PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلوت ریکوردر گوش خراش

rezakombat
Monday 6 January 2014, 05:08 PM
سلام

دوستان یک ریکوردر دارم نمیدونم چه مدلی است .

سایز اش تقریبا 25 تا 30 سانتی متر است .

وقتی نوت هایی که کلید های زیادی را فرا گرفته را اجرا میکنم راحت جواب میده ولی

وقتی انکشت های دیگر ام را برمیدارم برای نوت های دیگر

که مثلا 2 یا 3 انگشتی هستند صدای فوق العاده تیز و زننده ای میده .

همچنین جنس اش پلاستیکی است .

اگر میشه دوستان کمک کنید بتوانم صدای اش را در بیاورم .

نکته : سوراخ اولین انگشت راست از سوراخ دومین انگشت راست هم کوچیکتره .

ممنون

lakshemi
Monday 6 January 2014, 06:21 PM
سلام

دوستان یک ریکوردر دارم نمیدونم چه مدلی است .

سایز اش تقریبا 25 تا 30 سانتی متر است .

وقتی نوت هایی که کلید های زیادی را فرا گرفته را اجرا میکنم راحت جواب میده ولی

وقتی انکشت های دیگر ام را برمیدارم برای نوت های دیگر

که مثلا 2 یا 3 انگشتی هستند صدای فوق العاده تیز و زننده ای میده .

همچنین جنس اش پلاستیکی است .

اگر میشه دوستان کمک کنید بتوانم صدای اش را در بیاورم .

نکته : سوراخ اولین انگشت راست از سوراخ دومین انگشت راست هم کوچیکتره .

ممنون

سلام دوست من
فلوت شما ریکوردر سوپرانو ست.
اشکال در صدا، خش داشتن و غیژ غیژ کردن در فلوت ها چندین علت می تونه داشته باشه.
شما اول بفرمایید ایا ریکوردر زدن بلدید؟یا نه؟ اینطوری بهتر می تونم بهتون کمک کنم.

rezakombat
Monday 6 January 2014, 08:21 PM
سلام دوست من
فلوت شما ریکوردر سوپرانو ست.
اشکال در صدا، خش داشتن و غیژ غیژ کردن در فلوت ها چندین علت می تونه داشته باشه.
شما اول بفرمایید ایا ریکوردر زدن بلدید؟یا نه؟ اینطوری بهتر می تونم بهتون کمک کنم.

خیر :4:

تخصص من ساز های کوبه ای است ولی

به خاطر صدای های ساز های بادی شرقی از جمله فلوت ( چینی )

به این ساز روی اوردم .

ممنون

M_T
Monday 6 January 2014, 08:50 PM
خیر
:4:

به این ساز روی اوردم .

ممنون

سلام

ریکوردر سوپرانو صدای زیری داره اما گوش خراش نیست. احتمالا چون شما در زمینۀ نواختن این ساز مبتدی بودین، نتونستین صدای صاف و خوب از ساز بگیرین.

ab_bb22
Monday 6 January 2014, 09:14 PM

به این ساز روی اوردم .

ممنون

صدای نت ها تون در این حده؟
You can see links before reply

lakshemi
Monday 6 January 2014, 09:50 PM

به این ساز روی اوردم .

ممنون

خب...حالا اطلاعات ببشتری دارم. به طور کلی شنیدن صدای ناکوک در ریکوردر به دلایلی صورت می گیره که عمده ترین هاش عبارتند از:

