PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات کاربردی کاربران درمورد کتاب "هنر گیتار فلامنکو" خوان مارتین

ahmadlooti
Tuesday 22 July 2014, 02:38 PM
درس 1: شروع به کار

با سلام خدمت دوستان عزیز...
وقت همگی بخیر باشه..
طی مشورت هایی که با دوست عزیزم، ویسنته به عمل اومد، قرار شد روی این کتاب یه سری بررسی هایی انجام بشه. اما از اونجا که به نظرم نباید خیلی روی یه کتاب تکیه بشه و بهتره تکنیک ها بصورت جامع تری مورد بررسی قرار بگیره، بنده توی هر درسی که قراره از این کتاب بررسی شه، یه سری نکات ضروری و خارج از کتاب هم خواهم گفت...

خب، اول از همه باید این نکته رو متذکر شم که، برای شروع حتما باید کتاب رو تهیه کرده باشین، چون این کتاب هم اکنون در حال چاپه و بنده نمیتونم نتی از این کتاب رو برای دانلود در اختیار شما دوستان قرار بدم. و نکته ی بعد هم اینه سعی نکنین هیچ عجله ای مبنی بر یادگیری این کتاب داشته باشین. هر هفته یه درس مورد بررسی قرار میگیره و تاریخ آموزش درس یا بخش فته ی بعدی در پایان همین پست به شما گفته میشه. پس بهتره همراه با هم، گام به گام پیش بریم.

خب بریم سراغ نکات
یکی از مهمترین نکاتی که در این درس وجود داره، راسگئوادو های مربوط به این درس و درکل مربوط به این کتابه...
در فلامنکوی سنتی،در راسگئوادو از انگشت e (یا ممکنه شما اونو با انگشت x دیده و شنیده باشین) بسیار استفاده میشده... و اکثرا راسگئوادوهای مورد استفاده بصورت غلتیدنی و ضرباتی به صدای لطیف بوده... اما هرچه به سمت مدرن پیش میرویم، انگشت e کنار گذاشته شد و راسگئوادو رو با یه انگشت کمتر و همچنین شلاقی تر(ضربه ای) میزنند. اینکه شما از چه نوع راسگئوادویی استفاده میکنین، یک امر سلیقه ای است ، همانطور که در آبانیکو سلایق مختلفی برای استفاده از انگشت وجود داره.
بنده به شخصه با عصر مدرن ازتباط بیشتری برقرار میکنم و راسگئوادوهایی که استفاده میکنم ، اکثرا بدون استفاده از انگشت e هست..

استفاده از راسگئوادو :
راسگئوادو یکی از پرکاربردترین تکنیک های فلامنکوئه و جز دستگاه رومبا، در اکثر دستگاه ها مخصوصا دستگاه هایی که قدمت بالایی دارند، به فراوانی دیده میشه ... از اونجایی که ضربات راسگئوادو به صورت شلاقی روی سیم ها زده میشه، نیاز به تمرین بالایی میخواد تا شما بتونین انگشت های قوی ای برای ضربه زدن رویی سیم ها داشته باشین...
تمرین ها حتما نیاز نیست روی گیتار انجام شه... یه دوستی میگفت هرجایی که دیدی لبه داره، روش راسگئوادو بزن !!
البته به مزاح گفتن!! اما به نظر من راسگئوادو رو روی شلوار و هرجا که نشسته اید انجام بدین...
فقط دقت کنین، ضربات e a m i ، همگی دارای یه ارزش زمانی میباشند...

در پایان درس هم یه تمرین از مالگنیا زده شده ... که بعد ها بیشتر مورد بررسی قرار میگیره..
فقط این نکته رو باید یادآور شم که ضربات p بصورت آپویاندو و ضربات i بصورت تیراندو زده میشه

نکته ی بسیار مهم: سعی کنین از مترونوم استفاده کنین

هرگونه سوال یا پیشنهادی راجع به این درس دارید، میتونین زیر همین تاپیک نوشته و یا به دوست عزیزم vicenteamigo (You can see links before reply) پیام بزنید...
با تشکر

تاریخ آموزش جلسه ی بعد: شنبه چهارم مرداد ماه
روز بخیر

سلام بر فرهود عزیز...یه سوال..اگه کسی کتاب خوان دگرکو رو زده باشه لازمه حتما کتاب خوان مارتین رو هم بزنه یا میتونه بره سطح بعدی ؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلان میشه به اختصار کتابایی رو که کلا باید بزنیم رو برامون بنویسی<<<<<<از سطح اول تا آخر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم !!!:5::redguitar:

farhood72
Tuesday 22 July 2014, 03:02 PM
سلام بر فرهود عزیز...یه سوال..اگه کسی کتاب خوان دگرکو رو زده باشه لازمه حتما کتاب خوان مارتین رو هم بزنه یا میتونه بره سطح بعدی ؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلان میشه به اختصار کتابایی رو که کلا باید بزنیم رو برامون بنویسی<<<<<<از سطح اول تا آخر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم !!!:5::redguitar:

