PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای خرید سه تار

صفحه ها : [1] 2

sma_jazayeri
Wednesday 23 December 2009, 12:06 PM
سلام
خوشحالم كه در جمع دوستان هنردوست و هنرمند هستم. اگه كسي در مورد خريد سه تار جاي مطمئني ميشناسه كه هم كارش كيفيت داشته باشه هم چند برابر قيمت حساب نكنه معرفي كنه.

ghoghnus2006
Wednesday 23 December 2009, 12:22 PM
موسیقی عارف تو خیابون جمهوری خوبه بین سازاش ساز خوب میشه پیدا کردخلیل هم تو بهارستان موسیقی صبا هم با انصافه هم سازای خوبی میاره

AliB
Saturday 16 January 2010, 09:15 PM
دوستان سلام
اگر من هم بخوام مطلبی در پاسخ شما بنویسم باید بگم که تجربه و نظر من این هست که در کل همونطور که قبلا هم تو تاپیکهایی گفته بودم از مغازه دار ها کلا نمیشه به راحتی و آسایش خاطر ساز خرید مخصوصا در تهران و مخصوصا تو بهارستان . بنا به تجربه ی شخصی که سرکی به اکثر این مغازه ها کشیدم ، اکثرا فقط کاسب هستن و اصلا بعد هنری و فرهنگی کارشون رو مد نظر ندارن. مثلا من چندین سال پیش برای یکی از دوستانم از همون مغازه ی عارف که دوستمون معرفی کردن سازی خریدم و خوب اصلا از برخورد و نحوه ی کار فروشنده خوشم نیومد و در ضمن سازی هم که خریدیم ظاهر مرتبی داشت ولی آنچنان مالی نبود . به هر حال برای خریدن ساز از هر کجا باید در شناخت ساز خوب و خوش صدا و سازی که ایرادات کمتری داشته باشه مهارت داشته باشید و این رو هم باید بدونید که طبیعتا مغازه دار به دلیل هزینه هایی که داره روی ساز ها سود میکشه و چون بعضا خواب سرمایه و هزینه هاش زیاده ممکنه این سود هم خیلی زیاد باشه! بهترین راه حل البته اون هم باز به همراه یک کار بلد و یا با معرفی ، اینه که یک سازنده پیدا کنید که سازهاش خوب باشه و مستقیم از اون ساز رو بخرید . همه ی این مشکلات هم برای اینه که هیچ نظارت و قانونی در امر ساختن ساز و قیمت گذاری و فروشش وجود نداره و شاید هم نمیشه آنچنان قانونمندش کرد . به هر حال بهترین چیزی که کمک میکنه تجربه است.
امیدوارم این مطلب در روشن شدن قضیه کمک بکنه.

siavash_shams
Monday 19 July 2010, 03:49 PM
درود

دوستان یه پرسش داشتم ...سپاس گذار میشم بهم پاسخ بدین

قیمت یه سه تار برای یه نوازنده ی آماتور چنده؟؟

تفاوت قیمت یه ساز نو با یه دست دومِ خوب چه قدره؟

در ضمن دوستان اصفهانی جایی رو می تونن برای خرید سه تار بهم معرفی کنن؟؟؟

Faraz
Monday 19 July 2010, 08:51 PM
سلام
فکر کنم الان یه سه تار ابتدایی که در نوع خودش خوب باشه دیگه زیر 100 تومن نباشه اگه یه مقدار بهتر هم بخواد باشه که میره بالاتر.

در مورد سه تار دست دوم بستگی داره از اول چه جور سازی بوده ، اگه یه ساز بی کیفیت رو بخواید دست دومش رو بگیرید فکر نکنم خیلی گرون باشه البته هر چقدر هم که باشه به نظرم مفت گرونه و ارزش نداره.
اما اگه یه سه تار دست دوم درست حسابی پیدا کنید که کار کرده و خوب آب بندی شده وصداش از اول بهتر شده این مورد خوبیه ولی باید بگم همچین سه تاری از نو ش گرونتره .

در مورد سوال آخرتون هم من اطلاعی ندارم باشه به عهده ی دوستان.

mehrdad200
Monday 19 July 2010, 10:09 PM
سلام
خوشحالم كه در جمع دوستان هنردوست و هنرمند هستم. اگه كسي در مورد خريد سه تار جاي مطمئني ميشناسه كه هم كارش كيفيت داشته باشه هم چند برابر قيمت حساب نكنه معرفي كنه.
سلام اقای اشرفی تو نظراباد-کرج سازهای خوبی باقیمت مناسب داره09124655686:am

r_a_m_i_n
Tuesday 20 July 2010, 08:40 PM
3تار از 40 تومن شروع میشه و میره تا 400
بنظر من یه 100 تومنی بگیر
از مغازه درویش خان در مجتمع پارک.....و شیرانی واقع در مجتمع عالی قاپو

siavash_shams
Tuesday 20 July 2010, 10:31 PM
درود

آقا رامین 40 تومن خیلی به درد نخوره؟؟

من یه چیزه ارزون می خوام برای کار با خودآموز

چون ساز تخصصی ام چیزه دیگه ای هست.

r_a_m_i_n
Tuesday 20 July 2010, 10:50 PM
سیاوش جان.....اگه گوشت به موسیقی عادت داره......
باید بگم آره دیگه
ساز 40 تومنی یه چیز آشغاله
و فقط بدرد رفع کوتی میخوره
و نظر من اینه که ساز زیر 80 تومن نخر که پشیمون نشی
حالا هرجور خود دانی......
اگه ساز ارزون میخوای من مغازه ی شیرانی رو پیشنهاد میکنم.....اگه ساز خوب میخوای من مغازه ی درویش خان رو پیشنهاد میکنم

siavash_shams
Wednesday 21 July 2010, 12:53 PM
سپاس رامین جان.

r_a_m_i_n
Wednesday 21 July 2010, 01:38 PM
خواهش میکنم سیاوش جان.......باز اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

arezuhaa
Friday 23 July 2010, 06:32 PM
به نظر من ستار 100 به پایین نخرید چون گوشتون خراب میشه ساز دست دوم هم اصلا به درد نمیخوره چون ستار اگه خوب باشه هرگز کسی نمیفروشدش بهترین ستارها رو درویش خان میفروشه من خودم ستارمو از اونجا گرفتم خیلی خوب بود
موفق باشید

بامدادی
Saturday 24 July 2010, 12:57 PM
با سلام
قیمت یک سه تار مشقی خوب بین 100 تا دویست هزار تومان است.
ساز خوب کهنه اش گرانتر از ساز نو است. چونکه ساز نو به زمان نیاز دارد که به بهترین کیفیت خودش برسد و در ضمن امتحان خودش را پس بدهد.

بامدادی
Saturday 24 July 2010, 01:08 PM
سلام خیلی مهمه که چه جور سازی می خواهید و با چه کیفیتی. اینکه چه سبکی کار می کنید خیلی مهمه. اگر یاز خوب می خواهید اول باید بدانید چه می خواهید. پس از مشخص شدن سبک نوازندگی و مسخصات مورد نطرتان می توانید به یکی از سازندگان مطرح در این زمینه مراجعه کنید. به مغازه دارها اصلا اعتماد نکنید حتما از خود سازنده ساز تهیه کنید. اگر با یبک کارتان آشنا بودم می توانستم بیشتر کمکتان کنم و سازنده به سما معرفی کنم.

navid_saz
Saturday 7 August 2010, 09:29 PM
با سلام اگر سه تار کسی خواست من یکی دارم چوب گردو صدای عالی تمیز و سالم در حد نو یکی از دوستان مشکل مالی داره قصد فروش داره خودش میگه 400 خریده ولی قیمتی که گذاشته 250 تومانه در ضمن صدای خوبی هم دارم می تونید جهت تست با من تماس بگیرید
cccpir@gmail.com

AliB
Wednesday 11 August 2010, 02:49 PM
با سلام اگر سه تار کسی خواست من یکی دارم چوب گردو صدای عالی تمیز و سالم در حد نو یکی از دوستان مشکل مالی داره قصد فروش داره خودش میگه 400 خریده ولی قیمتی که گذاشته 250 تومانه در ضمن صدای خوبی هم دارم می تونید جهت تست با من تماس بگیرید
cccpir@gmail.com

دوست خوبم ، فکر نمی کنم این بخش از سایت ، امکان خرید و فروش ساز داشته باشید! امیدوارم دوست خوبم خشایار ببینند و بررسی کنند.

navid_saz
Wednesday 11 August 2010, 10:00 PM
همین طوری رفتار می کنید که طرف مجبوره بره از مغازه دار ساز 200 تومانی بخره 500 هزار تومان ، اشکال نداره من که دیگه به این سایت نمی یام خیلی محدوده الان دوره رسیدن به آزادیه نه اینکه آدم زیر دست باشه من پیشنهاد دادم گفتم مشکل مالی داره در ضمن سه تار با قیمت 300 فروخته شد مارکش هم جزایری بود
به یزدان گر خرد داشتیم ،کجا این سرنوشت بد داشتیم
درود بر آزادی
تا ابد دیگه این سایت نمی یام

AliB
Thursday 12 August 2010, 07:50 AM
دوست خوب و گرامی! شما که ژست آزادمنشی می گیری ! شما که پز خرد مداری و ایرانی بودن می دی اینجا! عزیز دل هموطن ! آیا چیزی هم از قانون مداری به گوش مبارک شما خورده؟
بله ما ایرانی ها همینطور قانون گریز و باری به هر جهت رفتار می کنیم که اوضاع خودمون و کشورمون امروز چنین هست!
کسی که خردمدار هست! با یک تذکر بجا و قانونی اینطور بهش بر نمی خوره !
اینجا هم اگر قراره کسی خرید فروش کنه! باید هماهنگی های لازم با مدیر و مسوول سایت ت بگیره و در بخش مخصوصی و با نظارت مدیر مربوطه ! و البته با درنظر گرفتن حقوق مادی سایت باشه! آیا نباید اینطور باشه؟
بعدشم دوست گلم! ما اینجا همه اینکاره ایم! پیش قاضی و معلق بازی؟ این چه سه تار جزایری بوده که اولا چوب گردو :دی ثانیا خود ایشون 400 خریده بودن؟ مبارک خریدارش!
شما هم اگر قراره به قوانین سایت احترام نگذارید تصمیم درستی برای عدم مراجعه گرفتید .
موفق باشی هموطن عزیز
علی

dewdrop1989
Thursday 16 September 2010, 09:14 PM
خوب حالا ما رفتیم پیش درویش خان! چه جوری بفهمیم کدوم سه تار بهتره؟
مثلا سه تار های قیمت 100 تومن همه به یه کیفیت هستند؟؟

AliB
Thursday 16 September 2010, 09:50 PM
خوب حالا ما رفتیم پیش درویش خان! چه جوری بفهمیم کدوم سه تار بهتره؟
مثلا سه تار های قیمت 100 تومن همه به یه کیفیت هستند؟؟

دوست خوبم ، هیچ راه 100% تضمین شده ای برای تشخیص یک ساز خوب از یک ساز بد از نظر ظاهری اون هم برای کسی که تجربه و اطلاعانی در این باره نداشته باشه وجود نداره . تنها راه شما همراه کردن کسیست که تجربه داره و نوازنده است.

amir3tar70
Friday 17 December 2010, 08:21 AM
سلام من میخوام 3تارمو عوض کنم ....
اگه کسی آدرس سازنده های ساز تو تهران رو داره بده....
تورو خداااااا کمک کنید .... میخوام ایندفعه یه ساز خوب بگیرم.....

AliB
Friday 17 December 2010, 08:49 AM
محمد صادق محمدی
تلفن :09123209588
اگر ساز ، تو مایه ی صدای سازهای مسعود شعاری و مضراب خور دوست داری با ایشون تماس بگیر !
این هم سایتش : You can see links before reply
من یه دونه از سازهای کاسه کوچک استایل هاشمیش خریدم اوایل امسال ! قیمت ها هم تو سایتش درج شده!

مرتضی-تنبور-سه تار
Saturday 18 December 2010, 10:53 AM
سلام
من هم اقای گودرزی رو پیشنهاد میکنم ساز های خوبی میسازه
اقای کلهر و متبسم و علیزاده با ساز های ایشون اجرا داشته اند
معمولا ساز هاشون بین 700 تا یک میلیون میده

khalatbari
Saturday 18 December 2010, 11:29 AM
سلام
براي ساز سه تار من استاد يدالله گودرزي را به شما پيشنهاد ميكنم.

bardyaa
Saturday 18 December 2010, 12:46 PM
آقای عباس مفاخری (88419653) و آقای مازیار کربلایی (09195089731) رو هم ببین.

Blue_Danube
Saturday 18 December 2010, 01:22 PM
درود. دوستان لطف کردن و آدرس و شماره چند سازنده سه تار رو دادند.منم به شما آقای فرهاد احمدی رو بیشنهاد میکنم.البته تهران نیست ولی سازاش به خارج از کشورم صادر میشه .یه سازشم دست استاد شعاریه .

Avazekhan
Saturday 18 December 2010, 02:25 PM
بچه ها نظرتون درباره ی سازهای استاد کیوانشکوه چیه
منکه واقعا از صداش لذت می برم
کسی تا به حال این سازو دیده؟

amir3tar70
Monday 20 December 2010, 09:38 AM
با تشکر از همگیتون خیلی ممنون
راجع به رنج قیمت ساز این اساتید هم اگه اطلاعات دارید بدید خیلی خیلی ممنون

amir3tar70
Monday 20 December 2010, 09:42 AM
من اولین سه تارمو 30هزار تومن گرفتم.......؟؟؟؟
الان تا حدود 200 تا 250 میخوام خرج کنم ......
میتونم ساز این اساتید رو تو این رنج بخرم؟؟؟؟؟؟

amir3tar70
Tuesday 21 December 2010, 08:15 AM
کسی جواب نمیده؟

shorangiz_23
Tuesday 21 December 2010, 09:44 AM
سلام. من تهرانی نیستم اما چنتا از سازای ذوالقدر دیدم تو این رنج قیمت خوب بودن. دو سه تا هم بد. باید بگردی توشون

AliB
Tuesday 21 December 2010, 11:00 AM

با این قیمت باید بگردی . ساز محمدی که فکر نکنم! عباس مفاخری و کربلایی شاید ! مابقی هم که دوستان معرفی کردن حدود قیمت ها رو گفتن و ظاهرا بالاتر از این حرف هاست! در کل باید بگم با وضع بد اقتصادی این روزها + تورم بالای همیشگی باید منتظر افزایش قیمت ها در همه ی شئونات از جمله سازها بود!

bardyaa
Tuesday 21 December 2010, 11:06 AM
با این قیمت باید بگردی . ساز محمدی که فکر نکنم! عباس مفاخری و کربلایی شاید ! مابقی هم که دوستان معرفی کردن حدود قیمت ها رو گفتن و ظاهرا بالاتر از این حرف هاست! در کل باید بگم با وضع بد اقتصادی این روزها + تورم بالای همیشگی باید منتظر افزایش قیمت ها در همه ی شئونات از جمله سازها بود!

منظور داشتی‌ها ...!

برادر، چرا به‌جای پرسیدن همچو سؤالی در اینجا و جواب نشنیدن/نیم‌بند شنیدن، یه زحمت تماس با آقایون رو نمی‌کشی؟ یه امتحان کن: یا «آره» می‌شنوی که «حل‌ه»، یا «نه» می‌شنوی که دست‌کم یه سلام و علیک و یه آشنایی دور برای بعدها گیرت می‌آد.

AliB
Tuesday 21 December 2010, 12:15 PM
منظور داشتی‌ها ...!

برادر، چرا به‌جای پرسیدن همچو سؤالی در اینجا و جواب نشنیدن/نیم‌بند شنیدن، یه زحمت تماس با آقایون رو نمی‌کشی؟ یه امتحان کن: یا «آره» می‌شنوی که «حل‌ه»، یا «نه» می‌شنوی که دست‌کم یه سلام و علیک و یه آشنایی دور برای بعدها گیرت می‌آد.

:)) اگر هم داشتم مطمئنا منظور بدی نبوده :دی

amir3tar70
Friday 24 December 2010, 09:04 PM
سلام به همه دوستان
اگر کسی از سه تار های مفاخری استفاده میکنه یا اطلاعات دار بهم بگه میخوام برم پیشش بخرم
تورو خدا کمک کنید......

Moory
Friday 24 December 2010, 09:27 PM
سلام به همه دوستان
اگر کسی از سه تار های مفاخری استفاده میکنه یا اطلاعات دار بهم بگه میخوام برم پیشش بخرم
تورو خدا کمک کنید......

درود بر شما
دوست عزیز سه تار مفاخری بسیار سه تارهای خوبی هستند اما مفاخری سه نفر هستند که امیر منصور مفاخری سازنده اصلی هستش دو نفر دیگه از برادر هاش هستند که نام برادرهاشو نمی دونم اما اونها هم مهر مفاخری میزنند برای همین مسئله مهر امیر منصور مفاخری اصلی هستش و سه تارهای بسیار عالی دارد .

AliB
Friday 24 December 2010, 09:58 PM
همونطور که دوستمون گفت مفاخری ها چند تا برادرن و یکی دیگشون عباس هست که من 8 9 سال پیش یه ساز کاسه کوچیک ازش داشتم که به عنوان ساز مشقی بد نبود. کارهای جدیدشون رو ندیدم اما مفاخری ها بطور عام به عنوان سازنده های سازهای مشقی و سریالی مشهور هستن و احتمالا باید با سفارش ساز های مرتب تر بسازن که باید از نزدیک دید چه صدا و کیفیتی خواهد داشت.

Nassim_Agha
Friday 24 December 2010, 10:44 PM
سلام
من مفاخری ها را بیش از بیست سال است که از نزدیک می شناسم و بخصوص با عباس مفاخری رفاقت نزدیک و دیرینه ای داریم! اجازه بدهید بجای صحبت کردن از سه تار مفاخری بشکل کلی و مبهم چند نکته را درمورد کیفیّت های متفاوت در سه تار در ایتدا بگویم.
از نظر ساز سازی برای سازندگان ساز و در این مورد خاص برای هر سازنده ی سه تاری از جمله مفاخری ها چه امیر و چه عباس در ساختن سه تار باید بگویم که ساختن و پرداختن ساز کاری تصادفی نیست.
یعنی پیش از ساختن سه تار می توان تصمیم روشن در مورد حد و حدود کیفیّت آن گرفت.
زیرا مهمترین عامل در کیفِت سه تار چوبی است که در ساختن کاسه و صفحه ی آن استفاده شده است.
از این رو سه تاری که از چوب درختی که دو سال پیش بریده اند ساخته شود را نمی توان با سه تاری که از چوبی که صد یا دویست و یا سیصد سال قدمت دارد مقایسه کرد! بی تردید سه تاری که با چوب دوّم ساخته شود از نظر کیفیّت صدا مطلقا قابل مقایسه با سه تاری که از چوب جدید ساخته شود نیست!

نباید از نظر دور داشت که بهای چوب که ماده ی اولیّه ی سه تار است بستگی به قدمت و نوع چوب فرق میکند و هر چه چوبی قدیمی تر باشد بهایش بیشتر است.
با این توضیحات می خواهم بگویم سه تار مفاخری یک نوع نیست! همه گونه سه تار در کارگاه مفاخری ها می توان یافت! از سه تار برای شاگرد مبتدی تا سه تاری که نمونه اش را برای استاد عبادی ساخته و به ایشان تقدیم کرده بودند. همه آن چند نفری که در منزل روانشاد استاد عبادی در آن روز حضور داشتند می توانند شهادت بدهند که استاد آن ساز را به عنوان سازی بسیار خوب و عالی پسندید!
حال بستگی به سابقه ی شما در نواختن سه تار و همچنین بهایی که برای ساز بتوانید بپردازید به نظر من می توانید بدون هیچ مشکلی ساز مناسب خود را در کارگاه مفاخری ها بیابید.

bardyaa
Sunday 26 December 2010, 09:29 AM
سلام به همه دوستان
تورو خدا کمک کنید......

لای این‌همه این اصل‌ه و اون فرع‌ه و این مشقی و اون عشقی، یه چیز ساده گم شد: چه «کمک‍»‍ی می‌خوای؟

AliB
Tuesday 28 December 2010, 11:44 PM
لای این‌همه این اصل‌ه و اون فرع‌ه و این مشقی و اون عشقی، یه چیز ساده گم شد: چه «کمک‍»‍ی می‌خوای؟
بردیا جان همچین گم گم هم نشده ، فرمودن که اگر کسی استفاده کرده و یا اطلاعاتی داره بگه.
راستی سه تار عشقی کسی سراغ نداره؟ :دی

mixer
Wednesday 29 December 2010, 10:25 AM
درود بر شما
دوست عزیز سه تار مفاخری بسیار سه تارهای خوبی هستند اما مفاخری سه نفر هستند که امیر منصور مفاخری سازنده اصلی هستش دو نفر دیگه از برادر هاش هستند که نام برادرهاشو نمی دونم اما اونها هم مهر مفاخری میزنند برای همین مسئله مهر امیر منصور مفاخری اصلی هستش و سه تارهای بسیار عالی دارد .

