PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوستان کلاسیک کار خودتون رو معرفی کنید

Amir
Thursday 4 October 2007, 12:07 AM
با سلام

از آنجایی که ما تمام سبک ها را دوست داریم از کلاسیک کارهای عزیز درخواست می کنم که در این تاپیک خودشون رو معرفی کنند و مختصری از خودشون بفرمایند

تا بیشتر با اونا آشنا بشیم

این تاپبک هم واسه اینکه فکر نکنید ما فقط به ایرانی زن ها توجه می کنیم

با تشکر
موفق باشید :ak

hichnafar
Thursday 4 October 2007, 07:27 PM
سلام
ساراهستم
هنوزچهارسال نشده که کلاسیک می زنم .
ل ویولن 1و2و3 وکنسرتوهای کوچک وساده برای ویولن (شامل کنسرتوهایی ازباخ ،زایتس ،ویوالدی ومکری وپرتنف و...)
بعضی قطعات کتاب بی قرارو گلچین آهنگ ها ونغمه های شاد وتعدادی آهنگ های ایرانی وکلاسیک روکارکردم.

oxygen
Thursday 4 October 2007, 09:39 PM
سلام
ساراهستم
هنوزچهارسال نشده که کلاسیک می زنم .
ل ویولن 1و2و3 وکنسرتوهای کوچک وساده برای ویولن (شامل کنسرتوهایی ازباخ ،زایتس ،ویوالدی ومکری وپرتنف و...)
بعضی قطعات کتاب بی قرارو گلچین آهنگ ها ونغمه های شاد وتعدادی آهنگ های ایرانی وکلاسیک روکارکردم.
سلام ..ساکو هستم .من هم کتاب های ل ویولن 1و2و3 رو تمام کردم :aqاگه اسم کتاب های جالبی رو بلدید لطفا معرفی کنید

پاگانینی
Friday 5 October 2007, 01:19 AM
سلام ..ساکو هستم .من هم کتاب های ل ویولن 1و2و3 رو تمام کردم :aqاگه اسم کتاب های جالبی رو بلدید لطفا معرفی کنید
اگه شما این کتابهایی که گفتین زدین حتما اتودهای ولفارت و کارای ساده ی ویوالدی رو هم بزنین

پاگانینی
Friday 5 October 2007, 01:29 AM
همون طور که خودتون میدونین کسی تا حالا به گرده من هم نرسیده و همشون باید پیشه من لنگ بندازن
البته اینا حرفای پاگانینی بود از اون دنیا که به من گفت بگم
من خودم علی هستم
یه کم بیشتر از 2 سال دارم کار میکنم کلاسیک خالص دارم کار میکنم با همه ی احترامی که برای سنتی قایلم
کتابای ولفارت شوچیک قطعات برگزیده ی کلاسیک و ل ویولن رو زدم
الانئهم دارم گام کارل فلش رو شروع می کنم

bahare
Saturday 6 October 2007, 11:04 AM
سلام من بهاره ام
4سال و خورده ای ویولون کلاسیک می زنم
ل ویولون 1 2 3 4 رو زدم_اتودهای ولفارت_کایزر_کروتزر_کارل فلش و اتودهای لا تکنیک کریک بوم رو هم زدم.3 جلد کتاب های تکنیکی شوچیک(ارشه_دست چپ_پوزیسیون)_گام هریمالی_کتاب کنسرتو های اسان و متد سوزوکی_
و قطعه های ویولون سولو(لا مینور ویوالدی_سونات پارتیتای باخ_سونات 5 بتهوون_کنسرتو شماره 5 موتزارت_................................... .................)

