PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش FL Studio

.t.A.T.u
Wednesday 29 August 2007, 12:19 PM
سلام دوستان!
این تاپیک را ایجاد کردم تا در مورد برنامه FL صحبت کنیم و به هم یاد بدیم.:bg
من خودم چیز زیادی بلد نیستم و می خوام از شما یاد بگیرم:f
پس بیاید کمک بکنید تا هم من یه چیزی یاد بگیرم، هم هر کسی که دوست داره

3tar
Thursday 30 August 2007, 05:03 AM
تاتو جان سلام. نبودي؟ اومدي خوشحال شدم
عنوان تاپيک را که ديدم گفتم لابد از ورژن يک تا ورژن هفت اين برنامه را کاملا حرفه‌اي کار کردي. اومدن تو ديدم گفتي اينطور نيست. ولي به هر جهت. شروع کن به آموزش.
فقط ابتدايي بنويس که ما هم بفهميم.

.t.A.T.u
Thursday 30 August 2007, 06:40 PM
سلام دوستان!
به لطف تیکه های دوستان تصمیم گرفتم آموزش برنامه اف ال را پیدا کنم و بزارم.
چندتا نکته که باید بگم:
1. این آموزش برای من نیست
2. لینک صاحب آموزش در عکس ها هست پس دیگه انتهای مطلب لینک نمی دم
3. لذت ببرید
===========================

برنامه ی اف ال استدیو محیط خاصی نسبت به دیگر برنامه ها داره و برای شناخت کارایی این برنامه تجربه ی گذشته کار با برنامه های دیگردر کل خیلی کمک نمی کنه وبرای آن دسته از کسانی که
می خواهند آهنگسازی الکترونیک را یاد بگیرند و کار با این برنامه را بلد نیستن میتونه کمی سخت باشه ولی از این نگذرین که اگر بتونید در حد خوب بسته به نوع پشتکارتون با این نرم افزار کار کنین مطمئن باشین که کار با این نرم افزار کارهایی از قبیل:

- کار با Mixer ها و Channel Mixer

- کار با یک Piano Roll فوق العاده حرفه ای و فوق العاده دقیق و یک زیر منو فایل در همین پیانو رول به اسم Tools که واقعا امکانات خیلی خوبی داره و خود منو از کار با نرم افزار های کمکی راحت کرده

-بارگزاری 8 Mixer به طور استاندارد در هر کانال در میکسر و Mixer های خوب و کامل
-دارای قابلیت Rewired از برنامه های دیگر.مثلا شما از طریق Midi Engine میتوانید چند برنامه را به هم وصل و از طریق F L Studio به مسترینگ بپردازید.مانند یک میدی کابل مجازی به همه برنامه های ساپورت کننده مانند:
-Reason – Absynth - Oriun Platinum - Cakewalk Kinetic – وکلی برنامه ی دیگر

-تعداد زیادی = Effect Sizer تولید کننده ی Effect با سمپل های دلخواه شما در قالب:
-3X Osc & Ts 404 & Ts 4042 و کلی امکانات و کارهای دیگه که واقعا به ذهنم نمیان

به شما آشنا میکنه.

برنامه ی اف ال استدیو دارای 6 قسمت کلی که ما به طور مستقیم با آنها سروکار داریم رهبری میشه. این قسمتها عبارتند از:

Playlist – Step Sequencer – Piano Roll – Browser – Mixer – Channel Setting

که در زیر منو viewقابل مشاهده است.

می خوام این قسمتها رو توضیح بدم. قشنگ بخونید و چیزهایی که گفتم روی برنامتون ببینید و اجرا کنید.اگر احتمالا متوجه نشدین یک راه برای اموزش که من اینطوری یاد گرفتم بهتون پیشنهاد میکنم :
از منو فایل برنامتون Open کنید و از پوشه ی Project فولدر Cool stuff رو انتخاب کنید و فایل های آهنگهایی رو که قبلا خود کمپانی ساخته باز کنید و با دستکاری و گشتن تو برنامه تجربه بدست بیارین
من خودم اینطوری یاد گرفتم و کسی نبوده که یادم بده (آخیی). یا دیگه اگه زبانتون خوبه و میتونید متنهای تخصصی ها رو در زمینه ی موسیقی بخونید Help برنامه منتظر شماست.

