PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترمولو یا کروماتیک؟؟

ArmanHarmonica
Saturday 8 February 2014, 02:05 PM
سلام خدمت همه ی هارمونیکایی های عزیز!!! دوستان من ترمولو میزنم سازم هم ocean star هست فقط بگم یه جورایی حس میکنم کامل نیستش و دوس دارم کروماتیک بگیرم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم دوستان.

mohsen741
Sunday 9 February 2014, 11:09 PM
دوست عزيز سلام..
مطالب انجمن رو مطالعه بفرماييد...
سري هم به آدرسي كه براتون پيام خصوصي ميكنم بزنيد براي تهيه..

فروشگاه نام آشنا ي س ر ن ا

Patriote
Monday 10 February 2014, 07:06 AM
سلام محسن جان عزیز، خوبی دادا؟
به سوال الان ما از همین فروشگاه های آنلاین بخریم مطمئن تره (از لحاظ کیفیت) یا این که حضوری خرید کنیم؟

mohsen741
Friday 21 February 2014, 11:02 PM
سلام عزيز دل...
شما از جايي كه بعد ار بروز مشكل جوابگو باشند خريد كنيد...مثل سرنا...

tarzantarzan
Sunday 25 May 2014, 11:30 PM
سلام آقا محسن یه راهنمایی هم به ما بدین لطفا

kivig
Wednesday 28 May 2014, 05:34 PM
سلام آقا محسن یه راهنمایی هم به ما بدین لطفا
در چه مورد راهنمایی میخواین ؟

tarzantarzan
Thursday 29 May 2014, 12:28 PM
در چه مورد راهنمایی میخواین ؟
منم می خوام شروع کنم ساز دهنی رو
یه کروماتیک ده سوراخه هم دارم
به نظر میاد شروع با 12 سوراخه راحت تر باشه
البته اینطور شنیدم که نحوه چینش نتها در 12 سوراخه منظمتره
آیا واقعا همینطوره؟
اصلا فرقی تو چینش نتها در 10 و 12 سوراخه هست؟
ممنون:45:

aeseraji
Thursday 29 May 2014, 04:46 PM
توی 10 سوراخه، ترتیب چینش نت ها توی سوراخ های 9 و 10 نا منظمه.... ولی 8 سوراخه دیگه کاملا منظمه... و مثله 12 سوراخه هستش...
شما میتونید با همون 10 سوراخه هم شروع کنید... چون 2 اکتاو کامل داره و منظم هست...

tarzantarzan
Thursday 29 May 2014, 08:59 PM
آخه نمی دونم این ساز دهنی که من دارم با چه نتی شروع میشه!
حالا اگه مثل کروماتیک 12 سوراخه ای که با دو (C) شروع میشه این کروماتیک 10 سوراخه ای هم که من دارم با دو شروع بشه
ترتیب نت ها به شکل زیره؟
C E G C C E G C
D F A B D F A B

شماره سوراخها از چپ شروع میشه و ردیف بالا دمیدن و ردیف پائین مکش. برای 10 سوراخه کروماتیک همین میشه درسته یعنی؟

you3f
Thursday 29 May 2014, 10:03 PM
آخه نمی دونم این ساز دهنی که من دارم با چه نتی شروع میشه!
حالا اگه مثل کروماتیک 12 سوراخه ای که با دو (C) شروع میشه این کروماتیک 10 سوراخه ای هم که من دارم با دو شروع بشه
ترتیب نت ها به شکل زیره؟
C E G C C E G C
D F A B D F A B

شماره سوراخها از چپ شروع میشه و ردیف بالا دمیدن و ردیف پائین مکش. برای 10 سوراخه کروماتیک همین میشه درسته یعنی؟
سلام.
بله. من یدونه swan ده سوراخه دارم و یه Suzuki دوازده سوراخه که ترتیب 8 سوراخ اول در هر دو به همین ترتیب هست که شما فرمودین.
اما از هشت به بعد قضیه شون فرق میکنه!!
در دوازده سوراخه، چهار سوراخ آخر هم همین ترتیب سوراخهای یک تا چهار رو داره.
در swan ده سوراخه که من دارم به این صورته:
C E G C C E G C E G
D F A B D F A B D F

tarzantarzan
Friday 30 May 2014, 12:01 AM
ممنون دوستان عزیز بخاطر پاسخهاشون
به عنوان آخرین سوال
اگه یه آهنگی مثلا با نت G که روی خط دوم حامل قرار داره شروع بشه ، ما مختاریم که از هر اکتاوی که روی ساز دهنی وجود داره استفاده کنیم یا باید مثلا از اکتاو اول شروع کنیم؟
ممنون از توجهتون

you3f
Friday 30 May 2014, 02:10 AM
ممنون دوستان عزیز بخاطر پاسخهاشون
به عنوان آخرین سوال
اگه یه آهنگی مثلا با نت G که روی خط دوم حامل قرار داره شروع بشه ، ما مختاریم که از هر اکتاوی که روی ساز دهنی وجود داره استفاده کنیم یا باید مثلا از اکتاو اول شروع کنیم؟
ممنون از توجهتون
اینو دقیقا نمیدونم اصولیش چی هست! ولی فکرمیکنم اگه اون نت مخصوص هارمونیکا باشه و برای هارمونیکا تنظیم شده باشه، باید همون سل (دمش سوراخ سوم) رو اجرا کنید. اما اگه اون نت یا ملودی برای ساز دیگه ای باشه بستگی به روند و وسعت ملودی داره. مثلا اگه در همون جمله از نت سی پایینتر استفاده کرده بود مسلما نمیتونیم از سل اکتاو اول شروع کنیم و باید از اکتاو دوم(دمش سوراخ هفتم) شروع کنیم...

tarzantarzan
Saturday 31 May 2014, 12:24 PM
ممنون از یوسف جان عزیز