PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرفای ناگفته ی تاپیک هویت ویولون

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 12:37 AM
حرفای نگفته ی زیادی مونده
لطفا همه ی اونایی که با بهاره مخالفت می کردن بیان تو
البته به شرطی که به کسی توهین نشه
می خوام بگم که یکم از حرفهای بهاره درست بود

Hmd_N
Wednesday 3 October 2007, 12:42 AM
خب عزیزم خودت شروع کن بگو کدوما درست بودند که بحث شروع بشه دیگه ! البته من نمیگم که همش نادرست بود، ولی یه سری از مواردش زیاد صحیح نبود ! حالا خودت که این تاپیکو زدی شروع کن ! البته ما نیومدیم اینجا که بخواهیم با کسی تازه اونم از جیگرای نت آهنگی مخالفت کنیم یا بخواهیم کل کلی کنیم فقط حالا که این تاپیکو زدی بدون خون و خونریزی و توهینی شروع به بحث و تبادل اطلاعات میکنیم !

خب، پس شما میگین که ویولن اصلا نباید ایرانی نواخته بشه بله ؟؟؟

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 12:43 AM
من خودم کلاسیک کارم وادعا هم نمی کنم که سنتی می زنم چون خوشم نمی یاد
البته توهین نباشه نمیگم قشنگ نیست چون گوش دادنشو فوق العاده دوست دارم
اما دوستی دارم که کلاسیک کاره و سنتی رو بسیار زیبا می زنه در عین حالی که کلاسیکو زیبا می زنه
گوشی فوق العاده قوی داره تازه 2 سال هم بیشتر نیست که کار میکنه
میخوام رو فرصت از کاراشو بذارم گوش کنین

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 12:46 AM
نه من اینو نمیگم
ویولن سازی بسیار قدرتمنده و می تونه هر سبکی رو بزنه حتی میتونه جاز بزنه

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 12:48 AM
و من هم نمیگم که حرفای بهاره همه صحیح بوده

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 12:53 AM
من به مهارت استادان ایرانی مثل ملک یاحقی خرم و.....شکی ندارم
اما موسیقی کلاسیک در اصل از 12 مد تشکیل شده بود که یکیش همین اواز دشتی خودمونه که به مد فریزین معروف بود
و این نشون میده که اونا هم ربع پرده ای داشتن

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:00 AM
و در مورد تغییر کوک
بهتره اینو بدونین که یکی از کلاسیک کاریا ناب
هم اسمه خودم به وفور از تغییر کوک استفاده میکرد
فکر کنم حتی تو کاپریساشم استفاده کرده

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:03 AM
دوست من تمام پستا رو تو یه پست بزن .

چه خبره 3-4 تا پست پشت هم .

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:05 AM
درمورد دوستت باید بگن استثنا زیاده اونم لابد یه حس زیبایی داشته اگه کارش رو بذاری بعد نظر بدیم هم ممنونم .

در مورد تغییر کوک باید بگم که ما با اغلب کار داریم حالا یه بنده خدایی اومده کوکش رو تغییر داده دلیل نمیشه که موسیقی کلاسیک این طور باشه .

در ضمن ما که با بهاره خانوم اعتراضی نداشتیم گفتیم اگه راستی میگی یه چند تا گوشه ی چهارگاه بزن بذار رو سایت ما اعلام باخت کنیم ولی ایشون این کار رو نکرد .

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:07 AM
و در مورد گوششون
همین پاگانینی گوشش اون قدر قوی بوده که در حین اجرا 2 یا 3 سیمو از کار می انداخت و ادامه ی قطعه رو روی یک سیم اجرا می کرد و یا حتی بتهوون
همیشه با خودش کاغذ و قلم می برده و نت اهنگهای دیگران رو رو کنسرتشون یادداشت می کرده
یه بار می فهمن نمیزارن کاغذوقلم ببره
ولی وقتی میره خونه میشینه نتها رو از حفظ می نویسه

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:12 AM
پاگانینی جان ما غلط بکنیم بخوایم بگیم نوازنده هایی مثل پاگانینی و ... بی نظر بودن .

