PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کسی میتونه کتاب استاد کیانی نژادو برای دانلود بزاره مخصوصا شیوه نواختن لبی

smacker21
Monday 3 February 2014, 09:40 PM
فیلمشو دیدم کتابش میخوام

smmj
Sunday 16 February 2014, 07:02 PM
اینجا دوستان اسکنی از کتاب رو آپلود کردن
درپست شماره 19
You can see links before replyآموزش-کتاب-شیوه-نی-نوازی-استاد-محمد-علی-کیانی-نژاد/page2

اما نمی دونم استاد کینی نژاد کتابی برای آموزش لبی هم منتشر کرده یا نه
در آخر اگه کتابایی که تو بازار هست و گیر میاد بریم بخریم شاید بهتر باشه
احترام و ارزش قائل شدن برای علم و دانش کسیه که داریم ازش چیز یاد میگیریم

مؤید باشید

soozney
Sunday 16 February 2014, 07:57 PM
با سلام
خیلی از نی نوازان با حرف ( ت ) شروع به نی نوازی می کنن و همون طوری که می دونین برای گفتن حرف ( ت ) از زبان استفاده می شه و به همین دلیل نی نوازانی که از طریق این حرف نی نوازی می کنن در واقع با زبان صدای نی رو در میارن که باعث میشه باد زیادی از طریق دیافراگم در بره و نی نوازم خسته بشه و همچنین صدای خالص و صافی نداشته باشیم ولی در شیوه لبی که خود بنده هم از زمان شروع نی نوازی فیلم های استاد کیانی نزاد رو دیدم و شروع به درآوردن صدا از طریق لب با گفتن حرف ( پ ) کردم می توان هم باد زیادی رو در دیافراگم ذخیره کرد و این باد رو بیهوده از دست نداد و در واقع مدیریت کرد که نی نوازم خسته نمیشه و همچنین به صدای صافی از نی دست پیدا کرد و یه نکته هم بگم در هنگام در آوردن صدا با حرف ( پ ) از طریق لب حرف ( پ ) را به صورت ( پو ) ادا می کنیم.
امیدوارم کمکی کرده باشم

smacker21
Monday 17 February 2014, 08:30 AM
دوست عزیز خیلی ممنونم از شما -موقق باشید

- - - Updated - - -

اینجا دوستان اسکنی از کتاب رو آپلود کردن
درپست شماره 19
You can see links before replyآموزش-کتاب-شیوه-نی-نوازی-استاد-محمد-علی-کیانی-نژاد/page2

اما نمی دونم استاد کینی نژاد کتابی برای آموزش لبی هم منتشر کرده یا نه
در آخر اگه کتابایی که تو بازار هست و گیر میاد بریم بخریم شاید بهتر باشه
احترام و ارزش قائل شدن برای علم و دانش کسیه که داریم ازش چیز یاد میگیریم

مؤید باشید

تشکر از شما دوست عزیز

- - - Updated - - -

با سلام
خیلی از نی نوازان با حرف ( ت ) شروع به نی نوازی می کنن و همون طوری که می دونین برای گفتن حرف ( ت ) از زبان استفاده می شه و به همین دلیل نی نوازانی که از طریق این حرف نی نوازی می کنن در واقع با زبان صدای نی رو در میارن که باعث میشه باد زیادی از طریق دیافراگم در بره و نی نوازم خسته بشه و همچنین صدای خالص و صافی نداشته باشیم ولی در شیوه لبی که خود بنده هم از زمان شروع نی نوازی فیلم های استاد کیانی نزاد رو دیدم و شروع به درآوردن صدا از طریق لب با گفتن حرف ( پ ) کردم می توان هم باد زیادی رو در دیافراگم ذخیره کرد و این باد رو بیهوده از دست نداد و در واقع مدیریت کرد که نی نوازم خسته نمیشه و همچنین به صدای صافی از نی دست پیدا کرد و یه نکته هم بگم در هنگام در آوردن صدا با حرف ( پ ) از طریق لب حرف ( پ ) را به صورت ( پو ) ادا می کنیم.
امیدوارم کمکی کرده باشم