کتاب خوان دگرکو و خوان مارتین توی یه سطح قرار میگیرن. اما بخاطر اینکه کتاب خوان دگرکو از سطح ابتدایی شروع میکنه و خیلی پیشرفته نمیشه، اول خوان دگرکو رو شروع میکنیم.. البته این یه امر سلیقه ایه و ممکنه بعضی از دوستان حتی اسم خوان دگرکو به گوششون نخورده باشه!
اما کتاب خوان مارتین یه کتاب جامع تریه و به شامل درس های متوسط هم هست...
به نظرم کار کردن خوان مارتین در کنار خوان دگرکو نه تنها هیچ اشکالی نداره، بلکه این دو تا میتونن نوعی مکمل هم باشن
درضمن، کتابای پایه ایه دیگه ای هم وجود داره مثل کتاب Graf Martinez که فکر نکنم این کتاب ترجمه شده باشه...
همه ی این نوع کتابها تکنیک های مشابهی رو آموزش میدن ، بعضی ها با توضیحات بیشتر و بعضی دیگر با مثال های بیشتر... و آماده میکنن شما رو برای قطعات پیشرفته تر، مثل کتاب پاکو پنیا، توماتیتو، پاکو سرانو و چیکوئلو و موراییتو و ...

ahmadlooti
Thursday 24 July 2014, 10:35 AM
درس 1: شروع به کار

با سلام خدمت دوستان عزیز...
وقت همگی بخیر باشه..
طی مشورت هایی که با دوست عزیزم، ویسنته به عمل اومد، قرار شد روی این کتاب یه سری بررسی هایی انجام بشه. اما از اونجا که به نظرم نباید خیلی روی یه کتاب تکیه بشه و بهتره تکنیک ها بصورت جامع تری مورد بررسی قرار بگیره، بنده توی هر درسی که قراره از این کتاب بررسی شه، یه سری نکات ضروری و خارج از کتاب هم خواهم گفت...

خب، اول از همه باید این نکته رو متذکر شم که، برای شروع حتما باید کتاب رو تهیه کرده باشین، چون این کتاب هم اکنون در حال چاپه و بنده نمیتونم نتی از این کتاب رو برای دانلود در اختیار شما دوستان قرار بدم. و نکته ی بعد هم اینه سعی نکنین هیچ عجله ای مبنی بر یادگیری این کتاب داشته باشین. هر هفته یه درس مورد بررسی قرار میگیره و تاریخ آموزش درس یا بخش فته ی بعدی در پایان همین پست به شما گفته میشه. پس بهتره همراه با هم، گام به گام پیش بریم.

خب بریم سراغ نکات
یکی از مهمترین نکاتی که در این درس وجود داره، راسگئوادو های مربوط به این درس و درکل مربوط به این کتابه...
در فلامنکوی سنتی،در راسگئوادو از انگشت e (یا ممکنه شما اونو با انگشت x دیده و شنیده باشین) بسیار استفاده میشده... و اکثرا راسگئوادوهای مورد استفاده بصورت غلتیدنی و ضرباتی به صدای لطیف بوده... اما هرچه به سمت مدرن پیش میرویم، انگشت e کنار گذاشته شد و راسگئوادو رو با یه انگشت کمتر و همچنین شلاقی تر(ضربه ای) میزنند. اینکه شما از چه نوع راسگئوادویی استفاده میکنین، یک امر سلیقه ای است ، همانطور که در آبانیکو سلایق مختلفی برای استفاده از انگشت وجود داره.
بنده به شخصه با عصر مدرن ازتباط بیشتری برقرار میکنم و راسگئوادوهایی که استفاده میکنم ، اکثرا بدون استفاده از انگشت e هست..

استفاده از راسگئوادو :
راسگئوادو یکی از پرکاربردترین تکنیک های فلامنکوئه و جز دستگاه رومبا، در اکثر دستگاه ها مخصوصا دستگاه هایی که قدمت بالایی دارند، به فراوانی دیده میشه ... از اونجایی که ضربات راسگئوادو به صورت شلاقی روی سیم ها زده میشه، نیاز به تمرین بالایی میخواد تا شما بتونین انگشت های قوی ای برای ضربه زدن رویی سیم ها داشته باشین...
تمرین ها حتما نیاز نیست روی گیتار انجام شه... یه دوستی میگفت هرجایی که دیدی لبه داره، روش راسگئوادو بزن !!
البته به مزاح گفتن!! اما به نظر من راسگئوادو رو روی شلوار و هرجا که نشسته اید انجام بدین...
فقط دقت کنین، ضربات e a m i ، همگی دارای یه ارزش زمانی میباشند...