1- زبان زدن اشتباه!شما باید به شکل تو تو یا تو کو (در نت های استکاتو) زبان بزنید.
2-دمیدن پر قدرت! در ریکوردر باید نرم و آرام بدمید.(هر چه نت بم تری بنوازید دمیدن شما باید آروم تر بشه. یه خواننده هم برای خوندن بم ترین نت هنجره ی خودش همیشه به آروومی نت رو ادا می کنه!چون نت های بم تر با فریاد (در مورد فلوت،با دمیدن پرفشار) جواب نمی دن.
3-ممکن است درون فلوت شما کثیف باشه یا چیزی بهش چسبیده باشه. پاک کردن و ضد عفونی کردن درون لوله و سوراخ ها با پنبه الکلی خیلی ضرورت داره. و همچنین می شه سوراخ بزرگ روی دهانه رو که با انگشت شصت نگه داشت و محکم فوت کرد. این کار باعث می شه اگه چیزی سد راه شده از پایین فلوت خارج بشه.
4- ممکنه انگشت های شما کاملا سوراخ ها رو پوشش نمی ده. که در مورد شما قطعا این مورد صادقه چون فرمودید فلوتیست نیستید. اگه انگشت های هر نت کاملا روی سوراخ مورد نظر نباشن صدا ، صدای درستی نیست و با غیژ غیژ همراهه.
5-آخرین و مهم ترین نکته هم اینه که باید تکه های فلوت در یک ردیف باشند. قطعات رو جدا کنید و اونا رو به این شکل ردیف بپیچونید. ببینید، سوراخ بزرگ تکه اول (دهانه) با سوراخ های تکه ی وسط کاملا ردیف هستن.

اما همینطور که در شکل بالا می بینید ، تکه ی سوم از فلوت شما یعنی اولین قطعه از سمت راست در شکل پایین (تکه ی نت دو اول)، باید کمی از سوراخ های دیگه کج تر باشه. اگر دقت کنید سوراخ نت دو با سایر سوراخ ها در یک ردیف نیست.این کار هم علت داره. اگر این کار رو نکنید نت های صاف و درست نمی شنوید.

خب حالا این کارها رو انجام بدین ببینید تغییری حاصل می شه؟ ضمناً از یک استاد خوب، یا دست کم یک خودآموز خوب استفاده کنید تا ریکوردر زدن رو یاد بگیرید.

rezakombat
Tuesday 7 January 2014, 05:21 PM
سلام

ریکوردر سوپرانو صدای زیری داره اما گوش خراش نیست. احتمالا چون شما در زمینۀ نواختن این ساز مبتدی بودین، نتونستین صدای صاف و خوب از ساز بگیرین.

قطعا همینگونه است ولی کلا احساس میکنم یکم بد قلق است .

نمی دونم شاید کلا ساز های بادی اینجوری هستند .

حتی اگر مبتدی باشی هم نمی توانی صدا را صاف در بیاوری .

صدای نت ها تون در این حده؟

تقریبا بله . شاید توی حالت طبیعی خیلی خیلی کم بم تر باشه

ولی اون هم به خاطر ضبطه .

ممنون

خب...حالا اطلاعات ببشتری دارم. به طور کلی شنیدن صدای ناکوک در ریکوردر به دلایلی صورت می گیره که عمده ترین هاش عبارتند از:

1- زبان زدن اشتباه!شما باید به شکل تو تو یا تو کو (در نت های استکاتو) زبان بزنید.
2-دمیدن پر قدرت! در ریکوردر باید نرم و آرام بدمید.(هر چه نت بم تری بنوازید دمیدن شما باید آروم تر بشه. یه خواننده هم برای خوندن بم ترین نت هنجره ی خودش همیشه به آروومی نت رو ادا می کنه!چون نت های بم تر با فریاد (در مورد فلوت،با دمیدن پرفشار) جواب نمی دن.
3-ممکن است درون فلوت شما کثیف باشه یا چیزی بهش چسبیده باشه. پاک کردن و ضد عفونی کردن درون لوله و سوراخ ها با پنبه الکلی خیلی ضرورت داره. و همچنین می شه سوراخ بزرگ روی دهانه رو که با انگشت شصت نگه داشت و محکم فوت کرد. این کار باعث می شه اگه چیزی سد راه شده از پایین فلوت خارج بشه.
4- ممکنه انگشت های شما کاملا سوراخ ها رو پوشش نمی ده. که در مورد شما قطعا این مورد صادقه چون فرمودید فلوتیست نیستید. اگه انگشت های هر نت کاملا روی سوراخ مورد نظر نباشن صدا ، صدای درستی نیست و با غیژ غیژ همراهه.
5-آخرین و مهم ترین نکته هم اینه که باید تکه های فلوت در یک ردیف باشند. قطعات رو جدا کنید و اونا رو به این شکل ردیف بپیچونید. ببینید، سوراخ بزرگ تکه اول (دهانه) با سوراخ های تکه ی وسط کاملا ردیف هستن.