فک کنم شما نمیدونی بحث ما تو اون تاپیک چی بود .

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:12 AM
خوب همین سنتی کارا من یه قطعه میگم برن به نت در بیارن
یه قطعه ی پاپ هم میگم یه قطعه از شادمهر تو البوم مسافر
که تکنوازیه ویالون با ریتمه خیلی هم ساده

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:15 AM
بحث شما هویت ویولون بود که به یه چیزای دیگه منحرف شد
برای اونم من تاپیکی جدا زدم که رو فرصت توضیح بدم
از سیر تا پیاز

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:20 AM
پاگانینی جان خواهشا کامل ببین من چی مینویسم :

ایشون تاپیک زدن و گفتن که ویولن برای موسیقی سنتی نیست . و نباید استفاده شه . چون ویولن اون ابوهت رو نداره و همش موسیقی کلاسیک رو برتر ، زیباتر و پر حس تر از سنتی میدونستند .

ما همه اساتیدی مثل پپاگنینی و ... رو قبول داریم و اصلا کسی نیستیم که قبولشون نداشته باشیم مهم باشه .

ولی ایشون به تمام نوازنده های سنتی و این سبک توحین میکردن

حتی ایشون گفتن که نوازنده های سنتی ویولن دست نمیگیرن.

به شما هم بگم که گفتی نت یه آهنگ شادمهر رو در بیارین استاد من از ملک میگفتن که هز آهنگی رو که کوش میداد بار اول به راحتی 90 در صد نت رو بدون اشتباه اجرا میکرد .

حتی روی آهنگ .

پس شما نمیتونی در باره ی گوش سنتی کار ها صحبت کنی .

شاید یه سنتی کار رو دیدی که 2 ماهه داره میزنه و فک کردی اون اینه ویولن سنتیه !!!

در ضمن باز هم تذکر میدم که پستات رو تو یه دونه پست بزن .

Hmd_N
Wednesday 3 October 2007, 01:25 AM
عزیز جان پاگانینی جان شما بحثی که داشت به اشتباه توی تاپیک هویت ویولن پیش میرفت رو کامل نمیدونی ! به حرفای حسام جان دقت کن، بحث ما اینا بودن ! ما کی گفتیم که اساتید بزرگ کلاسیک کار خوب نبودن یا ... !
در مورد این بحثا که حسام جان گفتند صحبت کن !

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:51 AM
حرف بهاره جون در مورد ویولن اشتباه بود
چرا وقتی ویولون این قدر قدرت داره که توی هر سبکی ازش استفاده بشه
ازش استفاده نکنیم و به نظر من توی هر سبکی حس و حاله فوق العاده ای ایجاد میکنه
در مورد اینکه هم استادای سنتی شیوه ی گرفتن سازشون نادرست بوده ما نمیتونیم نظر بدیم
چون حتی کلاسیک کارایی که توی ایرانن اکثرا توی جشنواره های بین المللی موسیقی به همین خاطر رد میشن و اگه گرفتن ویولن خیلی مهمه برای ما کلاسیک کارا ست اونم به خاطر تکنیک بسیار مشکل و تغییر پوزیسیونهای وسیع
ولی در سنتی اصل مهم حسو حاله که به نظر من با توجه به فرهنگ ما اینطوری بهتره

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:54 AM
البته نمیشه گفت که کا ویون دست گرفتن سنتی ها صحیح نیست ولی تقریبا حرفت رو قبول دارم .

ولی مهم اینجاست که ایشون نمسخواست قبول کنه که سنتی یه چیزایی داره که کلاسیک نداره .

