PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو تا سوال (تبلکچر و ریتم)

Guitaro
Tuesday 11 September 2007, 08:33 PM
سلام

دو تا سوال داشتم :

توی تبلچر ، از کجا میشه فهمید هر نت رو چقدر باید نگه داشت ؟
میشه ریتم های برای آکورد رو (همشون رو هم نه ، لااقل اصلی ها رو ؛ ولی اگه بشه همش رو بذارید خیلی خوب میشه) کامل توضیح بدید ؟ (یه جوری که من بی سواد درست بفهمم :g )ممنون.

shbaharehs
Tuesday 11 September 2007, 10:47 PM
سلام! خوبين؟ خب از سوال اول شروع ميكنم:ى

از كجا ميشه فهميد كه يه نت رو چقد بايد نگه داشت؟ تبلچر كه حكم نت رو داره و اكثرا هم همراه نت كارها مياد. اما اهنگهاي راك و ... ديگه نتش رو نميذارن به اين معيار كه بيننده اهنگ رو هم شنيده. ولي بازم جاهايي نوشته ميشه كه مثلا اين اهنگ 4/4 هست كه اونوقت با فاصله ي بين شماره هاي تب ميشه فهميد كه هركدوم چقدر طولانين. مثلا اگه دوتا نت با فاصله ي دوبرابر معمولي قرار گرفتن يعني دوبرابر هم بايد اون نت نگه داشته بشه.

حالا بريم سر سوال بعدي:
توضيح ريتم. شايد بشه گفت كه اصليترين ريتم براي گيتار ريتم 4/4 و 8/6 كه توي ايران استفاده ي خيلي زيادي داره. چندتا نمونه از 8/6 از تاپيكهاي قبلي:

-8/6 سنگين:
1- سيمهاي بيس
2- از سيم 4 به 1
3- از سيم 1 به 4
4- از سيم 4 به 1
5- از سيم 1 به 4
6- سيمهاي بيس
7و8- دوبار به سمت پايين

-6/8 ساده
1- از سیم ۵ به سمت پایین
2- سه سيم تريبل از پايين
3- سه سيم تريبل از بالا
4- سه سيم تريبل از پايين
5- سه سيم تريبل از بالا

يك نوع 4/4:
1- سه سيم بيس از بالا
2- سه سيم تريبل از پايين
3- سه سيم بيس از بالا
4- سه سيم تريبل از پايين
5- خفه كردن صداي گيتار
6- تك سيم تريبل از پايين
7- سه سيم بيس از بالا
8- سه سيم تريبل از پايين

اينا جزو پركاربردترين ريتمها هستن.

ممنون

shbaharehs
Tuesday 11 September 2007, 11:37 PM
راستي يه سي دي هم هست كه همه ي ريتمهاي گيتار رو داره, الان دارم ميگردم اسمشو پيدا كنم شايد بدردتون بخوره.
ممنون

ashkan emperor
Wednesday 12 September 2007, 12:11 AM
salam azizam
avalan ino bedon ke axare tab haye orginal ya dar vaghe kole tabhaye orginal
kesheshe note haro neshon dade
dovoman gharar nis ke shoma chon mikhay tab bekhoni nabayad note khoni balad bashi
pishnahade man be shoma
raftan be kelase teori mosighi va yad gereftane note khoni
hata dar ye sathe amator
dar zemn kare tab omoman baraye electric guitar hastesh
movafagh bashi

Guitaro
Wednesday 12 September 2007, 06:25 PM
ashkan emperor

ممنون دوست عزیز ، ولی من نت خونی رو به طور کامل بلدم (یه سال و خورده ای میشه که پیانو میزنم) پس مشکلی تو نت خونی ندارم که برای فرار از این مشکل برم سراغ تبلکچر ، فقط یه سری آهنگ رو تبلکچرش رو پیدا کردم میخواستم ببینم چطور باید بزنمش ...

shbaharehs

ممنون ، این مطلبایی که گفتی خیلی کمک کرد.

mohammadn
Wednesday 12 September 2007, 10:42 PM
راستي يه سي دي هم هست كه همه ي ريتمهاي گيتار رو داره, الان دارم ميگردم اسمشو پيدا كنم شايد بدردتون بخوره.
ممنون
.................................................. ................
اگه اسمشو بگی ممنون میشم و اینکه از کجا میشه گیرش آورد thanks

shbaharehs
Wednesday 12 September 2007, 11:02 PM
.................................................. ................
اگه اسمشو بگی ممنون میشم و اینکه از کجا میشه گیرش آورد thanks

سلام دوباره خوبين؟ سي ديه اسمش "مجموعه ريتمها براي گيتار" هستش كه تا اونجا كه من اطلاع دارم سي ديه تصويريه كه يه نفر خودش همه ي ريتمها رو اجرا كرده و يه سري اطلاعات اضافه هم داره كه خيلي مبتديه و فكر نكنم اوناش بدرد شما بخوره. من تعريفشو از خيلي از دوستام شنيده بودم و توي سايتهاي فروشگاهاي اينترنتي ان لاين ايران هم ديده بودمش. ولي ديروز كه داشتم ميگشتم اصلا پيداش نكردم. ولي پيشنهاد ميكنم به اون فروشگاهاي اينترنتي هم يه سري بزنيد.
ممنون:ak

lord_of_guitar
Saturday 17 November 2007, 12:46 PM
باز اگه کسی در مورد سی دی های آموزشی مطلب بزاره ممنون میشیم.

Hes_r
Saturday 17 November 2007, 01:31 PM
دوست من سی در آموزشی در مورد چی |؟؟

بهتره در خواست هات رو تو یه تاپیک جداگانه بزنی تا به نتیجه ی بهتری برسی .

monolith
Sunday 18 November 2007, 01:11 PM
توی تبلچر ، از کجا میشه فهمید هر نت رو چقدر باید نگه داشت .در مورد سوال اولتون:

- معمولاً تبلچر رو به همراه نت اصلی می نویسند. زمان رو باید از همون نت اصلی فهمید. مثل شکل ضمیمه tab1.jpg
You can see links before reply Desktop%5Cdouble.jpg
- بعضی وقتها هم همون علائم استاندارد چنگ و دولاچنگ و... رو مستقیماً در تبلچر به کار میبرند. مثل شکل tab2.jpg

- بعضی وقتها هم با حروفی که روی نتها مینویسند، زمان اون رو مشخص میکنند. مثلاً در تبلچر شکل سوم (Tab3.jpb) به کاربرد حروف W, Q, H توجه کنید.

- اگر هیچ کدوم از اینها نبودند، همونطور که shbahares گفتند، به خاطر اینه که نویسنده فکر کرده شما آهنگ رو میشناسید و زمان نتها رو از ذهن خودتون و با کمک فواصل بین نتها میتونید حدس بزنید.