PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدای باس - موسیقی ایرانی

pouya_
Tuesday 23 January 2018, 12:13 PM
سلام.
صدای من باس هست (A1-G4) که البته بالاتر و پایینتر از این رو هم می‌تونم بخونم، اما مشخصا falsetto و fry، که به حساب نمیاد.
متاسفانه تقریبا همه خواننده های ما تنور هستن، مخصوصا توی موسیقی سنتی که کلا همه تنور هستن، بنان باریتون بود که باز هم صدایی بالاتر از محدوده‌ی صدای من داشته، و فکر می‌کنم به این دلیل می‌گفتن باریتون بوده که به خاطر کم بودن وسعت صدا نمی‌تونسته تنور بخونه.

کلاس آواز رفتم، بگذریم پیش چه کسی، اصرار داشت من تنور بخونم، خوب نمیشه، نمی‌تونم، امکان پذیر نیست اصلا. منی که صدام باس هست و موسیقی سنتی ایرانی دوست دارم، چه کار کنم؟ باس خوندن با تنور خوندن خیلی فرق داره، چطور باید یاد بگیرم وقتی هیچ نمونه آوازی باریتون یا باس نداریم و هیچ اهنگی برای این محدوده صدایی نوشته نشده؟ مشخصا میشه این اهنگا رو یه اکتاو پایینتر خوند، ولی اون نمیشه.

تجربه خوبی نداشتم از کلاس آواز، می‌دونم که میشه یه تنور به یه باس اموزش بده، اما نه وقتی که اصرار کنه شما هم تنور بخونی. اگر استاد آوازی که بتونه باس آموزش بده، تهران و کرج، میشناسید، لطف می‌کنید معرفی کنید؟

و اینکه، آیا موسیقی سنتی، صدای باس، امکان پذیر هست؟ گناهی نکردیم که باس هستیم.