PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اظهار نظر سیاوش قمیشی در مورد موسیقی سنتی ایران

Hmd_N
Monday 24 September 2007, 01:42 PM
چشممان به جمال سیاوش قمیشی (You can see links before reply) هم روشن شد !!! به هر حال ديد و بازديد اگر هيچ فايده اي نداشته باشد لااقل اين سود را داشت كه ماهواره فاميل باعث شد در كانال تلويزيوني تپش ، مصاحبه اي بين عليرضا اميرقاسمي و جناب هنرمند سرشناس سياوش خان قميشي را ببينم . در آن گير و دار كه همه در حال طرح نقشه براي حمله حساب شده تر به خوراكي ها بودند ، پيش خودم گفتم به هر حال نظرات و صحبت هاي يك خواننده پاپ را كه لااقل كمي سنگين تر و متين تر از سايرين است و آثارش را نيز كم و بيش به واسطه دوستان شنيده ام بشنوم ... ببينم حرف حسابش چيست ... مصاحبه ادامه داشت و همه چيز خوب بود تا رسيد به اينجا ...

- اميرقاسمي : سياوش جان آيا موسيقي سنتي هم گوش مي كني ؟
سياوش : نه نه ... به هيچ وجه ... هرگز . ( حركات دست و سر طوري بود كه گويا به يك آمريكايي گفته ايم بيا كشك و بادمجان بخور ! )

- اميرقاسمي : سياوش آيا نوعي از موسيقي هست كه تو از آن متنفر باشي ؟ يعني اگر در اتاقي باشي و آن را پخش كنند تو بلند شوي و بيرون بروي يا از صاحبخانه خواهش كني كه آن را قطع كند ؟
سياوش : بله هست ... همان موسيقي سنتي ... يك لحظه هم حاضر نيستم بشنوم ... البته اسم درست آن هم همين است كه تو گفتي عليرضا جان ... سنتي ... بعضي ها مي گويند موسيقي اصيل ... من نمي فهمم يعني چه ؟ يعني فقط آن اصيل است و هيچ چيز ديگر اصيل نيست ؟

بنده سراپا تقصير ، كاري به آن بخش از صحبت هاي سياوش خان قميشي كه راجع به اصالت و اين ها است ندارم چون كار ، كار من نيست و بايد مورخين و مطلعين و تا حدي نيز فلاسفه روي آن بحث كنند ... اما با آن بخش كه ايشان اينگونه اظهار انزجار از موسيقي كلاسيك ايراني ( اين كه درست است هان ؟؟؟ ) فرمودند كمي مشكل دارم ... يعني دليلش را اصلا نمي فهمم و نوع تفكر اين آقا را درك نمي كنم ... البته تقصير هم ندارد ، طوري با ايشان برخورد شده است كه فكر كرده اند يكي از فلاسفه بزرگ دنيا و يكي از پيروان صادق هدايت يا فرانتس كافكا هستند و شاعر نااميدي و ياس متعالي مي باشند و پرچم دار مكتب ايده آليسم ايشانند ... خيلي خوب است به ايشان بگويم شما يك وقت خودت را با دكتر سروش فيلسوف اشتباه نگيري !!!!!! از آقايي كه ترك وطن كرده اند ، به لس آنجلس و همه آن چيزهايي كه به دنبالش هست پناه آورده اند ، عمري در ايران نبوده اند و مشكلات مسائل فرهنگي ايران ،‌ مانند سينما ، موسيقي ، هنرهاي تجسمي ديگر مثل نقاشي ،‌ پيكره سازي ، تئاتر و ... را نمي دانند ... اصولا هويتي ريشه دار براي خود قائل نيستند كه دلشان براي فرهنگ و نام ايران سوخته باشد ... اينگونه اظهار نظري چه مفهوم و دليلي دارد ؟؟؟ اگر اين اظهار نظر را اميرقاسمي يا هر كدام از لس آنجلسي ديگر كرده بودند اصلا اشكالي نداشت ... اما وقتي كساني كه خودشان هم مي دانند طرفداران زياد ( اصلاح مي كنم ، بسيار زياد ! ) در ميان جوانان ايران دارند اينگونه صحبت مي كنند واقعا بايد بر آنها شوريد ... شخصي مانند آقاي قميشي كه همه شهرت و هستي شان به خاطر نبودن در ايران و خواندن ترانه هايي در وصف اين غربت است ، اگر واقعا همانگونه كه خودشان فرمودند عاشق تهران هستند !!!! ( البته مقيم اروپا بودند براي يك زندگي آرامتر !! ) بايد طور ديگري صحبت كنند ...
در اين زمانه كه موسيقي پاك و بي آلايش ايراني از همه طرف مورد هجوم كسان و ناكسان قرار دارد ، آيا شايسته نيست ايشان اينطور صحبت كنند كه مثلا موسيقي ايراني هم از موسيقي هاي غني دنياست و خوب است جوانان علاقه مند به موسيقي پاپ ، اينقدر بي توجه به آن موسيقي نباشند ... و مانند اين حرف ها ؟ كسي كه اين عقبه طرفداران را دارد آيا بهتر نيست از نفوذ و شهرت خود در جهت دفاع از مسايل ميهني اش استفاده كند ؟ من مي فهمم كه ايشان خواننده پاپ است ... اما مي تواند لا اقل بگويد موسيقي ايراني هم جلوه هاي هنري زيبايي دارد كه البته من دوستش ندارم ... مگر استاد شجريان تا كنون يك بار چنين اظهار نظر مضحكي راجع به موسيقي پاپ آلوده امروز كرده اند ؟ ايشان بارها گفته اند به هر حال جوانان ما اين موسيقي را مي پسندند و رايج است ... نمي شود با آن مبارزه كرد ...
نكته ديگر اين كه اكنون كه در همان لس آنجلس صدها ترانه توليد مي شود كه در بهترين حالت شعر آن اين است : " يه ماچ داد و دمش گرم ! " ... و موسيقي هاي مانند موسيقي آرش كه اصولا فاقد ملودي است و سراسر موسيقي تكرار ريتم هاي ساده و متناوب است ، آيا شخصي مانند آقاي قميشي كه تعداد كثيري از جوانان ايراني ايشان را موسيقي دان برتر و آهنگساز چنين و چنان مي دانند بهتر نبود در پاسخ اين سوال كه از چه موسيقي متنفر هستي ؟ ، به برخي موسيقي هاي فوق العاده نازل پاپ اشاره كنند ؟‌ كما اينكه بارها ديده ام خواننده ديگري كه سطح و روش كارش شبيه آقاي قميشي و چه بسا برتر از ايشان است در پاسخ اين سوال كه از چه چيز ناراحت مي شوي ‌، گفته است از ترانه بد ... و موسيقي بد ... كه اين روزها توليد مي شود ... چگونه سياوش قميشي ، از اين خيل عظيم ترانه هاي آب دوغ خياري كه نه ملودي دارند و نه شعر و نه حتي صداي مناسب خواننده ! ( هيچكدام از سه فاكتور اصلي ! ) آري از اين خيل عظي مي گذرد و ساده و راحت مي گويد : موسيقي سنتي ... واقعا نمي توانم گوش كنم ...