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 02:05 AM
خوب عزیزم بهش حق بده اخه همتون با هم بهش حمله کردین
و در ضمن یه سری حرفای شما هم نادرست بود
مثلا اینکه میگفتین کلاسیک حسو حال نداره و فقط ارشه کشیدنه
هر کس سلیقه ای داره
خوب ما ایرانی هستیم و مسلما ایرانی بهتر دوست داریم و حسو حالشو بهتر می فهمیم
حتی منی که کلاسیکو بیشتر از سنتی دوست دارم نمیتونم ادعا کنم که این سبکو بیشتر از غربی ها دوست دارم این هم به همون دلیل که کلاسیک توی خون اوناست

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 02:23 AM
نه نه .

ایشون گفت حس و حال کلاسیم بیشتره در کمال بی اطلاعی .

و من گفتم اینطور نیست .

alireza_amirsamimi
Wednesday 3 October 2007, 09:27 AM
آقا اصلا بحث اون تاپیک هویت نبود!بحث بهاره این بود که موسیقی سنتی خیلی کشکه و هر کسی میتونه سنتی بزنه.منم بهش گفتم یه چهارگاه بزن و قشنگ تو گوشه هاش دور بزن بعد هم مرکب کن تو اصفهان که دیگه نتونست که حتما هم نمیتونست(چون من میدونستم اشکالش گذاست.نداشتن درک از موسیقی ایرانی!)اون دوست 2 سال کار کرده شما هم نمیتونه این کار رو که گفتم بکنه.موسیقی ایرانی اصول خودش رو داره و بیشتر بر پایه سلو هست. و هر چقدر هم نوازنده قوی کلاسیک باشی نمیتونه دو روزه ایرانی بزنی.تکنوازی ایرانی یعنی ردیف های سازی و آوازی رو کاملا مسلط باشی و هضم کرده باشی و قدرت بداهه داشته باشی و روی انواع ضربی ها کار کرده باشی.از لحاظ ریتم بشیار قوی باشی و تصانیف رو کاملا کار کرده باشی و خلاقیت و پشت کار انقدر داشته باشی که در هر زمان جواب اواز بدی و سلو بزنی که در حد متوسطش یه 20 یا 30 سالی طول داره.اون دوست شما هم که 2 سال هست کار میکنه از نظر شما که تازه کاری خوب کار میکنه ولی از نظر یه استاد موسیقی ایرانی مثل یه آدم کور هست که داره توی جاده موسیقی ایرانی راه میره(بر فرض اینکه خیلی خیلی حس ایرانی داشته باشه).چون حداقل شناخت موسیقی ایرانی زدن و بارها دوره کردن ردیف سازی هست که من هم از همینجا حال بهاره رو گرفتم چون شناخت موسیقی ایرانی نداشت.اون حرفی هم که درباره یهودی منوهین زدم رو شما هم بخون تو اون تاپیک!دیگه هم بحث رو ادامه ندید چون بحث قبلی مشخص هست و دوباره تکرار میشه

Amir
Wednesday 3 October 2007, 12:58 PM
با سلام

از اول تا اینجای تاپیک رو خوندم

دوست عزیز پاگانینی هر بنده خدایی پست های شما رو بخونه به این نکته پی می بره که شما داری از استاد بهاره طرفداری می کنی و یه جوری از سمت خودش شارژ شدی

اصلا دلیلی نمی بینم و حرف نا گفته ای در مورد اون تاپیک نمی بینم برای گفتن حرف های نا گفته دو روز وقت دادیم

بهاره جان شما فرهنگ ایرانی رو به مسخره گرفت ما هم به صورت علمی و منطقی جلوی بقیه به مسخره گرفتیمش

به شما هم پیشنهاد می کنم سنگ دیگری را به سینه نزنی و خودت رو پیش بقیه در سایت خراب نکنی

این بحث هم اگه بخواد ادامه پیدا کنه همانطور که جناب امیرصمیمی فرمودند Off Topic حساب میشه و تاپیک قفل خواهد شد

