PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره و راهنمایی جهت خرید انواع نی

mahdi_norouzi
Wednesday 1 May 2013, 04:32 PM
سلام دوستان اگه نی با مهر ترکمان دیدید در مورد سازندش وخود نی اطلاعاتی روبدید ممنون میشم.

javid17
Tuesday 23 July 2013, 12:04 PM
سلام دوستان
یکی از بچه ها واسم آورده
5 تا سوراخ جلو و یکی عقب داره
بعد روش دو تا مهر سلطانیان هم داره
من خریدم 150 تومن
قیمت هاشون همینه تو بازار ؟
و این نی را بهش
نای هفت بند
میگن درسته ؟

soozney
Tuesday 23 July 2013, 01:20 PM
بله دوست عزیز نی هفت بند است
استاد سلطانیان اگه بهترین نباشند ولی جزء بهترین نی سازان ایران هستند.
نی های ایشان واقعا اصولی ساخته می شوند

javid17
Tuesday 23 July 2013, 01:22 PM
ممنون
از قیمتش اطلاع دارید ؟

javid17
Tuesday 23 July 2013, 01:41 PM
سلام دوستان
راستش بنده به ساز های دهانی علاقه داشتم ولی اطلاع زیادی در موردشون نداشتم
واسه همین یک نی دست ساز از علی سلطانیان با دو مهر بر روی اون همین امروز واسم آورد یکی از دوستان
ولی بعد دیدم نواختن نی خیلی سخت تر از فلوت هست و من اون چیزی که دوست داشتم اسمش فلوت بوده
البته بنده باید قبلش تحقیق میکردم
الان بررسی کردم و دیدم کلا نواختن نی و فلوت که من دوست داشتم فرق میکنه
واسه همین میخام بفروشمش به کسی که نی دوست داره چون واقعا برای من استفاده ای نداره :46:
من بابتش 150 هزار تومان دادم
اگر کسی نیاز داره به صورت رایگان واسش میفرستم
همراه با عکس قبل از ارسال
همانطور که گفتم این نی امروز به دستم رسیده

M_T
Tuesday 23 July 2013, 10:55 PM
سلام

تو در مورد این نی خودت چرا چند تا تاپیک زدی آخه؟
بهت گفتم از طریق این لینک زیر برای آگهی اقدام کن و تاپیک و موضوع جدید ایجاد نکن لطفا.
You can see links before reply

M_T
Tuesday 23 July 2013, 10:57 PM
ممنون
از قیمتش اطلاع دارید ؟

بیا این شمارۀ استاد سلطانیان، از خودش بپرس:09191104898 - 021-66239330

من فقط میدونم ایشون دو جور ساز میسازه حد اقل یکی بقول خودشون نی بازاری، یکی نی ممتاز...
نی ممتاز رو شما سفارش میدی برات میسازه، نی بازاری رو همیناست که توی مغازه ها به اسم ایشون دارند...

دونم

javid17
Tuesday 23 July 2013, 10:58 PM
میخواستم همین جا اگر کسی میخاد تقدیم کنم

shomali122
Monday 29 July 2013, 01:24 AM
اگر کسی نیاز داره به صورت رایگان واسش میفرستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نفهمیدم یعنی مفتی میدی ؟ پس چرا گفتین میخواین بفروشینش ؟ بعدش اگه واقعا دنبال یکی هستسن که نیاز داره من شدید نیاز دارم ولی پول خریدنشو ندارم واقعا :9:

M_T
Monday 29 July 2013, 10:09 AM
منشورشون این بوده که هزینۀ پستش رو از شما نمی گیرند... نه اینکه پول ساز رو نگیرند...:30:

m.atfi
Wednesday 31 July 2013, 07:08 AM
منشور نه منظور
مجتبی معتاد شدیا...

M_T
Wednesday 31 July 2013, 10:17 AM
منشور نه منظور
مجتبی معتاد شدیا...

آخ آخ، معتاد که هستم ولی نه به اون مواد...:48:

shomali122
Saturday 12 October 2013, 12:26 AM
سلام دوستان میخوام یه نی حرفه ای اصل نی کاشان نت سل بگیرم به نظرتون میشه از کجا خرید ؟. البته از طریق پست نه حضوری . یکی که واسه کارش و نی خودش ارزش قائل بشه و ماهم بتونیم به اون چیزی که میخواییم برسیم . ممنون میشم کسیو معرفی کنید با شماره تلفن یا لینک تبلیغاتی و.....

shomali122
Saturday 12 October 2013, 01:12 PM
سلام دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟:12:

shomali122
Tuesday 15 October 2013, 01:42 PM
نبود؟

m.atfi
Wednesday 30 October 2013, 09:16 AM
آقای سلطانیان هست آقای علوی هست آقای صنایعی هم هست
من نی صنایعی و سلطانیان رو دارم خوبند
آقا مجتبی M_T با آقای سلطانیان ارتباط دارند

حالا شما کجا تشریف دارید؟
شهرتون رو بگید شاید اونجا آدم مطمینی بشناسم

M_T
Wednesday 30 October 2013, 12:37 PM
سلام

فکر کنم من قبلا به شما شمارۀ استاد سلطانیان رو داده بودم...
همراه: 09191104898
کارگاه: 66239330-021

shomali122
Monday 11 November 2013, 01:26 AM
مرسی دوست گرامی ممنونم

M_T
Thursday 19 December 2013, 06:00 PM
دوستان عزیز جهت خرید و فروش ساز از قسمت آگهی ها استفاده کنید.
خرید و فروش ساز در انجمن ممنوع می باشد.

