PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : آموزش انگشت گذاری

Hes_r
Monday 24 September 2007, 06:04 AM
سلام به همه ی دوستان نت آهنگی

همه ی شاگردای ویولن در ابتدا یکی از مشکلاتی که دارن انگشت گذاری روی سیم های بدون پرده ی ویولن و فالش زدنه .:ax

در این میان ما چند دو دسته استاد داریم :

1- یه سری استاد ها روی جایی که باید انگشت گذاری شه با ابزاری مثل لاک یا چسب یا ... نشونه میگذارن و شاگر از رو اون انگشت گذاریش رو تنظیم میکنه .

2- یه عده از استادای دیگه شاگرد رو مجبور میکنن حسی بزنه و فقط بهش تذکر میدن مثلا : انگشت دومت رو باید جلوتر بذاری و ... .

میخوایم در این تاپیک ابتدا بررسی کنیم که استاد شما کدوم شیوه رو استفاده کرده و چطوری بهتون یاد داده در ضمن اگه از شیوه ی اول استفاده میکردن بگین برای چه مدت براتون نشونه گذاشته بودن . ( خواهشا اینجا در این مورد بحث نشه فقط بگید استادتون از چه شیوه ای استفاده کرده .

ممنون

یا علی

Amir
Monday 24 September 2007, 08:14 AM
استاد اول من از روش چسب و لاک استفاده کرد

akanani
Monday 24 September 2007, 08:39 AM
استاد من هم از طریق لیبل زدن روی ویالن جای انگشتها را آموزش داد .

ciity_night
Monday 24 September 2007, 08:48 AM
استاده من از روش دوم استفاده می کنه به همین خاطر همیشه اعصابش از دست من خورده هی بهم میگه الکی انگشتات و نزار

Hes_r
Monday 24 September 2007, 11:33 AM
لطفا بگین به چه مدت براتون مکان انگشت گذاری رو مشخص میکردن ؟؟

سیتی نایت عزیز شما هم بگو که چند وقته میزنی .

akanani
Monday 24 September 2007, 11:38 AM
برای من سه ماه اول یادگیری

bahare
Monday 24 September 2007, 11:40 AM
استاد منم از روش اول استفاده کرد حدود 3 - 4 ماه اول بعد از جای انگشت اول یکی یکی این علامتگذاری هارو برداشت.

Hmd_N
Monday 24 September 2007, 12:42 PM
استاد اول من از روش دوم استفاده کرد . میگفت یکم سخت هست ولی بعدا نتیجه ی کارت رو میبینی . اگه اولش سختی بکشی بعدا خیلی واست راحت تر میشه و قدرشونو میدونی !

hichnafar
Monday 24 September 2007, 01:44 PM
استادمنم ازاول باروش دوم باهام کارکرد(هیچ وقت ازچسب استفاده نکردم )

samin
Tuesday 25 September 2007, 09:41 AM
استاد منم از روش اول استفاده کرد. و میگه تا زمانی که گوش نتونه صداها رو تشخیص بده چسبا سر جاش میمونه

ciity_night
Tuesday 25 September 2007, 09:55 AM
من حدودا 3 ماه که میرم کلاس و استادم می گه اگه جایه انگش تارو برات مشخص کنم تنبل می شی
می گه یکم سختی بکش ولی قشنگتر یاد بگبر

Hes_r
Thursday 27 September 2007, 07:56 PM
با اجازه

استاد بنده هم برام با لاک مشخص میکرد جای انگشت اول و سوم رو فقط .

و بعد 3 ماه حدودا اونا رو پاک کرده بود اگه اشتباه نکنم .

Mojtaba
Friday 28 September 2007, 03:42 PM
استاد من از جلسه 3 انگشتگذاری رو شروع کرد بدون اینکه لاک یا چسب بزنه من خودم اولین باره که میبینم با این روش انگشت گذاری رو یاد میدن

hasty
Saturday 29 September 2007, 07:36 PM
استاد مم از روش اول استفاده کرد 4 ماه.

پاگانینی
Monday 1 October 2007, 04:08 PM
من هیچوقت استاد نداشتم
ولی خودم با تیونر جای انگشتارو مشخص کردم وهر نت را اینقدر زدم تا گوشم باهاش اشنا شد بعد خیلی اروم انگشتای دیگه رو گذاشتم
این روش خوبیه اگه زرنگ باشی 1 ماهه راه میوفتی

sara
Monday 1 October 2007, 06:30 PM
روش خوبیه و هر کسی مثل شما انگیزه و پشتکار و توانایی برای یاد گرفتنش نداره
اول باید یکی باشه که هنرجو رو هل بده یا نه؟

Hes_r
Monday 1 October 2007, 08:29 PM
به نظر من کسی که بدون پشتکار باشه کلا تو ویولن نمیتونه ادامه بده و وسطش ول میکنه شک نکنین .