انگار فیلم سینمایی بوده که حرفهای ناگفته داشته باشه

یه تازه کار فکر کرده بود همه مثل خودش تازه ساز زدن یاد گرفتن که به اشتباه خودش پی برد

akanani
Wednesday 3 October 2007, 01:13 PM
خوب عزیزم بهش حق بده اخه همتون با هم بهش حمله کردین
و در ضمن یه سری حرفای شما هم نادرست بود
مثلا اینکه میگفتین کلاسیک حسو حال نداره و فقط ارشه کشیدنه
هر کس سلیقه ای داره
خوب ما ایرانی هستیم و مسلما ایرانی بهتر دوست داریم و حسو حالشو بهتر می فهمیم
حتی منی که کلاسیکو بیشتر از سنتی دوست دارم نمیتونم ادعا کنم که این سبکو بیشتر از غربی ها دوست دارم این هم به همون دلیل که کلاسیک توی خون اوناست

دوست عزیز شما اگر از اول تاپیک را خوانده باشین . بهاره خانم اصلا منکر استفاده ویالن در سبک ایرانی شدن و گفتن ما سنتی کارها باید بریم کمانچه بزنیم . حالا من سئوالم اینه به قوق امیر جان این مسئله چه حرف ناگفته ای و پنهانی دارد . خوب ایشان بیاید از حقش دفاع کنه ؟ البته بعد از ارائه چهارگاه .

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:42 PM
منم موافقم .

شما چرا شدی کاسه ی داغ تر از آش ؟؟؟

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:47 PM
با سلام

از اول تا اینجای تاپیک رو خوندم

دوست عزیز پاگانینی هر بنده خدایی پست های شما رو بخونه به این نکته پی می بره که شما داری از استاد بهاره طرفداری می کنی و یه جوری از سمت خودش شارژ شدی

اصلا دلیلی نمی بینم و حرف نا گفته ای در مورد اون تاپیک نمی بینم برای گفتن حرف های نا گفته دو روز وقت دادیم

بهاره جان شما فرهنگ ایرانی رو به مسخره گرفت ما هم به صورت علمی و منطقی جلوی بقیه به مسخره گرفتیمش

به شما هم پیشنهاد می کنم سنگ دیگری را به سینه نزنی و خودت رو پیش بقیه در سایت خراب نکنی

این بحث هم اگه بخواد ادامه پیدا کنه همانطور که جناب امیرصمیمی فرمودند Off Topic حساب میشه و تاپیک قفل خواهد شد

انگار فیلم سینمایی بوده که حرفهای ناگفته داشته باشه

یه تازه کار فکر کرده بود همه مثل خودش تازه ساز زدن یاد گرفتن که به اشتباه خودش پی برد
انگار شما متوجه ی حرفای من نشدید
اولا که من از هیچ شخص خاصی دفاع نمی کنم
دوما من به این نکته اشاره کردم که حرف بهاره اشتباه بوده
سوما من و شوا میدونیم که موسیقیه پایه موسیقییه کلاسیکه و تمام سبکها از اون سرچشمه میگیرن
چهارم من حرف اصلیم این بود که نه منو امثاله من حق داره بگه موسیقیه سنتی طوری نیست که بخواد با ویولون زده بشه چون اگه خوب نبود استادای مسلم این سبک این کارو نمی کردن
و الان هم ویولون به نظر من توی سنتی حرف اول رو میزنه
ونه شما حق دارین که بگین کلاسیک بی روحه
حتی علینقی وزیری برای اموزش و تحصیلات به اروپا رفت و مسلما اونجا کلاسیک اموزش دیده و بعد به ایران اومده و موسیقیه اصیلو به وجود اورد
پنجم شما گفتین که یه سنتی کار میتونه کلاسیک کار کنه ولی یه کلاسیک کار نمیتونه سنتی کار کنه چون حسو حال نداره که اینم اشتباهه من قبول دارم که شاید در حد یه سنتی کار حسو حال ندهشته باشه ولی نمیتونه حرف اشتباهیه

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 01:52 PM
دوست من فک کنم به یه مقدار تحربه ی بیشتر احتیاج داری .