M_T
Thursday 19 December 2013, 06:05 PM
سلام

دوستان عزیز هرگونه سوالات و ابهامات خود در مورد خرید ساز نی و سازندگان نی و ... را در اینجا مطرح کنید و از ارسال موضوع (تاپیک) جدید خودداری کنید.

ما در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارادتمند
مجتبی
:am

artakhe
Friday 20 December 2013, 03:58 PM
سلام
مجتبی نظرت راجع به نی های ترکان چیه؟
خاتم؟

M_T
Friday 20 December 2013, 06:45 PM
سلام
خاتم؟

سلام امین جان

منظورت از ترکان، ترکمان هست؟
حقیقتش من نی های ترکمان و خاتم هنوز ندیدم که تست بکنم...
الان نی سازها زیاد شدند...
مثلا توی قم آقای شفیعی هست نی میسازه با مهر شفیعی و شفیعی تبار...
از بین نی های دو مهرش که باصطلاح درجۀ 1 هستند، از هر 10 تا شاید دو سه تا واقعا عالی باشند... البته قیمتش مناسبه 85 تومن.
این نی های ترکمان و خاتم رو هم باید تست کرد الان یجوری شده که به اسم و مهر و قیمت نمیشه قضاوت کرد...

soozney
Friday 20 December 2013, 09:42 PM
سلام
خاتم؟

با سلام
دوست عزیز من سه تا نی ترکمان دو تا نی صنایعی و چهار تا نی سلطانیان دارم
و نی های استاد رنجبر و بختیار رو هم تست کردم
نی های ترکمان نی های خیلی خوبی هستند البته اگه نوآموز هستید و تازه می خواهید نی نوازی رو یاد بگیرید
استاد صنایعی هم نی های خوبی می سازه
ولی خوب در سطح حرفه ای فقط نی استاد سلطانیان

artakhe
Sunday 22 December 2013, 06:01 PM
سلام
نه،ترکانه
اولین نی من بود که سل دیز بود بعد هم دیگه ترکان ندیدم
الان که فکر میکنم میبینم نی های بدی نیستند حداقل در مقابل نی های معمولا الکی سلطانیان که اگه اصل هم باشن نمیگم بد هستن ولی زیادی اسم در کردن.
اربعینم به تو و البته همه تسلیت میگم.

M_T
Sunday 22 December 2013, 07:14 PM
سلام
نه،ترکانه
اولین نی من بود که سل دیز بود بعد هم دیگه ترکان ندیدم
الان که فکر میکنم میبینم نی های بدی نیستند حداقل در مقابل نی های معمولا الکی سلطانیان که اگه اصل هم باشن نمیگم بد هستن ولی زیادی اسم در کردن.
اربعینم به تو و البته همه تسلیت میگم.

سلام مجدد

یادمه یکبار با استاد سلطانیان صحبت میکردم، میگفت ساز نی اختصاصی باید ساخته بشه برای هر نوازنده، با توجه به فرم و اندازۀ لب و دهان. البته من بعدا خودم بصورت تجربی به صحت حرف ایشون پی بردم.
استاد سلطانیان میگفت این نی های من که توی بازار هست اسمش روش هست نی بازاری... کسی که نی حرفه ای ممتاز میخواد باید بصورت شخصی سفارش بده.
آدم با صفایی هست، کارگاهش هم در یافت آباده... خواستی شماره بدم خودت هماهنگ کن یک سر برو پیشش...

راستی اربعین رو متقابلا تسلیت عرض می کنم.

ارادتمند
مجتبی
:am

A_Cops_1
Monday 23 December 2013, 12:18 AM
اولین فروشگاه انحصاری فروش ساز نی هفت بند در ایران بصورت آنلاین
ما مدعی هستیم بهترین جنس نی کاشان را با کوک دقیق و 100% تضمین به شما هنرجویان و نوازندگان ساز نی هفت بند ارائه میکنیم ...
تضمین ما ، بازپسگیری ساز فروخته شده پس از 48 ساعت از زمان فروش ساز ، در صورت عدم رضایت خریدار ...
اگر به دنبال یک ساز حرفه ای هستید فرصت را از دست ندهید ...
آدرس فروشگاه اینتذنتی ما *******************

دوست عزیز , تبلیغات در انجمن ها ممنوع میباشد!
چنانچه قصد تبلیغ فروشگاه خود را دارید , میتوانید با بخش تبلیغات سایت تماس بگیرید و یا در بخش نیازمندی های موسیقی اقدام به ثبت آگهی کنید.

artakhe
Monday 23 December 2013, 07:05 PM
سلام
سلطانیان تو محل خودمونه
ممنونم

soozney
Tuesday 24 December 2013, 10:32 AM
دوست عزیز نی های استاد سلطانیان عالیه فقط باید سفارشی برات نی درست کنه اندازه لب و دهن و انگشت و قد و غیره رو باید بهش بگی

