PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیام فوری

Shazdemary
Thursday 14 January 2016, 07:26 AM
باسلام.من16سالمه وتصمیم گرفتم نواختن پیانو رو به قصد حرفه ای شدن آغاز کنم یعنی درحدی که بتوانم schollarshipبهترین دانشگاه ی موسیقی دنیا رو بگیرم ودر یکی از آن ها مشغول به تحصیل شوم.وبه نوازندگی وآهنگ سازی علاقه ی بساری دارم. اما مسئله این است که من تا به حال هیچ تجربه ای در باب موسیقی نداشته ام وندارم ولازمه ی گرفتن schollarship رفتن به دانشگاه موسیقی در کشور خودمان است. که این مسئله هم نیازمند مهارت نوازندگی بالایی است که من این مهارت را اصلا در حا حاضر ندارم دقیقا می خواهم بدانم درچه مدت باید تمرین داشته باشم تا استحقاق لازم برای ورود به یکی ازدانشگاه های کشوررا پدا کنم وبعد به مرحله ی schollarship برسم وبعد برای تحصیل دردانشگاه های کشور خودمان یا دیگر کشورها محدودیت سنی وجود دارد ؟ اگر هم کسی را می شناسید که شرایطی مشابه من داشته وبه موفقیت رسیده خواهشمندم معرفی کنید؟با آ رزوی موفیقیت برا ی همه

you3f
Thursday 14 January 2016, 08:53 AM
باسلام.من16سالمه وتصمیم گرفتم نواختن پیانو رو به قصد حرفه ای شدن آغاز کنم یعنی درحدی که بتوانم schollarshipبهترین دانشگاه ی موسیقی دنیا رو بگیرم ودر یکی از آن ها مشغول به تحصیل شوم.وبه نوازندگی وآهنگ سازی علاقه ی بساری دارم. اما مسئله این است که من تا به حال هیچ تجربه ای در باب موسیقی نداشته ام وندارم ولازمه ی گرفتن schollarship رفتن به دانشگاه موسیقی در کشور خودمان است. که این مسئله هم نیازمند مهارت نوازندگی بالایی است که من این مهارت را اصلا در حا حاضر ندارم دقیقا می خواهم بدانم درچه مدت باید تمرین داشته باشم تا استحقاق لازم برای ورود به یکی ازدانشگاه های کشوررا پدا کنم وبعد به مرحله ی schollarship برسم وبعد برای تحصیل دردانشگاه های کشور خودمان یا دیگر کشورها محدودیت سنی وجود دارد ؟ اگر هم کسی را می شناسید که شرایطی مشابه من داشته وبه موفقیت رسیده خواهشمندم معرفی کنید؟با آ رزوی موفیقیت برا ی همه
سلام. با این شرایط که میبینم خیلی محکم و قوی بدنبال موسیقی هستید (و البته تحسین میکنم)، مسلما برای پرداخت هزینه هاش هم مشکلی ندارید. الان بهترین موقعیت و فرصته برات. بهترین و معروفترین استاد کلاسیک نواز رو پیدا کن و کلاس پیانو و تمرینات منظم و جدی رو شروع کن. در کنارش استاد جداگانه ای بگیر برای (سرایش و تربیت شنوایی).
این دوتا رو بصورت کاملا جدی پیش ببر تا زمانی که میخوای وارد دانشگاه بشی. اگر این مدت خوب تمرین کنی مطمئن باش در دانشگاه های ایران براحتی پذیرفته میشی.
فقط نکته ای که خیلی خیلی در نظر داشته باش، گفتم بهترین استاد در سبک کلاسیک و معلمان آکادمیک. مثل آقای تیکران مسروپیان، آقای ابوالقاسم یا استادان دیگه، نه اینکه نمیدونم بری پیش فرزاد فرزین و یا فلانی استاد سیروان بوده و فلانی همکار محسن یگانه بوده و ...!
*و در جلسه ی اول این اهدافت رو با استاد ت خالصانه در میون بذار تا بدونه به شکل و روشی پیش بره که به مقصودت برسی.

Shazdemary
Thursday 14 January 2016, 01:29 PM
باسلام. خیلی ممنون از پیشنهادات گرانقدر شما بزرگوار. اما من برخلاف تصوری که دارید از استطاعت مالی کافی برخوردار نبوده ونیستم.حتی خودپیانو راهم ندارم وحتی تصمیم داشتم مباحث تئوری را خودم به تنهایی مطالعه کنم.البته من دارای شرایط بسیار پیچیده ای هستم منظورم هم از schollarshipهمان بورسیه هست که آگر در دانشگاه موسیقی کشورمان قبول شوم می توانم اصلا تقاضای بورسیه بدهم.واز این جهت شرایطم پیچیده است که من سوم دبیرستانم و در رشته ی علوم انسانی مشغول به تحصیلم وفقط تاریخ وعربی وزبان انگلیسی می دانم و بس.حتی اگر در این یک سال هم هفته ای یکبار با هروز 2ساعت تمرین یا خیلی بیشتر به موسیقی بپردازم دزمینه ی عملی باشخصی که هنرستان موسیقی رفته یا از چندسال قبل فعالیت موسیقی کرده قابل قیاس نیستم.باتوجه به رشته ی دبیرستانم هم کنکور تئوری برایم دشوار خواهد بود.اگر راهی وجود دارد که من طی یکسال بتوانم به شرایط فردی برسم که که مهارت عملی بالایی دارد ودر کنکور تئوری هم رتبه ی بالایی دارد برسم می خواهم مطلع شوم و خرید یک پیانو اصلا در حدتوانم نیست