کارایی هر کدام از قسمتها به شرح زیر می باشد:

Playlist

یکی از قسمتهای مهم این برنامه این قسمت می باشد که نقش یک ریل رو برای یک قطار اجرا میکنه و صدا های از پیش ساخته و انتخاب شده رو اجرا میکنه و اگر یک صدا رو بخواهیم برای کارمون انتخاب کنیم و روی آن نتها و تنظیم ها رو پیاده کنیم باید با نظم و ترتیب از قسمت Browser برداریم و روی قسمتهای سمت راست آن که نوشته Pattern 1 , 2 , 3 , …. پیاده کنیم و اگر ببینید قسمت
SequencerStep در میزانهای مثلا: 4.4 - چهار چهارم- 16 نت = در هر میزان چهار ضربه و هر ضربه با شکل یک نت سیاه = ¼ نت گرد (در قسمتهای بعدی راجع به ساختار نتی توضیح و آموزش بیشتری خواهم داد)
دارد و به ازای هر 16 نت Step Sequencer شروع و تمام میشود و ما با گذاشتن یک Cell جلوی اسم سمپل (صدای مورد نظر) در روی قسمت Pattern ها در PlayList که قبلا گذاشتین میتوان به اندازه ی 16 نتی که در Step Sequencer نمایان است تکرار شود.فقط یادتون نره که هر صدایی رو میخواهید از Browser بردارین روی Pattern های Playlist بیارید.

Step Sequencer

این قسمت از برنامه هم که دیگه باید گفت خود برنامه است و همی کارها از قبیل چیدن و نت گذاری ها توسط این آیتم صورت می گیرد. اگر از منوی Option روی Project General Setting کلیک کنید
در قسمت Time Signator میتوانید تعداد نتها و کسر میزان مورد نظرتون رو از طریق Bar و Beat
انتخاب کنید و فعلا از دست زدن به Time Base{PPQ} خودداری کنید چون مبحث پیچیده ای داره
و میتونه تمامی ساختار نتی شما رو تغییر بده. ولی تا زمانی که خوب یاد گرفتین چیزهایی از قبیل آهنگYou can see links before reply بسازین کسر میزانتون 4.4 - چهار چهارم- باشه بهتره.
اگر روی Block های مستطیلی راست کلیک کنید و روی Piano Roll کلیک کنید قسمت Piano Roll
برنامتون باز میشه که در قسمت بعدی توضیحاتش رو میگم. و اگر روی مستطیلها چپ کلیک کنید
Channel Setting برنامتون باز میشه که توضیحاتشو هم در پایین بخونید. در سمت چپ مستطیلها دوتا پیچ و یک نقطه ی سبزمیبینید کی اون نقطه اگر روشن باشه صدا در حال اجرا از اون کاناله و اگر خاموش یعنی . Mute
اون دوتا پیچها هم که سمت راستیش ولوم صدای کاناله و
چپیش هم Balance باند های Right و Left می باشد

You can see links before reply

Piano Roll

در این قسمت هم آهنگ مورد نظرتون رو میزنید و صدای نتهاشو از طریق خط های عمودی پایین تنظیم میکنید. برای چیدن نتها از مربع ها و مستطیلها استفاده میکنید و اگر بخواهید از طریق مدلاسیون یعنی بدون نت چیدن صدا رو زیر و بم کنید شکل سراشیبی که کنارش سبز هست و جاش هم بالای کلاوی های پیانو هست رو روی نت بعدی مدلاسیونر قرار بدین.
اگر هم میخواهید از Achord استفاده کنید از منوی Chord در Piano Roll کمک بگیرید.

Browser

یکی از قسمتهایی که همیشه و در همه حال ما با آن در این برنامه سروکار داریم همین قسمت
می باشد که دسترسی ما به انواع فایل ها از قبیل: سمپلها – صداها - میکسر ها و گامها و تمامی عوامل و امکانات که در این برنامه هست فوق العاده آسان می کند و اگر به صداهای مختلف و سمپلها احتیاج دارید برای مثال می توانید به قسمت Packs مراجعه کنید.

