PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل کوتاه بودن انگشتان در انگشت گذاری

Leila_Gold
Monday 30 June 2014, 08:44 PM
سلام
من 3 هفته ای می شه که سه تار زدنو شروع کردم. مشکلی که دارم اینه که دستای کوچیکی دارم و این باعث می شه که در انگشت گذاری مشکل پیدا کنم. مثلا وقتی انگشت اول و دومم پشت پرده های اول و سوم هستن، انگشت سومم به پرده ششم نمی رسه. یعنی نمو تونم سه تار یاد بگیرم؟ :(

r_a_m_i_n
Monday 30 June 2014, 09:26 PM
سلام
من 3 هفته ای می شه که سه تار زدنو شروع کردم. مشکلی که دارم اینه که دستای کوچیکی دارم و این باعث می شه که در انگشت گذاری مشکل پیدا کنم. مثلا وقتی انگشت اول و دومم پشت پرده های اول و سوم هستن، انگشت سومم به پرده ششم نمی رسه. یعنی نمو تونم سه تار یاد بگیرم؟ :(

درود دوست عزیز....
این قضیه....که بسیار هم فکره عمومیه اشتباهیه....دامنگیر شماهم شده.....
و خدمتتون عرض کنم...که داشتنه انگشتان کوچک زیاد ربطی یه اینکه انگشتاتون به پرده ها نمیرسه نداره.....
اینکه دستتون به پرده ها نمیرسته بخاطره اینه که فواصل بین انگشتاتون هنوز باز نشده و انگشتاتون هنوز از هم باز نمیشه که مشکلی کاملا عادیه و به مرور درست میشه...چه بساکه هنرجویانی هم که انگشتان بلندی دارند هم در ابتدای کار این مشکلو دارند.

Leila_Gold
Tuesday 1 July 2014, 07:33 PM
خیلی ممنون، خیلی خوشحالم که اینطوریه . سعی می کنم زیاد تمرین کنم.

AliRezA_Nasehi
Wednesday 2 July 2014, 01:14 AM
درود بر شما.
همون طور که دوستان اشاره کردن این قضیه به مرور زمان قابل حله دوست من.
من زمانی که گیتار رو شروع کردم انگشت 3 ام به زور تا فرت 2 می یومد! الان انگشت کوچکم تا فرت 5 می ره.
موفق باشید.

AliB
Wednesday 2 July 2014, 11:08 AM
سلام
سه هفته خیلی زمان کوتاهیه برای قضاوت های ناامید کننده و منفی!
توجه داشته باشید که نوازندگان بزرگ هم با مشکلات زیادی روبرو بودن از روز اول و تفاوتشون با دیگران این بوده که برای تک تک اونها با انگیزه و پشتکار و اعتماد بنفس راه حلی پیدا کردن . هیچ مساله و مشکلی وجود نداره که راه حلی نداشته باشه .
در مورد رسیدن انگشت ها هم دو نکته هست یکیش رو دوستمون اشاره کردن ، افزایش انعطاف فیزیکی و دیگری هم نوع استایل دست شماست که در صورت صحیح بودن(شدن) این مشکل کاملا رفع خواهد شد .

mehran79
Thursday 3 July 2014, 04:54 PM
ببخشید منم همین مشکل رو با تار دارم ... یکماهه تار می زنم و با انگشت سومم خوب نمی تونم فا رو بگیرم.. این مشکل کی حل میشه؟ چقدر باید تمرین کرد تا درست بشه ..؟ دارم ناامید میشم..

AliB
Thursday 3 July 2014, 09:17 PM
ببخشید منم همین مشکل رو با تار دارم ... یکماهه تار می زنم و با انگشت سومم خوب نمی تونم فا رو بگیرم.. این مشکل کی حل میشه؟ چقدر باید تمرین کرد تا درست بشه ..؟ دارم ناامید میشم..
سلام
فکر نمی کنم کسی بتونه پاسخی به این سوال شما بده ، چون کسی نمی دونه کی مشکل شما حل میشه ولی من می تونم بگم که اگر ناامید نشید و آگاهانه و اصولی تمرین کنید ، این مساله حل خواهد شد.

Leila_Gold
Thursday 3 July 2014, 11:03 PM
درود بر شما.
همون طور که دوستان اشاره کردن این قضیه به مرور زمان قابل حله دوست من.
من زمانی که گیتار رو شروع کردم انگشت 3 ام به زور تا فرت 2 می یومد! الان انگشت کوچکم تا فرت 5 می ره.
موفق باشید.

خیلی ممنونم. سعی می کنم با تمرین زیاد مشکلمو حل کنم.

- - - Updated - - -

سه هفته خیلی زمان کوتاهیه برای قضاوت های ناامید کننده و منفی!
توجه داشته باشید که نوازندگان بزرگ هم با مشکلات زیادی روبرو بودن از روز اول و تلاوتشون با دیگران این بوده که برای تک تک اونها با انگیزه و پشتکار و اعتماد بنفس راه حلی پیدا کردن . هیچ مساله و مشکلی وجود نداره که راه حلی نداشته باشه .
در مورد رسیدن انگشت ها هم دو نکته هست یکیش رو دوستمون اشاره کردن ، افزایش انعطاف فیزیکی و دیگری هم نوع استایل دست شماست که در صورت صحیح بودن(شدن) این مشکل کاملا رفع خواهد شد .

بسیار بسیار ممنونم از کمکها و راهنمایی هاتون.

- - - Updated - - -

mhd_bab
Monday 7 July 2014, 01:36 AM
دوستان عزیز خب مشکلاتی که شما فرمودید مشکلاتی هست که برای همه وجود داره.و به مرور زمان حل خواهد شد.مخصوصا اگه کمی در دستگاه ها یا آواز ها کار کنید.مثل اصفهان و مخصوصا چهارگاه که مهارت بالایی در انگشت گذاری رو لازم داره و چون ر کرن و می بکار داره انگشت ها رو کامل از هم باز میکنه.

danesh72
Sunday 24 August 2014, 04:06 PM
يكي از اشكالهاي مهم تازه كارها اينه كه انگشتها نسبت به دسته عمود ميگيرند در صورتي كه به جز انگشت شست بقيه انگشتها بايد با دسته زاويه داشته باشند يعني نوك انگشتها به طرف پايين دسته متمايل باشه.
(البته شايد من قياس به نفس كردم)

sasan34672e
Friday 27 February 2015, 11:56 PM
باعرض سلام
بنده هم این مشکل رو داشتم.یک سری نرمش هایی استادم گفتن انجام دادم والان کاملا این مشکلم بعده سه ماه حل شده.