PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دروس کتاب "شیوه نی نوازی" استاد کیانی نژاد (عکس صوت ویدئو)

doday
Saturday 14 February 2015, 09:40 AM
سلام خدمت همه دوستان و عزیزان علاقمند به نی و نی نواز

دلیل اینکه موضوع جداگانه ای برای این بحث انتخاب کردم اینه که این تاپیک مخصوص ارائه فایلها و تصاویر یا ویدئوی آموزشی مربوط به درس ها و نکته های کتاب استاد کیانی نژاد باشه. چون قبلا فایل های صوتی رو در تاپیک دیگری میذاشتم و اونجا جای بحث و گفتگو هم شده بود، فابل های گذاشته شده توی صفحات مختلف، پراکنده میشدن که کار برای پیدا کردنشون مشکل میشد. فقط خواستم بتونم فایل ها رو هربار در پست اول قرار بدم که دسترسی بهشون آسون باشه. برای پیگیری بحث ها میتونید به این تاپیک مراجعه کنید:

آموزش کتاب شیوه نی نوازی استاد محمد علی کیانی نژاد (You can see links before reply)

تصاویر گرفته و اسکن شده از دروس این کتاب:

دروس 1 تا 41 (You can see links before reply)
دروس 42 تا 77 (You can see links before reply)
دروس 78 تا 91 (You can see links before reply)
دروس 92 تا 101 (You can see links before reply)
دروس 102 تا 106
(You can see links before reply)دروس 107 تا 109
(You can see links before replyدروس_107تا_109.rar.htm)

آموزش روش نفس گیری و دمیدن در نی، کتاب شیوه نی نوازی (You can see links before reply %DB%8C%D8%B1%DB%8C.rar.htm)

فایل های صوتی درس ها:
برای اجرای حالت پیوسته(لگاتو) درس ها ابتدا حالت استاکاتو رو تمرین کنید بعد که آهنگ اون درس به گوشتون آشنا شد در حالت لگاتو اجرا کنید.

درس 1 (You can see links before reply)
درس 2 (You can see links before reply)
درس 3 (You can see links before reply)
درس 4 (You can see links before reply)
درس 5 (استاکاتو) (You can see links before reply)
درس 5 (لگاتو) (You can see links before reply)
درس 6 (You can see links before reply)
درس 7 (You can see links before reply)
درس 8 (You can see links before reply)
درس 9 (You can see links before reply)
دروس 10 تا 16 (You can see links before reply %D9%88%D9%87_%D9%86%DB%8C_%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2 %DB%8Cr.rar.htm)
دروس 17 تا 22 (You can see links before reply %D9%88%D9%87_%D9%86%DB%8C_%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2 %DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF_%DA%A9%DB%8C %D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF.rar.ht m)
درس 23 (You can see links before reply)
درس 24 (You can see links before reply)
درس 25 (You can see links before reply)
درس 26 (استاکاتو) (You can see links before reply)
درس 26 (لگاتو) (You can see links before reply)
درس 27 (لگاتو) (You can see links before reply)
چون درس 27 حالت نواختن نت ها شبیه درس 26 هست لذا فقط حالت لگاتو یا پیوسته اون رو اجرا کردم
درس 28 (استاکاتو) (You can see links before reply)
درس 28 (لگاتو) (You can see links before reply)
درس 29 (استاکاتو) (You can see links before reply)
درس 30 (استاکاتو) (You can see links before reply)
درس 30 (لگاتو)
(You can see links before reply)در درس 30 که گذاشتم در میزان آخر "دولا خط تکرار" هست که باید درس رو از ابتدا دوباره تکرار کرد که بنده فقط برای آشنایی با نحوه نواختن نتها، فقط یکبار درس رو اجرا کردم
درس 31 (You can see links before reply)
درس 32 (You can see links before reply)
طریقه نواختن درس 32 در صفحه خودش اومده فقط برای درست اجرا کردنش، خودتون با قلم همه میزان ها رو طبق توضیحی که داده شده به شکل میزان اول در بیارید

گفتم اگه دوستان لگاتوی درس ها رو خودشون تمرین کنن بهتر باشه. نکته اینکه دقت کنین در لگاتو باید همون آهنگی رو که در استاکاتو اجرا میکنین بشنوین.

ادامه دارد...

خوشحال میشم دوستان در مورد این کار که هر چند کوچیکه نظر بدن یا از گزینه تشکر استفاده کنن تا بدونیم چند نفر از این کار استقبال یا استفاده کردند. ممنون

kiannnn
Monday 16 February 2015, 02:49 PM
سلام دوست عزیز. از زحماتتون ممنونیم. کار شما خیلی به دوستان مبتدی کمک میکنه.
فقط اینکه آنچه از همه بیشتر کمک کننده است، فایل اجرای درسهای کتابه که متاسفانه فقط تا درس 28 اجرا شده. اگر تعداد زیادی از درسها هم اجرا بشه و فایل دانلودش گذاشته بشه بسیار مفید و مورد استفاده برای هنرجویان خواهد بود
با سپاس مجدد

soozney
Monday 16 February 2015, 07:21 PM

دلیل اینکه موضوع جداگانه ای برای این بحث انتخاب کردم اینه که این تاپیک مخصوص ارائه فایلها و تصاویر یا ویدئوی آموزشی مربوط به درس ها و نکته های کتاب استاد کیانی نژاد باشه. چون قبلا فایل های صوتی رو در تاپیک دیگری میذاشتم و اونجا جای بحث و گفتگو هم شده بود، فابل های گذاشته شده توی صفحات مختلف، پراکنده میشدن که کار برای پیدا کردنشون مشکل میشد. فقط خواستم بتونم فایل ها رو هربار در پست اول قرار بدم که دسترسی بهشون آسون باشه. برای پیگیری بحث ها میتونید به این تاپیک مراجعه کنید:

آموزش کتاب شیوه نی نوازی استاد محمد علی کیانی نژاد (You can see links before reply)

(چند روز آینده درسهای 107 و 108 و 109 هم گذاشته میشه)

دروس 102 تا 106
(You can see links before reply)

فایل های صوتی درس ها:
برای اجرای حالت پیوسته(لگاتو) درس ها ابتدا حالت استاکاتو رو تمرین کنید بعد که آهنگ اون درس به گوشتون آشنا شد در حالت لگاتو اجرا کنید.

دروس 10 تا 16 (You can see links before reply %D9%88%D9%87_%D9%86%DB%8C_%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2 %DB%8Cr.rar.htm)
دروس 17 تا 22 (You can see links before reply %D9%88%D9%87_%D9%86%DB%8C_%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B2 %DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF_%DA%A9%DB%8C %D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF.rar.ht m)
چون درس 27 حالت نواختن نت ها شبیه درس 26 هست لذا فقط حالت لگاتو یا پیوسته اون رو اجرا کردم

ادامه دارد...

خوشحال میشم دوستان در مورد این کار که هر چند کوچیکه نظر بدن یا از گزینه تشکر استفاده کنن تا بدونیم چند نفر از این کار استقبال یا استفاده کردند. ممنون

با سلام
در ابتدا تشکر می کنم از شما که زحمت این درس ها رو برای دوستان می کشید ولی اگه یادتون باشه بنده قبلا چندین مطلب در ارتباط با اینکه نی آموزهای مبتدی بهتره یکی دو سال اول بانت کار نکنن چون این کار باعث می شه تمرکزشون از نفس گیری و صداسازی درست به طرف نت ها جلب بشه که باعث ناقص یاد گرفتن نی می شه و در اینده حتی با یاد گرفتن نت ها در نوع و زیبایی صدای نی به مشکل می خورن این مطلبی هست که نظر بنده به شخصه نیست بلکه بزرگترین اساتید نی به این شیوه نی آموخته اند و تجربه ثابت کرده حتی بعد از یاد گرفتن صداسازی و تسلط به همه صداها بهتره نی آموز با نت ها از طریق گوش دادن به نی نوازی های مختلف اساتید آشنا شود این روش که اساتید بزرگ هم بهره بردن باعث میشه حتی بدون یاد گرفتن نت ها قطعات مختلف نی نواز بتونه بنوازه چون دیگه از طریق گوش نت ها رو از هم تشخیص می ده بنده نیز به همین صورت جلو رفتم و جالب اینکه بدون یاد گرفتن بصری نت ها هر قطعه ای از نی نوازی اساتید رو که می شنوم می تونم با نی اجرا کنم پس بهتره نی نوازان مبتدی تا یاد گرفتن کامل صداسازی سراغ نت ها نروند بازم هم تاکید می کنم این صرفا نظر بنده نیست بلکه با مطالعه ای که به نظرات اساتید مختلف و تجربه شان داشتم عرض کردم در هر صورت باز هم از زحمات شما دوست عزیز ممنونم

doday
Wednesday 18 February 2015, 08:11 PM
سلام دوست عزیز. از زحماتتون ممنونیم. کار شما خیلی به دوستان مبتدی کمک میکنه.
فقط اینکه آنچه از همه بیشتر کمک کننده است، فایل اجرای درسهای کتابه که متاسفانه فقط تا درس 28 اجرا شده. اگر تعداد زیادی از درسها هم اجرا بشه و فایل دانلودش گذاشته بشه بسیار مفید و مورد استفاده برای هنرجویان خواهد بود
با سپاس مجدد
سلام بر شما
خوش اومدی
از ابتدا که قرار شد درسها رو اجرا کنم گفتم به صورت هفتگی و آخر هر هفته یک درس رو اجرا و آپلود میکنم و الان هم به همین صورت هست. گرچه بنده تا درس 41 تونستم ادامه بدم و چندتا درس از درسای بعدی که خودم تمرینشون کردم.
امیدوارم مفید واقع بشه
ممنون از حسن توجهت

