PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موسيقي چيه؟

shbaharehs
Thursday 23 August 2007, 12:24 AM
بازم سلام به همه ي بروبچه هاي سايت:t خوبين؟ يه سوال دارم سوال!!! توي امتحان پارسالمم اومده بود كه هركسي بايد نظرشو ميگفت و حالام اينجا ميذارمش كه كلا:

موسيقي چيه؟
به چي ميگين موسيقي؟

بعد امتحانم كلي سر اين موضوع بحث شده بود و من واقعا فكر ميكردم كه اكثريت يه نظري دارن ولي اينطوري نبود و نزديك بود دعوا بشه:u:u:u

من ميگفتم هر چي كه صداش باهم بسازه موسيقيه, حالا چه به صداي طبيعت چه صداي ساز. البته نظرمم كه گفتم يكم جلو بقيه سوسك شدم!! ميگفتن موسيقي فقط با سازه و ...!

هي هي حالا بگذريم! نظر شما چيه؟

ممنون

Amir
Thursday 23 August 2007, 08:32 AM
به نظر من

به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که شنیدنی و خوش‌آیند باشد و انسان یا موجودات زنده را دچار تحول بکنه .

akanani
Thursday 23 August 2007, 09:17 AM
سلام . به نظر من موسیقی عبارت است از هنر بیان احساسات بوسیله صداها

fanoos
Thursday 23 August 2007, 11:01 AM
موسیقی در یک تعریف ترکیب اصوات است به گونه ای که خوش ایند باشد
در فرهنگ معین ان طوری نوشته »:

موسیقی کلمه ای است یونانی که با کمی تغییر وارد لغت عرب شده است وبه فن ترکیب صداها به نحوی که به گوش خوشایند باشد میگویند

fanoos
Thursday 23 August 2007, 01:42 PM
موسیقی، به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که شنیدنی و خوش‌آیند باشد و انسان یا موجودات زنده را دچار تحولی کند. واژه موسیقی از واژه ای یونانی و گرفته شده از کلمه Mousika و مشتق از کلمه Muse می باشد که نام رب النوع حافظ شعر و ادب و موسیقی یونان باستان می باشد. موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیله آواها گفته اند که مهمترین عوامل آن صدا و ریتم هستند و همچنین دانش ترکیب صداها به گونه ای که خوش آیند باشد و سبب انبساط و انقلاب روان گردد نامیده می شود؛ پیشینیان موسیقی را چنین تعریف کرده اند: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان بود و بدان کامل شود. ارسطو موسیقی را یکی از شاخه های ریاضی می دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته اند همانند ابوعلی سینا که در بخش ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده است ولی از آنجا که همه ویژگی های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق وقریحه سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده است که دارای بخش های گوناگون و تخصصی می باشد.

نوازندگان ساز زهی یافته شده در شوش متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد

You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)
صدا در صورتی موسیقی نامیده می‌شود که بتواند پیوند میان اذهان ایجاد کند و مرزی از جنس انتزاع آن را محدود
نکند.

Hes_r
Thursday 23 August 2007, 02:08 PM
چقد تیکه ی اول تعریف فانوس و امیر شبیه همه

ولی من بهترین تعریفی که تا حالا دیدم در کتاب آريالای پورتراب بود

الان کتاب رو ندارم ولی اگه اشتباه نکنم این بود ( به نق از کتاب )

" موسیقی هنر بیان احساسات به وسیله ی صداهاست "

البته تعریف امیر هم جالب بود

فعلا

shbaharehs
Thursday 23 August 2007, 05:43 PM
منم كه ميگم هرچيزي كه به گوش انسان دلنواز باشه! ولي يه چيزه جالب ديگه پيدا كردم كه هستن كسايي كه به صداي دريا ميگن موسيقي (كه خودمم قبول دارم) و باهاش ارامش ميگيرن ولي يه سريا ميگن الودگي صوتي!! حالا يه سوال برام پيش اومده كه اگه تعريف موسيقي همونايي باشه كه گفته شده, دليل اينكه به صداي دريا(يا كلا طبيعي) بگن الودگي صوتي چيه؟ من خودم فكر ميكنم باز سليقه اي باشه و كمبود اطلاعات. يا شايد امكان داره كه تعريفهايي اين طوري و انقدر محدود داشته باشه؟

Majed
Friday 31 August 2007, 09:25 AM
موسیقی یعنی بیان احساسات با احساسات ....

هی هی... اصلا کسی فهمید من چی گفتم؟... ولی جدی گفتم ها... خودم فهمیدم چی گفتم... اگه کسی نفهمید بگه توضیح بدم

hichnafar
Friday 31 August 2007, 04:13 PM
سلام
به نظرمن
بیان احساسات به وسیله ی صداها
بهاره جان باهات موافقم که سلیقه ایه،شایداونهافکرمی کنن که هرچی باسازاجرابشه میشه موسیقی!

shbaharehs
Friday 31 August 2007, 07:18 PM
بله موافقم, درحالي كه اولينه موسيقيها از طبيعت و صداي انسان بود!

Hes_r
Friday 31 August 2007, 07:35 PM
هر صدایی که دلنواز باشه میشه موسیقی

به قول یکی اگه ارتعاشاتش منظم باشه

panii60
Tuesday 21 July 2009, 07:05 AM
موسیقی عشقه

عشقو مگه میشه توصیفش کرد

nina
Wednesday 22 July 2009, 01:17 AM
من فکر میکنم این سوال منظور دیگه ای داره مطمئن نیستم اما چند روزیه که یه سوال برای خودم ایجاد شده ایا همه صداهای موجود در طبیعت هارمونیک هستند از نظر علم موسیقی؟شاید باید تاپیک جدیدی باز بشه

vdod
Thursday 23 July 2009, 02:49 AM
ترکیب نت ها که خوشایند موجودات زنده قرار بگیرد.