PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطوری درامز رو عایق کنم؟

Stealthy
Tuesday 27 January 2015, 03:15 PM
سلام
بهترین راه برای جلوگیری از مزاحمت صدای درامز چیه؟
یه نفر پیشنهاد کرد که باز کنم و توش و با پشم و پارچه و پتو ... پر کنم. حالتی که تو عکس های اینترنتی دیده بودم این بود که روی پوسته ها یه لایه ای مثل ابر چسیونده بودن.
پیشنهاد شما چیه؟ هرچی کم هزینه تر بهتر.
سپاس

FMETAL
Tuesday 27 January 2015, 04:03 PM
سلام
بهترین راه برای جلوگیری از مزاحمت صدای درامز چیه؟
یه نفر پیشنهاد کرد که باز کنم و توش و با پشم و پارچه و پتو ... پر کنم. حالتی که تو عکس های اینترنتی دیده بودم این بود که روی پوسته ها یه لایه ای مثل ابر چسیونده بودن.
پیشنهاد شما چیه؟ هرچی کم هزینه تر بهتر.
سپاس

اگر به اون Pad‌ ها که در سایت‌های خارجی‌ دیدید دسترسی‌ داشته باشید، بهتره. پر کردن با لحاف و دشک (یا تشک) برای Bass Drum امکان پذیره، ولی‌ تا حالا ندیدم کسی‌ Tom-Tom Drum ها، Floor Tom و Snare Drums رو اینجوری پر کرده باشه. و صد البته انداختن لحاف روی High-Hat و Cymbal و Crash Cymbal هم امکان پذیر نیست.

Stealthy
Tuesday 27 January 2015, 06:04 PM
عکسای درام این بنده خدا رو یه نگاه میندازید؟ You can see links before reply
راستی آقا فرشاد، تصمیم گرقتم درامزو نفروشم و خودم استفاده کنم، نبودن مشتری برامون فیض اجباری به همراه داشت.

Kill3rd
Wednesday 8 July 2015, 11:03 PM
من از پد استفاده میکنم با برند vic firth نود درصذ صدا رو میگیره

mrshd_aria
Tuesday 8 September 2015, 07:21 PM
سلام من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.من موقع اجرای بیس درام اهرم ضربه زن رو تا ضربه بعدی روی بیس درام نگه میدارم میخواستم ببینم این طور ضربه زدن درسته؟ و آیا ride/crash همون ride cymbal هست یا نه؟

you3f
Tuesday 8 September 2015, 08:20 PM
سلام من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.من موقع اجرای بیس درام اهرم ضربه زن رو تا ضربه بعدی روی بیس درام نگه میدارم میخواستم ببینم این طور ضربه زدن درسته؟ و آیا ride/crash همون ride cymbal هست یا نه؟
سلام.
برای اجرای کیک از دو روش میشه استفاده کرد، یکی همین روش شما و یکی اینکه بلافاصله بعد از ضربه زدن به عقب برگردونید که صدای شفاف تر یا بقولی باز تری داره. ولی روش شما یه مقدار خفه صدا میده. که بسته به موسیقی ای که مینوازید باید ببینید صدای کدوم روش براتون مناسب تره. مثلا نوازندگان جَز، روش دوم رو بیشتر میپسندن که صدای طبیعی تری داره.

در مورد سوال دومتون هم: Ride یه چیزی هست و Crash چیز دیگه، که هر دو زیر مجموعه ی سنج ها یا Cymbal ها هستند.
مثلا وقتی میگن Ride cymbal یعنی سنج راید. و وقتی میگن Crash cymbal یعنی سنج کرَش.

mrshd_aria
Tuesday 8 September 2015, 10:35 PM
ممنون از جواب شما. من یک ست درامز مپکس خریدم که روی یکی از سنج هاش عبارت ride/crash نوشته شده.میخواستم ببینم این همون راید سیمبال هست یا نه؟

you3f
Wednesday 9 September 2015, 04:09 AM
ممنون از جواب شما. من یک ست درامز مپکس خریدم که روی یکی از سنج هاش عبارت ride/crash نوشته شده.میخواستم ببینم این همون راید سیمبال هست یا نه؟
خواهش میکنم. من درامر نیستم. ولی چیزی که در اجراها و ویدئو ها دیدم محل قرارگیریش همون جای راید هست و استفاده ی راید میکنن ازش.
و چیزی که من دیدم با تکنیک اجرای کرش صدای کرش هم ازش میگیرن.
یعنی با قسمت زنگ ش صدای bell میگیرن. و با زدن نوک استیک به سنج صدای معمول راید رو میگیرن. و با زدن باریکه ی استیک به لبه ی سنج صدای کرش میگرفتن.
به هرحال، من تا حالا پشت درامز ننشستم و ننواختم ولی شما باید سعی کنید ویدئوهای نوازندگی این ساز رو با دقت ببینید و بشنوید و تکنیکاش رو امتحان کنید.
چون خیلی وقته در بخش درامزِ انجمن، کاربری و فعالیتی ندیدم گفتم شما بی جواب نمونی. وگرنه مسلما دوستان درامر خیلی بهتر و دقیقتر میتونند راهنماییتون کنن.

avm
Thursday 29 October 2015, 05:32 PM

معمولا سنج هایی که روی ساز میدن، به اصطلاح مشقی هست برای اینکه هنر جو هزینه زیاد نکنه. کلا سنج های کرش راید یه چیزی بین کرش و راید هستند یعنی چی؟ معمولا راید سنج سنگینتر و کرش ها سبک و نازک هستند نسبت به راید. پس سنجهایی که کرش راید هستند معمولا به ضخامت راید نیستند و همچنین به ظرافت کرش، که شما بتونی هر دو منظوره استفاده کنی!
امیدوارم مفید بوده باشه برات.
مرسی ارسلان

armandelta2002
Friday 13 November 2015, 07:37 AM
چرا بجای عایق کردن درام چوب ها رو عایق نمیکنین ؟ تا جایی این کار رو ادامه بدید که به برگشت چوب پس از اسابت به سطح مشکلی به وجود نیاره (تو سرعت بالا این روش زیاد کاربردی نیست)