PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی : بهترین نوازنده ی ویولون کلاسیک

پاگانینی
Tuesday 2 October 2007, 11:57 PM
به نظر شما بهترین نوازنده ی ویولون دوران کلاسیک و بهترین نوازنده ی حال حاضر کیه اگه میشه اونارو با هم مقایسه کنین

akanani
Wednesday 3 October 2007, 02:02 PM
از نظر من در حال حاضر ویالن زن گروه یانی ( آرمن سالیوان ) از کشور ارمنستان که هم کلاسیک کاره و هم به تمام آهنگهای سنتی ایرانی وارده

bahare
Wednesday 3 October 2007, 10:18 PM
دوره کلاسیک موتزارت ولی در حال حاضر کسی نیت که در حد مقایسه باهاش باشه

bahare
Wednesday 3 October 2007, 10:21 PM
توی زمان حال انسوفی موتر - مارکف(پاگانینی دوم)

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 11:27 PM
پاگانینی . در حال حاضر هم اطلاع کامل ندارم ولی تو کنسرت یانی عاشق ویولن زدن سالیوان شدم .

پاگانینی
Friday 5 October 2007, 01:33 AM
پاگانینی افسونگر والان هم که کسی نیست که با اون مقایسه بشه

klozy
Sunday 18 November 2007, 01:17 PM
پاگانینی و در حال حاضر پرلمن اگه به باروک هم نگاهی میکردیم ویوالدی اینو از قطعه هاش میشه فهمید چون خودش بهترین نوازنده کارای خودش بوده(منبع : نوای باروک)

Hamed_8
Saturday 22 December 2007, 11:32 AM
ويوالدي
ملودي هاي پاگانيني به نظر من زياد جالب تيستند
نواختنشون خيلي سخته ولي ...

OMID_BAHARLU
Wednesday 26 December 2007, 01:17 PM
سلام تا جایی که من میدونم در حال حاضر بهترین کلاسیک زن که قطعاتش سخترینه مینوین است اگه اسمش اشتبباه ننوشته باشم خودتون یه بار ازش یه کلیپ ببینید حتما نظرتون همین خواهد بود:ax

m_vilon
Wednesday 26 December 2007, 02:07 PM
به نظر من پاگانینی بهترینه و در حال حاضر هم کسی رو به خوبی اون سراغ ندارم

akanani
Wednesday 26 December 2007, 02:19 PM
البته پاگائینی کارش عالی بود ولی در حال حاضر سارا چانگ هم کارش عالیه

Hes_r
Wednesday 26 December 2007, 05:54 PM
سلام تا جایی که من میدونم در حال حاضر بهترین کلاسیک زن که قطعاتش سخترینه مینوین است اگه اسمش اشتبباه ننوشته باشم خودتون یه بار ازش یه کلیپ ببینید حتما نظرتون همین خواهد بود:ax

سلام

یهودی منوهین رو میفرمایید

ایشون البته در سال1999 یعنی سن 83 سالگی فوت کردند .

arian
Wednesday 26 December 2007, 07:08 PM
به نظر من پاگانینی بهترینه و در حال حاضر هم کسی رو به خوبی اون سراغ ندارم
ببخشيد شرمنده ام . فكر ميكنم يك بار جمله خودتون را دوباره بخونيد و اصلاحش كنيد بهتره.
آقا تو رو خدا اينقدر نگيد پاگانيني بهترينه مگه اين نسل چيزي از اون ديده يا شنيده ؟ بعدش هم بدترش نكنيد كه در حال حاضر هم كسي رو به خوبي اون سراغ نداريد. زشته آقا ،زشته ،زشته

Hes_r
Wednesday 26 December 2007, 08:47 PM
آریان جان انتخاب نوازنده ی مورد علاقه کمی سلیقه ای هست و شاید بنا به زیبایی آهنگهای ساخته و نواخته شده توسط نوازنده ، روی خواننده تاثیر گذاشته باشه و اون رو خوب بدونه و تکنیک رو مد نظر قرار نده . به هر حال هنوز هم آثاری از پاگانینی هست که خیلیها دیدن و زندگی نامه هاش و ... رو خوندن .

arian
Thursday 27 December 2007, 10:43 AM
آریان جان انتخاب نوازنده ی مورد علاقه کمی سلیقه ای هست و شاید بنا به زیبایی آهنگهای ساخته و نواخته شده توسط نوازنده ، روی خواننده تاثیر گذاشته باشه و اون رو خوب بدونه و تکنیک رو مد نظر قرار نده . به هر حال هنوز هم آثاری از پاگانینی هست که خیلیها دیدن و زندگی نامه هاش و ... رو خوندن .
با سلام خدمت دوست عزيز حسام خان و ام ويولن جان
بنده هم طبق نظر شما معتقدم انتخاب يك نوازنده بر اساس سليقه ي فردي است كه از سن ،ميزان تجربه ، دانش و..... نشئات ميگيرد .ايشان ميفرمايند كه:
"به نظر من پاگانینی بهترینه "
وقتي ميگوييم به نظر من ... بايد حافظه ي سمعي ما مورد را تجربه كرده باشد و با ساير موارد در كنار هم قرار دهد تا به نتيجه مورد نظر كه سليقه ي ما را تشكيل ميدهد برسد پاگانيني كه بيش از 250 سال از وفاتش ميگذردپس ما تجربه اي از آثار وي نداريم. مگر اينكه از نظر علمي صاحب صلاحيت باشيم يعني اينكه مثل پروفسور ... عمري را در راه تاريخ موسيقي سپري كرده باشيم ا بر اساس شواهد و قراين نتيجه گيري كنيم كه به نظر من ....
در حال حاضر دوستان بگويند طبق نظر كارشناسان فن مانند آقايان.......... پاگانيني بهترين بوده است . يا مثلا به نظر من منوهنين بهترين است( چون از منوهين آثاري كه گوش كرده باشه وجود داره و هنوز نواخته هاي ايشان جهت مقايسه با ديگران موجود است پس كارهاي ايشان زنده است)
بعضي از دوستان كه فقط جواب ميدهند : پاگانيني .
انگار كه درس جغرافي را جواب ميدهند كه پرسيده شده پايتخت ايران :
تهران
دوست عزيز ام - ويولن در ادامه ي جمله خود ميفرمايند:

"و در حال حاضر هم کسی رو به خوبی اون سراغ ندارم "

اين جمله بدين معناست كه بنده بعنوان يك كارشناس تمام و كمال و معتبر موسيقي جهان و خبره ي تاريخ موسيقي نه تنها احاطه ي كامل به آثار پاگانيني دارم بلكه آثار صدها هزار نفر نوازنده ديگر را هم تماما بررسي و تحليل نموده ام و به اين نظر رسيده ام كه در حال حاضر هم كسي به خوبي اون نيست . اين جمله خيلي ثقيل ميشود و با وزن زياد .
در صورتي كه ويكپديا نه با اين قاطعيت چنين ميگويد: به نظر ميرسد كه (دقيقا دقت كنيد به نظر ميرسد كه ) او نه بعنوان بزرگترين ويولنيست كه تاكنون ميزيسته اند بلكه به عنوان يكي از بزرگترين ويولنيست هاي قرن نوزده مطرح است....
منظور من اين نيست كه پاگانيني بزرگترين نيست يا نميتواند به نظر يك نفر بهترين نوازنده باشد . منظور من اين است كه وقتي به اين رشد لازم جهت نظردهي در تاريخي كه با آن آشنايي كامل نداريم از نظر كارشناسان استفاده كنيم و بگوييم به نظر كارشناسان فلاني و فلاني كه بنده آنها را به عنوان استاد و خبره ي فن قبول دارم پاگانيني بهترين بوده است.
زياد جسارت شد ببخشيد بنده رو . اميدوارم يك روز تمامي دوستان كارشناسان بزرگ موسيقي جهان باشند و جهانيان گفته هاي خود را به اعتبار سخن اين دوستان استناد كنند.

Hes_r
Thursday 27 December 2007, 10:53 AM
بله با گفته هات موافقم آریان جان .

m_vilon
Thursday 27 December 2007, 04:15 PM
نظر من در مورد بهترین، با توجه با اطلاعات و علایقم شکل می گیره که ممکنه هیج نظر کارشناسانه­ای اونو تائید نکنه اما به هر حال نظر منه و حداقل برای خودم قابل احترام. این نظر منه و در هر دوره ای با توجه به جهت گیری های شخصیتی و افزایش معلوماتم ممکن حتی تغییر کنه.
بنده تا الان نتونستم و فکر نمیکنم در آینده هم بتونم کار تمام نوازندگان کلاسیک را بررسی و یا حتی گوش کنم. (چون نه وقتشو دارم و نه موسیقی رشته تخصصیمه) اما دلیل نمیشه تا آخر عمرم در پاسخ این که کدوم نوازنده کلاسیک بهتره، خاموش باشم و یا تنها نقل قول کنم. همان طور که اساتید خبره هم همین کار را در هر زمینه علمی انجام می دهند، چون به هر حال برای علم هیچ انتهایی وجو نداره و اساتید محترم هم نمی تونند تا رسیدن به مدارج بالای علمی ( که سطح معین و تعریف شده ای ندارد) از دادن نظر شخصی اجتناب کرده یا فقط نقل قول کنند. البته قبول دارم که اظهار نظرها همواره با استناد بر دلایل و مدارک ارزشمنده ، اما قبول کنید هیچ کسی در این سایت برای هیچ اظهار نظری دلیل نمی خواد! چون معمولاً اظهار نظر ها علمی صرف نیست و اصلاً چنین هدفی رو هم دنبال نمی کنند.
با این دیدگاه شما، اصلاً طرح چنین سوالی در این سایت غیر منطقی به نظر می رسد چون فکر نمی کنم در این سایت (با وجود نوازندگان خوب و مطلع ) نه کارشناس ارشد موسیقی در حدی که شما برای پاسخ به این سوال کافی می دونید وجود داشته باشه و نه این سایت محل خوبی برای به نقد گذاشتن پاگانینی و... باشه.
به نظر من طرح این سوال و بحث در این مورد اصلاً غیر ضروری نیست چون بنده هدف اینگونه مباحث رو نقدی بر موسیقی ایران و جهان نمی دونم، بلکه بهانه ای برای ایجاد حس کنجکاوی و علاقه در بازدیدکنندگان و احیاناً انتقال اطلاعات جزئی می دونم. ما تنها جرقه ی دانستن را شعله ور می کنیم و بقیه به عهده خواننده است که به بهانه یافتن جواب سوال و داوری در مباحث به سمت مطالعه بیشتر جذب بشه.
اما خیلی خوشحالم که مباحث مطرح شده در سایت با دقت خوانده و نقد میشه.
مرسی:aq

perlman
Friday 1 February 2008, 10:14 AM
بهترین کلاسیک کار از نظر من پرلمن گیل شاهام جولیا فیشر هستند ولی پرلمن از همه حرفه ای تره.
از نوازندگان قدیم یهودی منوهین شرینگ اویستراخ کرایسلر تلمان و... :ax

alizandieh
Saturday 9 February 2008, 12:07 PM
به نظر من پاگانيني
اما در حال حاظر فكركنم samvel yervanyan

akanani
Sunday 10 February 2008, 08:51 AM
به نظر من پاگانيني
اما در حال حاظر فكركنم samvel yervanyan

دوست عزیز سلام ضمن خوش آمد گویی به شما منم با samvel yervanyan موافقم . ایشان با گروه yani هم همکاری می کنند .

safa
Wednesday 28 May 2008, 12:46 PM
من که نوازندگی heifetz رو خیلی قبول دارم..خیلی کارش درسته...