شما ویولن سنتی نزدی و حس اون رو ندیدی به خاطر همین یه کلاسیک کار نمیتونه سنتی بزنه .

ولی اگه کسی سنتی یاد بگیره به طور کامل حس داره و بعد میتونه بره و تکنیک های ویولن کلاسیک رو یاد بگیره .

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 01:58 PM
آقا اصلا بحث اون تاپیک هویت نبود!بحث بهاره این بود که موسیقی سنتی خیلی کشکه و هر کسی میتونه سنتی بزنه.منم بهش گفتم یه چهارگاه بزن و قشنگ تو گوشه هاش دور بزن بعد هم مرکب کن تو اصفهان که دیگه نتونست که حتما هم نمیتونست(چون من میدونستم اشکالش گذاست.نداشتن درک از موسیقی ایرانی!)اون دوست 2 سال کار کرده شما هم نمیتونه این کار رو که گفتم بکنه.موسیقی ایرانی اصول خودش رو داره و بیشتر بر پایه سلو هست. و هر چقدر هم نوازنده قوی کلاسیک باشی نمیتونه دو روزه ایرانی بزنی.تکنوازی ایرانی یعنی ردیف های سازی و آوازی رو کاملا مسلط باشی و هضم کرده باشی و قدرت بداهه داشته باشی و روی انواع ضربی ها کار کرده باشی.از لحاظ ریتم بشیار قوی باشی و تصانیف رو کاملا کار کرده باشی و خلاقیت و پشت کار انقدر داشته باشی که در هر زمان جواب اواز بدی و سلو بزنی که در حد متوسطش یه 20 یا 30 سالی طول داره.اون دوست شما هم که 2 سال هست کار میکنه از نظر شما که تازه کاری خوب کار میکنه ولی از نظر یه استاد موسیقی ایرانی مثل یه آدم کور هست که داره توی جاده موسیقی ایرانی راه میره(بر فرض اینکه خیلی خیلی حس ایرانی داشته باشه).چون حداقل شناخت موسیقی ایرانی زدن و بارها دوره کردن ردیف سازی هست که من هم از همینجا حال بهاره رو گرفتم چون شناخت موسیقی ایرانی نداشت.اون حرفی هم که درباره یهودی منوهین زدم رو شما هم بخون تو اون تاپیک!دیگه هم بحث رو ادامه ندید چون بحث قبلی مشخص هست و دوباره تکرار میشه
نه من هم میگم که موسیقیه سنتی سخته
و شما ببین که توی ایرا به جز استاد شجریان کی دستگاههای ایرانیرو خوب بلده
واین دلیل نمیشه که نتونه سنتی خوب بزنه
اون دوست من رو هم براتون حتما از کاراش میذارم تا ببینید که با اینکه کلاسیک کاره چقدر با حس میزنه در شماها اوازا رو میشناسه با اینکه هیچ امزشی ندیده و فقط گوش قوی داره
و در مورد بداهه نوازی مثل اینکه شما نمیدونید یکی از اصلای مهم سنفونی بداهه نوازی بوده

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 02:03 PM
شما کارش رو بذار ببینیم چیه .

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 02:04 PM
دوست من فک کنم به یه مقدار تحربه ی بیشتر احتیاج داری .

شما ویولن سنتی نزدی و حس اون رو ندیدی به خاطر همین یه کلاسیک کار نمیتونه سنتی بزنه .