Channel Setting

Channel Setting نقش تنظیم و هماهنگی و رساندن کانال صدا از Piano Roll به Mixer میباشد
بر روی میکسر شما عددهایی تنظیم شده ( مانند Insert 1 . 2 3 … ) که هر عدد مخصوص کانالی است که شما آن شماره ی کانال را روی Channel Setting در قسمت بالا سمت راست روی FX تنظیم میکنید و همان عددی که بر روی FX در Channel Setting انتخاب میکنید همان عدد کانال میکسر مربوط به همان صدای Block مستطیلی شماست
در قسمت Smp صدای انتخاب شده و تنظیمات جزئی مربوط به آنرا می بینید و قسمت Ins نوسان و لرزش صدا رو تنظیم میکنید و قسمتهای Misc و Func هم تنظیمات صدایی را دارا است و در Func
قسمتی به نام Arpeggjiator تکرارنت و نواختن آرپژ در نتهای اکتاو های بالا و پایین دارد
این گونه تنظیمات را باید حظوری یاد بگیرید و نوشتنش و عکسهاش هم کمک خواصی نمی کنه پس برید حسابی با برنامه کار کنید

Mixer

قسمتی که مربوط به افکت های لرزشی و صدایی و میکس و مخلوط کردن صدا است و این قسمت است وقتی از طریق Channel Setting کانال صدایی تون رو تنظیم کردین میتونید میکسر ها را وارد کانال صدایی تون کنید و هر کانال هم 8 میکسر رو بطور استاندارد پشتیبانی میکند.

.t.A.T.u
Saturday 1 September 2007, 12:03 PM
در این بخش از آموزش ما نحوه آموزش میکسر را در برنامه اف ال استودیو میدهیم

میکسر اف ال استودیو از قویترین بخش این نرم افزار است که شما میتوانید در حدود 80 تا 90درصد از

نیازهای افکتی خود را به آهنگ بدهید و با افکتها و میکسر این نرم افزار آهنگ خود را زیبا تر نمایید

فقط در این آموزش دقت کنید گرچه همه چیز معلومه

1.در این بخش شما میتوانید به هر ساز افکت مخصوص بدهید که در دارای 64 لاین مخصوص است که در این بخش بیشتر صحبت میکنیم

2. در این بخش شما در هر کانال میتوانید افکت مورد نظر خود را انتخاب کنید

3. در این بخش شما میتوانید صدا افکت را زیاد یا کم کنید

4.این بخش اکو لایزر ها هستند که شما میتوانید صداهای ساز را بم یا زیر کنید که خیلی ساده است اما بسیار قدرتمند

5.برای کم کردن صدای ساز یا قطع کردن آن صدا یا ساز است

حالا به آموزش چگونگی افکت دادن به آهنگ یا سازهه میپردازیم

در نرم افزار اف ال استودیو سه روش برای افکت دادن به آهنگ وجود دارد

1. به کل آهنگ افکت بدهیم

2.به هر ساز جدا گانه افکت بدهیم

3. به چن ساز 1 افکت بدهیم

1. اگر به عکس بالا نگاه کنیم در قسمت 1 میبینیم که شاخه یا لاینی اختصاص داده شده به مستر (لاین اول) . اگر لاین 1 را انتخاب کنیم و افکتهای مورد نظرمان را بدهیم به کل آهنگ افکت میدهیم

2. برای دادن افکت به 1 ساز باید برگردیم به قسمتی که آهنگها وسازها را انتخاب کردیم و در عکس زیر

که فلش کشیده شده لاین افکت خود را انتخاب کنیم.به مثال اگر لاین 4 را انتخواب کردیم در میکسر به لاین4 برویم و افکت های خود را به ساز مربوطه بدهیم

۴.در این بخش ما افکت دادن به چند ساز را آموزش میدهیم : این حالت هم بسیار ساده ست. فرض کنیم شما به سازی در کانال3 افکتهایی دادید و میخواهید عینا همین افکتها برای یک ساز دیگر هم داده شوند. برای این کار کافی است در پنجره خصوصیات ساز دوم هم عدد fx را روی 3 تنظیم کنید تا آن ساز هم به افکتهای لاین 3 اضافه شود. به این ترتیب برای افکت دادن مشابه به 10 ساز هم کافی است عدد fx را در تمام آنها یکی انتخاب کنید!