ولی خوب این روش رو قبول ندارم چون نمیشه 1 ما پیاپی از دیاپازون استفاده کرد .

یا علی

moorcheh
Thursday 4 October 2007, 10:31 AM
استفاده از علامت كار اشتباهي است چون گوش را به تنبلي عادت ميدهد.اگر شما بارها و بارها انگشت خودتون رو غلط بگذارين بهتر از اينه كه از علامت استفاده كنيد زيرا هنر ويلن زدن تفكيك صداي غلط از درست است و اگر از همون ابتدا از علامت استفاده كنيد در صورت خارج زدن كمتر متوجه ان ميشويد.همانطور كه قبلا هم گفتم انگشت گذاري غلط بدليل عدم مهارت در انگشت گذاري نيست به دليل ضعف گوش است و عدم تشخيص مغز.

homa f
Thursday 4 October 2007, 12:36 PM
به نظر من برچسب زدن خیلی روش مناسبیه من سه ماه اول رو با برچسب کار کردم و بعد از سه ماه دیگه انگشتام جاشون پیدا کردن و هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

Hes_r
Thursday 4 October 2007, 01:03 PM
دوستان یه رای گیری به تاپیک اضافه کردم .

لطفا دوستانی که قبلا نظر دادن فقط رای هم بدن .

Mojtaba
Thursday 4 October 2007, 07:34 PM
به نظر من اگه بصورت گوشی به شگرد یاد بدن خیلی به نفع شاگرد هست چون بعدن تو کرن و تو سری اشتباه میشه مثلا تو سگاه اگه یکم در فاسری اشتباه بشه دیگه سگاه نیست

melika1377
Saturday 23 March 2013, 05:36 PM
استاد من روش اول استفاده کردن الان من یه ساله میرم دو ماه پیش چسب ها کندن اما چون خوب نزدم دوباره چسبوندن ولی من خودم چسب ها کندم نذاشتم بزنه تا جای انگشت هام درست شد استاد هم کلی تشویقم کرد

yosofnia
Tuesday 16 April 2013, 09:52 PM
استاد منم از روش اول استفاده میکنن و من هنوز 1 ماه کار میکنم و حالا حالاها خواهد بود:violinplay3:

Reyhanee
Sunday 28 April 2013, 12:58 PM
من اول پيش يه استاد رفتم كه اسمش رو يادم نيست، اون واسم علامت گذاري كرد، بعد از حدود 9 ماه كه پيشش كار كردم ديگه نرفتم و بعد رفتم كنسرواتوار موسيقي(توي خيابون ويلا) اونجا يه استاد ارمني داشتم كه فوق العاده بود؛ اولين جلسه كه زدم گفت خيلي فاجعه مي زني:17: بايد هرچي ياد گرفتي رو فراموش كني و از اول شروع كني. هم اين استادم و هم استاد الانم ميگن علامتگذاري خوب نيست چون جاي انگشت تغيير ميكنه و گوش هنرجو خوب پرورش پيدا نمي كنه.

yohanovic
Wednesday 15 May 2013, 06:31 PM
ye tamrin vase sathe bala daram toop ... ba yeki az doostam ke violinte posht be ham vay mistadim :redguitar: :21ox66r::violinplay3::guitarplay1: ,(man ba guitar) yeki ye chizi mizad ,oon yeki bayad hamoono dar miovord ,, ya inke ma achord migeretam tooye ye gam , oon bayad gamo tashkhis midado solo mizad ,, in karo az hich ostadi nadidam ( shayadam hast ,man hich vaght kelas naraftam bara hamin shayad nadidam) sakhte aval vali toope in kar ,kheyli ham sar garm konan dast

- - - Updated - - -

behtare fard gooshesh be note ha adat kone ta faghat jaye note haro bedoone ,, kesi ke be seda dorost mishnase mitoone be rahati har chi ke mishnave ro yad begire ,,ama in masale bayad az sene kam ba shenidane moosighiye monaseb anjam begire

violonlover
Friday 26 July 2013, 04:07 AM
استاد من از همون اول از روش لیبل استفاده کرد و فقط انگشت دوم رو برام مشخص نکرد.هنوزم با اینکه اوایل ل ویولن دو هستم بهم نگفته که برچسب ها رو بردارم! برام جالب بود که بچه ها گفتن بعد از سه ماه لیبل ها رو برداشتن.البته من دیگه به لیبل ها توجهی ندارم و بدون نگاه به اون ها می زنم