مرسی نمی دونستم . آقایان مفاخری بچه کجا هستند ؟؟؟ قیمت ساز ها هم یکسان هست ؟؟؟

bardyaa
Wednesday 29 December 2010, 01:37 PM
بردیا جان همچین گم گم هم نشده ، فرمودن که اگر کسی استفاده کرده و یا اطلاعاتی داره بگه.
راستی سه تار عشقی کسی سراغ نداره؟ :دی

اولاً که قربون چشمای بادومی‌ت! ثانیاً، آخه ایشون که می‌گه که «می‌خوام برم بخرم»؛ پس لابد تحقیق کرده که می‌خواد «مفاخری» بخره. حالا اطلاعات یعنی چی؟ یعنی آدرس و تلفن؟ یعنی بگیم «نه تورو خدا، نخر بدبخت می‌شی»؟ یعنی بگیم «هرکی خریده شده آقای ذوالفنون»؟ چی بگیم؟!

مرسی نمی دونستم . آقایان مفاخری بچه کجا هستند ؟؟؟ قیمت ساز ها هم یکسان هست ؟؟؟

مفاخری‌ها، چند تیره‌اند و چند رده. سری معروفشون، عباس و منصور، برادرند و خواهرزاده‌های آقای زادخیل [بزرگ]. یه رده پایین‌تر، پسرعموهای همین برادران که چندان هم معروف نیستن، و تک و توک می‌شه سازای [مشقی] قدیمی‌شون رو پیدا کرد (من یه تار کوچیک «اکبر»شون رو دارم، «امیر»شون هم یه موقعی باهاشون کار می‌کرد). آقای [حسین] پالیزدار هم پسردایی همین آقایون‌ه [گیر الکی هم ندین که چرا «زادخیل» نیست! به‌نظرم،‌ یه دایی دیگه هم داشتن که فامیلیش یه چیز دیگه بود!]. بقیهٔ مفاخری‌ها رو هم نمی‌شناسم، جز «علی» که پسر عباس‌آقاست و پیش پدرش‌ه.

اینکه بچهٔ کجا هستند رو نمی‌دونم؛ اما بزرگ‌شدهٔ نظام‌آباد[تهران]ن. تا چند وقتی پیش، مهر عباس و منصور «مفاخری» بود. چهار ـ پنج سالی اما هست که عباس «عباس مفاخری» مهر می‌کنه، و منصور رو نمی‌دونم.

قیمت سازها مطمئناً یکسان نیست. می‌دونم که قیمت سازای عباس‌آقا 200، 400 و 600ه (و دیگه اون مشقی‌های معروف رو نمی‌سازه)، و قیمت سازای آقامنصور رو هم نمی‌دونم. اما روی سایت عارف، یه «سه‌تار مفاخری»هایی هستن که اکیداً زیر 50 هستن، و خوب، نمی‌دونم که کار کی‌ن.

AliB
Wednesday 29 December 2010, 03:52 PM
اولاً که قربون چشمای بادومی‌ت! ثانیاً، آخه ایشون که می‌گه که «می‌خوام برم بخرم»؛ پس لابد تحقیق کرده که می‌خواد «مفاخری» بخره. حالا اطلاعات یعنی چی؟ یعنی آدرس و تلفن؟ یعنی بگیم «نه تورو خدا، نخر بدبخت می‌شی»؟ یعنی بگیم «هرکی خریده شده آقای ذوالفنون»؟ چی بگیم؟!

مفاخری‌ها، چند تیره‌اند و چند رده. سری معروفشون، عباس و منصور، برادرند و خواهرزاده‌های آقای زادخیل [بزرگ]. یه رده پایین‌تر، پسرعموهای همین برادران که چندان هم معروف نیستن، و تک و توک می‌شه سازای [مشقی] قدیمی‌شون رو پیدا کرد (من یه تار کوچیک «اکبر»شون رو دارم، «امیر»شون هم یه موقعی باهاشون کار می‌کرد). آقای [حسین] پالیزدار هم پسردایی همین آقایون‌ه [گیر الکی هم ندین که چرا «زادخیل» نیست! به‌نظرم،‌ یه دایی دیگه هم داشتن که فامیلیش یه چیز دیگه بود!]. بقیهٔ مفاخری‌ها رو هم نمی‌شناسم، جز «علی» که پسر عباس‌آقاست و پیش پدرش‌ه.

اینکه بچهٔ کجا هستند رو نمی‌دونم؛ اما بزرگ‌شدهٔ نظام‌آباد[تهران]ن. تا چند وقتی پیش، مهر عباس و منصور «مفاخری» بود. چهار ـ پنج سالی اما هست که عباس «عباس مفاخری» مهر می‌کنه، و منصور رو نمی‌دونم.

قیمت سازها مطمئناً یکسان نیست. می‌دونم که قیمت سازای عباس‌آقا 200، 400 و 600ه (و دیگه اون مشقی‌های معروف رو نمی‌سازه)، و قیمت سازای آقامنصور رو هم نمی‌دونم. اما روی سایت عارف، یه «سه‌تار مفاخری»هایی هستن که اکیداً زیر 50 هستن، و خوب، نمی‌دونم که کار کی‌ن.

بردیا جان گیر می دی ها :دی از زاویه ی دید شما بله ! با فرض داشتن تحقیقات کافی (که باید دوستمون که سوالو اول پرسید خودش روشن کنه کدوم مفروضات درسته) پس شماره تلفن و یا آدرس باید بدیم! اما مفروضات من اینه که اگر فقط کسی شماره تلفن و آدرس کارگاه بخواد و تحقیقاتش کافی باشه با قدرت میاد تاپیک میزنه : شماره و آدرس کارگاه مفاخری لطفا!؟ :دی
پس با این فرض همه ی مواردی که شما گفتید رو اگر با ادله کسی اینجا بنویسه در راستای سوال دوستمونه و براش قابل استفاده خواهد بود !
شد؟
حالا محض گل روی بردیا خان که سرور ماست شماره های کارگاه عباس مفاخری :

شماره کارگاه سه تار مفاخری:
02188419653
09121832391
09125546201

mehdi m
Monday 24 January 2011, 10:13 PM
به نظر من اگه میخواهی ساز خوبی داشته باشی نباید به قیمتش زیاد فکر کنی باید صدای سازهای مختلف را گوش کنی و ببینی تو از کدوم صدا خوشت میاد بعد آدرس سازنده را بپرسی و حضوری از اونجا ساز را بخری

hl1360
Wednesday 13 April 2011, 07:30 AM
دوستان منم ميخ.ام يه سه تار بگيرم که صداش تومايه هاي صداي سه تار بهداد بابايي باشه،مخصوصا تو آلبوم جوي نقره اي مهتاب،شما کدو م سازنده رو پيشنهاد ميدين؟يا به عبارتي ايشون از ساز ساخته کدوم سازنده استفاده ميکنه؟

Avazekhan
Wednesday 13 April 2011, 07:34 AM
ببخشید پاپتی میپرم وسط ...!
من 2-3 تا رفیق دارم که هنرجوی بهداد بابایی هستن ...
دیدم که همشون سه تار صدر رو گرفتن...

hl1360
Wednesday 13 April 2011, 08:55 AM
اختيار دارين،خيليم ممنونم ازتون.اگه امکانش باشه ميتونم يه زحمتي بهتون بدم؟که از دوستاتون بپرسيد که مهر ساز خود آقاي بابايي چيه؟و اينکه همين سه تار صدر رو از کجا ميشه تهيه کرد؟و ايشون کجا تدريس ميکنن؟
من خودم بين تار و سه تار مونده بودم اما وقتي جوي نقره اي مهتاب بابايي رو شنيدم سهتار رو انتخاب کردم.

Avazekhan
Wednesday 13 April 2011, 09:01 AM
خواهش میکنم البته من این احترامو نسبت به سه تار نوازان بزرگ این سایت گذاشتم که زودتر از اونا نظر دادم...
من دوستام همگی شیرازن و از اینجا هر دو هفته یه بار تهرون کلاس میرن...
مهر سه تار رو میپرسم اما ایشون فکر نکنم به مبتدی تدریس کنن... چون حرفه ای های سه تار هم پیش ایشون که میرن کم میارن و از زندگی و تمرین نا امید میشن!!! استاد بابایی واقعا نابغس...
درباره سه تار صدر هم برات میپرسم اما یکی دوهفته باید صبر کنی
اگه بهم پیغام خصوصی هم بدی که بهتره! اینطوری یادم نمیره...

hl1360
Wednesday 13 April 2011, 09:07 AM
ممنون ميشم،لطف ميکني،البته فعلا که نميتونم پيغام خصوصي بدم،چون به 10 تا نرسيدم.اما رسيدم چشم.ايشون که مبتدي نميگيرن واسه مبتدي کسي رو معرفي ميکنن؟

Avazekhan
Wednesday 13 April 2011, 09:20 AM
ممنون ميشم،لطف ميکني،البته فعلا که نميتونم پيغام خصوصي بدم،چون به 10 تا نرسيدم.اما رسيدم چشم.ايشون که مبتدي نميگيرن واسه مبتدي کسي رو معرفي ميکنن؟

خواهش میکنم
احتمالش هست که معرفی کنن

hl1360
Wednesday 13 April 2011, 09:45 AM
ممنونم دوست عزيز.پس منتظر هستم

Douglas
Monday 4 July 2011, 03:41 PM
با سلام خدمت همه ی دوستان من ساکن مشهد هستم و تصمیم به خرید سه تار از کارگاه آقای مفاخری در تهران دارم ، به نظر شما آیا لازمه که با یک آدم اهل فن برم و اقدام به خرید کنم؟ درضمن من کسی را به عنوان استاد سراغ ندارم که همراه ایشون برم.

endvb6
Tuesday 5 July 2011, 01:29 AM
سلام دوست عزیز...
من شناخت خاصی نسبت به آقای مفاخری ندارم.اما مطمئنن نیازه که با یک آدم اهل فن برید.
ممنون...

zaagato
Tuesday 12 July 2011, 10:52 PM
دوستان منم ميخ.ام يه سه تار بگيرم که صداش تومايه هاي صداي سه تار بهداد بابايي باشه،مخصوصا تو آلبوم جوي نقره اي مهتاب،شما کدو م سازنده رو پيشنهاد ميدين؟يا به عبارتي ايشون از ساز ساخته کدوم سازنده استفاده ميکنه؟

دوست عزیز. آقای بابایی بیشتز از 30 تا سه تار دارند. یکی از 3تار های ایشون ساخته ابداعی استاد قنبری مهر است که پرده هاش فلزی و مثل گیتاره و با ناخن من و شما صدایی که میفرمایید ازش در نمیاد. (اصلا صدا در نمیاد!) و فقط میتونیم آلبوم ایشون رو پلی کنیم و به به و چه چه ـمون بره آسمون.آرمانگرایی صوتی رو فعلا وانهید!

sorest
Tuesday 19 July 2011, 05:21 PM
دوست عزیز. آقای بابایی بیشتز از 30 تا سه تار دارند. یکی از 3تار های ایشون ساخته ابداعی استاد قنبری مهر است که پرده هاش فلزی و مثل گیتاره و با ناخن من و شما صدایی که میفرمایید ازش در نمیاد. (اصلا صدا در نمیاد!) و فقط میتونیم آلبوم ایشون رو پلی کنیم و به به و چه چه ـمون بره آسمون.آرمانگرایی صوتی رو فعلا وانهید!

قیافه شما خیلی آشناست برادر :)

zaagato
Thursday 21 July 2011, 10:03 PM
قیافه شما خیلی آشناست برادر :)

اوووه ببین کی اینجاست!
من که استتار نکرده بودم اخوی، همه جا زاگاتو همین شکلیه
اونجا که رفت هوا..! ببین میتونی اینجام یه کاری کنی بن شیم؟
بله میگفتم اصولا سه تار چیز خوبی است ولی شناختن صدای سه تار از اون هم خوب تره. خدا مشکاتیان رو بیامرزه (برای ربط پیدا کردن به موضوع! D:)

m_rv_2008
Thursday 21 July 2011, 11:12 PM
بن؟ نكنه ميرفتين ورق دات كام؟

m_rv_2008
Thursday 21 July 2011, 11:15 PM
من يه سه تار ساز خوب ميشناسم كه تو قم زندگي ميكنه. ساز خودم سه تار نيست. اما به پيشنهاد من دو نفر از دوستانم از سازهاي ايشون خريداري كردن. قيمتاش خيلي خيلي مناسبه و بسيار خوش دست و خوش قيافه هم ميسازه. كسي خواست ميتونم توي پيغام خصوصي شماره ايشون رو بهش بدم. در ضمن بگم كه قيمت سازهاي ايشون با كاور چيزي در حدود دويست تومن در مياد. خوش رنگ و خوش دست و خوش صدا. يعني تا چند ماه پيش 180 تومن بود. اما حدس ميزنم الان شده باشه 200.

صادق
Saturday 30 July 2011, 05:13 PM
سلام
من سه تار زدنو شروع کردم.اما فعلا نمیتونم خوب مضراب بزنم.ککککککککممممکککککککک
در ضمن اگه نت مبتدی واسم بزنید دیگه عالی میشه

reza754
Wednesday 12 October 2011, 04:42 AM
سلام دوستان یک سه تار خوب میخوام از شیراز بخرم .دوستان میتونن راهنماییم کنم از کجا بخرم

shaghayegh1991
Friday 9 December 2011, 04:20 PM
سلام دوستان
سه تار در حد آموزشی می خوام
به نظرتون از کی بخرم و حدود قیمتش چقدره؟
ممنون

Daamoon
Saturday 10 December 2011, 02:36 AM
سلام دوستان
سه تار در حد آموزشی می خوام
به نظرتون از کی بخرم و حدود قیمتش چقدره؟
ممنون

سلام ، اگر این ساز رو میخواهید نزد استاد کار کنید به نظرم با مشورت استاد این ساز رو تهیه کنید بهتر است.
اگر هم نه،
این ساز قیمت‌های متفاوتی داره و نمی‌شه روی مهر سازنده فقط قضاوت کرد اگر به انتخاب دوستان هم باشه هر کسی‌ یک سازی رو معرفی می‌کنه :د
اگر اون بودجه‌ای که برای خرید این ساز رو در نظر گرفتید همچنین محل سکونت خود رو اعلام کنید (احتمالا تهران هستید) دوستان بهتر میتوانند کمک کنند .
تو انجمن هم مباحث خوبی‌ در این زمینه شده.

shaghayegh1991
Saturday 10 December 2011, 10:40 AM
ممنون از پاسختون
بله تهران هستم
و خب بودجه در حدود 50 تا 60 تومان هست
به نظرتون با این بودجه می تونم سه تار تهیه کنم؟
البته شاید بتونم تا حدود 100 براش تهیه کنم!

AliB
Saturday 10 December 2011, 02:43 PM
دوست عزیز ، برید به فروشگاه عارف(بهارستان کوچه ی محمودی) و سه تارهای با مهر نوا هست به قیمت 55 هزار تومن که واقعا به نسبت صنعت و کیفیت صوتیش قیمتش باور نکردنیه!
نمی دونم کی می سازه ولی مهرش نواست و شبیه کلبد سب نوشته کلمه ی نوا رو! دو سه تا از این سازها رو دیدم و معلومه سازندش تو باغه!

shaghayegh1991
Saturday 10 December 2011, 02:49 PM
خیلی ممنونم
لطف کردین

r_a_m_i_n
Saturday 10 December 2011, 10:41 PM
ممنون از پاسختون
بله تهران هستم
و خب بودجه در حدود 50 تا 60 تومان هست
به نظرتون با این بودجه می تونم سه تار تهیه کنم؟
البته شاید بتونم تا حدود 100 براش تهیه کنم!

توی این قیمت فکر کنم هرچیزی که بخرید زیاد فرقی نمیکنه...... البته در ساز مشقی حواستون باشه کاسه ی ساز سالم باشه و شیطانک ساز زیاد بلند نباشه ( در اکثر سه تار های مشقی شیطانک خیلی بلنده )

mixer
Sunday 11 December 2011, 08:22 AM
توی این قیمت فکر کنم هرچیزی که بخرید زیاد فرقی نمیکنه...... البته در ساز مشقی حواستون باشه کاسه ی ساز سالم باشه و شیطانک ساز زیاد بلند نباشه ( در اکثر سه تار های مشقی شیطانک خیلی بلنده )

چرا نباید شیطانک بلند باشه ؟!

r_a_m_i_n
Sunday 11 December 2011, 10:14 AM
چرا نباید شیطانک بلند باشه ؟!

نباید زیادی بلند باشه... چون فاصله ی سیمها از دسته زیاد میشه....و مسلما تمام عوامل ریز و درشت... حتی خطهایی که با تیغ روی خرک گذاشتن هم روی صدا تاثیر داره.....چه برسه به شیطانک.....و چیزی که من دیدم در اکثر سازهای مشقی شیطانک بلنده

mixer
Sunday 11 December 2011, 03:42 PM
حرف شما متین ، و تمام عواملی هم که فرمودید درست هست .

ولیکن من ملتفت نشدم که چرا برای هنر جوی تازه کار و همچنین ساز مشقی نباید شیطانک بلند باشه ؟!!

Daamoon
Sunday 11 December 2011, 03:55 PM
فکر کنم منظور خرک باشه، نوازندگی با خرکی که بلند باشه ، بلنند تر از حد معمول، سخت هست و تاثیر داره تو نوازندگی، هم دست راست که مضراب میزنید باید کمی‌ بالا بیاد تا به سیم مضراب بخوره، همچنین دست چپ که پرده‌ها رو میگیرد، این کار دشوار تر میشود. بهتر است خرک ، خرک اصلی‌ خود ساز باشد وگر نه خرک ارزان هست می‌شه یک خرک دیگه تهیه کرد.

r_a_m_i_n
Sunday 11 December 2011, 09:22 PM
حرف شما متین ، و تمام عواملی هم که فرمودید درست هست .

ولیکن من ملتفت نشدم که چرا برای هنر جوی تازه کار و همچنین ساز مشقی نباید شیطانک بلند باشه ؟!!

واسه هیچکس نباید بلند باشه.......اما چون در سازهای مشقی این مشکل زیادتر هست.... اینو گفتم که هنگام خرید دقت کنه......

mixer
Monday 12 December 2011, 01:51 PM
تجربه شخصی :

در ساخت بعضی سه تار های حرفه ای گاها به دلیل کوک کردن برابر دیاپازون معمولا شیطانک را از استخوان شتر و بلند تر از ساز های معمولی در نظر می گیرند ( شما فرمودی برای هیچ کس نباید بلند باشه )

اخیرا خود بنده شیطانک سازم را بلند تر انتخاب کردم و دیدم که به قول شما واقعا در صدا دهی ساز تاثیر دارد . . .

البته بلند نه به ان بلندی که فکر کنید یک سانت یا 5 میل . . . خیر
منظورم از بلند بودن نصف میلی متر بلند تر بودن است . . .
اما گذشته از اینها هنوز به جواب سوالم نرسیدم که شما فرمودید شیطانک سه تار نباید بلند باشد برای هنر جوی تازه کار . . .
در پست قبلی به بلند نبودن خرک اشاره کردند که با آن موافقم ولیکن شیطانک ، چرا و به چه دلیل هنوز به جواب نرسیدم . . .

r_a_m_i_n
Monday 12 December 2011, 03:18 PM
تجربه شخصی :

در ساخت بعضی سه تار های حرفه ای گاها به دلیل کوک کردن برابر دیاپازون معمولا شیطانک را از استخوان شتر و بلند تر از ساز های معمولی در نظر می گیرند ( شما فرمودی برای هیچ کس نباید بلند باشه )

اخیرا خود بنده شیطانک سازم را بلند تر انتخاب کردم و دیدم که به قول شما واقعا در صدا دهی ساز تاثیر دارد . . .

البته بلند نه به ان بلندی که فکر کنید یک سانت یا 5 میل . . . خیر
منظورم از بلند بودن نصف میلی متر بلند تر بودن است . . .
اما گذشته از اینها هنوز به جواب سوالم نرسیدم که شما فرمودید شیطانک سه تار نباید بلند باشد برای هنر جوی تازه کار . . .
در پست قبلی به بلند نبودن خرک اشاره کردند که با آن موافقم ولیکن شیطانک ، چرا و به چه دلیل هنوز به جواب نرسیدم . . .