doday
Thursday 19 February 2015, 12:14 PM
با سلام
در ابتدا تشکر می کنم از شما که زحمت این درس ها رو برای دوستان می کشید ولی اگه یادتون باشه بنده قبلا چندین مطلب در ارتباط با اینکه نی آموزهای مبتدی بهتره یکی دو سال اول بانت کار نکنن چون این کار باعث می شه تمرکزشون از نفس گیری و صداسازی درست به طرف نت ها جلب بشه که باعث ناقص یاد گرفتن نی می شه و در اینده حتی با یاد گرفتن نت ها در نوع و زیبایی صدای نی به مشکل می خورن این مطلبی هست که نظر بنده به شخصه نیست بلکه بزرگترین اساتید نی به این شیوه نی آموخته اند و تجربه ثابت کرده حتی بعد از یاد گرفتن صداسازی و تسلط به همه صداها بهتره نی آموز با نت ها از طریق گوش دادن به نی نوازی های مختلف اساتید آشنا شود این روش که اساتید بزرگ هم بهره بردن باعث میشه حتی بدون یاد گرفتن نت ها قطعات مختلف نی نواز بتونه بنوازه چون دیگه از طریق گوش نت ها رو از هم تشخیص می ده بنده نیز به همین صورت جلو رفتم و جالب اینکه بدون یاد گرفتن بصری نت ها هر قطعه ای از نی نوازی اساتید رو که می شنوم می تونم با نی اجرا کنم پس بهتره نی نوازان مبتدی تا یاد گرفتن کامل صداسازی سراغ نت ها نروند بازم هم تاکید می کنم این صرفا نظر بنده نیست بلکه با مطالعه ای که به نظرات اساتید مختلف و تجربه شان داشتم عرض کردم در هر صورت باز هم از زحمات شما دوست عزیز ممنونم

سلام
من کسی رو مجبور نکردم بیاد این تاپیک دوست عزیز. چیزی رو که خودم بلد هستم دوس داشتم به بقیم یاد بدم. این تاپیک هیچ منافاتی با حرفای شما نداره که اینهمه توضیح دادی دوست خوبم. با توجه به حرفای شما پس در بخش نی هیچ کس هیچ فعالیتی نباید بکنه و همه در مورد صدا سازی صحبت کنیم!!! شما داری در مورد صداسازی فعالیت میکنی و این خیلی خوبه. منم دارم دروسی رو که بلدم در اختیار علاقمندان میذارم. دیگه یاد گرفتن یا نگرفتن این درس ها یا صدا سازی درست ساز بستگی به همت خودشون داره. گرچه تا جایی که کمکی از دستمون بر بیاد دریغ نمیکنیم.

doday
Thursday 19 February 2015, 01:33 PM
لگاتوی درسهای 26 تا 28 رو بصورت زیر تقسیم بندی کردم.( نت هایی که زیر آنها خط اتصال قرار دارند به صورت پیوسته و با نفس ممتد نواخته میشن)
11092

soozney
Thursday 19 February 2015, 03:34 PM
سلام
من کسی رو مجبور نکردم بیاد این تاپیک دوست عزیز. چیزی رو که خودم بلد هستم دوس داشتم به بقیم یاد بدم. این تاپیک هیچ منافاتی با حرفای شما نداره که اینهمه توضیح دادی دوست خوبم. با توجه به حرفای شما پس در بخش نی هیچ کس هیچ فعالیتی نباید بکنه و همه در مورد صدا سازی صحبت کنیم!!! شما داری در مورد صداسازی فعالیت میکنی و این خیلی خوبه. منم دارم دروسی رو که بلدم در اختیار علاقمندان میذارم. دیگه یاد گرفتن یا نگرفتن این درس ها یا صدا سازی درست ساز بستگی به همت خودشون داره. گرچه تا جایی که کمکی از دستمون بر بیاد دریغ نمیکنیم.

با سلام
دوست من خوبه یه بارم پیام بنده رو با دقت بخونین و منظور بنده رو دقیق متوجه بشین بنده بابت کار و زحمتی که برای دیگر دوستان می کشین در پیام قبلی ازتون تشکر کردم و بازم می کنم و بنده نگفتم کار اشتباهی می کنین که شما جواب بنده رو به این صورت دادین اگه منظور بنده رو درست متوجه شده باشین به این مسئله تاکید داره که چون بیشتر افرادی که از این سایت بازدید می کنن به استاد دسترسی ندارن و مبتدی هستن و وقتی مطالبی رو که دوستانی مثل شما و بنده جهت راهنمای دیگران قرار می دیم می بینین الگوگیری می کنن پس بهتره هر مطلبی رو که قرار می دیم مشخص کنیم چه کسایی و در چه سطحی می تونن از این دروس استفاده کنن دیگه کسی که هنوز دو سه روز با نی آشنا نشده نیاد روی نت کار کنه و بعدا به مشکل بخوره بی شک نیت شما و بنده و همه دوستان کمک به دیگران هست و تجربیاتی که داریم ولی بهتره تجربیاتی رو انتقال می دیم در راستای اصول نوازندگی درست باشد حتی در سازهای دیگه هم یه مبتدی باید چندین ماه روی نحوه درست به دست گرفتن ساز تمرین کنه وقتی کسی که هنوز صدای ساز رو بخوبی نمی تونه دربیاره و میاد میره سراغ کار با نت ها خوب معلومه بعد چند مدت از ادامه کار نا امید میشه بنده خودم یک مبتدی هستم و تا حالا اگه هر مطلبی رو در این سایت بهش پرداختم تمام اصول نی نوازی و فرمایشات اساتید کار هستش باز هم تاکید می کنم دروسی که قرار می دهید بسیار هم مفید هستن ولی بهتره اشاره ای به افرادی که می تونن از این دروس استفاده کنن داشته باشین تا حداقل افراد مبتدی به اشتباد نیافتن

doday
Thursday 19 February 2015, 06:03 PM
با سلام
دوست من خوبه یه بارم پیام بنده رو با دقت بخونین و منظور بنده رو دقیق متوجه بشین بنده بابت کار و زحمتی که برای دیگر دوستان می کشین در پیام قبلی ازتون تشکر کردم و بازم می کنم و بنده نگفتم کار اشتباهی می کنین که شما جواب بنده رو به این صورت دادین اگه منظور بنده رو درست متوجه شده باشین به این مسئله تاکید داره که چون بیشتر افرادی که از این سایت بازدید می کنن به استاد دسترسی ندارن و مبتدی هستن و وقتی مطالبی رو که دوستانی مثل شما و بنده جهت راهنمای دیگران قرار می دیم می بینین الگوگیری می کنن پس بهتره هر مطلبی رو که قرار می دیم مشخص کنیم چه کسایی و در چه سطحی می تونن از این دروس استفاده کنن دیگه کسی که هنوز دو سه روز با نی آشنا نشده نیاد روی نت کار کنه و بعدا به مشکل بخوره بی شک نیت شما و بنده و همه دوستان کمک به دیگران هست و تجربیاتی که داریم ولی بهتره تجربیاتی رو انتقال می دیم در راستای اصول نوازندگی درست باشد حتی در سازهای دیگه هم یه مبتدی باید چندین ماه روی نحوه درست به دست گرفتن ساز تمرین کنه وقتی کسی که هنوز صدای ساز رو بخوبی نمی تونه دربیاره و میاد میره سراغ کار با نت ها خوب معلومه بعد چند مدت از ادامه کار نا امید میشه بنده خودم یک مبتدی هستم و تا حالا اگه هر مطلبی رو در این سایت بهش پرداختم تمام اصول نی نوازی و فرمایشات اساتید کار هستش باز هم تاکید می کنم دروسی که قرار می دهید بسیار هم مفید هستن ولی بهتره اشاره ای به افرادی که می تونن از این دروس استفاده کنن داشته باشین تا حداقل افراد مبتدی به اشتباد نیافتن
توضیحاتی رو که شما در پست اولتون دادی قبول دارم ولی طرز بیان شما جوری هست که انگار من میخوام دوستان رو از اصول نوازندگی دور کنم چون روی صحبت شما با بنده بود. احتیاج به اینهمه نوشتن نبود شما یه توضیح کوتاه در ادامه حرفای من مینوشتی که دوستان بدونن اولین چیز در نی نوازی صدای خوب هست نه اینکه انگشت اتهام به طرف بنده دراز کنی. حرفای من با توجه به برداشتی که از حرفای شما کردم بود.

- - - Updated - - -

هر تاپیکی جای بحث خودشو داره. مطمئنا هر کسی دنبال صدا سازی و اصول نی باشه بحث مربوطه رو پیدا میکنه که بنده آدرس اون تاپیک رو در پست اول گذاشتم.
ولی همینجور که کاربر soozney گفتن یه توضیحی بدم که این درسا برای کسایی هست که کلاس میرن و بحث صداسازی و اصول اولیه نی نوازی رو پشت سر گذاشتن

soozney
Thursday 19 February 2015, 06:58 PM
توضیحاتی رو که شما در پست اولتون دادی قبول دارم ولی طرز بیان شما جوری هست که انگار من میخوام دوستان رو از اصول نوازندگی دور کنم چون روی صحبت شما با بنده بود. احتیاج به اینهمه نوشتن نبود شما یه توضیح کوتاه در ادامه حرفای من مینوشتی که دوستان بدونن اولین چیز در نی نوازی صدای خوب هست نه اینکه انگشت اتهام به طرف بنده دراز کنی. حرفای من با توجه به برداشتی که از حرفای شما کردم بود.

