PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا شما از متال خوشتون میاد ؟؟

Amir
Sunday 30 September 2007, 02:43 PM
با سلام

متال بازای چیگر ( به قول حمید ) عزیز تو این تاپیک لطف کنید بگید به چه دلیلی شما به موسیقی متال علاقمند هستید ؟؟

چون این سبک به نظر من خاص هست دوتم دارم بدونم چه چیزی می تونه باعت بشه که یک فرد به این سبک باحال و پر هیجان رو بیاره

با تشکر
موفق باشید

shbaharehs
Sunday 30 September 2007, 07:03 PM
فكر نكنم يه اين سوال بشه جواب درستي داد. چون به نظر من دليلش همون چيزيه كه مثلا يه فرده ديگه توي يه سبك ديگه مثلا پاپ يا سنتي يا ... ميبينه.
ممنون

3tar
Monday 1 October 2007, 05:29 AM
دوست عزيز، مدير بخش آکورد گيتار (اسمت سخته. چه جوري فارسي بنويسمش؟)
با اين حرف شما موافق نويستم که مي‌گوييد به همان دليل که برخي پاپ يا سنتي را مي‌پسندند. چرا که اگه درست نگاه کنيم (يا شايد هم مثل من نگاه کنيم، چون معلوم نيست من درست نگاه کنم) موسيقي متال زيبا به معناي متداول نيست. مثلا وقتي يه گل خوشگل مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. وقتي يه خوشنويسي قشنگ مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. ليکن متال زيبا نيست و فقط و فقط خفن يا باحال يا الفاظ مشابه اين به آن گفته مي‌شه. اين را به عنوان نظر شخصي بدانيد.
خلاصه‌ي کلام اين که متال زيبا نيست و زيبايي که خداوند آفريد در آن نيست و بلکه چيزهايي ديگري دارد که خيلي‌ها مثل خود من از اون بدشون مي‌ياد و کساني هم که دوست دارند متال گوش بدن خيلي اوقات به خاطر شرايط دوستانشون و ... هست که چون بقيه گوش مي‌دن اين هم گوش مي‌ده که عقب نمونه و يه وقت بهش نگن قديمي و ... .

shbaharehs
Monday 1 October 2007, 09:46 PM
با اين حرف شما موافق نويستم که مي‌گوييد به همان دليل که برخي پاپ يا سنتي را مي‌پسندند. چرا که اگه درست نگاه کنيم (يا شايد هم مثل من نگاه کنيم، چون معلوم نيست من درست نگاه کنم) موسيقي متال زيبا به معناي متداول نيست. مثلا وقتي يه گل خوشگل مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. وقتي يه خوشنويسي قشنگ مي‌بيني لذت مي‌بري چون زيباست. ليکن متال زيبا نيست و فقط و فقط خفن يا باحال يا الفاظ مشابه اين به آن گفته مي‌شه. اين را به عنوان نظر شخصي بدانيد.
خلاصه‌ي کلام اين که متال زيبا نيست و زيبايي که خداوند آفريد در آن نيست و بلکه چيزهايي ديگري دارد که خيلي‌ها مثل خود من از اون بدشون مي‌ياد و کساني هم که دوست دارند متال گوش بدن خيلي اوقات به خاطر شرايط دوستانشون و ... هست که چون بقيه گوش مي‌دن اين هم گوش مي‌ده که عقب نمونه و يه وقت بهش نگن قديمي و ... .

راستش من باهاتون موافق نيستم, اولا كه كلمه ي زيبا براي هركسي يه معني خواصي داره. مثلا همون گلي كه شما فرمودين ميتونه براي يه نفر نشونه ي عشق باشه براي يه فرد ديگه نشونه ي يه چيزه ديگه. هر كسي براي خودش يه تعريفي از كلمه ي زيبا داره كه طبقه همونم جلو ميره. يه نفر يه نقاشي و ميبينه ميگه چقد "زيبا" ست ولي يكي ديگه اهمييتي نميده. هيچ وقت نميشه گفت كه سبكي بده, چرا كه هر كسي نظر خودشو داره و چون مثلا من فلان سبكو گوش ميدم دليل نميشه كه به بقيه تحميل كنم كه اين خوبه و اون بد. راستي راجبه اشنايي با اين سبك و محيط اطراف هم باز با شما اختلاف نظر دارم چون اكثر كسانيو كه من ميشناسم خودشون با اين سبك اشنا شدن و بهش روي اوردن كه يكيشم خود من. البته من طرفدار هيچ سبكي نيستم و پشت همه ي سبكا هم هستم.

اگه همه يك جور فكر ميكردن كه هيچوقت چنين مشكلي پيش نمياومد, اونوقت همه هر روز سر يه ساعتي بيدار ميشدند و همه يكجور لباس ميپوشيدند و ... خلاصه اگه اينطوري فكر كنيم كه ميشه ايده ي كومونيستي كه با اينكه اشتباه نيست اما جاي تحول و ازادي نداره.
به هر حال!

Hmd_N
Tuesday 2 October 2007, 12:37 AM
به نظره منم بیشتر برمیگرده به علایق خود شخص ! مثلا من زیاد متال باز نیستم و زیاد هم از سبک متال خوشم نمیاد ولی این دلیل نمیشه که بگم این سبک بده یا زیبا نیست و یا چیزی واسه گفتن نداره ! چون هر سبکی اگه چیزی واسه ی گفتن نداشت طرفدار پیدا نمیکرد یا به مرور به همه جا کشیده نمیشد ! پس اینکه بگیم چیزی زیبا هست یا نه دست ما نیست و به قول بهاره جان هر کسی واسه خودش نظر و علایق و شخصیتی داره که در حد خودش باید به نظراتش احترام گذاشت !

قربونتون

3tar
Tuesday 2 October 2007, 04:10 AM
عزيزانم
در اين که من آماتورم شکي نيست. حتي شايد پايين‌تر از اون. چون وقت زيادي نگذشته که با موسيقي اينطوري آشنا شدم.
ديگه اينکه البته که اين نظر شخصيه منه و همونطور که براي نظر شخصيه خودم ارزش قائلم طبيعتا براي نظر شخصيه شما هم ارزش قائلم.
در مورد اين که تعريف خدا از زيبا چيست بايد بگم که من همچنين حرفي نزدم. خدا قرار نيست از همه چيز تعريف بده، خدا عقل داده و عقل هر کس مي‌تونه تعريف کنه. (البته اگه مشکل نداشته باشه)
دوست عزيز شما مي‌گيد که هر کس از گل يه برداشتي داره ولي خب موافقي که همه مي‌گن زيباست و لطافتي که داره روح آدم را تازه مي‌کنه. خطاطي، نقاشي و .... هم همينطوره. ولي در مورد متال! آيا واقعا دوستان به اين معتقدن که متال زيباست؟ يعني روحشون لذت مي‌بره؟ اول اينکه از يک چيز زيبا تقريبا همه لذت مي‌برن! ديگر اين که با يه چيز زيبا نمي‌شه ديوانگي کرد (بالا پايين پريد اون هم توي حالت نامختاري و مختل بودن مغز). مهمتر از همه‌ي اينها من اصلا در مورد خوبي يا بدي متال چيزي نگفتم. گفتم؟
من گفتم که از اين نوع موسيقي خوشم نمي‌ياد و در واقع بدم مي‌ياد. البته قبلا از اين جور چيزها گوش مي‌دادم ولي خوشبختانه مدتيه که هر چيزي گوش نمي‌دم.
موسيقي فقط موزيک و ملودي نيست. حرفهايي که توش مي‌زنن هم مهمه! هدف از گوش دادن به موسيقي مهمه! تاريخ موسيقي و کاربردش مهمه! دليل پيدايشش و ....... مهمه!
shbaharehs
Tuesday 2 October 2007, 04:09 PM
عزيزانم
در اين که من آماتورم شکي نيست. حتي شايد پايين‌تر از اون. چون وقت زيادي نگذشته که با موسيقي اينطوري آشنا شدم.
ديگه اينکه البته که اين نظر شخصيه منه و همونطور که براي نظر شخصيه خودم ارزش قائلم طبيعتا براي نظر شخصيه شما هم ارزش قائلم.
در مورد اين که تعريف خدا از زيبا چيست بايد بگم که من همچنين حرفي نزدم. خدا قرار نيست از همه چيز تعريف بده، خدا عقل داده و عقل هر کس مي‌تونه تعريف کنه. (البته اگه مشکل نداشته باشه)
دوست عزيز شما مي‌گيد که هر کس از گل يه برداشتي داره ولي خب موافقي که همه مي‌گن زيباست و لطافتي که داره روح آدم را تازه مي‌کنه. خطاطي، نقاشي و .... هم همينطوره. ولي در مورد متال! آيا واقعا دوستان به اين معتقدن که متال زيباست؟ يعني روحشون لذت مي‌بره؟ اول اينکه از يک چيز زيبا تقريبا همه لذت مي‌برن! ديگر اين که با يه چيز زيبا نمي‌شه ديوانگي کرد (بالا پايين پريد اون هم توي حالت نامختاري و مختل بودن مغز). مهمتر از همه‌ي اينها من اصلا در مورد خوبي يا بدي متال چيزي نگفتم. گفتم؟
من گفتم که از اين نوع موسيقي خوشم نمي‌ياد و در واقع بدم مي‌ياد. البته قبلا از اين جور چيزها گوش مي‌دادم ولي خوشبختانه مدتيه که هر چيزي گوش نمي‌دم.
موسيقي فقط موزيک و ملودي نيست. حرفهايي که توش مي‌زنن هم مهمه! هدف از گوش دادن به موسيقي مهمه! تاريخ موسيقي و کاربردش مهمه! دليل پيدايشش و ....... مهمه!
بله با شما موافقم, ولي همونطور كه فرمودين بستگي به شعرشم داره و متالم به چند بخش تقسيم ميشه و متن شعرشون با هم فرق ميكنه. مثلا ما نميتونيم حرفايي رو كه در متال گفته ميشه رو به پاپ يا... تبديل كنيم, چون اون گيراييش رو از دست ميده (مثلا توي موسيقيه سنتي به اون صورت راجبه مرگ و ... صحبت نميشه اونطوري كه در متال گفته ميشه). هر سبكي ويژگيهاي خاص خودشو داره كه يك سري افراد خاص رو به سمت خودش ميكشونه.
ممنون

Amirreza
Tuesday 2 October 2007, 04:31 PM
من با متال اصلا حال نمیکنم ولی بعضی اهنگایی که میشنوم مثل کارای Empyrium یا بعضی کارای Drakanian خوب میبینم که واقعا بعضی تو متال هستن که موسیقی بلدن

موسیقی رو من تو اهنگهای Empyrium و 2.3 تا از اهنگهای Metallica و Drakanian و یه چند تا دیگه حس کردم

و یه سبکی هم تو متال هست که همه قشر موسیقی دانی خوششون میاد مثل همین Empyiurm و سبک فکر کنم gothic metal هست

واقعا بعضی کارهاشون قشنگه

3tar
Wednesday 3 October 2007, 11:53 AM
لئون جون عزیز و جلوه جان که از لئون تشکر کردی!
شما با بیان این نکته که ممکنه متال زیبا نباشه به جای دفاع به متال ضربه زدی و اون را رد کردی. فکر کنم که شاخصه‌ي اصلي هنر همون زيبايي باشه. ولي شما اين را رد مي‌کني يعني متال را از حوزه‌ي موسيقي که يکي از هنرهاست خارج مي‌کني.
جالبه!

.t.A.T.u
Thursday 4 October 2007, 01:05 AM
من اصلا قصد نداشتم وارد این بحث بشم ولی به دلایلی شدم.
من خودم زیاد اهل متال نیستم و خفن ترین چیزهایی که گوش کردم آلبوم The Silent Enigma از Anathema و بعضی از کارهای لینکین پارک که به متال می خوره را شنیدم.
اما، به نظر من هم موسیقی متال زیبا نیست و نباید هم باشد. موسیقی متال نوعی جدید از بیان احساسات است که در هیچ سبکی نمی توان یافت.
آیا وقتی شما می خواهید در مورد آزار و اذیت جنسی یه کودک صحبت کنید و اون کار را خشن جلوه بدی میری سراخ موسیقی پاپ؟ یا سراغ سبک های اینچنینی؟( اشاره به آهنگ Crawling لینکین پارک که در آلبوم هایبرد تئوری قرار داره) متال و فریاد های آن برای آن به وجود آمد که وجدان انسان قرن 21، انسانی که چنان در مسائل زندگی غرق شده که چنین جنایت هایی را فراموش کرده یا بدان بی توجه است را بیدار کند، متال به مانند سیلی در گوش یک آدم نیمه هوشیار را داره که او را از خواب بیدار کنه.
در عصر حاضر دیگر صحبت کردن به شیوه عادی برای بیان مسائلی که در بالا و پایین زندگی به دست فراموشی سپرده شده اند کار ساز نیست باید فریاد کشید تا صدایت شاید، شاید شنیده شود.
متال هنر هست و زیبا، ولی نه آن زیبایی که گل دارد و حرف های زیبا و نصیحت پدر، متال زیبایی چوب معلم را دارد.
متال به مانند آخرین حربه برای بیدار کردن بشر است. وقتی که شما با اشاره غیر مستقیم، اشاره های مستقیم، صحبت کردن نتوانستی قباحت یک کار را نشان دهی آنگاه شاید، شاید فریادت جوابگو باشد.
اگر متال را خشن می دانید متن پایین را هم بدقت بخوانید:
به نظر من زمان آن فرا رسیده که آنسوی هنر را هم ببینیم، سخت است که جنبه خشن موضوعی را دید اما خشونت متال را به مانند اعدام یک جانی در ملا عام قبول کنید، نه قتل کودکان در مناطق فقیر نشین.
تمام!

پ.ن:تمام موارد بالا نظریات شخصی ام+اندک چیزهایی که در مورد موسیقی متال خوانده ام بود.

3tar
Thursday 4 October 2007, 05:09 AM
تاتوي عزيز
اگه اينطور که شما به موسيقي متال نگاه ميکني باز هم گوش دادن (از نظر من) به طور مداوم و به صورت يک موسيقي جالب (و شايد درست) نيست. چرا که من تا به حال نديده‌ام که کسي مادام صحنه‌ي اعدامي را تماشا کند!
من نديدم کسي را که مادام چوب معلم بخورد!
ديگر اينکه براي بيان حقايق و سختي‌ها فرياد لازم است. اما فرياد راه‌هاي زيادي دارد و شايد اين بهترين راه نيست.
آيا شما کسي را مي‌شناسيد که براي فهم و درک فرياد‌هاي متال، متال گوش بده؟ چند نفر؟ آيا افرادي که از فرط نفهمي و بي‌پولي يا برعکس سراغ اين موسيقي ميرن ديده‌اي؟ آيا افرادي که نهايت سوء استفاده را مي‌کنن ديده‌اي؟ البته مي‌دانم که بايد مشکل را حل کرد و نبايد مسأله را پاک کرد ولي اين‌ها را بايد در نظر گرفت.
باز هم مي‌گم نگين موسيقي متال زيبا نيست. چون نقدي به موسيقي متال است. لااقل بگيد موسيقي متال زيبايي نهان و يا زيبايي متفاوتي داره! (اينطوري بهتره. هر چند از متال بدم مياد ولي خب گفتم بگم)

.t.A.T.u
Thursday 4 October 2007, 11:46 AM
تاتوي عزيز
اگه اينطور که شما به موسيقي متال نگاه ميکني باز هم گوش دادن (از نظر من) به طور مداوم و به صورت يک موسيقي جالب (و شايد درست) نيست. چرا که من تا به حال نديده‌ام که کسي مادام صحنه‌ي اعدامي را تماشا کند!
ديگر اينکه براي بيان حقايق و سختي‌ها فرياد لازم است. اما فرياد راه‌هاي زيادي دارد و شايد اين بهترين راه نيست.
آيا شما کسي را مي‌شناسيد که براي فهم و درک فرياد‌هاي متال، متال گوش بده؟ چند نفر؟ آيا افرادي که از فرط نفهمي و بي‌پولي يا برعکس سراغ اين موسيقي ميرن ديده‌اي؟ آيا افرادي که نهايت سوء استفاده را مي‌کنن ديده‌اي؟ البته مي‌دانم که بايد مشکل را حل کرد و نبايد مسأله را پاک کرد ولي اين‌ها را بايد در نظر گرفت.
باز هم مي‌گم نگين موسيقي متال زيبا نيست. چون نقدي به موسيقي متال است. لااقل بگيد موسيقي متال زيبايي نهان و يا زيبايي متفاوتي داره! (اينطوري بهتره. هر چند از متال بدم مياد ولي خب گفتم بگم)

صحنه اعدام فقط یک تمثیل بود برای خشونتی(البته به قول شما) که در متال وجود دارد، خشونت متال( البته به قول شما) خشونتی مثبت است.
من نگفتم متال چوب معلم است که بر سر کسی بخورد یا نه؟ بلکه مثالی بود برای درک این نکته که فریادهای متال فریاد های آگاهی دهنده هستند نه فریاد هایی از سر مستی!
شما سبکی معرفی کنید که در آن اعتراض به مسائل وجود داشته باشد؟
در هر نوع سبک موسیقی دو دسته از افراد وجود دارند: 1. کسانی که موسیقی را برای موسیقی گوش می کنند و می فهمند و تحلیل می کنند( شما اینگونه افراد را دیده ای؟)
2. دسته ای که به قول شما برای کلاس گذاشتن متال گوش می کنند.
البته همیشه اینگونه افراد در همه سبک ها وجود دارد(حتی موسیقی اصیل ایرانی) مگر اینکه شما منکر شوید!
من در پست قبلی ام نگفتم متال زیبا نیست، بلکه زیبایی متال را در همین فریاد بیان کردم.
من یک مثال دیگر می زنم: آبا شما تا به حال کارهای گرافیکی Dark Art را دیده اید؟ هر کس اینگونه کارها را می بیند لب به تحسین می گشاید، مگر اینکه افرادی با دید بسته بگویند هنر دارک آرت خشن است!
با تشکر!