لطفا طرفداران آقاي قميشي منصف باشند و حرف بي منطق نزنند ... در جواب اين پست من هم ننويسيد كه او چنين و چنان است و اين كارش را گوش داده اي و شاهكار است و اين حرف ها ... من نمي گويم آثارش بد و مبتذل است ... كارهايش را هم گوش می دادم ... اما منطق اين حرف چيست ؟ جالب اينكه با افتخار اعلام كرد كه در دنيا فقط از سوسك مي ترسد ... عاشق گربه و عينك است ... و البته از دختري به نام فيروزه خيلي خوشش آمده ( البته گفت از شخصيتش ! ) و برايش آلبومي دارد مي سازد كه همه مخارجش را هم خودش داده است ... آيا او فكر كرده هر كس كه از سوسك بترسد و عاشق گربه باشد و معشوقه بگيرد ، خيلي فيلسوف است ؟ دريغ ...:aw

واقعا متاسفم ...:e

Amir
Monday 24 September 2007, 02:17 PM
سلام
فقط می تونم بگم متاسفم :aw

alireza_amirsamimi
Monday 24 September 2007, 04:16 PM
بابا اینکه مال خیلی پیشه!!!!1سال پیش رفقا

finvisiblecold
Monday 24 September 2007, 09:28 PM
عجب !:t
اینطوریشو ندیده بودیم دیگه !!!

finvisiblecold
Monday 24 September 2007, 09:32 PM
حمیدرضا جان متن تو رو هم خوندم دمت گرم.

Amir
Monday 24 September 2007, 10:47 PM
به هر حال غرب زدگی و اشیا کثیفی همچون پول و خیلی می تونن در روند زندگی انسان تاثیر گذار باشند

Masoud_Nine
Monday 24 September 2007, 11:57 PM
به نظر من نباید این جریان رو اینقدر بزرگ کرد. چرا که سیاوش هم بالاخره حتی اگر زیاد یا کم صاحب رأی و نظر معتبری هست و نباید کاملاً با تضاد باهاش برخورد کرد. با این وجود من خودم با حرفهاش مخالفم. من خودم الکترونیک و Trance کار می کنم که ریشه اصلیش پایه در موسیقی کلاسیک داره. موسیقی سنتی ما هم به قول دوستمون موسیقی کلاسیک ایرانی هست با آواز منحصر به فرد خودش. اما خب وقتی آدم خوشش هم نیاد باز هم به خاطر این که موسیقی پیچیده ای هست و واقعاً دانش بزرگی هم به شمار میاد و اینقدر طرفدار داره و دلنشین هم هست، سر تعظیم فرود میاره و اعتبار خاصی قائل میشه برای سنتی.
البته من انتقاداتی هم در مورد این موسیقی دارم که چون تخصص کافی در این مورد ندارم هیچ وقت به زبان نمیارم. اما نه من و نه هیچ کس دیگه ای نمی تونه بگه که موسیقی سنتی ایرانی خالی از زیبایی و دلنشینی هست.
در آخر از شما میخوام که حساسیت زیادی به این موضوع نشون ندین. چون ممکنه افراد دیگری که در سطحسیاوش هم هستند چنین نظری داشته باشن!!!