امیدوارم که از آموزش بهره کافی را برده باشید.
=============
منبع:
LordMusic.بلاگفا.com

Amir
Saturday 1 September 2007, 01:14 PM
عالیه

جای تقدیر داره امیدوارم ادامه داشته باشه

فقط یه تاپیک مکنل هم واسش بزن که اونجا بحث و گفتگو کنیم و این تاپیک به همین روال ادامه بده

.t.A.T.u
Saturday 1 September 2007, 03:49 PM
خب، این آموزش مربوط به استفاده از VSt در نرم افزار اف ال هست، شما باید این آموزش 232 کیلوبایتی را دانلود کنید و در چهار تصویر مهارت فوق را به طور کمال فرا بگیرید.
نکته: منبع در داخل تصویر ها ذکر شده
Download (You can see links before reply)

POROMETIF
Wednesday 12 December 2007, 02:27 AM
من قصد دارم تا در اين تاپيك آموزش نرم افزار FL Studio رو براي افرادي كه علاقه به ياد گيري اين نرم افزار دارند به صورت قسمت به قسمت قرار بدم. تمامي فايل ها به صورت PDF و به زبان فارسي هستند.
٢ نكته هست كه قبل از اينكه شروع به انجام اين كار كنم ميخواستم بگم به نظرم پيشنهادهاي خوبي ميرسه اول اينكه يه راي گيري انجام بديم داخل اين تاپيك تا ببينم كه افراد بيشتر تمايل دارند كه پروژه اموزشي اين تاپيك به چه سبك از موسيقي بپردازه چون آموزش من قدم به قدم هستش و در طي آموزش مرحله به مرحله يه پروژه موسيقي رو با هم شروع ميكنيم و به پايان ميرسونيم بعد هم همه بايد كاري رو كه انجام دادن يعني موسيقي رو كه درست كردن ( منظور همون موسيقي هست كه آموزش داده شده تا همه همون رو درست كنن ) بزارن تو اين تاپيك تا به اونها اعضا نمره بدن به عنوان امتحان تا من ببينم آموزش ها تا چه حد مفيد بوده و افراد به خوي جلو رفتن يا نه كه بعد از اون بريم سراغ قسمت هاي بعدي پس شما در مرحله اول تو اين تاپيك انتخاب كنيد كه چه سبكي كار كنيم و با هم جلو ببريم.
نكته دوم افراد قبل از آموزش اگه دوست داشتند ميتونن هدف خودشون رو از تصميم به ياد گيري اين نرم افزار داخل تاپيك بگن.
نكته دوم رو به اين دليل گفتم كه هدف ها مشخص بشه و بعضي از افرادي كه قصدشون از ياد گيري سرگرم شدن و تفريحه و زياد به موسيقي الكترونيك علاقه ندارن و مطالعشون در رابطه با اين موضوع كم بوده يعني تا حالا خودشون دنبال موسيقي و تلاش براي ياد گيري نرم افزار هاي حرفه اي موسيقي الكترونيك از اين قبيل نبودند بدونن كه به اين سادگي ها نيست و خيال اينكه بگن حالا بلد باشيم بعد نيست رو از سرشون بيرون كنند چون چند جلسه ميخوايم تئوري موسيقي رو آموزش بديم. چون پيش زمينه اين نرم افزار هستش.
متاسفانه تو ايران هر كي تونسته يه لوپ مزخرف غير موسيقيايي بدون مسترينگ با نرم افزار هاي اينجوري درست كنه فكر كرده ديگه كار تمومه و نابغه هستش.
پس هدفتون رو بگيد چون من فقط ميخوام به افرادي كمك كنم كه به موسيقي الكترونيك و فراگيري اون ديوانه وار علاقه دارن و وقت گذاشتن براي اين كار خيلي برام گرون تموم ميشه امتحان هم براي اين گذاشتم تا موجه شم نتيجه داده آموزش ها يا نه:aw

POROMETIF
Wednesday 12 December 2007, 02:29 AM
پس منتظرم راي بديد تا شروع كنيم هر دو هفته يك قسمت و هر چهار قسمت ١ امتحان :e

.t.A.T.u
Wednesday 12 December 2007, 12:55 PM
سلام!
من هستم!
امتحان هم می دم!
سبک هم ترنس!

amin_oxin
Wednesday 19 December 2007, 09:58 PM
سلام
منم هستم اگه آموزش رو شروع کنید ممنون میشم.

mehdiney navaz
Thursday 20 December 2007, 04:13 PM
سلام ممنون جناب t.a.t.u مفید و کارابود اموزشاتون .بنده یه سوال داشتم البته ببخشید شاید اینجا سوال پرسیدن درست نباشه برای ریکورد (ضبط کردن) کردن صدا از ویس به کدوم قسمت باید مراجعه کرد
سپاس