3tar
Thursday 4 October 2007, 12:35 PM
جلوه‌ي عزيز دقيقا حرف من هم مشابه شما بود. من گفتم که عزيزان وقتي نمي‌تونم زيبايي در متال را شرح دهند لااقل آن را نقض نکنند.
تاتو جون. «اما، به نظر من هم موسیقی متال زیبا نیست و نباید هم باشد.» مگه اين حرف شما نيست؟
ديگر اينکه من نگفتم که سبکي هست که اعتراض در آن هست يا نيست. من گفتم براي اعتراض راه‌هاي بسياري هست.
خيلي از اشعار اعتراض‌آميز و ... هستند ولي کسي از خواندن آنها احساس بدي بهش دست نمي‌ده و احساسات عجيب و غريب به اون دست نميده.
در آخر هم من الان نمي‌دونم بحث سر چيه؟ مشکل چيه؟ فکر کنم که کاملا منحرف شده باشه.
جمله‌ي معروفي هست که مي‌گه: «اگر حق با شما نباشه، هيچ کس نمي‌تونه ثابت کنه که حق با اونه.» پس اينکه بخواهيم چيزي را به کسي اثبات کنيم و بقبولونيم را بگذاريم کنار. بهتر اونه که هر کسي نظرش را بگه. مثل الان (اين را گفتم چون احساس کردم که تاپک داره جنجالي ميشه!)
در مورد اون گروه هم (هنر سياه) من اطلاعي ندارم. ليکن فکر نمي‌کنم که اون دلزگي که متال براي بعضي‌ها ايجاد مي‌کنه در اون هنر هم باشه.
تشکر عزيزان

.t.A.T.u
Thursday 4 October 2007, 01:28 PM
تاتو جون. «اما، به نظر من هم موسیقی متال زیبا نیست و نباید هم باشد.» مگه اين حرف شما نيست؟
ديگر اينکه من نگفتم که سبکي هست که اعتراض در آن هست يا نيست. من گفتم براي اعتراض راه‌هاي بسياري هست.
خيلي از اشعار اعتراض‌آميز و ... هستند ولي کسي از خواندن آنها احساس بدي بهش دست نمي‌ده و احساسات عجيب و غريب به اون دست نميده.
در آخر هم من الان نمي‌دونم بحث سر چيه؟ مشکل چيه؟ فکر کنم که کاملا منحرف شده باشه.
جمله‌ي معروفي هست که مي‌گه: «اگر حق با شما نباشه، هيچ کس نمي‌تونه ثابت کنه که حق با اونه.» پس اينکه بخواهيم چيزي را به کسي اثبات کنيم و بقبولونيم را بگذاريم کنار. بهتر اونه که هر کسي نظرش را بگه. مثل الان (اين را گفتم چون احساس کردم که تاپک داره جنجالي ميشه!)
در مورد اون گروه هم (هنر سياه) من اطلاعي ندارم. ليکن فکر نمي‌کنم که اون دلزگي که متال براي بعضي‌ها ايجاد مي‌کنه در اون هنر هم باشه.
تشکر عزيزان
نه دیگه شما دوباره منظور من را بد گرفتید، من گفتم زیبایی متال آن چیزی نیست که شما در سبک های عادی می بینید( صدای قشنگ و ساز قشنگ و ملودی قشنگ) زیبایی متال در چیزی است که من قبلا گفتم و حوصله توضیح دادنش را ندارم.
شما احتمالا خیلی از اشعار متال را مطالعه کردید که اینو میگید، مفهوم احساسات عجیب و غریب را درک نمی کنم!
من فکر می کنم شما اومدید اینجا که ثابت کنید متال جزو هنر محسوب نمیشه! ولی اینو قبول دارم اینجوری به هیچ جا نمی رسیم.
ایکاش قبل از اینکه در مورد Dark Art نظر می دادید یه سرچ در گوگل می زدید، دارک آرت یه شاخه از گرافیک هست نه یه گروه!
این بحث به هیچ جا نمی رسه، چون دو طرف فکر می کنند طرف مقابل در بیراه به سر می بره و هدایت ناپذیر هست!:ax

Majed
Thursday 4 October 2007, 01:38 PM
منم کاملا با جلوه موافقم....

3tar
Thursday 4 October 2007, 04:19 PM
تاتو جون
من هيچ يک از اشعار متال را مطالعه نکردم و به صدايي که از نظر من خيلي بده اکتفا کردم.
در مورد اين که شما مي‌گيد که من مي‌خواهم متال را از هنر‌ها خارج کنم برعکس، عزيزاني که از متال دفاع کردن گفتن که متال زيبا نيست و نبايد باشه و از اين‌ حرفها که من در جواب گفتم اينطوري دفاع نکنين. اين دفاع عين نقض هستش. (تنها اظهار نظر من در مورد زيبايي متال اين بود که زيبايي که روح آدم را به نوازش مي‌گيره نداره!)
در آخر اين که من نگفتم کسي در بيراهه به سر مي‌بره! چون راه يکي نيست که بيراهه را بتوان راحت تشخيص داد. من نظرم را گفتم و طبيعتا با روحيات من و (.... من) متال جور در نمي‌ياد. ولي خب براي خيلي‌هاي ديگه مي‌تونه جذاب و جالب و ... باشه و اين بيراهگي نيست.
alireza-metal
Friday 5 October 2007, 03:22 PM
با تشكر از همه كساني كه در اين بحث شركت كردند - نظرات هر كس در نوع خودش جالب بود و من به عنوان يه رپر بعد از اينكه نظرات شما رو خوندم ميخوام در مورد اين سبك مقدس چند خطي بنويسم

سبك متال سبكي است به نوعي حماسي و اعتراضي نسبت به نا ملايمات و مشكلات و سختيهائي كه در هر جامعه اي وجود داره و ...

در اين نوع سبك از سازهائي سنگين تر مثل درام - گيتار الكتريك و بيس استفاده ميشه و در كنار اينها خواننده اي با صدائي خشن تر و در حالتي معترض

بيشتر طرفداران اين نوع سبك از عناصري در اين سبك لذت ميبرند و به اوج ميرسند و به حالتي غير طبيعي و البته خوشايند ميرسند - مثلا يكي از صداي خواننده گروه - يا يك نفر مثل من هم از صداي گيتار الكتريك و هم از صداي خواننده - و يا ديگري از صداي كوبنده درام

همونطور كه قبلا هم گفتم هر كسي نميتونه خودشو با صداي اين نوع موسيقي عادت بده و باهاش كنار بياد - و در بسياري موارد هم شاهد متنفر بودن كسي از اين سبك بوده ايم - چون سيلقه به سليقه فرق داره و اين يه چيز طبيعي هست و مهمترين نكته اي كه در اين ميان وجود داره اينه كه خيلي ها الان ( بخصوص در ايران ) به خاطر كمبودهائي كه دارن به موسيقي هائي روي ميارن كه بزن و بكوب هست مثل پاپ - رپ كه بسيار موسيقيه چرت و پرتي هست - ولي بر عكس موسيقيه سنتي موسيقي هست با اصل و ريشه -

و به نظر من عاشقان و يا بهتر بگم ديوانگان اين موسيقي خودشونو با اين موسيقي ارضا ميكنند . و به اون چيزي كه ميخوان از يك موسيقي ميرسند و مهم هم همينه و نه چيز ديگري - حتي من خودم بعضي ها رو ميشناسم با صداي گيتار بعضي از باند ها ميرن تو توهم و بيهوش ميشن و يا حتي گريه ميكنند ...

مثلا گروه Empyrium كه دوستمون اشاره كرد از گرو هاي بسيار صاحب سبك و كار درست اين موسيقي هست

يا مثلا گروه Saturnus كه يك گروه دانماركي هست و يا Anathema - و يا moonspell , metallica , dimmu borgir - children of bodom - cradle of filth , ..... كه من به نوعي اينت رو پرستش ميكنم -

مثلا گروه كتاليكا داراي اشعاري كاملا پر معني و عرفاني هست كه ميتونيد ترجمه اشعار رو به راحتي پيدا كرده و مطالعه نمائيد

اگه سوالي هست من در خدمتم

با تشكر از شما

SoulSiick
Wednesday 14 November 2007, 08:32 PM

این حرف اصلا درست نیست !
من اگر متال گوش میدم چون از زیباییش لذت میبرم،متال قابلیت هایی داره که سبک های دیگه ندارند،
نیاز به موسیقی متفاوته،من هم هرچی فکر میکنم نمی فهمم چطور یک آدم مکنه از سبک های ترنس و تکنو لذت ببره !؟
یا از نظر من پاپ ارزش موسقیایی نداره،و وقتی آهنگ پاپ گوش میدم حوصلم سر میره تا تموم بشه !!! بسکه یکنواخت و سادست.

تصور مبهمی که از متال برای غیر متال باز ها وجود داره به خاطر خزعبلاتی که ظاهر متال رو تشکیل میده و شبکه ها به خورد مردم میدند و به صورت مد ترویج میکنند برای کسب درآمد،گروه های تجاری مثل system of down,slip knot,metallica و مثلا اگر Linkin park رو متال حساب کنیم !

من متال گوش میدم،چون لذت میبرم.
زیبایی هم یک تعریفه ! کسی نمی تونه یه معنای واحد برای زیبایی تعریف کنه،پس هیچوقت نمیشه گفت زیبایی چیه.

حتی یه چیز هم می تونم بگم که : متال همیشه هم خشن و سنگین نیست.و این براحتی قابل اثبات !

Amirreza
Thursday 15 November 2007, 01:53 AM
متال یه جوریه که شنونده انقدر به خودش فشار میاره و زور میزنه(فکر بد نکنین) به خاطر خود سبک میگم چون ندیدم کسی تو ارامش متال گوش بده دیدم اگه بخوان اروم بشن گوش میدن ولی تو ارامش ندیدم کسی گوش بده
(در مورد لایت صحبت نمیکنما)
شنونده بهش فشار میاد خودشو هیجاناتشو و حتی خوشحالی و ناراحتیشو خالی میکنه

هیچ وقت هم عرفانی نمیشه حتی اگه بهترین شعرا رو بخونن باهاش

اگه متال رو فقط empyrium و تو این سبکها بدونیم واقعا زیبا به معنای واقعین

نه به نظر من merlin mansonیا ramstein یا ...

shbaharehs
Thursday 15 November 2007, 02:06 AM
از نظر ارامش و اين حرفا كه من موقعي كه ارومم هم باز متال گوش ميدم! فكر نكنم زياد به ارامش و اينجور چيزا كار داشته باشه.
ممنون

Amir
Thursday 15 November 2007, 07:36 AM
دو تا مساله

یکی اینکه خیلی جالبه که این تاپیک در مورد طرفداران موسیقی متال هست و اینجا بیشتر مخالفان رو دیدیم

دوم اینکه امیررضا جان میشه بحث عرفانی نبودن متال رو بیشتر باز کنی تا بشه روش نظر داد ؟؟

SoulSiick
Thursday 15 November 2007, 09:46 AM
متال یه جوریه که شنونده انقدر به خودش فشار میاره و زور میزنه(فکر بد نکنین) به خاطر خود سبک میگم چون ندیدم کسی تو ارامش متال گوش بده دیدم اگه بخوان اروم بشن گوش میدن ولی تو ارامش ندیدم کسی گوش بده
(در مورد لایت صحبت نمیکنما)
شنونده بهش فشار میاد خودشو هیجاناتشو و حتی خوشحالی و ناراحتیشو خالی میکنه

هیچ وقت هم عرفانی نمیشه حتی اگه بهترین شعرا رو بخونن باهاش

اگه متال رو فقط empyrium و تو این سبکها بدونیم واقعا زیبا به معنای واقعین

نه به نظر من merlin mansonیا ramstein یا ...

چرا تو آرامش ندیدی ؟!!؟ بابا بخدا متال اصلا چیز خاصی نیست ! فقط قابلیت ها و ظرفیت ها خاص خودش رو داره !
چرا عرفانی نمیشه ؟!
فکر نمی کنم درست باشه متال رو از بقیه سبکهای معمولی جدا کرد !!
اتفاقا بعدی از متال بازها هم دوست دارند متال رو خیلی گنده و خاص کنند،ولی متال مقل بقیه سبکهاست،فقط به دلیل سنگینی ریتم گیتارش در بیشتر شاخه هاش خیلی ها بهش علاقه ندارند.

همونطور که من با تک تک سلول های بدنم از رپ متنفرم !! ولی بهرحال اونم یه سبکه،یکی خوشش میاد گوش میده.شاید من درک نکم اون از چیه رپ لذت میبره،اونم درک نمی کنه که من از چیه متال لذت میبرم،ولی دلیل نمیشه این دو سبک رو ببریم زیر سوال.

یه بار گفتم،نیاز ها به موسیقی فرق داره،و هرکسی به یه سبک جذب میشه،
من توی آرامش و حتی برای آروم شدن هم می تونم متال گوش بدم.

Amirreza
Thursday 15 November 2007, 10:23 AM
مثلا همین ramstein یا merlin manson اینا کجاشون قشنگه؟؟

کجاشون عرفانیه؟؟

کجاشون ارامش بخشه؟

یا سبکهای black metal ...

من اومدم یه عنوان طرفدار سبک متال کدوم سبک همونی که سبک empyrium هست یا hagard دارم نظر میدم و نظرم و میگم

کلا کارایی که malmesting میکنه موسیقی خالیه فقط اوردتشون تو سبک متال و یا اپرا خوب ادم لذت میبره

یا مثلا شبیه اون drakanian

اینا اونقدر که رو موسیقی کار میکنن رو چیزای دیگه وقت نمیذارن
شما اهنگ mourners از empyrium رو گوش بدین مطمئنا میفهمین منظورم چیه و چرا از متال اینجوری خوشم میاد و از بقیش بدم میاد
متنش رو نخوندم و دقتم نکردم ولی اهنگش ارامش بخشه

shbaharehs
Thursday 15 November 2007, 11:22 PM
من اين وسط يه فضولي بكنم! از نظر عرفاني بودن اشعار كه خيلي ها هستن كه كاراي شعراي قديمي و مشهور رو به صورت اهنگ دراوردن كه خيليم كاراي قوي و خوبي هستن.

sahand
Monday 9 June 2008, 05:01 PM
3tar جان من به نظر شخصی تو کاملا احترام میگذارم ولی نکته ای که وجود داره اینه که همه چیز نصبیه شاید از دید تو و کسایی که مثل تو فکر میکنن این مطلب شما درسته ولی دسته دیگری وجود دارد که طوره دیگری فکر میکنن یه مثال میزنم مثلا من عاشق یه دختریم که ظاهرا خیلی زشته و تو از اون بخاطر ظا هر بدش خوشت نمیاد ولی من در اون چیزی دیدم که به اون علاقه مند شدم و اون دوست داشتن من هیچ وقت قابل توضیح نیست که من به تو ثابت کنم وهر چی بگم تو قانع نمیشی چون تو اونو دست نداری و موضوع هنرم همینه و این فقط در زمینه موسیقی نیست در هر هنری سبک های مختلفی هست که هر کدوم ارزش هنری خودشو داره و ترفدار های خودشو و ما هیچ وقت حق نداریم درباره هر چیزی یا هر کسی بگوییم این خوب مطلق یا این بد مطلق و همه چیز نصبیه امیدوارم تونسته باشم یه یاداوری درباره چیزهایی که خودتم میدونستی کرده باشم

A.Sad
Monday 9 June 2008, 05:39 PM
من یه نظر در مورد اینکه چرا یه عده از موسیقیه متال لذت میبرن یه عده نمیبرن بدم.
اصولا انسان میتونه خودشو عادت بده که از یه چیزی لذت ببره یا نبره. یه کسی خودشو عادت میده که از صدای سنتور لذت ببره یکی دیگه خودشو عادت میده از صدای گیتار الکتریک لذت ببره و ... یا حتی صدای باز شدن در من خودم برای صحت این موضوع یه مدت خودمو با صدای وحشتناک سنگ دستی عادت دادم بعد یه مدت از صدای اون هم لذت بردم.اگه میگید نه میتونید امتحان کنید. زیبایی یه چیز کاملا حسی هستش هیچ چیزی به خودی خود زیبا نیست این ادمه که یه چیزو زیبا میبینه یه چیزو زشت.

