PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات نی

mehdiney navaz
Friday 27 December 2013, 11:51 PM
سلام دوست داشتم چیزی که سالها دنبالش بودم و کسی درست راهنمایی ام نکرد چون بلد نبود یا نخواست بگه و ..
خدمت شما دوستان پیگیر ساز نی بگم شاید به نحوی بدردتون بخوره
نی سازیه که صدا در اوردن ازش زمان بره (صداسازی)
و ما چون از همون اول با زور زدن سفتی سعی به صدا در اوردن میکنیم این عمل ها شده ناخودآگاه نوازندگی امون
وقتی صدا هام دراوردیم با زور فشار میخوایم کنترل کنیم نوازندگی کنیم و اخر سر هم خستگی و افسردگی از ساز و و.... (البته استسنا هم تو این شیوه هست )
ولی توصیه ام اینه اگه صدا ازش هنوز در نیاوردی یا در اوردی داری میزنی ردیف زدی کنسرت داشتی استودیو رفتی حتما پیگیر روش نفسگیری و تولید صدا از نی
استاد محمد علی کیانی نژاد

باش . که تکامل اغازین صدای نی تو همین روشه لب استاد میشه یافت
مثال:تو ویولون در اروپا یک سالی روی چطور گرفتن ساز چطور عارشه کشیدن و ... کار میکنن اخر سر میان بحث ملودی زدن و..
ولی ما همیشه دوس داریم زود و با عجله به سوی هدف بریم
تو ایران برای ساز نی الگوی درستی نداریم و استادهای که نی اموزش میدن به این مسله خیلی هاشون نپرداختند یا اگرم خودشون رسیدن نمیتونن به هنرجو انتقال بدن یا خودشون نمیخوان یا نمیدونن از کجا رسیدن خودشون به این امر
مشکل اغلب نوازنده ها اینه که بعد چند سال وقت و علاقه و هزینه میرسن جایی که میبینی هیچ تسلطی روی ساز و صداش ندارن چون از اول روش و شیوه درست و یاد نگرفتیم
توصیم به دوستان مشتاق هنرمندان عزیز اینه که این ساز رو ما درست یاد بگیریم و اصولی و حتما حتما روش استاد استاد محمد علی کیانی نژاد

باید کمک گرفته بشه
هر چند شاید اوایل سخت و طاقت فرسا باشه ولی با دقت و تلاش این روش به جایی میرسونه اتت که مثل اب خوردن ساز بزنی بدون تلاش و زور زدن بتونی نت هارو درست در بیاری و ایجاد صدای غیث و پس غیث به راحتی تمام بدون زور زدن مسلط و همیشه آگاه ساز بزنی روی اصوات مسلط بشی (تا ملودی ها رو دربیاری)
این روش مثل اینه که اعضایی از بدن که تا حالا بهش فرمان نمیدادی ولی بعد از اگاهی فرمان دادن فوری عمل میکنه
و اینکه شخصیت والای این استاد عزیز ستودنیست و قابل مثال نیست
من از موقعی که خدمت ایشون رسیدم خیلی چیزها فهمیدم نه تنها گیر کار نفس گیریم حل شد ...چیزهایی دیگری از شخصیت ایشون یاد گرفتم
خیلی مطالب و نکته ها از شخصیت اینگونه اساتید بزرگ میشه درک کرد ....که به قلم و تایپ نمیگنجه

البته من هیچ وقت جسارت اینکه بگم شاگرد ایشون بودم ندارم
فقط سعادت دیدارشون داشتم
در اخر امیدوارم دوستان عزیز تجربه چند ساله این حقیر رو که در این وادی که فقط یکم تحقیق کردم بپذیرند بکار بگیرند

soozney
Saturday 28 December 2013, 06:46 AM
سلام دوست داشتم چیزی که سالها دنبالش بودم و کسی درست راهنمایی ام نکرد چون بلد نبود یا نخواست بگه و ..
خدمت شما دوستان پیگیر ساز نی بگم شاید به نحوی بدردتون بخوره
نی سازیه که صدا در اوردن ازش زمان بره
و ما چون از همون اول با زور زدن سفتی این کارها رو انجام دادیم این عمل ها شده ناخودآگاه نوازندگی امون
وقتی صدا هام دراوردیم با زور فشار میخوایم کنترل کنیم و اخر هم خستگی و افسردگی از ساز و و.... (البته استسنا هم تو این شیوه هست )
ولی توصیه ام اینه اگه صدا ازش هنوز در نیاوردی یا در اوردی داری میزنی ردیف زدی کنسرت داشتی استودیو رفتی حتما پیگیر روش نفسگیری و تولید صدا از نی
استاد محمد علی کیانی نژاد

باش . که تکامل اغازین صدا تو همین روشه لب استاد میشه یافت
تو ویولون مثل تو اروپا یک سالی روی چطور گرفتن چطور عارشه کشیدن و ... کار میکنن اخر سر میان بحث ملودی زدن و..

ولی ما چون تو ایران برای ساز نی الگوی درستی نداریم و استادهای که اغلب غلط ساز یاد گرفتند و ... دارن اموزش میدن
اینه که بعد چند سال وقت علاقه و هزینه میرسی جایی که میبینی هیچ تسلطی روی ساز و صداش نداری چون از اول روش درستی یادت ندادن
حتما توصیم به دوستان مشتاق هنرمندان عزیز اینه که این ساز رو ما درست یاد بگیریم و اصولی و حتما حتما روش استاد استاد محمد علی کیانی نژاد

باید کمک گرفته بشه
هر چند شاید اوایل سخت و طاقت فرسا باشه ولی با دقت و تلاش این روش به جایی میرسونه اتت که اول مثل اب خوردن ساز بزنی یدون تلاش و زور زدن دوم مسلط و آگاه ساز بزنی روی صدا مسلط بشی
این روش مثل اینه که اعضای از بدن تا حالا بهش فرمان نمیدادی ولی بعد از اگاهی فرمان دادن فوری عمل میکنه
و اینکه شخصیت والای این استاد عزیز ستودنیست و قابل مثال نیست
من از موقعی که خدمت ایشون رسیدم خیلی چیزها فهمیدم نه تنها گیر کار نفس گیریم حل شد
خیلی مطالب و نکته ها از شخصیت اینگونه اساتید بزرگ میشه درک کرد و....که به قلم و تایپ نمیگنجه

البته من هیچ وقت جسارت اینکه بگم شاگرد ایشون بودم ندارم فقط سعادت دیدارشون داشتم
در اخر امیدوارم دوستان عزیز تجربه چند ساله این حقیر رو که در این وادی فقط یکم تحقیق کردم بپذیرند بکار ببرند

بله دوست عزیز شما درست می فرمایید بنده با شیوه ای که استاد کیانی نژاد فرمودند دارم نی نوازی می کنم و جالب هست که بدونین بنده چون در شهرستان هستم و به هیچ استادی دسترسی ندارم نزدیک یه سال هست که دارم نی نوازی می کنم و قبل از اینکه شروع به نی نوازی بکنم یه کلیپ آموزشی از استاد کیانی نژاد تو اینترنت دیدم که نحوه نفس گیری و درآوردن صدا با حرف (پ) رو آموزش می داد بنده هم با این روش شروع به در آوردن صدا با این حرف کردم و در عرض 5 ساعت تونستم از نی صدا در بیارم به جرات می تونم بگم ( البته به قول خیلی از دوستان نی نواز ) صدای نیی که دارم مثل اینکه چندین سال داری نی نوازی می کنی