PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیتار جواد ترین ساز

moomak
Thursday 4 October 2007, 12:24 AM
در تاپیک قبلی گفته بودم که گیتار محبوب ترین ساز دنیاست اما الان میگم جواد ترین ساز دنیا هم هست
چرا؟
چرا هرکی به خودش جرئت میده تا برای کلاس گذاشتن و یه گیتار روی کولش بندازه؟
به خدا من دیدم کسانی رو که حتی کیس خالیه گیتار روی کولشون میندازن و بیرون میرن تا کلاس بزارن
چرا همه گیتار میزنن؟

TranceMusic
Thursday 4 October 2007, 01:22 AM
:aqافرین شما میتونی رو دوشت گیتار نندازی بابا ولی باهات موافقم

.
.
.
.
............ نمی دونم اینا کی می خوان درست حرف زدنو یاد بگیرن؟!................................mooma k

MonaLisa
Thursday 4 October 2007, 09:06 AM
آقای ترنس میوزیک شما هم میتونی درست صحبت کنید و سوال رو هم درست بخونی فکرنمیکنم استارتر این تاپیک رو ایجاد کرده باشن تا دیگران تاییدش کنن

حالا نظر من .....من فکر میکنم داداش به خاطر صدای زیبایی که این ساز داره اکثر جوون ها اول به سرغ این ساز میان ولی خوب اینو همه میدونن که اونها هیچ وقت توی این ساز موندگار نمیشن و تنها برای یه مدت ادامش میدن خیلی جالبه واقعا حرفتون چون منم توی آموزشگاه ها دیدم که هر چند وقت یک بار هنرجویان گیتار به روز میشن یعنی به خاطر سختی کار اونو ول میکنن ....ولی حالا کیس خالی رو دست گرفتن دیگه محشره .....

fanoos
Thursday 4 October 2007, 12:31 PM
با گارفیلد موافقم

اما یه دلیلش هم اینه که ....مردم عام بیشتر گیتار و میشناسن ...بیشتر اسمش و شنیدن
مثلا توی فیلم سینماییا به اولین سازی که اشاره شده گیتاره
مثلا توی یه کافه اولین سازی که م شد که بزنن گیتار بود

دلیلش به قول گارفیلد اینه که صدای قشنگی داره ...و به گمونم یادگیریش نسبت به سازای دیگه آسون تره البته اصولی یادگرفتنش سخته خدایی ...ولی اینکه طرف بخواد فقط صداش و در حد یه آهنگ عامه پسند در بیاره تقریبا کار راحتیه .....

از اونجایی هم که گفتم مردم بیشتر این ساز و شناختن ... بعد یه جوونی که نو کیسه شده ( به سلامتی ) و میخواد اند کلاس باشه ...به این فکر میکنه که بهته یه ساز داشته باشه ...خوب بعد یادش میفته که فلان بازیگر مشهور مثلا گلزار تو فلان فیلم گیتار زده ...خوب پس به این نتیجه میرسه که گستار خیلی با کلاسه و میره میخره

این واضح ترین دلیلیه که من دیدم

یا علی

Hes_r
Thursday 4 October 2007, 01:07 PM
واقعا مومک ججان دلیل اصلی این که من نرفتم گیتار همین بود .

واقعا خیلی بده که هر کس به خودش جرات میده واسه کلاس گذاشتن گیتار بندازه رو دوش خودش و همه جا جار بزنه بگه من گیتاریستم .

یا علی

Hmd_N
Thursday 4 October 2007, 01:31 PM
آخه یه دلیلشم این میتونه باشه که فکر میکنن گیتار یعنی فرامرز اصلانی یا گیتار یعنی شادمهر عقیلی یا گیتار یعنی اگه یه روز بری سفر و ... ! من اصلا قصدم توهین نبود ها الان زود جبهه نگیرین ! من اینو واسه اونایی گفتم که فکر میکنن اگه گیتار بگیرن روز سوم یا حداکثر چهارم آهنگ اگه یه روز بری سفرو ... واسه طرف مقابلشون (!) میتونن بزنن و کلی کلاس بزارن ! یا فکر میکنن که با گیتار خریدن دارای صدای خوبی میشن و میشه بهشون گفت فریدون فروغی ! جالب هم هستکه تا وقتی گیتار میگیرن همون روز اول با همه با صدای کلفت صحبت میکنن! یکی دیگه هم دیدین یارو اول میزاره موهاش بلند بشه بعد که تا روی کمرش اومد الان وقتشه که بره گیتار بگیره ! ای خدا ...

خودتونم میدونین این حرفایی رو که زدم منظورم به چه کسانی بود !!!! یعنی همه اینطوری نیستنا !

hichnafar
Thursday 4 October 2007, 03:44 PM
سلام
به نظرمنم بعضی هاارزش گیتارروآوردن پایین
می خوان جلوی دوستاشون وخانواده و...کلاس بزارن می رن گیتارمی ندازن روشونشون فوقش چندوقت هم می رن کلاس !اینم یه جورمدشده برای خودش

Masoud_Nine
Thursday 4 October 2007, 08:58 PM
دوستان من به جای TranceMusic از همتون عذرخواهی می کنم. فقط باور کنید این شخص ربطی به موسیقی Trance نداره و فقط نام کاربریش اونه. در تاپیک دیگه ای هم رسوا و بعدش هم اخراج شد.

در مورد بحثتون هم باید عرض کنم گیتار رو میشه به عنوان محبوب ترین محسوب کرد نه جوادترین!
البته باید به این نکته هم اذعان داشت که بعضی از افراد بدون این که حتی علاقه داشته باشند و فقط از روی کلاس گذاشتن میرن کلاس گیتار که واقعاً شرم آوره!

shbaharehs
Thursday 4 October 2007, 10:02 PM
با گارفیلد موافقم

اما یه دلیلش هم اینه که ....مردم عام بیشتر گیتار و میشناسن ...بیشتر اسمش و شنیدن
مثلا توی فیلم سینماییا به اولین سازی که اشاره شده گیتاره
مثلا توی یه کافه اولین سازی که م شد که بزنن گیتار بود

دلیلش به قول گارفیلد اینه که صدای قشنگی داره ...و به گمونم یادگیریش نسبت به سازای دیگه آسون تره البته اصولی یادگرفتنش سخته خدایی ...ولی اینکه طرف بخواد فقط صداش و در حد یه آهنگ عامه پسند در بیاره تقریبا کار راحتیه .....