Sina_Eftekhari
Tuesday 25 September 2007, 12:01 AM
به نظر من كه مساله را خيلي بزرگ كرديم.
يك آهنگساز موسيقي پاپ نظر و سليقه خود را در مورد موسيقي سنتي گفته, همين! ايشان هيچگونه استدلالي براي اين نظر خود ارائه نكردند و به نظر من هرگز هم چنين اجازه اي به خودشان نخواهند داد. ايشان نگفتند كه اين موسيقي را نبايد گوش كرد و به نظر من توهيني هم به اين موسيقي نكردند, بلكه گفتند من گوش نمي كنم.

Amir
Tuesday 25 September 2007, 12:06 AM
درست

ولی تکلیف جوونای ما این وسط چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Masoud_Nine
Tuesday 25 September 2007, 12:26 AM
آقای زارعی اولا" که سیاوش اصلا صاحب نظر نیست من خیلی خیلی می شناسمش به نظر شما یه نجار حرفه ی میتونه توی ساختن ساز نظر معتبر بده و یا بر عکس ؟
در ضمن این که امکام داره آدم های بزرگ هم نظری مثل سیاوش داشته باشند دلیل نمی شه که ما با هاش مخالفت نکنیم مگه این ها معصوم هستند که اشتباه نکنند حرفت اطلا" قابل قبول نیست و شما هنوز در کلنجار با شخصیت ها و نام و نشونشون به سر می برین
من که عرض کردم با نظرش مخالفم! دیگه از این بیشتر نمی دونم باید چی می گفتم؟!
اما خب در مورد این که من به سیائش اعتقاد دارم بله همین طور هست. دلیل این هم که شما با توانایی های اون شیوه ای شبیه با مبارزه گرفتید این هست که کمی در کارهای جدیدش وارد دنیای موسیقی الکترونیک شده و کار شما مثل نوعی نژادپرستی هست! همین امر موجب شده چشمای شما بسته بشه و ادامه ماجرا ................

Masoud_Nine
Tuesday 25 September 2007, 12:42 AM
دوست عزیز این متن، یک متن کاملاً سلیس و روان فارسی هست و من اگر برای بار دوم بخوام توضیح بدم فقط یک غلط املایی رو اصلاح می کنم. همین!
در ضمن من چنین جسارتی نمی کنم که شما رو به عنوان بچه 5 ساله در نظر بگیرم. بلکه به عنوان یک استاد (با توجه به شناختی که دارم) در نظر می گیرم! اما نمی دونم چرا جواب هایی میدین که اصلاً قابل هضم نیست. البته إن شاء الله که من اشتباه می کنم.

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 12:57 AM
به نظر من كه مساله را خيلي بزرگ كرديم.
يك آهنگساز موسيقي پاپ نظر و سليقه خود را در مورد موسيقي سنتي گفته, همين! ايشان هيچگونه استدلالي براي اين نظر خود ارائه نكردند و به نظر من هرگز هم چنين اجازه اي به خودشان نخواهند داد. ايشان نگفتند كه اين موسيقي را نبايد گوش كرد و به نظر من توهيني هم به اين موسيقي نكردند, بلكه گفتند من گوش نمي كنم.

سینا جان یه باره دیگه با دقت بخون متنو جیگرم !

فکر کنم خیلی بیشتر از اونی گفته که فقط بخواد بگه من گوش نمیکنم ... !

من خودم کارهاشو در زمینه موسیقیه الکترونیک قبول دارم و گوش میدم ( البته نه خیلی ...) ولی اینکه بخواد در زمینه موسیقیه سنتی که حالا کار نداریم بر میگرده به فرهنگ و ریشه ی خاکش و ... این حرفا بخواد اظهار نظره بی جا کنه و توهین کنه این حداقل واسه منه نوعی قابل قبول نیست و فقط میتونم واسش تاسف بخورم که خیلی خودشو صاحب نظر فرض کرده .. !:e:v

Masoud_Nine
Tuesday 25 September 2007, 01:00 AM
نه ببینید من با استناد به این که سیاوش صاحب نظر هست گفتم که 100 % نباید با تضاد باهاش برخورد کرد. چرا که عمر موسیقی سیاوش بیشتر از عمر خود ما هست و باید با نوعی احترام باهاش برخورد کرد (با وجود این که ذهن ما اینو میگه که این چرت میگه!!!!!!!!!!!!!!). بیشتر اعتبارش رو هم پیش من با آهنگسازی و تنظیم های زیبای الکترونیکش به دست آورده.

Masoud_Nine
Tuesday 25 September 2007, 01:06 AM
نه ببینید من با استناد به این که سیاوش صاحب نظر هست گفتم که 100 % نباید با تضاد باهاش برخورد کرد. چرا که عمر موسیقی سیاوش بیشتر از عمر خود ما هست و باید با نوعی احترام باهاش برخورد کرد (با وجود این که ذهن ما اینو میگه که این چرت میگه!!!!!!!!!!!!!!). بیشتر اعتبارش رو هم پیش من با آهنگسازی و تنظیم های زیبای الکترونیکش به دست آورده.
این جواب جناب حمیدرضا بود نه حمید!

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 01:17 AM
مسعود جان من که نگفتم با موسیقیه الکترونیک سیاوش مخالفم یا تو این مایه ها ...