از اونجایی که موزیکه متال موزیکه سنگینیه احتیاج داره که شما یه اهنگو 10 بار گوش کنی تا کامل بتونی ملودی ها و حس نوازنده و ... رو با گوشت حس کنی و لذت ببری. برای همین خیلی از افراد با اولین بار گوش دادن به اهنگ فکر می کنن که این موزیک فقط سرو صداست و چیزی نداره. اکثرا کسایی که به این سبک علاقه دارن یه کسی کنارشون بوده که این نوع موزیک رو گوش میداده و کمکم گوششون با این نوع موزیک اشنا میشه و به این سبک عادت میکنن یه عده هم هستن که از بچکی به این موزیک عادت میکنن و لذت میبرن.

برای مثال میگم من شاید از صدای تومبا خوشم نیاد ولی این مشکله منه که از این ساز خوشم نمیاد (البته برای مثال گفتم وگرنه همه ی سازها زیبا هستن) باید یه کاری کنم که خوشم بیاد ساز مشکلی نداره.

avm
Wednesday 1 October 2008, 11:12 PM

سلام دوست عزیز
اولا دقیقا همونطوری که گفتید ممکن که نه حتما اشتباه فکر میکنین، به دلایل زیر:
تو مسایل جامع شناسی اول میان مسایل رو تعریف کنیم، تا به نتیجه برسیم 1- اصلا زیبا تعریفش چیه؟ وقتی زیبایی رو میگی باید معنی شم بگی، مثلا تو آدما کی زشت هست کی زیبا بهتره بگیم این حرف بی معنی هست چون خداوند (اگه الهیشو بخواییم) انقدر عالم و آگاه هست که بتونه همه رو زیبا خلق کنه!!! شاید همه زیبان فقط ممکنه سلیقه شما چیزی رو زیبا ببینه یا نبینه، موسیقی هم همینه همه چی سلیقه هست، بهتره بگیم متال سبکی هست که شما خوشتون نیمیاد که توی اونم متال قوی یا ضعیف وجود داره!!! نه زشت و زیبا مثل موسیقی سنتی خودمون!!! که میتونه قوی یا ضعیف باشه! 2 شما ولی خوا نیستین که میگین زیبایی خدا تو این هست یا نیست، پس بهتره همه نظاره گر باشیم!!! نه قاضی و ولی خدا!

مساله دیگه دوست عزیز شما که IDit ستار هست معلومه که نباید زیاد از متال خوشت بیاد
بهتره یاد بگیریم اول سبکی که میخواهیم در موردش اظهار نظر کلی بکنیم که زشت هست یا زیبا بشناسیم بعد بگیم...
این نظر شما نشون میده که بسیار غیر حرفه ای به موزیک نگاه میکنین چون همه موزیسین ها همه سبکها رو گوش میدن و زیبایی های هر سبک رو از توش پیدا میکنن!

اگه شما نظرتون اینه توی موسیقی کلاسیک کارای جان کیج رو ببینین، اگه بخواین اینطوری فکر کنین حتما اح م ق ا ن ه به نظر خواهد آمد، دوستان باید بدونن چرا!!! ولی در تمام دنیا میتونه یه ساطوره به نظر برسه!!

پ.ن: به مسایل حرفه ای تر نگاه کنیم!!

ارسلان

avm
Wednesday 1 October 2008, 11:20 PM
بله با شما موافقم, ولي همونطور كه فرمودين بستگي به شعرشم داره و متالم به چند بخش تقسيم ميشه و متن شعرشون با هم فرق ميكنه. مثلا ما نميتونيم حرفايي رو كه در متال گفته ميشه رو به پاپ يا... تبديل كنيم, چون اون گيراييش رو از دست ميده (مثلا توي موسيقيه سنتي به اون صورت راجبه مرگ و ... صحبت نميشه اونطوري كه در متال گفته ميشه). هر سبكي ويژگيهاي خاص خودشو داره كه يك سري افراد خاص رو به سمت خودش ميكشونه.
ممنون

مرسی عزیزم دقیقا مطلب خوبی رو گفتین!
هر سبکی فضای خودشو تو شعر داره!!

پاپ استاندارد: حال را خوش است
سنتی ایرانی: عرفانی و معنا گرا و عیمق
جاز: با حال، سر خوشی و سفیدی
راک و متال: کدر و تاریک و اعتراض، گنگ و بیشتر سیاه
رپ: بیشتر اعتراضی اونم خیلی عامیانه و نزدیک و رک و بی پرده!

پس هر نوع ترانه ای میتونه تمایل سبکی رو داشته باشه

مرسی ارسلان

avm
Wednesday 1 October 2008, 11:35 PM
تاتوي عزيز

سلام دوباره
دقیقا همیشه کسی مال گوش نمیده، مثلا تو عروسی کسی حتی متال باز، متال نمیزاره، 1موزیک گوش کردن ( البته آدمهای عادی) به حسشون بر میگرده!
2 همیشه متال برای اعدام تیست بهتره text های بیشتری رو مطالعه کنین،
3 بله اکثرا برای درک اون فریادها متال رو گوش میدن، متال بازها یا اصولا کسانی که موسیقی تخصصی تر رو گوش میدن برای مفهوم اون کارو میکنن اگه نمونه میخواین خود من، یادتون باشه معمولا بزرگترین کنسرتهای دنیا راک و متال هستند، پس خیلی ها مثل من فکر میکنن!
و ثانیا خیلی از متالها instrumental هستند و خیلی ها بی کلام گوش میدن بیشتر مثل من بازم، اونم به خاطر گوش دادن به تکنیکاش!!! البته خیلی ها هم تو جو هسنتد که اینم توی همه سبکها هستند!! نه فقط متال راستش توی ایران که من سنتی کارهای معروفی رو دیدم که سو استفاده هم میکنن بهتره این مسله رو انگ نزنیم به متال چون همه جور آدمی تو هر سبکی وجود داره!!!

مرسی ارسلان

avm
Wednesday 1 October 2008, 11:44 PM
مثلا همین ramstein یا merlin manson اینا کجاشون قشنگه؟؟

کجاشون عرفانیه؟؟

کجاشون ارامش بخشه؟

یا سبکهای black metal ...

من اومدم یه عنوان طرفدار سبک متال کدوم سبک همونی که سبک empyrium هست یا hagard دارم نظر میدم و نظرم و میگم

کلا کارایی که malmesting میکنه موسیقی خالیه فقط اوردتشون تو سبک متال و یا اپرا خوب ادم لذت میبره

یا مثلا شبیه اون drakanian

اینا اونقدر که رو موسیقی کار میکنن رو چیزای دیگه وقت نمیذارن
شما اهنگ mourners از empyrium رو گوش بدین مطمئنا میفهمین منظورم چیه و چرا از متال اینجوری خوشم میاد و از بقیش بدم میاد
متنش رو نخوندم و دقتم نکردم ولی اهنگش ارامش بخشه

سلام
دوست عزیز ما داریم در مورد متال حرف میزنیم نه BLACK METAL چون متال خودش شاخه زیاد داره ما بطور کلی داریم میکیم در مورد Ramstein هم موزیکهایی ازش دارم که بی نظیر هست از لحاظ زیبایی یا مرسی در مورد مالمستین، یا من میگم مایکل آنجلو هم بینظیر هست!

مرسی ارسلان

cont_shahab
Monday 16 August 2010, 12:18 PM
اااا.چقدر تاپیک قدیمیه !!!!
خواهش الان همین بچه هارو جمع کنید ودوباره این سوالات و بپرسید اکثرا نظرشون کلا عوض شده

alimetallica_2
Monday 25 October 2010, 02:23 AM
ما از متال خوشمون نمیامد ابتدا، اصلا نمیدونستیم چی هست.
اما متال خودش موسیقی هوشمندیه و این شما نیستید که موسیقی رو انتخاب میکنید، بلکه این موسیقیست که شما را انتخاب میکند. از این رو موسیقی متال از شانس بد ما وقتی تور می انداخت ما را هم در خود گرفتار کرد و در این چند سال هرچه کردیم که از این تور خارج بشیم نشد.
گاهی با دوستانم میرفتم بیرون و حیب و قمیشی و هایده گوش میکردم که از متال خسته بشم و یکم بتونم با اینها ارتبطا برقرار کنم، برقرار کردم، این موسیقی ها برای من غیر قابل تحمل بود و بعد از این حرکت قابل تحمل شد، اما هنوز هم در خلوت خودم جز متال نمیتوانم چیزی گوش کنم. فقط در جمع دوستان ایرانی هم گوش میکنیم.
البته تحمل هم حدی دارد، مثلا من نمیتوانم رپ یا پاپ جدید گوش کنم، آهنگ های جواد مثل جواد یساری و قدیمی ها به دلم میشینه تو جمع چون روح داره اما موسیقی رپ و پاپ جدید ناراحتم میکنه. سردرد میگیرم. حتی افسرده میشم از مضامین. از واژه دافی و ... قرش بده و فرش بده حالت تهوع بهم دست میده و واقعا تو فکر فرو میرم که چرا برخی اینچنین چیزهایی رو میخونند و چرا برخی هم گوش میدند.
گاهی هم میگم ای خدا چی میشد ما هم اصلا نمفیهمدیم این موسیقی لعنتی یعنی چی؟!!!

اما خوب الان مدتیه به موسیقی متال به گونه دیگر نگاه میکنم، معنی اشعار و حتی شخصیت افراد مانند گذشته برایم مهم نیست و دیگر حرص این مسائل را نمیخورم و دنبال حاشیه نیستم، بنابر این صدای گیتار عزیز را جستجو میکنم که آن در متال بیش از هر جایی برایم دلنشین است. از این رو دیگر در تور دست و پا نمیزنم و از صید شدنم فعلا راضی هستم تا مدت دیگر که قاطی کنم.

آخه بدبختی من از 9 سالگی مدهوش این موزیک شدم و مثلا میتونم به جرات بگم به جز دوره آموزشی سربازیم آهنگ هایی بوده که تا امروز هرروز گوش کردم، شاید روزی 1 بار تا 10 بار و بالاتر. مثل آهنگ "د فور هرسسمن از متالیکا Kill'em all"

shadel
Tuesday 17 May 2011, 11:54 PM
من خودم عاشق متالم.
ولی وقتی می خوای متال گوش کنی یا بری دنبال یه بندی نباید به استایل سبکی موسیقیشون فکر کنی.یعنی مثلا متالیکا در چند سبک کار کرده شما چون از آهنگ های متالیکا خوشت اومده میری دنبال آهنگ های دیگه از از استایل همون سبک بعد خوشت نمیاد.که البته من تجربه کردم.مثلا من از متالیکا خوشم میاد ولی با اینکه مگادث تقریبا رقیب و هم سبک حساب میشه اصلا نمیتونم آهنگاش رو گوش کنم.
یعنی میگم که باید از گروهی خوشت میاد و از موسیقیش لذت می بری استفاده کنی و صرفا به یه سبک بسنده نکنی.
در ضمن یه چیز دیگه هم هست اینه که هضم این موسیقی برای افرادی که یه عمر پاپ گوش دادن خیلی خیلی بازم میگم خیلی خیلی سخته.
کاش یه آلبوم بزرگ از بهترین آهنگ های متال تا به امروز بود که هرکسی از این سبک خوشش میومد میرفت این آهنگ هارو گوش میکرد می فهمید که آیا میتونه با این آهنگ ها ارتباط برقرار کنه یا نه.

alimetallica_2
Wednesday 18 May 2011, 05:56 AM
برای کسی هم که متال گوش میکنه (نه به صورت تفریحی، بلکه متالر هست) گوش کردم موسیقی های دیگه مخصوصا پاپ و کلا موسیقی های دیسکو تحمل ناپذیر میشه.
یک جورایی مثل این میمونه که شما نیم قرن سوار بنز بشی و بعد یک دفعه یک وانت پیکان بدند دستت و بگند این رو باید برونی.

TheGoldMAN
Wednesday 18 May 2011, 10:34 AM
من خشونت موسيقي متال رو با هيچ چيز عوض نميكنم
چون يه جورايي مقتضاي روحمه
واقعاً هر موسيقي كه خشن تر باشه بيشتر دوست دارم

alimetallica_2
Wednesday 18 May 2011, 12:23 PM
من لطافت های موسیقی متال رو با هیچی عوض نمیکنم و تو هیچ موسیقی نظیرش رو ندیدم.
خشونت هاش هم جالبه، اما چیزی که متال رو برای من تبدیل به عشق میکنه لطافت هاشه.

shadel
Wednesday 18 May 2011, 01:45 PM
فضای سرد و تاریک می تونه به چند صورت به مخاطب متال القا بشه.
مثلا آهنگ آرام و غمگین
یا مثلا آهنگ جو دار و خشونت آمیز که هر کدام در نوع خودش جالب توجه هست.
من عاشق اینشم.

emgjey
Wednesday 18 May 2011, 02:30 PM
من به طور کلی نمیتونم بگم با سبک خاصی مشکل دارم
من سعی میکنم کارای خوب تو هر سبکی رو گوش بدم. و تا به حال جوری نبوده که نتونم سبک خاصی رو تحمل کنم. البته باید بگم این که کسی نمیتونه سبک خاصی رو گوش بده بخاطر این میتونه باشه که نتونسته باهاش ارتباط بر قرار کنه. پس کلاً این تاپیک و تاپیک های مشابه از نظر من مردود هستند. یعنی نتیجه ای نداره. مگه اینکه هدف بحث در مورد زیبایی های سبک متال باشه که فکر نمیکنم بحث در این تاپیک این باشه. اینجا همه در تلاشن حقانیت متال رو اثبات کنن یه عده هم تلاش میکنن ببرنش زیر سوال. از نظر من اگه بشه با نا خوشایند تری صدا هم ارتباط برقرار کرد ارزش ساعت ها گوش کردن رو هم داره. حالا میخواد گیتار الکتریک باشه پیانو باشه یا صدای خر باشه مهم تاثیریه که میذاره.

miralienca
Wednesday 18 May 2011, 07:51 PM
متال چیزی نیست که بیرون وایستی و از دور نگاهش کنی و بتونی بفهمیش و درکش کنی.
از دور چیزی بهت نمیرسه.
باید وارد عالم گیتار الکتریک و دیستورشن بشی اونوقت ممکنه به درکش هم برسی.
تمام احساساتی که شناختی و نشناختی رو برات زنده میکنه.
اونقدر عمق داره که به ته اقیانوسش نمیرسی و انقدر بیکرانه که تو اعماق فضاش گم میشی.
میتونه با آرومترین قطعاتش به اوجت برسونه و با تندترین و خشنترین نواها به آرامشت برسونه.
خیلی وقتها اصلا" لازم نیست بفهمی خواننده چی داره میگه.خود موسیقی باهات حرف میزنه و حسش رو انتقال میده.
موسیقیش کاملا" زنده و پرتحرکه. قدرت و احساس نوازنده و ساز رو همزمان حس میکنی و میبینی.
خلاصه اگه کسی با پورشه و فراری بد رانندگی کرد یا رانندگیش مطابق سلیقۀ ما نبود نمیشه پورشه و فراری رو زیر سوال برد.

