PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : به نظر شما رفتار استاد با نوازنده و کلا هنرجوی موسیقی چگونه باید باشد ؟

Amir
Monday 24 September 2007, 07:51 PM
با سلام

با یکی از دوستان سر یه مساله ای بحث می کردیم یهو یه چیزی بهخ ذهنم رسید که گفتم با شما در میون بذارم تا شما هم نظراتتون رو بازگو کنید

برخی از استادان و افراد !

بر این عقیده اند که اگه از هنرجو تعریف بشه هنرجو فکر میکنه چه خبره و چی شده

برخی هم می فرمایند که تعریف و تمجید باعث پیشرفت میشه

می دونم الان به این مطلب حتما اشاره می کنید که بستگی به شخصیت هنرجو داره

ولی می خوام بدونم شما چه کاری می کنید در رابطه با شخصی که در حال آموختن هست

به نظر خود من در حد تعادل هم باید بهش گفت ناقص کار کردی و بعضی وقت ها هم بگی خوبه نه عالیه !!!

حالا شما بفرمایید :bf

Hmd_N
Tuesday 25 September 2007, 01:55 AM
امیر جون منم با نظرت موافقم ! اینکه به شخصیت هنرجو بستگی داره که دقیقا همینه ! ولی اگه بخواییم کاره خودمون رو انجام بدیم باید حفظ تعادل داشته باشیم البته من بیشتر تعادله به سمت تشویق رو ترجیح میدم. چون باعث قوت قلب و اعتماد به نفس واسه ادامه ی کار رو در هنرجو بوجود میاره !

akanani
Tuesday 25 September 2007, 08:37 AM
من می گویم اگر هنرجو مصمم به یاد گیری باشد و پشتکار داشته باشد . به خودی خود هر استادی او را تشویق و تعریف و تمجید می کند البته در حد متعادل که یک شبه فکر نکنه تک نواز شده . ولی اگر از سر تفریح هنر جو آمده یک چند تا آهنگ یاد بگیره دنبال اصول اولیه نیست و از خط استاد دائما خارج می شه به نظر من تعریف و تمجید نداره .

samin
Tuesday 25 September 2007, 11:36 AM
به نظر من هم همه چیز باید تعادل داشته باشه, من استاد اولم تشویق که نمی کرد هیچی حال ادمم می گرفت چی می شد یه بار بگه که خوبه بد نبود

Hes_r
Tuesday 25 September 2007, 12:00 PM
سلام .

با احازه ی امیر اول در مورد استاد خودم میگم .

باور کنید استاد من کسیه که فکر میکنم به بهترین نحو ممکن این کار رو انجام میده .

من بعد از این که 2 ماه پیش اسن استاد میرفتم ( قبلش هم یه 8-9 ماه میرفتم پیش یکی دیگه ) یه روز شروع کرد از من بد گفتن .

تو هیچی نمیشی . تمرین نمیکنی . کارت خیلی بده .

من اون موقع شاید روزی نیم ساعت هم تمرین نمیکردم .

بعد اون که استادم این حرف رو زد قصد کردم که جالش رو بگیرم . روزی 3-4 ساعت تمرین میکردم .

در عرض 1 ماه پیشرفتی کردم که خود استادم کفش برید .

ولی یه بارهم بهم نگفت آفرین .

همین باعث میشد روز به روز تمرین رو بیشتر کنم .

کافی بود مثلا توی یه آهنگ یه اشتباه بزنم .

ولی اگه یه آهنگ رو بدون غلط میزدم میگفت . ای بدک نیستی .

به نظر من این بهترین راهه . چون انگیزه ی فرد رو بالا میبره و من خودم خیلی قبول دارم .

مرسی

یا علی

Mona
Wednesday 17 December 2008, 09:48 PM
من تجربه ام رو فقط در زمينه ي موسيقي نميگم بلكه با شناختي كه از كلاسهاي مختلف تو هر زمينه اي داشتم نظرم رو ميگم (به عنوان يه شاگرد).
به عقيده ي من استاد ضمن اينكه بايد با شاگردش دوست باشه بايد سمت خودش رو هم در مقام استادي حفظ كنه تا كلاس از بحث اصلي اش منحرف نشه. اينطوري شاگرد سر كلاس راحته و هم حريم كلاس حفظ ميشه. و اما راجع به تعريف و تمجيد يا عيب و ايراد گرفتن، بله تعادل بايد وجد داشته باشه. تعادل تو هر زمينه اي حرف اول رو ميزنه.

violin-m
Wednesday 17 December 2008, 10:09 PM
استاد باید در هر موقعیت و با توجه به شخصیت اخلاقی هر هنرجو کار خاصی را انجام بده

بعضی به تعریف احتیاج دارند تا برای تمرین و ادامه دلگرم باشند

بعضی هم باید مرتب ایرادشون را یاد آوری کرد تا یه شبه فکر نکنند کسی شده اند و برای رفع ایراد ها بکوشند