hichnafar
Saturday 6 October 2007, 01:42 PM
کنسرتوهای ساده وگوچک برای ویولن روبزنید می تونه براتون مفید باشه
شوچیک هم برای آرشه کشی وگام هریمالی روهم اگه بزنیدخوب هست (برای تقویت نوازندگیتون)
(یادم رفت بگم شوچیک وهریمالی روهم می زنم )

s_violin
Friday 23 November 2007, 03:25 PM
سلام اسم من " مهران " هست .
نزديك 15 ساله كه ويولن كلاسيك مي زنم . كتابهاي ل ويولن ، 2 كتاب ولفارت ، 3 كتاب‌ كايزر ، 2 كتاب مازاس ، كاپريس هاي كروتزر ، سوچيك و ... رو زدم.
اكثر كنسرتوهاي ويولن رو هم زدم مثل چهرفصل ويوالدي ، كنسرتو مي مينور مندلسون ،‌كنسرتو ويولن هاي بتهوون و موتزار ...
البته من 10 سال مدوام ويولن مي زدم سپس دانشگاه شمال قبول شدم مجبور شدم برم شمال و يه وقفه اي 2 ، 3 ساله بين ويولن زدنم افتاد البته در شمال من تدريس ويولن مي كردم و دوباره چند هفته اي است شروع كردم به زدن .
تو اركسترهاي زيادي هم بودم قبل از اينكه شمال برم و الان هم كه در خدمت شما اساتيد هستم.

samin
Friday 23 November 2007, 07:34 PM
سلام
ثمینا هستم
2سالو نیمه که ویولون و ویولا میزنم الان تقریبا وسط ل ویولون 3 هستم , از کتابای سوزوکی,لا تکنیک , ولفارت, کنسرتوهای ساده و کوچک و اتودهای ویولا هر کدوم کم و بیش زدم.
و از آرزو های بزرگمه که یه روزی بتونم خیلی حرفه ای ساز بزنم.......

ماریا
Friday 23 November 2007, 07:50 PM
سلام
مریم هستم دو سال و یک ماهه که ویالن کار میکنم
الان 5 ماه که رسما کلاسیک کار میکنم ل ویولن دو هستم و از ولفارت ، سوزوکی و کنسرتوهای ساده هم یه مقداری کار کردم

البته از این دو سال دقیقا 1 سال و 8 ماه ایرانی کار کردم که به اواسط کتاب 4 خالقی رسیده بودم
کل بی قرار ، سی تصنیف و هجده قطعه رو زدم. از ردیف های صبا یک مقداری از کتاب اول و 7 الی 8 صفحه از اخرای ردیف 3 زدم ( به دلیل توصیه استاد کلاسیکم فعلا نباید به سراغ تمرینهای ایرانیم برم تا تقریبا اکثر فوت و فن کلاسیک دستم بیاد )

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه :aq

Hes_r
Friday 23 November 2007, 07:53 PM
جالبه برام بدونم که چی شد تمایل پیدا کردید که سبکتون رو تغییر بدین .

ماریا
Friday 23 November 2007, 08:06 PM
مربوط میشه به زمانی که با وجود اینکه تو ایرانی انقدر دستم راه افتاده بود تو گروه نوازی با بچه های کلاسیک کم اوردم حسابی یه دنیا:h

به من پیشنهاد دادند : تو که علاقه داری و کار میکنی پس بهتره حالا که ایرانی روبه این حد رسوندی ،استیلتو درست کنی بعد به ایرانی ادامه بدی، منتها این وسط با کلاسیک هم اشنا شدی
من با اقای رضوانی هم صحبت کردم ( همون بنده خدایی که در بخش بهترین مراکز برای خرید ویالن معرفی شده ) ایشون هم به من همین پیشهاد دادند

و جالب بدونید با اینکه خودشون یک کلاسیک کار حرفه ای هستند به من گفتند اینجوری نشه که به فرض مثال تو فقط زبان فارسی رو یاد بگیری و قابلیت تبدیل لغات به زبانه دیگری مثلا انگلیسی رو نداشته باشی یا فقط زبان انگلیسی رو یاد بگیری و نتونی به زبان مادریت برگردونیش ، پس بهتره موقعی که استیلت درست شد ایرانی رو هم ادامه بدهی .