ممنونم از شما ولی من به همون شیو ه ای که شما میگید عمل میکنم ولی صدای نی با این روش در نمیاد

soozney
Monday 17 February 2014, 06:03 PM
دوست عزیز خیلی ممنونم از شما -موقق باشید

- - - Updated - - -

تشکر از شما دوست عزیز

- - - Updated - - -

ممنونم از شما ولی من به همون شیو ه ای که شما میگید عمل میکنم ولی صدای نی با این روش در نمیاد

دوست عزیز باید بدونید ساز نی سخترین ساز از نظر یادگیری هستش در رابطه با اینکه می فرمایید من به شیوه لبی می خوام صداسازی کنم ولی نمی تونم صدایی از نی در بیارم باید بگم که این مسئله عادیه چونکه تمرین بسیار زیادی می طلبه ولی چیز غیر ممکنی نیست ئوست عزیز بنده هم مثل شما یک نوآموز نی نوازی هستم با اینکه استادی ندارم و نداشتم تا نی رو بهم یاد بده ولی با تمرین زیاد تونستم شیوه لبی رو یاد بگیرم و الان 1 ساله که دارم رو صداسازی کار میکنم و هنوز سراغ یادگیری نت نرفتم پس نا امید نشید

smmj
Tuesday 18 February 2014, 10:33 AM
دوست عزیز باید بدونید ساز نی سخترین ساز از نظر یادگیری هستش در رابطه با اینکه می فرمایید من به شیوه لبی می خوام صداسازی کنم ولی نمی تونم صدایی از نی در بیارم باید بگم که این مسئله عادیه چونکه تمرین بسیار زیادی می طلبه ولی چیز غیر ممکنی نیست ئوست عزیز بنده هم مثل شما یک نوآموز نی نوازی هستم با اینکه استادی ندارم و نداشتم تا نی رو بهم یاد بده ولی با تمرین زیاد تونستم شیوه لبی رو یاد بگیرم و الان 1 ساله که دارم رو صداسازی کار میکنم و هنوز سراغ یادگیری نت نرفتم پس نا امید نشید
بچه ها بچه ها بچه ها
شیوه لبی شیوه لبی میکنید منو به اشتباه میندازید
شیوه لبی اصطلاحیه در نی که برای نشون دادن دو شیوه اصلی که نی باهاش میزنن بکار میره
1.شیوه دندانی (شیوه غالب امروز که به نظر میاد از اصفهان و اساتید اصفهانی به ما ارث رسیده و حالا دیگه نی نوازی رسمی ماس)
2.شیوه لبی (یا همون چوپانی که الآن در موسیقی ملی خبری ازش نیست و محدود به موسیقی نواحیه)
حالا این جمله که میگم ببینید آیا درست فهمیدم یا نه:
اینجا منظور شما همون نوازندگی دندانی هست ولی به نقش لب با پ گفتن اشاره دارید

smacker21 که کتاب کیانی نژاد شیوه لبی میخواد منظورش چیه؟

M_T
Tuesday 18 February 2014, 10:39 AM
سلام

درست فهمیدی محمد جان.نی

هفت بند رو الان فقط به شیوۀ دندانی تدریس می کنند.
اساتید زیادی هستند که اصلا هیچی از شیوۀ لبی نمی دونند و بلد نیستند.

شیوۀ لبی یا بهتر بگم Bilabial مختص نی های عربی و ترکی و کاوال و امثال اون هست.
Bilabial یعنی دو تا لبی چون در این روش از هر دو لب جهت تولید صدا استفاده میشه...

soozney
Tuesday 18 February 2014, 07:04 PM
سلام

درست فهمیدی محمد جان.نی

هفت بند رو الان فقط به شیوۀ دندانی تدریس می کنند.
اساتید زیادی هستند که اصلا هیچی از شیوۀ لبی نمی دونند و بلد نیستند.

شیوۀ لبی یا بهتر بگم Bilabial مختص نی های عربی و ترکی و کاوال و امثال اون هست.
Bilabial یعنی دو تا لبی چون در این روش از هر دو لب جهت تولید صدا استفاده میشه...