اما همینطور که در شکل بالا می بینید ، تکه ی سوم از فلوت شما یعنی اولین قطعه از سمت راست در شکل پایین (تکه ی نت دو اول)، باید کمی از سوراخ های دیگه کج تر باشه. اگر دقت کنید سوراخ نت دو با سایر سوراخ ها در یک ردیف نیست.این کار هم علت داره. اگر این کار رو نکنید نت های صاف و درست نمی شنوید.

خب حالا این کارها رو انجام بدین ببینید تغییری حاصل می شه؟ ضمناً از یک استاد خوب، یا دست کم یک خودآموز خوب استفاده کنید تا ریکوردر زدن رو یاد بگیرید.

بله . همین چی درست است ولی کلا صدای صاف نمی توانم در بیاورم .

مثلا نت سی را میزنم بعد که میرم دو ناگهان صدا عوض میشه .

بعد باید یکم بالا و پایین ببرم ریکوردر را تا بهتر بشه . یعنی مثلا روی چند نت خوبه

روی چند نت بد .

اگر میشه حال فوت کردن هم بگید چون من هر چقدر سعی کردم این نت هایی که کشیدگی دارد

را سخت میشود صدا یکسان باشد .

حالا این که میگم گوش خراش منظور اون گوش خراش نیست یعنی صدای صافی از اش در نمی اید .

و یکسانی ندارد که مثلا روی یک نت یک صدا باشد .

ممنون

mohsen741
Tuesday 7 January 2014, 06:10 PM
سلام...
با اجازه ي اساتيد...
نكته اي به ذهنم رسيد..
بيشتر اوقات نوازدنگان مبتدي از انگشت شصت دست راست غافل ميشن....
با توجه به اينكه ميگين چند نت خوبه چند نت بد...رو اين نكته هم دقت كن....
انگشت شصت خيلي درگير..و خيلي هم مهمه...
تمرين كن تا ايشالا ريكوردر تنور نواختنت رو ببينيم...

ab_bb22
Tuesday 7 January 2014, 06:13 PM
مثلا نت سی را میزنم بعد که میرم دو ناگهان صدا عوض میشه .
بعد باید یکم بالا و پایین ببرم ریکوردر را تا بهتر بشه . یعنی مثلا روی چند نت خوبه
روی چند نت بد .
اگر میشه حال فوت کردن هم بگید چون من هر چقدر سعی کردم این نت هایی که کشیدگی دارد
را سخت میشود صدا یکسان باشد .

یه نرم افزار تیونر دانلود کن.خیلی توی درست زدن نتها کمک میکنه. تونستی صدای اجرات رو ضبط کن ؛ بفرست تا بشنویم، مشکل کجاست.

rezakombat
Tuesday 7 January 2014, 07:37 PM
سلام...
با اجازه ي اساتيد...
نكته اي به ذهنم رسيد..
بيشتر اوقات نوازدنگان مبتدي از انگشت شصت دست راست غافل ميشن....
با توجه به اينكه ميگين چند نت خوبه چند نت بد...رو اين نكته هم دقت كن....
انگشت شصت خيلي درگير..و خيلي هم مهمه...
تمرين كن تا ايشالا ريكوردر تنور نواختنت رو ببينيم...

والا شاید هم کلا این مدل ( سوپرانو ) اینجوری است .

صدای اش خیلی زیر است . یکم مثلا مثل تنور بم نیست یکم

اذیت می کنه .

منم تنور خیلی دوست دارم .

یک سوال : حدود قیمت ریکوردر تنور چقدر است ؟

یه نرم افزار تیونر دانلود کن.خیلی توی درست زدن نتها کمک میکنه. تونستی صدای اجرات رو ضبط کن ؛ بفرست تا بشنویم، مشکل کجاست.

فکر خیلی خوبی است .