اول اینکه به نظره من درسته که عمر موسیقیه سیاوش بیشتر از ما هست و ... ولی این دلیل نمیشه که هر کس که تو موسیقی عمرش بیشتر از اون یکی باشه حتما تجربه های مفید یا اطلاعاتش از کسی که عمرش در موسیقی کمتر از اونه بیشتر باشه ... ! مثلا میگم، الان چون شهرداد روحانی سنش کلا یا اصلا در موسیقی کمتر از مثلا آقای x هست پس حتما اطلاعات موسیقی و تجربه ی مفیدشم کمتره ؟؟؟ من اینو قبول دارم که هیچ وقت اطلاعاتتو کامل ندون چون حتما کسی هست ( حتی کوچکتر از تو ) که شاید چیزی بیشتر از تو بلد باشه یا بدونه ... حالا این هیچی ...

یکی دیگه اینکه سیاوش کارش تو موسیقیه الکترونیک و پاپ هستش و اینکه بخواد به موسیقیه سنتی توهین کنه ( چون حرفاش بیشتر به توهین شبیه بود تا اظهار نظر شخصی ) چون اینطور که معلومه اون حتی یک کاست شجریان رو تا حالا با دقت گوش نکرده یا اگرم گوش کرده و چیزی نفهمیده اون که دیگه ... بماند...!

تا حالا جایی دیدی یا شنیدی که شجریان درباره ی موسیقیه پاپ اصلا بخواد اظهار نظره شخصی کنه چه برسه به توهین ؟؟؟؟؟

Masoud_Nine
Tuesday 25 September 2007, 01:32 AM
مسعود جان من که نگفتم با موسیقیه الکترونیک سیاوش مخالفم یا تو این مایه ها ...

اول اینکه به نظره من درسته که عمر موسیقیه سیاوش بیشتر از ما هست و ... ولی این دلیل نمیشه که هر کس که تو موسیقی عمرش بیشتر از اون یکی باشه حتما تجربه های مفید یا اطلاعاتش از کسی که عمرش در موسیقی کمتر از اونه بیشتر باشه ... ! مثلا میگم، الان چون شهرداد روحانی سنش کلا یا اصلا در موسیقی کمتر از مثلا آقای x هست پس حتما اطلاعات موسیقی و تجربه ی مفیدشم کمتره ؟؟؟ من اینو قبول دارم که هیچ وقت اطلاعاتتو کامل ندون چون حتما کسی هست ( حتی کوچکتر از تو ) که شاید چیزی بیشتر از تو بلد باشه یا بدونه ... حالا این هیچی ...

یکی دیگه اینکه سیاوش کارش تو موسیقیه الکترونیک و پاپ هستش و اینکه بخواد به موسیقیه سنتی توهین کنه ( چون حرفاش بیشتر به توهین شبیه بود تا اظهار نظر شخصی ) چون اینطور که معلومه اون حتی یک کاست شجریان رو تا حالا با دقت گوش نکرده یا اگرم گوش کرده و چیزی نفهمیده اون که دیگه ... بماند...!

تا حالا جایی دیدی یا شنیدی که شجریان درباره ی موسیقیه پاپ اصلا بخواد اظهار نظره شخصی کنه چه برسه به توهین ؟؟؟؟؟
اگر حرف های شما رو به سه بخش تقسیم کنیم، با بخش دوم و سوم موافقم. با پست آخر آقای حمیدرضا هم موافقم. اما بخش اول حرفت رو نمی دونم سوء تفاهم شده زدی یا چیز دیگه ایه! من هرچقدر هم در نظر شما منفی باشم هیچ وقت اطلاعات خودم رو کامل ندونستم و نمی دونم. اصلاً خنده داره که کسی چنین فکری بکنه که کامله و ... نمی دونم کجای حرف منو خوندی که این طوری قضاوت می کنی! واقعاً که عزیز! انتظار نداشتم. من به عشق یادگرفتن از دوستان خوبی مثل شما اینجا اومدم نه چیز دیگه ای! حالا هم تقاضا می کنم از بحث اصلی منحرف نشیم و تاپیک به باد نره.

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 01:38 AM
جیگرررررررررررررررررررررر ررررررررررررررر سوء تفاهم نشه یه وقت:v من اصلا منظورم تو نبودی جیگر جون... ! من منظورم این بود که اگه آقای قمیشی فکر میکنن که خیلی در زمینه موسیقیه سنتی پیشرو هستند اینو گفتم ! فکر کنم اونجایی رو که گفتم * هیچ وقت اطلاعاتتو کامل ندون ... اینو میگی آره عزیز ؟؟؟ عزیزم اینو به عنوانه یه جمله ی ... اسمشو دقیق نمیدونم چی میگن ... گفتم یعنی در کل گفتم جیگرررر ! یه وقت اگه منظورمو بد گفتم ببخشید عزیز ! شما استاده مایی و داریم از صحبتاتون استفاده میکنیم جیگررررررر !:ak

بحث اصلیو ادامه میدیم !