mosio
Thursday 4 September 2008, 06:15 PM
سلام به نظر من یکی از بهترین ویلونیست های خوب ساموئل یروینیان ارمنی هست که در گروه یانی فعالیت میکنه و هنرنمایی او را میتونیم در کنسرت لاس وگاس یانی ببینیم . او در یکی از آهنگ هایش سبکی بسیار نزدیک به سبک ایرانی میزنه. دارم سعی میکنم دو تا از تکنوازی های اون رو براتون بیارم

mosio
Thursday 4 September 2008, 06:23 PM
You can see links before reply
این هم یک تکنوازی از ساموئل یروینیان بازم اگه تونستم نیذارم

lebas
Saturday 11 October 2008, 08:40 AM
سلام به نظر من samvel yervinyan بهترینه

n25l
Sunday 12 October 2008, 10:44 AM
بدون تردید یهترین نوازنده ای که میشناسم هایفتزه واقعا بهترینه ولی خوب نوازندگی منوهین و دانشش از این سازو ،اصلا نمیتونم نادیده بگیرم و فکر کنم هرکسی که یه بار کتاب شش درس ویولن منوهینو خونده باشه با من موافقه.من به ساموئل یروینیان علاقه زیادی دارم ولی اونو به عنوان یه نوازنده کلاسیک در اندازه بزرگان این ساز نمیدونم و نمی دونم که چرا بعضی ها از اون نام میبرن اما فکر میکردم اسم نایجل کندی تو نظر سنجی باشه خوب اون یکی از بهترین ویولونیست های حال حاضر دنیاست البته ویولونیست های زیادی در این سطح هستند که من با دانش اندکم در موسیقی بخصوص ویولن نمی توانم یکی از آنها را به عنوان بهترین انتخاب کنم ویولونیست هایی مثل:آنسوفی موتر. ایزاک پرمن. ایزاک اشترن. کارن بریگز و... .

s_violin
Sunday 12 October 2008, 05:54 PM
منم كاراي يهودي منوهن را خيلي دوست دارم ، بعدشم ميشه به ياشا هايفتز ، اويستراخ ، پرلمن و خودم اشاره كرد...

sonia_7
Friday 10 September 2010, 03:21 PM
ساموئل رو خیلی دوست دارم ولی من تعصب خاصی رو نوازنده ها ندارم و همشون به اندازه ی خودشون نوازنده هستند حتی اگه فقط بتونن یه آرشه بکشن نه اینکه فقط بتونن 1 قطعه ی مشکل رو بزنن من ویلن کلاسیک کار میکنم و دانشجوی موسیقی هستم به سبک بلوز و جز هم علاقه دارم اگه کسی نت جز و بلوز سراغ داره ممنون میشم که برام بفرسته تشکر

farid_64
Friday 10 September 2010, 04:07 PM
خیلی از بزرگان رو گفتین من هم از Vanessa Mae اسم می برم کارای خوبی داره

Arman_awn
Friday 10 September 2010, 05:06 PM
دقیق ترین اجرا رو بین نوازنده های کنونی گیل شحام داره که واقعاً
هر نت رو در اجراهاش به طور کامل میشه تشخیص داد. پرلمن کلاس
کاری بسیار بالایی داره و احساس کاملاً مخلوط کارش می شه و به
همین دلیله خیلی ها دوسش دارن.
به اصطلاح ماشینی نوازندگی نمی کنه.
اما به نظر من بهترین ویولونیستی که تا به حال دیدم و کارش رو شنیدم
بی تردید یاشا هایفتز بوده. فکر نکنم در سطح کاری این نوازنده ی بزرگ
تا سال ها کسی ظاهر بشه. خشک، سفت ( که خاصیت نوازندگی روس
هاست) و بسیار بسیار دقیق و فنی و البته تا حدودی بی احساس.

I_Walk_Alone
Friday 10 September 2010, 06:50 PM
راستش من خیلی از این اسامی ای که نام بردید رو نمیشناسم!!
ولی در سطح اطلاعات خودم یهودی منوهین و ساموئل یروانیان رو قبول دارم

Arman_awn
Saturday 11 September 2010, 06:40 AM
دوستان سامول یروینیان به هیچ وجه در سطح نوازندگانی چون یهودی منوهین
هایفتز یا پرلمن نیست! خواهشاً با اونها مقایسه نکنید. نوازندگانی به مراتب بهتر
از یروینیان رو خیلی ها در سطح این بزرگان نمی دونند.

mahaksaedi
Saturday 11 September 2010, 09:00 AM
بتهوون، باخ، موتسارت و شوبن!

heifetz
Saturday 11 September 2010, 09:37 AM
دوستان سامول یروینیان به هیچ وجه در سطح نوازندگانی چون یهودی منوهین
هایفتز یا پرلمن نیست! خواهشاً با اونها مقایسه نکنید. نوازندگانی به مراتب بهتر
از یروینیان رو خیلی ها در سطح این بزرگان نمی دونند.

دقیقا

sonia_7
Saturday 11 September 2010, 02:39 PM
من فکر میکنم هایفتز و یهودا و پرلمن هم جایگاه خودشونو دارن و ساموئل هم جایگاه خودشو داره چهقدر خوبه که نوازنده هارو از هم جدا نکنیم دقیقا تو فضای موسیقی بچه ها از همین جدا کردن ها رنج میبرن درسته که بعضی ها حرفه ای تر هستند اما هر کس سبک و روش نوازندگی خودشونو دارن مثلا نحوه ی تمرین آرشه کشی و گرفتنش رو یهودا نظراتی داره که بعضی قبول دارن بعضی ندارن.کاش بشه تو فضای موسیقی بیشتر به هم روحیه بدیم مخصوصا تو ساز ویلون که اگه ناامید بشیم تمومه چون پادشاه سازهاست و به مراتب مشکله.ما هم نوازندههای آینده ایم حالا چه خیلی حرفه ای چه در سطح معقول.همین که ساز میزنیم مقدسه.به امید پیشرفت بیشتر...

Arman_awn
Saturday 11 September 2010, 02:57 PM
سمای عزیز بررسی سبک نوازندگی نوازنده های بزرگ و رده بندی اونها
همیشه و همیشه چه در دنیای موسیقی و چه برای نقش های دیگه در
دنیای هنرهای دیگه و حتی زمینه های علمی همیشه مطرح بوده و به
هیچ وجه قصد بدی هم در بین نیست و از نظر من که نه تنها اشکال نداره
بلکه منجر به شناخت بهتر و بیشتر هم میشه.
چون یروینیان و مثلاً منوهین هر دو سبک کار کلاسیک داشتن، مقایسه
میشن و گرنه کسی درصدد مثلاً مقایسه پرویز یاحقی با هایفتز بر نمیاد
چون اساساً جنس کار متفاوته و مقایسه وارد نیست.
البته یروینیان کلاسیک کاری هست که بیشتر به سمت پاپ متمایله و
موسیقی New Age اما یهودی و هایفتز یا پرلمن کلاسیک کار خالص
بودن و کمی اوضاع فرق می کنه.

sonia_7
Saturday 11 September 2010, 03:04 PM
دوست خوبم آرمان عزیز ممنون البته بررسی نوازنده ها هم کار شیرینیه و هم باعث شناخت بیشتر میشه و فکر میکنم بیشتر حرفه رو تو مقایسه در نظر داری تا سبک.متوجه شدم ممنون از راهنماییت...