توی فکر این بودم که ضبط کنم ولی توی میکروفون صدای

ضعیفی میده باید یکم کار کنم بتوانم واضح صدا بگیرم .

میشه شما یک قطعه ای را بزنید کلا ببینم صدای این ریکوردر چگونه است ؟

ممنون

mohsen741
Tuesday 7 January 2014, 08:13 PM
زير بودن كه ايراد نيست!!...
از اين گذشته ريكوردر سوپرانو در مقابل فلوت پيكولو يا ريكوردر سوپرانينو اصلا صداي زيري نداره....

شما تا بر سوپرانو و آلتو تسلط پيدا نكني ....تنور نوازي براتون محال ممكن هست!...(حد اقل در فلوت ريكوردر!)
نوازندگيه خانم لاكشمي در همين بخش لينك شده....ميتونيد هم بخش فلوت ريكوردر رو مطالعه بفرماييد..هم اون نمونه ها رو گوش بدين...

ممنون..

ab_bb22
Tuesday 7 January 2014, 09:43 PM
فکر خیلی خوبی است .

توی فکر این بودم که ضبط کنم ولی توی میکروفون صدای

ضعیفی میده باید یکم کار کنم بتوانم واضح صدا بگیرم .

میشه شما یک قطعه ای را بزنید کلا ببینم صدای این ریکوردر چگونه است ؟

ممنون
البته اجراش در حد مبتدی هست.ضمنا بنظر منم تنور صداش بهتره. متاسفانه توی بازار پیدا نمیشه.

rezakombat
Tuesday 7 January 2014, 10:04 PM
البته اجراش در حد مبتدی هست.ضمنا بنظر منم تنور صداش بهتره. متاسفانه توی بازار پیدا نمیشه.

اخ اخ

این اهنگ با تنور فوق العاده میشه .

یک موزیک ویدیو دارم از همین اهنگ فوق العاده است با تنور

البته یک نظری خودم دارم نمی دونم درست باشه یا نه :

ولی مثلا اگر نت های اصلی را با نت های فرعی عوض کنیم خیلی بهتر میشه .

مثلا دیز ( مثلا فا دیز ) را بگذاریم به جای یکی از نت های اصلی

صدای بم تری میده . ولی کلا سوپرانو یکم تیزه ،

ممنون

mohsen741
Tuesday 7 January 2014, 10:53 PM
چرا تنور پيدا ميشه ...هركي مردشه ياماهاي اصل ميخواد بمن بگه...
فقط مرد ميخوام بتونه باهاش بزنه ها....
:16:

M_T
Tuesday 7 January 2014, 11:06 PM
دوستان گلم تنرو رو حالا حالاها بی خیالش بشید.
پیدا که میشه، هست اما کار باهاش اصلا آسون نیست.
ببینید وقتی محسن جون که خودش استاده میگه سخته دیگه ببین برای من و شما چقدر سخت خواهد بود...
من خودم تنور داشتم قبلا، با یه ساز دیگه طاق زدم...

Parastoo1996
Wednesday 8 January 2014, 07:13 PM
migamaaa aslan momkene moshkel az khode saaz bashe, jensesh, markesh...

lakshemi
Thursday 9 January 2014, 09:25 PM
بله . همین چی درست است ولی کلا صدای صاف نمی توانم در بیاورم .

مثلا نت سی را میزنم بعد که میرم دو ناگهان صدا عوض میشه .بعد باید یکم بالا و پایین ببرم ریکوردر را تا بهتر بشه . یعنی مثلا روی چند نت خوبه.روی چند نت بد .ممنون

دقیقا! منتظر بودم که این حرفو از شما بشنوم! وقتی با بالا و پایین بردن فلوت صدا بهتر می شه یعنی اینکه یا انگشت هاتون درست سوراخ ها رو پوشش نمی ده. (خصوصا انگشت شصت که سوراخ پشت فلوتو پر می کنه) و یا اینکه تیکه ی سوم ریکوردرت میزون نیست. بچرخونش همونطور که در شکل بود. بره سر جاش.

