PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات شخصی در نوازندگی(گیتار)

vicenteamigo
Wednesday 13 May 2015, 01:13 AM
سلام دوستان و اعضای عزیز نت آهنگ به خصوص بخش گیتار فلامنکو

خیلی وقت ها پیش اومده که به هنگام تمرین متوجه نکات خاصی در اجرای تکنیک ها میشیم.

روش های بهتر برای اجرای یک تکنیک مثل حالت انگشتان.وضعیت ناخن ها و ... که معمولا پیش خودمون نگه میداریم .
خیلی ها هم بعد از مدت ها به یه سری از اون نتایج و تجربیات دست پیدا می کنم.

هدف از ایجاد این تاپیک به اشتراک گذاشتن همین تجربیاتمون هستش.تا بتونیم از همدیگه یاد بگیریم و دوستانی که تجربه کمی هم دارن با یادگیری یک سری نکات سرعت پیشرفتشون بیشتر بشه.

امیدوارم دوستان با تجربه تر هم شرکت کنن.

اگر سوالی در مورد تکنیک ها بود هم میتونید همینجا مطرح کنید و از تجربیات سایر اعضا کمک بگیرید

kopoloo
Wednesday 13 May 2015, 08:49 AM
دوستان ناخن های من برای نوازندگی فلامنکو دیر رشد میکنه درحالی که ناخن های دوستم خیلی سریع رشد میکنه برای رشد سریع ناخن چکار باید بکنم ؟ و برای جلوگیری از شکستگی ناخن جه باید کرد؟

vicenteamigo
Wednesday 13 May 2015, 01:17 PM
دوستان ناخن های من برای نوازندگی فلامنکو دیر رشد میکنه درحالی که ناخن های دوستم خیلی سریع رشد میکنه برای رشد سریع ناخن چکار باید بکنم ؟ و برای جلوگیری از شکستگی ناخن جه باید کرد؟

دوست عزیز برای نوازندگی فلامنکو طبق تجربه ی شخصی بنده که خیلی در این مورد آزمون خطا داشتم هیچ نیازی به ناخن بلند نیست.به نظرم من ناخن های کوتاه تر برای کار های سرعتی و البته فلامنکو خیلی مناسب تر هستن.تنها نکته اینه که اگر ناخن های شما مربعی شکل هستن باید با استفاده از سوهان ناخن اونا رو گرد کنید.برای فلامنکو حتما لازمه که ناخن گرد باشه

برای جلوگیری از شکستن ناخن هم حدود نیم ساعت قبل از نوازندگی با استفاده از لاک بی رنگ ناخنتون رو محکم کنید.یه لایه بزنید و بزارید کاملا خشک بشه.اگر دوست داشتید میتونید برای محکم تر شدن ناخن بعد کاملا خشک شدن لایه اول یه بار دیگه روی لایه اول لاک بزنید که البته بار دوم بیشتر زمان میبره تا کاملا خشک بشه.

اگر ناخنتون به راحتی میشکنه و خیلی باهاش مشکل دارید هم میتونید هر روز یه پنبه رو آبلیمویی کنید که ترجیحا از لیموی تازه باشه و روی ناخن هاتون بمالید و بزارید آبلیمو روی ناخن ها خشک بشه و بعد بشورید.بعد از یه مدت کوتاه خودتون تاثیرش رو در استحکام ناخن ها میبینید

arashmas
Thursday 14 May 2015, 05:25 PM
من اوایل که شروع کرده بودم و میخواستم تکنیک هارو یاد بگیرم درمورد یه سری از تکنیک ها تحقیق کردم . مثلا راسگادو ریشش از وزش باد روی سطح دریا گرفته شده. یا مثلا کمپاس های دستگاه های شاد از رژه اسب ها و سرود سربازا بعد از پیروزی گرفته شده و .....
اینکه خیلی از چیزارو تو ذهن تصور کنیم و بعد بخواییم پیادشون کنیم خیلی به انتقال احساس قطعه کمک میکنه...
مثل سگیریاس و فاروکا و فاندانگو....

vicenteamigo
Friday 15 May 2015, 05:33 AM
من اوایل که شروع کرده بودم و میخواستم تکنیک هارو یاد بگیرم درمورد یه سری از تکنیک ها تحقیق کردم . مثلا راسگادو ریشش از وزش باد روی سطح دریا گرفته شده. یا مثلا کمپاس های دستگاه های شاد از رژه اسب ها و سرود سربازا بعد از پیروزی گرفته شده و .....
اینکه خیلی از چیزارو تو ذهن تصور کنیم و بعد بخواییم پیادشون کنیم خیلی به انتقال احساس قطعه کمک میکنه...
مثل سگیریاس و فاروکا و فاندانگو....

سلام
حق با شماست.داشتن شناخت درست از ریشه خیلی کمک میکنه.
البته در مورد دستگاه ها من نظرات مختلفی رو شنیدم و خوندم(منظورم در مورد ریشه دستگاه و جاهائیه که تاثیر قوی بر اون داشتن)

ROXANA1995
Thursday 19 January 2017, 05:09 PM
فلامنکو به نظرم دنیای اصیل و شاعرانه ای هستش که باید غرقش شی و حسابی مطالعه کنی،دیدن ویدئو و گوش دادن کار نوازنده های مختلف هم مهمه ،
این ها به من کمک کرده که جلوبرم،ناخن ها هم چندماهه سوهان میکشم گرد میکنم ،انگشت iاز همه کوتاه ترpاز همه بلند تر

- - - Updated - - -

فلامنکو به نظرم دنیای اصیل و شاعرانه ای هستش که باید غرقش شی و حسابی مطالعه کنی،دیدن ویدئو و گوش دادن کار نوازنده های مختلف هم مهمه ،
این ها به من کمک کرده که جلوبرم،ناخن ها هم چندماهه سوهان میکشم گرد میکنم ،انگشت iاز همه کوتاه ترpاز همه بلند تر

vicenteamigo
Tuesday 7 March 2017, 04:43 PM
بله فلامنکو دنیایی پر از هنره که واقعا آدم باید باهاش زندگی کنه.
درمورد ناخن هاتون هم بگم که برای هر کس متفاوته و با توجه به جنس و شکل ناخن و همچنین استایل دست و بلندی انگشت ها تغییر میکنه و اصولا ناخن انگشت p زیاد بلند بشه برای تکنیک هایی مثل آلزاپوا با سرعت بالا مشکل ساز میشه و انگشت i هم ناخنش کوتاه باشه موقع پیکادو زدن ممکنه نتی از دستتون در بره.
کلا در یک سطح باشه بهتره