از اونجایی هم که گفتم مردم بیشتر این ساز و شناختن ... بعد یه جوونی که نو کیسه شده ( به سلامتی ) و میخواد اند کلاس باشه ...به این فکر میکنه که بهته یه ساز داشته باشه ...خوب بعد یادش میفته که فلان بازیگر مشهور مثلا گلزار تو فلان فیلم گیتار زده ...خوب پس به این نتیجه میرسه که گستار خیلی با کلاسه و میره میخره

این واضح ترین دلیلیه که من دیدم

یا علی

منم صد در صد راجبه شناخت باهاتون موافقم و دليلش همين ميدونم. شايد اگر از نود درصد كسايي كه (نه ولش كنيم سخت ميشه! بگيريم نود درصد بچه هاي دبيرستاني) بپرسيم كه مثلا مثلا سنتور كدومه نميدونن, ولي اگه بپرسيم كه گيتار چيه ميگم همونيه كه ما ميزنيم كه مثلا بگن... . دليلشم فكر ميكنم توي ايران اين باشه كه اسم اين ساز ايراني نيست وگرنه شايد انقدر شناخته نميشد.

دليل انداختن كيس گيتارم كه فكر كنم مشكل دارن چون خود مثلا ما اينجا بايد مال خودمون رو ببريم و بياريم كه گريمون در اومده!!! فكر كنم دليل اين كارشون رو بايد از خودشون پرسيد كه مطمئنم با جواب قانع كننده اي هم ميرسيم!

moomak
Friday 5 October 2007, 05:21 PM
مرسی از همه به خصوص مسعود عزیزم
ببینید به قول فانوس جون گیتار یه سازی که صدا در آوردنش خدایی آسونه اما اگر بخوای درست صداشو در بیاری و اساسی بنوازی خداییش مشکل
به خاطر گستردگی ساز گاهی توش می مونی مثل خودم که مونده بودم کدوم سبکو کار کنم
تیریپش هم خیلی خاص نیست که بگی طرف با کلاس میشه اما فکر می کنم همون قضیه خوندنه است که یه کم کلاس بهش داده نمی دونم باید از دوست دخترا بپرسیم که اگر زیدشون گیتار بزنه خیال می کنن دیگه...
نظرات همه جالبه اما علاقه یا کلاس چرا باید حرمت یک ساز را تا حدی پایین بیاره که مورد تمسخر مردم واقع بشه بگن
هه یارو نیگا گیتار داره یا برو بابا سوسول
یا یه سری بگن ای بابا تو این دوره زمونه همه دیگه گیتار میزنن
دیگه امروزه روز level گیتار در حد کیبورد زدن تو مجالس عروسی شده نمی خوام توهین کنم اما کسی که کیبورد میزنه ( در مجالس عروسی رو میگم... به کسی بر نخوره) موسیقی دان یا نوازنده نیست همتون هم میدونین و قبول هم دارین ( ممنون) گیتار هم همینطور شده
ته گیتار دیگه اگه یه روز بری سفر شده والله ما هم اگه جایی باشیم مجبوریم اگه یه روز رو بزنیم فرض کن مثلا برا یارو فاروکا بزنی بعد از نیم ساعت میگه خوب دادا یه چیز بزن حال کنیم! اونوقته قد و بالا به کارت میاد. این یعنی چی الله اعلم
نمی دونم واقعا چی باید بگم
در ضمن در جواب ترنس باید بگم مدتهاست که من گیتار همراه خودم اینور و اونور نمی برم
اگر باشه ممکنه بزنم اما...
اما شما چی ؟ اگر گیتاریست بودین با خودتون ساز اینطرف و اونطرف می بردین؟
سازتون رو عوض می کردین؟
گیتار و آینده اونو چطور میبینین؟
با این تفاسیر شما چقدر گیتار رو دوست دارین؟
بازهم دلتون می خواد گیتار یاد بگیرین؟
نظراتون رو بگین ببینیم به کجا میرسیم

moomak
Tuesday 9 October 2007, 04:31 PM
میدونی لئون جان من یک ایرانی هستم
دوست دارم مملکتم پیشرفت داشته باشه اما متاسفانه میبینم که حتی در مسائل فرهنگی که ما همیشه ادعایه اون رو داشتیم باز هم عقبیم
من فکر می کنم مشکل از فرهنگ سازی اشتباه و فرهنگ غلط ماست!
من خیلی جاها رو دیدم. نمی گم اونا مشکل ندارن اما متاسفانه ما خیلی عقب هستیم!
شما چی فکر می کنین؟

Amir
Tuesday 9 October 2007, 07:17 PM
به نظر من فرهنگ سازی زیاد دخیل نیست اگر همه کمی فکر کنند و بعد کاری را انجام دهند مشکلات به تدریج حل میشه

به نظر من تا زمانی که بچه های تازه کار شادمهر و امثال اون رو به عنوان الگوی خودشون تو مثلا نوازندگی گیتار قرار می دهند

و با زدن آکورد پرپرواز خودشون رو خدای ساز زدن بدونند فرهنگ سازی و اینجور چیزا کشکه

چه فرهنگی بیان بگن به جای شادمهر آرمیک رو الگو قرار بدید

یا بیان بگن آموزش گیتار مجانی

به نظر من غرور و کم کاری رو نباید تقصیر فرهنگ انداخت

با احترام به نظر همه
موفق باشید

Hes_r
Wednesday 10 October 2007, 11:49 AM
منم با امیر موافقم .

واقعا مشکل از فرهنگ نیست .

مشکل از ماست .

ما تا کی میخوایم ایراد خودمون رو بندازیم گردن فرهنگ .

چرا هر فرد با زدن یه آکورد خیلی خیلی ساده میاد و خودش رو گیتاریس معرفی میکنه ؟؟؟؟؟

به نظر من ما باید اصولی به فکر موسیقیمون باشیم .