Masoud_Nine
Thursday 20 December 2007, 05:40 PM
سلام ممنون جناب t.a.t.u مفید و کارابود اموزشاتون .بنده یه سوال داشتم البته ببخشید شاید اینجا سوال پرسیدن درست نباشه برای ریکورد (ضبط کردن) کردن صدا از ویس به کدوم قسمت باید مراجعه کرد
سپاس
اگر از FL7 استفاده می کنیتد در قسمت بالا و در بخش Extra Shortcut Panel یک Button هست به نام One-Click Audio Recording که شکلک Microphone هم داره روش، از اون می تونید برای این کار استفاده کنید.

mehdiney navaz
Thursday 20 December 2007, 07:09 PM
اگر از FL7 استفاده می کنیتد در قسمت بالا و در بخش Extra Shortcut Panel یک Button هست به نام One-Click Audio Recording که شکلک Microphone هم داره روش، از اون می تونید برای این کار استفاده کنید.

سلام ممنون بله دیدم منتها ریکورد نمیشه یعنی تنظیمات خواص میخواد؟؟!! میکروفون فعال نیست و اعکس العملی نشون نمیده
سپاس

.t.A.T.u
Thursday 20 December 2007, 07:26 PM
شما می خواهید صدای خودتون را ضبط کنید؟

mehdiney navaz
Thursday 20 December 2007, 10:46 PM
شما می خواهید صدای خودتون را ضبط کنید؟

برای ضبط صدای ساز میخوام

.t.A.T.u
Thursday 20 December 2007, 11:21 PM
فکر نمی کنم اف ال بدرد شما بخوره...بزار اساتید بیان نظر قطعی بدن:e

Amir
Thursday 20 December 2007, 11:39 PM
لطفا سوال خود را در تاپیک جدیدی مطرح کنید

با تشکر

.t.A.T.u
Thursday 20 December 2007, 11:49 PM
سوالات را در این تاپیک (You can see links before reply) مطرح کنید، در این تاپیک فقط آموزش ها باید قرار بگیره، سوالات در این تاپیک پاسخ داده نمیشه!

پ.ن: یه مدیر با معرفت اسم این تاپیک را بکنه: ">>آموزش FL Studio<<" و پست هایی که سوال و جوابن را به اون تاپیک انتقال بده.

مرسی

POROMETIF
Friday 21 December 2007, 02:02 AM
دوستان اگه ميشه لطف كنيد داخل اين قسمت سوال نكنيد ضمنآ بعضي از دوستان اصرار داشتن آموزش رو شروع كنيم . دوستان من آمادم و هر روز تاپيك رو چك ميكنم ولي هنوز ١ نفر راي دادن با راي ١ نفر كه نميشه سبك و انتخاب كرد اخه كار در هر سبكي نياز به آموزش خاص خودش رو داره مثلآ اگه بخوايم تو آموزش پروژه ترنس كار كنيم مجبوريم فقط در رابطه با ترنس صحبت كنيم ممكنه كسي علاقه داشته باشه سبك ديگه اي آموزش داده بشه البته كسي كه سبك ها رو خوب بشناسه و موزيك خيلي گوش كرده باشه وقتي مسلط به آهنگ سازي باشه ميتونه هر سبكي كه دلش ميخواد با نرم افزار هاي در اين رده حرفه اي كار كنه ولي در ابتدا كه تازه بخواد شروع كنه بايد از يه سبك شروع كنه به خاطر همين راي گيري عادلانه هستش به نظر من

hazrate_eshgh
Thursday 27 December 2007, 11:49 AM
من هم آمادم.من سبک پاپ رو انتخاب می کنم.منتظر آموزش شما هستم.