Shazdemary
Thursday 14 January 2016, 01:49 PM
واگر حتی کنکور علوم انسانی را هم بدهم ودر رشته ای مشغول به تحصیل شوم ودر کنار تحصیل یعنی از18سالگی سرسختانه کار موسیقی را درپیش بگیرم و وقتی استحقاق یافتم که کنکور موسیقی دهم ورتبه ی قابل قبولی بیاورم وتحصیلات خود را در مقطع کارشناس ارشد به اتمام برسانم از کجا معلوم محدودیت سنی برایم نگذارند که بورس شوم چون حتی اگر از الان شروع کنم به یادگیری حداقل شش سال طول می کشد که عملی را بتوانم خوب ارائه دهم و اگر یک سال هم مشغول یادگیری تئوری شوم ودرعین حال عملی هم بخوانم آن موقع24سال خواهم داشت ونمی دانم بتوان مانند یک نوازنده ای شوم از کودکی در محیط موسیقی پروش یافته

- - - Updated - - -

پرسش دیگری هم که مطرح می شود این است که از الان آموختن را شروع کنم یابعد از دادن کنکور انسانی واینکه اگر الان شروع کنم می توانم در کنار تحصیلم هم برای کنکور انسانی وهم برای کنکور تئوری موسیقی آماده شوم ود عین حال عملی هم بخوانم

angelmalfoy
Thursday 14 January 2016, 05:37 PM
ببخشید اما از نظر من اگه پیانو نمی تونی تهیه کنی و پیانو بنوازی چطور می خوای عملیشو یاد بگیری؟
پیانو مجازی یا کتاب خوندن فایده نداره باید خودت عملی بزنی
چیز عملی نمی شه با نوشته فقط یاد گرفت باید تمرین کرد
چرا سراغ ساز ارزون تر نمیری؟ مثلا با گیتار شروع کن گیتار یاد بگیر+ تئوری موسیقی و سلفژ

اگه هدفت اینه دیگه به کنکور انسانی فکر نکن فقط روی همین تمرکز کن ، وقتی هنوز توی فکر کنکور انسانی هستی مشخصه هنوز تصمیم نهاییتو نگرفتی و شک داری

you3f
Thursday 14 January 2016, 09:31 PM
باسلام. خیلی ممنون از پیشنهادات گرانقدر شما بزرگوار. اما من برخلاف تصوری که دارید از استطاعت مالی کافی برخوردار نبوده ونیستم.حتی خودپیانو راهم ندارم وحتی تصمیم داشتم مباحث تئوری را خودم به تنهایی مطالعه کنم.البته من دارای شرایط بسیار پیچیده ای هستم منظورم هم از schollarshipهمان بورسیه هست که آگر در دانشگاه موسیقی کشورمان قبول شوم می توانم اصلا تقاضای بورسیه بدهم.واز این جهت شرایطم پیچیده است که من سوم دبیرستانم و در رشته ی علوم انسانی مشغول به تحصیلم وفقط تاریخ وعربی وزبان انگلیسی می دانم و بس.حتی اگر در این یک سال هم هفته ای یکبار با هروز 2ساعت تمرین یا خیلی بیشتر به موسیقی بپردازم دزمینه ی عملی باشخصی که هنرستان موسیقی رفته یا از چندسال قبل فعالیت موسیقی کرده قابل قیاس نیستم.باتوجه به رشته ی دبیرستانم هم کنکور تئوری برایم دشوار خواهد بود.اگر راهی وجود دارد که من طی یکسال بتوانم به شرایط فردی برسم که که مهارت عملی بالایی دارد ودر کنکور تئوری هم رتبه ی بالایی دارد برسم می خواهم مطلع شوم و خرید یک پیانو اصلا در حدتوانم نیست
دوست عزیز، به هرحال شما اگر قصد یادگیری آکادمیک و دانشگاهی رو دارید باید حتما یک پیانو تهیه کنید. حتی اگر ساز تخصصی خود را ویولن یا هر سازی غیر از پیانو انتخاب کنید. چون پیانو سازی هست که در سطح جهانی، (بعد از سلفژ) از موارد عمومی موسیقی محسوب میشه.
و مخصوصا در دانشگاه های خارجی، در آزمون ورودی موسیقی، امتحان پیانو هم مانند امتحان سلفژ وجود داره. که البته خب از شخصی که ساز تخصصی خود را فلوت یا ... انتخاب کنه انتظار ندارن پیانو رو بصورت خیلی حرفه ای بنوازه، در حد عمومی قابل قبول هست. البته خب به ساز تخصصی خودش باید کاملا مسلط باشه.
*توجه داشته باشید (نواختن حرفه ای) در ایران با کشورهایی مثل اتریش و فرانسه و امریکا و ... خیلی خیلی متفاوت هست*
موفقیت در موسیقی (و بطور کل در هنر) حتما و حتما و فقط از طریق تحصیل دانشگاهی بدست نمیاد! اگرچه آکادمیک و دانشگاهی آموختن خیلی مفید و عالی خواهد بود ولی تنها شما نیستید که با مشکلات مالی سرسام آور موسیقی مواجه هستید، این قانون طبیعت را باید پذیرفت اما نباید ناامید شد و از تلاش دست کشید. اگه امکان تهیه پیانو رو ندارید یک ساز دیگه ای رو انتخاب کنید و شروع کنید. امکان خرید پیانو دیجیتال هم ندارید؟!