حتی کلی کتاب ایرانی از جمله جاودانه ها رو به من توصیه کردند:bgخدا خیرشون بده من از کلیه راهنماییهاشون راضیم
:aq

Amir
Friday 23 November 2007, 09:15 PM
ماشاالله به این همه استقبال

قابل توجه کسانی که قدیما می گفتند ویولن کلاسیک تو نت آهنگ بهش توجه نمیشه

من همینجا رسما اعلام می کنم که مخلص تمام کلاسیک کارا هستیم

انشاءالله بتونیم با هم رشد کنیم

:ak

Hes_r
Friday 23 November 2007, 10:05 PM
مربوط میشه به زمانی که با وجود اینکه تو ایرانی انقدر دستم راه افتاده بود تو گروه نوازی با بچه های کلاسیک کم اوردم حسابی یه دنیا:h

به من پیشنهاد دادند : تو که علاقه داری و کار میکنی پس بهتره حالا که ایرانی روبه این حد رسوندی ،استیلتو درست کنی بعد به ایرانی ادامه بدی، منتها این وسط با کلاسیک هم اشنا شدی
من با اقای رضوانی هم صحبت کردم ( همون بنده خدایی که در بخش بهترین مراکز برای خرید ویالن معرفی شده ) ایشون هم به من همین پیشهاد دادند

و جالب بدونید با اینکه خودشون یک کلاسیک کار حرفه ای هستند به من گفتند اینجوری نشه که به فرض مثال تو فقط زبان فارسی رو یاد بگیری و قابلیت تبدیل لغات به زبانه دیگری مثلا انگلیسی رو نداشته باشی یا فقط زبان انگلیسی رو یاد بگیری و نتونی به زبان مادریت برگردونیش ، پس بهتره موقعی که استیلت درست شد ایرانی رو هم ادامه بدهی .

حتی کلی کتاب ایرانی از جمله جاودانه ها رو به من توصیه کردند:bgخدا خیرشون بده من از کلیه راهنماییهاشون راضیم
:aq

اگه ردیف میزدی اون وقت جلوشون کم نمیاوردی . به نظر من تو 4 تا کتاب اول نمیشه گفت دست کسی راه میفته .

akanani
Saturday 24 November 2007, 08:56 AM
اگه ردیف میزدی اون وقت جلوشون کم نمیاوردی . به نظر من تو 4 تا کتاب اول نمیشه گفت دست کسی راه میفته .

حسام جان دقیقا باهات موافقم اصلا در کتاب 3 استاد خالقی چاپ شده و ایشان پیشنهاد کردن قبل از شروع کتاب 4 ردیف 1 استاد صبا را پیشنهاد کردن . به نظر من در سنتی هر کس ردیف کار نکنه اصلا اطلاعاتش از ویالن زدن در این سبک ناقص است :ak

ماریا
Saturday 24 November 2007, 06:59 PM
:aqفرمایش شما صحیح اگه ردیف میزدم کم نمی یاوردم منتها این رهبر گروه یه هنرجو داشت که کله گروه قیضه کرده بود یه رهبر بود و یک این هنرجو کلاسیک خودش

حدود 14 ، 15 نفر بودیم که 5 نفرمون ایرانی کار میکردیم این هنرجو طوری با ما برخورد میکرد که انگار شرمنده ولی به قول استاد ایرانیمون انگار ما زن باباش بودیم ( من و دوستام تمام مسائل گروه نوازی رو به استادمون میگفتیم )
سر تمرین اگه یه زره استیلت با انها فرق میکرد دیگه ان بنده خدا هنرجو ما رو خفه میکرد خدا نمیکرد یکی از بچه ها یه مقدار فالش میزد اوه قیافه میگرفت هزارتا