AshkanFCom
Thursday 27 December 2007, 09:12 PM
من قصد دارم تا در اين تاپيك آموزش نرم افزار FL Studio رو براي افرادي كه علاقه به ياد گيري اين نرم افزار دارند به صورت قسمت به قسمت قرار بدم. تمامي فايل ها به صورت PDF و به زبان فارسي هستند.
٢ نكته هست كه قبل از اينكه شروع به انجام اين كار كنم ميخواستم بگم به نظرم پيشنهادهاي خوبي ميرسه اول اينكه يه راي گيري انجام بديم داخل اين تاپيك تا ببينم كه افراد بيشتر تمايل دارند كه پروژه اموزشي اين تاپيك به چه سبك از موسيقي بپردازه چون آموزش من قدم به قدم هستش و در طي آموزش مرحله به مرحله يه پروژه موسيقي رو با هم شروع ميكنيم و به پايان ميرسونيم بعد هم همه بايد كاري رو كه انجام دادن يعني موسيقي رو كه درست كردن ( منظور همون موسيقي هست كه آموزش داده شده تا همه همون رو درست كنن ) بزارن تو اين تاپيك تا به اونها اعضا نمره بدن به عنوان امتحان تا من ببينم آموزش ها تا چه حد مفيد بوده و افراد به خوي جلو رفتن يا نه كه بعد از اون بريم سراغ قسمت هاي بعدي پس شما در مرحله اول تو اين تاپيك انتخاب كنيد كه چه سبكي كار كنيم و با هم جلو ببريم.
نكته دوم افراد قبل از آموزش اگه دوست داشتند ميتونن هدف خودشون رو از تصميم به ياد گيري اين نرم افزار داخل تاپيك بگن.
نكته دوم رو به اين دليل گفتم كه هدف ها مشخص بشه و بعضي از افرادي كه قصدشون از ياد گيري سرگرم شدن و تفريحه و زياد به موسيقي الكترونيك علاقه ندارن و مطالعشون در رابطه با اين موضوع كم بوده يعني تا حالا خودشون دنبال موسيقي و تلاش براي ياد گيري نرم افزار هاي حرفه اي موسيقي الكترونيك از اين قبيل نبودند بدونن كه به اين سادگي ها نيست و خيال اينكه بگن حالا بلد باشيم بعد نيست رو از سرشون بيرون كنند چون چند جلسه ميخوايم تئوري موسيقي رو آموزش بديم. چون پيش زمينه اين نرم افزار هستش.
متاسفانه تو ايران هر كي تونسته يه لوپ مزخرف غير موسيقيايي بدون مسترينگ با نرم افزار هاي اينجوري درست كنه فكر كرده ديگه كار تمومه و نابغه هستش.
پس هدفتون رو بگيد چون من فقط ميخوام به افرادي كمك كنم كه به موسيقي الكترونيك و فراگيري اون ديوانه وار علاقه دارن و وقت گذاشتن براي اين كار خيلي برام گرون تموم ميشه امتحان هم براي اين گذاشتم تا موجه شم نتيجه داده آموزش ها يا نه:aw
من هم موافقم . کار خوبی میکنی اگه این کار رو بکنی . سبک ترنس هم بذار

hkh
Friday 6 June 2008, 05:32 PM
من تازه یه هفته هم نمیشه تو این انجمن عضو شدم.
از خالی بودن یه پست توی این تاپیک خیلی تعجب کردم!
اگه من با خوندن این آموزش ها دوست داشتم با این نرم افزار کار کنم، از کجا باید آخرین نسخه اونو بگیرم...؟!
شما رو به زحمت نمیندازم. خودم لینکشو دارم:
FL Studio 8.0.0

دانلود بخش اول:

دانلود بخش دوم:

کرک برنامه:
بعد از باز کردن فایل فشرده، فایل FLEngine.dll را در محل نصب نرم افزار کپی کنید. سپس فایل FLRegkey.reg را اجرا و بر روی Yes کلیک کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TONDAR
Friday 6 June 2008, 05:57 PM
سلام.....

منم هستم رپ رو انتخاب می کنم

موفق باشید

Babak_mix
Sunday 22 June 2008, 07:01 AM
آموزش تصويري نصب VST در FL Studio

حجم فايل : 233 كيلو بايت
پسورد فايل : You can see links before reply (You can see links before reply)

You can see links before reply (You can see links before reply)

154180
Sunday 22 June 2008, 08:59 AM
آقا دستتون درد نكنه. حضور كسايي مثه شماها باعث پيشرفت موسيقي ايران ميشه. لطفا متال آموزش بدين چون سخت تره و تو ايران كمتر پيشرفت كرده. مرسي

DJ AVR IRIS
Monday 23 June 2008, 01:08 AM
خوب بدک نیست
اما دوستان عزیز این سبک هایی که شما میگید خیلی راحت پاپ نمیدونم تترنس و متال
به نظر من بریم تو Acid یا Psychedelic یا Electronic, allgemei چون هم سختره هم با این اهنگا میشه به تمام قسمت ها و فنون موسیقی آشنا شد چه در برنامه چه در حالت عملی وتئوری !!