- - - Updated - - -

هر تاپیکی جای بحث خودشو داره. مطمئنا هر کسی دنبال صدا سازی و اصول نی باشه بحث مربوطه رو پیدا میکنه که بنده آدرس اون تاپیک رو در پست اول گذاشتم.
ولی همینجور که کاربر soozney گفتن یه توضیحی بدم که این درسا برای کسایی هست که کلاس میرن و بحث صداسازی و اصول اولیه نی نوازی رو پشت سر گذاشتن

دوست عزیز تو مطالبی که بنده خدمت شما عرض کردم هیچ گونه تهمتی به شما نزدم و ایرادی هم نگرفتم بلکه تشکرم کردم چون شما خوب دروس استاد کیانی نژاد رو برای دوستان می زارین از خودتون که نمی زارین فقط بنده منظورم افراد مبتدی بود چون اطلاعی ندارن از اصول یادگیری نی نوازی فکر می کنن باید از اول برن سمت نت و دلیل که اومدم تو این پست و این مطلب رو گذاشتم به خاطر این بود که چون تعدادی از دوستان مبتدی عضو این سایت با بنده تماس گرفتن و گفتن که در کار کردن با نت ها به مشکل خوردن و راهنمایی خواستن در صورتی که نمی تونن صدای نی رو در بیارن بنده در راستای همین مطلب به اون ها متذکر شدم دروسی که شما در این سایت قرار می دین برای افرادی که به صداسازی مسلط نیستن پیشنهاد نمیشه از همین رو این مطالب رو عرض کردم والا هیچ گونه غرضی در کار نیست
موفق باشید

doday
Sunday 22 February 2015, 10:29 AM
درس 29 اضافه شد

doday
Monday 23 February 2015, 12:43 PM
پیشنهاد میکنم دوستان اجرای خودشون از این درسا رو بذارن تا از اجرای هم بیشتر استفاده کنیم
اگه قرار باشه فقط من تو این تاپیک پست بذارم که خیلی ناامید کنندست.

doday
Monday 9 March 2015, 12:22 PM
بعد از دوهفته گرفتاری و مشغله زندگی انشالا چندتا درس رو همزمان برای دوستان میذارم

doday
Tuesday 10 March 2015, 07:11 PM
درس 30 به صورت استاکاتو و لگاتو و درس 31 اضافه شدند.
نکته اینکه در درس 30 در حالت لگاتو، بین نتهای همنام از تکنیک "اشاره" استفاده شده.
تصویر زیر طریقه نواختن لگاتوی درسهای 29 و 30 رو نشون میده

You can see links before reply

kopoloo
Thursday 12 March 2015, 08:52 AM
دوستان عزیز اگر امکان دارد صفحات اول کتاب کیانی نژاد که طریقه صداسازی را توضیح داده اسکن کنید و در سایت قرار دهید ممنون میشم

doday
Thursday 12 March 2015, 10:35 AM
دوستان عزیز اگر امکان دارد صفحات اول کتاب کیانی نژاد که طریقه صداسازی را توضیح داده اسکن کنید و در سایت قرار دهید ممنون میشم
شما میتونی طریقه صدا سازی رو از طریق آموزش تصویری که استاد کیانی نژاد توضیح دادن یاد بگیری که توی اینترنت میتونی پیدا کنی ولی با این حال از این صفحات عکس میگرم و ان شاا... تا فردا براتون میذارم

doday
Thursday 12 March 2015, 09:47 PM
دوست عزیز اسکن صفحات "طریقه نفس گیری و دمیدن در ساز" رو براتون توی پست اول قرار دادم ایشالا که استفاده کنید
در ضمن درسهای 107 تا 109 هم اسکن شده که در ادامه بقیه دروس در پست اول گذاشتم

kopoloo
Thursday 12 March 2015, 10:10 PM
دوست عزیز اسکن صفحات "طریقه نفس گیری و دمیدن در ساز" رو براتون توی پست اول قرار دادم ایشالا که استفاده کنید
در ضمن درسهای 107 تا 109 هم اسکن شده که در ادامه بقیه دروس در پست اول گذاشتم

بسیار ممنون دوست عزیز فقط سوالم این هست من صدای نی رو به روش ه بطور واضح دست باز درمی اورم ولی وقتی انگشت گذاری
میکنم صدا ناواضح و با هوا می شود و وقتی انگشت لا و سل را تکان میدهم صدا تغییر میکند و با تکان دادن انگشتهای دیگر صدا تغییر نمیکند
علت چیست و چگونه مشکل را برطرف کنم؟

doday
Friday 13 March 2015, 03:24 PM
بسیار ممنون دوست عزیز فقط سوالم این هست من صدای نی رو به روش ه بطور واضح دست باز درمی اورم ولی وقتی انگشت گذاری
میکنم صدا ناواضح و با هوا می شود و وقتی انگشت لا و سل را تکان میدهم صدا تغییر میکند و با تکان دادن انگشتهای دیگر صدا تغییر نمیکند
علت اینکه در دست بسته صدای نی ناواضح و با هواست دمیدن بیش از حد هست. شما موقع دمیدن در سوراخهای "ر" و "دو" شدت دمیدن رو نسبت به سوراخهای دیگه کم کنید. مصمم نباشید که از ابتدا صدای دو سوراخ آخر قوی و شفاف باشه. کم کم و با تمرین زیاد به صدای اصلی دست بسته میرسین. در مورد سوراخهای سل و لا متوجه منظورتون نشدم که توضیحی بدم. شما منظورتون اینه که از حالت دست بسته وقتی انگشت لا یا سل رو برمیدارین صدای غیر طبیعی میده؟ یا منظورتون چیز دیگه ای بود؟

soozney
Friday 13 March 2015, 04:47 PM

دوست عزیز شما شیوه درست صداسازی رو بلد نیستید برای همین به این مشکلات بر می خورید تمام مواردی رو که عرض کردید نشان از نا آشنا بودن شما با صداسازی درست هست درآمدن صدای از تمام سوراخ خای نی به صورت یکسان دقیقا وابسته به نوع صداسازی شما دارد نه زیاد و کم دمیدن در نی ، زیاد و کم دمیدن در نی قدرت صدا رو پایین و بالا و یا نوع صدا رو تغییر می دهد خواهشا دقت کنید این نوع صداسازی درست است که باعث می شه صدای تمام نت ها رو واضح داشته باشین

doday
Friday 13 March 2015, 07:05 PM
حرف شما درسته معبود جان. ولی این یه مشکل عمومی هست که اکثر کسایی که تازه نی مینوازن با اون مواجه میشن. بنده هم از این ماجرا مستثنا نبودم و اوایل کار برای درآوردن صدای "دو" خیلی مشکل داشتم. اما به مرور و با تمرین بر طرف شد. حتی این قضیه رو هم استادی که قبلا داشتم و هم آقای فردین زارعی که کلیپ هاشو گوش دادم بیان میکنن که برای سوراخ "دو" ابتدا کمتر بدمیم تا کم کم بتونیم مثل بقیه سوراخها با دمیدن مناسب صداشو ایجاد کنیم.
شما از همون ابتدا نت "دو" یا "ر" رو مثل بقیه نت ها اجرا میکردی؟

- - - Updated - - -

درس 32 اضافه شد

soozney
Friday 13 March 2015, 07:23 PM
حرف شما درسته معبود جان. ولی این یه مشکل عمومی هست که اکثر کسایی که تازه نی مینوازن با اون مواجه میشن. بنده هم از این ماجرا مستثنا نبودم و اوایل کار برای درآوردن صدای "دو" خیلی مشکل داشتم. اما به مرور و با تمرین بر طرف شد. حتی این قضیه رو هم استادی که قبلا داشتم و هم آقای فردین زارعی که کلیپ هاشو گوش دادم بیان میکنن که برای سوراخ "دو" ابتدا کمتر بدمیم تا کم کم بتونیم مثل بقیه سوراخها با دمیدن مناسب صداشو ایجاد کنیم.
شما از همون ابتدا نت "دو" یا "ر" رو مثل بقیه نت ها اجرا میکردی؟