دیاپازون کوک کردن.... چه ربطی به شیطانک داره؟
تا 1 میلی متر تلورانس داره........ولی بیشتر از حد معمول نباید بلند باشه.... در مورد خرک هم همینطور .. فاصله ی سیم از دسته و سیم از کاسه یک اندازه ای داره که از اون حد نباید بیشتر یا کمتر باشه....
در سه تار اندازه های دقیق رو ندارم.... اما اگه ببینم میتونم بفهمم زیاده یا نه.... اما در تار.... فاصله ی سیم تا دسته در کنار شیطانک ماکزیمم دیگه نباید بیشتر از 1 میلیمتر باشه..... در پایین دسته هم نزدیک نت لا بمل.... نیاید فاصله ی سیم تا دسته بیش از 4 میلیمتر باشه

mixer
Monday 12 December 2011, 04:55 PM
ربطش این است که :

از نظر اساتید
سه تار در کوک های بالا از دو ناحیه آسیب می بینند و بر روی آنها فشار وارد می آید .
1- صفحه
2- دسته ساز

کوک کردن بالای سازی مثل سه تار امکان پایین رفتن صفحه و همچنین متمایل شدن دسته به جلو ( سمت فشار ) وجود دارد . پس : قاعدتا شاهد نزدیک شدن سیم ها به پرده هستیم و در نتیجه گز زدن ساز بر اثر برخورد سیم ها با پرده بعد از پرده ی انگشت گذاری شده . معقول است که در چنین ساز هایی حرفه ای شیطانک قدری بلند تر گرفته شود .

در تار این موضوع خیلی متفاوت هست و همچنین نسبت به سه تار مقاوم تر .

r_a_m_i_n
Monday 12 December 2011, 08:51 PM
ربطش این است که :

از نظر اساتید
سه تار در کوک های بالا از دو ناحیه آسیب می بینند و بر روی آنها فشار وارد می آید .
1- صفحه
2- دسته ساز

کوک کردن بالای سازی مثل سه تار امکان پایین رفتن صفحه و همچنین متمایل شدن دسته به جلو ( سمت فشار ) وجود دارد . پس : قاعدتا شاهد نزدیک شدن سیم ها به پرده هستیم و در نتیجه گز زدن ساز بر اثر برخورد سیم ها با پرده بعد از پرده ی انگشت گذاری شده . معقول است که در چنین ساز هایی حرفه ای شیطانک قدری بلند تر گرفته شود .

در تار این موضوع خیلی متفاوت هست و همچنین نسبت به سه تار مقاوم تر .
ببینید یا نباید کاسه و دسته از فرم خودش خارج بشه...... یا اگه شد اگر شیطانک رو 2 سانتی متر هم در نظر بگیریم هم فایده نداره.......
خیلی خنده داره که این ایراد رو بخوان با بلند کردنه شیطانک بر طرف کنن..... واقعا خنده داره

mixer
Monday 12 December 2011, 09:45 PM
ببین رامین جان

شما وقتی کوک رو بالا بردی صفحه پایین میره ... یعنی حتما حتما یه کمی انعطاف داره ... چون فشار روشه
حالا اگر این فشار به مدت زیاد بخواد روی ساز باشه ، اگر ساز مرغوبی نباشه ، حتما صفحه حالت گودی پیدا میکنه و شکل میگیره . حالا کجاش خنده داره ؟!!! والا همینی هست که میگم . باور نداری حرفی جداست .

r_a_m_i_n
Tuesday 13 December 2011, 09:33 AM
ببین رامین جان

شما وقتی کوک رو بالا بردی صفحه پایین میره ... یعنی حتما حتما یه کمی انعطاف داره ... چون فشار روشه
حالا اگر این فشار به مدت زیاد بخواد روی ساز باشه ، اگر ساز مرغوبی نباشه ، حتما صفحه حالت گودی پیدا میکنه و شکل میگیره . حالا کجاش خنده داره ؟!!! والا همینی هست که میگم . باور نداری حرفی جداست .

خب مگه نمیگی ساز حرفه ای؟ خب ساز حرفه ای که نباید صفحه اش مشکل پیدا کنه..... یا اگه اونم مشکل پیدا کنه اصلا نباید دیاپازون کوکش کرد.......خنده داریش به اینه که نمیشه که هی هرچی کاسه رفت پایین ما بجاش بیایم با بلند کردن خرک و شیطانک اون عیب رو برطرف کنیم......مثلا اگه کاسه 5 میلیمتر افت کرد... باید شیطانک رو 5 میل بلند کنیم؟ خب خنده دار میشه که

mixer
Tuesday 13 December 2011, 03:04 PM
کلا نگرفتی من چی گفتم . بی خیال مهم نیست . . .

nirvan
Monday 23 January 2012, 11:51 PM
سلام به نظر بنده ارتفاع خرک از 6-7 میلیمتر نباید بیشتر باشه چون ساز سفت میشه و نوازندگی با اون سخت و علت اینکه اکثر سازهای مبتدی خرکش بالاست به دلیل حرفه ای نبودن سازنده و مکلات نصب دسته که یا خیلی خرک بلند میشه ویا کوتاه که ساز گز میده

Daamoon
Sunday 12 February 2012, 08:31 PM
دوستان گل ، سلام
کدام از سازندگان سه تار هستند که سه تار های کاسه کوچک میسازند؟ ممنون میشوم اگر اطلاعتی از قبیل قیمت ، وبسایت یا شماره کارگاه رو هم اگر میدونید بگویید .

لطفا ببینید مهر این ساز رو میشناسید ، نتونستم بخونمش:10:
پیشاپیش سپاس از شما

You can see links before reply .jpg

youtab_f
Monday 13 February 2012, 07:12 PM
فقط خدا میدونه مهر این سه تار چیه!

AliB
Wednesday 15 February 2012, 09:21 AM
مهرش شبیه "مفاخری" به نظر می رسه! البته عکس شما هم صد در صد واضح نیست!
سه تار کاسه کوچیک هم خیلی ها می سازن! شما چقدر هزینه برای خرید ساز در نظر داری؟
سری به این آدرس بزن (You can see links before reply)

Daamoon
Wednesday 15 February 2012, 06:14 PM
فقط خدا میدونه مهر این سه تار چیه!

آره این روزها سازنده‌ها زیاد شدن مخصوصا ساز سه تار ، این رو همینطوری رو اینترنت واسه فروش بود کنجکاو شدم گفتم شاید سازنده معروفی‌ باشه

مهرش شبیه "مفاخری" به نظر می رسه! البته عکس شما هم صد در صد واضح نیست!
سه تار کاسه کوچیک هم خیلی ها می سازن! شما چقدر هزینه برای خرید ساز در نظر داری؟
سری به این آدرس بزن (You can see links before reply)

خیلی ممنون علی‌ جان از راهنمائی، آره متاسفانه عکس هم واضح نیست،، راستیاتش من ایران نیستم، دانشجو هستم ساکن انگلیس ، و بودجه هم دانشجویی هست ، تصمیم گرفتم که مستقیم ساز رو از سازنده سفارش بدم که امیدوارم پست کنند به خارج،
بودجه فعلا ۳۵۰ هزار تومان اما می‌تونم از دیگران هم قرض بگیم فقط قیمت رو اگه بدونم یه کم مطمئن میشوم چون باید هزینه پست هم پرس و جو کنم، تنها ترس من از این هست که وقتی‌ بفهمند از خارج هستی‌ قیمت رو میبرند بالا ، البته همه اینطور نیستند ، واسه همین فعلا از طریق ایمیل سعی‌ میکنم با سازندها در تماس باشم، به تعدادی ایمیل زدم ، اتفاقا به سایتی که معرفی‌ کردید علی‌ جان به ایشون هم ایمیل زدم اما هنوز جوابی‌ نیمده، فکر کنم آخرین گزینه تماس مستقیم هست.
من عاشق سه تاری هستم که ظریف باش، واسه همین از ساز کاسه کوچک بهتر خوشم میاد ، گویا هم ۷ ترکه هست هم ۹ ترکه ، که من ۷ ترکه رو انتخاب کردم که بگیرم.
این ۲ تا عکس یکی‌ از سازهای شادروان استاد عبادی هستند که به نظر میاد کاسه کوچک هست، اما با سادگی‌ بسیار بسیار زیبا هست.

AliB
Wednesday 15 February 2012, 10:02 PM
این دو تا عکسی که شما گذاشتی مربوط به برادران مفاخری میشه! عباس و مهدی (اگر اشتباه نکنم).
اما با این وضع اقتصادی مسلما قیمت سازها خیلی گرون شده! اگر ساز خوب بخوای بخری شما که باید بیشتر از این هزینه کنی ! اما اگر دوست و آشنایی در ایران داری که این کار رو می تونه برات انجام بده ، کار رو به او واگذار کن ! و بهترین راه تماس با سازنده ها هم از طریق تماس تلفنی هست!
حالا من شماره تماس 20 30 تا سازنده ی سه تار از نقاط مختلف ایران رو دارم که می تونم در اختیار شما بذارم که باهاشون تماس بگیری ببینی قیمت هاشون چطوره!

Daamoon
Thursday 16 February 2012, 01:14 AM
بله این عکس رو من از صفه فیسبوک آقای مفاخری برداشتم ، البته به اسم امیر منصور مفاخری ، آقای عباس مفاخری هم هستند تو فیسبوک. برای قیمت ساز حق با شماست ، همین ثابت نموندن قیمت ها برای مدت طولانی ، آدم رو ی جورایی تو عجله میندازه ،

آشنا تو ایران خیلی دارم اما این مدت اینقدر گرفتار زندگی بودم که تماسی باهاشون نداشتم اینطور شده که روم نمیشه ازشون چیزی بخوام ، ۳۵۰ هزار تومان منهای هزینهای دیگه بود ، یعنی شاید ی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی پول پست بشه ، یک ۱۰۰ هزار تومانی هم چوب خارج نشینی رو بخوری :10:، جمعا باید پرونده رو با ۷۰۰ ۸۰۰ هزار تومان ببندم .

یک دنیا سپاس از شما که این لیست رو در اختیار من قرار دادید و دیگه لازم نیست کل اینترنت رو واسه شماره بگردم ، همچنین آقای محمدی رو که گفتید تو فیسبوک پیداش کردم که از این طریق هم براشون پیام میفرستم بازم دمت گرم.
این هفته اگر جوابی از ایمیل هایی که فرستادم نگرفتم، عملیات زنگ زدن رو شروع میکنم .
قربانت علی جان

saleh007
Sunday 4 March 2012, 05:04 PM
سلام علی آقا من جدیداً به شدت به سه تار علاقه مند شدم و تو جستجوهای چند روزم شمارو خیلی فعال دیدم.
می خواستم از عارف بهارستان یه ساز فعلا برای تمرین و شروع بگیرم حدود 150 که فهمیدم انگار باید رفت خود کارگاه ها.
ممنون میشم اگر شماره های سازندگان رو برای من هم بفرستی. قابل ذکر که تهران زندگی می کنم و از ساز محمدی خیلی تعریف شنیدم.
نظرتو بگی ممنون میشم.

AliB
Monday 5 March 2012, 11:23 PM
سلام علی آقا من جدیداً به شدت به سه تار علاقه مند شدم و تو جستجوهای چند روزم شمارو خیلی فعال دیدم.
می خواستم از عارف بهارستان یه ساز فعلا برای تمرین و شروع بگیرم حدود 150 که فهمیدم انگار باید رفت خود کارگاه ها.
ممنون میشم اگر شماره های سازندگان رو برای من هم بفرستی. قابل ذکر که تهران زندگی می کنم و از ساز محمدی خیلی تعریف شنیدم.
نظرتو بگی ممنون میشم.

سلام
لیست شماره ها برای شما ارسال شد . منتها اینها سازندگانی هستند که سازهای حرفه ای می سازند ، مثل جلیلوند و محمدی و پالیزدار و جزایری و ... که قیمت سازهاشون خیلی بالاست . و شما باید سازندگانی رو پیدا کنید که سازهای ارازن و خوب می سازند . البته در اون لیست از اقصی نقاط ایران شماره ونام سازنده های مختلف موجوده ! باز هم باید تماس بگیری ببینی قیمت سازهاشون چنده !
البته اگر بری عارف هم اونقدر تنوع در سازهاشون هست که بتونی ساز مناسبی پیدا کنی . مثلا مهر نوا که به دوستان پیشنهاد داده بودم بسیار ازان بود و خوش ساخت :)
امیدوارم که موفق باشید

saleh007
Saturday 10 March 2012, 06:09 PM
علی آقا تشکر از توجهتون لطف کردید من احتمالا همون نوا یا از سازهای محمدی تهران بگیرم زیاد اطلاعاتی دربارش ندارم تماس که گرفتم میگه مینیمم 300 تومن نظرتون رو بگید ممنون میشم

taal
Saturday 10 March 2012, 07:01 PM
سلام من یه ساز مفاخری مفتاحی (مهر 2اسمی)دارم کاسه کوچیک 100تومن هم میفروشمش ولی فقط سالم بودنش رو تضمین میکنم. سه تارهای کاسه کوچیک آقای بهرامی و آقای جودکی میسازه قیمتشون هم پایینه آقای هادی لک هم که توی تهران سه تار های خوبی میسازن.خواستین پیام خصوصی بدین.

taal
Saturday 10 March 2012, 07:04 PM
برادران به خدا با 300 تومن میشه بهترین ساز اجرا رو خرید شما چرا به مهر ساز میرین. کردستان وکرمانشاه وکنگاور ولرستان سه تار میسازن ریر 100 تومن که اگه از بهارستان بخواین بگیرین 500 تومن میگن.

AliB
Saturday 10 March 2012, 07:20 PM
علی آقا تشکر از توجهتون لطف کردید من احتمالا همون نوا یا از سازهای محمدی تهران بگیرم زیاد اطلاعاتی دربارش ندارم تماس که گرفتم میگه مینیمم 300 تومن نظرتون رو بگید ممنون میشم

خواهش می کنم ، متوجه نشدم که با کی تماس گرفتید شما ! با محمدی ؟ محمودصادق محمدی سازهاش بالای 600 هست و اگر به شما گفته 300 کمی تعجب آوره .
نوا ارزونه و خوش صدا من تو تابستون قیمت کردم ، عارف میداد 55 تومن الان ممکنه کمی گرون شده باشه!
کلا اصلش اینه که ساز رو نوازنده ببینه که یک تناسبی بین قیمت و کاراییش موجود باشه !

AliB
Saturday 10 March 2012, 07:31 PM
برادران به خدا با 300 تومن میشه بهترین ساز اجرا رو خرید شما چرا به مهر ساز میرین. کردستان وکرمانشاه وکنگاور ولرستان سه تار میسازن ریر 100 تومن که اگه از بهارستان بخواین بگیرین 500 تومن میگن.

مهر سازنده اصلا مهم نیست و یا اسمش ، مهم اینه که کارش چطوریه ، سازنده های مشهور هم ساز بد می سازن و همه ی سازهاشون خوب نیست و مسایل جنبی در قیمت گذاری سازهاشون خیلی موثره . همه ی این ها هست ولی در کل از طرف دیگه ، کسی که اسم در میاره شاید یک سری ویژگی ها رو داره که البته باز دلیل نمیشه کسی که اسم در نیاورده اون ویژگی ها رو نداشته باشه! خلاصه مشک آن است که خود ببوید و باید کار هر کس رو از نزدیک دید و دربارش قضاوت کرد . من یک پیغام خصوصی برای شما فرستادم اگر در تهران هم سازنده ای می شناسید که ساز خوب و خوش صدا و با قیمت مناسب می سازه ممنون میشم بهم معرفی کنید. من بیشتر ساز مضراب خور و زنگدار مورد نظرم هست (شیوه ی مسعود خان شعاری و اندکی هم علیزاده ای ) ! البته باید خودم نمونه کارها رو ببینم تا بتونم قضاوت کنم در این باره .
ممنونم

saleh007
Saturday 10 March 2012, 09:08 PM
سلام
بله علی آقا من با محمود صادق محمدی تماس گرفتم که گفت حداقل 300
آدرس تهرانشم جیحون سپهه
آقایون من واقعا گیج شدم
نمیدونم ارزون بگیرم یا گرون
از عارف بگیرم یا محمدی
مشقی بگیرم یا نیمه حرفه ای
کاسه کوچیک و بزرگ هم نمیشناسم

ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید

Daamoon
Saturday 10 March 2012, 09:16 PM

سه تار کاسه کوچکی که گفتید مال خودتون هست گفتید فقط سالم بودنش رو تضمین میکنید یعنی راضی نیستید کلا !!. یکی از دلایل دیگه که به مهر سازنده میروند ، نا آشنا بودن با سازندگانی که ساز های خوب میسازند اما گمنام هستند، برای گرفتن شماره اون عزیزانی که گفتید پیام میگذارم براتون ممنون میشوم اگر شماره ای دارد بفرستید گویا تو لیستی که علی فرستادند نبود. تو شهرستان قیمت ها پایین تر هست واسه افرادی مثل من که فعلا بودجه ای اندک دارند گزینه خوبی هست.

AliB
Saturday 10 March 2012, 09:40 PM
سلام
بله علی آقا من با محمود صادق محمدی تماس گرفتم که گفت حداقل 300
آدرس تهرانشم جیحون سپهه
آقایون من واقعا گیج شدم
نمیدونم ارزون بگیرم یا گرون
از عارف بگیرم یا محمدی
مشقی بگیرم یا نیمه حرفه ای
کاسه کوچیک و بزرگ هم نمیشناسم

ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید
جالبه محمدی 300 تومنی ندیده بودم و نشنیده بودم تا الان. ببین صالح جان ، محمدی کارش در کل خوبه اما همونطور که گفتم هر چی بخوای پول بیشتری بدی حساسیت قضیه هم بیشتره و اگر یک نوازنده با خودت ببری مطمئن تره.

Daamoon
Saturday 10 March 2012, 09:54 PM
من بیشتر ساز مضراب خور و زنگدار مورد نظرم هست (شیوه ی مسعود خان شعاری و اندکی هم علیزاده ای ) ! البته باید خودم نمونه کارها رو ببینم تا بتونم قضاوت کنم در این باره .
ممنونم

علی من یک سوالی برایم پیش آمد ، آیا امکان دارد به سازنده ساز بگی من از ساز مضراب خور و زنگدار خوشم می آید ، که سازنده بتونه حالا از طریقه صنعت ساخت ، ساز رو طوری بسازه که باب سلیقه باشه، یا اینکه این جور مسائل رو باید در سازی که ساخته شده امتحان کرد ، این سؤال رو شاید بشه از دیگر دوستمون هم پرسید (taal) که تجربه سازندگی هم دارند ، که تا چه اندازه میشود در کار سازنده دخالت کرد ، هم نسبت به صدای ساز و هم ظاهر ساز ، که مثلا رنگ ساز رو خودت انتخاب کنی ،، یا اینکه از سازنده بخواهی که سال ساخت هم کنار مهر بزنه ، مسائلی از این دست ،
کلا چه نکاتی رو هنگام سفارش سازی میشود از سازنده خواست ،

AliB
Saturday 10 March 2012, 10:04 PM
ببین ، بستگی به سازنده داره و البته گاهی شانسیه و خیلی قابل متر و اندازه گیری نیست «همیشه» به نظر من . البته مسلما سازنده ی باتجربه و حرفه ای ، می دونه چه فاکتورهایی در صدادهی سازش موثره . البته سازنده ای که خودش نوزانده هم باشه .
منتها مثلا در مورد مضراب خور بودن ، باید ساز ساخته بشه و بعد دید چطوره . باز در کل می بینی یک سازنده چون با نوزانده ی خاصی کار کرده و روی یک مطلب تمرکز داشته ، سازی که می سازه اون ویژگی رو پیدا کرده مثلا همین مضراب خور بودن .
در کل میشه به سازنده گفت که چی می خواد آدم ولی تضمینی نیست 100 درصد که همون چیزی رو که می خوای بهت تحویل بده . پس ساز ساخته شده رو آدم ببینه و بخره مطمئن تره به نظر من.