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 01:53 AM
salam
azizam man fek mikonam shoma ziadi shologhesh kardi
va gheyre khodet kasi in harfaro nashnide
(ehtemalan khodetam havaset be khorakia bode khob motevajeye harfash nashodi)
bande khodam barha az dahane eshon shenidam ke eshon be hame noe music
gosh mikonan hata afghani hendi pakestani
har musice khobi ro gosh midan va fargh nemikone che sabki
man in mosahebe ke male bishtar az 1salo nim pish hasto hefzam
ke b arha baz pakhsh shode
fek nakoni in harfaro az ro gharaz ya havadari goftam chon 100% dar eshtebahi
man khodam aslan pop gosh nemikonam
age ye zare riz binane va ba deghat tar be kheyli az masael negah konim
kheyli khobe
hadeaghal ba aberoye adamayee ke zahmat keshidan vase mosighi mamlekat
bazi nemikonim
azizam man nemidonam shoma chand salete vali behtare pokhte tar amal koni
on moghe ke shoma va man va kheyli az kasani ke inja hastan nemidonestim mosighio che jori minevisan in agha to daneshgahe landan faregholtahsil az reshteye mosighi shode
on moghe ke maha vojod nadashtim in agha ahange pichako vase ebi sakhte
ke hanoz bade in hame sal shoma haee ke edeaye navazandegi darid va khodaro bande nistin ba achordhaye eshtebah shabih be achordhaye asli in ahango mizanid
mitonid vase dashtan achordahye orginalesh be ghesmat achord guitar pichak berid man eslah kardam
inaro nemigam ke begam man kiam
inaro goftam ke be khodeton bishtar nazdike beshin
va inghadr to hashiye ye zendegi seyr nakonin
aslo bachasb azizam
kohe yakhe ebi ro mage kasi yadesh mire va kheyli chizaye dige
shoma chi kar kardi vase misighi
shayad ma nemidonim
mazerat mikham az modire site bakhtere fingisi neveshtan

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 02:10 AM
عزیز اول اینکه خوبه که خودت میدونستی نباید فینگلیش تایپ کنی !

خب لازمه چند نکترو بگم به آقای اشکانه عزیز :

اولا من اصلا خودمو کسی نمیدونم اگه شما تازه عضو نت آهنگ شدی که خوش آمدم میگم بچه ها میدونن که من هیچ گاه نگفتم که چیزی بلدم یا ادعایی نداشتم ! من نگفتم که واسه موسیقی کاری انجام دادم ! حالا کار به شما نداریم که شما چیکار کردین واسه اینکه شما رو نمیشناسم ! بعد اگه دقت کرده باشی ما اصلا صحبتمون تو این تاپیک یا کلا تو نت آهنگ این نیست که بیاییم بگیم که مثلا منه نوعی واسه موسیقی کاری کردم شما نکردین و این موارد ... !

دوما اگه بازم دقت کرده باشی من تو همه ی پست هایی که تو این تاپیک زدم گفتم که من کارهای الکترونیک ایشون رو قبول دارم و گوش میکنم و نگفتم که کاره ایشون خوب نیست و این حرفا ! بهتره که شما موضوع بحث این تاپیک رو از اول میخوندی که اصلا به کجا رسیده بعد این حرفارو میزدی ! صحبت درباره ی کار آقای قمیشی نبوده بلکه صحبت درباره ی اظهار نظره ایشون درباره ی موسیقیه سنتی بوده که به نظره من ایشون با این حرفاش هیچ شناختی از موسیقیه سنتی نداشتن که این حرفارو زدن ! گرفتی که موضوع اصلیه بحث درباره ی چی بوده ؟

حتما دلیل نمیشه که چون ایشون تو دانشگاهه فلان درس خوندن پس میتونن راجع به موسیقی که اصلا سر رشته ای ازش ندارن و حتی اصلا گوش نمیکنن نظر بدن یا توهین کنن ! واقعا متاسفم واسه کسی که درس موسیقی تو دانشگاههای بزرگ دنیا خونده و میاد درباره ی موسیقیه حتی کشوره خودش توهین میکنه ... !

در ضمن بگم که به قول شما درسته من حواسم به شیرینیا بوده، حالا شما که حواست با دقت تمام روی حرفای آقای قمیشی بوده واسه چی نمیگی که صحبت های درست ایشون چی بوده که ما هم بدونیم و اطلاعاتمون درباره ی موسیقیه سنتی بیشتر بشه ؟؟!!!!

منتظره حرفات هستم جیگر !

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 02:13 AM
avalan motmaen bash age mitonestam farsi benevisam mineveshtam
dovoman mokhtabam shomaee
sevoman az in vazeh tar dige
chaharoman bande hameye ghavanine sito hefzam shoma behtare ye sari bezani
ta dige az kalameye ahmagh va madare aros estefade nakoni
panjoman hamonjori ke goftam shoma hala hala ha bayyad bozorg shi

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 02:22 AM
عزیز چون نمیخوام از بحث اصلیه این تاپیک خارج بشیم پس بحثه با شما رو ادامه نمیدم چون واقعا داری وقتمو بیهوده میگیری ! میدونم که شما خیلی بزرگیو سرورو ... کلا ته موسیقیو خلاصه خیلی ... آره ... اینو بدون که ...

