PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکنیک های فلامنکو بهمراه آموزش تصویری

farhood72
Thursday 23 January 2014, 09:30 AM
همونطور که خودتونم میدونین، این تاپیک برای همه ی گیتار نوازان مفیده.. چون میشه از این تکنیکا توی هر سبکی استفاده کرد... امیدوارم شما هم بهم کمک کنین... دوستون دارم... دل هاتون شاد و سازهای زندگیتون کوک ..... یا حق:5: :53::53:

farhood72
Friday 24 January 2014, 04:27 PM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان عزیزم... خب اینم اولین تکنیک آموزشی

راسگوادوی 3 تایی (آبانیکو)... همونطور که در کلیپ هم میشه دید، ابتدا با ضربه ی p از پایین به بالا، سپی با انگشت ma (بصورت همزمان و هماهنگ) یک ضربه به سمت پایین و حرکت سوم نیز ضربه ی p از بالا به سمت پایین.... دقت کنین در این تکنیک باید از مچ دستتون استفاده کنین...
این تکنیک بسیار در بین فلامنکو نوازان و اخیرا در سبک های دیگه مورد استفاده قرار گرفته... امیدوارم ببینین و تمرین کنین و لذت ببرین... موفق باشین

You can see links before reply

farhood72
Saturday 25 January 2014, 07:23 AM
با سلام ... تکنیک دیگه ای که براتون آماده کردم، ترمولو هست... که در فلامنکو این تکنیک از اهمیت ویژه ای برخورداره.. و توی هر دستگاهی ازش استفاده میشه... من امروز براتون در دستگاه سولئارس، یه تمرین آماده میکنم... درضمن باید بگم توی همین انجان و صسمت گیتار فلامنکو، یک تاپیک به عنوان "ترمولو" وجود داره که میتونین با مراجعه به اون تاپیک به یادگیریتون بهبود ببخشین... موفق باشین

farhood72
Sunday 26 January 2014, 07:56 AM
سلام دوستان عزیزم... امیدوارم همیشه سالم و سربلند باشید... در این تاپیک، یکی دیگه از پرکاربرد ترین تکنیک های قلامنکو رو به خدمت شما ارائه خواهم کرد.. اسم تکنیک: آرپژ دوبل
این تکنیک به ترتیب از انگشتان p و i و m و a و سپس به همین حالت m و i به سمت بالا است... در لینک های پایین نیز میتونین به درستی درک کنین این آرپژ رو... فقط باید دقت کنین که این 6 ضربه، بصورت همزمان و یکنواخت و یک صدا و در یک ضرب انجام بشه... من در پایان این کلیپ ها، یه قسمتی از آرپژ دوبل granaina از paco serrano(پاکو سرانو) رو آموزش دادم.. نت این آهنگ نیز در تاپیک (نت های قطعات فلامنکو بصورت PDF)موجوده... بازم اگه کسی سوالی داره، زیر همین تاپیک بهم بگه تا بتونم کمکش کنم... دوستون دارم..مواظب خوبیهاتون باشین... :53:

لینک آموزش آرپژ دوبل با فرمت mp4 و با حجم 14 مگابایت

لینک آموزش آرپژ دوبل با فرمت FLV و با حجم 4 مگابایت

farhood72
Monday 27 January 2014, 07:48 AM
درود فراوان خدمت دوستان عزیز انجمن...
امروز یکی دیگه از تکنیک های مهم و کاربردی رو بهتون نشون میدم... این تکنیک که آلزاپوا نامیده میشه، از مهمترین تکنیک هایی هست که با انگشت p زده میشه.. متاسفانه در ایران، دوستانی که مشغول نوازندگی فلامنکو هستن، ضعف زیادی در ضربه ی p دارند و حتی گهگاهی به علت تمرین های بد، انگشت شستشان دچار آسیب هایی از جمله؛ رگ به رگ شدن، تورم،آرتروز و حتی آسیب در مفاصل میشود... نوازندگان توجه کنند، تمرین های انگشت p باید به دقت و بدون هیچ فشاری انجام شود و باید جزو تمرین های روزانه قرار گیرد...
امروز بنده تکنیک آلزاپوا رو بهتون معرفی میکنم. این تکنیک از 3 حرکت که با انگشت p زده میشود، انجام میگیرد.

