PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحران سلفژ

balaban
Sunday 17 August 2014, 01:45 AM
سلام دوستان
من در مورد سلفژ مشکلی دارم که راستش کسیو تا حالا اینجوری ندیدم مثل خودم
من با کیبورد تمرین می کنم تمرکز می کنم هر کاری که اساتید میگن رو کردم اما صدا ها تو ذهنم نمیمونن و نمیتونم بخونمشون پدرم دراومده نمیدونم چکار کنم
یه مورد عجیبی هم پیش اومد برام یه جا با سنتور خوندم یکی از اساتید گفت اکثر پرده هات کوکن.خودمم حس کردم صدای این ساز یا ستار بهتر تو ذهنم میره البته یه حس قوی هم بهم میگه که این حس توهمه بزرگیه.
ممنون میشم کمکم کنید/

balaban
Sunday 17 August 2014, 04:33 PM
کسی نیست؟

Rolling_Stone
Tuesday 19 August 2014, 03:57 PM
سلام
ازم خواستی که به تاپیکت جواب بدم. راستش اینکه تا الان جواب ندادم میخواستم ببینم دوستان دیگه که اطلاعاتشون ازم بیشتره جواب بدن
ولی خب بهرحال من چیزایی که میدونم رو میگم

اول اینکه شما چقد سلفژ و ear training کار کردی که برات عجیبه که نمیتونی نت هارو درست بخونی ؟
اگه تازه کاری که اصلن عجیب نیست.
احتمالن قطعات ساده و کوتاهی که لریک دارن رو تمرین میکنی .
مثلن میتونی قبلش فقط گام ماژور رو تمرین کنی اول با یه نت تمرین کن. بعد دو نت و همینجوری جلو برو
و توی هر تمرین هم اول با صدای ساز همزمان بخون و بعد خودت بخون
وقتی داری خودت میخونی اگه اکورد زده بشه برات , خیلی راحت تر میشه. پس اگه امکانش هست اینجوری هم تمرین کن

تمرین سلفژ که هم به گوش و حنجره و البته حافظه مربوط میشه نیاز به تمرین مرتب داره

فرضا در طول روز قراره 1 ساعت سلفژ کار کنی , باید به این نکته ی روش درست تمرین توجه کنی :
اگه این 1 ساعت رو به 3 تقسیم و در 3 وعده ی جدا ( هر بار 20 دقیقه ) تمرین کنی , خیلی خیلی خیلی! بهتر ازینه که 1 ساعت یه جا تمرین کنی! یعنی اولویت با زیاد کردن دفعات تمرین هست نسبت به زیاد کردن دقایق هر وعده تمرین

بازم میگم اگه تازه کاری , غلط و خارج خوندن اصلا عجیب نیست. چه بسا که حرفه ای ترین خواننده هم ممکنه گاهی اشتباه کنن

مورد بعدی گرفتن نتایج متفاوتت از ساز های مختلف بود که اول از همه بگم که مطمئن نیستم در موردش , ولی خب این امر ممکنیه که هر کس با یه ساز خاص و جنس صداش راحت تر باشه .
اگه بازم امتحان میکنی و هربار با یکی از ساز ها درست میخونی خب پس حتمن ممکنه ارتباطی داشته باشه.
به جز قضیه ی جنس صدا ممکنه عامل یا غوامل دیگه هم باعثش شده باشه. اگه استادایی که باهاشون ارتباط داری تمرین با سه تار یا سنتور رو مانعی نمیبینن برای تمرین سلفژت و اهداف منحصذ به فردی که براش داری , پس با همونا تمرین کن بعد کم کم که راه بیوفتی میتونی با سایر ساز ها هم تمرین کنی

balaban
Wednesday 20 August 2014, 01:03 AM
سلام
ممنون از پاسخت
راستش تو سلفژ تازه کارم ولی نمیتونم تازه کار بمونم دانشجو هستم و اکثرا از من بهترن و خوب میخونن و در نتیجه اگه راه نیافتم،میمونم
کلا از چیزایی که با پیانو سر و کار دارن بدم میاد، از خودشم همینطور
حالا باید هم پیانو یاد بگیرم هم سلفژ با پیانو و بدبختیای دیگه
تازه ضعیف بودن نسبت به اکثریت توی سلفژ آدمو بیشتر میسوزونه
ممنونم ازت