هیچی اینجا نمیگم چون جاش نیست اگه خواستی با هم گپی بزنیم بیا اینجا :rroobahe99sale@yahoo.com

در ضمن بهتره این بحثو اینجا ادامه ندی چون با این طرز تفکر و طرز صحبت کردن فکر نمیکنم اخلاق نت آهنگی داشته باشی جیگرررررررر !!!!:aq

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 02:29 AM
aghaye hmd_n shoma ke ba tajrobe hasti nabayad in typiko injori bezani
va aghaye hamidreza khan nabayd az kalameye ahmagh estefade konan
dar zeman jigar jonam namordimo manie akhlaghe noteahangio fahmidim
bazam dar zemn man ke arz kardam kasi nistam
bazam dar zemn jaleb injas ke shomaaaaaaaaa az hamchin adami kheyli rahat
enteghad mikoni vali dar moghabele enteghade digaran injori axolamal neshon midi
shad bashi

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 02:35 AM
aghaye hamid reza khan
ghorbone on chehreye motefekeret beram
bande farghe odo guitar kheyli khob tashkhis midam
mikham mazerat khahi konam chon nemidonestam kare shoma faghat melodi zadane
va ye navaznde ya kasi ke to kare mosighie va miad darbareye ye shakhsiat nazar mide faghat bayad melodi bezane
bebakhshid

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 02:37 AM
agha dameton garm khodaeesh ma cheghadr chiz yad gereftim
ham manie mantegho fahmidim ham akhlagh

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 02:44 AM
aghaye hamid reza khan
ghorbone on chehreye motefekeret beram
bande farghe odo guitar kheyli khob tashkhis midam
mikham mazerat khahi konam chon nemidonestam kare shoma faghat melodi zadane
va ye navaznde ya kasi ke to kare mosighie va miad darbareye ye shakhsiat nazar mide faghat bayad melodi bezane
bebakhshid

چرا داری از بحث خارج میشی اشکان جان ؟؟؟؟

مگه حمیدرضا گفت که چیزی از آکورد نمیدونه یا گفت که بلد نیست ؟؟؟؟ گفت که سازش عوده ! من که چیزی درباره ی آکورد بلد بودن یا نبودنش تو حرفاش ندیدم ! در ضمن اینم بدون که حمید رضا جان هنرستان موسیقی درس خونده و با این وجود میتونی پی به این ببری که چیزی از آکورد ایشون سررشته دارن یا نه !

الان شما فقط گیرت دیگه سر کلمه ی احمقه ؟؟؟ دیگه بحثه دیگه ای نمونده که بخوای در موردش صحبت کنیم ؟؟؟ حالا من از زدن اون کلمه معذرت میخوام البته از آقای قمیشی نه از شما !

به قول حمید رضا جان ما که هنوز کوچیکیم بزار بزرگ که شدیم بیا افتخار بحث کردن رو به ما بده الان واسه ی شما افت داره این مساله ! به این موضوع فکر کرده بودی ؟؟؟ :aq

راستی خودتو واسمون معرفی نکردی جیگر ! :bf

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 02:59 AM
aghaye hamid reza khan man be onvan yek nazar dahande nazaramo goftam 100% siavash nistam
vali age shoma manteghaton mige ke bayad eshon faghat biad javabe soaletono bede
sabr konid chon hatman miad
aghaye hmd_n na giram ro ahmagha nis
midoni giram ro chie
ro ine ke shoma ke maro be gap davat mikoni to yahoo va hatman
shakhsiati hastid vase khodeton va in agha ke honarestan mosighi rafte in harfaro
mizane vay be hale baghi va mosighi

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 03:13 AM
چرا داری از بحث خارج میشی اشکان جان ؟؟؟؟

مگه حمیدرضا گفت که چیزی از آکورد نمیدونه یا گفت که بلد نیست ؟؟؟؟ گفت که سازش عوده ! من که چیزی درباره ی آکورد بلد بودن یا نبودنش تو حرفاش ندیدم ! در ضمن اینم بدون که حمید رضا جان هنرستان موسیقی درس خونده و با این وجود میتونی پی به این ببری که چیزی از آکورد ایشون سررشته دارن یا نه !

الان شما فقط گیرت دیگه سر کلمه ی احمقه ؟؟؟ دیگه بحثه دیگه ای نمونده که بخوای در موردش صحبت کنیم ؟؟؟ حالا من از زدن اون کلمه معذرت میخوام البته از آقای قمیشی نه از شما !

به قول حمید رضا جان ما که هنوز کوچیکیم بزار بزرگ که شدیم بیا افتخار بحث کردن رو به ما بده الان واسه ی شما افت داره این مساله ! به این موضوع فکر کرده بودی ؟؟؟ :aq

راستی خودتو واسمون معرفی نکردی جیگر ! :bf
ghorbonet beram shoma age kochik bodi ke maro nemitarsondi
barat mohem nabashe man kiam in vasat mohem bashe ke khodet kieee
goftam behet bejaye inke koli fek koni bebini ghomeyshi va kheyli kasaye dige kian beshin fek kon bebin khodet kiee va chi kar kardi
dar zemn arz kardam man didam on mosahebaro
eshon hamchin harfi nazade

ashkan emperor
Tuesday 25 September 2007, 03:29 AM
خوب ما از خودمون دفا ع می کنیم ( به صورت منطقی ) چون فکر میکنیم حق با ماست .
اما آیا شما سیاوش قمیشی هستید که از اون داری دفاع میکنی
bad az in harfe shoma ma manie mantegho fahmidim
arz kardam bebakhshid sabr konid eshon miad
baraye shoma bishtar az hame moteasefam chon nadide dari nazar midi
boro mosahebaro bebin age hamchin chizi bod bad nazareto bede
na inke harki harchi goft ghabol koni
albate ma irania asheghe hashie to hameye mavardede zendegi hastim chize ajibi nis

fanoos
Tuesday 25 September 2007, 12:02 PM
خیلی عجیبه

واقعا متاسفم ........عجب آدمایی پیدا میشنا

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 12:10 PM
به قول حمید رضا جون شما اصلا بحث کلیمونو گذاشتی کنار و یه بحث هایی میکنی که اولا اصلا ربطی به موضوعه ما نداره و داری همه ی حرفارو maghlate میکنی !