M_T
Wednesday 25 December 2013, 05:03 PM
دوست عزیز نی های استاد سلطانیان عالیه فقط باید سفارشی برات نی درست کنه اندازه لب و دهن و انگشت و قد و غیره رو باید بهش بگی

آره گفته بود...
من میخواستم نی عربی ازش بگیرم که از استاد عابدی بگیر که از من کارش درست تره...
راستی تو میدونی الان استاد سلطانیان بابت این نی های سفارشیش چقدر میگیره؟

soozney
Thursday 26 December 2013, 08:21 AM
بله استاد به قول خودشون این نی های سفارشی رو برای همه درست نمیکنه من نزدیک سه هفته باهاشون حرف زدم تا چها تا نی سفارشی برام ساختن البته استاد نی های حرفه ایش که برای اساتید نی نوازی درست می کنن حدود 1 میلیون قیمت دارن که سه نوع نی می سازن
نی های بازاری که قیمتشون کمتر از 100 هزار تومان هستش
نی های سفارشی که قیمتشون از 100 تومان به بالاست
نی های حرفه ای برای اساتید
بنده خودم چهار تا نی سفارشی ازشون خریدم خودمم قبلش چهار تا نی از چندین استاد داشتم باید بگم نی های استاد سلطانیان فوق العاده هستن
ویژگی های نی های استاد سلطانیان از نظر بنده
1- با کمترین تلاش بیشترین صدا از نی بدست می یاد
2- نت ها خیلی دقیق هستن
3- نی ها خوش صدا و زیبا هستن
به همه پیشنهاد می کنم حداقل یه بار نی نوازی با نی استاد رو تجربه کنن

M_T
Thursday 26 December 2013, 07:57 PM
استاد سلطانیان پارسال اومدن اینجا عضو شدند و مطالبی هم ارسال کردند اما از برخورد برخی کاربران و جو بی رمقی که بر بخش نی حاکم بود زده شد و رفت... بعدش تلفنی گلایه خودشون رو با من مطرح کردن و البته حق با ایشون بود و ما در اون موقع نتونستیم ایشون رو نگه داریم...

soozney
Thursday 26 December 2013, 09:35 PM
بله متاسفانه تو این انجمن بخش نی و نی نوازی بسیار خلوت هستش و طبیعی هستش که استاد از این وضعیت رنجیده خاطر شوند من طی چندین هفته که با استاد تماس تلفنی داشتم با روحیات این عزیز آشنا شدم باید گفت که ایشون زندگیشون رو وقف ساخت نی و نی نوازی کرده اند و واقعا عاشق کارشون هستند طوری که شاید به زندگی شخصیه ایشون هم لطمه زده با این حال ما ها دوست داران این ساز کهن باید در این انجمن بخش نی نوازی رو رونق بخشیم البته بنده قصد طراحی سایت شخصی ایشون رو دارم و با استاد هماهنگ کردم با این کار نی آموزان به راحتی با ایشون در ارتباط خواهند بود.

farshidmtl
Monday 30 December 2013, 10:29 PM
سلام دوستان
من یه نی خریدم که حالا که میبینم اون سر برنجی رو نداره. یعنی سری که طرف دهن هست یه تیکه پلاستیک گذاشتن و سر دیگه که تهش هست چیزی نداره و بازه! میخواستم بدونم نقش سر برنجی ته نی چیه؟

M_T
Monday 30 December 2013, 11:19 PM
سلام دوستان
من یه نی خریدم که حالا که میبینم اون سر برنجی رو نداره. یعنی سری که طرف دهن هست یه تیکه پلاستیک گذاشتن و سر دیگه که تهش هست چیزی نداره و بازه! میخواستم بدونم نقش سر برنجی ته نی چیه؟

سلام دوست من

در مورد انتهای نی الزامی به سری فلزی نیست، البته اون سری فلزی انتهای نی بجهت حفاظت نی از ترک برداشتن و شکستگی هست.
در مورد سر ساز هم یا از سری برنجی استفاده میشه یا از طلق پلاستیکی.
کسی که بین دندان هاش فاصله نداره نمیتونه از سر برنجی استفاده بکنه...
در کل سر پلاستیکی بهتر و ایمن تر از سر برنجی هست.

موفق باشید

farshidmtl
Thursday 2 January 2014, 04:06 PM
سلام دوست من

در مورد انتهای نی الزامی به سری فلزی نیست، البته اون سری فلزی انتهای نی بجهت حفاظت نی از ترک برداشتن و شکستگی هست.
در مورد سر ساز هم یا از سری برنجی استفاده میشه یا از طلق پلاستیکی.
کسی که بین دندان هاش فاصله نداره نمیتونه از سر برنجی استفاده بکنه...
در کل سر پلاستیکی بهتر و ایمن تر از سر برنجی هست.

موفق باشید

ممنون. ولی انتهای نی سری برنجی باشه سوراخ انتهای نی بسته است و وقتی نباشه بازه! این مسئله مشکلی به وجود نمیاره؟

M_T
Thursday 2 January 2014, 05:44 PM
ممنون. ولی انتهای نی سری برنجی باشه سوراخ انتهای نی بسته است و وقتی نباشه بازه! این مسئله مشکلی به وجود نمیاره؟
خواهش می کنم.