rumour
Saturday 2 July 2011, 09:09 AM
متال همینطوری نیست که بگی بزارم ببینم خوشم میاد یا نه. من همین الان وقتی آهنگ جدیدی گوش میدم، شاید تا 4 5 بار اول فقط سر و صدای بشنوم. باید چند بار گوش کنم ببینم چی میخونه، چی میزنه، یه طرح کلی از آهنگ شکل بگیره تو ذهنم که بتونم ریتم ها و ملودی دنبال کنم. بعد کم کم شروع می کنم علاقه مند شدن به آهنگ.
حالا یکی که تا حالا گوش نداده اگر بیاد یه آهنگ متال بزاره معلومه بدش میاد! چون نمی تونه دنبال کنه روند کلی آهنگ و براش قابل درک نیست.
من خودم دوست دارم، چون از نظر موسیقی 90% مواقع خیلی قوی کار میشه. گاهی زیادی دیگه!
معمولا پشت شعر هاش فکر شده و مفاهیم اعتراضی، تاریخی اسطوره ای یا فلسفی داره. که همه ی اینا اگر واقعا آدم دنبالش بره پند و درسه و یه چیزی یاد میگیری.

metal-militia
Saturday 2 July 2011, 09:48 AM
به نظره من کلا سوال تاپیک از ابتدا مشکل داره.مثله این میمونه شما به یه نفر بگی چرا از فلان غذا خوشت میاد.در مورد حرف رومور هم مخالفم.من خودم وقتی عاشق متال شدم هیچ چیز از گیتار و ریف و سولو نمیدونستم.اما وقتی آهنگ مستر آو پاپتس متالیکا رو شنیدم مخم سوت بلبلی زد.عاشق متالیکا شدم.بخاطر همین هم رفتم سراغ گیتار الکتریک.مگه تمام کسائیکه پاپ گوش میدن میفهمن توی هر آهنگ از چه اکوردهایی استفاده شده؟؟؟؟
به نظر من موسیقی یه امر کاملا سلیقه ای هست.

saram
Saturday 2 July 2011, 11:44 AM
دوست عزیز بستگی به زیر شاخه هاش داره مثلا بنده از سبک هوی متال و به خصوص بلک متال خوشم میاد اما از شاخه متالیکا متنفرم.

metal-militia
Saturday 2 July 2011, 12:07 PM
پسر خوب متالیکا شاخه یا سبک نیست.یه گروهه.

saram
Saturday 2 July 2011, 12:58 PM
پسر خوب متالیکا شاخه یا سبک نیست.یه گروهه.
ای وای راست میگی بچه حواسم نبود میخواستم بنویسم متالیک نوشتم متالیکا .بچه جون ببخش منو اشتباه شد.پیریه دیگه.:26:

metal-militia
Saturday 2 July 2011, 02:54 PM
تو کلا تاپیک رو اشتباه اومدی.چون متالیک هم سبک نیست.یه اشتباهی میکنید چرا بجای درست کردنش میخواین بدترش کنین؟؟؟؟؟؟

AdrianH
Saturday 2 July 2011, 03:59 PM
من کاملا موافقم با پستهای 36-39-40 من به نظرم هیچ موسیقی پراحساس تر و قوی تر از متال نیست...البته من هوی متال گوش میدم....به نظرم هیچ موسیقی حتی کلاسیک مثل متال قوی کار نشده....متال همه نوع احساسی رو تو موسیقی نشون میده.....از خشم و طغیان گری گرفته تا شادی نشاط و یا ناراحتی ....
/m\

Yngwie_5
Tuesday 5 July 2011, 11:14 AM
توی متال یه حس خاصی وجود داره که انسانهای خاصی رو به خودش جذب میکنه

rezaranjbaraan
Tuesday 5 July 2011, 01:48 PM
میدونین بهشت من کجاست سال 1984 وقتی توی کلوپ یوفو با اون کت چرمی کوتاه و فندر قرمز اون خواننده دهن پارمون که هی جیغ میزنه وشیشه های ویسکی که طرفدارا رو سن میشکنن ...
نوبت سولوی من که میشه میدوم جولو یه پامم میزارم روی یکی از کابینتا....
و خواننده با پایه میکش قر میریزه...
اوه وای خدا ساعت 3 شد بگیرم بخوابم که فردا امتحان دارم....

Murderdolls
Tuesday 5 July 2011, 02:40 PM
چون متال از من خوشش میاد منم از متال خوشم میاد :D

Partrix
Friday 25 November 2011, 01:13 PM
متال اكه واقعامتال باشه تمام ترنم هاي احساسات انساني رو در بر داره هم در شعرش كه معاني زيبا وعميقي داره وهم درموسيقيش كه وابسته به شعر واحساسات خاننده ونوازندست .متال فرزند جديد موسيقيه وبنظر خيليا أربهترين زاييده هاي موسيقي ساخت بشره .خيليا عقيده دارن متال رو خداوند براي بشر إز اسمونا فرستاده و اين موسيقي رو مثل يه نعمت وهديه مي دونن ولي به نظر من بيشتر توانايي درك وفهميدن اين موسيقي
كه يه نعمته .

cerulean
Friday 25 November 2011, 02:18 PM
متال اكه واقعامتال باشه تمام ترنم هاي احساسات انساني رو در بر داره هم در شعرش كه معاني زيبا وعميقي داره وهم درموسيقيش كه وابسته به شعر واحساسات خاننده ونوازندست .متال فرزند جديد موسيقيه وبنظر خيليا أربهترين زاييده هاي موسيقي ساخت بشره .خيليا عقيده دارن متال رو خداوند براي بشر إز اسمونا فرستاده و اين موسيقي رو مثل يه نعمت وهديه مي دونن ولي به نظر من بيشتر توانايي درك وفهميدن اين موسيقي
كه يه نعمته .

اگر موسیقی وابسته به احساسات خواننده است و در واقع از دل برخواسته پس مطمئن باشید لاجرم بر دل هم خواهد نشست
البته اون استعداده که یا در ما وجود داره یا نداره و توانایی رو کسب میکنن خیلی جالبه بیایم یه موسیقی بسازیم بعد بگیم حالا مخاطب عزیز برو زحمت بکش توانایی کسب کن تا بفهمی من چی میگم به نوعی توهین نیست؟
هر انچه که بر زمین هست رو خداوند به ما هدیه داده که البته نحوه استفاده از اونها به انتخاب ماست
در باره با تکمیل صحبتهای دیگر دوستان باید گفت
هیچ چیزی از دور به ما نخواهد رسید و باید به درون اون سفر کرد ولی هر انچه که به درون ما مرتبط باشه از دور ما رو صدا میزنه و نیاز چندانی به جستجو و تجربه ی هر چیزی نیست
بر عکس تفکر خاصی که عنوان میداره که دوست داشتن دلیل نمیخواد اتفاقا دوست داشتن هم دلیل میخواد ما در دنیای منطق و نظم زندگی میکنیم و هر چه در اون هست دلیل داره و اگر گاهی نمیتونیم دلیل دوست داشتن ها مون رو بگیم فقط به خاطر اینه که هنوز قلبمون رو اونقدر قوی و تربیت نکردیم تا بتونه از طریق زبانمون هم سخن بگه

cerulean
Friday 25 November 2011, 02:40 PM
هر کس در زندگی به دنبال کمال میگرده و این کامل بودن رو در موارد خاصی میبینه اگر دوستانی از سبک موسیقی خاصی -مانند متال- خوششون میاد فکر میکنم که هدف ونهایت زندگیی رو که میبینن و میخواهن رو توی اون میبینن
اگر عده ای -مثل من-از این سبک استقبال نمیکنن به دلیل اینه که دیدگاهشون نسبت به زندگی و انچه که از زندگی میخوان متفاوته و در کل نه دوست نداشتن مردم دلیل به بد بودن یا خوب بودنه و نه دوست داشتن دلیل خوب بودن یا هر چیز دیگه ای هست
همین متفاوت ها باعث پیشرفت میشن و بدون قبول تفاوت ها همبستگی و اتحاد رویایی دست نیافتنیه
نکته ای که ما بعضی وقتها یادمون میره اینه که اگه من پاپ دوست دارم یا رپ جاز کلاسیک و یا متال اگه کامل بودن و انچه که از خودم و دنیا میخوام رو در سبکی میبینم برای شنیدن اون موسیقی بهترینش رو انتخاب کنم اون وقته که اگه کسی از من پرسید چرا این اهنگ رو گوش میدی؟ بگم :"چون من بهترین مخلوقاتم و بهترین اهنگی رو از سبکی گوش میدم که زندگی من در اون جاریه
من خوشبختم برای اینکه بهترین بهترینهایی که زندگی من رو میسازن از ان منه و من در مسیر کمال قرار دارم"

راستی پیروزی تیم ملی والیبال مون در برابره ارژانتین-یکی از قدرتهای جهان - مبارک:36::41::am

همیشه پیروز و سربلند و موفق باشیم
.................................................. ...
پی نوشت: من همیشه از این شکلک ها خیلی خوشم میاد

Key1_Music
Friday 25 November 2011, 02:40 PM
سلام . به نظر من به دلیل هیجانی که داره و حسی که ریتم به آدم دست میده بعضی ها گوش میدن

این دلیل شخصی من بود . من خودم متال گوش نمیدم . چون واقعا عصبی میشم

Partrix
Saturday 26 November 2011, 02:59 PM
شرمنده که من این همه اظهار نظر می کنم من کوچیک وشاگرد تمام اعضای این سایتم و همشون جای استاد منن.
ولی باید بگم که راک و در پی اون متال جدید ترین و مدرن ترین و به الطبع تکامل یافته ترین سبک های موسیقین و ممکنه یکی از دلایل محبوبیت اونا میان نسل جدید و جوان این باشه.
ولی از نظر من دلیل اصلی محبوبیت این سبک ها ساختار شکنی اه . انسان در طول زندگیش با یک سری محدودیت های لازم وخوب و در مقابل یک سری ساختار ها و محدودیت های مضر و مخرب روبه رو میشه . موسیقی راک و متال یه هدف اصلی داره که از پایه به خاطر اون به وجود اومده ((اعتراض)) به این مرز های مخرب و وحشی . حالا کاری ندارم که برخی گروه ها
منحرف شدن و به ساختارهای خوب هم حمله کردن وضد ارزش شدن. ولی در کل متال با موسیقی خشمگینش و با شعر های سراسر اعتراضش به نسل جوان کمک میکنه و با اونا همراه میشه تا خودشون خالی کنن و از سختی ها و مشکلات زندگی به موسیقی پناه ببرن .

alone_composer
Saturday 26 November 2011, 11:12 PM
ولی باید بگم که راک و در پی اون متال جدید ترین و مدرن ترین و به الطبع تکامل یافته ترین سبک های موسیقین و ممکنه یکی از دلایل محبوبیت اونا میان نسل جدید و جوان این باشه.
ولی از نظر من دلیل اصلی محبوبیت این سبک ها ساختار شکنی اه .

دوست عزیز سلام.

نخست اینکه: هر چیزی که از نظر زمانی جدید تر و مدرن تر باشد الزاما تکامل یافته تر و پیشرفته تر نیست! قوانین مربوط به آهنگسازی فرم و آنالیز هارمونی کلاسیک و مدرن بسیار بسیار پیشرفته تر و قدرتمند تر از خیلی از سبک های به اصطلاح جدید است. (منظورم سبک خاصی نیست)

ساختار شکنی مضر؟ ساختار شکنی که نمی تواند بی هدف انجام شود؟ ساختارها و پایه های موسیقی کلاسیک از ساده ترین آن ها که ممنوعیت اکتاوها و پنجم های موازی است همه و همه دارای حکمت و دلیل علمی است! تماما سعی شده که صدایی گوش نواز و زیبا به گوش شنونده برسد. صدایی که با توجه به هارمونیک های موجود در یک نت و بر مبنای قوانین فیزیکی حاکم بر دنیایی که شما و من در آن زندگی می کنیم دست به تولید موسیقی می زند. چرا باید چنین ساختارهایی شکسته شود؟ با چه هدفی باید ساختار را بشکنیم؟ چرا ناهنجاری بهتر از ساختار و قانون است؟

خلاصه ی کلام اینکه: هر چیز مدرنی (جدید) الزاما خوب نیست!!! مثلا اینکه الان موسیقی پاپ ما متاسفانه شده 4 تا آکورد نخ نما و قدیقی اسپانیش در حالیکه مثلا در دهه ی 50 همین موسیقی پاپ سرشار از آکوردهای آلتراسیونی و قرضی و پر از مدولاسیون و ساز زنده بود...

با سپاس.

darkthief
Sunday 27 November 2011, 08:17 AM
شخصا متال رو گوش ميدم چون ديگه هيچ موزيكي بهم كار نميده وقتي چيزه ديگه اي گوش ميدم احساس ميكنم يه چيزي توشون كمه
اينكه خيلي ها با متال مشكل دارن واسه اينه كه متال رو ظاهري ميبينن متال هم مثله همه سبكها بد داره خوب هم داره متاسفانه خيلي هارو ميبينم كه وقتي اين سبك موسيقي رو ميشنون ميگن اينا چيه يه مشت جيغ و داد ولي يك بار هم نميشينن بدون هيچ تعصبي گوش كنن ببينن اصلا همين جيغ و داد ها چي واسه گفتن دارن براي مثال :
desire : when sorrow embraces my heart III
يه آهنگه كه قطعا خيلي از غير متال هد ها تا آخر عمرشون هم گوش نميدن ولي كافيه كه معنيشو بشنوند تا ببينن زيره ظاهر تاريك و مرگ آلود اهنگ چه روح لطيفي از يه مرد خوابيده
يا اشعار چاك شولدينر بزرگ
در آخر بايد بگم متال فقط يه موسيقي نيست متال يه سبك زندگي كردنه

Partrix
Sunday 27 November 2011, 02:41 PM
دوست عزیز سلام.

نخست اینکه: هر چیزی که از نظر زمانی جدید تر و مدرن تر باشد الزاما تکامل یافته تر و پیشرفته تر نیست! قوانین مربوط به آهنگسازی فرم و آنالیز هارمونی کلاسیک و مدرن بسیار بسیار پیشرفته تر و قدرتمند تر از خیلی از سبک های به اصطلاح جدید است. (منظورم سبک خاصی نیست)

ساختار شکنی مضر؟ ساختار شکنی که نمی تواند بی هدف انجام شود؟ ساختارها و پایه های موسیقی کلاسیک از ساده ترین آن ها که ممنوعیت اکتاوها و پنجم های موازی است همه و همه دارای حکمت و دلیل علمی است! تماما سعی شده که صدایی گوش نواز و زیبا به گوش شنونده برسد. صدایی که با توجه به هارمونیک های موجود در یک نت و بر مبنای قوانین فیزیکی حاکم بر دنیایی که شما و من در آن زندگی می کنیم دست به تولید موسیقی می زند. چرا باید چنین ساختارهایی شکسته شود؟ با چه هدفی باید ساختار را بشکنیم؟ چرا ناهنجاری بهتر از ساختار و قانون است؟

خلاصه ی کلام اینکه: هر چیز مدرنی (جدید) الزاما خوب نیست!!! مثلا اینکه الان موسیقی پاپ ما متاسفانه شده 4 تا آکورد نخ نما و قدیقی اسپانیش در حالیکه مثلا در دهه ی 50 همین موسیقی پاپ سرشار از آکوردهای آلتراسیونی و قرضی و پر از مدولاسیون و ساز زنده بود...

با سپاس.

با سلام خدمت استاد عزیز
من قصد جسارت به موسیقی کلاسیک که بنظر خود من سرور تمام سبک هاست رو ندارم و منظور من از ساختار شکنی چیز دیگه ای بود . لازمه که بگم علاقه ی اول خود من کلاسیکه و در حال حاضر دارم کلاسیک کار میکنم البته شاگرد شمام.
عزیزم الزاما ( با توجه به علم موسیقی عصر جدید ) مودلاسیون های پی در پی تغییر کسر میزان ها و استفاده از گام پنتاتونیک توی آهنگ سازی و استفاده نکردن از هارمونی ( کاملا بر عکس موسیقی کلاسیک ) ساختار شکنی نیست مهم اصل موسیقی اه که شنیدن صدای دلنشینه ( که متاسفانه خیلی از طرفدارای موسیقی کلاسیک موسیقی رو فقط هارمونی می دونن وبس ) که توی خیلی از قطعه های سطح بالای گیتار کلاسیک که خودم کار کردم بعضا شاهد عناصر راک هستیم ولی به هیچ وجه زننده نیست و خیلی زیبا به نظر میرسه .