در پایان درس هم یه تمرین از مالگنیا زده شده ... که بعد ها بیشتر مورد بررسی قرار میگیره..
فقط این نکته رو باید یادآور شم که ضربات p بصورت آپویاندو و ضربات i بصورت تیراندو زده میشه

نکته ی بسیار مهم: سعی کنین از مترونوم استفاده کنین

هرگونه سوال یا پیشنهادی راجع به این درس دارید، میتونین زیر همین تاپیک نوشته و یا به دوست عزیزم vicenteamigo (You can see links before reply) پیام بزنید...
با تشکر

تاریخ آموزش جلسه ی بعد: شنبه چهارم مرداد ماه
روز بخیر

میگم آقا فرهود این وقفه زیاد بین کلاسهات احساس نمی کنی باعث سرد شدن دوستان فلامنکو کار بشه ؟؟؟؟ (یکیش خود من !!!!!!:23::46:)

- - - Updated - - -

عرض بنده این هست که شما درسا رو ضبط کن بذار تو سایت...اینجوری هم اونایی که سریعتر هس دستشون معطل بچه های عزیز تازه کار نمیشن...هر کسی هم اونجور که پیش میره یهو نمیخواد بشینه منتظر درسای بعدی .....مرسی اگه این مشکلو حل کنید:redguitar:

farhood72
Thursday 24 July 2014, 11:55 AM
میگم آقا فرهود این وقفه زیاد بین کلاسهات احساس نمی کنی باعث سرد شدن دوستان فلامنکو کار بشه ؟؟؟؟ (یکیش خود من !!!!!!:23::46:)

- - - Updated - - -

عرض بنده این هست که شما درسا رو ضبط کن بذار تو سایت...اینجوری هم اونایی که سریعتر هس دستشون معطل بچه های عزیز تازه کار نمیشن...هر کسی هم اونجور که پیش میره یهو نمیخواد بشینه منتظر درسای بعدی .....مرسی اگه این مشکلو حل کنید:redguitar:

سلام، نه. به نظر من هر درس یه هفته مناسبه. درضمن شما ميتونين تمارین دیگه هم انجام بدین، مثل تکنیک های روزانه، از جمله ترمولو، آلزاپوا،آرپژدوبل،و......
درضمن، هرچی درسا جلوتر میره، درجه ی سختیش بیشتر میشه و شما حتی شاید نتونین توی یه هفته هم موفق به انجامش بشین. پس خواهشا صبور باشین.. متشکرم

ahmadlooti
Thursday 24 July 2014, 12:52 PM
سلام، نه. به نظر من هر درس یه هفته مناسبه. درضمن شما ميتونين تمارین دیگه هم انجام بدین، مثل تکنیک های روزانه، از جمله ترمولو، آلزاپوا،آرپژدوبل،و......
درضمن، هرچی درسا جلوتر میره، درجه ی سختیش بیشتر میشه و شما حتی شاید نتونین توی یه هفته هم موفق به انجامش بشین. پس خواهشا صبور باشین.. متشکرم

حق با شماست....هر چی استاد بگه....میشه فقط به صورت کامل بگین که تمرینات روزانه یک نوازنده فلامنکو چیا هس؟؟؟؟؟؟؟یا بهتر بگم خودتون چه تمرینایی میکنید هر روز ؟؟؟ (لطفا کامل توضیح بدین ممنون میشم :am

farhood72
Thursday 24 July 2014, 01:50 PM
حق با شماست....هر چی استاد بگه....میشه فقط به صورت کامل بگین که تمرینات روزانه یک نوازنده فلامنکو چیا هس؟؟؟؟؟؟؟یا بهتر بگم خودتون چه تمرینایی میکنید هر روز ؟؟؟ (لطفا کامل توضیح بدین ممنون میشم :am

یه نوشته ای رو از فرزاد امیرانی خوندم واست مینویسم:

_ دست گرمی 5% (اجرای حرکات آهسته و بی قاعده!)
_ پیکادو 20% (اجرای گام های مختلف) میتونم یه کتاب برای اجرای گامها بهت معرفی کنم اگه میخوای

_ آرپز 10%
_ ترمولو 5%
_ پولگار 10%
_ آلزاپوا 5%
_ لگاتو 5%
_ تمرین های کششی (برای باز شدن دست چپ) 5%
_ تمرین باره 5%
_ راسگئوادو 5%
_ آرپژ - پیکادو 10% (آخر کتاب خوان مارتین هم هست)
_ طراحی تمرین اختصاصی برای برطرف کردن نقاط ضعف در قطعه 15%

اما درمورد سوال شما، من روی پیکادو مشکلی ندارم و چون از ابتدا با کلاسیک شروع کردم، با آرپژ هم مشکلی ندارم و معمولا این تکنیک ها رو جزو اون 15% پایانی قرار میدم(یعنی پیکادو و آرپژ مربوط به قطعه رو انجام میدم)
اما بیشتر تمرین هام روی آلزاپوا، پولگارو ترمولو هست..
اینو گفتم که بدونی هرکسی شیوه ی تمرین روزانه ی خاص خودشو داره...
اول با این درصد ها شروع کن... کم کم خودت بعد یه مدت میتونی این درصد ها رو تغییر بدی...
موفق باشی

vicenteamigo
Thursday 24 July 2014, 02:07 PM
سلام
با فرهود موافقم
هر کس تمرینات مناسب برای خودش رو با توجه به نقطه ضعف هایی که احساس میکنه طراحی می کنه