ولی اگه کسی سنتی یاد بگیره به طور کامل حس داره و بعد میتونه بره و تکنیک های ویولن کلاسیک رو یاد بگیره .
ببین الان شما داری از روی تعصب حرف میزنی
من ادعا نمی کنم که میتونم سنتی بزنم اما می گم که هم من بخوام میتونم سنتی بزنم و هم شما

پاگانینی
Wednesday 3 October 2007, 02:05 PM
حداقل به من چند روزی فرصت بدین

akanani
Wednesday 3 October 2007, 02:08 PM
حسام جان لطف کن یک چند روز فرصت بده این دوستان کاراشون را بگذارن

Hes_r
Wednesday 3 October 2007, 02:14 PM
ما که منتظریم

alireza_amirsamimi
Wednesday 3 October 2007, 04:44 PM
باز شما ها شروع کنید بار موسیقی ایرانی کنید.کی میگه به غیر از استاد شجریان کسی دستگاه ها رو نمیشناسه؟؟؟!!!تو نمیشناسی داداش.این حرفهای من هم دقیقا مثل بهاره جواب دادی.آقا برو یه کم مطالعه کن سوال کن بعد پست بزن و هر چی دلت خواست بار اساتید بکن.برا خودت میبری ومیدوزی؟همچین صحبت میکنی انگار موسیقی ایرانی 60 سال به وجود اومده و نشات گرفته از کلاسیک هست و مخترع اون علی نقی وزیری هست!!!! چرا چرت و پرت میگی حاجی جون!!پس میرزا عبدالله و درویش خان و قبل از اون کشک هستن؟؟؟!!!بعدش هم میای بقیه سازها رو میبره زیر سوال(حتما الان هم پست میزنی میگی من منظورم این نبوده)کی میگه پایه سبکها کلاسیکه؟؟؟!!!پس موسیقی ما از زمان باربد و نکیسا موسیقی نبوده نه؟؟؟!!!آقا تو رو به خدا برو تاپیک قبلی رو از اول بخون.بدت هم نیاد خیلی کم تجربهای.موسیقی ایرانی هم یه جوریه که باید بگی حلوای تنترانی تا نخوری ندانی5سال سنتی بزنی دیگه از این پست ها نمیزنی.اینجا رو هم من قفل میکنم.اگر هم خواستی چیزی آپلود کنی.چهارگاه یا سه گاه و.. آپلود کن.نری ماهور یا اصفهان بذاری که با کلاسیک مشترکه.بیزحمت تو دستگاه هم یه چرخ درست بزن.ش

Majed
Thursday 4 October 2007, 02:39 PM
نه من هم میگم که موسیقیه سنتی سخته
و شما ببین که توی ایرا به جز استاد شجریان کی دستگاههای ایرانیرو خوب بلده
واین دلیل نمیشه که نتونه سنتی خوب بزنه
اون دوست من رو هم براتون حتما از کاراش میذارم تا ببینید که با اینکه کلاسیک کاره چقدر با حس میزنه در شماها اوازا رو میشناسه با اینکه هیچ امزشی ندیده و فقط گوش قوی داره
و در مورد بداهه نوازی مثل اینکه شما نمیدونید یکی از اصلای مهم سنفونی بداهه نوازی بوده

بابا سوتی به این گنده ای میدی .... بعد میای پافشاری هم میکنی؟....

عزیز من شما حتی در مورد تاریخچه موسیقی سنتی هم تحقیقی نداشتی و حتی اساتید این فن رو هم نمیشناسی..... بعد میخوای مقایسه هم بکنی؟.....

واقعا نوبره..

اصلا من تو تاپیک قبلی هم گفتم...بحث سر این موضوع الا در ح ما نیست..... ما فقط سلیقه ای برخورد میکنیم... پس بهتره جو رو متشنج نکنیم..... نظر هر کسی هم واسه خودش محترمه....

از علی رضا هم تشکر میکنم که تاپیک رو قفل کرد

Majed
Thursday 4 October 2007, 02:43 PM
البته این مور رو هم بگم ....ما همه اینجاییم که بحث کنیم.. اما در مورد مساله ای که ارزش بحث رو داشته باشه..... فکر نکنید ما اینجا تا کسی مخالفت کنه سری باهاش برخورد میکنیم..... نه ... ما همه اینجاییم که به هم آگاهی بدیم....

انشالا در خدمت پاگاننی عزیز بهاره جان در بخش های مختلف سایت باشیم...

اینجا بچه ها همه دوستتون دارن.