moomak
Wednesday 10 October 2007, 05:06 PM
میدونین عزیزانم
درسته که فرهنگ ایرانی ایراد نداره اما چرا باید این مشکل از ما باشه
ما کی هستیم؟ ما یعنی چی؟ چیه که ما رو می سازه و به ما اجازه میده که این کار خلاف رو انجام بدیم؟
کی تو اجتماع گفته که کیس گیتار ( با یا بدون محتویات ) کلاس داره؟
خوب ببینین این فرهنگه یک جامعست که باید ها و نباید ها رو می سازه و ما رو به سمتی سوق میده
و الا چرا نمی گیم مثلا همراه بردن جوجه مرغ تو خیابون کلاس داره اما همه سگ پاپی با خودشون میبرن؟
جفتشون قشنگن اما این فرهنگ متجددیه که باب شده و باید ها و نباید ها رو تعیین می کنه
در واقع فرهنگ و فرهنگ سازان ما هستیم
به نظر شما !؟

santamaria
Tuesday 8 September 2009, 12:59 PM
به نظر من
آدمهایی که گیتار می خرن و رو دوششون میندازن خیلی خیلی زیادن
اونایی که گیتار میزنن خیلی زیادن
ولی اونایی که گیتار رو بفهمند خیلی کم اند.
خدا رو شکر شما دوستان همگی جزو دسته سوم هستین پس او دو گروه دیگه رو با خودتون مقایسه نکنین.
یه چیز دیگه هم هست مطمئن باشین اگه پیانو رو هم میشد آورد تو خیابون همون آدمهایی که با کیف گیتار کلاس میذارن با پیانو هم همین کار رو میکردن.
یا اگه ساز دهنی و فلوت و ... هم به چشم میومد و تو دید بود همینطور.
یه دلیل دیگه هم معروف بودن گیتاره که به نظرم معروف بودنش به خاطر صدای رمانتیکیه که داره.

elykak
Tuesday 8 September 2009, 01:11 PM
عجيبه !‌ حالا كيس خالي رو ميشه فهميد ( كه البته من تاحالا نديدم كسي همچين كاري كنه ! )‌ ولي از كجا انقدر همه مطمئنن كه اونايي كه بيرون گيتار رو دوششونه واسه كلاس گذاشتنه ؟!! فكر نمي كنم سطح فكري مردم انقدر پايين باشه كه بخوان واسه كلاس گذاشتن يه همچين كاري بكنن !‌ نمي دونم !‌ به هر حال من كه اينطوري فكر نمي كنم !

rumour
Tuesday 8 September 2009, 01:22 PM
گیتار به دلیل ساده بودن نسبت به خیلی سازها.و مخصوصا در موقع شروع هر کس و نا کسی میره گیتار ولی اونی که بشه دیوید گیلمور کمه.

سمانه
Tuesday 8 September 2009, 01:28 PM
به نظر من کسی که گیتار همراهشه دلیل بر با کلاس بودن یا نبودنش نیست درسته که یاد گرفتن موسیقی یه هنر هستش ولی اگه نگاه کنی و ببینی که هر کسی توی یه حرفه تبهر داره که تو اونو بلد نیستی می بینی که تو اینقدر هم خاص نیستی فقط وقتی میتونی ادعا کنی که بشی یکی امثال فروغی و... چون به خاطرش زحمت کشیدی
من با نظر مومک موافقم به نظر من سطح فرهنگ یه سری از مردم خیلی پایینه چه اونایی که برای کلاس گذاشتن گیتار دستشون میگیرن و چه اونایی که به این دید نگاه میکنن من خودم اوایل که میرفتم آموزشگاه دو سه باری با خودم گیتارمو بردم و اینقدر متلک شنیدم که به استادم گفتم اگه اشکالی نداره بدون سازم بیام کلاس و موافقت کرد. حالا دیگه نمیدونم مشکل از کیه....

AmonAmath
Tuesday 8 September 2009, 01:46 PM
آره خدایی . بد خز شده این گیتار به کول انداختن !
تو مایه های نوکیا 6600 شده دیگه .
حالا من در باره ی الکتریک بگم . خوب بعضی ها فکر میکنن اگه یه الکتریک داشته باشن یعنی دیگه خیلی خفن شدن . البته بهتون قول میدم اگه کیبورد و درام هم میشد انداخت رو کول و پرید تو خیابون الان اوناهم خز شده بودن !
به طور کل ما هممون عادت داریم به یه چیز انقدر پیله کنیم تا شورش در بیاد و جواد شه . 90 % از کسانی که گیتار یا هر ساز دیگه ای دارن شاید نوازنده نباشن . مشکل از کجا هست نمی دونم . ولی خوب خیلی زشته و واقعا زشته .

Khashayar
Tuesday 8 September 2009, 01:54 PM
درود
مشکل اصلی نبود فرهنگ هست که باعث میشه چیزی به اصطلاح خز بشه....
من کسانی رو دیدم که هار کیس 90 تومنی خالی مینداختن رو دوششون و تو خیابون راه می رفتند...ببینید عمق فاجعه رو...
اصولا نوازنده های هر سازی زیاد تمایل به مظرح شدن های خیابانی ندارند...اما ببینید کسی که یک ماهه رفته کلاس گیتار با چه ژسی گیتار رو میندازه رو دوشش و راه میره تو خیابون...در صورتی که فرق نت دو با دو دیرز رو هنوز نمیدونه..
و همه ی اینها به کم بود فرهنگ موسیقی ایران بر میگرده....
گیتار انداختن روی دوش بد نیست هر چند خود من تا الان که مدت خیلی زیادی هست ساز میزنم رو دوشم ننداختم گیتار رو....
اما اینکه گیتار رو بندازی رو دوشت بعد کلی کلاس بزاری و بعد که بهت میگن یه آهنگ بزن آهای خوشکل عاشق بزنی یا چه میدونم پارمیدای من کو ... از این آهنگ های ساده و بی مفهوم بزنی این جواد میکنه گیتار رو و این خز میکنه این ساز رو....الان جدیدا سه تار هم داره به سمت خز شدن میره...
فقط باید امیدوار باشیم که فرهنگ سازی بشه و مدرم غنی بشن...
موفق باشید

arash music85
Tuesday 8 September 2009, 02:50 PM
درود
مشکل اصلی نبود فرهنگ هست که باعث میشه چیزی به اصطلاح خز بشه....
من کسانی رو دیدم که هار کیس 90 تومنی خالی مینداختن رو دوششون و تو خیابون راه می رفتند...ببینید عمق فاجعه رو...
اصولا نوازنده های هر سازی زیاد تمایل به مظرح شدن های خیابانی ندارند...اما ببینید کسی که یک ماهه رفته کلاس گیتار با چه ژسی گیتار رو میندازه رو دوشش و راه میره تو خیابون...در صورتی که فرق نت دو با دو دیرز رو هنوز نمیدونه..
و همه ی اینها به کم بود فرهنگ موسیقی ایران بر میگرده....
گیتار انداختن روی دوش بد نیست هر چند خود من تا الان که مدت خیلی زیادی هست ساز میزنم رو دوشم ننداختم گیتار رو....
اما اینکه گیتار رو بندازی رو دوشت بعد کلی کلاس بزاری و بعد که بهت میگن یه آهنگ بزن آهای خوشکل عاشق بزنی یا چه میدونم پارمیدای من کو ... از این آهنگ های ساده و بی مفهوم بزنی این جواد میکنه گیتار رو و این خز میکنه این ساز رو....الان جدیدا سه تار هم داره به سمت خز شدن میره...
فقط باید امیدوار باشیم که فرهنگ سازی بشه و مدرم غنی بشن...
موفق باشید

سلام ashoo واقعا فرمايشاتون درسته اما ديگه كي مي خوان ياد بگيرن خدا مي دونه

با تشكر آرش

برو ای ترک که ترک تو ستمگر کردم

حیف از آن عمر که در پای تو من سر کردم

بخدا کافر اگر بود به رحم آمده بود

زان همه ناله که در پای تو کافر کردم....