Blue_Danube
Saturday 11 September 2010, 04:58 PM
ببخشین اصلا به نظر من ما در سطحی نیستیم که بخوایم مقایسه کنیم که سامول از منوهین
هایفتز یا پرلمن بدتره یا بهتر . کاملا سبکشون با هم فرق داره و سامول هم یک نوازنده با سواد و تحصیل کرده هست که من یه بیو گرافی از ایشون براتون میذارم البته انگلیسیه ولی راحت متوجه میشین که ...

Samvel Yervinyan was born in Yerevan, Republic of Armenia, on January 25, 1966. At the age of 7 he began studying at the Spenderian Music School under the tutoring of Maestero Armen Minasian.

He showed great promise as a violinist and a composer. He participated in quiet a few competitions and won all the first place prizes in his age group. On his graduation day, in 1980 he played Henry Vietan's 2nd concert and received a standing ovation from all the faculty members. He was asked to continue his studies at Tchaikovsky’s Music Conservatory, under the guidance and tutoring of world famous Maestro Edward Dayan.

In the following years he became the professor's pride and strongest prospect for future concert violinist. At his graduation, he played several classical compositions including, Back's Adagio and Fugue in G Minor, Mozart's violin concert No. 5 in A Major, Paganini's Caprice No. 21 in A Major, and Sarasarte's Gypsy Melodies. In 1993 Mr. Yervinyan earned his PhD from Komitas State Conservatory in Republic of Armenia. Samvel thrives to be the best at his profession and becomes more and more the perfectionist he sought out to be day by day.

kiarash jlj
Saturday 11 September 2010, 06:34 PM
پاگانینی
حالام سالیوان خوبه ولی شاید بهترین نباشه از نظر منم قابل مقایسه نیستن

Blue_Danube
Saturday 11 September 2010, 10:29 PM
پاگانینی
حالام سالیوان خوبه ولی شاید بهترین نباشه از نظر منم قابل مقایسه نیستن

عزیزم منظورتون از سالیوان همون سامول هست دیگه . مگه بیلیارده آخه

Andre Rieu
Tuesday 14 September 2010, 01:15 AM
خب قاعدتا علاقه ی هر فرد روی نظرش تاثیر مستقیم خواهد داشت.

از بین اسامی یاد شده من آندره ریو رو ندیدم.

من خیلی دوستش دارم و به عشق اون ویولون میزنم.

میشه بگید اصلا در جایگاه بهترین نوازنده های ویولون جا میگیره یا نه؟

Raboon
Tuesday 14 September 2010, 10:01 AM
دوره کلاسیک موتزارت ولی در حال حاضر کسی نیت که در حد مقایسه باهاش باشه
با درود نظرات دوستان طوریه که انگار زیاد در وادی موسیقی کلاسیک نیستند.اینکه کی بهترین نوازنده ی ویولن هست باید در مورد کسانی نظر بدیم که در زمان اختراع اولین سیستمهای ضبط صوت در قید حیاط بودند پس نظر در مورد موزارت که پیشتر آهنگساز برجسته ای بوده! و درتاریخ او را به عنوان آهنگساز نابغه میشناسند نه به عنوان نوازنده! و همچنین در مورد پاگانینی که کاری ضبط شده از او نداریم نیز نمیشود نظر داد و فقط نظرات منحصر به توضیحات تاریخیه!-در ضمن نظر دوستان بیشتر جنبه ی سلیقه ای داره تا جنبه ی علمی و تخصصی و همچنین واقع گرایانه-به گفته ی بسیاری از منتقدین و صاحب نظران در این عرصه حتی ایزاک پرلمان! یهودی منوهین بهترین و تاثیر گذارترین و درخشانترین نابغه و نوازنده ی ویولن در قرن بیستم بوده.

NaazMaah
Tuesday 14 September 2010, 10:17 AM
سلام.
ازنظر من آندره ریو(آواتار من) بهترین نوازنده ی کلاسیک ویولنه.بعد ازایشون هم دیوید گرت نظرم رو جلب کرده.فکر نمیکردم توی ایران خیلیا(یا حتی کسی..)بشناسشون ولی خیلی خیلی خوشحال شدم که کاربر schadmehr (You can see links before reply) توی تاپیکهای
دانلود آهنگهاي ديويد گرت(ويولن)
و
ديويد گرت-David Garrett

ایشون رو به ایرانیها شناسوندن. من توی یکی از کنسرتهای دیوید گرت بودم،باورتون نمیشه چه جمعیتی اونجا بود.

pp017
Tuesday 14 September 2010, 11:05 AM
سلام.البته من چیز زیادی از ویلن نمیدونم چون کارم ویلن نیست.ولی تو ویلنیست ها فقط و فقط شهرداد روحانی

schadmehr
Wednesday 15 September 2010, 11:28 PM
سلام.
ازنظر من آندره ریو(آواتار من) بهترین نوازنده ی کلاسیک ویولنه.بعد ازایشون هم دیوید گرت نظرم رو جلب کرده.فکر نمیکردم توی ایران خیلیا(یا حتی کسی..)بشناسشون ولی خیلی خیلی خوشحال شدم که کاربر schadmehr (You can see links before reply) توی تاپیکهای
دانلود آهنگهاي ديويد گرت(ويولن)
و
ديويد گرت-David Garrett

ایشون رو به ایرانیها شناسوندن. من توی یکی از کنسرتهای دیوید گرت بودم،باورتون نمیشه چه جمعیتی اونجا بود.

مرسی NaazMaah (You can see links before reply).
با محدود(یا کم کم باید بگیم،مسدود!) بودن سایتهایی مثل یوtuب و... یه ایرانی همسن و سال من،از هیچجا نمیتونه کارهای موسیقی و گیر بیاره. Cd هاشون که اینجا نیست(یا کمه و یا خیلی سخت گیر میاد) و اکثرا تک آهنگای بیکلام معروف و بروز توی سایتها پیدا میشه.
من چندتا آهنگی از دیوید داشتم(از طریق یکی از دوستام) ولی این آشنایی و علاقه ای که به دیوید گرت و سازم دارم(الان) مدیون همون سایت یوtuبم.
من و دوستامم سعی کردیم تا بقیه هم بشناسنش.
البته الان خود منم نمیتونم برم یوtuب !
خوشا بسعادت که کنسرت دیوید بودی!!!!!