AliB
Saturday 10 March 2012, 10:07 PM
بطور خلاصه جواب شما این میشه که سازنده ای رو انتخاب کنی برای سفارش که کارش بهتره و تجربش بیشتره و امتحان خودش رو پس داده! که خود به خود فاکتور های مثبت در ساز سازیش بیشتر و تثبیت شده باشه وگرنه هزاری هم به بعضی سازنده ها بگی چی می خوای اون همون چیزی رو که بلده می سازه برات.

taal
Sunday 11 March 2012, 07:39 AM
در مورد ساز خودم گفتم سالم بودنشو تضمین میکنم ولی صدای بدی هم نداره اما به نسبت ساز های دیگه ای که دارم ضعیفه.در جواب علی آقا باید بگم من ساز از کنگاور خریدم مهر عظیمی 18 تومن بعد از مدتی فروختمش 40 تومن الان حاضرم 500 تومن بخرمش.یکی از شاگردای جناب ذوالفنون میگفت این ساز رو باید زیارت کرد.ولی من مفت دادمش رفت.نتیجه اینکه ساز مهمه نه سازنده.

taal
Sunday 11 March 2012, 07:56 AM
damoonجان من سازنده ی کمانچه هستم نه سه تار.در مورد ساخت سه تار باید بگم جنس چوب که چی باشه مهمه ومهمتر از اون بافت صفحه سه تاره که باید بافت درشت وباز بالا(بم خون)و بافت ریز صفحه پایین باشه. خم یا همون قوس صفحه که کم و زیاد بودنش رو باید سنجید.جنس دسته از گردویی باشه که نرمه نکنه و صفحه با سوخته شدن خم نخورده باشه.رنگ از لاک باشه نه جوهر و...سازنده ی خوب این مسایل رو رعایت میکنه ولی باز هم باید صدای ساز رو شنید بعد نظر داد. سال ساخت ساز و اسم صاحب ساز رو میتونی بدی با لیزر حکاکی کنن فکر کنم دقیقه ای 500 تومن باشه وکل هزینه ش 3000تومن هم نمیشه.

saleh007
Monday 12 March 2012, 12:09 PM
سلام و ممنون علی جان
راستش یکی از دوستام نوازندست و ساز تخصصیش تاره اما متاسفانه بچه بابله و زیاد تهران رو نمیشناسه
دیروز یه سر رفتم بهارستان و برای اولین بار فقط برای سه تار
هر چی دنبال عارف گشتم پیداش نکردم ممکنه بگی کجای میدونه؟

ضمنا تصمیم گرفتم همونطور که گفتی زیاد درگیر این مسائل نشم و برای شروع فقط یه ساز معمولی بگیرم
این مدت خیلی راهنمایی کردی. واقعا ممنون که برای علاقت و کاری که میکنی و دیگرانی که به اون کار علاقه دارن ارزش قائلی.دم خودت و سازت همیشه گرم

AliB
Monday 12 March 2012, 04:04 PM
خواهش می کنم . هدف کمک کردن به دوستان هست .
این عارف یه فروشگاه داره که یک مغازه ی خیلی فسقلیه و یک دفتر فروش داره که بزگ هست و همه چیز درش موجوده . هر دو هم در کوچه ی محمودی اول خیابون جمهوری از سمت بهارستانه . یه کم که داخل جمهوری بری از سمت میدون سمت چپ خیابون میشه وقتی به سمت میدون جمهوری در حرکتی . کوچه ی باریکیه اسمشو زده یه کم باید با دقت بری که ببینیش . دفتر فروش 100 متر داخل کوچه است یکآپارتمان سنگ سفیده که زنگ میزنی میگی برای ساز درو برات باز می کنن اونجا سازهای متنوع تری هست اما از مهر نوا من تو مغازشون هم دیدم .
موفق باشی

saleh007
Sunday 18 March 2012, 09:26 PM
سلام علی جان
عرض تسلیت به مناسبت از دست دادن استاد ذوالفنون و آرزوی بوجود آمدن ذوالفنون های بیشتر تو جامعه موسیقی ایران.
راستش غرض از مزاحمت امروز بالاخره یه سه تار خریدم
200 تومن با مهر صنوبر
فکر می کنم برای شروع خوب باشه
هیچ وقت فراموش نمیکنم یکی از انگیزه های بزرگ من برای رسیدن به این ساز ملکوتی شما بودید ممنون میشم اگه صنوبر رو می شناسی نظر بدی اگر هم نمی شناسی باز هم ممنون
خدانگهدار شما

AliB
Sunday 18 March 2012, 09:36 PM
مبارکت باشه صالح جان . واقعا خوشحال شدم از شنیدن این خبر . امیدوارم اخبار پیشرفتت رو در نوازندگی سه تار بشنویم در آینده
من نشنیدم حقیقتا صنوبر ولی ان شاالله که سازت خوبه و البته بعد از مدتی که شروع کنی کم کم خودت می تونی خوب رو از بد تشخیص بدی و مسایل مهم در ساز سه تار رو متوجه می شی و ان شاالله در آینده که خواستی ساز بخری با سلیقه ی خودت ساز خوبی می تونی بخری.
موفق و پیروز باشی

choob
Wednesday 4 April 2012, 12:12 AM
با عرض سلام
لطفا این شماره ها رو به منم اطلاع بدید. ممنونم.
حالا من شماره تماس 20 30 تا سازنده ی سه تار از نقاط مختلف ایران رو دارم که می تونم در اختیار شما بذارم که باهاشون تماس بگیری ببینی قیمت هاشون چطوره![/quote]

AliB
Wednesday 4 April 2012, 03:40 PM
با عرض سلام
لطفا این شماره ها رو به منم اطلاع بدید. ممنونم.
حالا من شماره تماس 20 30 تا سازنده ی سه تار از نقاط مختلف ایران رو دارم که می تونم در اختیار شما بذارم که باهاشون تماس بگیری ببینی قیمت هاشون چطوره![/QUOTE]

ارسال شد

youtab_f
Thursday 5 April 2012, 08:39 PM
درود درود.
وقت بخیر.
با این شماره ها برای سفارش ساز تماس میگیرید یا فقط برای پرس و جو؟
آیا ساز هم برای شما ارسال می کنند؟
یا اینکه محل سازندگان نزدیک محل زندگی شماست و خودتون ساز رو تحویل میگیرید؟

AliB
Thursday 5 April 2012, 09:36 PM
درود درود.
وقت بخیر.
با این شماره ها برای سفارش ساز تماس میگیرید یا فقط برای پرس و جو؟
آیا ساز هم برای شما ارسال می کنند؟
یا اینکه محل سازندگان نزدیک محل زندگی شماست و خودتون ساز رو تحویل میگیرید؟

سوال از من بود؟

youtab_f
Friday 6 April 2012, 07:30 PM
سوال از من بود؟
شما یا هر کسی که از این شماره ها استفاده کرده.

alireza3tar
Friday 6 April 2012, 10:00 PM
سلام.به نظر من زیاد خرج نکنید تاخودتون بفهمید از سازتون چی میخوایت.

youtab_f
Tuesday 10 April 2012, 01:01 PM
سوال بنده همچنان باقیست!

abtine
Tuesday 10 April 2012, 02:06 PM
درود

در مورد سوال یوتاب باید عرض کنم تا انجا که هم خودمون ساز خریدیم از سازنده هم دوستان ، اینجوری نیست که سازنده برای شما ساز رو بفرسته مگر سازنده درجه پایین که تازه کار باشه اما همین منوال هم اگر بخواد پیش بیاد یعنی سازنده بخواد براتون پست کنه ، امکان پذیر نیست و غیر عقلانی هستش چون شما اصلا نمیدونید چه چیزی قراره براتون بفرسته ! در نتیجه اون چیزی که شما دوست داشته باشید شاید براتون نفرسته !
بهتره خودتون حضوری تشریف ببرید کارگاه و از بین سازهای ساخته شدش یه دونه رو انتخاب کنید و خریداری کنید .

راستش یک سازنده ای در هشتگرد قدیم هستش اسمش حسینی هستش .
تقریب به 4 سال پیش سه تاری ازش خریداری کردم به قیمت 80 تومان اما الان 300 تومان هم نمیدم چون هم صدایی عالی و پخته داره هم ساخت زیبایی داره البته مهم صدا هستش نه ساخت اما از هر دو فاکتور برخورداره در واقع میخوام بگم اسم سازنده زیاد مهم نیست مگر اینکه برید سراغ یکی مثل جزایری که سازهاش الان بالای 1400000 تومان است که اونم میزاره تو نوبت مثلا دوماه دیگه تحویل میده .(خونشون 5 خیابون پایین تر از خونه ی ما هستش کامل باهاشون اشنایی دارم).

دوست برای خرید حتما تشریف ببرید کارگاه

AliB
Tuesday 10 April 2012, 02:55 PM
سوال بنده همچنان باقیست!

در بین اون افراد من دو سه نفر رو می شناسم و کارهاشون رو از نزدیک دیدم و مابقی هم تعدادی اسامیشون رو شنیدم دورادور! از محمود[صادق] محمدی هم برای خودم ساز خریدم! اما برای فروش (به هنرجوهام) تا به حال کلا چنین کاری نکردم که ساز بگیرم براشون از کسی . این شماره ها رو شما اگر قصد خرید و سفارش دارید و با تحقیقات قبلی راجع به اسم و رسم و کار هر کدوم از این افراد که در لیست هستند (و خیلی های دیگه که در لیست نیستن و خوب هم ساز می سازن مثل جمالی ، ملک شاهی ، پالیزدار و جزایری و...) می تونید از این منبع برای پرسیدن چند و چون و نحوه ی سفارش و سایر مسایل قبل از سفارش و خرید گفتگو کنید . اما مسلما بهتره بدون هدف و تنها برای کسب اطلاعات عمومی تماس نگیرید چون کار مناسبی نیست زیاد . قسمت های دیگری رو هم دوستمون فرمودن که کامل کننده ی جواب بود . برای خرید ساز باید مراجعه ی مستقیم داشته باشید به کارگاه و این منطقی تره ضمن اینکه خیلی از سازندگان خوب به دلیل احتمال آسیب به ساز به هیچ وجه با پست ساز ارسال نمی کنن!
امیدوارم جواب سوال شما در توضیحات من داده شده باشه .

youtab_f
Wednesday 11 April 2012, 01:11 PM
علی و آبتین عزیز از توصیه و راهنمایی خوب شما مچکرم.
راستش من هم پی گیر خرید ساز هستم و به همه ی گالری های مسیقی محل سکونتم سر زدم که بیش تر اونها سازهای غربی می فروختند و تک و توک سه تارهای نا مناسب و نا جور،کارگاهی هم که دیدم صاحب سه تارهایی بدون مهر و بسیار بد صدا و با دسته های نافرم بود!می شد تشخیص داد که چوب به کار رفته در ساختشون نامرغوب هست.(پرسیدم چه چوبیه و جوابی نگرفتم)!البته من تشخیص دادم سازنده از چوب در اتاقش برای ساخت استفاده کرده!!!و خلاصه هنر آموزمم به دلیل داشتن چند شغل و مشغله ی زیاد حالا حالاها قصد سفر و تهیه ی ساز برای من نداره.خب دیدم که دوستان سراغ شماره های سازندگان رو می گیرند،کنجکاو شدم بدونم که برای پرس و جو و سفارش ساخت تماس می گیرند یا برای ارسال ساز!که صد البته می دونم ارسال ساز (گیرم که اون ساز همونی باشه که می خواستیم)ممکنه آسیب های جدی به ساز وارد کنه.
باز هم بسیار مچکرم از شما.

morghesahar
Thursday 26 April 2012, 02:28 PM
من این سه تار رو چند وقت پیش خریدم حدودا 75 هزار تومن
خیلیییییییییییییییییییییی یییییی دوسش دارم
به نظرم قیمت ساز نشونه خوب بودنش نیست
باید صداش قشنگ باشه و بتونی با سازت ارتباط برقرار کنی

You can see links before reply (You can see links before reply)

You can see links before reply (You can see links before reply)

mohammad_983
Friday 18 January 2013, 03:15 PM
در مورد خرید تار مطلب زیاد توی این فروم بود اما سه تار چیزی ندیدم.
میشه دوستانی که دستی بر آتش دارند راهنمایی کنند که سه تار خوب رو از کجا میشه تهیه کرد و کدوم سازنده سه تار های مرغوبی رو میسازه.
من توی بازار پرس و جو کردم همه نوع سه تاری بود از 100 تا 2 میلیون. برای یه سه تار که نه خیلی اماتوری باشه نه خیلی حرفه ای چقدر باید هزینه کرد(مثلا توی تار من پرسیدم گفتند حدود 1.5 تا 2- تارهای خجسته و برزی ) میخواستم بدونم توی سه تار وضعیت چطوریه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

AliB
Friday 18 January 2013, 05:49 PM
دوستان گرامی سلام
سوال یکی از دوستان درباره ی خرید ساز باعث شد این تاپیک رو ایجاد بکنم . دوستمون فرمودند که در این بخش درباره ی خرید سه تار مطالب کافی وجود نداره درحالی که مطلع هستم که از چند سال پیش به کرات در این خصوص مباحثی مطرح شده و پیرامونش هم مطالب زیادی نوشته شده به همین منظور صفحات این انجمن رو تورقی کردم . تاپیک هایی که در این باره بود رو پیدا کردم و اینجا لیست می کنم تا دوستان بخونن و بعدش اگر باز هم سوالی باقی بود اینجا بپرسن تا پاسخگو باشیم .

درخوست آدرس سازنده های 3تار در تهران (You can see links before reply)
سه تار مفاخری (You can see links before reply)
راهنمايي خريد و آموزش سه تار (You can see links before reply)
(You can see links before reply)آیا مهر سازنده این سه تار رو میشناسید ؟ (You can see links before reply)
بهترین 3تار ؟ (You can see links before reply)
سه تار : مشقي يا حرفه اي (You can see links before reply)
چه سه تاری بخرم؟ (You can see links before reply)

AliB
Friday 18 January 2013, 05:53 PM
دوست گرامی این تاپیک رو ببینید و بعد از مطالعه مطالب موجود اگر باز هم سوالی بود ، سوالتون رو در همون تاپیک پیگیری کنید.
مباحث موجود در این بخش درباره ی کیفیات و خرید ساز سه تار (You can see links before reply)

mohammad_983
Friday 18 January 2013, 08:16 PM
دوستان در حال حاضر اگه یه سه تار نسبتا حرفه ای بخوام بگیرم که حالا حالا ها مجبور به تعویضش نشم، چه سه تاری رو پیشنهاد میدید و در صورت امکان ادرسی که میشه تهیه کرد رو هم قید کنید ممنون

AliB
Friday 18 January 2013, 11:20 PM
دوستان در حال حاضر اگه یه سه تار نسبتا حرفه ای بخوام بگیرم که حالا حالا ها مجبور به تعویضش نشم، چه سه تاری رو پیشنهاد میدید و در صورت امکان ادرسی که میشه تهیه کرد رو هم قید کنید ممنون
دوست خوبم نمیشه همچین پیشنهادی رو داد به دلایلی که قبلا ذکر شده در تاپیک های مربوطه
ساز رو باید با نوازنده ببینه و بررسی کنه هر سازنده ای و هر مهری که معرفی بشه هم خوب داره هم بد (و البته همه چیز می تونه با توجه به هزینه ای که شما در نظر می گیری نسبی باشه) اگر هم دنبال اسم و شماره هستی در تاپیک ها موجوده کمی زحمت مطالعه ی مباحث رو باید یکشی .

sina_owji
Tuesday 26 March 2013, 10:37 AM
سلام به همه دوستان عزیز

من سازم تنبک و دف هست. میخوام سه تار رو شروع کنم. به نظرتون حدود 100 تومان ساز مناسبی می تونم خریداری کنم؟

دوستان اگر جایی تو شیراز برای خرید مناسب سراغ دارید ممنون اگر راهنمایی کنید.

با سپاس فراوان

m_b
Thursday 28 March 2013, 01:35 PM
شیراز رو خیلی اطلاع ندارم. ولی تو تهران دوره ای که میشد با 100 تومن 80 تومن سه تار خوب خرید تموم شده
یه ماه پیش یه سه تار خوب خریدم 400 تومن...تازه سازندش اصلا معروف نیست
الان تو تهران مفاخری و ملک شاهی البته سازهای خودشون نه فرزندان, برخی اوقات بالای یک میلیون قیمت دارن
البته هنوز هم میشه ساز با قیمت خوب از سازندگانی که خیلی معروف نیستن خرید و از ساز صدای حتی عالی گرفت. ولی باید ساز شناس باشی

arash_njn
Friday 29 March 2013, 11:58 AM
از دوستان هستن راهنمایی کنن اگه بخوام یه سه تار خوب بخرم باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟؟ جدا از اینکه ساخته ی دست کیه.
خودم 2 سالی هست میزنم اما میخوام یه سه تار خیلی خوبم داشته باشم.
ممنون

youtab_f
Friday 29 March 2013, 12:34 PM
از دوستان هستن راهنمایی کنن اگه بخوام یه سه تار خوب بخرم باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟؟ جدا از اینکه ساخته ی دست کیه.
خودم 2 سالی هست میزنم اما میخوام یه سه تار خیلی خوبم داشته باشم.
ممنون
درود و سلام.
خرید سه تار به سلیقه ی خودتون هم بستگی داره.اینکه بم خوان دوست داشته باشید یا زیر خوان.صداش زنگ زیادی داشته باشه یا نه.اینکه برای چه استفاده ای می خواید،مثلا برای اجرا و کنسرت و یا استفاده ی معمولی،که البته به مقدار هزینه ای که برای خرید گذاشتید کنار هم بستگی داره.
و اما خصوصیات یه سه تار خوب که معمولا برای خرید باید بهش دقت کرد:
ساز خرک کوتاهی داشته باشه.
دسته ی ساز زیادی ضخیم و سنگین نباشه!
روی چوب ساز گره ی چوب وجود نداشته باشه.
روی دسته پستی و پلندی وجود نداشته باشه!
چوب ساز ترک نخورده باشه.
فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره که هنرمندانه دیگه بهتر از من میدونن و میتونن این لیست رو تکمیل کنن.

arash_njn
Friday 29 March 2013, 11:00 PM
مرسی از لطفت دوست عزیز. بیشتر از لحاظ کیفیت صداش واسم سوال بود. مسلما از لحاظ موردهایی که شمام گفتین مهمه.
البته فک کنم تجربه ام تو انتخاب سه تار خوب تاثیر داره. چون گوش صداشونو بیشتر درک میکنه
مرسی از اطلاعاتتون . استفاده کردم

youtab_f
Friday 29 March 2013, 11:14 PM
مرسی از لطفت دوست عزیز. بیشتر از لحاظ کیفیت صداش واسم سوال بود. مسلما از لحاظ موردهایی که شمام گفتین مهمه.
البته فک کنم تجربه ام تو انتخاب سه تار خوب تاثیر داره. چون گوش صداشونو بیشتر درک میکنه
مرسی از اطلاعاتتون . استفاده کردم
مچکرم.
این موارد هم توی صدا تاثیر گذار هستن.

hamed777
Saturday 13 April 2013, 11:04 PM
سه تارهای خوب به ترتیب کیفیت:
1.رامین جزایری
2.فرمان مرادی
3.زنگنه
4.زادخیل

AliB
Sunday 14 April 2013, 12:51 AM
سه تارهای خوب به ترتیب کیفیت:
1.رامین جزایری
2.فرمان مرادی
3.زنگنه
4.زادخیل
البته این ترتیب از نظر شما به این صورته!

seyyed97
Wednesday 4 September 2013, 10:35 AM
با سلام خدمت شما دوست گرامی سه تار صدر خیلی عالیه خوش صدا در صورت تمایل تماس بگیرید
ادرس بدهم خدمتتان 09173188984 کشفی

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 10:13 AM
سلام دوستان.
من یه سه تار میخام بخرم. ساز قبلیم برای پسر آقای زادخیل بود. الان یه سه تار با مهر رضایی دیدم. شاگرد جزایری هستش. صدای خوب و سالمی داره. اما چیز خاصی هم نیست خیلی. قیمتش 800 تومنه. ساز های خود جزایری هم هی قلقلکم میده که یکی بخرم! اما خب خیلی قیمتاش گرون شده. تا جایی که میدونم الان بالای 2 تومن هستش. یه ساز رضایی رو با جزایری مقایسه کردم، ساز جزایری صدای درخشان تری داره. اما جدای از صدا، خیلی خوش دست هستن سازهای جزایری.
حالا توی این رنج قیمت، یعنی حدود یک ملیون، اگر سازنده ای رو میشناسین لطفا با شماره و آدرس کارگاهش معرفی کنید. مرسی.

ghaab
Wednesday 18 September 2013, 12:41 PM
با سلام...از دوستان کسی هست که شماره آقای شاهرخ اشرفی رو داشته باشه؟ایشون سازنده سه تار هستند و در کرج زندگی میکنن...اگر کسی میتونه شماره ایشون رو محبت کنه واقعا ممنون میشم...

pooria83
Thursday 19 September 2013, 07:46 AM
سلام
آقای کوروش شکوهی رو تو گوگل سرچ کن ، وب سایتش رو میبینی.میتونی باهاش تماس بگیری.سازهاش حرف نداره.خودم همه تنبورام کار ایشونه.شاگرد استاد ژاله هستن.

m0ehsan
Tuesday 15 October 2013, 06:31 PM
از دوستان کسی هست که تلفن یا آدرسی از مهدی مفاخری(سازنده سه تار)داشته باشه

mahdi_norouzi
Monday 11 November 2013, 10:22 PM
با سلام خدمت دوستان ستار نواز و دوستاران موسیقی ....عزیزانی که با ستار های آقای قره باغی آشنا هستند و اطلاعی از خودشون وسازاشون دارند اگر زحمتی نیست در اختیار ما قرار بدند که بدونیم ممنون میشم از قبیل این که سازاشون چه ویژگی دارند چه از نظر صدا دهی از نظر زیبایی از نظر قیمت و...البته بگم ایشون در اصفهان هستند و سازای حرفه ای میسازند ...