Mona
Tuesday 8 September 2009, 05:07 PM
تو مایه های نوکیا 6600 شده دیگه .

دیگه قرار نشد به گوشی جواد منم گیر بدینا =))

اصلا این روزا موسیقی کلا جواد شده دیگه... گیتار و سه تار و ویولن و .... که چیزی نیست!

ehsanmir
Tuesday 8 September 2009, 06:13 PM
سلاممممم
متاسفانه تمام مطالب گفته شده در این تاپیک درسته.ما ایرانی ها کلا نسبت به یه سری چیزها بد نگاه میکنیم.نمیدونم منشاء این قضیه کجاست.ولی وجود داشته و داره و خواهد داشت .تا موقعی که خودمون نخوایم برداشته نمیشه.
مثلا همین کراوات.هر کی بزنه و تو خیابون باشه همه به یه چشم دیگه نگاهش میکنند.انگار که از فضا اومده.
یا در مورد خود من.وقتی کسی میفهمه من کیبرد کار میکنم میگه مجلس هم میری؟ چرا نمیری؟یا اگه یه اهنگ کلاسیک بزنم میگن این چی بابا.بنیامین بزن حال کنیم.:dw26i1:
من قبلا از گیتار خوشم میومد.ولی وقتی کیس خالی رو رودوش اینو اون میدیدم یا تو فلان فیلم (قرمز) این ساز شده وسیله مطربی تو مجلس و نمونه های از این قبیل, کلا دیگه حال نمیکنم.
ولی خداییش ادم این چیزها رو تو ایران میبینه و کسانی هم مثل اتمارلیبرت رو که چقدر توانا در اجرای ساز , بلاتکلیف میمونه که این ساز جواده یا نه........:guitarplay1:
:8ysyvb:ما که نفهمیدیم.........................:Laie_28:

bamdadonline
Tuesday 8 September 2009, 07:56 PM
این تاپیک یه جورایی بود. فقط اومدم ببینم منظور از این تاپیک چیه... نمی تونم بگم که شما اشتباه می گید و یا حق با شما نیست اما به یه چیزی باید توجه داشته باشیم. اولا اگه کسانی موسیقی رو به سخره میگیرن و بدنبال راههای میونبر و سرهم بندی برای یادگیری(با عرض معذرت بهتره بگیم سمبل کاری) یه سازی هستن ما چرا ناراحت بشیم. بابت موسیقی باید افسوس خورد ولی بابت اینکه این افراد پا در این عرصه می ذارن نه چون در کوتاه مدتی موسیقی جواب دندون شکنی بهشون میده.

خوب حالا اینهمه رو گفتم که منظورم رو و نظرم رو در این باره بدم. موسیقی یه علم هست و کسایی که به اون سرسری و عامیانه نگاه میکنن در اصل به موسیقی توهین کردن. ما باید یاد بگیریم که به اصل یه چیزی توجه کنیم و نه اینکه به فرعیات اون. اگه کسی عاشقانه گیتار رو دوست داشته باشه با یه هدف محکم و پشتکار زیاد و بدون توجه به اینکه چند هزار نفر هنرجوی این سازن و یا نیستن و دارن ادا در میارن میره و سالها کوشش میکنه که خودش رو از جرگه این افراد بیرون بیاره و یه موزیسین قابل و نوازنده عالی گیتار بشه.

اگه من نرفتم و گیتار یاد نگرفتم بدلیل این نبوده که این ساز به قول شما " جواده ". به این علت بوده که ویلن و پیانو برای من جاذبه بیشتری داشته در جهت رسیدن به هدف من تو موسیقی بوده.
پس بنظر من بهتره در مورد موسیقی قویتر و معقول تر فکر کنیم.آدم میتونه بگه من می خوام در گیتار بشم آرمیک نه اینکه بگه این ساز جواده پس بی خیالش میشم.

ببخشید اگه پرحرفی کردم...

alidaei32
Tuesday 8 September 2009, 09:48 PM
نظر همه بچه ها درسته. ولی خب گیتار کلاسیک زدن سخت تر از ویولن و حتی پیانوست.

AmonAmath
Tuesday 8 September 2009, 11:12 PM
دیگه قرار نشد به گوشی جواد منم گیر بدینا =))

اصلا این روزا موسیقی کلا جواد شده دیگه... گیتار و سه تار و ویولن و .... که چیزی نیست!

جسارت به گوشیه شما نشه یوقت ! من خودم k هفتصد و جواد دارم !

نظر کلیه من اینه که هیچ ساز ی جواد نیست البته بلا نسبته جواد

این ما آدماییم که ارزش یه چیزیو از بین میبریم
آخه این درد و به کی بگم . بابا امثال این داوود بهبودی زیادن که کلیپ میسازن داره صدای زنگوله و تمبک میاد اونوقت طرف داره رو گیتار الکتریک آرپژ میره و نیشش تا پس کلش بازه . شرف اونایی که هارد کیس خالی میگیرن دستشون .
ای بابا ....

Arash-hadian
Wednesday 9 September 2009, 01:10 AM
به نظر من گیتار مثل هر ساز دیگری قابل احترامه و جایگاه خودشو داره. این که میگین خز!! شده و اینقدر گیتار به دوش زیاد شده بخاطر سطح فکری پایین جامعه ماست .

متاسفانه الان اکثر جوونها فکر میکنند باید با یه وسیله ای خودشونو تو اجتماعات یه جور دیگه نشون بدن تا مثلا فلان پسر یا دختر بگه : اه !! عجب پسر خوش تیپی یا مثلا عجب آدم خفنی!!

به نظر منم ریشه این دیدگاه غلط (که هدفش چیزی جز جلب توجه افراد نیست) در فرهنگ ماست . ما ایرانی ها در گذشته های دور انسانهای متمدن وبا فرهنگی بودیم (طوری که در کل دنیا یک ایرانی رو به چشم یک انسان تمدنگرا و فرهنگ مدار میپنداشتند)ولی به مرور زمان نقش فرهنگ در زندگی ماها کمرنگ و کمرنگ تر شد تا رسیدیم به این زمانه که فرهنگ برای مردم یه چیز بیگانه شده (اینو میتونید از رفتارهای مردم در جامعه بیمار امروز ببینید).