حرکت اول: ضربه ی p بصورت آپویاندو(تکیه) روی یکی از سیم ها (برای تمرین، روی سیم 6 "می" آپویاندو انجام شود)
حرکت دوم: ضربه ی p از بالا رو به پایین، بصورت شلاقی(نباید غلتیدنی باشد) همراه با ضربه ی گلپ(ضربه ی گلپ: ضربه ای با ناخن انگشت a به صفحه ی چوبی زیر سیم 1 )
دقت کنید، ضربه ی p و گلپ کاملا بصورت همزمان زده میشود...
حرکت پایانی(سوم): ضربه ی p از سیم 1، به سمت بالا
این سه حرکت، کاملا دارای یک زمان یکسان اند... (تریوله)

در پایان این کلیپ تصویری ، بنده قسمتی از آلزاپوای تانگو اثر مورایتو رو زدم...برای سهولت کار،لینک نت رو براتون آماده کردم تا شما کاملا بتونین این تکنیک رو انجام بدین...
موفق باشید....:53::53:

لینک نت آلزاپوا بصورت PDF:

لینک آموزش تصویری تکنیک آلزاپوا بصورت FLV با حجم تقریبی 3.5 مگابایت:

لینک آموزش تصویری تکنیک آلزاپوا بصورت mp4 با حجم تقریبی 13 مگابایت:

farhood72
Wednesday 29 January 2014, 07:45 AM
سلام دوستان عزیز... امروز با یکی دیگه از تکنیک های مهم در فلامنکو اومدم ...راسگوادو(rasgueado)

راسگوادو كه از مهمترين تكنيكهاي گيتار فلامنكو ميباشد در درآن يك يا چند انگشت بسته به نوع راسگوادو مورد استفاده قرار ميگيرد. اين كلمه در زبان فلامنكو "راخيو" تلفظ ميشود. راسگوادو از مصدر چنگ زدن گرفته شده وداراي انواع گوناگوني است

در این کلیپ شما ابتدا یک تمرین برای قوی کردن انگشتان برای اجرای تکنیک راسگوادو را مشاهده خواهید کرد.سپس راسگوادوی مدرن (4 تایی « حرکت انگشت a سپس انگشت m و بعد از آن انگشت i از بالا به پایین و ضربه ی چهارم ، ضربه ی انگشت i از پایین به بالا») را به شما نشان خواهم داد. بعد از آن یک تمرین کوچک برای شما فراهم شده... بعد از اجرای این راسگوادو ها ، راسگوادوی 5 تایی را به شما نشان دادم که فرقش با راسگوادوی 4 تایی در این است که ابتدا یک انگشت قبل از ضربه ی انگشت a باید به صدا در بیاید و آن انگشت e (انگشت کوچک) است.. انگشت کوچک فقط در برخی از تکنیک های فلامنکو مورد استفاده قرار میگیرد، یکی از آن ها، همین راسگوادو است.
در پایان این تمرین، شما به قسمت اول آلگریاس سابیکاس آشنا خواهید شد... که از همین راسگوادوهای 5 تایی استفاده میشود.

اگر خواهان اجرای آلگریاس سابیکاس هستید، باید در همین تالار فلامنکو به دنبال تاپیک نت های قطعات فلامنکو بصورت PDF بگردید... در آنجا میتوانید نت این قطعه ی بسیار دیدنی را که آقای کاوه ی ناصحی در آلبوم آواز ماتادورها(کاری مشترک با استاد ارجمندم بهرام آقاخان) نیز اجرا نموده اند، مشاهده کنید...

همچنین در تاپیک،«هرچی عکس فلامنکو داری بذار اینجا!» شما میتوانید نحوه ی زدن راسگوادوی 4 تایی را ببینید.