ولی در بعضی مواقع هم شده که هنرجو واقعا" مایه میگذاره و واقعا" هم خوب یا عالی میزنه در چنین شرایطی اگر هنر آموز هنرجو را تشویق نکنه و بازم بگه بد بود یا بدک نسیت خب واقعا" هنرجو از ساز زدن زده میشه؟؟

به نظر من همه چیز به شخصیت هنرجو بستگی داره و این استاد هست که باید تشخیص بده

amireza2000
Friday 26 December 2008, 11:56 PM
من هم با اين نظر كه به شخصيت هنرجو بستگي داره موافقم
سنهاي پايين خوب به تشويق بيشتر احتياج دارند. بايد شاگرديو كه خوب تمرين مي كنه خوب هم تشويق كرد و از تشويق نبايد دريغ كرد.

m_vilon
Saturday 27 December 2008, 11:05 AM
به نظر من هم به شخصیت هنرجو بستگی داره ولی من با تشویق بیشتر موافقم! واسه من که این بیشتر کارساز بوده!
با این حال به نظرم تعادل بیشتر اوقات بهترین جواب رو میده.

ماریا
Saturday 27 December 2008, 11:37 AM
حالا من بگم

تمام صحبت های دوستان صحیح

اول بر میگرده به خود هنر جو که چه قدر برای یادگیری و اموزش حرفه ای و اکادمیک مصمم هست چه قدر جنبه داره و چه قدر حرفهای دیگران تو پیشرفتش تاثیر گذاره حالا چه مثبتش چه منفیش

تعادل باید رعایت بشه تا همه چیز جاش باشه

ولی با نظر her_s نیز موافقم استاد من ( معصومه دیدتش ) کلا سالی دوبار ازت تعریف میکنه و من هم از این روش خیلی خوشم می یاد

ان اوایل که میرفتم سر کلاس حتی اگه یه روز تو هفته نمیتونستم تمرین کنم میگفتم استاد یه روز از تمرینم کم شد به این دلیل می گفت باشه یه روز چشتون روز بد نبینه وقتی گفتم دو روز از تمرینم کم شد ده دقیقه رفت بالای منبر و گفت به من چه که نتونستی تمرین کنی ووو ................. سر تو ن درد نیارم از ان روز به این ور خیلی کم پیش می یاد که من 1 روز از تمرینم کم بشه و واقعا الان پیشرفت خدا رو شکر روز به روزم حس میکنم

من با ا ین روش استادم خیلی راحتم حتی الان الانه که انقدر اوضاع احوال خوب شده نگاه میکنه اگه یه ایراد کوچولو مثلا تو تعویض سیم داری نمیکه بقیه خوبن میگه اینجا رو اینجوری بزن انقدر یکهو دستت نشکون بدون اینکه کسی متوجه تعویض سیم بشه این کار انجام بده

البته یه چیز دیگه رو هم بگم جسارته من که ادعایی ندارم ولی از انجایی که هدفم برام خیلی مهم مخصوصا سرانجامش برام مهم نیست که ازم تعریف کنه یا نه .خدا رو شکر انقدر موسیقی گوش میدم یا اجراهای نوازندگان مختلف می بینم که یه موقع هایی میگم استاد فلان حرکت فلان نوازنده تو فلان قطعه به این دلیل خودش میکه اره دلیلش همینه و از دقتم تو مسا ئل تعجب میکنه . خودش میدونه که من چه قدر سوال میپرسم که یه استاد سلفژی رو معرفی کرد که بتونه پاسخگوی سوالات من باشه و در جواب سوالاتم اطلاعات غلطی به من نده . ( فعلا که سعید لطفی شده استاده سلفژم همون براردهای لطفی ،حالا تا بریم و ببینیم که کم می یاره یا نه ؟ )

ولی در کل یه جورایی با نظرات همه موافقم و بیشتر اینکه همه چیز بر میگرده به هنرجو ،شخصیتش و هدف از یادگیری هنر

مهمترین چیز خوشحالی تو است . کن کیز

panii60
Saturday 27 December 2008, 11:40 AM
اول اینکه استاد باید تعادل رو حفظ کنه
وقتی که خوب می زنم استادم از من تعریف میکنه وقتی هم که بد می زنم می گه اصلاًخوب نیست انتقاد برام خیلی ناراحت کننده هست اما باعث می شه که به فکر یه روش دیگه برای تمریناتم باشم یه وقتایی هم که زیاد من رو تشویق می کنه زیادی به خودم مغرورمی شم این غرور باعث می شه که کمتر از دفعه های قبل تمرین می کنم و کاراییم رو پایین می یاره

دوم اینکه استاد نباید عجول باشه
استاد من که خیلی عجوله وقتی که از من چیزی رو می پرسه و میخواد که براش اجرا کنم
چون که خودش استاده و همه چیز رو بلده فکر می کنه که منم باید همه چیز رو بلد باشم اجازه فکر کردن به من نمیده
زود عصبانی می شه و سرم داد می زنه اون قدر ناراحت می شم که دیگه دلم نمی خواد دست به ساز بزنم فکر می کنم که نمی تونم یاد بگیرم یه آدم بدرد نخورم در صورتیکه اصلاًاین جوری نیست :icon_cry:
:z