سری های برنجی انتهای نی باریکتر و کوچک تر هست و اونقدر بلند نیست که روی سوراخ آخر نی رو بگیره و فقط اون چند سانت انتهایی نی رو پوشش میده...
اگر سری برنجی شما تا روی سوراخ میاد، باید از سری کوچکتر استفاده کنید.

farshidmtl
Thursday 2 January 2014, 08:55 PM
خواهش می کنم.

سری های برنجی انتهای نی باریکتر و کوچک تر هست و اونقدر بلند نیست که روی سوراخ آخر نی رو بگیره و فقط اون چند سانت انتهایی نی رو پوشش میده...
اگر سری برنجی شما تا روی سوراخ میاد، باید از سری کوچکتر استفاده کنید.

فکر کنم منظور من رو اشتباه متوجه شدید. منظورم از سوراخ انتهای نی سوراخی هست که تو این عکس نشون دادم که وقتی سری برنجی نباشه بازه.
10245

M_T
Thursday 2 January 2014, 11:18 PM
فکر کنم منظور من رو اشتباه متوجه شدید. منظورم از سوراخ انتهای نی سوراخی هست که تو این عکس نشون دادم که وقتی سری برنجی نباشه بازه.
10245

آهان، منظور شما انتهای ساز هست.
نه مشکلی پیش نمیاد چون دو طرف سری برنجی هم باز هست و در رفت و آمد هوار مشکلی ایجاد نمیکنه.

m.atfi
Sunday 5 January 2014, 12:22 PM
دوستان کسی از نی های اسماعیلی خبر داره؟
میدونه کجا میشه گیر آورد؟
من یکیشونو دیدم زدم خیلی صداش دلچسب و استودیویی بود

vivaldi12
Wednesday 19 February 2014, 08:01 PM
سلام دوستان کسی تو کرمانشاه جایی رو نمی شناسه که بشه از اون جا نی مرغوب با کوک سل پیدا کرد اگر هست لطفا ادرس را هم ذکر کنید

mohsenhajian
Tuesday 1 April 2014, 11:11 PM
سلام دوستان عزیز ببخشید سوالی داشتم... من میخوام یک نی بخرم و حداکثر سرمایه ام 25.000 تومانه میخوام بدونم برای من مبتدی چی خوبه؟؟؟ ... اصلا به نظرتون اینده داره؟

- - - Updated - - -

اینجا پرسیدم ساز دهنی رو
به نظرتون ساز دهنی بهتره یا نی (من تو استان کردستانم تو منطقه من کدوم بهتره؟):

ab_bb22
Tuesday 1 April 2014, 11:22 PM
هر دوتا خوبه بستگی به علاقه تون داره.بهتره صداشون رو گوش بدین و انتخاب کنید.البته نی حداقل 50 هزار تومن هست.ساز دهنی هم خیلی گرونه!

mohsenhajian
Tuesday 1 April 2014, 11:24 PM
من مبتدی هستم ...
نیازی به ساز های گرون نیست

- - - Updated - - -

من که ساز دهنی رو دوست دارم
فیلم آموزش فارسیش هست؟

ab_bb22
Tuesday 1 April 2014, 11:31 PM
من مبتدی هستم ...
نیازی به ساز های گرون نیست
من که ساز دهنی رو دوست دارم
فیلم آموزش فارسیش هست؟
فیلم آموزشی هست. منتها قیمت ساز دهنی مناسب حدود 300 تا 400 هزار تومنه!

mohsenhajian
Tuesday 1 April 2014, 11:33 PM
چه گرونه
چیز ساده گیر آوردم 10.000 تومان دوستم داره بهم میده:
24 سوراخه دو طرفه هست مارک bee هست
به نظرتون خوبه؟

ab_bb22
Tuesday 1 April 2014, 11:40 PM
چه گرونه
چیز ساده گیر آوردم 10.000 تومان دوستم داره بهم میده:
24 سوراخه دو طرفه هست مارک bee هست
به نظرتون خوبه؟
من در این زمینه صاحب نظر نیستم؛ دوستان باتجربه باید نظر بدن.
منتها من قبل از کاربرای آگاه به این مقوله ، سوال پرسیدم گفتن: این ساز دهنی ها ارزون حتی به درد افراد مبتدی هم نمیخوره.
یا اون سازی که پیشنهاد دادم رو تهیه کنید؛ یا پول جمع کنید و یک نی در حد 50 هزار تومن بخرید.با این مقدار اندک پول حق انتخاب زیادی ندارید.

mohsenhajian
Tuesday 1 April 2014, 11:54 PM
والا نمیدونم چی رو برم ؟
نظر شما نی هست؟
تو استان من این دو معروفه:دف + نی
من که دف بدم میاد نی کمی خوشم میاد...