شما هی داری میگی که آقای قمیشی کارش عالیه ولی من میگم که اصلا این طور نیست یا من نمیفهمم که ایشون کی هستند و من هی دارم درباره ی خودم حرف میزنم و میگم که من خیلی کسی هستم و ... ولی اگه هر کسی دیگه ای بیاد از اول بحث مارو بخونه میبینه که من هیچ کدوم از این حرفهایی رو که شما زدین رو نگفتم و شما داری بحثو به بی راهه میکشونی !

داش یا بیا اینجا بحث اصلیمونو یعنی حرف آقای قمیشی درباره ی موسیقی سنتی رو ادامه بده یا اینکه به قول شما این حرفا که میگفتی درست نبوده اصلشو واسه ما بیار یا اینکه به همون آدرسی بهت دادم بیا اونجا گپ بزنیم ! آره عزیز بیا گپ بزنیم ! یه راه دیگه ای هم داری جیگررر، اونم این که اگه میدونی نمیتونی ادامه ی بحث اصلیو داشته باشی میتونی که ادامه ندی !

راستی .... اگه خواستی بازم ادامه بدی لطفا فارسی تایپ کن چون اینبار جوره دیگه ای در مورد این قضیه باهات برخورد میشه !

قربونت

Sina_Eftekhari
Tuesday 25 September 2007, 03:35 PM
دوستان, خواهش می کنم دست از کل کل کردن و بحث بیهوده بردارید. کاری ندارم حق با چه کسی است یا چه کسی باعث شده بحث به اینجا کشیده شود اما تجربه نشان داده که در هر صورت ادامه چنین صحبتهایی هیچ فایده ای برای هیچکس ندارد و فقط باعث رنجیدن کاربران از یکدیگر و ایجاد خصومتهای واقعا بی دلیل می شود که دامنه آن مطمئنا به تاپیکها و بحثهای دیگر هم کشیده خواهد شد.

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 03:51 PM
آخه سینا جان خیال میکنی من خودم خوشم میاد از این جور بحث ها و یا کل کل ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه بار، فقط یه بار از اول بحث ما با این آقا رو برو بخون ! اصلا ببین من و حمید رضا جون داریم چی میگیم این آقا داره چی میگه !!!

درسته شما درست میگی جیگررررر این بحث ها هیچ فایده ای نداره تا وقتی که اینطور بخواد ادامه پیدا کنه !

قربونت، شرمنده جیگررررا

Sina_Eftekhari
Tuesday 25 September 2007, 04:06 PM
حرف شما متین حمید جان,اما بنده عرض کردم : "کاری ندارم حق با چه کسی است یا چه کسی باعث شده بحث به اینجا کشیده شود".
بنده از کسی طرفداری نمی کنم چه از دوستان قدیمی تری مثل شما و چه از ashkan emperor (You can see links before reply). چون به هر حال همین کار باعث ادامه یافتن این بحثهای بی مورد می شود.
از شما که با تجربه هستید هم خواهش می کنم بحث را ادامه ندهید یا لا اقل آن را به مسیری هدایت کنید که باعث ایجاد کدورت خاطر بی مورد بین کاربران نشود.
خیلی ممنون

Hes_r
Tuesday 25 September 2007, 04:45 PM
بچه ها چرا خون خودتون رو کثیف میکنید نظرش کلا به هیچ وجه مهم نیست

Hmd_N
Wednesday 26 September 2007, 01:57 AM
سعید جان ما هم نگفتیم که باید حتما تحت تاثر این حرف آقای قمیشی قرار گرفت و گریه کرد ...

اولا من فقط این متنو گذاشتم که همه نظره آقای قمیشی رو درباره ی موسیقیه سنتی بدونن !

بعدم بحثی که به اینجا کشیده شد، برای حرفای آقای اشکان بودش که یه سری اظهار نظرهای نمیدونم اسمشو چی میشه گذاشت چون هیچ ربطی به بحث اصلیمون در این تاپیک نداشت زدند که بحث و موضوع به اینجا کشیده شد و یخورده گره خورده بود و داشت به بی راهه میرفت !

جیگررررررررر ما هم چیزه خاصی نگفتیم فقط یوخده تاسف خوردیم ... همین !

ما مخلصیم سعید جون

Majed
Wednesday 26 September 2007, 08:21 AM
با سلام خدمت همه دوستان..

حمید جان اول یه نقدی از شما بکنم... اگه شما منظورت اطلاع رسانی در مورد نظر آقای قمیشی در این باره بوده نباید به این عنوان تاپیک باز میکردی...

نام تاپیک ادیت شد ... ناظم

ولی در پست هاتون سوای کلمه ی احمقی که به کار بردید بی احترامی دیگه ای نمیبینم که اشکان این قدر گیر داده و به نظر من اشکان جان شما این مساله رو بیشتر بزرگش کردی تا بچه ها.. اونا داشتن نظرشونو در مورد دیالوگ میگفتن ... شما اومدی شخصیت رو بررسی میکنی؟.....