Key1_Music
Sunday 27 November 2011, 03:56 PM
به نظر من . جواب های همه دوستان دزسته . همه یک نمونه نام بردن . و یکی یکی دارن تکمیل میکنن

m.atfi
Sunday 27 November 2011, 04:13 PM
متال نتیجه روح سردرگم و بی هویت و تنها شده انسان ماشینی امروزی هست
ولی این دلیل نمیشه بد باشه
شخصا بیش از 2 دقیقه نمیتونم تحملش کنم
شاید روحم ماشینی نیست

اما یه بحثی هست بنام فلسفه هنر
هنر باید بیانگر حالات درونی و خوب یک انسان باشه
نه بیانگر حالات
شما یه وقتی مریضید حالت بسیار بدی دارید
بیان کردنش با هنر و انتقالش به دیگران چه سودی داره
در حالی که هم از ابزارهای زیبا استفاده شده هم حقیقت داره و هم صادقانه است
اما سودی نداره
البته هرکس فلسفه ای برای خودش داره
واینکه کسی بگه من با همه جور موسیقی ای ارتباط برقرار میکنم علنا اعتراف به بی فلسفه زیستن کردن که خیلی بده

پس بیاید فلسفه هنر و فلسفه زندگی مون رو مشخص کنیم بدون تاثیر پذیری از ایسم ها ...

sefarius
Sunday 27 November 2011, 04:17 PM
میشه انفورگیون متالیکارو سمبلی از متال دونست؟
چون قبلا زیاد خوشم نمیومد ولی واقعا ترک قشنگی بود.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
:)

akerfeldt
Sunday 27 November 2011, 05:29 PM
در جواب دوستمون اینکه بعضی از بند های متال طبیعت گرا هستند مثل بارزام و انسیفروم و متنفر از زندگی بی روح و ماشینی قرن جدید !!! همین سیمفونیکس تم اصلی آلبوم آخرش همین موضوع نابودی انسان به دست خودش بود .............
و اما آنفورگیون ها رو بسیار دوست دارم اما این آنفورگیون ها باعث شد آدمایی که متال دوست نداشتن هم حداقل بتونن این آهنگ ها رو گوش کنن اما به عنوان سمبل متال نه !!! آلبوم هایی مثل مستر آو پاپتس -کیل ام آل-بریتیش استیل و .... سمبل های متال هستند

Untouchable
Monday 13 February 2012, 07:36 PM
عزيزانم
باید مدت زیادی با این موسیقی زندگی کنین تا بفهمین همه ی اینا رو داره...تا بفهمین لطافت این موسیقی از هر موسیقی دیگری میتونه بیشتر باشه...متال چیزی نیست که گوش بدی و بگی خوبه یا نه...هرکسی نمیتونه راجع به متال نظر بده.
در ضمن کی گفته که با چیز زیبا نمیشه دیوانگی کرد اتفاقا وقتی چیزی زیباست آدم دیوانش میشه!

Untouchable
Monday 13 February 2012, 07:37 PM
برای کسی هم که متال گوش میکنه (نه به صورت تفریحی، بلکه متالر هست) گوش کردم موسیقی های دیگه مخصوصا پاپ و کلا موسیقی های دیسکو تحمل ناپذیر میشه.
یک جورایی مثل این میمونه که شما نیم قرن سوار بنز بشی و بعد یک دفعه یک وانت پیکان بدند دستت و بگند این رو باید برونی.
کاملا این قضیه بنز و پیکان وانت و موافقم من خودم اولین باری که متالیکا گوش دادم کلا هیچ چی نفهمیدم و یه جورایی از متال بدم می اومد ولی الان نمیتونم پاپ گوش بدم و به طور حرفه ای فقط به کلاسیک و راک(و البته شاخه های راک) گوش میدم.

The_blue_marble
Monday 13 February 2012, 08:03 PM
با سلامی دوباره،خوب بنده جای شاگزد همه شماهام و نمیتونم اظهار نظر کنم اما گوشه ای از افکار من اینه.شاید نشه گفت چرا هر فردی از متال خوشش میاد چون در صورتی که موسیقی با برخی خصوصیات شخصیتی نهان یا آشکار شما تناسب داشته باشه به نحوی از شنیدن اون موسیقی لدت میبرین،عده ای از افراد و حتی متاسفانه روانشناسا میگن که این موسیقی واسه جووناس و اقتضای سنشونه،اما من میگم که این قضیه صحت نداره چون وقتی که من میشینم کنسرت های گروه های شاخصی مثل متالیکا رو نیگا میکنم پدر یا مادر من هم مجذوب برخی از حرکات اعضای بند میشن و با من به تماشا میشینن و این در حالیه که هر دوی اونا افرادی کاملا مدهبی هستن،پس موسیقی نه به اعتقادات محدود میشه و نه به سن،نمونه ای از این مساله پدر خود منه که از چالوس تا خود کرمانشاه بیشتر از 7 بار ازم خواست که آهنگ turn the page متالیکا رو از سیستم پخش کنم،اینا افکار من بودن،خود من اگه تو روز کمتر از چند بار به این سبک گوش ندم حس میکنم یه چیزی لنگ میزنه

alimetallica_2
Monday 13 February 2012, 10:26 PM
چون مریضیم.

agalloch
Wednesday 15 February 2012, 01:44 PM
شگفتا!
چه نظراتي! فكر كنيد آدم بگه:
گل زيباست پس متال زيبا نيست! :24::sarcastic:
متال نميتونه عرفاني باشه! :ba:dash2:

ببخشيد من مغالطه ياب رو مغزم ريختم تا اين جملات رو ميبينم مغزم آلارم ميده.

Murderdolls
Wednesday 15 February 2012, 01:49 PM
شگفتا!
چه نظراتي! فكر كنيد آدم بگه:
گل زيباست پس متال زيبا نيست! :24::sarcastic:
متال نميتونه عرفاني باشه! :ba:dash2:

ببخشيد من مغالطه ياب رو مغزم ريختم تا اين جملات رو ميبينم مغزم آلارم ميده.

چرا نمیتونه عرفانی باشه؟:45:

میتونه باشه , چه جورم میتونه!

Partrix
Wednesday 15 February 2012, 10:07 PM
متال همون طور كه داداش علي گلم چندين بار تو تاپيك هاي مختلف گفته تنها يه موسيقي نيست يه طرز تفكره نميگم يه نوع نگرشه بلكه بهتره بگم يه مسير نگرشه يه سبك زندگي كردنه. اين سبك مثل اكثره سبك هاي دنياي موسيقي تنها به اهنگ وصدا مربوط نميشه ،شعر ، احساس خواننده ونوازنده خيلي در اون دخيله.
يه متالرتنها متال گوش نمي كنه بلكه متال زندگي ميكنه .يه متالر ممكنه حتي اگه ٤٠سالش هم باشه كارتون نگاه كنه چون احساسات درون درس مثل يه بچه است . يه متالر اگه بفهمه به هم نوعش ويا به هركدوم از موجودات اين كره ي خاكي اسيبي وارد شده بيشتر از همه ناراحت ميشه.
يه متالر حتي اگه يه كيلو ريش و سيبيل داشته باشه بيشتر از هر كودكي گريه ميكنه وغم قصه داره . يه متالر واقعي هميشه نگرانه ، هميشه با خدا خلوت ميكنه ،هميشه منتظره ، هميشه اماده ي شنيدنه و مهم تر از همه هميشه فرياد ميزنه !
اره ممكنه موسيقي متال سنش به سبكي مثل كلاسيك حتي نزديك هم نشه ولي طرز تفكرش از زمان وجود بشر وجود داشته واميدوارم كه تا پايان هم وجود داشته باشه.

Murderdolls
Thursday 16 February 2012, 10:36 AM
متال همون طور كه داداش علي گلم چندين بار تو تاپيك هاي مختلف گفته تنها يه موسيقي نيست يه طرز تفكره نميگم يه نوع نگرشه بلكه بهتره بگم يه مسير نگرشه يه سبك زندگي كردنه. اين سبك مثل اكثره سبك هاي دنياي موسيقي تنها به اهنگ وصدا مربوط نميشه ،شعر ، احساس خواننده ونوازنده خيلي در اون دخيله.
يه متالرتنها متال گوش نمي كنه بلكه متال زندگي ميكنه .يه متالر ممكنه حتي اگه ٤٠سالش هم باشه كارتون نگاه كنه چون احساسات درون درس مثل يه بچه است . يه متالر اگه بفهمه به هم نوعش ويا به هركدوم از موجودات اين كره ي خاكي اسيبي وارد شده بيشتر از همه ناراحت ميشه.
يه متالر حتي اگه يه كيلو ريش و سيبيل داشته باشه بيشتر از هر كودكي گريه ميكنه وغم قصه داره . يه متالر واقعي هميشه نگرانه ، هميشه با خدا خلوت ميكنه ،هميشه منتظره ، هميشه اماده ي شنيدنه و مهم تر از همه هميشه فرياد ميزنه !
اره ممكنه موسيقي متال سنش به سبكي مثل كلاسيك حتي نزديك هم نشه ولي طرز تفكرش از زمان وجود بشر وجود داشته واميدوارم كه تا پايان هم وجود داشته باشه.

ایول گل گفتی.:41::41::41::clapping::clapping::am

madmaster
Monday 5 March 2012, 11:00 AM
چون به یه چیزی نیاز دارم که محدود نباشه و بتونم قابلیتامو توش بریزم بیرون چون توم داشت منفجر میشد داشتم میترکیدم از محدودیت منظورم راجبه محدودیت فیزیکی پلیس رژیم اینا نیست منظورم ماهیت فعل حد مرزی تو موسیقی نیست مخصوصا متال

metal-militia
Monday 5 March 2012, 12:02 PM
چون مریضیم.

زدی تو خال.بعضی وقتها با خودم فکر میکنم چرا ما نمیتونیم با دوست دخترمون بریم کنسرت محسن یگانه و جیغ داد راه بندازیم؟؟؟چرا نمیتونیم آهنگ ساسی جانکن بزاریم و بریم جلوی مدرسه دخترونه؟؟؟
واقعا گل گفتی علی.متال مثله مواد مخدر میمونه.نباید به کسی توصیه اش کنی.فقط باید در اختیار خودمون باشه.

coocooli
Monday 5 March 2012, 12:25 PM
,,,چون محدودت های زیادی در آن نیست و من محدودیت زیادی ندارم من دوست دارم تو موزیک داد بزنم حنجرمو پاره کنم ببخشید ولی حتی دوست دارم توش فحش بدم که انجام دادن این چیزا در موزیکای پاپ غیر ممکنه ...

حالا بگذارید یه خاطره بگم فک کنم اول دبیرستان بودم اون موقع بیشتر شعر هایم را در مدرسه می نوشتم و همه را می گذاشتم تو کیفم ولی یه روز همه شعر ها را گذاشتم رو صندلیم که ناظم مدرسه اونها رو خواند به معلم پرورشی و مدیر مدرسه هم نشون داده بود به من گفتن بروم به دفتر و بعد بهم گفتند حسین این اراجیف ها چیه که نوشتی در مورد دخت... الکل و سیگارو ... منم از خجالت داشتم آب میشدم که مدیر مدرسه همه شعر ها رو پاره کرد و زدشون تو صورتم و بعد مجبورم کرد همه را جمع کنم و ...

coocooli
Monday 5 March 2012, 12:33 PM
زدی تو خال.بعضی وقتها با خودم فکر میکنم چرا ما نمیتونیم با دوست دخترمون بریم کنسرت محسن یگانه و جیغ داد راه بندازیم؟؟؟چرا نمیتونیم آهنگ ساسی جانکن بزاریم و بریم جلوی مدرسه دخترونه؟؟؟
واقعا گل گفتی علی.متال مثله مواد مخدر میمونه.نباید به کسی توصیه اش کنی.فقط باید در اختیار خودمون باشه.

شما هم زدی تو خال :دی

و برای همینه که ما دوست دختر ثابت نداریم و همیشه در حال تعویض است ولی راست میگی همیشه میبینم پسر و دخترای دیگه این کارا رو میکنن و منم بهشون میخندم :19::24:

ما ها هیچ وقت نمی توانیم با موزیکای 6و8 :31: کنار بیائیم ...

همین ساسی مانکن که شما میگید میگه من بیت 6و9 ساختم میگم بابا مگه میشه میگن از حسودی تو است منم میگم اخه من به ساسی مانکن باید چه حسودی بکنم

agalloch
Monday 5 March 2012, 01:13 PM
چون از واقعيت ميگه
از انسان توي اين جنگل، توي درد
نميگه ما راحت هستيم، نميگه ما در آرامش هستيم
همون اندازه كه زندگي واقعي سخت و دردناك و رمز آلوده، اونم اين طوره.

و اگر بقول بعضي از دوستان فرض كنيم كه متال تلخه (كه من خيلي قبول ندارم)
من با استفاده از درپراكني حضرت خيام ميگم:

تلخيست كه هزار شيرين ارزد

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:13 PM
حالا شما نمیتونی بری کنسرت، من تو ماشین وقتی با یکی باشم (مثلا همون دوست دختری که لان دو ساله ندارم) نمیتونم متال نگذرام. حالا هرچقدر هم که طرف نق بزنه. :23:
البته فقط متال منظورم نیست. هارد راک، پروگرسیو راک و اسپیس راک هم جزوشه.

metal-militia
Monday 5 March 2012, 01:17 PM
والله علی منم دوست دختر ندارم.اصن یه وضعیه.آخرین دوست دخترم موقع تمرین گیتار بهم اس میداد منم که عمرا بیخیال تمرینم نمیشم و قطعش نمیکنم دو ساعت بعد جواب میدادم.بنده خدا اعصابش خراب.کفری میشد.سوژه خنده بود.یادش بخیر

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:32 PM
اما من برعکس، اینقدر برای طرفم مایه میگذاشتم که یابو برش میداشت و فکر میکرد علی آباد شهریه.
تو رفتار با زنان خیلی شبیه راجر وارتز عمل میکردم و همین باعث شد که مثل همان حضرت همیشه در تمام مراحل زندگی ناکام باشم.

metal-militia
Monday 5 March 2012, 01:38 PM
من تمرینم رو بخاطر هیچی قطع نمیکنم.الگوی من هم جیمز هتفیلد کبیر میباشد که طی 30 سال فعالیت خودش هیچ آهنگی برای زن نخوند.

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:40 PM
چرا ویسکی آن د جار رو خوند، اما راجب زنی که ارزش هیچی رو نداشت.
در آنفورگیون 2 هم داشت با جنازه یک زن صحبت میکرد.

metal-militia
Monday 5 March 2012, 01:44 PM
منظور من شعرهای اینطوری بود
Oh come on baby.I miss U.
در دنیای موسیقی هیچکس به اندازه جیمز منو شیفته خودش نکرده

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:48 PM
منظورت رو فهمیدم پوریاجان.
داشتم شوخی میکردم.

madmaster
Monday 5 March 2012, 07:48 PM
آقا جان شوخیم قشنگ نیست دل آدم یه طوری میشه
شوخی کردم ولی به نظر من حضرت جیمز به گونه اشعارشو مینویشه که یه حالت دو گانگی پیش بیاد که آدم های عامی به شک میرن منظورش از یو همون تو خداس یا دختر همون عشقش ولی اشعار این حضرت بیشتر در سبک حال الاهیات است که خیلی هم استاد هستش تو این سبک نه توهینی میکنه و نه فوحشی میده به مقدسات ولی اعتراضه خودشو به بهترین شکل بیان میکنه

Partrix
Tuesday 6 March 2012, 06:59 AM
دختر بازی و پسر بازی بین متالر های زن و یا مرد اون معنایی رو که توی جامعه و بین مردم عوام داره رو نداره به هیچ وجه . از نظر متال همه انسانیم و دیگر هیچ ... دیگه کاری به جنسیتمون نداره ! وقتی دو متالر با هم دوست میشن جونشون رو حاضرن برای دوستشون بدن ! چون متالر های واقعی خیلی تنهان و این یه قنیمت جنگی به حساب میاد اگه توی این بلبشو یه کی رو با طرز تفکر خودت پیدا کنی ! وقتی دو متالر واقعی با هم دوست میشن اگه طرفشون زن باشه یا مرد باشه براشون فرقی نمیکنه چون به دید جنسی به اون نگاه نمی کنن مگه همسرشون باشه ! متالر های واقعی واقعا واقعا مثل بچه می مونن ! وقتی هممون بچه بودیم بین هم بازی هامون هرگز فرق نمیزاشتیم که دخترن یا پسر . متالر ها اصلا پیچیدگی ای رو که زندگی ماشینی به نحوهی فکر کردن مردم تزریق کرده رو نمی تونن تحمل کنن !
نمی تونن درک کنن چرا نمی شه تو این دوره زمونه با یه دختر دوست شد و اصلا به اون یه نگاه جنسی نداشت ! در واقع برای اونا ممکنه و میشه و همین کار رو هم میکنن !
ای ای ای ای خدا یا منم آرزومه یه روز یه متالر واقعی بشم و مثل اونا فکر کنم !