پاینده باشید

دانلود آموزش تصویری انواع راسگوادوها با فرمت Flv و با حجم تقریبی 12 مگابایت

farhood72
Friday 31 January 2014, 08:42 AM
سلام دوستان عزیز... صبح جمعه تون بخیر...
امروز یه تکنیک بسیار ساده و پرکاربرد در گیتار رو واستون قرار میدم به نام آراستره "arrastre "

برای اجرای این تکنیک (که خصوصا در توکه هایی چون گرانایناس و تارانتاس مورد استفاده قرار می گیرد) دست راست را به گونه ای بالا می کشند که انگشت a به طرف بالا کشیده می شود و به ترتیب سیمهای اول تا ششم را به طور منظم و به صورت آپویاندو به صدا در می آید . به این ترتیب آکورد به صورت یک آرپژ سریع به گوش می رسد که نتهای آن از زیر به بم به صدا در در آمده اند

آموزش تصویری این تکنیک در لینک زیر قرار داده شده... در قسمت پایانی این کلیپ تصویری، برای شما قسمت ابتدایی تارانتاس پاکو پنیا رو گذاشتم که با آراستره انجام میشود...
موفق باشید دوستان :)

دانلود لینک تصویری آموزش arastre بصورت flv با حجم تقریبی 4 مگابایت

farhood72
Saturday 1 February 2014, 11:45 AM
سلام دوستان عزیزم
خب، امروز شهر ما کلی برف زد و همچنان هم این برف ادامه داره ...باید خدمتتون عرض کنم از سال 86 دیگه بابلسر برفی نزد تا امروز... خیلی ذوق زده ام :)

بریم سر تکنیک بعدی
تکنیکی که شاید به چشم نیاد، اما زیبایی زیادی داره
بهش میگن: ayodado آیودادو

آیودادو یک تکنیک زیبا و موثر در موسیقی فلامنکو می باشد که در آن یک نت بم (روی سیم های باس) توسط p که با یک نت زیر (روی سیم های زیر) توسط i دنبال میشود ، اجرا می شود .....

بنده نیز برای سهولت کار دوستان، یه کلیپ تصویری کوتاه رکورد کردم که با مترونوم کم میتونین اونو تکرار و تمرین کنین....
در انتهای این کلیپ ، شما با آیودادو های پیوسته ای که در قطعه ی مالاگوئنا وود دارد، برخورد میکنید... با این تکنیک بعد ها نیز سر و کار داریم... پس تا نوشته های دیگر، دل هاتون گرم ...خدا نگهدار

دانلود رایگان کلیپ آموزش تکنیک آیودادو فلامنکو با فرمت flv و حجم تقریبی 3 مگابایت

farhood72
Sunday 2 February 2014, 10:40 AM
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیزم
امروز براتون یه کار خیلی کوچیک آماده کردم... تکنیک لیگادو(لگاتو)
خب همونطور که میدونیم لگاتو جزء تکنیک هایی هست که در تمام سبک ها مورد استفاده قرار میگیره...
برای اینکه هم آموزش باشه و هم یه کار فلامنکو انجام داده باشم، قسمت ابتدایی سولئارس پیشرفته ی خوان مارتین رو واستون زدم . البته کمی تغییر هم ایجاد کردم!
امیدوارم واستون مفید واقع بشه...
یا حق

دریافت لینک میزان ابتدایی سولئارس خوان مارتین با فرمت flv و حجم 2 مگابایت

farhood72
Monday 3 February 2014, 08:41 AM
سلام... خب، امروز یه سری تکنیک هایی رو آماده کردم که همشونو توی یه کلیپ قرار دادم... تکنیک هایی مثل: آرپژ 3 تایی ، یا ضربات p همراه با گلپ و ....
در پایان این کلیپ تصویری شما با دومین کمپاس 12 تایی سولئارس پیشرفته ی خوان مارتین آشنا میشوید (تاکید بیشتر روی شماره های 10 و 11 و 12 این کمپاس است)
موفق باشید

دانلود لینک تصویری دومین کمپاس سولئارس پیشرفته ی خوان مارتین با فرمت flv و حجم تقریبی 7مگابایت
You can see links before reply px

farhood72
Wednesday 5 February 2014, 11:25 AM
سلام دوستان عزیز
امروز با یه کار دیگه اومدم... دو تا تکنیک رو با هم مروز میکنیم...البته تکنیک های سختی نیستن...