- - - Updated - - -

درس 32 اضافه شد

با سلام
بله درسته این یه مشکل هست که دامن کسایی رو می گیره که قبل اینکه نفس گیری درست رو یاد بگیرن با عجله یکراست می رن سراغ نی و حتی بدون اینکه نحوه درست دمیدن در نت های بالا (لا ، سل و فا) و نت های پایین نی (دو و ر) رو بدونن به هر صورتی می خوان ار تمام نت ها صدا در بیاد در صورتی که باید هنگام دمیدن اونم درست برای نت های پایین لب به طرف جلو کشیده بشه و برای نت های بالا لب برگرده به حالت اول - در رابطه بله بنده از اوایل صدا رو از تمام سوراخ ها در می آوردم چون همین موضوع رو رعایت می کردم در ضمن دوست من اگه یادتون باشه بنده قبلا هم گفتم همون اوایل صداسازی بنده با طول نی های بلند مثل ر کوک تمام صدا ها رو در می آوردم همین امر باعث شد صداسازیم و صدای نیم از اول قوی باشه در مورد آقای زارعی هم بنده کلیپ هاشونو نگاه کردم خوب بود ولی به بعضی از مطالب مهم اشاره نکردن مثل نحوه مدیریت صدا با لب ، استفاده از حرف پ ، تسلط به صداسازی و آشنایی گوشی با نت ها بعدش یادگیری نت ها

kopoloo
Friday 13 March 2015, 08:19 PM
علت اینکه در دست بسته صدای نی ناواضح و با هواست دمیدن بیش از حد هست. شما موقع دمیدن در سوراخهای "ر" و "دو" شدت دمیدن رو نسبت به سوراخهای دیگه کم کنید. مصمم نباشید که از ابتدا صدای دو سوراخ آخر قوی و شفاف باشه. کم کم و با تمرین زیاد به صدای اصلی دست بسته میرسین. در مورد سوراخهای سل و لا متوجه منظورتون نشدم که توضیحی بدم. شما منظورتون اینه که از حالت دست بسته وقتی انگشت لا یا سل رو برمیدارین صدای غیر طبیعی میده؟ یا منظورتون چیز دیگه ای بود؟
دوست عزیز وقتی سوراخ سل و لا را میگیرم صدای نت درست در می اید ولی در نتهای بعدی مشکل دارم بله وقتی دمیدن رو کم میکنم یعنی شدت هوا رو کم میکنم صدای تمام نت ها در می اید ولی با هوا و ناواضح هست چگونه مشکل رو برطرف کنم کیانی نژاد هم خوب توضیح نمیده تو کلیپ تصویریش خود کیانی نژاد سیبیل داره نمیشه فرم لب و دهان رو دید خیلی خوب توضیح نمیده

- - - Updated - - -

دوستان من صدای نی رو به روش لبی یا چوپانی که عربها می نوازند دراوردم ولی صدا بسیار زیر و تیز هست و وقتی میخواهم نت بزنم فقط صدای تیزی که شبیه سوت هست از نی میاید و صدای نت نمیدهد چکار کنم که با این روش نت بزنم؟

در ضمن کسانی که میگویند روش لبی منسوخ شده من ویدیوی یک نوازنده عرب رو دیدم که تمام صداهای روش دندانی رو با روش لبی میزد
ولی کار خیلی سختیه

doday
Saturday 14 March 2015, 11:53 AM
با سلام
بله درسته این یه مشکل هست که دامن کسایی رو می گیره که قبل اینکه نفس گیری درست رو یاد بگیرن با عجله یکراست می رن سراغ نی و حتی بدون اینکه نحوه درست دمیدن در نت های بالا (لا ، سل و فا) و نت های پایین نی (دو و ر) رو بدونن به هر صورتی می خوان ار تمام نت ها صدا در بیاد در صورتی که باید هنگام دمیدن اونم درست برای نت های پایین لب به طرف جلو کشیده بشه و برای نت های بالا لب برگرده به حالت اول - در رابطه بله بنده از اوایل صدا رو از تمام سوراخ ها در می آوردم چون همین موضوع رو رعایت می کردم در ضمن دوست من اگه یادتون باشه بنده قبلا هم گفتم همون اوایل صداسازی بنده با طول نی های بلند مثل ر کوک تمام صدا ها رو در می آوردم همین امر باعث شد صداسازیم و صدای نیم از اول قوی باشه در مورد آقای زارعی هم بنده کلیپ هاشونو نگاه کردم خوب بود ولی به بعضی از مطالب مهم اشاره نکردن مثل نحوه مدیریت صدا با لب ، استفاده از حرف پ ، تسلط به صداسازی و آشنایی گوشی با نت ها بعدش یادگیری نت ها
خوشحالم این بحث رو پیگیری میکنی. در اینکه شما میگی نفس گیری و دمیدن باید صحیح انجام بشه شکی نیست منم موافقم.
بالاخره برای بدست آوردن صدای مطلوب از نی فقط دونستن روش صحیح کافی نیست و این کار به تمرین زیادم نیاز داره، مثل خود شما که میگی با نی های مختلف کار کردی تا صدا سازیتون قوی شده. به عنوان مثال کسی که میخواد ماشین سواری یاد بگیره حتی اگه تمام اصول رو به صورت تئوری بلد باشه و هر چقدرم براش توضیح بدی بازم تا پشت فرمون نشینه و تجربه نکنه نمیتونه راننده خوبی بشه.

doday
Saturday 14 March 2015, 12:15 PM
دوست عزیز وقتی سوراخ سل و لا را میگیرم صدای نت درست در می اید ولی در نتهای بعدی مشکل دارم بله وقتی دمیدن رو کم میکنم یعنی شدت هوا رو کم میکنم صدای تمام نت ها در می اید ولی با هوا و ناواضح هست چگونه مشکل رو برطرف کنم کیانی نژاد هم خوب توضیح نمیده تو کلیپ تصویریش خود کیانی نژاد سیبیل داره نمیشه فرم لب و دهان رو دید خیلی خوب توضیح نمیده

- - - Updated - - -

دوستان من صدای نی رو به روش لبی یا چوپانی که عربها می نوازند دراوردم ولی صدا بسیار زیر و تیز هست و وقتی میخواهم نت بزنم فقط صدای تیزی که شبیه سوت هست از نی میاید و صدای نت نمیدهد چکار کنم که با این روش نت بزنم؟

در ضمن کسانی که میگویند روش لبی منسوخ شده من ویدیوی یک نوازنده عرب رو دیدم که تمام صداهای روش دندانی رو با روش لبی میزد
ولی کار خیلی سختیه

در اکثر نی ها بخصوص با نی های "فا" و "فا دیز" و " سل" که بنده تجربه کار داشتم صدای سوراخ"فا" بسیار عالی تر از بقیه است و اینجور میشه گفت که ایجاد صدای شفاف این نت زحمت کمتری داره. صدای ناصاف با تمرین زیاد به مرور کمتر و صدای نی بیشتر میشه. فقط باید حوصله و پشتکار داشت. البته علاوه بر روش صحیح دمیدن، مرغوبیت نی و شکل دهان و دندان و کام شما هم بی تاثیر نیست ولی همه اینها وقتی شما با نی اجین شدید بر طرف میشه.
در مورد طریقه گذاشتن نی ی توضیح مختصر بدم: شما اگه مثلا نی رو نیمه راست دهان میگذارید باید همین طرف رو با لب بپوشونید تا هوا از این سمت اصلا خارج نشه. وقتی نی رو داخل دهان گذاشتین سعی کنید تمرکز کنید که تمام هوا از سمتی که بسته هست و از لبها به داخل نی پرتاب بشه مثل حالتی که حرف"پ" رو با یک طرف دهان تلفظ میکنید. نکته دوم اینکه هر چقدر دهان در سمتی که نیمه باز هست تنگ تر و دندانها فاصله کمتری داشته باشن نتیجه بهتری میشه گرفت. باید تا وقتی که همه این موراد دونه به دونه ملکه ذهن بشن جلوی آینه تمرین کرد تا اشکالات خودمونو ببینیم و بر طرف کنیم. یه نکته که خیلی مهمه و تجربه شخصیمه اینکه شما هر جا دیدید اصولی رو که به صورت تئوری یاد گرفتید رعایت نمیکنید همونجا تمرین رو متوقف و دوباره با تمرکز روی حالت صحیح، تمرین رو ادامه بدید، هیچ وقت با تمرین و حالت نوازندگی اشتباه هرچند کوچیک باشه تمرین رو ادامه ندید

doday
Saturday 14 March 2015, 12:26 PM

ولی کار خیلی سختیه
در مورد نی چوپانی بنده تجربه ای نداشتم. البته سعی کردم یاد بگیرم که فرصت تمرین زیاد نداشتم. بله به صدا در آوردن نی به صورت لبی بسیار سختتر از نی دندانی هست. البته در نی چوپانی همراه با صدای نی صدای زمزمه خود نوازنده هم همراشه و تنها صدای نی نیست.
روش لبی چون از شفافیت بالایی بر خوردار نیست کمتر استفاده میشه و جای خودشو به روش دندانی داده البته اگه کسی بتونه از این روش همزمان با روش دندانی استفاده کنه بسیار تکنیک قشنگی هست. که تا جایی شنیدم فقط استاد حسن ناهید که کلیپش هم موجود هست از هر دو روش لبی و دندانی به طور همزمان استفاده میکردند

soozney
Saturday 14 March 2015, 07:53 PM
خوشحالم این بحث رو پیگیری میکنی. در اینکه شما میگی نفس گیری و دمیدن باید صحیح انجام بشه شکی نیست منم موافقم.
بالاخره برای بدست آوردن صدای مطلوب از نی فقط دونستن روش صحیح کافی نیست و این کار به تمرین زیادم نیاز داره، مثل خود شما که میگی با نی های مختلف کار کردی تا صدا سازیتون قوی شده. به عنوان مثال کسی که میخواد ماشین سواری یاد بگیره حتی اگه تمام اصول رو به صورت تئوری بلد باشه و هر چقدرم براش توضیح بدی بازم تا پشت فرمون نشینه و تجربه نکنه نمیتونه راننده خوبی بشه.

