PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بی کیفیت بودن صدا

pedram99
Monday 30 September 2019, 11:55 PM
سلام دوستان من یک میدی کنترولر دارم که با یو اس بی وصل کردم به کامپیوتر
اسپیکرم هم باند های اون ضبط های چند سال پیشه ( وی سی دی های بزرگ )
کار تصدام هم آنبورده خود کامپیوتره

مشکلم اینه که روی بعضی اهنگ ها مثلا مثل Chopin Spring Waltz Mariage

وقتی نت ها رو میزنم احساس میکنم کیفیت صدا در هم میپیچه و کیفیت به شدت کاهش پیدا میکنه
ولی نمیدونم مشکلم از کارت صدایه یا از اسپیکر ؟

(مثلا همین اهنگ رو وقتی ویدیویی که ازش میبینم کسی داره مینوازه کیفیت صدا کاملا با کیفیت نوازندگی خودم تفاوت داره و وضوح صدا برای من کاهش داره )

با تعویض چی میتونم این مشکل رو حل کنم ؟

amir1055
Tuesday 1 October 2019, 07:14 AM
سلام دوستان من یک میدی کنترولر دارم که با یو اس بی وصل کردم به کامپیوتر
اسپیکرم هم باند های اون ضبط های چند سال پیشه ( وی سی دی های بزرگ )
کار تصدام هم آنبورده خود کامپیوتره

مشکلم اینه که روی بعضی اهنگ ها مثلا مثل Chopin Spring Waltz Mariage

وقتی نت ها رو میزنم احساس میکنم کیفیت صدا در هم میپیچه و کیفیت به شدت کاهش پیدا میکنه
ولی نمیدونم مشکلم از کارت صدایه یا از اسپیکر ؟

(مثلا همین اهنگ رو وقتی ویدیویی که ازش میبینم کسی داره مینوازه کیفیت صدا کاملا با کیفیت نوازندگی خودم تفاوت داره و وضوح صدا برای من کاهش داره )

با تعویض چی میتونم این مشکل رو حل کنم ؟

سلام عزیزم
این مشکل از خیلی چیزا میتونه باشه. ولی آخرین حدس من اسپیکره. تست کیفیت اسپیکر ساده ست... یه آهنگ پلی کنید ببینید کیفیت چجوریه.
ولی باید دید شما از چه vst درکدوم host استفاده میکنید و اینکه کانفیگ کامپیوترتون چیه. آیا از کابل اتصال با کیفیتی استفاده میکنید؟ آیا محل اتصالات ورودی و خروجی سالمن؟ این ها تا تعیین کننده ست.
منظورتون رو از درهم پیچیدن صدا متوجه نمیشم. اگه ممکنه دقیق تر توضیح بدید.

pedram99
Tuesday 1 October 2019, 05:34 PM
سلام عزیزم
این مشکل از خیلی چیزا میتونه باشه. ولی آخرین حدس من اسپیکره. تست کیفیت اسپیکر ساده ست... یه آهنگ پلی کنید ببینید کیفیت چجوریه.
ولی باید دید شما از چه vst درکدوم host استفاده میکنید و اینکه کانفیگ کامپیوترتون چیه. آیا از کابل اتصال با کیفیتی استفاده میکنید؟ آیا محل اتصالات ورودی و خروجی سالمن؟ این ها تا تعیین کننده ست.
منظورتون رو از درهم پیچیدن صدا متوجه نمیشم. اگه ممکنه دقیق تر توضیح بدید.

اهنگ که میزارم کیفیت صدا بسیار خوبه .

از وی اس تی Toontrack EZkeys استفاده میکنم . چون پدال ندارم پدال ساستین رو روشن میزارم وقتی ملودی ای رو میزنم نت هاش تند پشت هم باشه کیفیت صدام کاهش پیدا میکنه ( حالا نمیدونم ربط داره یا نه )
در وی اس تی وقتی صدا رو بلند میکنم کیفیت صدا کاهش پیدا میکنه
از این ضبط و دو عدد باندش به عنوان اسپیکر استفاده میکنم

You can see links before reply (You can see links before reply)

کامپیوترم cpu q8300 چهار هسته ای
رم 8گیگ
گرافیک 2گیگ

سیم ها پارگی نداره

Honey_Shababi
Tuesday 1 October 2019, 05:48 PM

از وی اس تی Toontrack EZkeys استفاده میکنم . چون پدال ندارم پدال ساستین رو روشن میزارم وقتی ملودی ای رو میزنم نت هاش تند پشت هم باشه کیفیت صدام کاهش پیدا میکنه ( حالا نمیدونم ربط داره یا نه )
از این ضبط به انوان باند استفاده میکنم