من تمرینات مربوط به پیکادو و همچنین باره گیری خیلی سختی رو انجام میدم که البته برای قوی شدن عضلات دست مهمه
همچنین توجه خاصی به آرپژ دارم / البته همیشه تمرین کردن در قالب قطعه و آهنگ لذت بخش تره ولی بعضی مواقع لازمه بصورت نامنظم و بدون قاعده(منظورم خارج از آهنگ یا قطعه) تمرین کنیم و البته میتونه روی الگوی خاصی انجام بشه

به نظرم تمرینات انتهای خوآن مارتین برای تقویت پیکادو خیلی مفیده
ولی اگر بصورت تفریحی هم که شده گه گاهی روی کلاسیک کار کنی خیلی توی آرپژ زدن تاثیر مثبتی داره(مثلا هر روز نیم ساعت کلاسیک بزن که البته خودم هر روز اینکار رو انجام میدم)

در کل دست خودته دیگه

فرهود جان میشه اون کتاب که گفتی برای نواختن گام هاست رو معرفی کنی؟

farhood72
Thursday 24 July 2014, 02:17 PM
سلام
با فرهود موافقم
هر کس تمرینات مناسب برای خودش رو با توجه به نقطه ضعف هایی که احساس میکنه طراحی می کنه

من تمرینات مربوط به پیکادو و همچنین باره گیری خیلی سختی رو انجام میدم که البته برای قوی شدن عضلات دست مهمه
همچنین توجه خاصی به آرپژ دارم / البته همیشه تمرین کردن در قالب قطعه و آهنگ لذت بخش تره ولی بعضی مواقع لازمه بصورت نامنظم و بدون قاعده(منظورم خارج از آهنگ یا قطعه) تمرین کنیم و البته میتونه روی الگوی خاصی انجام بشه

به نظرم تمرینات انتهای خوآن مارتین برای تقویت پیکادو خیلی مفیده
ولی اگر بصورت تفریحی هم که شده گه گاهی روی کلاسیک کار کنی خیلی توی آرپژ زدن تاثیر مثبتی داره(مثلا هر روز نیم ساعت کلاسیک بزن که البته خودم هر روز اینکار رو انجام میدم)

در کل دست خودته دیگه

فرهود جان میشه اون کتاب که گفتی برای نواختن گام هاست رو معرفی کنی؟

گامهای گیتار کلاسیک مولف: امیر جاویدان انتشارات هنر و فرهنگ

حتما گیرش بیار، انواع گام ها توش وجود داره، هم میتونی به تئوریت کمک کنه، هم برای انگشت چپ و راستت مفیده

FMETAL
Thursday 24 July 2014, 02:50 PM
یه سوالی برای بنده پیش اومده. اینکه آیا گام‌های ملودی فلامنکو با گام‌های دیگه فرق میکنه؟ یعنی‌ فرضاً Minor Harmonic نداره؟ یا داره و اسمش فرق میکنه؟

ahmadlooti
Thursday 24 July 2014, 02:54 PM
یه نوشته ای رو از فرزاد امیرانی خوندم واست مینویسم:

_ دست گرمی 5% (اجرای حرکات آهسته و بی قاعده!)
_ پیکادو 20% (اجرای گام های مختلف) میتونم یه کتاب برای اجرای گامها بهت معرفی کنم اگه میخوای

_ آرپز 10%
_ ترمولو 5%
_ پولگار 10%
_ آلزاپوا 5%
_ لگاتو 5%
_ تمرین های کششی (برای باز شدن دست چپ) 5%
_ تمرین باره 5%
_ راسگئوادو 5%
_ آرپژ - پیکادو 10% (آخر کتاب خوان مارتین هم هست)
_ طراحی تمرین اختصاصی برای برطرف کردن نقاط ضعف در قطعه 15%

اما درمورد سوال شما، من روی پیکادو مشکلی ندارم و چون از ابتدا با کلاسیک شروع کردم، با آرپژ هم مشکلی ندارم و معمولا این تکنیک ها رو جزو اون 15% پایانی قرار میدم(یعنی پیکادو و آرپژ مربوط به قطعه رو انجام میدم)
اما بیشتر تمرین هام روی آلزاپوا، پولگارو ترمولو هست..
اینو گفتم که بدونی هرکسی شیوه ی تمرین روزانه ی خاص خودشو داره...
اول با این درصد ها شروع کن... کم کم خودت بعد یه مدت میتونی این درصد ها رو تغییر بدی...
موفق باشی
فرهود یه توضیحی چیزی...
:43:
آلزاپو ؟؟؟؟؟؟پولگار ؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

دست گرمی یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟

_ تمرین های کششی (برای باز شدن دست چپ) 5% این چیه ؟؟؟؟:23t09l1:

با ما زیر بوق حرف بزن:17:

farhood72
Thursday 24 July 2014, 07:19 PM
فرهود یه توضیحی چیزی...
:43:
آلزاپو ؟؟؟؟؟؟پولگار ؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

دست گرمی یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟

_ تمرین های کششی (برای باز شدن دست چپ) 5% این چیه ؟؟؟؟
:23t09l1:

با ما زیر بوق حرف بزن:17:

آلزاپوا و پولگار و اینا که توی تاپیک تکنیک ها فلامنکو بهش اشاره کرده ام عزیز.. میتونی بری اونجا ، مفصل توضیح داده شده...
دست گرمی هم گرم کردن انگشت ها هست.. میتونه یه سری ملودی ها یا آرپژ باشه و ... هرچیزی که بتونه انگشتاتو آماده واسه تمرینات کنه
تمرینات کششی یه سری تمرین خاصه
مثلا بهت میگم انگشت 1 نت فای سیم 1 رو بزنه، انگشت 3 نت سل و انگشت 4 نت لا.. الان یه حرکت کششی میشه بین انگشت 3 و 4

farhood72
Friday 25 July 2014, 11:54 AM
یه سوالی برای بنده پیش اومده. اینکه آیا گام‌های ملودی فلامنکو با گام‌های دیگه فرق میکنه؟ یعنی‌ فرضاً Minor Harmonic نداره؟ یا داره و اسمش فرق میکنه؟

آقا ما معذرت مخوایم بابت تاخیر.. من اصلا متوجه نشدم شما سوال مطرح کرده اید... اکس کیوز می مای فرند :9:
درمورد گامهای فلامنکو باید بگم خب مثل دستگاه های ایرانی، فلامنکو هم چند دستگاه داره که بعضی هاشون از دیگری نشات میگیرن...
اما اگه بخوایم تخصصی به این قضیه نگاه کنیم، گام فلامنکو نه ماژوره نه مینور... بهشون میگن گام فریژِین (Phrygian) ...
مثلا گام مینور جیپسی درجه ی 4 و 7 هردوتا دیز میگیرن... که یه حالت شرقی به گام میده.. چون فلامنکو از منطقه ی اندلس میاد و موسیقی فلامنکو از تمام جهان نشات میگیره و میگن بیشترین تاثیر روی فلامنکو رو خاورمیانه گذاشته...
میتونی برای اطلاع بیشتر به این سایت بری عزییییییییییز
FLAMENCO MODES AND SCALES (You can see links before reply)

farhood72
Friday 1 August 2014, 10:04 AM
دوستان فلامنکو کار، یه سوال از شما دارم!

ضربات پولگار رو چگونه میزنید؟؟؟؟
میخوام ببینم هرکسی چه پیشنهادی میده

vicenteamigo
Tuesday 5 August 2014, 09:24 PM
سلام فرهود جان من مسافرتم به خاطر همین نتونستم چند روزی سر بزنم به نظر من بهترین حالت برای اجرای پولگار اینه که مچ دست رو کمی به سمت داخل بدیم تا شست تقریبا عمود به سیم ها بشه/که خیلی راحت و مطمئن میشه ضربات پولگار رو اجرا کرد و البته گلپ ها رو هم به طور خیلی بهتری اجرا کرد(اگر ویدئو آموزش پولگار استاد امیر سالار رو نگاه کرده باشی خیلی زیبا مشخصه) و البته به نظرم این نکته میتونه توی اجرای آلزاپوا هم بسیار موثر باشه و کمک کنه

farhood72
Wednesday 6 August 2014, 09:04 AM
سلام فرهود جان من مسافرتم به خاطر همین نتونستم چند روزی سر بزنم به نظر من بهترین حالت برای اجرای پولگار اینه که مچ دست رو کمی به سمت داخل بدیم تا شست تقریبا عمود به سیم ها بشه/که خیلی راحت و مطمئن میشه ضربات پولگار رو اجرا کرد و البته گلپ ها رو هم به طور خیلی بهتری اجرا کرد(اگر ویدئو آموزش پولگار استاد امیر سالار رو نگاه کرده باشی خیلی زیبا مشخصه) و البته به نظرم این نکته میتونه توی اجرای آلزاپوا هم بسیار موثر باشه و کمک کنه

سلام فرهاد جان... جدی مسافرتی؟؟؟؟ به سلامتی.. کجا رفتی حالا؟؟؟
درسته .. ضرباتی که میزنی از مچ استفاده میکنی یا مفصل انتهایی انگشت شست؟؟

vicenteamigo
Friday 8 August 2014, 01:10 PM
سلام فرهاد جان... جدی مسافرتی؟؟؟؟ به سلامتی.. کجا رفتی حالا؟؟؟
درسته .. ضرباتی که میزنی از مچ استفاده میکنی یا مفصل انتهایی انگشت شست؟؟

سلام
ببخشید دیروز تو راه برگشت بودم و نتونستم به سایت سر بزنم / رفته بودم برای یه استاژ وینگ چون کونگ فو که چند روز بود

درستش اینه که از مفصل انتهای انگشت استفاده بشه البته اگر از سر انگشت بیایم پایین میشه مفصل اول!