AliB
Tuesday 12 November 2013, 08:25 AM
سلام
من اسم ایشون رو نشنیدم و سازاشونم ندیدم!

tohid65
Saturday 14 December 2013, 08:41 PM
دوستان کسی میدونی سه تارهای آقای زرین ماه چطوره کارگاه ایشون کرجه

tohid65
Monday 16 December 2013, 12:35 PM
با سلام خدمت دوستان می خواستم بدونم قیمت سه تار زادخیل چنده واز نظر صدا وصنعت چطوره واینکه ساز از ساز زادخیل بهترم داریم وقیمتاشون چنده

alireza_jafarian
Monday 16 December 2013, 03:24 PM
این شمارشونه: 44706479
09121192263

خودت میتونی زنگ بزنی قیمت بپرسی. اما تا جایی که من میدونم ساز زادخیل پدر بالای یک میلیون و پونصد و زادخیل پسر بالای پونصد هزار تومن هستش.

سازهای جلیلوند و جزایری هم هستند که قیمتاشون حدود دو میلیون و پونصد هستش. ساز هاشمی هم 10 میلیونه! هاشمی رو هم نمیشه گفت بهترین سازه و گرون ترین، هر چی که بگیری از اون بهترم هم مطمئن باش هست!

AliB
Monday 16 December 2013, 08:45 PM
یه کم زحمت بکشید و تو تاپیک هایی که تو این انجمن هست بچرخید اطلاعات زیادی در این زمینه به دست خواهید آورد.
اما نکته ای که بارها در راهنمایی دوستان گفتم اینه که خرید ساز بدون توانایی تشخیص کیفیت صدادهی ساز و همینطور نکات فنی مهم در ساز سه تار ، احتمال خریدن سازی نامتناسب با قیمتی که بابتش پرداخت می کنیم رو زیاد می کنه و فرقی هم نداره ساز توسط کدوم سازنده ساخته شده باشه !
کسانی که قصد ساز خردیدن دارن و خودشون اطلاعات و تجربه و مهارت کافی در این زمینه ندارن ، خیلی بهتر هست که یک فرد کاربلد رو پیدا کنن و از او بخوان براشون این کار رو انجام بده و حتی اگر هزینه ی کارشناسی به او پرداخت کنن قطعا به نفعشون خواهد بود .
قطعا خرید ساز مثل خرید گوشی موبایل نیست که با تحقیقات در اینترنت آدم بتونه مطمئن باشه بهترین انتخاب رو انجام میده.

tohid65
Tuesday 17 December 2013, 08:26 PM
ممنون از دوستان که جواب دادید در مورد سازهای آقای زرین ماه اطلاعاتی دارید ایشون کرج هستن ودر ضمن ملاک صدا ی خوب چیه

tohid65
Saturday 28 December 2013, 08:35 PM
دوستان تورنج قیمت یک ونیم میلیون سازهای کدوم سازنده رو پیشنهاد میکنید

AliB
Sunday 29 December 2013, 10:33 AM
بستگی داره شما چطور صدایی رو می پسندی و چه شیوه ی نوازندگی ای رو کار می کنی. تو این رنج قیمت می تونی از اکثر سازنده ها ساز بخری . محمود صادق محمدی - رفیع محمودی - ملک شاهی و ...
بهترین راه اینه که سر بزنی به هر سازنده ای که بهت معرفی می کنن و یا اینکه تو بعضی فروشگاه های منصف و با سابقه مثل موسیقی عارف بگردی و سازی رو که مناسب هست بخری . چون فرق نمی کنه از کدوم سازنده ی خوب و اسم و رسم دار ساز بخری (از نظر کیفیت و برابری پولی که هزینه می کنی با اون چیزی که به دست میاری) باید ساز رو از نظر فنی و صدادهی مورد بررسی قرار بدی که انتخاب مناسبی داشته باشی.

AliB
Sunday 29 December 2013, 10:58 AM
سلام بر خوانندگان این تاپیک
بارها و بارها سوال های تکراری درباره ی خرید ساز و مسایل مربوط به اون تو انجمن مطرح میشه و باعث تعدد مطالب مشابه و شلوغ شدن عناوین و سخت شدن جستجو برای مطالب مورد نظر برای کاربران انجمن میشه .
به همین خاطر این تاپیک رو آغاز کردم تا دوستان در ذیل این تاپیک سوالاتشون رو مطرح کنن و پاسخ های دوستان رو دریافت کنن .
از مسوولین سایت هم خواهش می کنم این تاپیک رو مهم کنن تا بالا بمونه و در دسترس باشه .

Ahunawad
Thursday 9 January 2014, 11:44 AM
البته این در مورد همه ی ساز ها صدق میکنه ، ولی برای سه تار بیشتر . ساز هایی که یه نفر میسازه با هم تفاوت کیفیتی دارن و باید خودت تست کنی تا سازی که میخوای با حجم صدا دهی مورد نظر رو بتونی انتخاب کنی، علاوه بر فرمایش دوستمون ساز های پالیزدار و زادخیل هم میتونی در نظر داشته باشی

tohid65
Friday 10 January 2014, 08:43 PM
با سلام خدمت دوستان فرمایشات شما درسته ولی معمولا سازنده ها سفارش میگیرن وساز میسازن چه تضمینی هست ساز خوش صدا باشه

- - - Updated - - -

با سلام خدمت دوستان فرمایشات شما درسته ولی معمولا سازنده ها سفارش میگیرن وساز میسازن چه تضمینی هست ساز خوش صدا باشه

AliB
Saturday 11 January 2014, 04:17 PM
با توجه به مطالبی که برای راهنمایی شما عرض کردم ، طبیعتا شما باید از سازنده ای ساز بخرید که یا نمونه کار موجود داشته باشه برای انتخاب و خرید و یا با یک تاخیر زمانی این امکان فراهم باشه که شما از بین چند ساز ساخته شدشون انتخاب کنی و اگر خوشت نیومد هم نخری.که باید قبلش تماس بگیری و ببینی به چه صورت هست.
طبیعتا با سفارش ، هرچی از کار در بیاد بیخ ریش خریداره!

tohid65
Monday 13 January 2014, 08:34 PM
فرمایش شما درست دوست عزیز ولی اکثر سازنده هایی که اسم ورسم دارن سفارش میگیرن با آقای زادخیل تماس گرفتم ساز های ممتازشون پنج میلیون بود پالیزدار قیمتش چطوره واینکه نظارتون درباره ساز های محمدی چیه آیا به غیر از اینا بازم سازنده خوب سراغ دارید

AliB
Tuesday 14 January 2014, 12:04 AM
به نظر من اسم و رسم سازنده زیاد مهم نیست! بعضی ها هم هستن که نون اسم و شهرتشون رو می خورن و چون سازشون رو فلان استاد یا نوازنده ی مشهور تایید کرده یا در فلان کنسرت و آلبوم استفاده کرده ، به یکباره به دو تا چند برابر قیمت سابق می خوان بفرشون!
البته هر سازنده ای حق داره به هر قیمتی که میلشه سازی که ساخته رو بفروشه ولی دلیل نداره یک نوازنده فقط با توجه به اسم و شهرت طرف راضی بشه اون قیمت رو بپردازه!
در مقابل بعضی سازنده ها هم شهرت آنچنانی ندارن ولی کارشون تمیزه و بین سازهاشون میشه سازهای خیلی خوش صدا و خوب پیدا کرد.
و می تونم اضافه کنم که اینکه سازنده های مشهور با سفارش ساز می سازن این عرف صحیحی نیست چون همون سازنده های مشهور ممکنه سازی بسازن که در حد شهرتشون نباشه و در نهایت دل آدم راضی نباشه اون قیمت گزاف رو بابت اسم طرف بپردازه البته این قید و نکات برای فردیه که خودش نوازنده است و صاحب نظر در تشخیص صدای ساز . دیگران یا باید کمک بگیرن از یک نوازنده و یا باید به اسم سازنده اعتماد کنن (که البته برای شخصی که نوازنده ی ماهری نباشه و خودش قدرت تشخیص صدا رو نداشته باشه انتخاب معقول و منطقی ای هم هست).
سازهای محمدی هم خوش ساخته و صنعت خوب و تمیزی داره. من یه ساز از ایشون دارم که سال 88 خریدم و چون صفحش شکسته بود اخیرا دادم برام صفحشو عوض کرد. ظاهرا اخیرا تغییراتی در متد صفحه انداختن و صداگیری از ساز انجام دادن مخصوصا روی سازهای کاسه کوچیک الگوی هاشمی که چون ندیدم سازهاشون رو نظر خاصی درباره ی صدای سازها نمی تونم بدم.
در مورد اسم سازنده های مختلف هم تو انجمن مطالب زیاده لطفا مطالعه بفرمایید.

reibon2002
Wednesday 15 January 2014, 10:08 PM
با اجازه اساتید ...
سه تار های پنجه طاووسی ساخت نوایی هم حدود همین قیمتی هستن که شما می خواید .. صداهای فوق العاده دارن .. همون سه تارهایی هست که استاد ساکت معرفی می کنن همیشه

r_a_m_i_n
Saturday 18 January 2014, 02:01 AM
با اجازه اساتید ...
سه تار های پنجه طاووسی ساخت نوایی هم حدود همین قیمتی هستن که شما می خواید .. صداهای فوق العاده دارن .. همون سه تارهایی هست که استاد ساکت معرفی می کنن همیشه
اشتباه نکنید دوست خوبم....استاد ساکت همیشه سرپنجه ی طاووسی یا قنبری رو پیشنهاد میکنن....اما این سر پنجه ها میتونه روی هر سازی که ساخته ی هرکسی هست باشه....و ایشون صرفا ساز خاصی رو پیشنهاد نمیدن..اما میگه حتما پنجه قنبری یا طاووسی باشه...
سه تارشو هم که تازگیا باش میزنه سه تار ساخته ی آقای رسولی هست که سه تار پوستیه....و من خودم اونجا پیشش بودم که اقای رسولی اون سه تارو برای اولین بار ساخته بود و برای تست آورد پیش استاد ساکت.

ab_bb22
Saturday 25 January 2014, 06:48 PM
دوستان در ذیل این تاپیک سوالاتشون رو مطرح کنن و پاسخ های دوستان رو دریافت کنن .
از مسوولین سایت هم خواهش می کنم این تاپیک رو مهم کنن تا بالا بمونه و در دسترس باشه .

یه سه تار شکسته دارم؛ مال چندین سال پیشه.البته امروز چسب زدمش درست شد.منتها چهار تا سیم ،خرک و یک پیچ کم داره.اینا رو بخوام بخرم؛ حدودا چقدر تموم میشه؟
این عکسش
10324

AliB
Sunday 26 January 2014, 11:26 AM
یه سه تار شکسته دارم؛ مال چندین سال پیشه.البته امروز چسب زدمش درست شد.منتها چهار تا سیم ،خرک و یک پیچ کم داره.اینا رو بخوام بخرم؛ حدودا چقدر تموم میشه؟
این عکسش
10324
فکر کنم منظور شما از ((پیچ)) همون ((گوشی)) باشه . البته این تاپیک رو برای بحث در باره ی خرید ساز دایر کردم و نه ملحقات اون . ولی خب چون پرسیدید باید عرض کنم بعید می دونم هزینه ی آنچنانی برداره. سرجمع به 10 تومن نمیرسه و البته من اطلاعی از قیمت خرک و گوشی ندارم ولی بصورت سری ساخته شده در مغازه های ساز فروشی موجود هست و فکر نمی کنم قیمت آنچنانی داشته باشه . هرچند شما اگر بخوای سازت صدای مطلوبی بده مساله ی خرک از اهمیت بالایی برخورداره و باید آگاهانه انتخاب بشه و همینطور باید حتمال رگلاژ بشه . هم ارتفاع و هم همقوص شدن کف پایه ی خرک و سطح صفحه.

ab_bb22
Sunday 26 January 2014, 12:15 PM
هرچند شما اگر بخوای سازت صدای مطلوبی بده مساله ی خرک از اهمیت بالایی برخورداره و باید آگاهانه انتخاب بشه و همینطور باید حتمال رگلاژ بشه . هم ارتفاع و هم همقوص شدن کف پایه ی خرک و سطح صفحه.
درباره این رگلاژ و... یه کم بیشتر توضیح میدین؛ من هیچی از سه تار نمیدونم. میخوام کم کم شروع کنم؛ یاد گرفتن.البته حوصله و پول کلاس و استادم ندارم.

danesh72
Sunday 26 January 2014, 04:36 PM
درباره این رگلاژ و... یه کم بیشتر توضیح میدین؛ من هیچی از سه تار نمیدونم. میخوام کم کم شروع کنم؛ یاد گرفتن.البته حوصله و پول کلاس و استادم ندارم.
منظور دوستمون از رگلاژ تنظيم فاصله خرك تا سيم گيره كه حدودا بين 3.5 تا 5.5 سانت بايد قرار داشته باشه

AliB
Sunday 26 January 2014, 05:23 PM
دوست عزیزم ، شما که حوصله و پول کلاس و استاد رو نداری ، گمان مبر که آنلاین و یا از طریق سی دی های آموزشی می تونی طرفی ببندی. هر کاری یک بهایی داره که باید بپردازی ، هم مادی و هم معنوی . خواستم بگم این جمله ی شما «"حوصله" و پول کلاس و استاد هم ندارم» شنیدنش منجر به این نمیشه که من فکر کنم باید به شما کمک کنم اینجا! راه شاگردی کردن و چیز یاد گرفتن حتی اینجا هم این ادبیات نیست!

- - - Updated - - -

منظور دوستمون از رگلاژ تنظيم فاصله خرك تا سيم گيره كه حدودا بين 3.5 تا 5.5 سانت بايد قرار داشته باشه
دانش جان ، منظورم این نبود. مقوله ی رگلاژ سه تار مساله ی بسیار وسیع تر و تخصصیه که تا 80 درصد در وضعیت و کیفیت و مطلوبیت ساز سه تار نسبت به اون چیزی که هست (وضع موجود هر ساز) تاثیر گذاره!

farhood72
Sunday 9 February 2014, 07:39 PM
دوستان نوازنده ی عزیز، ببخشید بی ادبی کردم و وارد جمع شما شدم :9:
یکی از دوستان زنگ زد، ازم یه سوال کرد..منم گفتم سرچ میکنم، جواب میدم بهت...
سوال سختی نپرسید :D
بهم گفت برای یه کسی که تازه میخواد وارد دنیای موسیقی بشه و علاقه به سه تار داره، چه مدل سه تاری با چه رنج قیمتی خوبه؟؟؟؟

AliB
Sunday 9 February 2014, 11:16 PM
دوستان نوازنده ی عزیز، ببخشید بی ادبی کردم و وارد جمع شما شدم :9:
یکی از دوستان زنگ زد، ازم یه سوال کرد..منم گفتم سرچ میکنم، جواب میدم بهت...
سوال سختی نپرسید :D
بهم گفت برای یه کسی که تازه میخواد وارد دنیای موسیقی بشه و علاقه به سه تار داره، چه مدل سه تاری با چه رنج قیمتی خوبه؟؟؟؟
سلام
به نظر من یه سه تار مشقی که خوب ساخته شده باشه یعنی مسایل فنی توش رعایت شده باشه و ابعاد ساز متناسب با ارگونومی نوازنده باشه . ضمنا صدای معقولی هم داشته باشه. که این موارد توسط یه نوازنده ی وارد می تونه از بین سازهای مشقی با قیمت مناسب تشخیص داده بشه و ساز مورد نظر انتخاب بشه . الان قیمت ندارم ولی فکر می کنم حد اقل باید 250 تا 300 هزینه بشه.

farhood72
Monday 10 February 2014, 07:14 AM
سلام
به نظر من یه سه تار مشقی که خوب ساخته شده باشه یعنی مسایل فنی توش رعایت شده باشه و ابعاد ساز متناسب با ارگونومی نوازنده باشه . ضمنا صدای معقولی هم داشته باشه. که این موارد توسط یه نوازنده ی وارد می تونه از بین سازهای مشقی با قیمت مناسب تشخیص داده بشه و ساز مورد نظر انتخاب بشه . الان قیمت ندارم ولی فکر می کنم حد اقل باید 250 تا 300 هزینه بشه.

بسیار بسیار سپاسگذارم علی جان... دست گلت درد نکنه :53:

ghaab
Tuesday 18 February 2014, 10:04 PM
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان بسیار خوبم...شما عزیزان شماره ای از جناب زنگنه و عبدالملکی دارید ...در مورد ساخته های آقای بابک یاری هم اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید..با سپاس

ghaab
Wednesday 19 February 2014, 02:04 PM
:am:am

tazvir
Wednesday 19 February 2014, 06:35 PM
با سلام در وبلاگی به اسم ایشان (بابک یاری)که از شاگردان مرحوم استاد مسعود سالاری ذکر گردید شماره تماس09127066007 مرقوم گردیده است امیدوارم صحیح باشد
ادرس وبلاگ مذکورsazosokhan.blogfa.com می باشد

kabood
Wednesday 19 February 2014, 09:48 PM
سلام
من هم بعد از چند ماه تحقیق و پرس وجو. به این نتیجه رسیدم که بین سه تارهای زادخیل و مرادی یکی رو انتخاب کنم رنج قیمتی یک و نیم تا یک و هشتصد. که نهایتا زادخیل رو تهیه کردم. در منزل استاد فرمان مرادی چهار ساز تو همین رنج قیمتی بود که نپسندیدم یعنی صداشون به دلم ننشست حس میکردم قیمت باید ازین حرفا پایینتر باشه. شاید هم حسم اشتباه گفت باشه اون موقع. اما در کل سه تار زادخیل رو من با این اوصاف ترجیح دادم و خیلی خیلی از صداش راضیم. ما بین بم و زیر هستش و مضراب زدن نزدیک به خرک و گلویی صدا تفاوتشون کاملا حس میشه. به لحاظ کوک کردن هم خیلی دقیق و راحت میشه کوک کرد و گوشی هاش خوش دست هست.

AliB
Wednesday 19 February 2014, 10:07 PM
چه عرض کنیم ... گران بودن ساز هم شده مشکلی به همراه دیگر مشکلات اهالی موسیقی و نوازندگی... که البته مربوط به اوضاع اقتصادی جامعه است و سازندگان ساز هم که از این راه ارتزاق می کنن تقصیری ندارند...
به شخصه چند ساز زادخیل رو در مغازه ها دیدم تو بهارستان و ناخنی بهشون زدم ، چنگی به دلم نمی زد ! البته باید چندین و چند ساز از یم سازنده دید تا بشه قضاوت کرد!

ghaab
Wednesday 19 February 2014, 10:21 PM
سلام ...ممنون از لطفی که داشتید.

shahtoot
Thursday 20 February 2014, 10:04 AM
سلام من سه تارهای آقای هادی لک را پیشنهاد می کنم .هم خوش ساخته هم خوش صدا.

-tayat
Wednesday 26 February 2014, 09:21 PM
با سلام
دوستان تا 700 هزار تومن سه تارهای ساخت چه کسی رو پیشنهاد می کنید؟

AliB
Wednesday 26 February 2014, 10:37 PM
سلام سازنده هایی هستن که با این رنج قیمت سازهای خوبی می سازند. تنها کسی که من به ذهنم میرسه پسران ملک شاهی (فکر کنم الان حدود 300 باشه قیمت ساز هاشون) و ملک شاهی پدر (حدود 700 باید باشه الان) که اگر نوازنده از بین چند ساز انتخاب کنه ساز خیلی خوش صدا و خوش ساختی از بین ساخته هاشون پیدا خواهد شد .