كاميار
Monday 23 June 2008, 08:15 AM
خيلي خوبه. مرسي. اگه بتونين يادمون بدين چطوري با fl ميشه صداي گيتار الكتريك رو مثه انگاي سبك متال و هوي متال درآورد خيلي كارتون درسته.

blue_gate
Saturday 13 September 2008, 02:28 PM
آقا ما منتظر آموزش FL هستیمهااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااا .
PDF نمیذاری؟
PDF نمیذاری؟
PDF نمیذاری؟
PDF نمیذاری؟

Sensation
Saturday 13 September 2008, 09:40 PM
در انجمن و ها و فورم هاي عمومي كسي مجبور نيست پاسخ تمامي سوالات رو بده دوست عزيز.
اينجا دوستان در صورت تمايل پاسخ سوالات و درخواست ها رو ميدن و شما نبايد در صورت نگرفتن جواب مدام روي اصرارتون پافشاري كنيد!
اين خلاف مقررات هست !

در رابطه با موسيقي متال و هوي متال و كلا فلسفه متال شما قبل از ساختن بايد ده سال موسيقي متال رو دنبال كنيد !

صداي گيتار الكتريك و كلا صداي مورد نياز شما به صورت ديفالت در اف ال هست اما هر صدايي نميتونه صدايي real باشه !
شما بايد سافت ها و وي اس تي هاي مربوط به اين دسته از صداها رو خريداري كنيد.
اين وي اس تي ها به صورت free‌ نيستن و شما بايد هزينه اون ها رو پرداخت كنيد.

در رابطه با پي دي اف براي اف ال هم شما بهترين كار اين هست كه help اف لا رو بخونيد.چون همون help ساده رو خيلي ها در ايران full نيستند.و در خود سافت هم موجود هست.كاره سختي هم نيست تمامي لغات رو ميشه ترجمه كرد.

در تمامي پي دي اف هايي كه در سايت ها و منابع هم موجود هست به همون help اشاره شده و چيز متفاوتي هم نخواهد بود.

در صورت نياز بيشتر هم اين مقاله رو سرچ كنيد FL Studio Bible و دانلود كنيد حجم اين مقاله 45 مگابايت هست اما در تمامي لينك هايي كه من مشاهده كردم كيفت تصاوير باب دلخواه شما براي مطالعه مستمر نيست چون افت شديدي در رنگ بندي داره.

موفق باشيد

DJ AVR IRIS
Saturday 13 September 2008, 10:04 PM
سلام
منم با نظر امیر جان موافقم
به نظر منم بهترین چیز همون
help
برنامه هستش!؟
در مورد وی ستی های گیتار الکتریک والا
اگه به منمه میگم هیچ کودومشون جای ساز واقعی رو نمیگسرن اما 3 تا چیز هستش که خیلی خوبن
Real Strat
که خوب صدا دادمش شرط داره اونم داشتن حجم بالای هارد و رم بالا و سیپیو بالا تا بهترین کیفیت صدا رو داشته باشید البته باید بگم این برنامه حتما باید به امپلی های و افکت های اون وصل شن
برنامهی بعد
LPC
که چیز توپیه با کانتکت باز میشه وهم به صورت مجزا از فایلای گیگ پشتیبانی میکنه
بعدیم که تازه اومده و به نظر من محشره تو صدای گیتار به خصوص سولو
HollyWood
تا بعد دوستان
!

A.Sad
Saturday 13 September 2008, 10:34 PM
دوست من گیتار الکتریک رو یه جورایی نمیشه نمیشه خیلی با برنامه هایی مثل اف ال صداشو در اورد مخصوصا تو سبکای سنگینی مثل متال که تجهیزات نسبتا گرونی هم میطلبه
اگه دنبال صدای گیتار الکتریک هستی (فقط برای دو 3 تا ریکورد که می خوای صدات طبیعی تر دربیاد) به نظر من میتونی یه گیتار چینی 60 70 تومانی بگیری وصلش کنی به کامپیتر با guitar rig 3 و ... روش افکت بدی هم کارت حرفه ای تر در میاد هم حس گیتار الکتریکو داره
فقط یکم تنظیماش سخته که یه مدت در رابطش تحقیق کنی میتونی صداهای خوبی بگیری