رم 8گیگ
گرافیک 2گیگ

سیم ها پارگی نداره

سلام
به احتمال خیلی زیاد این مشکلی که شما گفتین مربوط به روشن نگه داشتن پدال ساستین هست. شما وقتی یه نوازنده پیانو رو هم ببینید پاش مدام روی پدال نیست و فقط جاهایی که نیازه از پدال گیری استفاده میکنه. مسلما وقتی پاش همش روی پدال باشه صداها به قول شما درهم پیچیده میشه و این اصلا خوب نیست!
اما در مورد صدای وی اس تی که گفتین، اون صدای ورودی رو نباید از حدی که سیگنال به صفر دسی بل میرسه بیشتر کنین. چون به اصطلاح میگن صدا دیستورت میشه. برای بلندتر کردن صدا از ولوم خود اسپیکر استفاده کنین.

pedram99
Tuesday 1 October 2019, 07:12 PM
سلام
به احتمال خیلی زیاد این مشکلی که شما گفتین مربوط به روشن نگه داشتن پدال ساستین هست. شما وقتی یه نوازنده پیانو رو هم ببینید پاش مدام روی پدال نیست و فقط جاهایی که نیازه از پدال گیری استفاده میکنه. مسلما وقتی پاش همش روی پدال باشه صداها به قول شما درهم پیچیده میشه و این اصلا خوب نیست!
اما در مورد صدای وی اس تی که گفتین، اون صدای ورودی رو نباید از حدی که سیگنال به صفر دسی بل میرسه بیشتر کنین. چون به اصطلاح میگن صدا دیستورت میشه. برای بلندتر کردن صدا از ولوم خود اسپیکر استفاده کنین.

بله شاید همینطور باشه که میگید .

یک سوال کوچک داشتم اگر میدونید توضیح بفرمایید

اکثر وی اس تی ها پدال برای روشن کردن یا خاموش کردن ندارن در این وی اس تی نتونستم پدال ساستین پیدا کنم تا روشنش کنم
آیا روشی وجود داره برای ان کار یا خیر ؟

Honey_Shababi
Tuesday 1 October 2019, 07:29 PM
بله شاید همینطور باشه که میگید .

یک سوال کوچک داشتم اگر میدونید توضیح بفرمایید

اکثر وی اس تی ها پدال برای روشن کردن یا خاموش کردن ندارن در این وی اس تی نتونستم پدال ساستین پیدا کنم تا روشنش کنم
آیا روشی وجود داره برای ان کار یا خیر ؟

خیر. چون برای نوازندگی پیانو، کار اصولی ای نیست.
بیشتر وی اس تی های حرفه ای و شبیه ساز پیانو این گزینه رو ندارند. بهتره که حتما یک پدال تهیه کنین.

DesironnA
Thursday 3 October 2019, 05:35 PM
درود
البت پدال برای خرید بسیار هست. ولی اگر مشکل مالی داشته باشید، خیلی ساده میشه یکی رو در منزل ساخت..:5:

amir1055
Saturday 5 October 2019, 02:03 PM
درود
البت پدال برای خرید بسیار هست. ولی اگر مشکل مالی داشته باشید، خیلی ساده میشه یکی رو در منزل ساخت..:5:
سلام عزیزم
چقدر خوبه طرز ساخت یه پدال رو در تاپیکی جداگانه بزارید. البته اگه مقدوره براتون

- - - Updated - - -

از این ضبط و دو عدد باندش به عنوان اسپیکر استفاده میکنم

رم 8گیگ
گرافیک 2گیگ

سیم ها پارگی نداره

وقتی پدال دائم روشن باشه پلی فونی به شدت بالا میره بعضی اوقات خود نرم افزار بعضی از شاخص های یک صدا رو حذف میکنه و سبب میشه که پلی فونی کمی کاهش پیدا کنه اونم به قیمت افت شدید کیفیت آهنگ. حالت بدش هم اینه که اجازه بده صداها همینطوری باهم ترکیب بشن.
همونطور که هانی عزیز هم فرمودن هیچ نوازنده پیانوای در طول نواختن همواره پدال رو پایین نگه نمیداره.

DesironnA
Wednesday 9 October 2019, 11:16 AM
سلام عزیزم
چقدر خوبه طرز ساخت یه پدال رو در تاپیکی جداگانه بزارید. البته اگه مقدوره براتون

درود
نیازی به تاپیک جداگانه نیست. خیلی ساده و پیش و پا افتاده ست درواقع..
نقشه :
11555
میشه از کلید زنگ خانه استفاده کرد :
11556

و در آخر فیش رو به ورودی پدال ساستین کیبورد وصل کرد و تمام..