همین فرهنگ پایین (یا بی فرهنگی!!)روی همه چیز از جمله موسیقی ما تاثیر گذاشته و نتیجه اش میشه همینی که الان میبینیم .فقط هم مختص گیتار نیست و در سازهای دیگه ما هم رشد کرده.

یه نمونش یکی از دوستامه که تا وضع مالیشون یکم خوب شد به بهانه یادگیری پیانو رفت یه پیانو خرید گذاشت گوشه خونش. یه مدتی هم کلاس رفت ولی چون هدفش فقط پز دادن و کلاس گذاشتن بین فامیل و آشنا شد به جای نرسید و الان داره خودشو میکشه که بتونه قطعه دیدار استاد چشم آذر رو جلوی این و اوون بزنه ولی نمیتونه چون یکی از لازمه های موفقیت در عرصه هنر چیزی جز عشق و علاقه نیست . قربون خدا برم که همیشه میدونه چی رو به کی بده.

حالا فکر کنید در جامعه هفتاد و چند ملیونی امروز ایران فرهنگ مردم ما در چه سطحیه!!!

Khashayar
Wednesday 9 September 2009, 01:50 AM
درود یه چیز دیگه هم بگم که حرفهای دیگران و خودم رو تکمیل کنم... وقتی چیزی همه گیر میشه معمولا یک جوری از چشم میوفته و اون هنرمندانی که در حد عالی اون ساز رو میزنند هم به چشم نمیان و به آتیش دیگران میسوزند//در قرن 19 هم پیانو در غرب خیلی رواج پیدا کرد و اکثر مردم در خونه های خودشون پیانو داشتند...اما مثل ایران پیانو خز نشد و دیدیم که چه نوازنده های بزرگی هم بیرون اومدند از این دوره.... چرا؟تنها دلیلش همون فرهنگ و فرهنگ سازی بود...ببینید وقتی در ایران بعضی از مقام ها گیتار رو جلف میدونند و اینقدر راجع بهش بد میگن خوب میشه فهمید که چه اتفاق هایی می افته... زیاد میشه حرف زد در این باره اما تعصفانه بعضی سانسور ها و حوصله ی انجمن اجازه ی بررسی کامل رو نمیده.. پاینده باشید

rumour
Wednesday 9 September 2009, 08:51 AM
آشو جان نه فقط گیتار.بلکه تقریبا هر ساز جلف می دونن مسئویلن عزیز.البته به غیر از ساز های ایرانی.
آقای آقاپور، معلم پیانوی من یه باز رفت کانال 5 مشهد باهاش مصاحبه کردن و آخرش هم بهش گفتن که آکاردئون بزنه. فقط سرشو نشون میدادن.سازش نشون نداد.
اینها عملا تقصیر مردم نیست.هر چیزی که جلوش گرفته بشه از به جای دیگه به بدترین شکل ممکن در میاد.

siavash_eddie
Wednesday 9 September 2009, 09:14 AM
داشتم مجله هنر موسیقی میخوندم ... یه پیشکسوت ! پیانو خاطره تعریف میکرد که شاگردش داشته از شهرستان برمیشگته تهران، تو مترو دستش ویولون بوده، بغل دستیش ازش میپرسه ببخشید این ارکستره!!؟؟؟!!!! ........... یعنی ببین کجاییم!! یارو به ویولون میگه ارکستر lol....پس نباید انتظار داشته باشیم به ساز هم مثل یه لباس و فشن!! نگاه نشه!! که اون رو خز یا جواد بدونن... به نظرم هیچ سازی جواد نیست!! یعنی چی جواد اصلاً ؟ مگه ما کلاً چند تا ساز داریم که گیتار بشه جوادشون؟!!.... تو این دوره زمونه هم دیگه کسی برایه دختر بازی ! گیتار نمیگیره دستش!! دیگه با پورشه و فراری این عمل رو انجام میدن!!

Mona
Wednesday 9 September 2009, 10:14 AM
ارکستر ؟!!!!!!!!!!! =))) خواستین بگین نه کنسرته، اصلا خود تالار وحدته D:

ehsanmir
Wednesday 9 September 2009, 10:33 AM
آشو جان نه فقط گیتار.بلکه تقریبا هر ساز جلف می دونن مسئویلن عزیز.البته به غیر از ساز های ایرانی.
آقای آقاپور، معلم پیانوی من یه باز رفت کانال 5 مشهد باهاش مصاحبه کردن و آخرش هم بهش گفتن که آکاردئون بزنه. فقط سرشو نشون میدادن.سازش نشون نداد.
اینها عملا تقصیر مردم نیست.هر چیزی که جلوش گرفته بشه از به جای دیگه به بدترین شکل ممکن در میاد.
شما میگین مسئولین هر سازی رو جلف میدونند به غیر از سازهای ایرانی.
من با شما موافق نیستم.مسئولین همه ساز ها رو جلف میدونند.
چند بار تاحالا صدا و سیما اومده نواختن مثلا سه تار و تار و تنبک و یا همین نی رو پخش کنه؟من که یادم نمیاد.
اگر هم کنسرتی بوده فقط صورت نوازنده رو نشون میده.من یادم چند سال پیش یه کنسرت بود که طرف داشت سه تار میزد و میخوند.همه چیز اعم از گل و بلبل و دود و رقص نور و صورت خواننده و ابدارچی پشت صحنه رو نشون دادند به غیر از سه تار محترم.بعد اعتراض هم میکنند که مردم چرا میرن ماهواره میخرند.این تازه یه نمونش هست.
خوب اون بنده خدا حق داره به ویولن بگه ......ارکستر.:8ysyvb:اگه من بودم میگفتم تنبک:ztrompette3:.

rumour
Wednesday 9 September 2009, 10:38 AM
خوب من دیگه داشتم در بهترین حالت مسئولین در نظر می گرفتم. و گر نه خیلیهاشون کلا با موسیقی سر لج دارن.