ممنون از لطفت.

:21ox66r::violinplay3:

houmangf
Wednesday 15 September 2010, 11:59 PM
بر اساس بررسي هايي كه اساتيد بنام جهان انجام دادن نيكولو پاگانيني بهترين بوده ولي در مورد بقيه ويولنيست ها و بخصوص اونها كه در قيد حيات هستند من كه اين جرات و جسارت رو به خودم نميدم كه بگم كدوم قويتره!

Raboon
Thursday 16 September 2010, 01:29 AM
بر اساس بررسي هايي كه اساتيد بنام جهان انجام دادن نيكولو پاگانيني بهترين بوده ولي در مورد بقيه ويولنيست ها و بخصوص اونها كه در قيد حيات هستند من كه اين جرات و جسارت رو به خودم نميدم كه بگم كدوم قويتره!
خواهش میکنم نظرات خام و بی پایه و اساس ندید. توی کدوم منبع معتبری گفته که پاگانینی بهترین نوازنده تمام دورانه.در ضمن اگر کار ضبط شده ای از ایشان دارید خواهش میکنم به بنده هم بگید چون من هر چه گشتم پیدا نکردم!اوه راست میگید اصلا در دوران ایشان سیستم ضبط صوت نبوده :26: پس وقتی کار ضبط شده ای از ایشان نیست این (به قول دوست عزیزمون houmangf)اساتید خیالی بنام محترم از کجا به همچین کشفی رسیدند!؟

houmangf
Thursday 16 September 2010, 01:53 AM
خواهش میکنم نظرات خام و بی پایه و اساس ندید. توی کدوم منبع معتبری گفته که پاگانینی بهترین نوازنده تمام دورانه.در ضمن اگر کار ضبط شده ای از ایشان دارید خواهش میکنم به بنده هم بگید چون من هر چه گشتم پیدا نکردم!اوه راست میگید اصلا در دوران ایشان سیستم ضبط صوت نبوده :26: پس وقتی کار ضبط شده ای از ایشان نیست این (به قول دوست عزیزمون houmangf)اساتید خیالی بنام محترم از کجا به همچین کشفی رسیدند!؟

ok حرف شما درسته اصلا هركي كه شما صلاح ميدونيد اون بهترينه.

sh.sahraei
Wednesday 29 September 2010, 05:51 PM
به نظر من کار هایفتز از همه بهتره اینو میشه از اجراهای متفاوتش در برابر قطعه هایی که منوهین و اوستراخ هم نواختن تشخیص داد .

خیلی ظریف در عین حال با قدرت و صلابت خاصی آرشه میکشه .عالیهههههههههههههههههههه ههه

:41::be:dash1:

artyf2
Thursday 7 October 2010, 09:04 PM
منوهن و بتهوون
جقدر اسما به هم میان

sh.sahraei
Saturday 9 October 2010, 08:13 AM
منم كاراي يهودي منوهن را خيلي دوست دارم ، بعدشم ميشه به ياشا هايفتز ، اويستراخ ، پرلمن و خودم اشاره كرد...

البته نظر شما محترمه ولی اگه بتونی نوازندگی منوهین و هایفتز و اوستراخ رو با هم مقایسه کنی میتونی ز بینشون بهترینو برای الگوی نوازندگیت انتخاب کنی :41::41::41::41:

s_violin
Saturday 9 October 2010, 09:40 AM
البته نظر شما محترمه ولی اگه بتونی نوازندگی منوهین و هایفتز و اوستراخ رو با هم مقایسه کنی میتونی ز بینشون بهترینو برای الگوی نوازندگیت انتخاب کنی :41::41::41::41:
این نوابغی که گفتم هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند که بقیه ندارند .

من آرشه کشی اویستراخ ، تکنیک هایفتز ، تغیییر پوزیسون های استثنایی منوهین و آرامش نوازندگی پرلمن ، الگوی نوازندگیم هست .

hamid_online
Tuesday 12 October 2010, 04:39 PM
به نظر من ساموئل(نوازنده گروه یانی)
واقعا محشره

armashir21
Thursday 28 October 2010, 11:52 AM
به نظر من هایفیتز کارش خیلی عالیتره از بقیه.البته خود پاگانینی هم هست.حیف که تصویری ازش نداریم

lebas
Friday 29 October 2010, 09:15 AM
به نظر من سامول یروینیان بهترینه

sayna
Friday 29 October 2010, 11:03 AM
به نظر من هایفیتز کارش خیلی عالیتره از بقیه.البته خود پاگانینی هم هست.حیف که تصویری ازش نداریم
چرا از پاگانینی من یه قطعه ی کوچولو از اجراشو توی سی دی بهترین نوازندگان ویولن دیدم واقعا عالی بود

sayna
Friday 29 October 2010, 11:05 AM
به نظر من قطعه های مربوط به ویوالدی واقعا قشنگه مخصوصا 4 فصلش به ادم ارامش میده

armashir21
Friday 29 October 2010, 11:35 AM
چرا از پاگانینی من یه قطعه ی کوچولو از اجراشو توی سی دی بهترین نوازندگان ویولن دیدم واقعا عالی بود

واقعا؟ امکان نداره. تو زمان پاگانینی امکانات ضبط صدا بوده مگه؟

sayna
Friday 29 October 2010, 08:35 PM
واقعا؟ امکان نداره. تو زمان پاگانینی امکانات ضبط صدا بوده مگه؟
برای منم خیلی عجیب بود ولی من خودم دیدم خیلی برام جالب بود

alone_violin
Saturday 30 October 2010, 12:40 AM
من همیشه از کارهای ساموئل یروینیان در گروه یانی خوشم اومده تقریبا عاشقشم.