دوست من بنده در پیام های قبلی خیلی به این نکته تاکید کردم تمرین زیاد اصلا ضامن خوب نی نوازی کردن نیست بلکه تکنیک درست حتی با کمترین تمرین اثر خودش رو نشون می ده باور کنید بنده شاید هر روز کمتر از یک ساعت تمرین داشتم ولی چون تکنیک درست رو درک کرده بودم هیچ مشکلی تو صداسازی نداشتم درصورتی که خیلیا بیشتر از 3 ساعتم تمرین دارن ولی پیشرفتی حاصل نمیشه این بر میگرده به همون درک تکنیک درست و تمرکز روی تکنیک هنگام نی نوازی بنده این روش رو به دیگران هم پیشنهاد دادم و به عینه تاثیرش رو دیدن چیزی که بنده رو آزار میده اینکه خیلی موارد و مباحث تو ذهنمه که می تونه به بقیه دوستان کمک کنه تا براحتی نی رو یاد بگیرن و این قضیه باید با یه آموزش تصویری با کیفیت ارائه بشه متاسفانه بنده دوربین خوبی ندارم که یه کلیپ آموزشی کامل و جامع از مراحل نفس گیری و تکنیک های صداسازی درست رو تهیه کرده و تو این سایت قرار بدم ولی همواره تلاش می کنم که این کار بشه به شرط اینکه دوستداران ای ساز نی نیز از این کار بنده استقبال کنند.

doday
Monday 16 March 2015, 11:35 AM
خب بنده در این رابطه با شما موافق نیستم درسته که اصول نی نوازی رو باید بلد بود ولی هر کسی با توجه به دلایلی که میتونه براش وجود داشته باشه شاید نتونه از اصولی که میگین پیروی کنه. و مجبور باشه به طور تجربی تکنیک نی نوازی رو بدست بیاره و این با تمرین زیاد بدست میاد. همنطور که میدونید خیلی از اساتید نی هم به یک روش نی نوازی نمیکنن ولی هر کدوم صدای نی نوازیشون به دل میشینه.
حس شما رو برای جا انداختن روش صحیح نی نوازی درک میکنم ولی دوست من، ما فقط میتونیم راهنمای دوستان باشیم حالا شاید کسی نتونه حتی با اینکه پیش استاد بره این روش رو یاد بگیره، یکی هم مثل شما بدون دسترسی به استاد این روش براش جا بیفته.
اگر بخوایم روی اصول نفس گیری و صدا سازی زیاد خشک برخورد کنیم و سخت گیری کنیم کسی که تازه به این ساز علاقمند شده دلسرد میشه. چون برای یه تازه کار در آوردن صدای نی به صورت نا صحیح هم مشکله و گاهی کلافه میشه چه برسه به اینکه بخواد اصولی و با رعایت نکات این کارو بکنه. اینکه شما خودتم میگی اول با روش ناصحیح کار میکردی پس صدای ساز رو در آوردی و بعد به روش صحیح کار کردی. ولی این برای ی تازه کار شاید از ابتدا مشکل باشه. پس نباید زیاد سخت گرفت و باید از هر دری با یه تازه کار، کار کرد تا بتونه طریقه صحیح براش جا بیفته.

- - - Updated - - -

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم

doday
Monday 16 March 2015, 12:07 PM
لینک سه قسمت از آموزش استاد کیانی نژاد رو که در سایت آپارت بود اینجا قرار دادم.

آموزش نفس گیری و صدادهی ساز نی توسط استاد محمد علی کیانی نژاد قسمت اول (You can see links before reply)

آموزش نفس گیری و صدادهی ساز نی توسط استاد محمد علی کیانی نژاد قسمت دوم (You can see links before reply)

آموزش نفس گیری و صدادهی ساز نی توسط استاد محمد علی کیانی نژاد قسمت سوم ( آخرین قسمت ) (You can see links before reply)

soozney
Monday 16 March 2015, 01:03 PM
خب بنده در این رابطه با شما موافق نیستم درسته که اصول نی نوازی رو باید بلد بود ولی هر کسی با توجه به دلایلی که میتونه براش وجود داشته باشه شاید نتونه از اصولی که میگین پیروی کنه. و مجبور باشه به طور تجربی تکنیک نی نوازی رو بدست بیاره و این با تمرین زیاد بدست میاد. همنطور که میدونید خیلی از اساتید نی هم به یک روش نی نوازی نمیکنن ولی هر کدوم صدای نی نوازیشون به دل میشینه.
حس شما رو برای جا انداختن روش صحیح نی نوازی درک میکنم ولی دوست من، ما فقط میتونیم راهنمای دوستان باشیم حالا شاید کسی نتونه حتی با اینکه پیش استاد بره این روش رو یاد بگیره، یکی هم مثل شما بدون دسترسی به استاد این روش براش جا بیفته.
اگر بخوایم روی اصول نفس گیری و صدا سازی زیاد خشک برخورد کنیم و سخت گیری کنیم کسی که تازه به این ساز علاقمند شده دلسرد میشه. چون برای یه تازه کار در آوردن صدای نی به صورت نا صحیح هم مشکله و گاهی کلافه میشه چه برسه به اینکه بخواد اصولی و با رعایت نکات این کارو بکنه. اینکه شما خودتم میگی اول با روش ناصحیح کار میکردی پس صدای ساز رو در آوردی و بعد به روش صحیح کار کردی. ولی این برای ی تازه کار شاید از ابتدا مشکل باشه. پس نباید زیاد سخت گرفت و باید از هر دری با یه تازه کار، کار کرد تا بتونه طریقه صحیح براش جا بیفته.

- - - Updated - - -

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم

دوست عزیز برای چندمین بار خدمتتون عرض می کنم پیام هایی که صرفا بنده تو این سایت قرار می دم نظر خودم نیست بلکه انعکاس تجربیات اساتید مختلف هست که شما می فرمایید.
خیلی ساده هست کسی که از اصول درست هر کاری پیروی نکنه در یادگیری همون کار هم به مشکل میخوره و هم خیلی طول می کشه که به سطحی که می خواد برسه و حتی روش غلط رو یاد بگیره تمام این اصولی که اساتید روی آن تاکید دارند که یکیشم استاد کیانی نژاد هستش همه در راستای درست و سریعتر یاد گرفتن نی نوازی هستش والا اجباری نیست.
و شما در حقیقت با اصول اساتید موافق نیستید نه حرف بنده چون بنده با اینکه می تونم نظرات خودم رو القا کنم ولی حرف اساتید به جاتره
ببینید بنده تا الان با خیلی از نی نوازان تازه کار تلفنی ارتباط داشتم به واقع مشکل همه اونا سردرگمی در صداسازی بوده و ضمن اینکه تمرین زیادی داشتن چون اصول کار رو نمی دونستن حتی بعد از 2 سال تمرین همچنان پیشرفتی نداشتن این ینی خلاف حرف شما رو نشون میده چیزی که روی نی نوازی خود بنده نیز اثبات شد تا زمانی که اصول درست صداسازی رو نمی دونستم تغییری در سطح نی نوازی خودن نمی دیدم ولی فقط با دیدن کلیپ استاد کیانی نژاد اصول درست رو یاد گرفتم و تغییرات رو به عینه در صداسازی نی نوازیم دیدم در مورد اینکه می فرمایید سخت گیری دوست من خود نی ساز سختی هست پس سهل شمردن این ساز در یادگیری به بنبست خوردن هستش پس کسی که می خواد یاد بگیره خودش باید سخت گیری کنه و وابسته به خودش هست در ضمن بنده اصول رو می گم سخت گیری به شدت کار کردن و نحوه کار کردن روی اصول درست هستش .
تمام اصولی که روی آن تاکید می شود برای کسی نیست که حتی صدای نی رو نتونسته در بیاره بلکه به افرادی گفته می شود که تونستن صدای نی رو دربیارن حالا باید رو به جلو حرکت کنن
اگه تو پست های دیگه نگاهی بیاندازید بنده حتی سری های مختلف برای نی نوازی رو گذاشتم که 4 نوع سری مختلف برای نی نوازی هستش تمام این کارها به سهل و آسان کردن نی نوازی برای دوستان هست نه سخت گیری که هر کسی نسبت به فیزیک دندان و دهانی خودش با هر کدام از سری ها راحتر باشه می تونه استفاده کنه
این رو هم عرض کنم دوست من بنده به غیر ای سایت با دوستان تلفنی ارتباط دارم و تمام اثرات این اصول رو که بهشون گفتم به عینه دیدن و تشکر کردن با اینکه فقط کمتر تمرین روش انجام دادن ولی بسیار راضی بودن تمرین زیاد بدون اصول مثل این هست که توی یه هزار تو باشی و راه را بلد نباشی و ندونی هر راهی به کجا می رسه و اخرشم کلافه بشی و کلا بی خیال نی نوازی در صورتی که با دونستن روش و راه درست با کمترین تمرین به بیشترین سطح می رسی