alimetallica_2
Tuesday 6 March 2012, 08:50 AM
آقا جان شوخیم قشنگ نیست دل آدم یه طوری میشه
شوخی کردم ولی به نظر من حضرت جیمز به گونه اشعارشو مینویشه که یه حالت دو گانگی پیش بیاد که آدم های عامی به شک میرن منظورش از یو همون تو خداس یا دختر همون عشقش ولی اشعار این حضرت بیشتر در سبک حال الاهیات است که خیلی هم استاد هستش تو این سبک نه توهینی میکنه و نه فوحشی میده به مقدسات ولی اعتراضه خودشو به بهترین شکل بیان میکنه
من با پوریا راجب یک مسئله دیگه شوخی کردم وگرنه این مسئله ای که گفتم درست بود.
در این دو آهنگ راجب جنس مونث مسائلی مطرح شده که هر دو هم یک جورایی از عدم درک این جنس یاد کرده دیگه.

alimetallica_2
Tuesday 6 March 2012, 08:51 AM
دختر بازی و پسر بازی بین متالر های زن و یا مرد اون معنایی رو که توی جامعه و بین مردم عوام داره رو نداره به هیچ وجه . از نظر متال همه انسانیم و دیگر هیچ ... دیگه کاری به جنسیتمون نداره ! وقتی دو متالر با هم دوست میشن جونشون رو حاضرن برای دوستشون بدن ! چون متالر های واقعی خیلی تنهان و این یه قنیمت جنگی به حساب میاد اگه توی این بلبشو یه کی رو با طرز تفکر خودت پیدا کنی ! وقتی دو متالر واقعی با هم دوست میشن اگه طرفشون زن باشه یا مرد باشه براشون فرقی نمیکنه چون به دید جنسی به اون نگاه نمی کنن مگه همسرشون باشه ! متالر های واقعی واقعا واقعا مثل بچه می مونن ! وقتی هممون بچه بودیم بین هم بازی هامون هرگز فرق نمیزاشتیم که دخترن یا پسر . متالر ها اصلا پیچیدگی ای رو که زندگی ماشینی به نحوهی فکر کردن مردم تزریق کرده رو نمی تونن تحمل کنن !
نمی تونن درک کنن چرا نمی شه تو این دوره زمونه با یه دختر دوست شد و اصلا به اون یه نگاه جنسی نداشت ! در واقع برای اونا ممکنه و میشه و همین کار رو هم میکنن !
مسئله جنسیتی حتی بین حیوان ها هم مطرحه، چه برسه به انسانها.
مسئله مهمی هم هست. فقط به گونه ای که در فرهنگ ما هست این مسائل مورد تفحس قرار نمیگیره، وگرنه همیشه یکی از اصلی ترین مباحث بشریت بوده و خواهد بود. همین تفاوت جنسیتی و مباحث پیرامون آن.

Partrix
Tuesday 6 March 2012, 09:24 AM
قطعا همینه ! منظور من چیز دیگست ! یعنی وقتی دو متالر باهم دوس میشن دوستیشون مثل این بچه سوسول ها و قرتی هایی که اطرافمون این روز ها زیاد می بینیم نیست ! اه اه ! از این کلمه ی مخسره ی عشق هم هرگز بینشون سخنی به میان نمیاد حتی اگه واسه هم بمیرن ! کلا تعریفشون از عشق چیز دیگه است و دوست داشتن رو مساوی با عشق نمی دونن ! گفتم که متال طرز تفکره و این طرز تفکر توی همه چیز یه متالر رسوخ می کنه و باعث متمایز شدن اون میشه ! حالا مسائلی از این قبیل که رابطه ای تگاتنگ با زندگی هر کسی داره جای خودشونو دارن ! در کل می خوام بگم که حتی دختر بازی متالر ها هم با همه فرق میکنه و نباید این مسخره بازیا رو از متالرای واقعی انتظار داشته باشیم !

Partrix
Tuesday 6 March 2012, 09:30 AM
بعدش هم داداش علی استاد گلم من اونجا که گفتی : (( مسائل جنسی ((حتی )) بین حیوان ها هم مطرحه چه برسه به انسان ها )) رو متوجه نشدم !!!!!!!!!! این یعنی چی ؟؟؟ ما زمین تا آسمون با حیوانات فرق داریم ! درسته که توی بعضی صفات مشترکیم ولی تفاوت ها بیش از اون چیزی که بشه گفت !!!!!!!!!!! اصلا نفهمیدم !!!!!!!!!!! ما میتونیم خودمون و احساساتمون و خیلی از صفات و خصوصیات تمون رو کنترل کنیم ولی کدوم حیوانه که این کارا رو بتونه انجام بده ؟! اگه ما هم همش به طور قریضی عمل کنیم خوب معلومه با حیوان تفاوت نداریم ! ولی آیا یه متالر واقعی این جوریه ؟!

alimetallica_2
Tuesday 6 March 2012, 08:50 PM
نه منظورم این بود که در بطن موجودات زنده یک سری مسائلی وجود داره که کلیه و به انسان و حیوان بودنش ربط نداره. اگر کسی بخواد تکذیبش کنه و بگه اینطور نیست با عقل جور در نمیاد.

Hessam_7800gtx
Tuesday 6 March 2012, 09:35 PM
این (متالر واقعی) خیلی معنی ها میتونه داشته باشه
شاید یکی متالر واقعی بودن رو به دیوونه بازی و انجیل پاره کردن و خود زنی بدونه
شاید یکی متالر واقعی رو به تلاش در ساختن چیزی متفاوت و صد البته خشن تر بدونه
شاید کسی متالر واقعی بودن رو راهی برای نشون دادن اعتراض بدونه
و......
واسه همین سعی نکنید زیاد واسه متالر بودن قانون بزارید . زیبایی متال به همین بی قانون بودنشه!!!
(تمام این حرفها نظر شخصی بود)

emad_ghoreishi
Wednesday 7 March 2012, 10:43 AM
10 سال پیش علی متالیکا (پسر دائیم) برام یک سی دی متالیکا آورد، موهاشم اون زمان بلند بود و یک جورایی چون بزرگتر از ما بود و باحال بود از تریپش خوشمون میامد، از همونجا آلوده شدم و میدونم که چرا از متال خوشم میاد، اما نمیتونم توضیح بدم.

salar1366
Wednesday 7 March 2012, 11:01 AM
این علی خیلی ها رو منحرف کرده.
هادی تالیکا هم تو نت گول علی رو خورده.
خیلی های دیگه رو هم میشناسم تو سایت های دیگه که گولش رو خوردند.
علی خدا روی پل سرات کمکت کنه.

Partrix
Wednesday 7 March 2012, 01:50 PM
پلیس باید با این عوامل پخش مواد مخدر و توهم زا برخورد جدی داشته باشه واقعا ! :21:

شوخی کردم داداش علی به دل نگیری یه وقت !

alimetallica_2
Wednesday 7 March 2012, 01:51 PM
من خودم وقتی میفهمم خیلی ها رو ناخواسته وارد دنیای متال کردم یک جورایی عذاب وجدان میگیرم

madmaster
Wednesday 7 March 2012, 05:39 PM
منم یه چند نفری رو وارد متال کردم یکیشونم یه رپر خفن بود از اینایی تمامی شعر عایی رپی که به زبون فارسی خونده شده حفظ بود الات شده یه متالر حرفه ای که هدفون از گوشش نمی افته و یه درامر خوب داره میشه یواش یواش
ولی من خوشحالم که اینطوری شد از اون جهل اومد بیرون رپ خوبه ولی نه اراجیفی که ایرانی ها درست میکنن اسمشم میزارن رپ
رپ هم مثل متال یه موسیقی اعتراضی هستش ولی خوب با سلیغه متال جود در نمیاد ولی من به شخصه از رپ بدم نمیاد و آهنگی که واسه ساند ترک 8 mileخونده که من اسمشم نمیدونم چی خیلی دوست دارم اونو مثلا ولی کلا با رپ زیاد حال نمیکنم

rezaranjbaraan
Thursday 8 March 2012, 06:49 AM

میدونید دوستان شاید بنده خیلی توی زمینه متالبازی خبره نباشم(حداقل در 3 سال اخیر) اما متالباز ها کلا ادمای با معرفتی هستن خیلیاشون اصلا مادیات براشون مطرح نیست حتی در بدترین وضعیت مالی اما این روند درویشگونه چند سالی بیشتر ادامه پیدا نمیکنه یعنی وقتی شما سنت بالا میره تازه تفاوت جامعه ما با جوامعی که موزیکه راک رو اختراع کردن مشخص میشه توی اون جوامع برای همچین افرادی تمهیدات بسیار اندیشیده شده که اگر هیچ درامدی هم نداشتن بتونن به زندگی ادامه بدن اما در جامعه ما تا وقتی پول تو جیبی رو از پدر میگیری که هیچی با چارتا لیچار که میگه دلش خنک میشه کاری به کارت نداره اما بعد از 22 سالگی واقعا تو تنگنا گرفتار میشی از اینجا فرق و ناهمسازی جامعه ما با کشورهای غربی و موزیکشون مشخص میشه...
در ثانی تربیت ما(95%ما)به هرحال در خونواده های سنتی شکل میگیره و حصار اخلاقیات اونها با رفتارهای ساختار شکنانه جور در نمیاد حالا تا یه سنو سالی قبول میکنن اما بعد از اون باز فشار ها و اعتراضات و حتی تحریم های خانواده شروع میشه....
به نظر شما ما هم میتونیم توی سن 65 سالگی مثه لمی خواننده موتورهد(پدربزرگ متال) با همین روحیات و بلکه هم با انگیزه تر ادامه بدیم...؟
ایا تا بحال عمرمون رو هدر کاری بیهوده نکردیم...؟
ایا براستی در دنیایی که همه چیز پوله فکری به حال ایندمون داریم..؟
آیا ما هم حق داریم مثله ادمای عادی زندگی کنیم بخندیم عاشق بشیم و یه زندگی نرمال داشته باشیم...؟
آیا متال واقعا یه تفریحه یه بینشه یا یه بیماری...؟

Partrix
Thursday 8 March 2012, 11:07 AM
همینه دیگه به خاطر همینه که متالر ها افسرده میشن ! روحشون دچار تناقض میشه و یواش یواش از بین میرن !

قربون دهنت استاد رنجبران ! هرچی میگی عین واقعیته ! متالر ها درد و غم و تناقض رو بیشتر از بقیه احساس میکنن ! حالا وای به حال ما که تو جایی زندگی می کنیم که وجب به وجبش تناقضه ! هر جای دنیا هم که بریم واز این جا دور بشیم باز هم شبا خوابشو میبینیم ! باز هم سر میز غذا یه آن که فکرمون میره به سمتش غذا کوفتمون میشه ! به تخت تکیه میدیم و بابتش گریمون میگره ! روحمون تا آخر عمر غمشو حمل میکنه و بارشو به دوش میکشه ! بعضی زخما هرگز خوب نمیشن و یه همچین زخمی رو دل یه متالر تا ابد باقی می مونه ! اگه زود تر دق نکنیم و نمیریم امکان نداره تو 65 سالگی حتی بتونیم رو پا هامون وایسیم و حرف بزنیم چه برسه به خوندن و نواختن !

madmaster
Thursday 8 March 2012, 09:10 PM
میدونین خنده ماجرای کجاست یه ویدیو تو یوتیوب میدیدم برا متالباز ماجراهای کنسرت ها اینا بود بعد تهش یکی نمیدونم کی بود فکر کنم یه گذارشگر معروف متال خارجی بود با یه بابای دیگه که نمیدونم کی بود احتمالا نقد کننده متال بود صحبت میکرد میگفت که آره متال داره از بدی ها از سختی زندگی ما متالر ها میگه از مشکلات دروندگی یه کمی از مشکلات جهان گفت جنگ منگو اینا بعد دیم زده شهر LA میخواستم فقط اینو بهش بگم آخه مرتیکه بیشعور شما تو شهری هستی که که من خودم به شخصه حاضرم هار کاری بکنم که اونجا زندگی کنم وسط آزادی و رفاه آرامش و فرهنگ پول و امکانات تفریحی تحصیلی به همراه بزرگان موسیقی و بهترین استاد های دنیا تو تمامی سبک ها هستین جایی که حتی لخت بری تو خیابون میگن تفکراتیش اینطوری اونطوری هیچی بهت نمیگن بعد وسط اون خوشی داری از زندگی سخت و نمیدونم مشکلات غم درد زندگیتون اندوهو اینا حرف میزنی اگه طرف بیاد تو ایران زندگی کنه چی میشه 100 در 100 تو بیست دقیقه اول خودکشی میکنه

بزرگ ترین مشکلش اینه وقتی رفته جوی رو ببینه 20 دقیقه تو سف بوده یا مثلا مشکل خیلی بزرگش که میخواسته خودکشی کنه برای اینه که داشته تو خیابون راه میرفته یکی کفششو گلد کرده
واقعا زندگی یه متالر تو یه کشور اسلامی و بیفرنگی مثل ایران با مرگ تفاوتی نداره بعد ما از سختی حرف بزنیم راست گفتیم ولی اونی که بزرگ ترین غم زندگیش اینه که کنسرت متالیکا چرا با خونشون 30 دقیقه فاصله داره چرا نزدیکتر نیست و یا چرا 4 ساعته زمانش چرا اینقدر کمه اینها اندوه های بزرگ زندگیشه به چه حقی به خودش اجازه میده میگه من زندگی سختی دارم این باید یه بلایی اسمی سرش بیاد بره سرباز بفرستنش لیبی یا افغانستان قشنگ 2 زاریش بیوفته بفهمه دنیا دست کی

rezaranjbaraan
Thursday 8 March 2012, 10:00 PM
من فکر میکنم ما باید اروم آروم قبول کنیم که موزیکه راک و شاخه هاش موزیکه مخصوص(سفارشی)ملت ما نیست یعنی بحث عامه پسندی رو باید بزاریم کنار....
متاسفانه حرف شما درسته توی غرب به علت وفور بی حد و حصر امکانات و کمبود جمعیت انتظارات مردم بالا رفته توی همین المان جوایزو امکانات چندین هزار یورویی برای بچه دار شدن قرار دادن بازم رشد جمعیتشون مثبت نمیشه و ملتشون داره منقزض میشه...
اصولا معتقدم مویکه راک در ایران هنوز زیر زمینیه و تا یه سری تابو ها نشکنه هیچی درست نمیشه ببینید در جامعه فعلی ما بیشتر پستهای مهم در هر زمینه ای به افراد روستایی یا روستایی زاده داده شده(توهین نمیکنما اما واقعیت داره) این افراد اولویتشون مسلما رشد سبکهای متال و نوازندگی نیست اینا اولا دنبال ...وثانیا دنبال....هستند پس این از قوانین اما در جامعه وضع بدتره اصولا هر چیزی که منجر به پول دراوردن نشه از طرف خونواده ممنوع و مکروهه در نهایت افراد به گوشه اتاقها میخزند سرکوب میشن و ذهنشون مالامال از لجن فکری درست شده شروع به طغیان در حین نابود شدن میکنه(البته اگه واقعا متالباز باشن)
بعد یه گروه واقعا چرتو مزخرفو بی مفهومی مثه کلد پلی گرین دی و فو فایتر(که درامر نیروانا توش گیتار میزنه..!!!!!)میان میشن بندهای نامبر وان...
هرکی داد بزنه و چرتو پرته پانکی بگه گرمی میبره...
اعصاب بحث ندارم واقعا وگرنه حرف دل زیاده...

metal-militia
Thursday 8 March 2012, 11:26 PM
بعد یه گروه واقعا چرتو مزخرفو بی مفهومی مثه کلد پلی گرین دی و فو فایتر(که درامر نیروانا توش گیتار میزنه..!!!!!)میان میشن بندهای نامبر وان...

داغ دلم رو تازه کردی رضا.
با اینکه از استایل جان پتروچی خوشت نمیاد اما مطمئنم تو هم میخواستی جایزه گرمی رو به اونا بدن.حقشون بود.

alimetallica_2
Thursday 8 March 2012, 11:29 PM
متال!!!
کلمه ایست که فکر هر متالری رو با خودش مشغول میکنه و گاه میگه چه خوب، گاهی میگه چرا و گاهی میگه که چی؟!!!
اما دلش ....

rezaranjbaraan
Friday 9 March 2012, 10:12 AM
داغ دلم رو تازه کردی رضا.
با اینکه از استایل جان پتروچی خوشت نمیاد اما مطمئنم تو هم میخواستی جایزه گرمی رو به اونا بدن.حقشون بود.