- - - Updated - - -

به نظر شما کدوم اینده داره ؟؟؟//؟

ab_bb22
Tuesday 1 April 2014, 11:54 PM
والا نمیدونم چی رو برم ؟
نظر شما نی هست؟
تو استان من این دو معروفه:دف + نی
من که دف بدم میاد نی کمی خوشم میاد...
نظر من که اصلا مهم نیست؛ من همه ساز ها رو دوست دارم.شما باید علاقه و بودجه خودتون رو در نظر بگیرید.قیمت ساز دف و نی در حد مبتدی 50 هزار تومنه.
شما تا مطمئن نشدین چه سازی رو دوست دارین؛ اقدام به خرید نکنید. وگرنه بی دلیل پولتون هدر میره.

mohsenhajian
Wednesday 2 April 2014, 12:00 AM
من ساز دهنی ....
ولی آینده داره؟
کدوم بیشتر آینده داره؟

- - - Updated - - -

اصلا به نظرتون ساز دهنی 24 سوراخه دو طرفه مارک bee خوبه ؟؟؟؟

ab_bb22
Wednesday 2 April 2014, 12:01 AM
من ساز دهنی ....
ولی آینده داره؟
کدوم بیشتر آینده داره؟
شما الان چند سال دانشگاه هم درس بخونی آینده نداره؛ چه برسه به نوازندگی!
بنظر من ساز دهنی بیشتر سازی هست برای خلوت و تنهایی ، یه ساز قابل حمل و تو راهی .
درباره میزان استفاده اش توی موسیقی و ... دوستان وارد به کار باید نظر بدن.

mohsenhajian
Wednesday 2 April 2014, 12:06 AM
خوب سرمایه ندارم
نی چه طوره؟
خوبه؟؟؟
نی تا قیمت 25.000 تومن هست؟

ab_bb22
Wednesday 2 April 2014, 12:13 AM
مارک معتبر ساز دهنی هوهنر هست و چندتای دیگه. که قیمتشون هم حدود 400 هزار تومنه.این مارک ها ارزون قیمت قابل اطمینان نیستن.
یه تاپیک ویژه خرید ساز دهنی هست. اون رو اگر مطالع کنید ؛ اطلاعات کافی بدست میارین.

- - - Updated - - -

خوب سرمایه ندارم
نی چه طوره؟
خوبه؟؟؟
من آخرین باری که قیمتش زدم 50 هزار تومن بود.درباره خوب بودنش هم که مطمئنا خوبه . منتها شما باید خودتون بنا بر سلیقه تون انتخاب کنید. چندتا تک نوازی نی دانلود کنید تا صداش رو خوب بشنوید.

mohsenhajian
Wednesday 2 April 2014, 12:18 AM

- - - Updated - - -

نی یعنی پایین 25 نی؟

- - - Updated - - -

کاربرانی که در حال مشاهد هستند نیز جواب بدن

mohsenhajian
Wednesday 2 April 2014, 12:27 AM
سلام ...
من تا 25.000 تومن سرمایه دارم
کسی نی درست و حسابی داره میخوام بخرم.

mohsenhajian
Wednesday 2 April 2014, 01:51 PM
کسی دیگه نیست بگه؟

artakhe
Thursday 3 April 2014, 01:20 AM
سلام
درسته سرمایه ندارین اما باید سازی بگیرین که کار کنه نه به دلیل ارزون بودن و مبتدی بودن و... بگیریدش بعد هم حالتون رو بگیره
نی های ارزون قیمت بازار عمدتا اصلا سالم نیستند یعنی فالش هستن شما باید نی یا کلا سازی بگیرید که در درجه اول صدای درست بده یعنی وقتی مثلا کل سوراخ های نی رو گرفتید وفوت میکنید صدای دو بده نه دو دیز یا سی
ساز دهنی هم باید سالم باشه و اون ساز دهنی که شما میگید ساز دهنی 24سوراخ ترمولوست و نیم پرده نداره و پرده پردست و وقتی کامل یادش گرفتید میرید سراغ کروماتیک که قیمتشم بالاست اون کلیدی در کنارش داره که نیم پرده رو به سازتون اضافه میکنه.حالا چرا گیر دادید به2تاساز.جفتشونم آسون نیستن مثلا تو نی پیرتون درمیاد تا فقط یه صدا که فوت نیست رو ازش دربیارید.توی ساز دهنی هم ترتیب نتها به هم ریختس و باید انقدر بزنید تا ملکه ی ذهنتون بشه.اصلا عجله نکنید این بحث هم خیلی مفصله
اگه کاری یا سوالی داشتید لطفا خصوصی بدید
در خدمتم

soozney
Thursday 3 April 2014, 12:19 PM
دوست عزیز اگه نی خوب با قیمت کم خواستید در خدمتن فیمت40000 تا 50000 تومن

soozney
Thursday 3 April 2014, 12:22 PM
دوست عزیز تو این رنج قیمت نی پیدا نمیشه اگرم پیدا بشه بدرد نمی خوره ولی من می تونم تا 40000 تومن برات جور کنم البته نی خوب برای شروع نی نوازی

M_T
Thursday 10 April 2014, 08:07 PM

- - - Updated - - -

نی یعنی پایین 25 نی؟

- - - Updated - - -

کاربرانی که در حال مشاهد هستند نیز جواب بدن

عزیزم 25 تومن دیگه خیلی پائینه.
درسته که نی جزو ارزان قیمت ترین سازهاست اما شما برای خرید نی لا اقل باید 40-50 تومن هزینه کنید.