Mona
Wednesday 9 September 2009, 10:42 AM
البته جدیدا بیشتر نشون میده ساز رو توی تلویزیون. مثلا یادمه توی سریال شهریار، سه تار شهریار رو نشون میداد (البته شاید ساز بقیه رو هم نشون میداد ولی من یادم نیست) ، یه کم داریم پیشرفته میشیم.!

ehsanmir
Wednesday 9 September 2009, 07:12 PM
پس امیدی هست.
البته فکر میکنم مجبور بودند.وگرنه پخش نمیکردند..............

pinky
Thursday 10 September 2009, 02:09 AM
تاپیک رو خوندم
عجب داستانی داریم ما هم تو این ایران

Ajika
Thursday 10 September 2009, 04:05 AM
سلام
با اینکه به زور میتونم حرفتون رو بپذیرم ولی با این اوصاف هیچ چیز از ارزش ساز گیتار کم نمیشه...
گیتار سازی که توی جامعه ما بیشتر جا افتاده مثل اسپانیا و مکزیک...
توی کشور های عربی بیشتر عود مورد استفاده جوون هاست...
حالا چون یک عده به خاطر کلاسش گیتار میزنند یا کیس خالیش رو حمل میکنند،من گیتار رو بذارم کنار،اصلا دلیل جالبی نیست...
مثل موسیقی ترنس...
توی این چند سال چقدر افراد آماتور آهنگهای بی محتوا و بی کیفیت ترنس دادن بیرون؟
آیا دلیلی داشت که بگیم ترنس به درد نمیخوره؟
نه،افرادی هم بودند مثل سیاوش قیمشی که آهنگ های ترنس بسازند با کیفیت بالا و با محتوا...
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم...
با تشکر

vdod
Thursday 10 September 2009, 06:11 AM
گیتار جوا ترین ساز:
چون صدا و سیما برای موسیقی ایرانی تبلیغ زیادی نداشته برای همین مردم کم کم به سراغ
موسیقی غرب میروند.
کسانی که غرب زدگی دارند بیشتر به گیتار علاقه مند میشوند.

Mona
Thursday 10 September 2009, 08:50 AM
این لغت خز و جواد به نظر من سلیقه ایه. شاید از دید من (حالا نه حتما ساز) یه "چی" خیلی بد خز باشه اما از دید یه نفر دیگه خیلی هم زیبا و با کلاس باشه و بالعکس.

از یه جهت دیگه هم این حرف که فلان ساز یا فلان مدل ماشین یا فلان مدل لباس و .... "خز"ه واسه بچه های دبیرستانیه که خیلی تو نخ "کلاس" هستند یا واسه اون دسته از کسانی که فقط دنبال این قضیه "کلاس" و این چیزان هست. مثل اون تبلیغه بود توی تلویزیون خانمه میگفت "کلاس داره" D:

به خاطر همین از دید من، سلیقه ی هر کسی کاملا محترمه حتی اگه به چشم من خیلی هم مزخرف بیاد.

این از کلمه ی "جواد"

و اما خود گیتار : میشه گفت گیتار

1. با صدای لطیفی که داره
2. نواختن "نسبتا" راحتی که داره
3. قیمت متعادلش
4. به خاطر اینکه باهاش میشه خیلی آهنگای همه پسند رو اجرا کرد

تونسته جاش رو بیشتر تو دل مردم باز کنه.

اما اینکه گیتار ساز جوادیه، مخالفم بهتره بگیم "عامه پسنده" . حالا دیگه اینو نمیدونم عامه ی مردم ایران از دید بعضی جوادن یا نه ...؟! D:

rumour
Thursday 10 September 2009, 09:08 AM
مونا جان دستت درد نکنه دیگه.بچه های دبیرستانی هم دیگه رفتن توی کار کلاس از این حرفا. (لول)شوخی کردم.
حالا چرا غرب زدگی؟مگه ساز از هر جایی که اومد باید همونجا بمونه؟ که اگه یه جای دیگه رفت بشه غرب زدگی؟
بعد اگه یه موقعی به جای گیتار سه تار بود توی راک اون وقت میشه شرق زدگی؟
در ضمن این که مردم میرن سمت موسیقی غیر از ایرانی دلایلی خیلی محکم تر از تبلیغ نکردن صدا سیما داره.که اینجا جاش نیست.
ولی من هم با مونا موافقم.گیتار چون ساده هست و همه هم که دنبال درست حسابی ردن که نمی رن خیلی ها فقط می خوان یه چیزی همین طوری بلد باشن.گیتار هم ارزونه هم سریع میشه یه آهنگ باهاش یاد گرفت.پس بهترین گزینه برای این دسته که کم هم نیستن همینه.

Khashayar
Thursday 10 September 2009, 10:13 AM
درود
این مسئله ی غرب زدگی خیلی برام جالب شد....یعنی من الان آخرت غرب زده هستم دیگه چون سالها است موسیقی کلاسیک کار میکنم...یا جناب مشایخی...و....از طرفی احتمالا شرق زده هم هستم چون موسیقی ایرانی و شرقی هم کار میکنم...
اصولا آنقدر این تعریف غرب زدگی لوس شده که معنی واقعی خودش رو از دست داده.....اصلا چون الان همه داریم از کامپیوتر استفاده میکنیم غرب زده هستیم نه؟موبایل هم همینطور...چون انگلیسی میخونیم هم غرب زده هستیم نه؟

این تعاریف به دلیل اینکه علمی نیستند و احساسی هستند درست نیستند...

مجبور شدم پست قبلیم رو پاک کنم به خاطر مسائلی و خیلی مسائل رو در اونجا باز کرده بودم.و میتونست مقداری تکمیل کننده باشه..

گیتار ساز راحتی نیست شما برید ببینید حتی کسانی که دارند در اروپا و آمریکا گیتار پاپ میزنند از چه تکنیک ها و کورد های سختی استفاده میکنند.که ایرانی ها حتی تو خواب هم نمیبینند اون تکنیک ها و کورد ها و ... رو...حالا کلاسیک و فلامنکو که جای خود دارد و همه به سخت بودن اون واقف هستند.
پس به نظر من بهتره جمله رو اینطوری بگیم :گیتار چون سازی هست که توانایی ساده شدن زیاد را دارد....

پاینده باشید

bamdadonline
Thursday 10 September 2009, 12:18 PM
چون صدا و سیما برای موسیقی ایرانی تبلیغ زیادی نداشته برای همین مردم کم کم به سراغ
موسیقی غرب میروند.
کسانی که غرب زدگی دارند بیشتر به گیتار علاقه مند میشوند.

بابا ما چه بساتی داریم تو این مملکت هر چی خواستم یه پست دیگه نزنم نشد. من یه سوال دارم مگه متعصب تر از چینی ها و یا ژاپنی ها هم در موسیقی شون داریم. حتما دیدین که تو فیلم red violin چه رفتاری با اون استاد چینی شد وقتی فهمیدن که داره موسیقی غربی رو با ویلن تدریس میکنه. اما الان میبینیم بهترین موزیسین ها و مخصوصا پیانیستها ویلنیستهای کلاسیک کار دنیا مال این دو کشور هستن.