armashir21
Saturday 30 October 2010, 10:00 AM
من همیشه از کارهای ساموئل یروینیان در گروه یانی خوشم اومده تقریبا عاشقشم.
منظورت همون دختره هست که با شهداد روحانی تو اکروپولیس میزنه/

melodyekohan
Wednesday 1 December 2010, 08:45 PM
من تمام نوازندگانی که دوستان گفتن رو میشناسم ولی اگر میتونید برید چندتا ویدئو از ماکسیم ونگرف ببینید شاید ایشونم به لیستتون اضافه کنید به نظر من که تکنیکش واقعا حیرت انگیزه

nina
Wednesday 1 December 2010, 08:55 PM
منظورت همون دختره هست که با شهداد روحانی تو اکروپولیس میزنه/
:24::24::24::24::24::24:

nina
Wednesday 1 December 2010, 09:35 PM
:40:خیلی از دوستان هنوز فرق بین موسیقیدان اهنگساز و نوازنده رو نمیدونن گویا حالا هرچی این بنده خدا زحمت تایپ میکشن انگار بلا نسبت یاسین به گوش ... ! ای بابا ...بتهوونش خیلی جالب بود :40::22:بتهون نوازنده نیست غوله موسیقیه:40: اوف... منوهین و بتهوون کنار هم اخه میزارن:45:خیلی پرت بود نگید تو رو خدا میخندن به ادم:22:

کسی حرفی از میلشتاین عزیزم نزد ناتان میلشتاین به من ارامش میده بعد حوصله گیل شاهامو ندارم خیلی قرتی بازی در میاره تو اجراهاش خب ونگروف سبک خاص خودشو داره اما نمیتونم بگم زیاد باش حال میکنم
هایفتز خوبه تو لاین یه کم منفاوت تر هم ساموءل و این اقای اندره

nina
Wednesday 1 December 2010, 09:42 PM
[quote=armashir21;158380]منظورت همون دختره هست که با شهداد روحانی تو اکروپولیس میزنه/[/quote
ایول باحال بود :21::24::21::24::35::35::21::24::35::35::35::35::3 5:
خیلی باحال اومدی :24:واااای خداااااااا :24:مرسیییییییی یی انقد باحال بود که میخوام خودمو بزنم:45::24:بابا نکن اینکارو با جوون مردم :35::33:قلبم باتریه:24:

nina
Wednesday 1 December 2010, 10:44 PM
خواهش میکنم نظرات خام و بی پایه و اساس ندید.؟

بشدت موافقم

bmb333666
Saturday 4 December 2010, 11:28 AM
بهترين هايفتز تنها كسي كه پرلمن در مصاحبه خود نسبت به ديگر نوازندگان برتري داد و نوازندگي وي را خارق العاده دانست هايفتز 83 سال از 86 سال زندگي خود را به نوازندگي پرداخت و از نظر پيشكسوتان نوازندگان معروف در سال 1990 وي را از نظر نوازندگي در حد پاگانيني دانستند فقط جهت اطلاع دوستان .

masoudwahidi_violin
Thursday 16 December 2010, 12:52 PM
پاگانینی اسطوره ویولن است و بعد از او می توان یهودی مینوهین را نام برد که متأسفانه او هم در قید حیات نیست ولی می توان ایزاک پلرمن را نام برد

REZ
Thursday 16 December 2010, 03:24 PM
سلام.البته من چیز زیادی از ویلن نمیدونم چون کارم ویلن نیست.ولی تو ویلنیست ها فقط و فقط شهرداد روحانی

البته من اصلا شما رو نمی شناسم ولی به نظرم شما چاق ترین فرد روی زمین هستید.. . . پی نوشت : دوستان اساسا فکر نمیکنید موضوع تاپیک کاملا غلط و غیر حرفه ای هستش؟ بهترین وجود ندارد بلکه بهترینها وجود دارند و هر کدام از بهترین ها با خصیصه های منحصر به فرد نوازندگیشون شناخته می شوند .

mheydari
Wednesday 22 December 2010, 04:17 PM
به نظر من از ویولنیستای قدیم پاگانینی معرکه بوده و تو معاصر ها کارای منوهین حرف نداره, کاملا تمیزو بی نقص

schadmehr
Wednesday 22 December 2010, 06:24 PM
منظورت همون دختره هست که با شهداد روحانی تو اکروپولیس میزنه/ وجدانا ويولن ميزني؟!!

aghajanian
Saturday 8 January 2011, 11:04 PM
با سلام خدمت دوست عزيز حسام خان و ام ويولن جان
بنده هم طبق نظر شما معتقدم انتخاب يك نوازنده بر اساس سليقه ي فردي است كه از سن ،ميزان تجربه ، دانش و..... نشئات ميگيرد .ايشان ميفرمايند كه:
"به نظر من پاگانینی بهترینه "
وقتي ميگوييم به نظر من ... بايد حافظه ي سمعي ما مورد را تجربه كرده باشد و با ساير موارد در كنار هم قرار دهد تا به نتيجه مورد نظر كه سليقه ي ما را تشكيل ميدهد برسد پاگانيني كه بيش از 250 سال از وفاتش ميگذردپس ما تجربه اي از آثار وي نداريم. مگر اينكه از نظر علمي صاحب صلاحيت باشيم يعني اينكه مثل پروفسور ... عمري را در راه تاريخ موسيقي سپري كرده باشيم ا بر اساس شواهد و قراين نتيجه گيري كنيم كه به نظر من ....
در حال حاضر دوستان بگويند طبق نظر كارشناسان فن مانند آقايان.......... پاگانيني بهترين بوده است . يا مثلا به نظر من منوهنين بهترين است( چون از منوهين آثاري كه گوش كرده باشه وجود داره و هنوز نواخته هاي ايشان جهت مقايسه با ديگران موجود است پس كارهاي ايشان زنده است)
بعضي از دوستان كه فقط جواب ميدهند : پاگانيني .
انگار كه درس جغرافي را جواب ميدهند كه پرسيده شده پايتخت ايران :
تهران
دوست عزيز ام - ويولن در ادامه ي جمله خود ميفرمايند:

"و در حال حاضر هم کسی رو به خوبی اون سراغ ندارم "