doday
Friday 4 July 2014, 09:52 AM
خیلی وقته نی جدید نخریدم ولی فک کنم الان دیگه ارزونش کمتر از 50 تومن نباشه! که فک نمکینم اصلا برای تمرین خوب باشه
اگه کسی واقعا دنبال نی نوازی و کلاس و استاد هست بهتره از همین اول یک نی خوب و مناسب پیدا کنه که برای شروع خوبه از نی های " سل و فا " استفاده کنه

amircpu
Friday 8 August 2014, 11:08 PM
سلام
من راستش نی خریدم 35هزار مهر شفیعی کوکش هم (دست بسته)دو یه ذره کمتره به ربع پرده هم نمی رسه

M_T
Saturday 9 August 2014, 12:18 AM
سلام
من راستش نی خریدم 35هزار مهر شفیعی کوکش هم (دست بسته)دو یه ذره کمتره به ربع پرده هم نمی رسه

سلام

مبارک باشه. اون یه ذره که میگین طبیعی هست، مشکلی نیست.

amircpu
Saturday 9 August 2014, 12:24 AM
سلامت باشید
نرخ نی دو کوک میدونید چنده ؟
من عاشق نی بم هستم شدیدا بم خیلی بم d:

soozney
Saturday 9 August 2014, 10:32 AM
با سلام
دوست عزیز بنده هم مثل شما از نی های بلند و بم خوشم میاد نی های دو کوک و ر کوک (خودم ر کوک دارم ) ولی دوست عزیز برای یاد گرفتن نی از این کوک ها نمیشه زیاد استفاده کرد چون هر چقدر طول نی زیاد می شه ناکوک بودنش بیشتر میشه البته تمرین کردن با نی های ر و دو کوک یه خوبی که داره قدرت صدا رو نی رو می بره بالاتر و صدای نی بلندی خواهین داشت به شخصه در اوایل کار برای قوی شدن صدای نیم از این کوک ها استفاده می کردم ولی نگه داشتن این نی ها یکم سخته چون به علت بلند بودن با کمترین رطوبت و باد تاب بر می دارن
در مورد قیمت باید عرض کنم بنده از استاد سلطانیان سفارشی کوک ر رو 150000 تومن خریدم و کوک دو رو 200000 تومن می گفتن

doday
Saturday 9 August 2014, 12:23 PM
چندتا نکته هست که شخصا برای خرید نی تجربه کردم گفتم اینجا بگم شاید مفید باشه برای دوستان
1. نی صاف بدون انحنا باشه
2. فاصله بندها مناسب باشه
3. سوراخها زیاد تنگ یا گشاد نباشن ( سوراخها با برامدگی سر انگشت بطور معمول بسته بشن)
4. نی از قسمت سر تا انتها به تناسب نازک شده باشه و در قسمت بندها فرو رفتگی ناجور و بیش از حدی نداشته باشه
5. بندها از داخل نی مناسب باز شده باشن و بیش از حد گشاد و تنگ نباشن
6. دقت بشه نی ترک نداشته باشه مخصوصا اطراف بندها.
7. دهانه نی از قطر خوبی برخوردار باشه و بطور کلی مناسب دهن باشه.(بنظر بنده قطر 2 سانتیمتر به بالا برای صدا سازی مناسب باشه و صدای بهتری میده)

M_T
Saturday 9 August 2014, 03:11 PM
سلام

در تکمیل نکتۀ شمارۀ دوم دوست خوبم Doday که در مورد تناسب بندها هاست اینه که نی خوب از بالا به پایین طول بندهاش کوتاه میشه... یعنی در نی عربی که اینطوری ایده آلش هست در مورد نی هفت بند هم فکر کنم همینطور باشه...

soozney
Saturday 9 August 2014, 09:22 PM
بهترین روش برای خرید نی اینکه یه نی سفارشی تهیه کنین که من موقع خرید نی از استاد سلطانیان اندازه لب ، دهان ، قد ، طول دست و انگشتان رو ازم گرفت تا نی رو مطابق با فیزیک بدنی درست کنه

doday
Sunday 10 August 2014, 12:10 AM
سلام

در تکمیل نکتۀ شمارۀ دوم دوست خوبم Doday که در مورد تناسب بندها هاست اینه که نی خوب از بالا به پایین طول بندهاش کوتاه میشه... یعنی در نی عربی که اینطوری ایده آلش هست در مورد نی هفت بند هم فکر کنم همینطور باشه...
درسته مجتبی جان. البته اگه بند اول رو استثنا قرار بدیم بقیه بندها به تدریج که به انتهای نی میره کوتاهتر میشه.
(فک کنم جایی که بندها به هم وصل میشن رو "گره" میگن که چندجا به اشتباه از کلمه بند استفاده کردم)