سوال دیگه هم داشتی شاید بتونم کمکت کنم

DJ AVR IRIS
Sunday 14 September 2008, 07:27 PM
سلام
البته با این حرف یه کم مخالفم چون اگه توسط یه گیتار جنس خوب وبا کیفیت ضبط شه مصلما افکت گذاری کامپیوتر قویتر از آنالوک !؟
امتحان کنید
اما تو نوع نواختن همیشه ساز اصلی بهترین بوده !!
دلایل متعددیم داره مثلا برای من پیانویست نواختن پیانو و زدن 3 پدالش و با قدرت فشار دادن یا ندادن و ... مصلما رو ساز راحتره و واقعی تر و حسی تر تا سر یه
VST
و تنظیم اون !؟
و....!؟
تا بعد

Weather_Storm
Sunday 1 March 2009, 02:49 PM
چرا آموزش هاتون رو در قالب pdf تهیه نمی کنید مثل سایت خوب
?????فکر میکنم چیز خوبی از آب در بیاد

Sensation
Monday 2 March 2009, 12:13 AM
این کار کاری بیهودست.

سایت هایی هم که دارن این سکوئنسر رو به فارسی دوبله میکنند واقعا کارهه خاصی انجام نمیدن.
زمانی که بنیان موسیقی الکترونیک زبان لاتین هست شما چه طور انتظار دارید اون رو به فارس دوبله کنیم.

البته موسسه هنر صدا جدیدا کتاب های قبل از میلاد مسیح ( عهد تیرکمانشاه ) رو ترجمه کرده که تنها برای افرادی کاربرد داره که دوست دارن در وادی سال 90 به قبل باشند.
همین طور وضعیت اسفناک این ترجمه ها باعث میشه اکثر کاربران گمراه شند.

در فایل هایی که در اینترنت موجود هست و شاید در سایت هم باشه پیدی اف help خود اف ال استودیو موجود هست که فکر کنم بدون تسط به زبان اینگلیسی هم خوندشن لذت بخش هست.

درپی دی اف هایی که به صورت کمحجم و کوچیک هست فقط میشه نکات عمومی رو گنجوند و واقعا نمیشه آموزش رو مکتوب کرد.چون شما ممکن هست در هر ثانیه سوالی براتون پیش بیاد که جواب رو در یک فایل 200 کیلو بایتی پیدا نکنید.

در نهایت اگر قرار باشه سافتور ها به زبان فارسی دوبله بشند واقعا زمان زیادی رو از ما خواهند گرفت شاید هزاران هزار صفحه !!!!!! و اونم در محیطی کاملا بسته و offline.

Weather_Storm
Thursday 5 March 2009, 09:52 AM
این کار کاری بیهودست.

سایت هایی هم که دارن این سکوئنسر رو به فارسی دوبله میکنند واقعا کارهه خاصی انجام نمیدن.
زمانی که بنیان موسیقی الکترونیک زبان لاتین هست شما چه طور انتظار دارید اون رو به فارس دوبله کنیم.

البته موسسه هنر صدا جدیدا کتاب های قبل از میلاد مسیح ( عهد تیرکمانشاه ) رو ترجمه کرده که تنها برای افرادی کاربرد داره که دوست دارن در وادی سال 90 به قبل باشند.
همین طور وضعیت اسفناک این ترجمه ها باعث میشه اکثر کاربران گمراه شند.

در فایل هایی که در اینترنت موجود هست و شاید در سایت هم باشه پیدی اف help خود اف ال استودیو موجود هست که فکر کنم بدون تسط به زبان اینگلیسی هم خوندشن لذت بخش هست.

درپی دی اف هایی که به صورت کمحجم و کوچیک هست فقط میشه نکات عمومی رو گنجوند و واقعا نمیشه آموزش رو مکتوب کرد.چون شما ممکن هست در هر ثانیه سوالی براتون پیش بیاد که جواب رو در یک فایل 200 کیلو بایتی پیدا نکنید.

در نهایت اگر قرار باشه سافتور ها به زبان فارسی دوبله بشند واقعا زمان زیادی رو از ما خواهند گرفت شاید هزاران هزار صفحه !!!!!! و اونم در محیطی کاملا بسته و offline.

درسته کاملا حق با شماست این فقط یه پیشنهاد برای بهتر شدن سطح آموزش اف ال بود
و رقابت بین سایتهای موسیقی که اینکارو میکنن بنده هم کاملا با نظر شما موافقم خوب
اشکالی هم نداره یه ذره از تجربیات دیگران هم استفاده شه.......

بنده هم ترجیع میدم کتاب عظیم FL Studio Bible رو مطالعه کنم تا این آموزشهای دم دستی
رو بخونم و وقت کشی کنم...