اين جمله بدين معناست كه بنده بعنوان يك كارشناس تمام و كمال و معتبر موسيقي جهان و خبره ي تاريخ موسيقي نه تنها احاطه ي كامل به آثار پاگانيني دارم بلكه آثار صدها هزار نفر نوازنده ديگر را هم تماما بررسي و تحليل نموده ام و به اين نظر رسيده ام كه در حال حاضر هم كسي به خوبي اون نيست . اين جمله خيلي ثقيل ميشود و با وزن زياد .
در صورتي كه ويكپديا نه با اين قاطعيت چنين ميگويد: به نظر ميرسد كه (دقيقا دقت كنيد به نظر ميرسد كه ) او نه بعنوان بزرگترين ويولنيست كه تاكنون ميزيسته اند بلكه به عنوان يكي از بزرگترين ويولنيست هاي قرن نوزده مطرح است....
منظور من اين نيست كه پاگانيني بزرگترين نيست يا نميتواند به نظر يك نفر بهترين نوازنده باشد . منظور من اين است كه وقتي به اين رشد لازم جهت نظردهي در تاريخي كه با آن آشنايي كامل نداريم از نظر كارشناسان استفاده كنيم و بگوييم به نظر كارشناسان فلاني و فلاني كه بنده آنها را به عنوان استاد و خبره ي فن قبول دارم پاگانيني بهترين بوده است.
زياد جسارت شد ببخشيد بنده رو . اميدوارم يك روز تمامي دوستان كارشناسان بزرگ موسيقي جهان باشند و جهانيان گفته هاي خود را به اعتبار سخن اين دوستان استناد كنند.
تدنلا

m71
Sunday 9 January 2011, 06:11 PM
به نظر من مهارت نوازندگی سامول یروانیان از همشون بیشتره.

staccato
Sunday 9 January 2011, 06:21 PM
یه نوازنده بسیار معروفی هست که خیلیا نمیشناسنش و اونم کسی نیست جزء

:violinplay3::violinplay3::violinplay3::violinplay 3::violinplay3::violinplay3::violinplay3::violinpl ay3:
خودم
:10::10::10::10::10::10::10::10:
حالا شناختید !!

REZ
Sunday 9 January 2011, 08:29 PM
در گوشه و کنار این سایت متاسفانه چندین تاپیک مشابه دیده می شه
بنده نه با سلیقه کاری دارم نه با چیز دیگه ای
این سوالات کاملا غیر حرفه ایست ، خنده دار ترین جواب پاگانینیه و به طور کلی این سایت رو از چشم بازدید کنندگانی که به طور حرفه ای موسیقی رو دنبال می کنند میندازه .
شما تا به حال به یک کنکورس حرفه ای ویلن نگاه کردید ؟
برای کسانی که متوجه نمی شن ترجمه میکنم یعنی مسابقات ویلن .
یه کنکورس ویلن یا پیانو ببینید تا متوجه شید 90 درصد از دوستان اصلا اسم نوازندگان مطرح دنیا به گوششون نخورده .
یه کنسرت از آقای یانی میبینیم که نوازندهء ویلن خوبی در اون حضور داره ..... حالا این شد بهترین نوازنده ؟
نه عزیزم این میشه بهترین نوازنده ای که شما دیدید ..... چون ظاهرا اصلا نوازنده حرفه ای ندیدید.
اصلا معیار شما برای شناخت یک نوازنده ویلن چیه ؟
به نظر شما بهترین نوازنده وجود داره ؟
همه می دونیم در نوازندگی تار شهناز و لطفی و ساکت و ظریف و علیزاده با هم فرق می کنند و نمی شه کاملا با هم مقایسه کرد چون هرکدام از یه نقطه نظرهایی فاکتورهای جالب منحصر بفردی دارند
حالا شما در زمینه یک ساز بین المللی با این همه نوازنده چطور به راحتی می خواهید بگید این از همه بهتره .
فکر می کنید اگه این سوال رو در یکی از کنسرواتوارهای خوب یا متوسط سایر کشورها مطرح کنید (دانشجو ها که هیچ ..!!) استادهاشون هم می تونن به شما جواب بدن ؟
نه دوستان عزیز متاسفم از این که این حرف رو میزنم ولی بعد از نوک دماغ شما هم دنیا ادامه داره .

poorya_94
Tuesday 19 April 2011, 11:54 AM
خوب البته نباید بهترین نوازنده رو با بهترین کامپوزر اشتباه کنیم .

بهترین نوازنده تمام دوران ها احتمالا پاگانینیه .
بهترین نوازنده معاصر احتمالا یهودی منوهینه . (البته من هیچوقت اجرای پاگانینی رو ندیدم !!! برای همین مقایسه نمی کنم .)
و بهترین نوازنده زنده حال حاضر احتمالا باید سالواتور آکاردو باشه . سارا چانگ هم البته قابل احترامه .

فقط میمونه ایتزاک پرلمان . اگه فقط فایل صوتی کارهاشو بشنوید فوق العادست . اما اگه یک ویدیو از استیلش ببینید به همه چیز شک می کنید . (موقع اجرا ، پرلمان تقریبا شبیه یک کمانه . ویلنش هم شعاع اون کمانه .)

راستی نوازنده هایی که با یانی همکاری می کنن تو جذابیت استیل همه مشترکن (و یروینیان ،به نظر من، از همه خوش استیل تره). اما تا وقتی یک کنسرتو از پاگانینی نزنن نمیشه درباره مهارتشون اظهار نظر کرد .

poorya_94
Tuesday 19 April 2011, 12:09 PM
دقیق ترین اجرا رو بین نوازنده های کنونی گیل شحام داره که واقعاً
هر نت رو در اجراهاش به طور کامل میشه تشخیص داد. پرلمن کلاس
کاری بسیار بالایی داره و احساس کاملاً مخلوط کارش می شه و به
همین دلیله خیلی ها دوسش دارن.
به اصطلاح ماشینی نوازندگی نمی کنه.
اما به نظر من بهترین ویولونیستی که تا به حال دیدم و کارش رو شنیدم
بی تردید یاشا هایفتز بوده. فکر نکنم در سطح کاری این نوازنده ی بزرگ
تا سال ها کسی ظاهر بشه. خشک، سفت ( که خاصیت نوازندگی روس
هاست) و بسیار بسیار دقیق و فنی و البته تا حدودی بی احساس.