کلا جو طوری بود که ما نمیتونستیم یه مقدار از ردیفها یا قطعات ایرانی بزنیم
یکی از بچه های کلاسیک که قبلا ایرانی کار میکرد وقتی تو استراحت گروه میزد نمیدونید بعدا چه جنگی میشد که اره فلانی فرهنگ تو گروه بودن نداره و هزار تا حرف ...............
حتی خود رهبر هم تو روش چیزی نمیگفت ولی پشت سر بماند که چه ها نمیگفت ،منم ترجیح دادم که کاری نکنم که جلوی ان هنرجو و رهبر گروه خودم و سبک ایرانی رو زیر سوال ببرم البته رهبر از میزان توانایی من در ایرانی باخبر بود ولی خوب دیگه ان هنرجو قیضش کرده بود :g

حالا که این مسائل به استاد کلاسیکم میگم خیلی ناراحت میشه و میگه که اصلا رهبر نباید اجازه بده همچون مسائلی پیش بیاد

بگذریم

ولی استاد ایرانی خودم ترجیح داد که در اواخر کتاب 3 ردیف ها رو شروع کنم .دیگه ما هم گفتیم که خودشون صلاح میدونند .
جالب توجه با وجود اینکه الان 6 ماه ایرانی کار نمیکنم هنوز استاد ایرانیم زنگ میزنه به من ( بنده خدا این پیرمرد که چه قد رو من حساب میکرد ولی خوب من هم گناهی ندارم چی کا رکنم ) یه حالی ازمن میپرسه ،البته من هم هنوز با هاشون تماس دارم .

s_violin
Sunday 25 November 2007, 01:23 AM
مطمئن باشيد كساني كه هي منم منم مي كنند و سبك همديگه رو زير سوال مي برند اونم تو اركستر چيزي بارشون نيست و فقط ادعا دارند و عقده...
اون بزرگان موسيقي ايراني و كلاسيك تا حالا ديديد به همديگه بپرند و منم منم كنند؟؟؟

ماریا
Sunday 25 November 2007, 10:30 AM
دقیقا موافقم
خوب چه فایده خیلی ها انتقاد ناپذیرند و فقط میگن من من یا فقط این سبک یا فقط ان سبک
خوشبختانه چون من در این مدت که کار میکنم تو هر دوسبک کار کردم هر سبکی برای خودش یه جذابتهای قشنگ و ظریفی داره که قابل مقایسه نیست پس دلیلی نداره که بخواهیم از سبکی ایراد بگیریم
به نظر من اگه کسی بتونه تو هر دوسبک حرفی برای گفتن داشته باشه خیلی هنرمنده چون از تونسته با تمام شرایط این دو سبک خودشه وفق بده

در هر صورت امیدوارم که همواره شاد ،سلامت ، بدون هر گونه غصه و غم به فعالیتهای هنری تون ادامه بدید :bg:aq

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه

akanani
Sunday 25 November 2007, 11:09 AM
دقیقا موافقم
خوب چه فایده خیلی ها انتقاد ناپذیرند و فقط میگن من من یا فقط این سبک یا فقط ان سبک
خوشبختانه چون من در این مدت که کار میکنم تو هر دوسبک کار کردم هر سبکی برای خودش یه جذابتهای قشنگ و ظریفی داره که قابل مقایسه نیست پس دلیلی نداره که بخواهیم از سبکی ایراد بگیریم
به نظر من اگه کسی بتونه تو هر دوسبک حرفی برای گفتن داشته باشه خیلی هنرمنده چون از تونسته با تمام شرایط این دو سبک خودشه وفق بده

در هر صورت امیدوارم که همواره شاد ،سلامت ، بدون هر گونه غصه و غم به فعالیتهای هنری تون ادامه بدید :bg:aq