doday
Tuesday 17 March 2015, 12:58 PM
دوست عزیز برای چندمین بار خدمتتون عرض می کنم پیام هایی که صرفا بنده تو این سایت قرار می دم نظر خودم نیست بلکه انعکاس تجربیات اساتید مختلف هست که شما می فرمایید.
خیلی ساده هست کسی که از اصول درست هر کاری پیروی نکنه در یادگیری همون کار هم به مشکل میخوره و هم خیلی طول می کشه که به سطحی که می خواد برسه و حتی روش غلط رو یاد بگیره تمام این اصولی که اساتید روی آن تاکید دارند که یکیشم استاد کیانی نژاد هستش همه در راستای درست و سریعتر یاد گرفتن نی نوازی هستش والا اجباری نیست.
و شما در حقیقت با اصول اساتید موافق نیستید نه حرف بنده چون بنده با اینکه می تونم نظرات خودم رو القا کنم ولی حرف اساتید به جاتره
ببینید بنده تا الان با خیلی از نی نوازان تازه کار تلفنی ارتباط داشتم به واقع مشکل همه اونا سردرگمی در صداسازی بوده و ضمن اینکه تمرین زیادی داشتن چون اصول کار رو نمی دونستن حتی بعد از 2 سال تمرین همچنان پیشرفتی نداشتن این ینی خلاف حرف شما رو نشون میده چیزی که روی نی نوازی خود بنده نیز اثبات شد تا زمانی که اصول درست صداسازی رو نمی دونستم تغییری در سطح نی نوازی خودن نمی دیدم ولی فقط با دیدن کلیپ استاد کیانی نژاد اصول درست رو یاد گرفتم و تغییرات رو به عینه در صداسازی نی نوازیم دیدم در مورد اینکه می فرمایید سخت گیری دوست من خود نی ساز سختی هست پس سهل شمردن این ساز در یادگیری به بنبست خوردن هستش پس کسی که می خواد یاد بگیره خودش باید سخت گیری کنه و وابسته به خودش هست در ضمن بنده اصول رو می گم سخت گیری به شدت کار کردن و نحوه کار کردن روی اصول درست هستش .
تمام اصولی که روی آن تاکید می شود برای کسی نیست که حتی صدای نی رو نتونسته در بیاره بلکه به افرادی گفته می شود که تونستن صدای نی رو دربیارن حالا باید رو به جلو حرکت کنن
اگه تو پست های دیگه نگاهی بیاندازید بنده حتی سری های مختلف برای نی نوازی رو گذاشتم که 4 نوع سری مختلف برای نی نوازی هستش تمام این کارها به سهل و آسان کردن نی نوازی برای دوستان هست نه سخت گیری که هر کسی نسبت به فیزیک دندان و دهانی خودش با هر کدام از سری ها راحتر باشه می تونه استفاده کنه
این رو هم عرض کنم دوست من بنده به غیر ای سایت با دوستان تلفنی ارتباط دارم و تمام اثرات این اصول رو که بهشون گفتم به عینه دیدن و تشکر کردن با اینکه فقط کمتر تمرین روش انجام دادن ولی بسیار راضی بودن تمرین زیاد بدون اصول مثل این هست که توی یه هزار تو باشی و راه را بلد نباشی و ندونی هر راهی به کجا می رسه و اخرشم کلافه بشی و کلا بی خیال نی نوازی در صورتی که با دونستن روش و راه درست با کمترین تمرین به بیشترین سطح می رسی

من و شما هم داریم با رد و بدل کردن این حرفا وارد یه هزارتو میشیم
من مخالف این نیستم که شما روش صحیح رو یاد دارین و دارین به دیگران از هر طریقی یاد میدین. این خیلیم خوبه. بله اگه به طور مستقیم با شما در ارتباطن و شما جزء به جزء نکات رو میگید بسیار مفیده. نظر من اینه در کنار آموزش چیزهای دیگه هم هنرآموز یاد بگیره. و اینا همه در کنار هم باشه ولی اصل کار باید اجرای صحیح باشه.

- - - Updated - - -

من مخالف نظر اساتید نیستم. درسته که روشهای صحیح برای نی نوازی کم هست ولی شاید کسایی باشن که در طول مدت کم، با روش خودشون بهترین نتیجه رو گرفته باشن این دلیلی بر اینه که تنها روش نی نوازی به یک روش ختم نمیشه.

doday
Tuesday 17 March 2015, 04:02 PM
نی نوازی استاد حسن ناهید به روش لبی و دندانی در یک اجرا (You can see links before reply D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C_%D9%86%DB%8C_%D8%AA% D9%88%D8%B3%D8%B7_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF_% D8%AD%D8%B3%D9%86_%D9%86%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%AF)

منبع: سایت آپارت

soozney
Tuesday 17 March 2015, 04:31 PM
من و شما هم داریم با رد و بدل کردن این حرفا وارد یه هزارتو میشیم
من مخالف این نیستم که شما روش صحیح رو یاد دارین و دارین به دیگران از هر طریقی یاد میدین. این خیلیم خوبه. بله اگه به طور مستقیم با شما در ارتباطن و شما جزء به جزء نکات رو میگید بسیار مفیده. نظر من اینه در کنار آموزش چیزهای دیگه هم هنرآموز یاد بگیره. و اینا همه در کنار هم باشه ولی اصل کار باید اجرای صحیح باشه.

- - - Updated - - -

من مخالف نظر اساتید نیستم. درسته که روشهای صحیح برای نی نوازی کم هست ولی شاید کسایی باشن که در طول مدت کم، با روش خودشون بهترین نتیجه رو گرفته باشن این دلیلی بر اینه که تنها روش نی نوازی به یک روش ختم نمیشه.

بله درسته حرفی که می زنید بنده خودم در طی این دو سال چون استادی و راهنمایی نداشتم به روش های خوبی برای صداسازی رسیدم یکی از روش ها شروع کردن نی نوازی با نی بلند بود که خیلی بهم تو قدرت صداسازی کمک کرد مخصوصا تو صدای بم و تجربیات خوب دیگری هم به دست آوردم ولی در میان فرمایشات اساتید نمی خوام جسارت کرده و تجربیات خودم رو القا کنم ولی ایمان دارم اگه این تجریات در اختیار یک نو آموز نی نوازی قرار بگیره راهی رو که بنده دو ساله رفتم اون ها حداکثر یه ساله میرن در هر صورت همه باید تجربیات خودشون رو با هم درمیان بزارن تا به بهترین روش دست پیدا کنند.
یه نکته مهم رو هم بگم دلیل اینکه روی حرف (پ) زیاد تاکید می کنم اینکه بنده با حرف هایی مثل (ت ، و ، ک ، ه) صداسازی رو انجام دادم که حرف (پ) واقعا برتری خودش رو طبق نظر استاد کیانی نژاد نشون می ده

doday
Tuesday 17 March 2015, 06:41 PM
بله درسته حرفی که می زنید بنده خودم در طی این دو سال چون استادی و راهنمایی نداشتم به روش های خوبی برای صداسازی رسیدم یکی از روش ها شروع کردن نی نوازی با نی بلند بود که خیلی بهم تو قدرت صداسازی کمک کرد مخصوصا تو صدای بم و تجربیات خوب دیگری هم به دست آوردم ولی در میان فرمایشات اساتید نمی خوام جسارت کرده و تجربیات خودم رو القا کنم ولی ایمان دارم اگه این تجریات در اختیار یک نو آموز نی نوازی قرار بگیره راهی رو که بنده دو ساله رفتم اون ها حداکثر یه ساله میرن در هر صورت همه باید تجربیات خودشون رو با هم درمیان بزارن تا به بهترین روش دست پیدا کنند.
یه نکته مهم رو هم بگم دلیل اینکه روی حرف (پ) زیاد تاکید می کنم اینکه بنده با حرف هایی مثل (ت ، و ، ک ، ه) صداسازی رو انجام دادم که حرف (پ) واقعا برتری خودش رو طبق نظر استاد کیانی نژاد نشون می ده
بهرحال برای همه علاقمندان این ساز و کلا موسیقی آرزوی موفقیت میکنم. همه اینجا برای آموختن و آموزش فعالیت میکنن و هر کس با توجه به آموزه های خودش میخواد که دیگران هم ازشون استفاده کنن

M_T
Friday 29 May 2015, 05:46 PM
نی نوازی استاد حسن ناهید به روش لبی و دندانی در یک اجرا (You can see links before reply D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C_%D9%86%DB%8C_%D8%AA% D9%88%D8%B3%D8%B7_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF_% D8%AD%D8%B3%D9%86_%D9%86%D8%A7%D9%87%DB%8C%D8%AF)

منبع: سایت آپارت

روش لبی مثل روش دندانی محاسن و معایبی داره.
من فقط در تعجبم که چرا تقریبا بالای 90 درصد مدرسان نی روش لبی رو بلد نیستند؟
گویا فکر می کنند چون بقولی چون منسوخ شده یا چون محلی ها لبی می نوازند، شیوۀ استاندارد و خوبی نیست...
اگر اینطور فکر می کنند قطعا در اشتباه هستند...

doday
Friday 5 June 2015, 11:36 AM
شاید در روش لبی کنترل کمتری روی ویبره و صدای نی وجود داره
شایدم چون یادگیریش از روش دندونی سختتره کسی دنبالش نرفته و و اساتید هم برای نوآموز توصیه نمیکنن
البته من دیدم و شنیدم در نی لبی برای ایجاد صدای بم مقداری از صدای خود نوازنده استفاده میشه و البته شاید شفافیت روش دندانی رو نداشته باشه
اگر کسی کلیپ مناسب دیگه ای از روش لبی داره معرفی کنه

M_T
Saturday 6 June 2015, 12:09 AM
شاید در روش لبی کنترل کمتری روی ویبره و صدای نی وجود داره
شایدم چون یادگیریش از روش دندونی سختتره کسی دنبالش نرفته و و اساتید هم برای نوآموز توصیه نمیکنن
البته من دیدم و شنیدم در نی لبی برای ایجاد صدای بم مقداری از صدای خود نوازنده استفاده میشه و البته شاید شفافیت روش دندانی رو نداشته باشه
اگر کسی کلیپ مناسب دیگه ای از روش لبی داره معرفی کنه