لیگادو (لگاتو)
عملی است که به وسیله آن یک نت توسط دست چپ ایجاد می شود و بر دو نوع است
1- چکشی : که برای اجرای آن انگشت دست چپ روی نت مورد نظر کوبیده می شود .
2- کششی : که برای اجرای آن انگشت دست چپ سیم را به طرف پائین کشیده و نت مورد نظر را به صدا در می آورد .

Glissando:
گلیساندو در لغت به معنی سرانیدن یا لغزانیدن است و اجرای آن روی ساز ، با سرانیدن انگشت در طول سیم از بالا به پائین یا به عکس انجام می شود .

در کلیپ زیر میتونین آموزش این دو تکنیک رو ببینین
در قسمت ابتدایی این کلیپ، تکنیک گلیساندو رو خواهید دید و برای اهمیت این تکنیک، قسمت رومبای lalola از پاکو پنیا رو خواهید دید..البته جمناب آرمیک عزیز نیز در یکی از آلبوم های خود این آهنگ رو به نام spanish lady زده بودند...
در قسمت دوم این کلیپ هم یه کار آموزشی براتون آماده کردم که در دستگاه گرانادیناس مورد استفاده قرار میگیره...
پیروز باشید

دانلود لینک تصویری آموزش گلیساندو و لگاتو فلامنکو با فرمت flv و حجم تقریبی 4.5 مگابایت

بعد از سه بار آپلود کردن، بالاخره لینک ارور نداد!!!!

ahmadlooti
Saturday 12 July 2014, 12:31 AM
یه سوال داشتم فرهود عزیز...این تکنیک ها همشون تو این درسایی که میذاری هس یا جدا تمرین کنیم ؟؟؟؟؟؟(منظورم کتاب خوان دگرکو و خوان مارتین و اینا...):46:

farhood72
Saturday 12 July 2014, 11:53 AM
یه سوال داشتم فرهود عزیز...این تکنیک ها همشون تو این درسایی که میذاری هس یا جدا تمرین کنیم ؟؟؟؟؟؟(منظورم کتاب خوان دگرکو و خوان مارتین و اینا...):46:

تکنیک هایی که اینجا مورد بررسی قرار میگیره، جامعیت داره... ممکنه بعضی ها توی مارتین یا دگرکو گفته یا اشاره نشده باشه اما توی اجرای قطعاتشون ازشون استفاده کرده باشن...
اما هدف اصلی از این تکنیک ها، قوی کردن انگشتان دست راست و تکنیک های مخصوصش از جمله: آرپژدوبل-ترمولو-آلزاپوا و ... هست

ahmadlooti
Thursday 24 July 2014, 09:30 PM
من باز پولگا رو پیدا نکردم ...
:42::19::23:

farhood72
Friday 25 July 2014, 11:11 AM
من باز پولگا رو پیدا نکردم ...
:42::19::23:

پولگار ، همون ضربات با شست دست راسته

FMETAL
Friday 25 July 2014, 11:19 AM
آقا یکی‌ جواب ما رو بده. تو لینک زیر از دیشب تا حالا سوال کردیم، هیچی‌ به هیچی‌.:37:

vahidshahinifar
Monday 21 August 2017, 10:22 AM
بسیار متشکرم از دوست عزیزمون که آموزش رو خوب و روان گفتن . یه مقدار تو مراحل ایتدایی کار تند کار میکنید استاد عزیز . آموزش رو یواش و قدم به قدم توضیح بدین خیلی خوبه . مخصوصا در خصوص تکنیک آلپازو

farhood72
Thursday 4 January 2018, 02:03 PM
سلام و درود فراوان . ممنونم از نظرتون.
منظورتون از تکنیک آلپازو چیست؟