یک نمونه عالی تو تصدیق حرف شما در مورد هایفتز : شاکن

lincoln
Tuesday 26 April 2011, 01:02 PM
سلام. در زمان پاگانيني دستگاه ضبط وجود نداشت. تنها چيزي كه ازش مونده آهنگاش و چنتا داستانه.البته كسي منكر اين داستان ها نميشه و اونطور كه ميگن بهترين نوازنده كل دوران هاست. از اونايي كه من خودم ديدم و شنيدم از قديميا منوهين و از نوازنگان معاصر كه واقعا كار همشون خوبه پرلمان رو انتخاب ميكنم. البته سبك ها متفاوته. اگه ملاك بندي كنيم تو هر ملاك يكي بهترينه. سامول يروينيان (كه بعضيا به غلط نوشتن ساليوان) با احساس ترين جاشوا بل و ديويد گرت (واقعا نميشه يكي رو انتخاب كرد) ماهرترين و پرلمان با تكنيكترين نوازنده هستند.

m71
Saturday 30 April 2011, 11:09 PM
به نظز من سامول یروانیان نوازندگیش عالیه.خیلی خوب نتها رو عوض میکنه و سرعتش عالیه.
کسایی که نوازندگیشو دیدن بدون شک عاشق کاراش میشن.تو گروه یانی هم که ترکونده
اگه به سایتش برین می تونین تک آهنگاشو با فرمت mp3 انلود کنین.

m71
Saturday 30 April 2011, 11:10 PM
با عرض پوزش دانلود کنین.

m71
Saturday 30 April 2011, 11:17 PM
ضمنا توصیه می کنم یه نگاهی هم به کارای جاشوا بل بندازین.خیلی عالیه

taffy
Sunday 1 May 2011, 03:11 AM
بهترین نوازندهٔ ویولن در دوران کلاسیک که ایدهاش انقلابی رو در ویولن داشت پاگانینی بود که قطعاتش از نظر تکنیکال یکی‌ از سخت‌ترین هست، فقط اینو بهتون بگم که دیدگاه پاگانینی نسبت به موسیقی انقدر جالب و جدید بود که اسطورهٔ پیانو شوپن و لیزت از دیدن قطعات ایشون مبهوت ماندن، اما هم ردیف پاگانینی می‌تونیم بگیم یاشار هیفتز بود که در قید حیات نیستن اما تکنیک و interpretation ایشون هنوز افسانه هست. اما به نظر من بهترین ویولونیست در حال حاضر ایزاک پرلمن هست.

djsina10
Tuesday 2 October 2012, 02:03 PM
به نظرم بهترین نوازنده ی زن هیلاری هان هست و مرد هم پرلمن:violinplay3:

digitalmind
Thursday 4 October 2012, 11:00 PM
برادر من پاگانینی خدای ویولن بود درست ، ولی هایفتز اصلاً در معیار مقایسه با اون قرار نمیگیره ، البته نه که بد باشه ، دو تا چیز جداست ، پاگانینی به واسطه آهنگاش انقدر معروف و هولناکه ، ولی هایفتز به خاطر اجراهاش

cerulean
Friday 5 October 2012, 05:44 PM
این ها کین با وجود من اسم میبرین؟:))))))))

parss
Monday 14 March 2016, 12:59 AM
دوست عزیز پرلمن تو صحبتش گفته که "برای من هر کدوم از نوازنده های بزرگ یه دوره ای داشتند.دوره هایفتز یا دوره میلستاین ولی شخصی که همیشه به نوازندگیش عشق میورزیدم دیوید اویستراخ بوده و هست" لطفا اطلاعات درست بدین.

Amerkhamenepur
Monday 15 August 2016, 05:43 PM
سلام ببخشید می شه املای انگلیسیش رو بنویسید من کنجکاو شدم که کارهای ایشون رو ببینم
متشکرم

- - - Updated - - -

دوستان من تازه کار هستم جسارت نباشه ولی یه سؤال ذهن منو مشغول کرده و اون اینه که مگه زمان های قدیم آثار نوازندگانی همچون پاگانینی ضبط شده که ما بخواهیم راجع به هنر نوازندگی اونها نظر بدیم؟
بازم ببخشید

- - - Updated - - -

سلام ببخشید من تازه کار هستم جسارتاً یه سؤال داشتم می خواستم بپرسم که با توجه به اینکه قدیما دستگاه ضبط نبوده پس چطور می تونیم راجع به هنر نوازندگی نوازندگان قدیمی نظر بدیم.
بازم ببخشید

virtuoso
Wednesday 17 August 2016, 06:17 PM
سلام. متاسفانه ظاهرا نمیشه توی سایت پاسخ با نقل قول انجام داد.
املای انگلیسی چی رو بنویسیم؟
بر اساس نقل قول ها میگن افرادی مثل پاگانینی اعجوبه بودن. کسانی که پاگانینی رو دیده بودن می گفتن آثارش رو خیلی اعجاب آور اجرا می کرده. آثار پاگانینی هم بعضا بسیار سخت و پیچیده است. بنابراین بر اساس آثارش حدس می زنن که نوازنده ی خیلی ماهری هم بوده

Amerkhamenepur
Friday 19 August 2016, 11:23 AM
صحیح!
راستی یه سؤال دیگه هم داشتم، آیا می شه کمک کنید تا فهرستی(هرچند انگشت شمار) از اساتید ویولن رو داشته باشم؟ قطعاً گوش کردن به آثار این اساتید می تونه خیلی آموزنده باشه.
ممنونم از شما:)

- - - Updated - - -

منظورم از املای انگلیسی، همون املای نام این اساتید بود تا بتونم توی وب دنبال آثارشون بگردم. البته اگر خودتون آثاری از این اساتید رو در اختیار دارید خوشحال می شم لینک دانلودش رو بگذارید مثلاً در قالب یک فایل زیپ که من هم بتونم بصورت منسجم تری به این آثار دسترسی پیدا کنم.

virtuoso
Friday 19 August 2016, 04:29 PM
سعی می کنم املای درستشون رو بنویسم. ولی همینا رو سرچ کنید به املای درست هم میرسین
Itzhak Perlman
David Oistrakh
Jascha Heifetz
Yehudi Menuhin
Nathan Milstein
Leonid Kogan
Gill Shaham
Hillary Hann
Anne sufie Mutter
Mari Samuelsen
Julia Fischer
Samvel Yervinyan
David Garett

(البته من توی این لیست اسامی مختلفی رو آوردم ... یعنی صرفا اینا اساتید برتر ویلن نیستن فقط ... یکی دو تا اسم هم نوشتم بخاطر جذاب بودن کاراشون صرفا‌... بیشتر از این فعلا حضور ذهن ندارم)