اگر میشه حال فوت کردن هم بگید چون من هر چقدر سعی کردم این نت هایی که کشیدگی دارد.را سخت میشود صدا یکسان باشد .

می دونم سخته! الکی که نیست دوست من! ساز بادیه! نه مضرابی و آرشه ای و ضربی که قوانینش ثابته! ساز بادی یاد گرفتن یه کار خیلییییی حساسه! در مورد نت های لگاتو(کشیده) شما خیلی زود شروع کردید. معمولا در ساز بادی ابتدا با نت های استکاتو(کوتاه) شروع می کنن. چون هنرجو اول باید شکل صدا در اوردن و تنفس و اینا رو یاد بگیره. لگاتو زدن مرحله ی بعده. فعلا واردش نشو دوست من. اول اشکالات پایه ای مثل زبان زدن و دمیدن و پوشش دادن سوراخ ها رو حل و فصل کن.بعدا انشالله لگاتو رو شروع کن.

حالا این که میگم گوش خراش منظور اون گوش خراش نیست یعنی صدای صافی از اش در نمی اید . و یکسانی ندارد که مثلا روی یک نت یک صدا باشد .ممنون
بله . "گوش خراش" در ساز های بادی تعریف ویژه ای داره که ما همه اینجا می دونیم.
اصولا در هنگام پرش از روی یک نت به نت دیگر زیاد این صدای غیژ شنیده می شه. این با تمرین به مرور حل می شه.
اگر صدای نت ها برای شما لرزانه، یعنی دمیدن شما اشکال داره. دمیدن باید مستمر و بدون لرزش و قطعی باشه. این باعث می شه شما هر دفعه یه صدا بشنوید. در ضمن برای نت های پایین باید نرم و آروم دمید... حالا حالا ها باید تمرین کنید. دمیدن و انگشت گذاری صحیح ! این دوتا کلید زدن ساز بادیه.

**** یه پیشنهاد مهم هم برای شما دارم! تا سوپرانو رو کامل یاد نگرفتید به هیچ وجه سراغ آلتو و تنور نرید. چون فعلا در سوپرانو نوآموزید. به ترتیب و گام به گام پیش برید. اول سوپرانو (سطح مطلوب)، بعد التو و بعد تنور.
اگه این کارو نکنید به کل علاقه و انگیزه تونو از دست خواهید داد.

موفق باشید.

kindness
Friday 10 January 2014, 08:19 PM
شرمنده دوستان

مشکل فلوت حل شد

فکر کنم مشکل از خود فلوت بوده

یک چند روز موند صدا اش درست شد .

دوستان یک سوال :

نت B یا سی همون انگشت شست و انگشت اشاره

را بگیریم کافی است ؟ چون یک سری نت گیری هایی دیده بودم یکم

فرق داشت .

دوستان اگر نت خوب و سبک ( سطح من ) ولی زیبا داشتید دریغ نکنید .

ممنون

پیوست : به خاطر تدابیر های امنیتی و ریست کردن پسورد و نداشتن ایمیل

مجبور به ساخت دوباره اکانت شدم .

lakshemi
Friday 10 January 2014, 10:19 PM
مشکل فلوت حل شد

فکر کنم مشکل از خود فلوت بوده

یک چند روز موند صدا اش درست شد .

هههههه مشکل از فلوت نبوده. چون اگه بود که خود به خود درست نمی شد. مشکل در انگشت گذاری شما بوده که به تدریج بهتر شده . نگفتم درست می شه؟ شما این چند روز خیلی تلاش کردین و تمرین کردین و یاد گرفتید چه باید بکنید. خب خداروشکر. مبارکه.

نت B یا سی همون انگشت شست و انگشت اشاره

را بگیریم کافی است ؟ چون یک سری نت گیری هایی دیده بودم یکم

فرق داشت.

انگشت گذاری نت سی دو حالت داره. که حالت اولش فقط با انگشت اشاره ست و حالت دومش یه شکل دیگه. حالت دوم برای موارد خاصه که بستگی به نت قبل از اون داره.در واقع تدبیریه برای پرش راحت از یک نت به نت سی. ولی معمولش همون انگشت اشاره ست.