- - - Updated - - -

بهترین روش برای خرید نی اینکه یه نی سفارشی تهیه کنین که من موقع خرید نی از استاد سلطانیان اندازه لب ، دهان ، قد ، طول دست و انگشتان رو ازم گرفت تا نی رو مطابق با فیزیک بدنی درست کنه
حق با شماست ولی برای منی که شهرستانم و توی شهرمون استاد نی ساز نیست. و مجبورم چند صد کیلومتر تا مرکز استان، برای خرید نی خوب، طی کنم این نکته ها بیشتر از روش شما کاربرد داره.
من که نتونستم به خواستم برسم، به قول معروف ما اگه دریا هم بریم باید آفتابه آب با خودمون ببریم ولی امیدوارم هرکسی مصمم و علاقمند این ساز هست به درجات بالای استادی برسه

soozney
Sunday 10 August 2014, 09:56 AM
دوست عزیز بنده هم از یک شهرستان محروم و دور هستم و به جز اینترنت به هیچ استادی و منبع اموزشی دسترسی ندارم نی رو خودم یاد گرفتم الان 18 ماهه و فقط به صورت تلفنی با استاد سلطانیان ارتباط برقرار کردم و ایشون فیزیک بدنی بنده رو پرسیدن تا نی رو مطابق با فیزیک بنده درست کنن پیش ایشون نرفتم

doday
Sunday 10 August 2014, 12:41 PM
بشتکار خوبی داری شما. برات آرزوی موفقیت میکنم
متاسفانه طی زمان اولویتای بنده توی زندگی عوض شده و یادگیری نی برام در درجه های بعدی قرار گرفته.
وگرنه منم مثل شما علاقه فراانی به نی دارم

soozney
Sunday 10 August 2014, 03:55 PM
ممنون دوست عزیز لطف دارین
بنده نیز به خاطر مسائلی 3 ماه نتونستم نی کار کنم و بعد از سه ماه دوباره شروع کردم اوایل بیشتر تمرین می کردم ولی به خاطر مشکلاتی که هست زیاد وقت نمی کنم نی نوازی هم برعکس وضعیت ما سازی هست که برای پیشرفت در اون هر روز باید تمرین کرد متاسفانه در این انجمن بخش نی نوازی بسیار راکد هستش باز اوایل عضویت بنده بخش نی نوازی انجمن یکم خوب بود ولی کم کم راکد شد حتی استاد سلطانیان هم که تو این انجمن بودن این مسئله رو به بنده فرمودن

M_T
Sunday 10 August 2014, 11:36 PM
ممنون دوست عزیز لطف دارین
بنده نیز به خاطر مسائلی 3 ماه نتونستم نی کار کنم و بعد از سه ماه دوباره شروع کردم اوایل بیشتر تمرین می کردم ولی به خاطر مشکلاتی که هست زیاد وقت نمی کنم نی نوازی هم برعکس وضعیت ما سازی هست که برای پیشرفت در اون هر روز باید تمرین کرد متاسفانه در این انجمن بخش نی نوازی بسیار راکد هستش باز اوایل عضویت بنده بخش نی نوازی انجمن یکم خوب بود ولی کم کم راکد شد حتی استاد سلطانیان هم که تو این انجمن بودن این مسئله رو به بنده فرمودن

استاد سلطانیان که خیلی ناراحت بود.
قبلا هم بحث کم رونق بودن نی و نی نوازی مطرح شده.
مشخصه که تعداد آدمایی که مثلا سمت گیتار یا ویولون و ... میرن خیلی خیلی بیشتر از کسانی هست که سمت نی میان.
این مسئله هم دلایل فنی داره و هم دلایل فرهنگی و اجتماعی...

soozney
Monday 11 August 2014, 09:16 AM
دوست عزیز تازه اونا اگه باز واقعا بدنبال موسیقی باشن خوبه ولی بیشترشون به خاطر کلاس گذاشتن و کمبود هایی که دارن دنبال گیتار این نوع ساز ها می رن در ضمن یه دلیلشم سخت بودن ساز نی هستش بیشتر افرادی که برای یادگیری این ساز میان تو همون مرحله صداسازی نا امید میشن و ولش می کنن البته فرهنگ سازی هم خیلی مهمه

doday
Monday 11 August 2014, 11:59 AM
خب واقعا جای تاسف داره که استادی اینچنین رو از جمع این انجمن از دست دادیم
ایشالا که بهتر بشه
همین چند نفری هم که هستیم اگه بیشتر سر بزنیم و فعالیت داشته باشیم به نظرم رونق میگیره
بالاخره سایت خوبی هست و مختص ساز و موسیقیه

doday
Wednesday 13 August 2014, 12:09 PM
دوست عزیز تازه اونا اگه باز واقعا بدنبال موسیقی باشن خوبه ولی بیشترشون به خاطر کلاس گذاشتن و کمبود هایی که دارن دنبال گیتار این نوع ساز ها می رن در ضمن یه دلیلشم سخت بودن ساز نی هستش بیشتر افرادی که برای یادگیری این ساز میان تو همون مرحله صداسازی نا امید میشن و ولش می کنن البته فرهنگ سازی هم خیلی مهمه
باهات موافقم معبود جان اکثرا میخوان چندتا آهنگ یاد بگیرن و چند نفرو دور خودشون جم کنن ولی خب همین چندتا آهنگم پشتکار میخواد. متاسفانه بچه های امروزی الگوشون چندتا کلیپ تصویری توی مبایلشونه و حتی دنبال گوش دادن به آثار بزرگان اون ساز هم نیستن. یادمه چند وقتی که آموزشگاه میرفتم . اوایلش 15 نفر هنرجو فقط برای نی بود ولی متاسفانه به جایی رسید که فقط من میرفتم کلاس تا کلا آموزشگاه تعطیل شد. اینه عاقبت ساز نی و سازهای ایرانی. غربیا با وجود اینکه ریشه فرهنگیشون از ما کمتره ولی خوب بلدن نسل جوون رو به خودشون جلب کنن.