کی گفته هر ایرانی موظفه موسیقی سنتی یاد بگیره و تازه فقط هم سنتی یاد بگیره. اولا موسیقی یعنی سلیقه بعدشم بنظر من ایرانی کارهایی که کلاسیک کار نکردن بنظر من یه چیزایی تو موسیقی کم دارن.

آخه حداقل شماها که ادعا دارین سنتی کار هستین به اساتید موسیقی ایرانی نگاه کنید. در پیانو بهترین نوازنده پیانو در ایران جواد معروفی بود که سالها پیانو کلاسیک کار کرد تا زمانی که موسیقی ملی میزنه از نظر تکنیک کم نیاره و مگه میشه ساز کلاسیک رو فقط با اتد ایرانی کار کرد.

در مورد ویلن هم که موضوع خیلی خنده داره. ایران تنها کشوریه که زمانی حرف از ویلن میشه همه اول یاد یاحقی و موسیقی سنتی می افتن و اصلا کسی نمی دونه که این ساز هم مثل پیانو ایتالیایی ها اختراع کردن و تمام اموزش این ساز با روش و متدهای غربیه. اون وقت من جدیدا دیدم کسی که می خواد ویلن ایرانی یاد بگیره از اول با کتاب استاد خالقی شروع می کنه . انگار این ساز یه ساز سنتیه و ایرانیها اختراعش کردن و می بینیم که چند سال بعد یه نوازنده ضعیف و کم توان در اجرای تکنیکهای این ساز به عمل می آد که نه راه پس داره و نه پیش.
توی این ساز هم به اصطلاح سنتی کار ها بهتره یه نگاهی به اساتیدی چون یاحقی .بدیعی و ... مخصوصا استاد همه اینها یعنی ابوالحسن صبا بیندازید تا ببینید اون اساتید چه جوری و با چه مسیری به اونجا رسیدن.

بنده به عنوان یه هنرجوی موسیقی که ایرانی هستم موسیقی کلاسیک رو به عنوان سبک اصلی دنبال می کنم در کنارش تا اونجا که برسم سنتی هم یاد می گیرم و در آینده اگه آهنگساز شدم کارهای پر محتوایی با رعایت تمامی قوانین هارمنی و کنترپوان خلق می کنم که رنگ و بوی ملی و ایرانی هم در آن نهفته باشه. این هدف من و نظر شخص منه... موفق باشید.

Mona
Thursday 10 September 2009, 12:39 PM
اگه توجه کرده باشید اکثر کسانیکه همیجوری گیتار دست می گیرند، باهاش می خوان آهنگای پاپ اجرا کنند. واسه همین غرب زدگی و شرق زدگی مفهوم نداره. پاپ هم که دیگه اسمش روشه!

Mr.Jengir
Thursday 10 September 2009, 03:11 PM
منم تازه رفتم گیتار خریدم! یعنی منم ساز جواد خریدم؟!!:icon_cry:
یه سوال دارم جاش اینجا نیست ولی می پرسم!
گیتار سخته ؟! یاد گرفتنش چقدر طول میکشه؟!:bgwzky:

AmonAmath
Thursday 10 September 2009, 04:32 PM
منم تازه رفتم گیتار خریدم! یعنی منم ساز جواد خریدم؟!!:icon_cry:
یه سوال دارم جاش اینجا نیست ولی می پرسم!
گیتار سخته ؟! یاد گرفتنش چقدر طول میکشه؟!:bgwzky:

ای بابا ... حالا هرکی گیتار میزنه فردا نندازش دور که !

این تایپیک فکر کنم واسه این زده شده که یه جورایی فرهنگ سازی بشه
گفتیم گیتار جواد نیست . کسایی جوادن که فکر میکنن با گیتار آهنگ گوگولی مگولی بزنن دیگه آخره نوازندن و هارد کیس خالی بندازن رو دوششون واسه خود نمایی .

گیتار سخته ؟ تو این دنیا همه چی سخته . ولی یه چیز مثل ریاضی و شیمیه که سخته و علاقه نداری بهش واسه همین زجز آور میشه . یه چیزم مثل موسیقی و سازه که سخته ولی علاقه داری و لذت بخش میشه

یاد گرفتنشم نه زمان داره نه قرص و فرمول و حساب کتاب .
فقط تمرین تمرین تمرین
بعضی ها دیدی روزی 12 ساعت درس میخونن واسه کنکور شریف قبول میشن
بعضی ها هم 1 ساعت می خونن پیام نور قلقلک صحرا قبول میشن
گیتار و سازم همین شکلیه .
بستگی داره هدف چی هست .

با احترام .

ehsanmir
Thursday 10 September 2009, 05:37 PM
ولی این برای من سواله که چرا یه سری سازها در عین زیبای زیاد طرف دار نداره.مثل ساکسیفون یا ترومپت.

Solo
Thursday 10 September 2009, 05:47 PM
این بحث موسیقی غرب و شرق همیشه خیلی جالب بوده
جالب اینجاست که موسیقی شرقی تو ذهن مردم ما شده موسیقی سنتی موسیقی غربی هم که دیگه ....
من نمی دونم چرا خیلی ها موسیقی ایران و خیلی بهتر از غرب میدونن
کلا تا اونجایی که من اطلاع دارم موسیقی ایرانی به حدی توی ایران تبلیغ شد و منحصر به فرد جلوه شد که موسیقی پاپ داشت کاملا زیر زمینی میشد .
همین موسیقی افتضاح زیر زمینی ما بخاطر تحت فشار بودن موسیقی پاپ هست
موسیقی پاپ هم بخاطر حفظ موسیقی سنتی تحت فشار هست .