در کل این نکات میتونه هنر جو ها و نوازنده های سطح مبتدی و متوسط رو به خوبی یاری کنه اما کسانی که وارد سطوح بالا شدن همونطور که خودت خوب میدونی نیازی به این نکات ندارن(در بیشتر موارد) چون تمرین زیاد و گذر زمان باعث میشه اونا بتونن با هر زاویه ای مثلا پولگار رو اجرا کنن

arminiranpour
Wednesday 20 August 2014, 04:56 PM
میخوام بدونم دستگاه و کمپاس در فلامنکو به چه معنیه؟؟؟ آیا در کلاسیک هم چیزی شبیه به این داریم یا خیر ؟

farhood72
Wednesday 20 August 2014, 05:12 PM
میخوام بدونم دستگاه و کمپاس در فلامنکو به چه معنیه؟؟؟ آیا در کلاسیک هم چیزی شبیه به این داریم یا خیر ؟

سلام دوست عزیز
اگه بخوام خیلی ساده تعریفی از این دو بهتون بدم،
دستگاه توی فلامنکو به نوعی معنی همون دستگاه های سنتی ایرانی رو میده....
و اما کمپاس به معنی تحت الفظی دوره می باشد... به این معنا که شما یه آهنگ رو میتونین به چند بخش تقسیم کنین که توی هر بخش چند ضربه دارای تاکید میباشد و باعث زیبا شدن ریتم و آهنگ میشود
توی گیتار کلاسیک شما این دو را نمیبینید و این خود تفاوت دو سبک را نمایان میکند

blacktiger
Wednesday 10 September 2014, 12:30 AM
slm...mn vase zadane falestaye dovom ye kam moshkel daram mishe ye film vase amozeshesh bezarid k khili aheste bezanido not ha ham kamelan malom bashe va har angosht b che simi bayad bekhore?ye kam tozih bedid in tamrin sorate bala mikhad?

farhood72
Wednesday 10 September 2014, 12:35 PM
slm...mn vase zadane falestaye dovom ye kam moshkel daram mishe ye film vase amozeshesh bezarid k khili aheste bezanido not ha ham kamelan malom bashe va har angosht b che simi bayad bekhore?ye kam tozih bedid in tamrin sorate bala mikhad?

سلام دوست عزیزم... منظورتون کدوم جلسه هست؟؟؟

blacktiger
Wednesday 10 September 2014, 03:46 PM
سلام دوست عزیزم... منظورتون کدوم جلسه هست؟؟؟

darse sevom....mitonzm bezanamesh vali shabih be oun chizi k shoma mizanid nemishe...fek kardam shayad bekhatere sorate kamam bashe...nemidonam.....

You can see links before reply (You can see links before reply)

farhood72
Thursday 11 September 2014, 11:04 AM
darse sevom....mitonzm bezanamesh vali shabih be oun chizi k shoma mizanid nemishe...fek kardam shayad bekhatere sorate kamam bashe...nemidonam.....

You can see links before reply (You can see links before reply)

در هر میزان باید سه ضرب بزنین...
ضرب اول:
آرپژ p a m i که همه ی انگشت ها ارزش زمانی دولا چنگ دارند... یعنی شما وقتی پاتون از بالا به سمت پایین میاد، باید p و a رو بزنین و وقتی پا به سمت بالا میاد، انگشتان m و i رو بزنین... اما همانطور که گفتم ارزش زمانی هر چهار نت برابر هم اند...
در مورد ضرب دوم:

به این صورته که وقتی پا به سمت پایین میاد، ضربه ی آپویاندو p .. و ووقتی پا به سمت بالا میاد، ضربه ی همزمان (ضرب دوم از دو نت چنگ تشکیل شده)

(برای ضرب سوم هم مشابه ضرب دوم عمل میکنیم)

اگه بازم نتونستین تمرین رو خوب اجرا کنید، زیر این پست اعلام کنین که به صورت تصویری بهتون آموزش بدم...
موفق و پیروز باشید:53:

mortezaflamenco
Thursday 29 January 2015, 02:16 AM
با سلام.من تازه واردم و همین ابتدا خسته نباشید میگم هم به دوستانی که زحمت میکشن و متدهای مختلف رو در اینجا بررسی و تشریح میکنن و هم عزیزانی که به عشق یادگیری فلامنکو سخت تلاش میکنن.من یه پیشنهاد دارم برای دوستانی که در حال حاضر دارن روی متدهایی مثل خوان مارتین و ... کار میکنن و امیدوارم پیشنهادم مفید واقع بشه:دوستان سعی کنید در کنار متدهایی مثل خوان مارتین یا... یه متد که مربوط به تمرینات تکنیکی باشه هم کار کنید یعنی شما بیشتر زمان تمرینتون رو باید به تمرینات تکنیکی اختصاص بدید اونم با وسواس زیاد نسبت به استایل دست راستتون..متاسفانه در ایران بیشتر اساتید سعی میکنن تکنیک رو در قالب قطعه آموزش بدن در حالیکه این روش برای آموزش فلامنکو درست نیست.هنرجوی فلامنکو نیاز داره که تکنیک و ریتم(کمپاس) رو به صورت صحیح و اصولی یاد بگیره بعدش شروع کنه به زدن قطعات جدی حتی در روشهای مدرن آموزشی برای سبکهای دیگه مثل کلاسیک هم این روش به کار میره یعنی دیگه کسی تکنیک رو در قالب قطعه آموزش نمیده بلکه هنرجو ابتدا تکنیکش رو قوی میکنه بعدش لابلای اون از قطعات ساده شروع میکنه تا برسه به قطعات سخت و جدی...متد خوان مارتین و متدهایی از این دست بسیار مفیدن اما ضعفهایی دارن که باید با متدهای مکمل برطرف شه مثلا" اینکه تمرینات تکنیکی موجود در این متدها خیلی کم و ناکافیه,هنرجو قبل از اینکه یه تکنیک رو خوب یاد بگیره باید اون تکنیک رو در قالب یه قطعه به کار ببره پس مجبور میشه اون تکنیک رو بصورت ناصحیح یا با استایل بد بزنه در نتیجه عادت میکنه به بد نواختن و این عادت بد با او خواهد ماند.ترتیب تمرینات و قطعات ارائه شده در این متدها هم خیلی استاندارد نیست پس برای زدن قطعات بیشتر به سطح تکنیکی خودتون توجه کنید تا ترتیبی که مولف در نظر گرفته.درضمن سعی کنید از استایلی که خوان مارتین برای دست راست معرفی کرده پیروی نکنید چون استایل خوان مارتین در اکثر تکنیکها منسوخ شده و بد صداست.در پایان به عنوان یه دوست پیشنهاد میکنم حتما" فلامنکو رو با یه استاد خوب و سختگیر کار کنید اما اگه امکانش براتون نیس سعی کنید خودتون با تحقیق زیاد در مورد استایل,کمپاس و تکنیک های فلامنکو به یه استاد سختگیر برای خودتون تبدیل شین.برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.

peiman2656
Saturday 17 October 2015, 12:57 PM
سلام دوستان من این کتابو (روش آموزش گیتار خوان مارتین) خریدم ولی سی دی کتاب خالی بود سی دی رو بردم کتاب فروشی عوض کردم دومی هم خالی بود میخواستم ببینم امکانش هست فایل های صوتی سی دی رو برام بفرستید؟

vicenteamigo
Sunday 18 October 2015, 07:40 PM
سلام دوستان من این کتابو (روش آموزش گیتار خوان مارتین) خریدم ولی سی دی کتاب خالی بود سی دی رو بردم کتاب فروشی عوض کردم دومی هم خالی بود میخواستم ببینم امکانش هست فایل های صوتی سی دی رو برام بفرستید؟

سلام

بهتره بری به کتاب فروشی و بهتره همونجا سی دی رو تست کنی.
این کتاب چون در حال چاپه شامل حق کپی رایت میشه و از انتشار صفحات کتاب به هر شکل و همچنین فایل های سی دی کتاب در این انجمن معذوریم

cybercoder
Friday 21 October 2016, 11:45 PM
سلام من نمیتونم فالستای سوم درس 5 ام هنر گیتار فلامنکو خوان مارتین رو بزنم

:12:

همون که دوبار تکرار میشه حس خوبی هم داره خیلی دلنشینه
به گیتار پرو هم میدم مثل نوار کتاب نمیزنه. بعد این فلش کوچیکه چیه این رو پیدا نکردم توی گیتار پرو. I am Rookie
یکی کمک کنه اگر ممکنه.

:violinplay3:

- - - Updated - - -

سلام من نمیتونم فالستای سوم درس 5 ام هنر گیتار فلامنکو خوان مارتین رو بزنم

همون که دوبار تکرار میشه حس خوبی هم داره خیلی دلنشینه
به گیتار پرو هم میدم مثل نوار کتاب نمیزنه. بعد این فلش کوچیکه چیه این رو پیدا نکردم توی گیتار پرو. I am Rookie
یکی کمک کنه اگر ممکنه.