آره اتفاقا طبق اخبار موثقی که بهم رسیده گفتن که آلبوم جدیدشون خیلی عالی شده دوست هم داشتم گوش بدم حالا پتروچی هرچی هست باشه خب البوم که مال اون یه نفر نیست در ثانی پتروچی استایلش بده آهنگسازه خوبیه...!!!!
نه مشکل ما با این گروههای پانک حل نمیشه عمدتا از سطح تئوری و عملی بسیار پایینی برخوردارن معمولا افکارشون هم خیلی چرته و خلاصه میشه در شکستن چارتا تیرو تخته توی پیک نیکو ماری جووانا کشیدنو با ماشین اوراقی سفر کردن....
حالا برو به بالهای تلخ سرنوشت اثر جوداس پریست گوش بده معنا و مفاهیم عمیق و پیچیده درهم تا ماهها غرقت میکنه...!!

madmaster
Saturday 10 March 2012, 02:26 PM
من فکر میکنم ما باید اروم آروم قبول کنیم که موزیکه راک و شاخه هاش موزیکه مخصوص(سفارشی)ملت ما نیست یعنی بحث عامه پسندی رو باید بزاریم کنار....
متاسفانه حرف شما درسته توی غرب به علت وفور بی حد و حصر امکانات و کمبود جمعیت انتظارات مردم بالا رفته توی همین المان جوایزو امکانات چندین هزار یورویی برای بچه دار شدن قرار دادن بازم رشد جمعیتشون مثبت نمیشه و ملتشون داره منقزض میشه...
اصولا معتقدم مویکه راک در ایران هنوز زیر زمینیه و تا یه سری تابو ها نشکنه هیچی درست نمیشه ببینید در جامعه فعلی ما بیشتر پستهای مهم در هر زمینه ای به افراد روستایی یا روستایی زاده داده شده(توهین نمیکنما اما واقعیت داره) این افراد اولویتشون مسلما رشد سبکهای متال و نوازندگی نیست اینا اولا دنبال ...وثانیا دنبال....هستند پس این از قوانین اما در جامعه وضع بدتره اصولا هر چیزی که منجر به پول دراوردن نشه از طرف خونواده ممنوع و مکروهه در نهایت افراد به گوشه اتاقها میخزند سرکوب میشن و ذهنشون مالامال از لجن فکری درست شده شروع به طغیان در حین نابود شدن میکنه(البته اگه واقعا متالباز باشن)
اعصاب بحث ندارم واقعا وگرنه حرف دل زیاده...

میدونی عزیز ما همه درد دلمون یکی ولی حداقل من تو خانواده ای برزگ شدم که بابام دموکراسی طلب بود و نوازنده خیلی حرفه ای بوده و هست (البته تو سبک کلاسیک و فلامینکو و داشت راک بار هم میشده عاشق پینک فلوید بوده الان هم گه گاهی میاد خونه ما هی گیتار منو ور میداره میزنه خیلی خوشش میاد از این سبکتازه تو سن 51 سالگی ) از این بابت همیشه بزدان رو شاکر بودم که وست این بلبشو یه چنین خانواده خوبی بهم داده حداقل توش آزادی به معنای واقعی دارشتم و دارم من تو سن 16 سالگی گاهی میشد 3 روز خونه نمیرفتم پیش رفقام بودم ولی اصلا بابام یا مادر تعصبی بازی در نیاوردن

بعضی وقتا یک سری هارو که میبینم بعض ام میگیره میخوام برم (میدونین من آدمی هستم که با دیدن نامردی و بی قانون حتی حرف زور اینقدر عصبانی میشم که یا باید یه شری به پا کنم یا اینکه خودمو از تو اینقدر میخورم که دیونه بیشم نا خونما تا استخون میجوام) بزنم طرف رو بکشم مثلا کسی رو میشناسم که مثل من عشق آزادی و میخواد با این موسیقی این احساسات درونشونو بیان کنن و به آزادگی برسه ولی دیدم که مادر پدرش تحت شدید ترین شکنجه قرارش میدادن طرف هم پدر دیگه نمیشه مثل یه غریبه دعوا را بندازی بزنیش پسر رو تو خونه حبس میکنن نمی زارن رفیقاشی ببینه تا یه سر میاد پیش ما با ماشین میان دنبالش میبرنش که چی خانواده اشرافی , ما نداریم از این هرزگی ها فلان فلان زدن گیتارشوو شیکوندن کل تابستون سگ دو زد پول دراورد رفت گیتار خرید با هم هم خریدیم زمانی که من رفتم ERG 121 رو گرفتم اون هم یه استارتینگ پک ای اس پی گرفت رفته بیرون برگشته دیده باباش زده گیتارشو خورده کرده پولشو هم گذاشته روی گیتار که مثلا بره یه چیز دیگه بخره یا این همه تابستون سگ دو زده حدر نشه یکی نیست بگه آخه حروم لقمه تو که پول داره از پارو بالا میره حساب پولات رو نداری اینقدر زیاده بعد این بچه بدبخت میخواست گیتار بخره 1 قرون بهش ندادی رفت 3 ماه خورده ای مغازه تی زد صبح ساعت 8 کرکره داد بالا جنس فروخت تا بوق سگ که پولشو دراورد به همین راحتی تق زدی شیکوندی میدونین آدم این صحنه ها رو که میبینه یعنی منه نوعی که میبینم دلم میخواد برم چشای طرف رو از کاسه در بیارم ولی باباشه نمیشه خودشم نمیتونه چی کار کنه هاج واج مونده الان هم که گیر دادن زن براش بگیرن که زنه آدمش کنه با مثلا
اذیت هایی که پلیس میکنه من که داستانها دارم با این پلیسها آهای تو شیطان پرسی نمیدونم با این گیتارت جن ظاهر میکنی یه دروی وری هایی چقدر مارو بردن الکی 1 ساعت نشوندن تو این ون های گشت ارشاد بد ولمون کردن فقط یه ساعت تو گرما کشنده ون زیر آفتاب تو تابستون نشودنمون
ولی الان بهتر شده نمیدونم چی شده ولی الان 1 سالی هست که هیچی بهم نگفتن گیر نمیدن
یعنی کمتز چرا الان که فکر میکنم یه بار چسبیدن بهم
در کل جلمعه ما از نظر مغزی خیلی مریضه و یه 500 تا 1000 سالی طول میکشه تا این مریضی خوب بشه
الباقیشو بگم میزنن سایت رو شیلتر میکنن میره پی کارش چی بگم که دلم پره

agalloch
Saturday 10 March 2012, 02:28 PM
میدونید دوستان شاید بنده خیلی توی زمینه متالبازی خبره نباشم(حداقل در 3 سال اخیر) اما متالباز ها کلا ادمای با معرفتی هستن خیلیاشون اصلا مادیات براشون مطرح نیست حتی در بدترین وضعیت مالی اما این روند درویشگونه چند سالی بیشتر ادامه پیدا نمیکنه یعنی وقتی شما سنت بالا میره تازه تفاوت جامعه ما با جوامعی که موزیکه راک رو اختراع کردن مشخص میشه توی اون جوامع برای همچین افرادی تمهیدات بسیار اندیشیده شده که اگر هیچ درامدی هم نداشتن بتونن به زندگی ادامه بدن اما در جامعه ما تا وقتی پول تو جیبی رو از پدر میگیری که هیچی با چارتا لیچار که میگه دلش خنک میشه کاری به کارت نداره اما بعد از 22 سالگی واقعا تو تنگنا گرفتار میشی از اینجا فرق و ناهمسازی جامعه ما با کشورهای غربی و موزیکشون مشخص میشه...
در ثانی تربیت ما(95%ما)به هرحال در خونواده های سنتی شکل میگیره و حصار اخلاقیات اونها با رفتارهای ساختار شکنانه جور در نمیاد حالا تا یه سنو سالی قبول میکنن اما بعد از اون باز فشار ها و اعتراضات و حتی تحریم های خانواده شروع میشه....
به نظر شما ما هم میتونیم توی سن 65 سالگی مثه لمی خواننده موتورهد(پدربزرگ متال) با همین روحیات و بلکه هم با انگیزه تر ادامه بدیم...؟
ایا تا بحال عمرمون رو هدر کاری بیهوده نکردیم...؟
ایا براستی در دنیایی که همه چیز پوله فکری به حال ایندمون داریم..؟
آیا ما هم حق داریم مثله ادمای عادی زندگی کنیم بخندیم عاشق بشیم و یه زندگی نرمال داشته باشیم...؟
آیا متال واقعا یه تفریحه یه بینشه یا یه بیماری...؟

سلام
من ميگم چطور ممكنه عمر آدم هدر نره؟؟؟
اينكه از سر صبح تا بوق ... كار كنه و جون بكنه تا يه پولي در بياره و در نهايت اون پولو خرج كنه تا حس كنه داره كاره مهمي انجام ميده، بعد هم پوله تموم ميشه و اثري از اون چيزي كه پولو براش خرج كرده باقي نميمونه و چيزي كه باقي ميمونه ميدونين چيه؟ اون جون كندن از صبح تا شب كه تا آخر عمر ادامه داره...
اصلا من ميگم كي ميتونه بگه اوني كه از نظر همه ي ارزش هاي جامعه ي ما آدم درست و درجه يكيه و همه كارش با برنامه و اصوله، عمرشو هدر نميده؟؟؟؟؟
واقعيت اينه كه چه زندگيه پس از مرگ وجود داشته باشه چه نداشته باشه( منظورم همه ي نظراته) پول چه اثري تو ماجرا داره؟؟؟
تو يه لحظه همه چيز تموم ميشه...
حالا اوني كه تمامه عمرش به پول در آوردن مشغول بوده و به من ميگفته كه عمرمو هدر ميدم چطوري مي خواد اختلافي رو كه در زندگيش از نظر مالي با من بوجود آورده تو اون لحظه حفظ كنه؟؟؟
البته من شخصا با اين كه آدم پول در بياره هيچ مشكلي ندارم فقط ميگم اينكه هدف آدم پول در آوردن باشه مثه سرمايه گذاري رو زندگيه يه حباب پوچه.
ما هم مي تونيم مثله آدماي عادي باشيم فقط بايد همه ي واقعيات رو فراموش كنيم و دنبال اسباب بازي ها بدوييم.
البته ما تو حصار بدنمونيم (نظر شخصي من)و بدن هم نياز هايي داره كه بايد برآورده بشه.

من در كل مي گويم كه تصور آرامش و آسودگي مطلق در اين زندگي تصور محاليست و هر كس يا هر چيزي كه اين وعده را به انسان مي دهد در پي فريب اوست. يكي از دلايل وجودي موسيقي متال به نظر من در فرهنگ غرب اين است كه بسياري در پي فريب انسان هستند و متال نقش روشنگري را دارد.
البته من پوچ گرا نيستم فقط واقع گرا هستم.

و در آخر هم عذر خواهي مي كنم كه سرتون رو درد آوردم.
پرسش هاي آخر پست آقاي رنجبران من رو تكان داد و حس كردم بايد تبادل نظر كنم.

alimetallica_2
Saturday 10 March 2012, 11:16 PM
میدونی عزیز ما همه درد دلمون یکی ولی حداقل من تو خانواده ای برزگ شدم که بابام دموکراسی طلب بود و نوازنده خیلی حرفه ای بوده و هست (البته تو سبک کلاسیک و فلامینکو و داشت راک بار هم میشده عاشق پینک فلوید بوده الان هم گه گاهی میاد خونه ما هی گیتار منو ور میداره میزنه خیلی خوشش میاد از این سبکتازه تو سن 51 سالگی ) از این بابت همیشه بزدان رو شاکر بودم که وست این بلبشو یه چنین خانواده خوبی بهم داده حداقل توش آزادی به معنای واقعی دارشتم و دارم من تو سن 16 سالگی گاهی میشد 3 روز خونه نمیرفتم پیش رفقام بودم ولی اصلا بابام یا مادر تعصبی بازی در نیاوردن

بعضی وقتا یک سری هارو که میبینم بعض ام میگیره میخوام برم (میدونین من آدمی هستم که با دیدن نامردی و بی قانون حتی حرف زور اینقدر عصبانی میشم که یا باید یه شری به پا کنم یا اینکه خودمو از تو اینقدر میخورم که دیونه بیشم نا خونما تا استخون میجوام) بزنم طرف رو بکشم مثلا کسی رو میشناسم که مثل من عشق آزادی و میخواد با این موسیقی این احساسات درونشونو بیان کنن و به آزادگی برسه ولی دیدم که مادر پدرش تحت شدید ترین شکنجه قرارش میدادن طرف هم پدر دیگه نمیشه مثل یه غریبه دعوا را بندازی بزنیش پسر رو تو خونه حبس میکنن نمی زارن رفیقاشی ببینه تا یه سر میاد پیش ما با ماشین میان دنبالش میبرنش که چی خانواده اشرافی , ما نداریم از این هرزگی ها فلان فلان زدن گیتارشوو شیکوندن کل تابستون سگ دو زد پول دراورد رفت گیتار خرید با هم هم خریدیم زمانی که من رفتم ERG 121 رو گرفتم اون هم یه استارتینگ پک ای اس پی گرفت رفته بیرون برگشته دیده باباش زده گیتارشو خورده کرده پولشو هم گذاشته روی گیتار که مثلا بره یه چیز دیگه بخره یا این همه تابستون سگ دو زده حدر نشه یکی نیست بگه آخه حروم لقمه تو که پول داره از پارو بالا میره حساب پولات رو نداری اینقدر زیاده بعد این بچه بدبخت میخواست گیتار بخره 1 قرون بهش ندادی رفت 3 ماه خورده ای مغازه تی زد صبح ساعت 8 کرکره داد بالا جنس فروخت تا بوق سگ که پولشو دراورد به همین راحتی تق زدی شیکوندی میدونین آدم این صحنه ها رو که میبینه یعنی منه نوعی که میبینم دلم میخواد برم چشای طرف رو از کاسه در بیارم ولی باباشه نمیشه خودشم نمیتونه چی کار کنه هاج واج مونده الان هم که گیر دادن زن براش بگیرن که زنه آدمش کنه با مثلا
اذیت هایی که پلیس میکنه من که داستانها دارم با این پلیسها آهای تو شیطان پرسی نمیدونم با این گیتارت جن ظاهر میکنی یه دروی وری هایی چقدر مارو بردن الکی 1 ساعت نشوندن تو این ون های گشت ارشاد بد ولمون کردن فقط یه ساعت تو گرما کشنده ون زیر آفتاب تو تابستون نشودنمون
ولی الان بهتر شده نمیدونم چی شده ولی الان 1 سالی هست که هیچی بهم نگفتن گیر نمیدن
یعنی کمتز چرا الان که فکر میکنم یه بار چسبیدن بهم
در کل جلمعه ما از نظر مغزی خیلی مریضه و یه 500 تا 1000 سالی طول میکشه تا این مریضی خوب بشه
الباقیشو بگم میزنن سایت رو شیلتر میکنن میره پی کارش چی بگم که دلم پره
برعکس من وقتی متال دوست شدم 9 سالم بود و اون زمان جو کشور یک جوری بود که حتی آهنگ اندی رو هم تو خیابون پلیس میگرفت و مجازات داشت. (جرم بود یک جورایی)
حالا ما اون زمان راکت دستمون میگرفتیم و ادای متال بازها رو در میاوردیم. (البته من تحت تاثیر اسکورپونر و پینک بودم اون زمان و هنوز متالیکا رو نمیشناختم) و یادم نمیره هیچ وقت که یک روز وقتی اولین آلبوم متالیکا یعنی کیل ام ال رو تو خونه گذاشتم و مادرم گفت این چیه، گفتم "این است هوی متال" و همون جا مادرم حالش بد شد و فشارش افتاد. مثلا انگار شنیده باشه بچش معتاد شده. فکر میکردند یک بیماری خیلی خطرناکیه، یک فضای مافیاییه و فراتر از خلافه این هوی متال و هوی متال شدن.
و تا همین روز دردسرها فراوان داشتیم. :21ox66r:

Azhidahak
Monday 20 August 2012, 05:18 PM
^ داستان جالبی داشتی علی!!!
من هم مثل تو در خردسالی با این سبک آشنا شدم اون اوایل بیشتر Rock بود، کاست از Pink floyd و The Beatles داییم بم داده بود و من گوش میکردم! و خوشبختانه بر خلاف تو من هیچ وقت واکنش منفی از سوی خونوادم ندیدم، تا جایی که حتی مادرم از بعضی از آهنگای Scorpions خوشش میومد!
متأسفانه این هم مثل خیلی چیزای دیگه خودش اومد و فرهنگش جا موند!
البته الان که میبینم یک مقداری این موضوع از حساسیتش افتاده و همه گیرتر شده!
و این موضوع کاملاً شخصی هست که یکی ازین سبک خوشش میاد و دیگری نمیاد.
مهم احترام گذاشتن به عقاید یکدیگره!!

cerulean
Monday 20 August 2012, 11:09 PM
راستش من از این سبک خوشم نمیاد ولی یه دوست دارم چند تا از اهنگهاشون رو برام گذاشت خداییش اهنگهای قشنگ هم دارن
هر چند من که نمیتونم دو تا اهنگش رو پشت سر هم گوش بدم

boshra_sedghi
Sunday 6 January 2013, 10:42 AM
منم بازی
من این سبک رو دوست دارم چون ضربا قلبمو میبره بالا و بهم هیجان میده. مسلما همه ی آهنگای متال رو دوست ندارم و وقتی به مدت طولانی یک ریتم داشته باشه باز اذیت می شم. از 13 14 سال پیش که بچه مدرسه ای بودم با این سبک آشنا شدم. مثل خیلیا با پینک فلوید، متالیکا ، آناتما و... الانم بین سبکا اینو ترجیح میدم و گروههایی مثل تول و سبک آلترناتیو راک مثل رادیوهد رو خیلیی دوست دارم.
بعضی از آهنگای آروم سبکهای دیگه واقعا فشارمو میاره پائین واسه همین به متال تمایل دارم.
دلیل دیگه اینه که خیلی خوب با آهنگ های راک همخوانی می کنم و نوع خوندنشو دوست دارم. با اینکه زن هستم اما نوع صدام طوریه که با راک خیلی جور در میاد.

