PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی : دوره آموزشی ویولن کلاسیک و ایرانی

Amir
Wednesday 26 September 2007, 08:18 PM
با سلام

به نظر شما برای فراگیری دوره های ایرانی و کلاسیک چه نکاتی مهم است و هر کدام چه مشکلاتی دارند و کدوم مشکل تره و در کل با فرض اینکه یه شخص معمولی می خواد یکی از این دوره ها رو شروع کنه شما برای هر دوره چه پیشنهاداتی برای او دارید

این تاپیک می تونه مکمل تاپیک هوویت ویولن باشد :ak

hichnafar
Wednesday 26 September 2007, 08:31 PM
سلام
بااجازه اساتید
درباره ی اینکه کدوم سخت تره فکرنکنم دقیقا"بشه گفت ،هرکدوم مشکلات وحالت خودشون رودارند.
من خودم اگرقراربوددوباره شروع کنم می رفتم سنتی ،چون سنتی ازنظرپرده هاونیم پرده هاوریع پرده هاکامل تره.
شایداینی که می گم ازمشکلات نباشه امامی تونه درتمرین کردن یه شاگردتازه کارمؤثرباشه وقتی کسی کلاسیک روتازه شروع می کنه ممکنه یه مقداربراش خسته کننده باشه چون درایرانی می تونه آهنگ هایی روکه ساده هستن وبه گوش آشناروهم بزنه امادرکلاسیک این حالت کم تره،امیدوارم منظورم رودرست گفته باشم.
فعلا"اینابه ذهنم رسید.

Hmd_N
Thursday 27 September 2007, 04:07 AM
به نظره من از جهاتی هر دو میتونن مکمل همدیگه باشن البته واسه نوازندگیه بهتر ویولن نه اینکه بگیم باید با هم کار بشه. توی سنتی با بازیها و مانورهایی که روی ربع پرده ها و نواختن ردیفها و گوشه های ایرانی میشه نوازنده رو با حس و حال ایرانی و ایرانی زدن آشنا میکنه. در کلاسیک هم نمیگم حس وجود نداره، ولی در کل حس ایرانی زدن خیلی قوی تر از حس کلاسیک نوازیه ! کلاسیک بیشتر بازی با نت و قوی شدن پوزوسیون ها رو داره.

یه چیزه دیگه هم بگم : کسی که کلاسیک خوب میزنه دلیل نمیشه بتونه ایرانی هم خوب بزنه چون حس ایرانی نداره و با ربع پرده ها و گوشه ها و دستگاه های ایرانی هم آشناییتی نداره، اینم بگم در آموزش ویولن ایرانی بیشتره پوزوسیون هایی که در کلاسیک آموزش داده میشه اونجا هم هست حالا شاید به اون شدت نباشه، ولی کسی که ایرانی میزنه کلاسیک زدن واسش خیلی راحت تره چون بیشتر بازی با نته و حس خاصی لازم نیست !

این نظره منه، حالا منو نزنین !:f

joker
Thursday 27 September 2007, 12:08 PM
به نظر من ویلون سنتی ایرانی خیلی پخته تر و گیرا تر از ویلون کلاسیکه . ولی این گیرایی خود به خود به وجود نیومده بلکه ما اینو مدیون یاحقی و تجویدی و صبا و ... هستین /