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه

دقیقا ماریا جان خیلی خوب نوازنده هر دو سبک را بداند من هم موافقم . ولی آیا به نظر شما و دیگر اساتید بنا به گفته شما نوازنده در هر دو سبک حرفی برای گفتن دارد ؟؟؟؟ یعنی در حد سطح نوازندگی درست و عالی نه این که بگوید من هر دو سبک را زدم . چون من هم عین شما دو سبک را کار کردم اول سنتی و بعد به سراغ کلاسیک تا به کتاب ولفارت و کایزر رسیدم . ولی دوباره سنتی کار کردم . و الان فکر می کنم اگر در آن مدت 2 سال و پنج ماه وقتم را روی همان سنتی گذاشته بودم شاید الان ردیفهای استاد تجویدی و ملک را هم زده بودم نه تازه شروع کنم . :ak

Hes_r
Sunday 25 November 2007, 12:35 PM
دوستان فک کنم اگه این تاپیک فقط برای معرفی باشه بهتره .

لطفا بحث های دیگه رو توی تاپیک های دیگه مطرح کنید .

ممنون

ماریا
Sunday 25 November 2007, 01:43 PM
به نظر من مهم اینه که تو از کار خودت راضی باشی حالا سبک مهم نیست
فکر میکنم که ان چیزی که تو و جود من و شما وجود داره که ما رو به سمت سازی مثله ویالن کشیده مهمه
دیگه نحو سبک مهم نیست
ولی میدونید چیه خدا هیچ وقت نتونسته بنده هاشو راضی نگه داره ( اگه الان یکی از بزرگان موسیقی ایرانی بودید باز هم د وست داشتید یه مقداری از کلاسیک هم بدونی چون حق طبیعی یه نوازنده و موسیقی دان که از تمام سبکها و انواع هنرها یه خبری داشته باشه . اگه تو موسیقی سبکهای مختلفه سازتو بلد باشی که عالیه چه برسه به شناختن سطحی سازهای دیگه برای اطلاع عمومی ) این نظر شخصی منه

به هر حال هنوز هم دیر نیست :aq

همیشه روشنترین اینده ها بر روی گذشته های فراموش شده شکل میگیره ،پس تا غم و غصه های گذشته رو فراموش نکنی به اینده های روشن دست نمیابی

klozy
Sunday 25 November 2007, 06:54 PM
سلام 23 سالمه 3 ساله ویولن کلاسیک میزنم و 5 سال هم پیانو کلاسیک میزنم.تموم زندگیم سازمه. هیچ سبکی غیر از کلاسیک کار نکردم ولی برای نوازندگان تمام سبکها(البته نه سبکهای در پیت) ارزوی موفقیت دارم.

بهرام
Sunday 13 January 2008, 05:03 PM
با عرض سلام من بهرام هستم. از امروز وارد این جمع شدم. از مجموع صحبتهای شما عزیزان استفاده کردم. امیدوارم که بتوانم فردی موثر در جمع باشم. :ax:ak

perlman
Wednesday 14 May 2008, 09:47 PM
سلام
مهران هستم سه ساله ویولن کلاسیک کار می کنم کتاب های ل ویولن 1و2و3.ولفارت. کنسرتوهای ساده و کوچک.کایزر.و17اتود کروتزر.اتودهای دنت و مازاس را زدم الان هم دارم ژیگ باخ از پارتیتای 2 را تمرین می کنم.:21ox66r:

Amir
Wednesday 14 May 2008, 10:28 PM
بابا ایول به این همه کلاسیک کار

دوستان منتظر حضور هرچه پررنگ تر شما در بخش های ویولن هستیم

forough11
Saturday 27 September 2008, 12:02 PM
سلام دوستان. من فروغم 18 سالمه من کلاسیک کار می کنم. 4 سالی هست و عاشقه این سبکم. قطعه های معروفی مثل چارداش ، هانگرین دانس ، مینوئت بوچیرینی ، کنسرتو دو نوازی باخ ، کنسرتو لا مینور ویوالدی و ... اطلاعات دیگه خواستید در خدمتم. البته یه چیزی یادم رفت کنسرتو ریدینگ از کتاب کنسرتو های ساده واقعا محشره و دلنشین