Incognito
Thursday 31 January 2013, 10:42 PM
وای شما ها خیلی باحالین،فقط جمع کنید برید گروه سرود تشکیل بدید به جای متال گوش دادن...اون یکی empyrium رو میگه...چی بگه آدم آخه.empyrium سبکش dark folk یا همون new folk هست.اون یکی متالیکا گوش کرده الان جو گیر شده فکر می کنه خیلی خفنه...بی خیال برادر

Yngwie_5
Thursday 31 January 2013, 10:59 PM
Trolls ... Trolls Everywhere

Incognito
Thursday 31 January 2013, 11:08 PM
من نمی خواهم به کسی توهین کنم،اما انصافاً یکم از این غرورتون کم کنید

- - - Updated - - -

کی به کی می گه ترول؟عزیر علاوه بر اینکه خودم خیلی اهل متالم جامعه شناسی هنر هم کار کردم،یک چیز هایی بارمون می شه

Yngwie_5
Thursday 31 January 2013, 11:09 PM
اون یکی متالیکا گوش کرده الان جو گیر شده فکر می کنه خیلی خفنه.

وای شما ها خیلی باحالین،فقط جمع کنید برید گروه سرود تشکیل بدید به جای متال گوش دادن.
از ادبیات شما معلومه کی مغروره ... و جالبه مثلا نمیخواید به کسی توهین کنید...

Incognito
Thursday 31 January 2013, 11:18 PM
الان حرف من ایراد داشت؟ می گم متالیکا در عرصه متال خیلی خاص نیست و کسانی که تاره حالا اومدن تو خطش گوش می دن اشتباهه؟انصاف داشته باش مقایسه کن با باند های زیر
Lunar Aurora
Burzum
Woman Is The Earth
Amorphis
Nagflar

Yngwie_5
Thursday 31 January 2013, 11:21 PM
شما داری متالیکا رو با بورزوم مقایسه میکنی؟؟؟ کارت خیلی درسته برادر
خب بگو از متالیکا خوشم نمیاد والسلام.

Incognito
Thursday 31 January 2013, 11:27 PM
می گم متالیکا اصلا پتانسیلش رو نداره که بخواهد این طوری در موردش صحبت شه،اگر این حرف ها در مورد Black sabbath زده می شد قابل فهم تر بود

ac120
Friday 1 February 2013, 12:28 AM
من بخاطر بیشتر تکست کلا خوشم میاد از سبک رپ و متال وگرنه بیتشون رو تک وتوک

ehsan_golshan
Friday 1 February 2013, 02:26 AM
کسی اینجا ادعایی نداره موسیقی متال گوش دادن ربطی به خفن بودن نداره
یعنی کسی که یه آهنگ رو دوست داره جوگیر شده ؟!

ac120
Friday 1 February 2013, 10:15 AM
کسی اینجا ادعایی نداره موسیقی متال گوش دادن ربطی به خفن بودن نداره
یعنی کسی که یه آهنگ رو دوست داره جوگیر شده ؟!

اصلا اگه به موزیک گوش دادن بود
لابد یکی رپ گوش میده گنگستره :))
اونی هم متال گوش میده خیلی دیگه .... :))

agalloch
Monday 4 February 2013, 11:58 AM
وای شما ها خیلی باحالین،فقط جمع کنید برید گروه سرود تشکیل بدید به جای متال گوش دادن...اون یکی empyrium رو میگه...چی بگه آدم آخه.empyrium سبکش dark folk یا همون new folk هست.اون یکی متالیکا گوش کرده الان جو گیر شده فکر می کنه خیلی خفنه...بی خیال برادر

من نمی خواهم به کسی توهین کنم،اما انصافاً یکم از این غرورتون کم کنید

- - - Updated - - -

کی به کی می گه ترول؟عزیر علاوه بر اینکه خودم خیلی اهل متالم جامعه شناسی هنر هم کار کردم،یک چیز هایی بارمون می شه

پس شما چون اهل متالي و جامعه شناسي هنرهم كار كردي و يه چيزايي بارت ميشه، ميتوني به خودت اجازه بدي كه به يه عده متالر بگي جمع كنين برن... ؟:41:
و يا چون اهل متالي و ... فكر ميكني كسي كه از متاليكا شنيدن لذت ببره جوگير شده و فكر ميكنه خفنه!:41:

darkthief
Monday 4 February 2013, 12:29 PM
آره اتفاقا طبق اخبار موثقی که بهم رسیده گفتن که آلبوم جدیدشون خیلی عالی شده دوست هم داشتم گوش بدم حالا پتروچی هرچی هست باشه خب البوم که مال اون یه نفر نیست در ثانی پتروچی استایلش بده آهنگسازه خوبیه...!!!!
نه مشکل ما با این گروههای پانک حل نمیشه عمدتا از سطح تئوری و عملی بسیار پایینی برخوردارن معمولا افکارشون هم خیلی چرته و خلاصه میشه در شکستن چارتا تیرو تخته توی پیک نیکو ماری جووانا کشیدنو با ماشین اوراقی سفر کردن....
حالا برو به بالهای تلخ سرنوشت اثر جوداس پریست گوش بده معنا و مفاهیم عمیق و پیچیده درهم تا ماهها غرقت میکنه...!!

رفيق شما منظورت كلا پانك بود يا اين گروهاي آشغال مثله گرين دي و .... ؟

akerfeldt
Monday 4 February 2013, 01:10 PM
الان حرف من ایراد داشت؟ می گم متالیکا در عرصه متال خیلی خاص نیست و کسانی که تاره حالا اومدن تو خطش گوش می دن اشتباهه؟انصاف داشته باش مقایسه کن با باند های زیر
Lunar Aurora
Burzum
Woman Is The Earth
Amorphis
Nagflar

بورزوم خداییش چی داره ؟
یه سری نویز و ریف بینهایت ساده و تکراری
بقیشون هم اصلا در حد و اندازه های متالیکا نیستن
.
.
.
دوستان شما به دل نگیرید اینجا هر کی تا دو روز وارد متال میشه برای اینکه بگه من خفنم اسم 4 تا بند چیز شر متال میگه ترجیحا از کشور های اروپایی و بعد هم میگن متالیکا فلان و بسان !!!!
نشونه ی خفنیه دیگه

Incognito
Monday 4 February 2013, 05:51 PM
اول من معذرت می خواهم به خاطر لحنم،من کمی تند صحبت کردم،اما سر این حرفت که می گی باند هایی که من گفتم در سطح متالیکا نیستند حاظرم باهات بحث کنم،خواستی بیا یاهو،باز هم می گم منظور من کسانی بود که متالیکا را خدای متال می دانند،حالا هر چه فدر هم که متالیکا در فیس بوک طرفدار داشته باشه،یک باند عامه پسنده نه چیز بیشتری،و به عرضت برسانم برادر که دو روز نیست که متال گوش می دم،نشانه خفنی هم نیست

hamedc
Monday 4 February 2013, 06:59 PM
بارزامی که میگی یه سبک حسیه ...بیشتر یه حسی که خود خوانندش میخوادو دوست داره القا کنه ...آلبوم جدیدشم از رو کتاب باستانی خونده لیریکشو...یه آهنگش فقط با دیستورت خالی میخونه حتی بدون درام..
ولی از نظر تکنیکی قطعا سبک های ترش و گروو و هوی قابل قیاس با سبک های حسی نیستند :violinplay3:
متالیکا صد در صد از گروه هایی که گفتی بهتر و قطعا از خیلی از گروه های قوی تر ضعیف تر است :21ox66r:
ولی کلا کسی موسیقی گوش کن باشه دنبال جوش نیست :am

Incognito
Monday 4 February 2013, 07:26 PM
شاید چیزی که من تو متال می خواهم با چیزی که شما می خوای فرق داشته باشه و همین مسئله باشد که من بارزام و باقیه باند هایی که گفتم را بیشتر قبول داشته باشم...نظرت در مورد مقایسه لایریک های این باند ها با متالیکا چیه؟

akerfeldt
Monday 4 February 2013, 07:54 PM
شاید چیزی که من تو متال می خواهم با چیزی که شما می خوای فرق داشته باشه و همین مسئله باشد که من بارزام و باقیه باند هایی که گفتم را بیشتر قبول داشته باشم...نظرت در مورد مقایسه لایریک های این باند ها با متالیکا چیه؟

از نظر همون مفهوم هم متالیکا خیلی قویه
در ضمن یه عقیده هست که موسیقی برای خلق موسیقی
برای من یه موزیک خوب یعنی ریتم ملودی هارمونی و فرم و ... و لایریک توی اون اصلا جایی نداره :)

Incognito
Monday 4 February 2013, 08:49 PM
همین تفاوت بزرگ متال در اروپا و آمریکاست

darkthief
Tuesday 5 February 2013, 10:12 AM
متاليكاي دهه 80 يعني بهترين بند تمام دوران متال هيچكس هم هيچ حرفي نميتونه رو اين قضيه بزنه
ملت غيور ايران خيلي رو مد هستن يه بار مد ميشه هركي ميخواد بگه متال هده متاليكا گوش ميده يه بار مد ميشه متاليكارو ميكوبه بابا اگه خيلي ادعا دارين يه آلبوم مثله كيل ام آل بدين بيرون نه. طرف بحثم بچهاي اين فروم نيست منظورم به همه مثلا متالهداي ايرانه كه عشق پالتوهاي بلند مشكي و پوتين و اين مضخرفاي كليشه اي هسن
بابا شما چيكار دارين كه فلان بند فلانطوره برين بشينين موزيكتون رو گوش بدين
اسم تاپيك چرا شما از متال خوشتون مياده يكي نميتونه يه حرف درست و صادقانه بزنه وقتي خودمون بين خودمون نميتونيم يه تعريف كلي به مخاطب نا آشنا بديم خو ديگه چه توقعي دارين يكي مياد ميگه عمو من نه اينطورم عمو من نه اونطورم
شده بچه بازي
شرمنده تند رفتم ولي بعضي آدما اعصاب آدمو ميريزن به هم

Honey_Shababi
Tuesday 5 February 2013, 10:31 AM
دوستان عزیزم

از همه شما خواهش دارم ادامه این بحث رو در تاپیک بررسی موسیقی متال (You can see links before reply) انجام بدید.

این بحثی که دوست تازه واردمون به انجمن، به این تاپیک منتقل کردند، اصلا با موضوع این تاپیک مطابقت نداره!

-------------------------------------------

من خودم هم مثل خیلی از شما این اعتقاد رو دارم که یک هنرمند واقعی، کسی هست که سرش تو کار خودش باشه و سعی نکنه نظرش رو به کسی تحمیل کنه. چون هر کسی یه سلیقه و دیدگاهی داره و دیدگاه اون شخص هم برای خودش محترمه. پس ما نمیتونیم به خودمون همچین اجازه ای رو بدیم که اگه مثلا از آهنگای متالیکا (یا بند های دیگه) خوشمون نمیاد، بگیم متالیکا گروه ضعیفیه! متالیکا عامه پسنده. خب پس گروه های دیگه چی هستن؟ پس این همه طرفدار از کجا اومده؟ مگه همه افراد دنیا موزیسین هستن؟! این قضیه عامه پسند بودن و ... فکر کنم یه توجیه باشه برای افرادی که میخوان بدون تحلیل علمی، گروهی رو نقد کنن!

حرف من هم اینه : بشینین موزیکتون رو گوش کنین. کاری به کار همدیگه نداشته باشین. والسلام :)

akerfeldt
Tuesday 5 February 2013, 12:28 PM
همین تفاوت بزرگ متال در اروپا و آمریکاست

ببخشید هانی جان این پست رو جواب میدم اگه بحثی باقی موند در اون تاپیک انجا میدیم
اون نظریه که گفتم اساسش مربوط میشه به دوران رمانتیک و اروپا

soheil_moradi
Tuesday 26 February 2013, 03:35 AM
سلام
با تشکر از دوست عزیز tatu که بعضی چیزایی که من نمیدونستم چطور توضیح بدم رو خیلی قشنگ بیان کرد.
و در خصوص حرفهای 3tar عزیز فقط باید بگم بیشتر تحقیق کن بعد نظر بده چون توی حرفایی که میزدین هیچ اطلاعاتی در مورد این سبک و مکتب ندیدم .متال خیلی گسترده تر از این حرفاس که کسی بخواد بدون اطلاعات در موردش حرف بزنه.
همینطور که خیلیا با گوش دادن موسیقی سنتی به وجد میان و ازش لذت میبرن من از متال و راک لذت میبرم و وقتی گوش میدم موهای بدنم سیخ میشه. حتی خیلی وقتا گریه کردم.
لطفا اینطور و با سطح اطلاعات کم و رایج بین مردم هیچ سبکی رو زیر سوال نبرید.
اگه طبق گفته شما این سبک به درد نخور باشه پس 70 درصد مردم جهان مشکل مغزی دارن که گوش میدن.
جالب اینجاست که امکان نداره کسی نوازنده ی گیتار الکتریک یا درامز یا .. ( سازهایی که توی این سبک نواخته میشه ) باشه و این سبک رو درک نکنه و خوشش نیاد. من فک میکنم دلیل اصلی تنفر اکثریت مردم ایران از متال و هارد راک مشکل داشتن با گیتار الکتریک باشه ..:29:

معذرت طولانی شد
با تشکر.

unforgiven2105
Friday 29 March 2013, 12:13 AM
از متال خوشم میاد چون میتونی خلاقیت بخرج بدی. البته توی همه ی سبک ها هست. ولی من چون از ساز هایی که در این سبک استفاده میشه خوشم میاد پس خلاقیت با اونها رو دوست دارم. متال دوست دارم چون آهنگش عاشقانه نیست. خواب آور نیست(گرچه من قبل از خواب گوش میکنم:28:). هر بچه ای که از مادرش قهر کنه نمیتونه متال بخونه. تو مقام یک عضو یک گروه متال راحتی هرکاری خواستی بکنی و مثل خواننده های پاپ خبرنگار ها دنبالت نیستن که تا یک قدم اشتباه برداری فرداش تو روزنامه ها چاپ بشه. حتی تو تلویزون هم توی برنامه زنده باشی میتونی فحش بدی. مثل کاری که متالیکا توی شبکه ام تی وی کرد و آهنگ so what که از سر تا تهش فحشه رو بدون هیچ هماهنگی اجرا کرد و ام تی وی قول داد از این به بعد برنامه های زنده رو با هشت ثانه تأخیر روی آنتن بفرسته. ولی متالیکا هیچ سرزنشی نشد. چون توی متال عادیه.
درکل برای اینکه آزادی

CyberHD
Friday 29 March 2013, 12:43 AM
من سمفونیک متال رو از سبک های دیگه متال بیشتر خوشم میاد و از گوش دادن به این سبک موسیقی ها لذت میبرم ولی برای کار موسیقیه خودم بیشتر دوست دارم تو زمینه ی کلاسیک و حتی کمی راک وارد بشم. دلیلش ذائقه شخصیمه و چیزیه که باهاش حال میکنم. همین!