soozney
Wednesday 13 August 2014, 04:15 PM
بله درسته دوست عزیز کسی که عاشق یه هنری باشه یا هر چیزی تمام سختی هاشم براش جذاب می شن ولی خیلیا عاشق بودن رو با دوست داشتن یکی می دونم برای همون هر چیزی رو که دوستش دارن می رن دنبالش وقتی به جای سختش رسیدن ولش می کنن چون نتیجه اون کار رو دوست داشتن مشکلشون اینه برای مثال بنده سازهای ویولن ، تار ، پیانو و سنتور رو دوست دارم ولی دوست داشتن ضمانت یادگرفتن و ادامه دادن نیست در صورتی که از بچگی وقتی صدای نی رو می شنیدم واقعا یه حال دیگه ای می شدم متاسفانه شرایط زندگیم طوری پیشرفت که دیر تونستم به نی نوازی دست پیدا کنم ولی خوشحالم که عشق به این ساز باعث شد سریع صداسازیشو یاد بگیرم بدون اینکه کسی راهنماییم کنه

javadamin
Saturday 9 May 2015, 01:28 AM
باسلام من امشب توفیق داشتم وعضوشدم .میتونم نتهای تصانیف نی روبه اشتراک بذارم.ممنونم

M_T
Sunday 10 May 2015, 11:14 AM
باسلام من امشب توفیق داشتم وعضوشدم .میتونم نتهای تصانیف نی روبه اشتراک بذارم.ممنونمسلام به شما به نت آهنگ خوش آمدید.باعث خوشحالی و افتخار ماست که از نت های تصانیف نی بهره مند شویم. ارادتمند شمامجتبی

doday
Thursday 21 May 2015, 06:08 PM
باسلام من امشب توفیق داشتم وعضوشدم .میتونم نتهای تصانیف نی روبه اشتراک بذارم.ممنونم

منم خدمت شما سلام و خوش آمد میگم
امیدوارم فعالیتتو ن باعث دلگرمی دوستان بشه
خوشحال میشیم در مورد ساز نی هر گفتگو و بحث و فعالیتی پیش بیاد
موفق باشید

mortezagolnaraghi
Sunday 16 August 2015, 10:58 PM
من به قیمت 70 هزار تومان می خرم. با سپاس 09197328791

mortezagolnaraghi
Thursday 20 August 2015, 06:37 PM
سلام روز خوش لطفا با این شماره تماس بگیرید 09125861383 تا در مورد نوع نی صحبت کنیم.

u3f_s
Monday 22 February 2016, 08:21 PM
دوستان این لینک عضویت گروهه لطفا برای دوستان نی نواز خود ارسال کنید:

smartak
Wednesday 3 August 2016, 11:12 PM
سلام، این لینک اکسپایر شده...

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Saeed_naynaw
Monday 22 May 2017, 04:52 PM
نی ترکمان رو چند کوکش رو داشتم.نی جالبی نیست.بیشتر اماتور میسازه.معمولا تو صدای پس غیث مشکل داره.البته من فقط اماتورهاش رو دیدم.ولی چند تا ساز از اقای محمد حیدری خریدم که واقعا سازه،کاملا ژوست.دادم چند نفر دیگه م که نوازنده های خوبی هستند ازمایش کردند اونام همین نظر رو داشتند.واقعا سازهاش کوکه.

tahaeeh
Friday 2 June 2017, 08:38 PM
سلام خدمت دوستان
من 20 روزی میشه آموختن نی رو شروع کردم
رفتم بهارستان و یک نی خردیم (نی استاد اسماعیلی ) -- که روش زده SOL
هرچه قطعه های بیشتری رو با کتاب استاد کیانی نژاد میزنم
صدای ساز من بم نیست همش رو به فا و ریزه
به نظرتون یه ساز دیگه ای باید بخرم

Mehdi1068
Friday 17 August 2018, 10:57 AM
سلام دوستان
من حدود ٣ ماهِ كه در حال تمرين براي يادگيري ني هستم البته به جهت مشغله ، مداوم نبوده سوالي داشتم : الان براي من كه مبتدي به حساب ميام چه نوع ني بايد خريداري كنم

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من حدود ٣ ماهِ كه در حال تمرين براي يادگيري ني هستم البته به جهت مشغله ، مداوم نبوده سوالي داشتم : الان براي من كه مبتدي به حساب ميام چه نوع ني بايد خريداري كنم

Rezamahdizadehg
Thursday 3 August 2023, 10:49 PM
سلام دوستان اگه کانال نی که قطعات استاد کسایی را بانت زده عَضو است منم گروه بیار ویا آموزشی است ممنون میشم.