- - - Updated - - -

استاد مرتضی پور ابراهیم
مهر: مرتضی
شهر: رشت
تلفن: ۰۱۳۱۲۲۴۳۱۱۳ و ۰۹۱۱۳۳۹۴۰۱۴

آقای محمود محمدی
مهر: محمدی
شهر: تهران
تلفن: ۰۹۱۲۳۲۰۹۵۸۸

آقای مجید مهری
مهر: صبا (You can see links before reply)
تلفن: ۰۹۱۱۱۳۷۶۷۴۸

آقای انوشیروان شعبانزاده
مهر: انوشیروان
تلفن: ۰۹۱۱۷۶۱۸۸۶۲

آقای داوود حسنی
شهر تبریز
تلفن: 09146555535 و 09132929227 | با تشکر از کاربر adiraf_am (You can see links before reply)

آقای مسعود محمدیان
مهر:مسعود
شهر: تبریز
تلفن: 09141035987

آقای میر هاشمی
شهر: کرج
مهر: میر هاشمی
تلفن: 09125641244

آقای محمد رسول جلیلوند زیبا
شهر: قزوین
مهر :جلیلوند
تلفن: 09121811598

استاد اسدالله فرمانی(اسدالله گهواره)*
شهر: گهواره
مهر: اسدالله
تلفن: 09188397468
*سه تار های یکپارچه میسازند

آقای امین جدی
شهر: اردبیل
مهر: جدی
تلفن: 04517730520

آقای مرتضی حیدری
مهر: درویش مرتضی
تلفن: 09122054881

آقای روان
شهر: همدان
مهر: روان
تلفن: 09183196929

آقای فرمان مرادی
مهر: فرمان مرادی
تلفن: 09121216035 و 02122936418

آقای فرهاد قاسمی پور
شهر: لاهیجان
مهر: فرهاد قاسمی پور
تلفن: 09119417510

آقای جواد پایه روند
مهر: جواد
تلفن: 02812234263 و 09126811939

آقای هادی آبدار باشی
مهر: آبدار باشی
تلفن: 02813352215

آقای داریوش النجری
مهر: داریوش
تلفن: ۰۹۱۲۵۷۲۵۱۹۲

آقای یداله گودرزی
مهر: یداله
تلفن: 02624325506 و 09127153127

آقای نجاه
شهر: کرمان
تلفن: ۰۹۱۳۱۹۸۱۸۸۹

آقای سعید پیمانی
مهر: پیمانی
تلفن: ۰۹۱۲۲۵۰۹۳۳۷

آقای علی شیرکول
مهر: شیرکول و ارغنون
تلفن: ۰۹۱۹۱۸۹۲۰۲۹ و ۰۲۸۲۵۴۱۲۸۰۰

آقای جمشید اعرابی
مهر: جمشید
شهر: اصفهان (You can see links before reply)
تلفن: ۰۹۱۳۱۰۱۴۰۸۴

آقای فرهاد احمدی
مهر: فرهاد احمدی
شهر: کرمانشاه
تلفن: ۰۹۱۸۸۳۱۵۶۷۹

آقای صدر
مهر: سیاوش و دلربا
شهر: شیراز
تلفن: ۰۹۱۷۷۱۲۲۲۱۷

آقای ایمان کیخایی
مهر: محبوب و ایمان کیخایی
تلفن :۰۹۱۳۳۰۰۵۲۳۶

آقای ماندی
مهر: ماندی
تلفن: ۰۹۱۰۳۰۰۸۵۱۰

آقای خالقی (You can see links before reply)
مهر: خالقی (You can see links before reply)
تلفن: ۰۹۱۸۱۰۷۰۲۴۴

آقای رفیع محمودی
تلفن: 09144002663

آقای احمد صغیرا
مهر: سایه
تلفن: ۰۹۱۳۹۰۶۰۱۹۱

آقای مصطفی سخایی قلعه رودخانی
مهر: باباگل
تلفن: 01315570700 و 09112311287

eslami1352
Thursday 27 February 2014, 11:12 AM
اقا ممنون بابت اطلاعات شماره اي از آقاي بحيرايي داريد؟

-tayat
Thursday 27 February 2014, 11:19 AM
دوستان من در حال حاضر کرج هستم..
از دوستان نوازنده کسی میتونه در زمینه فروش سه تاری که الان دارم و خرید یک سه تار جدید کمکم کنه؟!!

این سه تاری که الان دارم مربوط به حدود 4 سال پیش هست با مهر هادی پور

AliB
Thursday 27 February 2014, 02:11 PM
از دوستان نوازنده کسی میتونه در زمینه فروش سه تاری که الان دارم و خرید یک سه تار جدید کمکم کنه؟!!

سلام
تو عکس به نظر میاد ساز بدی نباشه ! تکنیک ساختش خوب به نظر میرسه . منتها از روی عکس نمی شه نظر کارشناسی داد و این فقط یک برداشت ظاهری هست که من عرض کردم. نکته ای که به نظرم میرسه اینه که ساز شما نیاز به رگلاژ تخصصی داره و قطعا صدای اون تا 50 درصدبهتر خواهد شد و شاید در اون صورت نیاز به تعویضش نداشته باشید . جالی خرک اشتباهه و خیلی از سیم گیر فاصله گرفته . البته منظور من از رگلاژ ساخت خرک جدید و مناسب و تنظیم اکشن و رگلاژ کردن خود خرک و فاصله ی سیم ها روی خرک و روی شیطانک و تنظیم ارتفاع شیطانک و روان سازی گوشی ها و تعیین شماره سیم مناسب هست.
در مورد خرید هم سازنده های سه تار زیاد هستند و هر کدوم هم اسم و رسمی برای خودشون دارن . خرید خوب بستگی به این داره که با اونهایی که نمونه کارهاشون خوب هست و در رنج قیمت مورد نظر شما ساز می سازند تماس بگیری و بری نمونه سازهای موجودشون رو ببینی و اگر خوشت اومد بخری (حتما باید یا خود شما و یا فردی همراهتون باشه که تساط کامل بر موارد فنی و صداشناسی سه تار داشته باشه)

-tayat
Thursday 27 February 2014, 03:10 PM
سلام
تو عکس به نظر میاد ساز بدی نباشه ! تکنیک ساختش خوب به نظر میرسه . منتها از روی عکس نمی شه نظر کارشناسی داد و این فقط یک برداشت ظاهری هست که من عرض کردم. نکته ای که به نظرم میرسه اینه که ساز شما نیاز به رگلاژ تخصصی داره و قطعا صدای اون تا 50 درصدبهتر خواهد شد و شاید در اون صورت نیاز به تعویضش نداشته باشید . جالی خرک اشتباهه و خیلی از سیم گیر فاصله گرفته . البته منظور من از رگلاژ ساخت خرک جدید و مناسب و تنظیم اکشن و رگلاژ کردن خود خرک و فاصله ی سیم ها روی خرک و روی شیطانک و تنظیم ارتفاع شیطانک و روان سازی گوشی ها و تعیین شماره سیم مناسب هست.
در مورد خرید هم سازنده های سه تار زیاد هستند و هر کدوم هم اسم و رسمی برای خودشون دارن . خرید خوب بستگی به این داره که با اونهایی که نمونه کارهاشون خوب هست و در رنج قیمت مورد نظر شما ساز می سازند تماس بگیری و بری نمونه سازهای موجودشون رو ببینی و اگر خوشت اومد بخری (حتما باید یا خود شما و یا فردی همراهتون باشه که تساط کامل بر موارد فنی و صداشناسی سه تار داشته باشه)

ممنون از نظرات سازنده شما
اگه جای خوبی برای تعمیر سه تار ترجیحا توی کرج، یا تهران سراغ دارید میشه بفرمایید

AliB
Thursday 27 February 2014, 03:51 PM
ممنون از نظرات سازنده شما
اگه جای خوبی برای تعمیر سه تار ترجیحا توی کرج، یا تهران سراغ دارید میشه بفرمایید
والا من جایی رو در کرج و تهران سراغ ندارم . معمولا رگلاژ باید توسط یک نوازنده ی آشنا به امور فنی ساز انجام بشه . به شخصه این کار رو انجام میدم ولی متاسفانه هم از تهران فاصله دارم و هم در حال حاضر وقت انجام این کار رو ندارم وگرنه در خدمت بودم. به دنبال یک نوازنده وارد بگردید یا سازنده ی سازی که خودش نوازنده باشه . از این رو می گم که رگلاژ یک کار صوری نیست ، حتما باید خرکی کا انتخاب و یا ساخته میشه تاثیرش در صدادهی ساز مورد ارزیابی دقیق قرار بگیره و این کار رو فقط یک نوازنده می تونه انجام بده و در مورد سایر موارد هم از جمله تعیین شماره ی سیم ها هم توسط نوازنده این کار صورت می گیره .

-tayat
Thursday 27 February 2014, 04:08 PM
دوستانی که ساکن کرج هستند لطف کنن جای مناسبی برای تعمیر سه تار به من معرفی کنن

eslami1352
Saturday 1 March 2014, 08:07 AM
دوستان اگر کسي شماره آقاي ملک شاهي پدر رو داره ممنون مي شم لطف کنيد. و در ضمن نظرتون راجب سه تار آقاي روان چيه ؟تا يک مليون کدوم سازنده رو پيشنهاد ميديد؟

Hakim_Sina
Saturday 1 March 2014, 11:29 AM
سلام دوستان
راستش من به تازگی شروع با یادگیری ستار کردم ، با ستاری که مادرم 15 سال پیش از ایران خریده بودند. متاسفانه توی محیط مرطوب سیدنی به نظر میاد خیلی بهش نساخته و برای کوک کردن باید فشار خیلی زیادی وارد کنم که کلا بی نتیجه است و فعلا سازم کوک نمیشه. استادم میگن این به خاطر اینه که این ساز برای محیط مرطوب ساخته نشده و توصیه میکنه ساز های سفارشی خودشوت رو بگیرم که مطمعا باشم . فقط مشکل اینه که ستار هاشون از 400 دلار (تقریبا یک میلیون و 200 هزار تومن )شروع میش، البته با کاور و 1 سال گارانتی. ولی مادرم میگن که با هزینه خیلی کمتری از ایران میشه یک ساز خوب تهیه کرد و آشنامون که برای عید میخواد بیاد اینجا میتونه برام بیاره
حالا با توجه با تجربه خودتون چه توصیه ای دارید ؟

r_a_m_i_n
Saturday 1 March 2014, 01:18 PM
سلام دوستان
راستش من به تازگی شروع با یادگیری ستار کردم ، با ستاری که مادرم 15 سال پیش از ایران خریده بودند. متاسفانه توی محیط مرطوب سیدنی به نظر میاد خیلی بهش نساخته و برای کوک کردن باید فشار خیلی زیادی وارد کنم که کلا بی نتیجه است و فعلا سازم کوک نمیشه. استادم میگن این به خاطر اینه که این ساز برای محیط مرطوب ساخته نشده و توصیه میکنه ساز های سفارشی خودشوت رو بگیرم که مطمعا باشم . فقط مشکل اینه که ستار هاشون از 400 دلار (تقریبا یک میلیون و 200 هزار تومن )شروع میش، البته با کاور و 1 سال گارانتی. ولی مادرم میگن که با هزینه خیلی کمتری از ایران میشه یک ساز خوب تهیه کرد و آشنامون که برای عید میخواد بیاد اینجا میتونه برام بیاره
حالا با توجه با تجربه خودتون چه توصیه ای دارید ؟

درود
درسته...با اون قیمت میتونید توی ایران سه تارهای خوبی بگیرید....اما اینکه برای محیط مرطوب مناسب باشه یا نه رو نمیدونم....فکر میکنم در مورد این موضوع بهتر باشه با خود سازنده ی سه تار صحبت کنید

m_rv_2008
Sunday 2 March 2014, 08:38 AM
محیط مرطوب البته تاثیر میذاره ولی نه در حدی که یه شاگرد مبتدی رو آزار بده. این موضوع برای نوازندگان حرفه ای البته موضوعی رنج آور هست. پیشنهاد می کنم حالا که آشنایی از اونجا داره میاد ایران با مشورت با اهل فن ( نه این که خودسرانه بره از مغازه دار راهمایی بخواد ) حالا یه نوازنده ای یا یه استادی یا یه هنرجوی پیشرفته ای برای خرید ساز اقدام کنه. از اون استادت هم که اونجاست ساز نگیر. 90% میخواد یه ساز بهت بندازه. دیده اونجا چیز دیگه ای نیست و ....... . خلاصه از بازار ایران فراهم کنی بهتره. اگر هم این آشناتون داره میاد تهران از سه تار نوازای تهرانی که توی همین سایت هستن مثل علیرضا و بدری و سایر دوستان کمک و مشورت بگیر مطمئن باش که کمکت می کنن. اگر هم شهر دیگه ای هست که اونجا ها هم بچه ها هستن کمکت می کنن. این راه از بقیه راه ها مطمئن تر و بهتر هست. موفق باشی لژیونر.

- - - Updated - - -

آها .......... یه کار دیگه هم که میتونی در محیط مرطوب انجام بدی اینه که به جای اون نخ های پرده ها از خیط ماهیگیری که پلاستیکیه استفاده کنی. من دیدم که توی همین ایران هم در محیط های مرطوب این کار رو می کنن. ولی بدون تجربه این کار رو نکن. حد اقل وقت یسه تار جدیدت رسید چند بار روی سه تار قدیمیت ببند اگه تونستی ببندی بعد اقدام کن. به هر حال بی مشورت با سه تار نوازان همین سایت کاری نکنی بهتره.

alireza_jafarian
Sunday 2 March 2014, 11:53 AM
والا من تاحالا چیزی درباره سه تاری که مخصوص مناطق مرطوب ساخته بشه نشنیدم! شاید بتونی از استادت بپرسی این سه تار چه خصوصیتی داره که مخصوص مناطق مرطوب هستش؟
اما توی مناطق مرطوب ایران ، نوازنده ها از چنین راه حلی استفاده میکنن:
توی 24 ساعت شاید شما فقط دو ساعت ساز بزنی و ساز دستت باشه، یعنی 22 ساعت سازت بیکاره و سر جاشه. پس اگه یه محیط بی رطوبت براش درست کنی درصد زیادی از مشکل حل میشه. برای این کار به یه محفظه ، کاملا به شکل آکواریوم نیاز داری. یه آکواریوم مستطیل شکل که سازت توش جا بشه. و هیچ منفذی نباید داشته باشه. یه در شیشه ای هم باید براش درست میکنید طوری که وقتی بسته میشه منفذی به بیرون نداشته باشه. بعد چند تا دونه رطوبت گیر میندازید توی این محفظه. احتمالا داروخونه های اونجا هم رطوبت گیر دارن! و یه دونه رطوبت سنج هم میتونید بذارید توی محفظه تا مطمئن باشید جای سازتون راحته!
اما سازتون توی حمل و نقل هم چون رطوبت محیط بیرون بیشتره ، در معرض آسیب هستش. ترکمن های ایران برای حمل سازشون از نمد استفاده میکنن. چون هیچ رطوبتی به نمد نفوز نمیکنه. میتونید یه نمد بخرید و بدید براتون یه چیزی برای حمل سه تار بدوزند.

SepehrKvD
Sunday 2 March 2014, 12:13 PM
استاد مازیار ملکشاهی (کرج)

09121231220

pashejan
Tuesday 4 March 2014, 12:11 AM
من خیلی وقته دنباله سه تار حرفه ای میگردم, هرکی یچیزی میگی, یکی میگه مرادی خوبه, یکی میگه مرادی ١٠٠٠ تومان هم نمیارزه, زیلخیل بگیر,
سازه استاد هاشمی چطوره؟ قیمت مهم نیست, ساز خوب چی؟ ماله چه کسی باشه؟ من ایران نیستم, ولی وقتی اومدم ایران میخام بخرم, (تابستون) لطفآ راهنمایی کنید

alireza_jafarian
Friday 7 March 2014, 10:44 AM
من خیلی وقته دنباله سه تار حرفه ای میگردم, هرکی یچیزی میگی, یکی میگه مرادی خوبه, یکی میگه مرادی ١٠٠٠ تومان هم نمیارزه, زیلخیل بگیر,
سازه استاد هاشمی چطوره؟ قیمت مهم نیست, ساز خوب چی؟ ماله چه کسی باشه؟ من ایران نیستم, ولی وقتی اومدم ایران میخام بخرم, (تابستون) لطفآ راهنمایی کنید

دوست عزیز اولا که اگه نوازنده ی حرفه ای سه تار نیستی و در حال آموزش دیدن هستی اصلا لازم نیست سه تار خیلی حرفه ای و گرونی بخری.
اگر اصلا مسئله ی مالی برات مهم نیست میتونم چند تا پیشنهاد بهت بدم:
ساز هاشمی یه حالت عتیقه داره. و چون خود آقای هاشمی سالها پیش فوت کردند تعداد این ساز محدود هست. و از طرفی خریدن این ساز خیلی سخته، مثل خریدن عتیقه که باید عتیقه شناس باشی حتما، و حتما باید با یه استادی که ساز هاشمی رو به خوبی میشناسه بخری. این ساز رو توی مغازه نمیتونی پیدا کنی و از دست باید بخری که خیلی سخته کلا پیدا کردنش...
به نظر من بی خیال ساز هاشمی.
دو تا سازنده ی دیگه هستند که حداقل به لحاظ نام و آوازه در سطح بالاتری از بقیه قرار دارن: آقای جزایری و آقای جلیلوند
قیمت سازشون در حدود سه میلیون تومان هستش.
بین این دو من بیشتر با سازهای آقای جزایری آشنا هستم. و در کل میتونی مطمئن باشی اگه یه سه تار جزایری بخری، یه ساز کاملا حرفه ای داری.

pashejan
Sunday 9 March 2014, 08:31 PM
من خیلی وقته دنباله سه تار حرفه ای میگردم, هرکی یچیزی میگی, یکی میگه مرادی خوبه, یکی میگه مرادی ١٠٠٠ تومان هم نمیارزه, زیلخیل بگیر, یا جزایری بگیر, ....
سازه استاد هاشمی چطوره؟و اصلان میشه سه تار ایشون رو پیدا کرد؟ قیمتش مهم نیست, ساز خوب چیه و حدود چه قیمته؟ من ایران نیستم, ولی وقتی اومدم ایران میخام بخرم, (تابستون) لطفآ راهنمایی کنید. فرسته اینکه برام ساز بسازند رو ندارم. ساز حرفه ای میخام که دیگه احتیاج نباشه دوباره پول ساز بدم

یکی تو اصفهان ساز عبدلملکی رو ٢,٠٠٠,٠٠٠ تومان میفروخت؟ یک مغازه داره دیگه میگفت عبدلمالکی ٢٠٠,٠٠٠ تومان بیشتر نمیارزه )یک دهمه قیمت(

لطفآ راهنمایی کنید؟
Merc

endvb6
Tuesday 11 March 2014, 01:39 AM
درود دوست عزیز...
ببینید صدای ساز در درجه اول باید به تایید نوازنده حرفه ای قرار بگیره و همینجوری نمیشه نظر داد.
ولی من این گزینه هارو مطرح میکنم:
اگر یک ساز بسیار خوب و تمام حرفه ای میخاید میتونید روی ساز استاد جزایری حساب کنین. به لحاظ صنعت و کیفیت ساز معتبره و به لحاظ سلیقه باید انتخاب کنید. رنج قیمتشم تا قبل عید 92، 1800000 تومان بود ولی الان فکر میکنم به مرز سه ملیون رسیده.
گزینه بعدی اگر صدای سنتی میخاید و کارتون بیشتر ردیف و موسیقی سنتیه سازهای آقای رفیع محمودی رو پیشنهاد میکنم که ساکن تبریز هم هستن. سازهای زیبا و خوش صدایی دارن. رنج قیمت تا تابستون 1200000 تقریبن بود.
سازهای آقای محمود صادق محمدی هم که ساکن تهران هستن سازهای بسیار خوبی هستن. کاسه کوچیک،متوسط و بزرگ هم می سازن بسته به نظر شما. ایشون هم از یک و دویست فک کنم تا به بالا بود سازاشون.
و در نهایت سازهای آقای حسین چراغی با مهر سپنج که بنده هم سازم رو مرداد از ایشون گرفتم و ساکن همدان هستن. سازهاشون صدای مدرنی داره و به شدت جزو صداهای مورد علاقه جناب استاد شعاری هم هست. من مرداد یک و دویست گرفتم و با توجه به قیمتش و کیفیتش بسیارعالی هستش.
سازنده های دیگه هم هستن از جمله آقای جلیلوند، پالیزدار و ... که اینان هم سازهای خوب و حرفه ای دارن بخصوص پالیزدار که جناب استاد شعاری آلبوم غروب رو با یکی از سازهای ایشون نواخته بود.
در نهایت اگر شما بسیار حرفه ای هستین و کار ضبط و استودیو و کنسرت انجام میدین و پول هم مسئله ای نیست براتون من ساز جزایری رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید دوست عزیز...

pashejan
Tuesday 11 March 2014, 04:30 AM
خیلی ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز.
مرسی
پ

pooyaa
Saturday 15 March 2014, 01:13 AM
درود بر همه دوستان عزیز . من میخوام یک سه تار حرفه ای بخرم . رنج قیمتی که میتونم هزینه کنم به سازهای استاد زادخیل و استاد بابک یزدان نژاد میخوره اما موندم کدوم رو انتخاب کنم خواهشا راهنمایی بفرمایین . سپاس .

pooyaa
Tuesday 18 March 2014, 11:45 AM
خیلی ممنون که کسی پاسخ نداد . انجمن سنتور نوازان خیلی بهتره

endvb6
Tuesday 18 March 2014, 11:54 AM
خیلی ممنون که کسی پاسخ نداد . انجمن سنتور نوازان خیلی بهتره
پویا جان
اینکه کسی پاسخ نداد شاید با سازهای این اساتید آشناییتی نداشته و این ربطی به بهتر بودن یک انجمن نسبت به دیگری نداره.
بنده سال 87 ساز جناب یزدان نژاد رو از خودش گرفتم که اونموقع 150 تومن بود و الان اطلاعی از سازهای جدیدشون ندارم. سازهای آقای زادخیل رو هم قدیمن دیدم و جدیدن اطلاعی ندارم.
مرسی پویا جان

shobar
Tuesday 18 March 2014, 01:40 PM
درود دوست عزیز...
ببینید صدای ساز در درجه اول باید به تایید نوازنده حرفه ای قرار بگیره و همینجوری نمیشه نظر داد.
ولی من این گزینه هارو مطرح میکنم:
اگر یک ساز بسیار خوب و تمام حرفه ای میخاید میتونید روی ساز استاد جزایری حساب کنین. به لحاظ صنعت و کیفیت ساز معتبره و به لحاظ سلیقه باید انتخاب کنید. رنج قیمتشم تا قبل عید 92، 1800000 تومان بود ولی الان فکر میکنم به مرز سه ملیون رسیده.
گزینه بعدی اگر صدای سنتی میخاید و کارتون بیشتر ردیف و موسیقی سنتیه سازهای آقای رفیع محمودی رو پیشنهاد میکنم که ساکن تبریز هم هستن. سازهای زیبا و خوش صدایی دارن. رنج قیمت تا تابستون 1200000 تقریبن بود.
سازهای آقای محمود صادق محمدی هم که ساکن تهران هستن سازهای بسیار خوبی هستن. کاسه کوچیک،متوسط و بزرگ هم می سازن بسته به نظر شما. ایشون هم از یک و دویست فک کنم تا به بالا بود سازاشون.
و در نهایت سازهای آقای حسین چراغی با مهر سپنج که بنده هم سازم رو مرداد از ایشون گرفتم و ساکن همدان هستن. سازهاشون صدای مدرنی داره و به شدت جزو صداهای مورد علاقه جناب استاد شعاری هم هست. من مرداد یک و دویست گرفتم و با توجه به قیمتش و کیفیتش بسیارعالی هستش.
سازنده های دیگه هم هستن از جمله آقای جلیلوند، پالیزدار و ... که اینان هم سازهای خوب و حرفه ای دارن بخصوص پالیزدار که جناب استاد شعاری آلبوم غروب رو با یکی از سازهای ایشون نواخته بود.
در نهایت اگر شما بسیار حرفه ای هستین و کار ضبط و استودیو و کنسرت انجام میدین و پول هم مسئله ای نیست براتون من ساز جزایری رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید دوست عزیز...