بنظر من یادگیری روش لبی سخت تر از دندانی نیست.
در مورد کنترل روی ویبره و صدای نی هم باید بگم نمیشه گفت کنترل کمتره منتهی تکنیکش فرق داره.
در مورد صدای بم نی در روش لبی باید بگم مثل روش دندانی دو جور بم میشه بصورت لبی زد یکی همون بم دو رگۀ معروف هست و یکی هم بم نرم اما به نرمی بم نرم در روش دندانی نیست اصلا ولی حزن و روحانتیش بیشتره، Sprituality اون بیشتره بنظرم.
در واقع روش لبی Bilabial هست یعنی بر خلاف تصور، از هر دو لب برای تولید صدا استفاده میشه.
نکتۀ منحصر بفرد در روش دندانی بم خیلی قویه که بر خلاف تقریبا همۀ سازهای خانوادۀ نی و فلوت که بم اون ها از شدت آوایی کمتری برخورداره ولی بم نی هفت در روش دندانی خیلی صدای بلندی داره. گرچه بم دورگه در روش لبی هم ضعیف نیست.
راستی من نشنیدم که برای بم دو رگه نوازنده صداش رو به داخل ساز بفرسته، نه اینطوری نیست. یه قلق خاصی داره، زاویه بین دو لب و لبه ساز یجوری میشه که صدا اونطوری دورگه میشه، کاری به صدای نوازنده نداره.
بم نرم در روش دندانی خیلی شفافه بروش لبی نمیشه اون طور بم شفاف زد اما در مورد اوج و غیث، روش لبی سدای شفافی تولید میکنه که قابل رقابت با روش دندانی هست.
در مورد کلیپ روش لبی، در کانال من در آپارات ویدئوهایی از نوازندگی نی عربی به روش لبی هست می تونید تماشا کنید: You can see links before reply . البته کلیپ های آموزشی نیست ولی میشه با دقت در اون ها یه چیزایی فهمید.

ارادتمند
مجتبی

soozney
Saturday 6 June 2015, 09:44 AM
آخه وقتی روش دندانی هست چه اجباریه برای روش لبی در ضمن روش دندانی به نظر من سخت تره چون عوامل مختلفی در صداسازی نی با روش دندانی دخالت دارن
دوستان می تونن از آموزش ها و نی نوازی آموزشی استاد بهروز متین نژاد که در سایت آپارت موجوده استفاده کنند البته اگه به صورت گوشی می تونن نی نوازی بکنن با مشاهده قطعات و آموزش های این استاد که صدای نیشون فوق العادست می تونن قطعات ایشون رو اجرا کنند
موفق باشید

M_T
Sunday 7 June 2015, 12:40 AM
آخه وقتی روش دندانی هست چه اجباریه برای روش لبی در ضمن روش دندانی به نظر من سخت تره چون عوامل مختلفی در صداسازی نی با روش دندانی دخالت دارن
دوستان می تونن از آموزش ها و نی نوازی آموزشی استاد بهروز متین نژاد که در سایت آپارت موجوده استفاده کنند البته اگه به صورت گوشی می تونن نی نوازی بکنن با مشاهده قطعات و آموزش های این استاد که صدای نیشون فوق العادست می تونن قطعات ایشون رو اجرا کنند
موفق باشید

آقا معبود عزیزم

من بحث از اجبار یادگیری روش لبی کردم؟ :23:
من میگم اگر کسی به هر دلیلی نتونست دندانی کار بکنه و عاشق نی هم هست می تونه بره روش لبی رو یاد بگیره با همۀ کم و کاستی هاش. بهتره از اینه که ساز مورد علاقش یعنی نی رو ببوسه و بزاره کنار، کاچی به از هیچی.
در ضمن من هم گفتم لبی از دندانی سخت تر نیست.
به هر حال این که آدم سبک ها و روش های مختلف رو یادبگیره یک فضیلته.
بنظر من شما هم که روش دندانی رو خوب فراگرفتی اگه دوست داشتی می تونی برای تنوع روش لبی رو هم امتحان بکنی. :30:

soozney
Sunday 7 June 2015, 09:18 AM
آقا معبود عزیزم

من بحث از اجبار یادگیری روش لبی کردم؟ :23:
من میگم اگر کسی به هر دلیلی نتونست دندانی کار بکنه و عاشق نی هم هست می تونه بره روش لبی رو یاد بگیره با همۀ کم و کاستی هاش. بهتره از اینه که ساز مورد علاقش یعنی نی رو ببوسه و بزاره کنار، کاچی به از هیچی.
در ضمن من هم گفتم لبی از دندانی سخت تر نیست.
به هر حال این که آدم سبک ها و روش های مختلف رو یادبگیره یک فضیلته.
بنظر من شما هم که روش دندانی رو خوب فراگرفتی اگه دوست داشتی می تونی برای تنوع روش لبی رو هم امتحان بکنی. :30:

عزیز متوجه منظورتون هستم و منکرشم نیستم ولی صد در صد مشکل از طرف ایشون بوده که نحوه صحیح استفاده از روش دندانی رو بلد نبودن می دونم خود شما هم از اینکه ایشون گفتن دندون هاشون دچار این مشکل شدن تعجب کردید چون در ارتودنسی دندان ها فشاری که به دندان ها می یاد خیلی بیشتر از این حرف هاست یه تلق مگه چه ضخامتی داره که باعث فشار به دندون ها بشه در صورتی که وقتی چندین بار وارد دندون می شه خود تلق نازک تر می شه احتمالا ایشون یه اشتباهی تو روند کارشون داشتن
ممنون از پیشنهادتون لطف دارید ولی همین که شیوه درست نی نوازی رو با روش دندانی یاد بگیرم کار بزرگی کردم فعلا در حال پختن صدای نی هستم
موفق باشید

kamyab_
Wednesday 16 September 2015, 10:34 PM
سلام
شما چند وقته که شروع به یادگیری نی کردید؟

soozney
Thursday 17 September 2015, 10:22 AM
سلام
شما چند وقته که شروع به یادگیری نی کردید؟

سلام دوست عزیز
اگه منظورتون بنده هستم حدود 2 سال هست نی نوازی رو دارم کار می کنم

kamyab_
Saturday 19 September 2015, 02:38 AM
سلام
میشه توضیح بدین که چرا بعضی از درس ها رو مانند استاکاتو درس 26 اینقدر آهسته اجرا کرده اید؟
چون معمولا ضرب رو برای تمرینات حدود 50 در نظر میگیرند
ولی شما تمرین 26 رو با ضرب 30 اجرا کردید.

charand
Saturday 17 October 2015, 03:54 PM
سلام اول تشکر از زحمات جنابعالی
بنده سال 1377 ساز نی رو شروع کردم ولی چند ماه بعد بنا به دلایلی رها کردم.
حالا که دیدم شما نت دروس کتاب قدیمی من(چاپ 77) رو اجرا کردید خیلی خوشحال شدم و انگیزه ای برای شروع مجدد من بود .
متاسفانه صدای ضبط شده بسیار بسیار ضعیفه حتی با آخرین ولوم و با هت ست لطفا راهنمایی بفرمائید یا نسخه با کیفیت تری ارائه کنید.
باز هم ممنون

davoodamraei
Sunday 13 December 2015, 08:16 PM
سلام لطفا درس 32 به بعد رو هم اضافه کنید صمیمانه متشکرم

Abolfazl_Hamedanian
Friday 18 December 2015, 12:27 AM
با سلام وعرض ادب حضور دوستان گرامی امشب موفق شدم که انجمن شما رو پیداکنم. علاقه زیادی به نواختن نی دارم. چند وقتی هست که شروع کردم. موفق به درآوردن صدای بم و اوج شدم. ولی خوب هنوز به صدای مطلوب نرسیدم. درهلند زندگی میکنم. خوشحال خواهم شد که از راهنمایی شما استادان گرامی بهره مند بشم.

- - - Updated - - -

ببخشید دوستان برای دانلود فایل های صوتی باید باز تو یه سایت دیگه (uplod.ir) عضو شد؟

M_T
Monday 21 December 2015, 05:08 PM
با سلام وعرض ادب حضور دوستان گرامی امشب موفق شدم که انجمن شما رو پیداکنم. علاقه زیادی به نواختن نی دارم. چند وقتی هست که شروع کردم. موفق به درآوردن صدای بم و اوج شدم. ولی خوب هنوز به صدای مطلوب نرسیدم. درهلند زندگی میکنم. خوشحال خواهم شد که از راهنمایی شما استادان گرامی بهره مند بشم.

- - - Updated - - -

ببخشید دوستان برای دانلود فایل های صوتی باید باز تو یه سایت دیگه (uplod.ir) عضو شد؟

سلام به شما

به نت آهنگ خوش آمدید.

در مورد صدای نی همین که توانستید صدای بم و اوج را تولید کنید بسیار خوب است، اما کیفیت صدا به مرور زمان و با تمرین و ممارست درست می شود.

برای آپلود فایل می توانید از پنل آپلود فایل نت آهنگ که در پروفایل اصلی شما و همینطور در گوشۀ پایین سمت چپ همین صفحاتن انجمن مشاده می کنید، استفاده نمائید.

موفق باشید

Abolfazl_Hamedanian
Wednesday 30 December 2015, 12:36 AM
سلام به شما

به نت آهنگ خوش آمدید.

در مورد صدای نی همین که توانستید صدای بم و اوج را تولید کنید بسیار خوب است، اما کیفیت صدا به مرور زمان و با تمرین و ممارست درست می شود.

برای آپلود فایل می توانید از پنل آپلود فایل نت آهنگ که در پروفایل اصلی شما و همینطور در گوشۀ پایین سمت چپ همین صفحاتن انجمن مشاده می کنید، استفاده نمائید.