Anarchist
Saturday 27 July 2013, 05:12 PM
استاد من از همون اول از روش لیبل استفاده کرد و فقط انگشت دوم رو برام مشخص نکرد.هنوزم با اینکه اوایل ل ویولن دو هستم بهم نگفته که برچسب ها رو بردارم! برام جالب بود که بچه ها گفتن بعد از سه ماه لیبل ها رو برداشتن.البته من دیگه به لیبل ها توجهی ندارم و بدون نگاه به اون ها می زنم

دقیقا مثل من...
استاد منم با اینکه ل ویلن 2 ام هنوز برنداشته، البته حقم داره بنده خدا من خیلی بد تمرین کردم تا اینجای کار بخاطر درس و... :21:

ولی به نظر من اگه بدون لیبل از همون اول طرف بتونه یاد بگیره خیلی عالیه... چون مثلا استاد من با وجود اینکه واسه م لیبل زده ازم انتظار داره گوشم نت هارو تشخیص بده ولی خودم قبول دارم این لیبل ها باعث شده تو این مدت هیچ توجهی به صدای نت ها نکنم و فقط به چشمام اطمینان کنم :17:

mohammadrezaie
Sunday 28 July 2013, 02:05 AM
سلام خدمت دوستان!
به نظر من روش دوم خیلی درست تر هست!
اما متاسفانه استادم روش اول برام انتخاب کرد و حدود 6 ماه این چسب ها بود!
الآن توی دیز و بکار بدون هیچ فالشی می زنم و کسی فالش بزنه متوجه میشم!
اما، اگر کسی سری و کرن رو فالش بزنه متوجه نمیشم!

Pelk_lk
Wednesday 21 August 2013, 06:08 PM
من یه ماهه ویولن کار میکنم و استاد من از روش علامت گذاری استفاده کرد
ساز رو با مقیاس انگشت خودم کوک کردن به این صورت که:
اگه بند سوم انگشت سبابه دست چپ دقیقا پشت شیطونک باشه و فقط خیلی راحت خمش کنی میشه سی و دقیقا به اندازه فاصله شیطونک تا این نت جلوتر بریم میشه دو دیز
وقتی انگشت وسط، رو دو دیز هست، انگشت کناریش که میشه انگشت حلقه رو دقیقا کنارش بذاریم جوری که انگشت حلقه، انگشت وسط رو لمس کنه میشه نت ر
گرچه واسم با چسب پارچه ای علامت زدن اما حین نواختن بهم اجازه نمیدن ویولن رو نگاه کنم و اصرار دارن چشمم به برگه نت ها باشه.میگن اون علامت ها واسه اینه که اولا برای شروع فقط یه نگاه کنی و جای انگشت هاتو با اطمینان بذاری و دوم اینکه گوشت به صدای درست عادت کنه و فالش زدن رو متوجه بشی. سوم اینکه بعد یه مدت انگشت ها دقیقا جای خودشونو می گیرن و قلق دست شون میاد کجا، چقدر و چه جوری خم شن.
:21ox66r::untitled::y

soul_violin
Sunday 25 August 2013, 11:49 AM
استاد سابق من از روش علامت گذاری استفاده میکرد ولی الان دیگه بدون علامت گذاری می زنم؛ اولش یکم سخت بود ولی الان گوشم صداهارو بهتر از قبل تشخیص میده!

faramarzlotfy
Sunday 25 August 2013, 03:03 PM
به نظر من روش علامت گذاری خیلی بهتر از روش دوم هست ....البته به مدت سه یا چهار ماه

omshooter
Friday 30 August 2013, 03:56 PM
به نظر من پیشرفت کردن از هر روشی در هر کاری به طوری که به خودم و دیگران ضربه نخوره خوبه حالا استاد میخواد علامت گذاری کنه یا نه مهم اینه که وقتی 10 سال دیگه شد بتونی یک نفر باشی که حداقل 10 نفر بگن چقدر خوب مینوازه ایشون استادن در ویلون
من بدون علامتگذاری شروع کردم دوستانی دارم که با علامتگذاری شروع کردن و بعد از مدتی برداشتن مشکلی هم نداشتن ولی نظر شخصیم اینه که برای کساییکه ترس دارن از ویلون که علامت نداره مناسبه
من خودم وقتی شروع کردم واقعا گیج بودم و ترس داشتم و خیلی فالش میزدم طوری که فکر میکردم بقیه که میزنند معجزه میکنند واسه همین اینقدر تمرین داشتم که گاهی از خونه میخواستن پرتم کنند بیرون !!!!!!!

ayaramv
Wednesday 23 May 2018, 09:40 PM
استاد من هم لیبل زد روی سیما