سلام ب. من یه بار خواستم یه سه تار حرفه ای بخرم. پیش نوازنده های مختلفی رفتم از شاگردان بهداد بابایی وکیوان ساکت تا لطفی...... باور کنید آنقدر اعصابمو اینا خورد کردند که از هر چی سه تاره متنفر شده بودم. پیش یکی میرفتم میگفت فلانی خوبه .توی راه یکی رو میدیدم میگفت نه بابا اون خوب نیست فلانی خوبه و............همین جوری نصف روز از این طرف به اون طرف از پیش نوازنده به پیش سازنده میرفتم و میومدم خلاصه طوری اعصابم خورد شد و کلا پدرمو درآوردند. اتفاقا یه بار آقای چراقی رو تو همدان دیدم. صاحب مغازه یکی از سازاشو اورد و نشونم داد که از قضا خودشم اونجا بود .ظاهرا ایشون روی سازهای دیگران هم کار میکنند _تعمیرو..._ چون فروشنده یه سه تار بم نشون داد گفت مال چراقیه. البته خرک خیلی افتضاحی داشت موقعی که به چراقی گفتم بهم گفت من یه دستی به سروگوش اینجور ساز ها میکشم. خلاصه مراقب باش اگه خواستی چراقی بخری اصلیشو مستقیما از خودش بخر.
یه سه تار با مهر بهنام هست که سازندش قبلا ساکن همدان بود اما الان شیرازه خیلی تعرفشو شنیدم. یه آقای سکوتی نامی هست که مدرس دانشگاه هنره و میگن کاراش خوبه ولی بنده ندیدم و اگرم ببینم نمیتونم تشخیص بدم چون من سنتور میزنم و صدای سه تار رو نیشناسم. اما آقای جزایری که دیگه نیاز به تعریف ندارند.

alireza_jafarian
Tuesday 18 March 2014, 03:00 PM
درود بر همه دوستان عزیز . من میخوام یک سه تار حرفه ای بخرم . رنج قیمتی که میتونم هزینه کنم به سازهای استاد زادخیل و استاد بابک یزدان نژاد میخوره اما موندم کدوم رو انتخاب کنم خواهشا راهنمایی بفرمایین . سپاس .

دوست عزیز همونطور که امیر گفت احتمالا کسی اطلاعات به درد بخوری ازین سازنده ها نداشته که به شما بده. به نظر من بهتر بود که شما حداکثر مبلغی که میتونید هزینه کنید رو بگید و پیشنهاد بقیه رو بشنوید.

mohsenhajian
Thursday 3 April 2014, 01:23 PM
سلام دوستان
من مبتدی هستم و میخوام سه تار بخرم ....
قیمت سه تار ساده چنده؟؟؟

-tayat
Thursday 3 April 2014, 01:49 PM
از دوستان کسی شماره آقای هرمز ملکشاهی(ملکشاهی پسر) رو داره؟ سازهای ایشون چطورن؟

mohsenhajian
Thursday 3 April 2014, 02:06 PM
دوستان کدوم با ارزش تره؟؟؟:
1-سه تار انيس ساخته ي آقاي مصلي نژاد
2-سه تار صدر ساخته ي آقاي سياوش صدر

mohsenhajian
Friday 11 April 2014, 03:21 PM
سلام دوستان عزیز سوالی دارم
کسایی که تو شهر سنندج یا همدان هستند میتونند برام سه تار قیمت کنن یا قیمت رو دارن؟؟
....
من تازه کارم به نظرتون کدوم سه تار برام خوبه؟؟؟

mohsenhajian
Saturday 19 April 2014, 01:15 PM
سلام دوستان
من میخوام سه تار بخرم ..
تازه کارم و میخوام شروع کنم..
حداکثر سرمایه ام 100 هزار تومنه
به نظرتون سه تار مشقی خوبه؟؟؟
میشه سه تار به غیر از مشقی بگیرم؟؟؟

r_a_m_i_n
Saturday 19 April 2014, 01:42 PM
سلام دوستان
من میخوام سه تار بخرم ..

درود دوست عزیز....عارضم به خدمتِ شما...که ما امروزه در این بحران قیمتها , سه تار های زیر 500 رو مشقی میدونیم حدودا...ولی سه تار بالای 300 تومن میشه سه تاره مشقیه خوب خرید تقریبا.....
شما با 100 تومن شاید سه تار گیرتون بیاد...ولی سه تارِ مشقیِ بسیار بسیار بدی گیرتون میاد...و پیشنهاد میکنم حداقل 100 تومن اگه میتونید روی پولتون بذارید....

mohsenhajian
Saturday 19 April 2014, 02:45 PM
اخه بیشتر از این پول ندارم...
ولی من قیمت کردم ...
50 هزار تومنی فقط مشقیه...
مشقی چه طوره
؟

piottel
Saturday 19 April 2014, 02:46 PM
سلام! با 100 تومن هم میشه ساز مشقیِ "اِی نه چندان بد" پیدا کرد...بشرطی که بقول معروف اینکاره باشید که ظاهرا نیستید!... سه تار های با مهر "مفاخری" که البته نمی دونم ساخته کدوم یک از اعضای خانواده مفاخری هاست، با قیمت حدود 140 تا 170 توی بازار موجوده!. برای شروع سه تار های بدی نیستند. خرکش باید دست بخوره! کمی کوتاهتر بشه معمولا! صدای قوی و پر حجمی داره! بهر حال برای ابتدای کار بد نیست!

mohsenhajian
Saturday 19 April 2014, 02:55 PM
خیلی ممنون دوستان لطفا قشگ توضیح بدید ....
مشقی چه فرقی دارد؟

mohsenhajian
Saturday 19 April 2014, 04:11 PM
میشه بگید؟؟

mohsenhajian
Saturday 19 April 2014, 07:28 PM
نه تهرانی نیستم

endvb6
Sunday 20 April 2014, 06:50 PM
نه تهرانی نیستم
دوست عزیز این یه غلط مصطلحه که به سازهای با قیمت پایین تر میگن ساز مشقی!
ساز مشقی یعنی سازی که میشه باهاش مشق کرد و مشق موسیقی رو پیش برد. هر سازی که این مشخصات رو داشته باشه بهش میگن ساز مشقی.
ساز مشقی میتونه هر قیمتی داشته باشه از پایین تا بالا.
قصدم فقط توضیح این اصطلاح بود...
مرسی

mohsenhajian
Sunday 20 April 2014, 07:19 PM
سلام
ببخشید ولی ساز اسم داره

کدومش خوبه؟ پایین 100

napal
Saturday 10 May 2014, 12:27 PM
سه تار جلیلوند

- - - Updated - - -

من کرج هستم و در ضمینه خرید و فروش سه تار های حرفه ای کار میکنم اگر تمایل داشتید آدرس گالری رو میدم تشریف بیارید حضورن ساز زیاده 09109393302 گالری نوا

AZRahman
Friday 17 October 2014, 08:01 PM
سلام
من تازه کارم 250 بودجه دارم ،چه ستاری از چه مهری خوبه ؟
من کارم سنتی نیست میخوام نت های غربی رو با سازای ایرانی ترکیب کنم ، یچیزی میخوام فقط صدای قشنگی داشته باشه
ممنون میشم اگه جواب بدین:23:

AliB
Sunday 19 October 2014, 09:26 AM
هرمز ملکشاهی با مهر هرمز - یا از خودشون بطور مستقیم (کارگاهشون در کرجه) و یا از فروشگاه عارف

AZRahman
Monday 20 October 2014, 03:05 PM
هرمز ملکشاهی با مهر هرمز - یا از خودشون بطور مستقیم (کارگاهشون در کرجه) و یا از فروشگاه عارف

خیلی ممنون از اینکه پاسخ دادین
ببخشید ستارهای قیمت پاینتری نیست در حدود 250 ؟
آخه اینو قیمت گرفتم الان 380 هست :(
ستار داوود مفتاحی خوبه ؟
ممنون میشم یه مدل خوبش رو بهم بگین :(

hamed8624
Monday 20 October 2014, 04:21 PM
سلام
من تازه کارم 250 بودجه دارم ،چه ستاری از چه مهری خوبه ؟
من کارم سنتی نیست میخوام نت های غربی رو با سازای ایرانی ترکیب کنم ، یچیزی میخوام فقط صدای قشنگی داشته باشه
ممنون میشم اگه جواب بدین:23:

با توجه به کاری که با سه تار دارین، به نظرم با کاربری که اسم کاربریش "piottel" هست مشورت کنین. بهش پیام خصوصی بدین. چونکه توی نمونه کارهای ایشون هم که بری، اهنگ های غربی زیادی رو اجرا کردن با سه تار که به نظرم راهنمایی بهتری بتونن بکنن به شما.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من میخوام سه تار بخرم ..

من سال قبل دقیقا همین موقع ها (تقریبا 10 آبان) سه تار با قیمت 130 تومن گرفتم که خیلی هم راضیم ازش.
البته من سه تارهای حرفه ای با قیمت بالا رو ندیدم که بدونم چقدر فرق داره با سه تار من. اما برام مهم نیست راستش
چون با همین هم کلی حال می کنم .
به نظر من برای خریدش اصلا وسواس به خرج نده به خصوص که میخای در حد 100-150 خرج کنی.
برو بخر، اگر با ساز حال کنی و بخای واقعا یاد بگیری، مطمئن باش فرق زیادی نمی کنه که 100 تومنیه، یا 10 میلیونی.
اگر هم که یه هوس زودگذر بود ساز برات و بعدا حال نکردی با ساز، ساز ارزون تر کمتر ضرر می زنه بهت. تا اینکه ساز 1 میلیونی بخری و بخای بزاریش دکور.
اگر گرفتی و خوب پیشرفت کردی با ساز اولت، بعدا ایشالا میری و یه ساز حرفه ای می گیری تا اون موقع تجربه ات هم بالا میره و راحت میری سازی که خودت دوست داری انتخاب می کنی.

AliB
Monday 20 October 2014, 09:12 PM
خیلی ممنون از اینکه پاسخ دادین
ببخشید ستارهای قیمت پاینتری نیست در حدود 250 ؟
آخه اینو قیمت گرفتم الان 380 هست :(
ستار داوود مفتاحی خوبه ؟
ممنون میشم یه مدل خوبش رو بهم بگین :(
از کجا قیمت گرفتید؟
مفتاحی ها توشون خوب پیدا میشه منتها باید یه نوازنده ی وارد برات انتخاب کنه بین 10 15 تا ساز ! بعضیاشون خیلی خوبن و بعضی هاشون خیلی بد!

AZRahman
Tuesday 21 October 2014, 01:45 PM
از کجا قیمت گرفتید؟
مفتاحی ها توشون خوب پیدا میشه منتها باید یه نوازنده ی وارد برات انتخاب کنه بین 10 15 تا ساز ! بعضیاشون خیلی خوبن و بعضی هاشون خیلی بد!
والا از سایت ساز24 قیمت گرفتم چون اینورا کارگاه خوب پیدا نمیشه که برم بخرم
راستش شخص آشنایی هم ندارم واسه خرید که باهاش برم ، به سایت ها میشه اعتماد کرد ؟ البته درسته میگن واسه خرید حتما باید بری از نزدیک ببینی و بررسی کنی ولی خب در دسترس ندارم همچین جایی رو .....
اینم همون ستار مفتاحیYou can see links before reply_tab

AliB
Tuesday 21 October 2014, 03:45 PM
والا از سایت ساز24 قیمت گرفتم چون اینورا کارگاه خوب پیدا نمیشه که برم بخرم
راستش شخص آشنایی هم ندارم واسه خرید که باهاش برم ، به سایت ها میشه اعتماد کرد ؟ البته درسته میگن واسه خرید حتما باید بری از نزدیک ببینی و بررسی کنی ولی خب در دسترس ندارم همچین جایی رو .....
اینم همون ستار مفتاحیYou can see links before reply_tab
دوست عزیز من عرض کردم از موسیقی عارف (اون هم چون ساز رو بصورت عمده خرید و فروش می کنند و قیمت هاشون به واقعیت نزدیکه) و یا از خود سازنده در کرج!
همین ساز مفتاحی که با مهر نوا میسازن و شاید با مهر مفتاحی (در هر صورت تفاوتی نمیکنه) فکر نمی کنم تو موسیقی عارف از 150 تومن بیشتر باشه قیمتش و سازهای هرمز هم 250 تا 300 (هرچند در مغازه های ساز فروشی 350 شایدم بیشتر بفروش میرسه) ولی مستقیم اگر بخری خیلی ارزون تر خواهد بود!
این سایت قیمت هاش خیلی پرته! و اصلا نمیشه از این طریق ساز خرید به نظر من!

sndhsn
Monday 27 October 2014, 08:29 AM
با سلام خدمت دوستان هنرمند، چند مدتی‌ هست که قصد خرید سه‌تار حرفه‌ای دارم. بودجه‌ای که برای این کار کنار گذاشته‌ام تا سقف ۲ میلیون تومان می‌باشد. تنها سازندگان حرفه‌ای که من میشناسم آقایان جزایری و محمدی هستند. اگر اطلاعاتی‌ از ساز‌های این دو سازنده و دیگر سازندگان حرفه‌ای دارید لطف کنید با خبرم کنید
ارادتمند

hamidrzm
Wednesday 19 November 2014, 07:01 PM
سلام دوستان بنده قصد خرید یکی از این سه ساز رو دارم به نظرتون کدوم بهتره
میخوام از همین سایت بخرم مشکلی نداره ؟؟؟
You can see links before reply
حدودا هم 250 تومن بودجه دارم حالا چند تومن بالا پایین فرق نمیکنه

M_Rahbar
Sunday 15 February 2015, 09:20 PM
با سلام
من قصد دارم موسیقی را با سه تار شروع کنم و به صورت خود آموز،لطفا مرا در خرید سه تار راهنمایی فرمایید .
من در تبریز هستم و نمی دانم از کجای تبریز می توان یک سه تار خوب خرید. حدود 500 تومان می توانم هزینه کنم. با سپاس

danesh72
Monday 16 February 2015, 07:22 AM
در سايت تار كمان آقاي مرندي براي من مشاور خوبي بود.

manfred
Monday 16 February 2015, 10:32 AM
دوست عزيز، اگه آدرس فروشنده ميخاي که بايد بري پاساژ امت (سه راه امين). يه پاساژم تو تقاطع شهناز و 17شهريور هست که چند تا مغازه موسيقي داره.(اسمش صدفه اگه اشتباه نکنم). تو خود شهناز هم دو تا مغازه هست. يکي هم تو پاساژ تربيت هستش که خودش ساز میسازه (ویولن که میسازه. سه تارو مطمئن نیستم.). شنيدم وليعصر هم هست ولي خودم نديدم. ولي اکيدا توصيه ميکنم که 1.تنها نري و يه کاربلد با خودت ببري و به هيچ وجه به فروشنده اعتماد نکني 2.سعي کني اصن از مغازه نگيري و از کارگاه بگيري که معمولا کمتر از نصف قيمت فروشگاه واست تموم ميشه. (من خودم تبريزم ولي استادم که اصفهانيه از يه کارگاه تو اصفهان واسم ساز گرفت.)

M_Rahbar
Tuesday 17 February 2015, 08:23 PM
دوست عزيز، اگه آدرس فروشنده ميخاي که بايد بري پاساژ امت (سه راه امين). يه پاساژم تو تقاطع شهناز و 17شهريور هست که چند تا مغازه موسيقي داره.(اسمش صدفه اگه اشتباه نکنم). تو خود شهناز هم دو تا مغازه هست. يکي هم تو پاساژ تربيت هستش که خودش ساز میسازه (ویولن که میسازه. سه تارو مطمئن نیستم.). شنيدم وليعصر هم هست ولي خودم نديدم. ولي اکيدا توصيه ميکنم که 1.تنها نري و يه کاربلد با خودت ببري و به هيچ وجه به فروشنده اعتماد نکني 2.سعي کني اصن از مغازه نگيري و از کارگاه بگيري که معمولا کمتر از نصف قيمت فروشگاه واست تموم ميشه. (من خودم تبريزم ولي استادم که اصفهانيه از يه کارگاه تو اصفهان واسم ساز گرفت.)

با سلام و سپاس
من کسی را نمی شناسم تا با ایشان برم و سه تار تهیه نمایم و در ضمن دسترسی به کارگاه ساخت سه تار نیز ندارم.
پس از پرس و جوی بسیار یک سه تار ساخت هادی لک پیدا کردم با قیمت 550 تومان از چهارراه منصور تبریز لطفاً نظر خود را در مورد سه تار های ساخت هادی لک بیان فرمایید.
با سپاس مجدد.

alimoheb
Tuesday 17 February 2015, 10:44 PM
سلام ،دوستان جایی هم هست که بشه آنلاین سفارش داد ؟!
یه جای معتبر و همچنین ارزونتر نسبت به جاهای دیگه

manfred
Tuesday 17 February 2015, 11:21 PM
من که سه تار رو تازه شروع کردم و در مورد سازنده هاش هم اطلاعات چندانی ندارم. هرچند الان سازنده سه تار انقدر زیاد شده که اهل فنم خیلی از سازنده ها رو نمیشناسن. ولی شما همین اسمی که گفتی رو تو گوگل سرچ کنی یه سازایی میاره با قیمت حدود 300 تومن. در کل بیشترین کمکی که میتونم بکنم اینه که سازو به شرط تایید استاد بگیری و بدی من نشون استادم بدم تا قیمت واقعیشو بهت بگه.

Acoustic
Thursday 19 February 2015, 08:21 PM
دوستان سه ساز برای شروع حدود قیمت 250 تا 300 بهترین سازی که میتونم بگیرم چی هست ؟
صداش به نسب قیمت میخوام خوب باشه . ذوالقدر چطوره ؟ هادی لک یا آبدارباشی چطور ؟

piottel
Thursday 19 February 2015, 10:30 PM
به روح مرحوم آقای بزرگ قسم، هیچ سه تاری رو تنها از روی نام سازنده اش نمیشه قضاوت کزد!!! سازای لک گاهی خیلی خوبن...گاهی افتضاح!.....آبدار باشی....زادخیل.......! حتی پالیزدار ...حتی سکوتی!...برو بالاتر تاااا خود رضا شاه!...حتی کمالیان...حتی هاشمی!... من خودم 2ونوبت سه تار عشقی داشتم که صداشون با هم کلی توفیر داشت....! دوستان، بهترین راهش اینه که هر سازی که که می خواین ، یه 100 تومنی روش بذارین بعنوان "حق کارشناسی" به یه آدم خبره ساز شناس بدید تا براتون در رنج قیمت مورد نظر بهترین ساز رو پبدا کنه!..... سوسیس و کالباس نیست برادر من که بتونی فقط از رو برندش انتخاب کنی!. والله!.

