PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویولن خود را تمیز کنید!i!i!i!

ciity_night
Sunday 26 August 2007, 08:54 AM
سلامحتما با ماده ی کولیفن آشنایی دارید (ماده ای که نوعی صمغ درخته و برای جلوگیری از لغزش موهای آرشه روی سیمها استفاده میشه)همین ماده که ابزار اصلی استفاده کنندگان ویولنه وقتی که روی سیمها کشیده میشه بصورت گرد سفیدرنگی روی بدنه ی ویلن پخش میشه و با مرور زمان باعث مات شدن بدنه ی ویلن میشه و شکنندگی اون رو باعث میشه و البته عمر مفید چوب های استفاده شده رو کم می کنه.برای جلوگیری از این عامل:1- با دستمال خشک بدنه رو از این گرد پاک می کنیم (از دستمال مرطوب به هیچ وجه استفاده نشه)2- با کمی پنبه ی آغشته به روغن زیتون بدنه رو چرب می کنیم طوری که به تمام قسمت ها(غیر از سیمها) برسه3- با پنبه ی خشک روغن اضافی رو از سطح چوب پاک می کنیم تا از چسبندگی سطح جلوگیری کنه4- این عمل رو 2 هفته یکبار انجام دهید.با این کار شما هم از مات شدن ویلنتون جلوگیری می کنید و هم باعث افزایش طول عمر اون میشید

hichnafar
Sunday 26 August 2007, 10:40 AM
سلام
ممنون به خاطراین تاپیک ولی مثل این تاپیک روقبلا"امیرآقازده بودند.

*nvidia*
Sunday 26 August 2007, 01:34 PM
لطفا تاپیک تکراری نزنید:s:s

ciity_night
Sunday 26 August 2007, 03:55 PM
بابا شما هنرمندین مثلا با یه تازه کار وتازه وارد این طوری رفتار نمی کنن

hichnafar
Sunday 26 August 2007, 04:10 PM
ببخشیددوست عزیزچطوری رفتارکردیم ؟
من تشکرکردم ازتون وگفتم تاپیک تکراریه ،چه چیزیش باعث ناراحتی می شه؟
(بهتره قبل ازتاپیک زدن بخش روچک بکنید.مرسی(بااجازه مدیران ناظر))

ciity_night
Sunday 26 August 2007, 06:53 PM
من با شما نبودم با اون nvidia boodam dost gerami

Amir
Sunday 26 August 2007, 09:17 PM
با سلام

لطفا بحث رو به انحراف نکشونید

دوست من کمی جستجو در انجمن ها بهتر میتونه شما رو به هدفتون برسونه

با تشکر از حضور گرمتان

Hes_r
Tuesday 28 August 2007, 06:03 PM
دوست من ممنونم از تاپیکت مطمئن باش شما هر تاپیکی که بزنی چه تکراری و چه جدید ما استفاده میبریم و واقعا از داشتن کاربرایی مثل شما خوشحالیم .

اگر دوستان چیزی گفتن صرفا برای یاد آوری بود و شما چیزی به دل نگیر .

یا علی

ciity_night
Wednesday 29 August 2007, 09:12 AM
نه خواهش می کنم اشتباه از من بود من از همه ی بچه های نت آهنگی معذرت خواهی می کنم و شرمنده ام
یا علی

Hes_r
Wednesday 29 August 2007, 09:47 AM
هیچ اشکالی نداره دوست من

قفل - حسام