بله دوستان درسته ولی روش لبی که شما می فرمایید خیلی وقته جاشو به شیوه دندانی داده ولی منظور بنده انتقال باد از دیافراگم به دهان و وارد کردن باد بوسیله لب با ادای حرف پ به صورت ( پو ) همراه با زبان به داخل نی هست .
* نکته ای که بسیار بسیار بسیار مهم است خیلی ها فکر میکنند که در این روش زبان نقشی در تولید صدا ندارد ولی اگه به آموزش های استاد کیانی نژاد دقت کنید.
در روش تولید صدا از طریق ادای حرف ت با زبان شروع صدا از طریق زبان صورت می گیرد و لب نقشی در ایجاد کننده صدا ندارد در صورتی که در روش لب با ادای حرف پ شروع صدا از طریق لب با ادای حرف پ به صورت ( پو ) و نوک زبان نیز روی لبه نی می باشد.

M_T
Tuesday 18 February 2014, 08:18 PM
بله دوستان درسته ولی روش لبی که شما می فرمایید خیلی وقته جاشو به شیوه دندانی داده ولی منظور بنده انتقال باد از دیافراگم به دهان و وارد کردن باد بوسیله لب با ادای حرف پ به صورت ( پو ) همراه با زبان به داخل نی هست .
* نکته ای که بسیار بسیار بسیار مهم است خیلی ها فکر میکنند که در این روش زبان نقشی در تولید صدا ندارد ولی اگه به آموزش های استاد کیانی نژاد دقت کنید.
در روش تولید صدا از طریق ادای حرف ت با زبان شروع صدا از طریق زبان صورت می گیرد و لب نقشی در ایجاد کننده صدا ندارد در صورتی که در روش لب با ادای حرف پ شروع صدا از طریق لب با ادای حرف پ به صورت ( پو ) و نوک زبان نیز روی لبه نی می باشد.

تمام این توضیحات و اینا رو میدن تا یک جملۀ ساده رو توضیح بدن: فوت نکن، بدم...
این حرف پ و پو و ... یعنی فوت نکن، در ساز بدم، از دیافراگم...

heydarney
Tuesday 18 February 2014, 09:48 PM
دوستان تا حالا كسي با لوله پوليكا ني درست كرده ببينه چجوريه . يكي از دوستان با پوليكا درست كرده از روي الگو ني و سرش به جاي فلز برنج از نوار راديولوژي استفاده كرده و تعجب اينكه خيلي صداي شفاف و خوبي داره . به نظر شما ايا ايراد نداره و يا خود ني بهتر نيست و كلا با لوله پليكا خوب هست يا نه .

M_T
Tuesday 18 February 2014, 10:36 PM
دوستان تا حالا كسي با لوله پوليكا ني درست كرده ببينه چجوريه . يكي از دوستان با پوليكا درست كرده از روي الگو ني و سرش به جاي فلز برنج از نوار راديولوژي استفاده كرده و تعجب اينكه خيلي صداي شفاف و خوبي داره . به نظر شما ايا ايراد نداره و يا خود ني بهتر نيست و كلا با لوله پليكا خوب هست يا نه .

سلام

من نیفیلم نی عربی پلاستیکی رو دیدم صداش با نی معمولی مو نمی زنه...
اگر کسی وارد باشه می تونه نی خوبی از جنس پلاستیک تهیه کنه...

berdis
Friday 23 January 2015, 08:19 PM

خدا خیرت بده soozeney عزیز
مونده بودم تکنیک پ رو چطور اجرا کنم، با اینکه چند ساعت بیشتر نیست دارم این روشو تمرین میکنم، با این توضیح عالیت تونستم روش پ رو اجرا کنم، انصافا خیلی از روش ت بهتره دیگه از ترشح بذاق دهنم خبری نیست:27::41:
ینی ایول داری شدید
بیگ لایک :41:

soozney
Friday 23 January 2015, 09:44 PM
دوست عزیز
برای آشنایی بهتر با تکنیک پ نی نوازی های بنده رو که تو این سایت قرار دادم گوش کنین امیدوارم براتون مفید واقع بشه