Acoustic
Friday 20 February 2015, 04:12 PM
بله درستهه بنده هم خودم قبول دارم ولی فکر کنید الان نه به کارشناس دسترسی دارید نه هزینه اون کارشناس ! با 200 تا 250 کدوم ممکنه ساز بهتری باشه و خیلی بگیر نگیر نداشته باشه سازهاش

danesh72
Friday 20 February 2015, 05:26 PM
بله درستهه بنده هم خودم قبول دارم ولی فکر کنید الان نه به کارشناس دسترسی دارید نه هزینه اون کارشناس ! با 200 تا 250 کدوم ممکنه ساز بهتری باشه و خیلی بگیر نگیر نداشته باشه سازهاش
نكن برادر من اگه مطمئن نشدي خريد نكن .ساز 1.200 تومني بد ديدم .ساز حيدري 75 تومني خوش صدا هم ديدم .آدم نا وارد چه جوري بايد ريسك كنه .به نظر من اگر همه جزئيات ساز ايراني رو با كامپيوتر حساب كني و بسازي باز بعيده دو تا ساز مشابه يك صدا بدند.

Se_tar
Saturday 28 March 2015, 01:04 PM
سلام
دوستان سه تار مشق الان چه مهری رو پیشنهاد میکنید و با چه قیمتی؟
نظرتون درباره ی سه تار فروتن 180 و سه تار عظیمی 280 چیه؟
مفاخری چنده الان حدودا؟
سه تار شاهرخی شنیدید چیزی؟
سپاس

amircpu
Sunday 29 March 2015, 06:28 PM
سلام
دوستان کسی سه تار تقی پور داشته؟ یا داره ؟؟
اگه دارید عکس یا اطلاعاتی ازش بزارید
ممنون

sepideh1373
Monday 20 July 2015, 11:30 AM
سلام
دوستان سه تار مشق الان چه مهری رو پیشنهاد میکنید و با چه قیمتی؟
نظرتون درباره ی سه تار فروتن 180 و سه تار عظیمی 280 چیه؟
مفاخری چنده الان حدودا؟
سه تار شاهرخی شنیدید چیزی؟
سپاس

دوست عزیز قیمت سه تار مفاخری الان 150 هست
یک ماه پیش قیمت گرفتم تو بازار انقلاب شیراز

headshoter
Saturday 8 August 2015, 12:31 PM
سلام سازنده هایی هستن که با این رنج قیمت سازهای خوبی می سازند. تنها کسی که من به ذهنم میرسه پسران ملک شاهی (فکر کنم الان حدود 300 باشه قیمت ساز هاشون) و ملک شاهی پدر (حدود 700 باید باشه الان) که اگر نوازنده از بین چند ساز انتخاب کنه ساز خیلی خوش صدا و خوش ساختی از بین ساخته هاشون پیدا خواهد شد .

- - - Updated - - -

استاد مرتضی پور ابراهیم
مهر: مرتضی
تلفن: ۰۱۳۱۲۲۴۳۱۱۳ و ۰۹۱۱۳۳۹۴۰۱۴

آقای محمود محمدی
مهر: محمدی
تلفن: ۰۹۱۲۳۲۰۹۵۸۸

آقای مجید مهری
مهر: صبا (You can see links before reply)
تلفن: ۰۹۱۱۱۳۷۶۷۴۸

آقای انوشیروان شعبانزاده
مهر: انوشیروان
تلفن: ۰۹۱۱۷۶۱۸۸۶۲

آقای داوود حسنی
شهر تبریز
تلفن: 09146555535 و 09132929227 | با تشکر از کاربر adiraf_am (You can see links before reply)

آقای مسعود محمدیان
مهر:مسعود
تلفن: 09141035987

آقای میر هاشمی
مهر: میر هاشمی
تلفن: 09125641244

آقای محمد رسول جلیلوند زیبا
مهر :جلیلوند
تلفن: 09121811598

استاد اسدالله فرمانی(اسدالله گهواره)*
شهر: گهواره
مهر: اسدالله
تلفن: 09188397468
*سه تار های یکپارچه میسازند

آقای امین جدی
شهر: اردبیل
مهر: جدی
تلفن: 04517730520

آقای مرتضی حیدری
مهر: درویش مرتضی
تلفن: 09122054881

آقای روان
مهر: روان
تلفن: 09183196929

آقای فرمان مرادی
مهر: فرمان مرادی
تلفن: 09121216035 و 02122936418

آقای فرهاد قاسمی پور
شهر: لاهیجان
مهر: فرهاد قاسمی پور
تلفن: 09119417510

آقای جواد پایه روند
مهر: جواد
تلفن: 02812234263 و 09126811939

آقای هادی آبدار باشی
مهر: آبدار باشی
تلفن: 02813352215

آقای داریوش النجری
مهر: داریوش
تلفن: ۰۹۱۲۵۷۲۵۱۹۲

آقای یداله گودرزی
مهر: یداله
تلفن: 02624325506 و 09127153127

آقای نجاه
شهر: کرمان
تلفن: ۰۹۱۳۱۹۸۱۸۸۹

آقای سعید پیمانی
مهر: پیمانی
تلفن: ۰۹۱۲۲۵۰۹۳۳۷

آقای علی شیرکول
مهر: شیرکول و ارغنون
تلفن: ۰۹۱۹۱۸۹۲۰۲۹ و ۰۲۸۲۵۴۱۲۸۰۰

آقای جمشید اعرابی
مهر: جمشید
تلفن: ۰۹۱۳۱۰۱۴۰۸۴

آقای فرهاد احمدی
مهر: فرهاد احمدی
شهر: کرمانشاه
تلفن: ۰۹۱۸۸۳۱۵۶۷۹

آقای صدر
مهر: سیاوش و دلربا
شهر: شیراز
تلفن: ۰۹۱۷۷۱۲۲۲۱۷

آقای ایمان کیخایی
مهر: محبوب و ایمان کیخایی
تلفن :۰۹۱۳۳۰۰۵۲۳۶

آقای ماندی
مهر: ماندی
تلفن: ۰۹۱۰۳۰۰۸۵۱۰

آقای خالقی (You can see links before reply)
مهر: خالقی (You can see links before reply)
تلفن: ۰۹۱۸۱۰۷۰۲۴۴

آقای رفیع محمودی
تلفن: 09144002663

آقای احمد صغیرا
مهر: سایه
تلفن: ۰۹۱۳۹۰۶۰۱۹۱

آقای مصطفی سخایی قلعه رودخانی
مهر: باباگل
تلفن: 01315570700 و 09112311287

سلام، دنبال یک ساز توی رنج قیمت 500 تومن میگشتم که استادم گفت چندتا ساز خوب از درویش مرتضی دیده. میخواستم تماس بگیرم باهاشون که بریم کارگاهشون و از بین سازهاشون یکی رو انتخاب کنیم که متاسفانه شماره ای که توی این پست نوشته شده الان واگذار شده به یک خانم.
شماره جدیدی ازشون در دسترس نیست؟ یا آدرس کارگاهشون که بشه سازهاشون رو دید.

ممنون.
ممنون.

m5_1994
Friday 14 August 2015, 10:08 AM
دوستان عزیز در حال حاضر من مبتدی هستم پیشنها میکنید یه ساز خوب با قیمت بالا بگیرم یا یه ساز متوسط یا اساسا یه ساز با قیمت پایین؟
قیمتش در چه رنجی باشه ؟؟؟
کاسه بزرگ باشه یا کوچیک
؟؟؟؟؟؟؟

alireza9494
Saturday 5 December 2015, 08:57 AM
سلام من سه تارم مهر احساني هست شما مي شناسيد احساني را ممنون مي شم راهنمايي كنيد

danesh72
Saturday 5 December 2015, 05:08 PM
سلام من سه تارم مهر احساني هست شما مي شناسيد احساني را ممنون مي شم راهنمايي كنيد

سلام
متاسفانه من با اين مهر آشنايي ندارم
اگر خوش ساخته وصداي خوبي داره ساز خوبيه
مهر سازنده در ساز هاي ايراني نمي تونه ملاك خوبي براي كيفيت صداي ساز باشه.

massoud_mohammadian
Friday 15 April 2016, 08:04 PM
با عرض سلام و تشکر. شماره تلفن اینجانب مسعود محمدیان (سازنده سه تار، شورانگیز و تنبور، ساکن تبریز) به شماره 09141006265 تغییر یافته است.
- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

با عرض سلام و تشکر.
شماره تلفن اینجانب مسعود محمدیان (سازنده سازهای سنتی، ساکن تبریز) به شماره: 09141006265 تغییر یافته است.

massoud_mohammadian
Monday 18 April 2016, 11:08 PM
با عرض سلام و تشکر.
شماره تلفن اینجانب مسعود محمدیان (سازنده سازهای سنتی، ساکن تبریز) به شماره: 09141006265 تغییر یافته است.
خواهشمند است اعمال تغییر بفرمایید.

Mashad1365
Monday 25 April 2016, 04:49 PM
دوست عزیز ممنون
به نظرم سه تار یکی از بهترین سازها با تنوع ساز بسیار در بین سازهای ایرانی است.
خریدش خالی از لطف نیست.

Veloster
Friday 29 April 2016, 08:08 AM
سازنده سه تار در شهر رشت
مهر : واحد
آقای منوچهر واحد 09117214070

Alialiop
Monday 13 June 2016, 11:31 AM
سلام دوستان...من سه تار کار میکنم و الان میخوام سازم رو عوض کنم....تعریف سه تار استاد محمودصادق محمدی رو خیلی شنیدم....کسی شماره استاد رو داره؟

danesh72
Monday 13 June 2016, 05:56 PM
سلام
به نظر من اينكه اسم كسي رو زياد شنيدي و حتي اينكه ساز ساخت فلان در مورد سازهاي ايراني معيار خوبي براي لنتخاب نيست .
ساز هاي ايراني هر كدام صدا و شخصيت خودشون رو دارند . بايد ساز رو ببيني مضراب بزني بعد خريد كني

parsazare
Thursday 16 June 2016, 11:14 AM
از گجا می شه کارگاه های تولید ساز مثه کارگاه استاد یدالله رو پیدا کرد

ashtas
Thursday 16 June 2016, 08:20 PM
سلام به دوستان . من اهل موسیقی نیستم . واسه پدرم یه سه تار 10 سال پیش هدیه دادن مهرش رو خوب نمی تونم بخونم فکر کنم مهرش شاهی باشه .چوبشم گردو هستش . کاسش سبکه خیلی . صداشم واقعا خوبه. (گفته نوازنده سه تار ) . دارم میبرم قیمت گذاری . هر کس خواست درخدمتیم می فروشمش . البته اگه می دونین ساخت شاهی داریم سه تار یا نه اگه هست بگید قیمتش چنده. ممنون

- - - Updated - - -

سلام به دوستان . من اهل موسیقی نیستم . واسه پدرم یه سه تار 14 سال پیش هدیه دادن مهرش رو خوب نمی تونم بخونم فکر کنم مهرش شاهی باشه . چوبشم گردو هستش . کاسش سبکه خیلی . صداشم واقعا خوبه. (گفته نوازنده سه تار) . دارم میبرم قیمت گذاری . هر کس خواست درخدمتیم می فروشمش . البته اگه می دونین ساخت شاهی داریم سه تار یا نه اگه هست بگید قیمتش چنده. ممنون

- - - Updated - - -

سلام به دوستان . من اهل موسیقی نیستم . واسه پدرم یه سه تار 14 سال پیش هدیه دادن مهرش رو خوب نمی تونم بخونم فکر کنم مهرش شاهی باشه . چوبشم گردو هستش . کاسش سبکه خیلی . صداشم واقعا خوبه. (گفته نوازنده سه تار) . دارم میبرم قیمت گذاری . هر کس خواست درخدمتیم می فروشمش . البته اگه می دونین ساخت شاهی داریم سه تار یا نه اگه هست بگید قیمتش چنده. ممنون

mina_1377
Friday 17 June 2016, 04:07 PM
سلام دوستان.اینجا کسی هست که رشته موسیقی خونده باشه؟چنتا سوال داشتم در مورد مصاحبه و ازمون عملی این رشته

mina_1377
Saturday 18 June 2016, 08:08 AM
چرا هیچکس جوابه منو نمیده ....ای بابا:17:

- - - Updated - - -

سلام.شما دانشجوی رشته ی موسیقی هستین؟

- - - Updated - - -

سلام.شما دانشجوی رشته ی موسیقی هستین؟

mata1391
Sunday 3 July 2016, 10:15 AM
باسلام بنده سازنده سازهای اصیل ایرانی هستم.و خودم رو مدیون هنر ایرانی و هنرمندان میدونم.در رابطه با ساز هر سوالی هست در خدمتم.شماره تماسم۰۹۱۸۹۴۰۱۷۳۳
ادرس کارگاه هم-کرج میانجاده.

Roelaheh
Sunday 3 July 2016, 11:33 PM
سلام
اقای Ali B من ازتون کمک میخوام برای خرید سه تار حقیقتا گیج شدم واسه انتخاب ساز امروز هم پیش اقای رسولی بودم ولی باز مردد شدم سفارش ندادم هنوز لطفا راهنماییم کنید

danesh72
Monday 4 July 2016, 10:56 AM
سلام
در اينكه آقاي علي بدري اطلاعات كامل و جامعي در مورد سه تار دارند شكي نيست .
ولي اينكه غير حضوري مي شه در مورد ساز ايراني نظر داد شك دارم.
چون كمتر پيش مياد دو تا ساز يك سازنده صداشون يكي باشه..
بهتره با يك ادم خبره حضوري براي خريد تشريف ببرين يا مثلا به آقاي بدري وكالت بدين براتون خريد كنه..
البته ببخشيد بدون دعوت وارد شدم..................

Roelaheh
Monday 4 July 2016, 12:18 PM
خیلی هم ممنونم که جواب دادید اخه از کجا ادم بیارم برم ساز بخرم همه گرفتارن وقت ندارن حقیقا اینه که من تازه میخوام شروع کنم برای همین نمیدونم ساز اصل بخرم یا مشقی الان رسولی رفتم ۲و ۹۰۰ گفت بهم دوستم هم یه رسولی داره ۱ ساله خریده میگه بیا ورش دار ۲و نیم نمیدونم الان چه کنم سازهای جزایری رو هم دوست دارم خلاصه نمیدونم برای اول کار چه کنم یه چیزی نخرم که صداش خوب نباشه بخوام بفروشم دوزارم ازم نخرن

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه هم دارم کارگاه اقای جزایری کجاست تلفنی دارید ازشون اگه قراره ۳ تومن بدم ساز اصل خب حداقل اونم ببینم به استاد محمدی هم زنگ زدم گفتن ساز کارگاهیم ۵۰۰ تومنه ولی کارخودم ۲ به بالا

endvb6
Monday 4 July 2016, 09:30 PM
دوست عزیز
شما اگه تازه میخواید شروع کنین اصلن فکر این سازهارو از سرتون بیرون کنین. یه ساز خوب مشقی با صنعت و صدای مناسب تهیه کنید.
چند تا نکته میگم برای شما و دوستان تازه کار دیگه لطفن خوب دقت کنید:
1- ساز مشقی معنیش ساز بدرد نخور و دوزاری نیست، ساز مشقی یعنی سازی که میشه باهاش مشق کرد.
2- بیشتر صدادهی خوب و مطلوب ساز به خوب مضراب زدن و آب بندی درست و اصطلاحا صدای خوب از ساز دراوردنه. شما اگه یه ساز سه ملیونی بگیری و باهاش تمرین کنی و بد ساز بزنی کلن از صدا میفته.
3- برای فروش ساز همیشه مشتری هست، ساز اگه بعد از چند سال خوب مضراب بخوره حتی به قیمت خیلی بالاتری میشه فروختش.
4- اصلن استرس ساز شروع کار رو نداشته باشید، شما قراره تمرین کنین نه کنسرت و ضبط و آلبوم. پس نگران نباشید.

در نهایت اگر تهران هستید بنده فردا فرصت دارم که بیام و همراه شما یه ساز مشقی خوب انتخاب کنیم.

موفق باشید

- - - Updated - - -

دوست عزیز
شما اگه تازه میخواید شروع کنین اصلن فکر این سازهارو از سرتون بیرون کنین. یه ساز خوب مشقی با صنعت و صدای مناسب تهیه کنید.
1- ساز مشقی معنیش ساز بدرد نخور و دوزاری نیست، ساز مشقی یعنی سازی که میشه باهاش مشق کرد.
2- بیشتر صدادهی خوب و مطلوب ساز به خوب مضراب زدن و آب بندی درست و اصطلاحا صدای خوب از ساز دراوردنه. شما اگه یه ساز سه ملیونی بگیری و باهاش تمرین کنی و بد ساز بزنی کلن از صدا میفته.
3- برای فروش ساز همیشه مشتری هست، ساز اگه بعد از چند سال خوب مضراب بخوره حتی به قیمت خیلی بالاتری میشه فروختش.
4- اصلن استرس ساز شروع کار رو نداشته باشید، شما قراره تمرین کنین نه کنسرت و ضبط و آلبوم. پس نگران نباشید.

در نهایت اگر تهران هستید بنده فردا فرصت دارم که بیام و همراه شما یه ساز مشقی خوب انتخاب کنیم.

موفق باشید

shahin63n
Monday 25 July 2016, 12:52 AM
سلام بر اساتید و دوستان گرامی
بنده قصد خرید یک سه تار برای یک شخص مبتدی رو دارم
با مطالعه مطالب مفید در این تاپیک متوجه شدم بهترین راه برای اشخاص بی اطلاعات مثل من برای خریدن یک ساز همراهی شخصی آگاه در هنگام خرید می باشد
بنده ساکن رشت هستم
آیا از دوستان کسی میتونه به من کمک کنه؟ اگه کسی رشت باشه که خیلی عالی میشه والا اگه کسی رو میشناسید به من معرفی کنید ممنونتون میشم
پیشاپیش ازتون متشکرم

danesh72
Monday 25 July 2016, 04:20 PM
پست بالا رو دوباره بخونين توصيه خوبيه.
اگر صدارو تشخيص نميدين فعلا يك ساز بين 100 تا 250 بخرين بعد از يكي دو سال اگر خوب پيشرفت كردين دنبال سار حرفه اي باشين.
اينجوري اگر نوازنده هم نشدين يه دكور زيبا براي اتاق دارين................

Roelaheh
Wednesday 27 July 2016, 10:41 PM
دوست عزیز

موفق باشید

- - - Updated - - -

دوست عزیز

موفق باشید

سلام ممنون از جواب کاملتون من سفر بودم یه مدت الان تهران هستم اگر بتونم مزاحمتون بشم که عالیه لطفا به من اطلاع بدید که کی میتونم وقتتون رو بگیرم برای خرید ساز

- - - Updated - - -

دوست عزیز

موفق باشید

- - - Updated - - -

دوست عزیز

موفق باشید

سلام ممنون از جواب کاملتون من سفر بودم یه مدت الان تهران هستم اگر بتونم مزاحمتون بشم که عالیه لطفا به من اطلاع بدید که کی میتونم وقتتون رو بگیرم برای خرید ساز

myyyde
Thursday 1 September 2016, 01:10 AM
سلام.
من یه ستار با مهر درویش مرتضی به قیمت یک ملیون تومن خریدم که فروشنده میگفت حد اقل ده سالش هست.. به نظرتون این قیمت مناسبه؟

AliB
Friday 2 September 2016, 09:12 AM
به جز در مورد سازهایی با سازندگان مشهور که قیمت سازهاشون مشخص هست ، در مورد هر سازی نمیشه از روی نام مهر ساز درباره ی قیمتش اظهار نظر کرد.

- - - Updated - - -

به جز در مورد سازهایی با سازندگان مشهور که قیمت سازهاشون مشخص هست ، در مورد هر سازی نمیشه از روی نام مهر ساز درباره ی قیمتش اظهار نظر کرد.

piottel
Friday 9 September 2016, 08:30 PM
سه تار ها چقدر گرون شدند؟!! بنظر حقیر برای "تازه دست به سه تار شده"، خرید سازی متوسط ، با هزینه کردی تا حداکثر 500 تومان خوبه! والله!. گرچه گاهی در میان سه تار های ارزانقیمت هم میشه صداهای نابی یافت!.... :)