موفق باشید

با سلام و سپاس فراوان بخاطر جواب شما به پست اینجانب. من کتاب آقای کیانی نژاد رو دارم و برای تمرینها احتیاج به اجراهای صوتی آن دارم. اگر خوب متوجه شده باشم قسمتی از این درسها توسط شما یا دوستان نواخته شده. ممنون خواهم شد اگر من رو راهنمایی کنید چطور میتونم فایل ها رو دانلود کنم و از اونها بعنوان سرمشق استفاده کنم. البته نتها رو از روی کتاب میتونم بخونم ولی چون مبتدی هستم احیتاج به کمک بیشتری برای تمرین دارم.
با احترام
همدانیان

Amitis1
Monday 22 February 2016, 05:00 PM
بسیار عالی

لطفا بقیه کتاب را هم بصورت صوتی بگذارید برای کسانی مثل من که استادی ندارن خیلی عالیه

واقعا دستتون درد نکنه همین که معلومات خودتون رو رایگان در اختیار دیگران می گذارید جای تشکر و قدردانی داره

u3f_s
Monday 22 February 2016, 08:23 PM
شما رو به عضویت در گروه *نی نوازان ایران* دعوت می کنم.

as125
Wednesday 6 April 2016, 09:01 AM

دروس 102 تا 106

آموزش روش نفس گیری و دمیدن در نی، کتاب شیوه نی نوازی (You can see links before reply %DB%8C%D8%B1%DB%8C.rar.htm)

فایل های صوتی درس ها:

درس 30 (لگاتو)
(You can see links before reply)در درس 30 که گذاشتم در میزان آخر "دولا خط تکرار" هست که باید درس رو از ابتدا دوباره تکرار کرد که بنده فقط برای آشنایی با نحوه نواختن نتها، فقط یکبار درس رو اجرا کردم
طریقه نواختن درس 32 در صفحه خودش اومده فقط برای درست اجرا کردنش، خودتون با قلم همه میزان ها رو طبق توضیحی که داده شده به شکل میزان اول در بیارید

گفتم اگه دوستان لگاتوی درس ها رو خودشون تمرین کنن بهتر باشه. نکته اینکه دقت کنین در لگاتو باید همون آهنگی رو که در استاکاتو اجرا میکنین بشنوین.

ادامه دارد...

با سلام خدمت دوستان همه فایلها از سرور پاک شدن لطفا دوباره آپلود کنید

as125
Saturday 23 April 2016, 10:02 AM
سلام به همه مثل اینکه این تاپیک تعطیل شده

Saeed2
Wednesday 8 June 2016, 11:16 PM
خاک بر سرت با ای آموزش دادنت ، آبروی استاد عزیز و گرانقدر رو هم بردی با کارت. .
حداقل یه کم یاد بگیر صدای نی رو در بیاری بعد رکورد کن.

hadies
Friday 14 October 2016, 05:56 AM
سلام دوست گرامی،کارتون بسیار زیبا و قابل تقدیر هست.به امید موفقیت شما و ادامه به اشتراک گذاشتن دروس بعدی.با سپاس از لطف شما

Esi_A
Wednesday 2 November 2016, 10:37 AM
سلام خواهشا صوت بقیه ی دروس رو هم بذارید شدیدا نیازمندیم
ممنون میشم کسی فایل های صوتی همه ی دروس رو بارگذاری کنه

:5:

tahadorri
Tuesday 8 November 2016, 08:23 PM
سلام درس 1 فقط لینکش هست بقیه رو یافت نشده میزنه میشه لینک کامل 1 تا 28 رو یکجا بگزارید ممنون

soltanejam
Thursday 10 November 2016, 10:21 AM
salam
too in veblag hamash hast

Paiiz123
Thursday 1 December 2016, 08:42 AM
سلام.واقعا جای تشکر و قدردانی داره به این همه همتی که شما در راه هنر برای هنر دوستان صرف میکنید.من تازه به نی علاقه مند شدم و یه ماهی میشه که فقط تو نی فوت میکنم و صدایی هم در نمیاد ازش .نا امید نیستم ولی بهم کمک کنید .من عاشق صدای نی هستم.تو رو خدا یکی کمکم کنه

- - - Updated - - -

سلام واقعا دست مرزاد به این همه غیرت و همتی که به خرج میدین.واقعا جای تشکر داره .ایول .

Gftguigftt
Friday 16 December 2016, 01:56 PM
سلام به همه ی نی نوازای عزیز
من نی نوازی رو تازه شروع کردم و تازه با این سایت اشنا شدم
واقعا خیلی داره کمکم میکنه
واینکه اجرای دروس استاد کیانی نژاد به نظرم خیلی مفیده اگه بشع نت اهنگ های ساده با اجراشونو بزارید عالی میسه
ممنون

Habibtavakoli
Friday 27 January 2017, 02:25 PM

دروس 102 تا 106

فایل های صوتی درس ها:

درس 30 (لگاتو)

ادامه دارد...

تشکر.کارتون بسیار عالیه.خیلی مفید بود

hassan70
Thursday 2 February 2017, 11:47 PM
سلام
من فقط درس اول صوتی را دانلود کردم بقیه تو سایت نبود
لطفا دوباره ارسال بفرمائید
ممنون

lovenotahanh
Friday 17 March 2017, 10:46 AM
سلام دوست عزیز لینک کتاب استاد حذف شده و دانلود نمیشن میشه درستشون کنی ممنون مي شم.

- - - Updated - - -

می زنی روی لینکا پیام میاد فایل یافت نشد

- - - Updated - - -

من به دروس ۹۰ تا اخر شدیدا نیاز دارم

hadiesmaeili
Sunday 23 April 2017, 12:06 PM
با سلام به دوست عزیز و گرامی،ضمن تشکر از لطف و کمک ارزشمند شما خواهشمندم در صورت امکان زحمت مابقی تمارین را نیز متقبل شوید . با سپاس مجدد

Amiir100
Sunday 30 April 2017, 05:08 AM
با سلام خدمت دوست عزیز خیلی ممنون از بابت آموزشها لطفا برای ما که در ابتدای راه هستیم و هنوز نتوانستیم صدایی از نی در بیاریم فایل آموزش روش نفس گیری و دمیدن در نی، کتاب شیوه نی نوازی را برایمان قرار دهید فایلی برای دانلود وجودندارد با تشکر از زحماتتان:41:

- - - Updated - - -

با سلام ویدیوها درآپارات وجود نداره خواهشن دوباره قرار دهید​

Farshad12345678
Friday 23 June 2017, 01:00 PM
باعرض سلام وتشکراززحماتتون.من فیل مربوط به درسهارانانلودکردم ولی بازنمیشه.ایابرنامه خاصی میخوادکه کتاب بازبشه؟

mrw_45
Saturday 24 June 2017, 02:28 PM
ممنون خیلی خوب بود
خسته نباشید

درب اتوماتیک (You can see links before reply) درب شیشه ای (You can see links before reply) جک برقی (You can see links before reply) کرکره برقی (You can see links before reply) راهبند (You can see links before reply)

- - - Updated - - -

ممنون خیلی خوب بود
خسته نباشید

درب اتوماتیک (You can see links before reply) درب شیشه ای (You can see links before reply) جک برقی (You can see links before reply) کرکره برقی (You can see links before reply) راهبند (You can see links before reply)

shagerd()
Wednesday 19 July 2017, 10:39 AM
سلام کسی هست تصاویری از کتاب استاد کیانی نژاد از درس چهل دو ب بعذ
اگه میشه کمک کنید جایی که زندگی میکنم این کتاب گیر نمیاد

- - - Updated - - -

سلام کسی هست تصاویری از کتاب استاد کیانی نژاد از درس چهل دو ب بعذ
اگه میشه کمک کنید جایی که زندگی میکنم این کتاب گیر نمیاد

- - - Updated - - -

اگه میشه برام بذارید لطفا

- - - Updated - - -

اگه میشه برام بذارید لطفا

shagerd()
Wednesday 19 July 2017, 11:01 AM
سلام اگه میشه صفهات کتاب شیوه نی نوازی استاد کیانی نژاد رو بذارید جایی من زندگی میکنم گیر نمیاد یا لینک قبلی اگه میشه درست کنید لطفا خواهش میکنم

shagerd()
Wednesday 19 July 2017, 12:26 PM
سلام اگه امگان داره صفهات چهل و یک به بعد کتاب کیانی نژاد رو بذارید

hamedalii
Wednesday 13 September 2017, 08:28 PM
سلام دوست عزیز،
اینکه زحمت کشیدی و این کار با ارزش رو انجامش دادی،خیلی کار مهم و تاثیر گذاریه ،که هر کسی از این استفاده ببره میون زحمت شما خواهد بود ولی، اگه یک بار دیگه سعی کنی این کار رو آپلود کنی خیلی ,عالی میشه ،چون دقیقا هیچکدوم تو سرور آپلود،یافت نمیشه و قابل دانلود نیست، بازم از اینکه اینجور زجمت کشیدی سپاس:am:az:y:2:

kourosh90
Tuesday 7 November 2017, 09:09 AM
با تشکر از زحمات شما ، متاسفانه همه فایها از سرور آپلود پاک شده اگه امکان داره مجددا فایلها رو برای دانلود قرار بدین

mrkhalilian
Thursday 28 December 2017, 05:15 PM
دروس بالا تر را چرا نداریدد

elahifar
Tuesday 2 January 2018, 02:37 PM
سلام متاسفانه تمامی فایلها از سروری که آپلود کردین پاک شده