PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاربرد فواصل در موسیقی

aafshar18
Monday 26 March 2018, 01:23 PM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
میخواستم ببینم اصلا کاربرد فواصل توی موسیقی چیه که مجبوریم اینهمه چیز رو حفظ کنیم.
برای مثال اینکه من بدونم فاصله فلان نت تا دیگری دوم بزرگ است یا سوم کاسته چه کمکی به آهنگسازی میکنه؟
ممنون از وقتی که میدارید یا حق

Fereshteh_Baran
Tuesday 27 March 2018, 09:00 AM
سلام، سوالتون خیلی کلی است. شما باید فاصله، گام و آکوردها را، بشناسید تا بتوانید آهنگسازی کنید. من خودم الان کلاس هارمونی و کنترپوان میرم و دقیقا از این سه فصل با من شروع کرد.در ضمن نیاز به حفظ کردن همه فاصله ها نیستید. با یه سری فرمول میشه همه فاصله ها را حفظ کرد.

aafshar18
Tuesday 27 March 2018, 04:13 PM
فرمایشتون متین.اما من به جای حفظ اینهمه فاصله نمیتونم گام هارو‌بشناسم و بر اساس اون ملودی و اکورد و ارپژ بسازم؟چه فایده ای داره این فاصله ها؟

Fereshteh_Baran
Tuesday 27 March 2018, 04:45 PM
ساختن انواع گام، آکورد، مستلزم شناخت فاصله هاست. از مبحث فاصله، هراس نداشته باشید. جسارتا مبحث فاصله را خودتون میخونید یا با استاد؟

aafshar18
Tuesday 27 March 2018, 07:56 PM
حقیقتش من ۵ سال پیانو کار کردم و بک‌سالی هم میشه که گیتار کلاسیک میزنم پیش استاد اما دوس داشتم تئوری رو خودآموز یاد بگیرم که تا حدودی موفق شدم و گام و اکورد و ارپژ و نحوه ساختشون رو به خوبی درک کردم.اما واقعا نفهمیدم که فواصل چه کاربردی داره.برای مثال من میخوام اکورد می مینور بسازم و می ماژور بسازم و میدونم برای ماژور باید از نت پایه ابتدا چهار نیم پرده سپس سه نیم پرده بالا برم که میشه (می-سل دیز-سی)خب حالا چه فایده داره که من بیام بگم نت می تا نت سی فاصلش چقدره.ممنون از وقتی که میذارید ❤️