لطفا در مورد منطق در مناظره بیشتر فکر کن....

Majed
Wednesday 26 September 2007, 08:22 AM
در ضمن در مورد صحبت های آقای قمیشی.....

به جز زیر سوال بردن کلمه اصیل برای موسیقی اصیل ایرانی بی احترامی دیگه ای نمیبینم....

Hmd_N
Wednesday 26 September 2007, 03:59 PM
من بازم از همه ی دوستداران و خود آقای قمیشی خیلی خیلی معذرت میخوام از بابت کلمه ای که به کار بردم !

از ماجد عزیز هم ممنونم !

شرمنده

Majed
Wednesday 26 September 2007, 06:04 PM
من بابت گفتن احمق به جناب صاحب نظر بر علم جناب قمیشی از اشکان و سیاوش قمیشی و کیارش قمیشی و دوست دارانش و در و دیوار عذر میخوام .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن آقای ناظم ( همون مبسر( مسبر) خودمون) شما فکر نمی کنید یه کم دیر به فکر ویرایش بحث افتادین ؟ دیگه همه خونده بودن . دیگه احتیاجی نبود :( .
ماجد قست شما شوخی زیاد داشت . جدی نگیر . با تشکر از زحمات فراوان شما در انجمن. اینا گفتم اسمم تو بد ها ننویسی :) . خیلی چاکریم :ak

ما زمین خوردتیم داداش.. این حرفا چیه؟...

متاسفانه بنا به دلایلی چند روزی از اومدن به سایت باز مونده بودم... که ماشالا بچه ها ترکونده بودن..:ai

قست شما شوخی زیاد داشت یعنی چی؟ ... اگه منظورت پست هست منظورت کدوم پستمه؟:e

geomaticans
Thursday 7 October 2010, 09:41 AM
درود بر شما
آقا این مسئله فیلسوف رو خوب اومدی . مرسی
همینطور که این آقا اگه بهش بگن شما آزادی بیای ایران زندگی کنی عمرا بیاد ، بعد همچین آدمی آهنگ می خونه میگه دلم برای تهران تنگ شده!!!!
از همه مهمتر هم اینکه دوستان بدونن ، ما که کسی نیستیم ، ولی وقتی آدم به یه حایی می سه که دارای شهرت و محبوبیت میشه باید خیلی حواسش به حرفهایی که می زنه باشه و حرف درستی رو بزنه که پایه و اساس داشته باشه . بعد حالا من موندم ، کی گفته فقط موسیقی سنتی ما اصیله؟بعد اصیل یعنی چی آقای فیلسوف؟اصالت یعنی چی؟اصلا می دونی اصالت به تنهایی معنی نداره و اصالت رو باید مرتبط با یک معنا یا یک وجود بیان کنی؟
تا حالا شده شما بگی من یه ساعت خریدم اصله؟!!!
خوب سوال اول اینه که اصل کجا؟
موسیقی سنتی ما هم اصیل ایرانیه و هیچ موسیقی دیگه ای هم دقیقا این اصالت ایرانی رو نداره .
توجه کنید ، اصالت ایرانی رو نداره . اما مثلا موسیقی جاز اصالت افریقایی داره . یعنی همه اصالت دارن و اصالت خودشون رو دارن . حالا دیگه این آقای فیلسوف یه حرفی زده!!!شما ببخشید ؛)

DesironnA
Thursday 7 October 2010, 09:50 AM
درود
دوست عزیز ! بد نیست نگاهی به تاریخ این تاپیک بندازید..
البته این رو برای این گفتم که تقریبا سه سالی میشه (داره چهار سال میشه!) این بحث به اتمام رسیده.
لطفا بیشتر دقت کنید.
سپاس

iranzamin
Thursday 7 October 2010, 10:37 AM
بابا هر کس نظر خودشو داره
هر کس هر جور دوست داره فکر کنه

DesironnA
Thursday 7 October 2010, 10:43 AM
درود
از شما بعیده دیگه..

البته این رو برای این گفتم که تقریبا سه سالی میشه (داره چهار سال میشه!) این بحث به اتمام رسیده.
حالا خوب شد این رو نوشتم (نقل قول رو بخونید..)
به نظر شما داخل شدن در دعوایی که 3-4 سال پیش صورت گرفته و تموم شده درسته ؟!؟!!!
عجب !

r_a_m_i_n
Thursday 7 October 2010, 02:34 PM
woow این تاپیکو از کجا کشیدین بالا....
اصلا من دلیل بحثو نمیفهمم....آقای امیرقاسمی از آقای قمیشی سوال پرسیدن...ایشون هم نظر شخصیشو گفت
دلیلی نداره که نظر شخصیه همه مثل ما باشه که
خب سنتی دوست نداره...زور که نیست....

BaBak_ParSian
Thursday 7 October 2010, 03:07 PM
ای بابا بخیالمون سیاوش یه چیزی سرشه این به حساب خودش یکی از موزیسینهای خوب لس انجلسه جالب اینجاست که با این سنش میگه من به موسیقی رپ علاقه دارم و هیچکس گوش می دم یعنی اینقدر درک یه موزیسینها پایین باشه که این حرف رو بزنه فکر کنم فقط موسیقی بلد باشه و درکی ار موسیقی نداشته باشه تاسف دارم خیلی زیاد