:violinplay3:

farhood72
Saturday 22 October 2016, 07:15 AM
سلام دوست عزیز. نت رو اینجا قرار بدین تا من بهتون بگم چجوری میتونین بزنینش.
اگه نت رو نمیتونین اینجا آپلود کنین، حد اقل بگین فالستای کدوم دستگاه منظورتونه. سولئا؟ آلگریاس؟ سگریاس ؟فاندانگو؟

- - - Updated - - -

اگه نت رو نمیتونین اینجا آپلود کنین، حد اقل بگین فالستای کدوم دستگاه منظورتونه. سولئا؟ آلگریاس؟ سگریاس ؟فاندانگو؟

- - - Updated - - -

cybercoder
Saturday 22 October 2016, 03:01 PM
درود
آقا ممنون بابت توجه شما
درس 5 کتاب هنر فلامینکو خوان مارتین قطعه ای در توکه سگریا
اینم عکس اولش شروعش

- - - Updated - - -

درود
آقا ممنون بابت توجه شما
درس 5 کتاب هنر فلامینکو خوان مارتین قطعه ای در توکه سگریا
اینم عکس اولش شروعش

cybercoder
Saturday 22 October 2016, 03:57 PM
در این ویدیو از ثانیه 52 شروع میشه
You can see links before reply

- - - Updated - - -

در این ویدیو از ثانیه 52 شروع میشه
You can see links before reply

cybercoder
Saturday 22 October 2016, 05:17 PM
فهمیدم چجوریه 2 تا سیم سولو آرپژ ماننده سه تاسیم بعدی شصت فکر کنم بهش میگن آلزاپوا درسته؟
چجوریه که آلزاپوا رو درس نداده این رو گفته که؟ قاط وزدم

:17:

- - - Updated - - -

فهمیدم چجوریه 2 تا سیم سولو آرپژ ماننده سه تاسیم بعدی شصت فکر کنم بهش میگن آلزاپوا درسته؟
چجوریه که آلزاپوا رو درس نداده این رو گفته که؟ قاط وزدم

:17:

vicenteamigo
Thursday 3 November 2016, 01:35 PM
سلام دوست عزیز

اون عکسی که شما گذاشته بودید رو من تو پست های قبلی دیدم.
اصلا در درس مربوط به سگریا چیزی به نام آلزاپوا وجود نداره.تکنیک آلزاپوا برای اولین بار در کتاب دوم مطرح میشه.

اون قسمتی که شما اشاره کردید یه آرپژه سادست.فقط باید با سرعت پایین تمرین بشه تا مسلط بشید بعد میتونید مثل قطعه اصلی با سرعت بالاتر بنوازید.آلزاپوا تکنیکیه که با ضربات رفت و برگشتیه انگشت p اجرا میشه.برای یادگیری نحوه ی اجرای این تکنیک که البته فکر می کنم برای شما زود باشه باید به تاپیک مربوط به آموزش تکنیک های فلامنکو مراجعه کنید که اونجا دوست عزیزم farhood72 آموزش تمام تکنیک ها رو قرار داده.

cybercoder
Saturday 12 November 2016, 09:13 AM
ممنون از راهنمایی شما

اون قسمتی که شما اشاره کردید یه آرپژه سادست.

برای شما سادست دیگه من که هر چی تلاش میکنم قاطی میکنم

- - - Updated - - -

ممنون از راهنمایی شما

اون قسمتی که شما اشاره کردید یه آرپژه سادست.

برای شما سادست دیگه من که هر چی تلاش میکنم قاطی میکنم

Defunct
Tuesday 15 November 2016, 03:54 PM
منظورشون از ساده پیچیده و تکنیکی نبودنه نه سخت بودن...
کلا هر قسمت رو میشه با سرعت خیلی پایین کا کرد... حود به خود سرعت و دقتتون میره بالا

Sivash1303
Monday 28 August 2017, 03:31 PM
سلام آیا کسی اینجا فایل صوتی کتاب زرد خوان مارتین رو داره؟ممنون میشم اگر به ایمیلم بفرستیدshalgham122@yahoo.com

khalil_guitar
Saturday 3 March 2018, 04:43 PM
سی دی کتاب شکسته. کسی می تونه سی دی رو آپلود کنه؟

farhood72
Friday 29 March 2019, 09:30 AM
سی دی کتاب شکسته. کسی می تونه سی دی رو آپلود کنه؟
چ

آدرس ایمیل لطف کنید

Sedadar
Tuesday 11 June 2019, 01:56 PM
سلام فایل صوتی کتاب خوان مارتین رو قبلا رو کاست داشتم اما الان سی دی شده ندارم میشه لینک دانلودشو بدید مرسی

- - - Updated - - -

Khodapanah.hamid@gmail.com

vahid2512
Friday 20 December 2019, 01:10 PM
(You can see links before reply)
با سلام، کسی از دوستان می تونه لطف کنه فایل صوتی کتاب خوان مارتین رو برام ایمیل کنه؟
قبلا رو کاست داشتم اما الان سی دی شده ندارم میشه لینک دانلودشو بدید یا به ایمیل زیر بفرستید؟
مرسی
vahid2511@gmail.com

Asgharflamenco
Friday 6 March 2020, 10:11 AM
سلام دوستان من تازه عضو شدم
خیلی دوست‌دارم این فروم‌هنوز‌فعال‌ باشه من تو درس ۵ کتاب خوان مارتین سگریاس فالستای اولش گیر‌کردم‌ اعصابمو خورد کرده کسی‌میتونه کمک کنه

boveiri
Tuesday 17 August 2021, 12:53 AM
hr.boveiri@gmail.com