کتاب تئوری بنیادی موسیقی از اقای پرویز منصوری رو معرفی کنم؛ که به خودم در درک بعضی مفاهیمی ک شما هم ذکر کردین خیییلی کمک کرد.

majid55
Tuesday 26 November 2013, 09:40 PM
تشکر از شما برای معرفی این کتاب. حتما به زودی تهیه اش میکنم
میخواستم حالا که این تاپیک رو زدین منم کتاب تئوری بنیادی موسیقی از اقای پرویز منصوری رو معرفی کنم؛ که به خودم در درک بعضی مفاهیمی ک شما هم ذکر کردین خیییلی کمک کرد.

بله دارم این کتاب را الحق کتاب کاملیست

mahgam
Tuesday 26 November 2013, 10:33 PM
ممنون از معرفی ات...
دعوت می کنم کتابهای مختلف تو این زمینه رو در تاپیک خواندنی های دنیای موسیقی (You can see links before reply) دنبال کنی.
با اجازت در تاپیک قرارش می دم.
موفق باشی.

majid55
Wednesday 27 November 2013, 12:24 AM
ممنون از معرفی ات...
دعوت می کنم کتابهای مختلف تو این زمینه رو در تاپیک خواندنی های دنیای موسیقی (You can see links before reply) دنبال کنی.
با اجازت در تاپیک قرارش می دم.
موفق باشی.

تشکر می کنم mahgam عزیزم قطعا صاحب اختیارید و ممنون از زحمتی که می کشید البته اگر روی فرمایشتان با من بود