جالب اینجاست که توی غرب یه دوره مثل ایران ما موسیقی زیر زمینی شد و لی اونجا باعث شد سبکهای مختلف بوجود بیاد
زمانی چیز جدیدی بوجود میاد که پیشرفتی باشه . هدف وجود داشته باشه .
چرا ما هنوز 1 بند با سطح کار متالیکا نداریم ؟ متالیکا رو فکر کنم همه میشناسن دیگه !
اینقدر خودمون رو از همه جا جدا نکنیم . با جرات رقابت کنیم خیلی بهتره
من مخالف موسیقی سنتی نیستم ولی موسیقی ایران نیاز به پیشرفت داره

rumour
Thursday 10 September 2009, 07:02 PM
من با سولو موافقم.هر کسی که به موسیقی سنتی ایران ایرادی بگیره فوری با مخالفت هواداران و صاحب نظران این سبک مواجح میشه.و بهش میگن که تو قصد تخریب داری.نظر خودتو میگی.نمی دونم وابسطه به موسیقی دیگه هستی.یا اینکه ذهنه بسته ای نسبت به موسیقی داری.توی همین سایت و توی یه فروم که خودم باز کردم تا یه ابهامی که توی ذهنم بود بر طرف کنم. بعضی دوستان لطف کردن و بعضی از همین هارو به من گفتن.در صورتی که اگر ما
عکس العمل هامونو آروم کنیم و یه ذره فکر کنیم راجع به این چیزا میشه اشکالات بر طرف کرد. همه حتی طرف داران هم می دونن که این موسیقی از یه جاهایی ایراد هایی داره.این چیزی نیست که از فرار کرد.همه موسیقی ها یا بوده این طور یا هست.حتی همون سبک های غربی به قول دوستان.
به نظر من ساکسیفون و ترومپت و ... به علت صدای خاصی که دارن مثله خیلی سازهای دیگه عامه پسند نیست.مخاطب خاص داره.کلا از سازهایی که بیشتر برای سولو زدن استفاده میشه تا ریتم مخاطبه خاص داره.
همون طور که گفتم.گیتار معمولا در مراحل اولیه راحته.چون سبک خاصی دنبال نمیشه و معمولا با چند تا آکور ساده و اسم نت ها از این جور چیز ها شروع میشه.خیلی ها هستن که می خوان سازو برای اینکه بگن خوب من هم بلدم.و مخصوصا آهنگ های که همش هم آکورد باشه که ریخته.بیشتر آهنگهای پاپ خودمون و غربی ها (لول) برای یه همچین کاری ساز هایی مثل پیانو یا پیالن حداقل یه سال طول می کشه و خرج بالایی هم داره ولی گیتار هم خرج پیاینه و هم یاد گیزی اولیه سریع تر.

vahidgorg
Monday 4 January 2010, 12:00 AM
به نظرم از خیلی از مردم موسیقی پاپ به گوششون خوش میاد و اون رو می فهمن خوب موسیقی پاپ هم توش گیتار و واسه همین هم خیلی از مردم عادی فقط واسه اشباح کمبود درونی به این ساز کشیده می شن،البته منظورم همه نیست

Wieniawski
Monday 4 January 2010, 10:16 AM
به نظر من اتفاقا گیتار خیلی ساز خوبیه , حالا هر کس با هر سبک و سیاقی که میخواد باشه کار کنه باید به علایقش احترام بزاریم.

moein babayee
Monday 4 January 2010, 11:06 AM
کدوم بی وجدانی این تاپیک رو باز کرده؟
آخه گیتار به این خوش صدایی، به این باحالی، به این خوشگلی کجاش جواده؟
نکنه چون 4 تا بچه سوسول 2 تا ریتم 6/8 یاد گرفتن و می رن تو کوه می زنن اسمش رو گذاشتی جواد!
یا اینکه تو هر خونه ای یک گیتار سری c یاماها هست؟
نه داداش اگه این طوری فکر می کنی! اون لباسی ام که شما می پوشی جواده! ساعتی که به دستت می بندی ام جواده! مسواک زدن، تلویزیون دیدن و .... کلا خودت جوادی!!

عجب زمونه ای چون یک ساز خیلی محبوبه اسمش رو می زارن جواد!

setareh_hk
Monday 4 January 2010, 11:28 AM
به نظر من عده ای با کلاس گذاشتن این مسخره بازی ها گیتار رو جواد کردن.
مگر نه گیتار ساز فوق العاده ، ولی من خودم به همین دلالیلی که دوستان گفتن هیچ وقت دنبال این ساز نرفتم.
و با احترام به گیتار در سبک پاپ و موسیقی پاپ، من فقط گیتار را در سبک کلاسیک و فلامینکو دوست دارم و اگه هم روزی خواستم یاد بگیرم ، از این دو سبک شروع می کنم.

حداقل سبکیه که دیگران کمتر سراغش میرن.

مثلا شما اجرا های جناب جان ویلیام رو دیدید و مخصوصا اجرای الحمرا ، آرانخوئز و.... واقعا بی نظیرن!
یا اجرای های آقای بهرام آقاخان(خوان) رو در سبک فلامینکو در همین ایران.

myviolin
Monday 4 January 2010, 11:29 AM
شماحق ندارین به ساتز دیگرانتوهین کنید گیتاریکی ازبهترین وزیباترینهاست

Palasht
Monday 4 January 2010, 01:21 PM
من کلا" از پاپ متنفرم و صد البته از این بچه خوشگلایی که دو روز میرن کلاس 4 5 تا اکورد یاد میگیرن فکر میکنن خدان گیتار ور میدارن میرن پارک واسه دوست دخترشون مزنن !
گیتار ( غیر از الکتریک ) فقط کلاسیک و سبکای اصیل مثل اسپنیش فلامینکو و صد البته بعضی سبکای فولک و اینا
ساسی مانکن و شادمهر زدن گیتار زدن نیست !

Palasht
Monday 4 January 2010, 01:25 PM
کدوم بی وجدانی این تاپیک رو باز کرده؟
آخه گیتار به این خوش صدایی، به این باحالی، به این خوشگلی کجاش جواده؟
نکنه چون 4 تا بچه سوسول 2 تا ریتم 6/8 یاد گرفتن و می رن تو کوه می زنن اسمش رو گذاشتی جواد!
یا اینکه تو هر خونه ای یک گیتار سری c یاماها هست؟
نه داداش اگه این طوری فکر می کنی! اون لباسی ام که شما می پوشی جواده! ساعتی که به دستت می بندی ام جواده! مسواک زدن، تلویزیون دیدن و .... کلا خودت جوادی!!

عجب زمونه ای چون یک ساز خیلی محبوبه اسمش رو می زارن جواد!

داداش شما بهت بر نخوره
منظورشون همون اقایون ساسی مانکن بود که مواشونو خوشگل میکنن میرن با دوست دخترشون کوه صداشونو نشونش بدن :پی

alone_composer
Monday 4 January 2010, 01:33 PM
من کلا" از پاپ متنفرم و صد البته از این بچه خوشگلایی که دو روز میرن کلاس 4 5 تا اکورد یاد میگیرن فکر میکنن خدان گیتار ور میدارن میرن پارک واسه دوست دخترشون مزنن !
گیتار ( غیر از الکتریک ) فقط کلاسیک و سبکای اصیل مثل اسپنیش فلامینکو و صد البته بعضی سبکای فولک و اینا
ساسی مانکن و شادمهر زدن گیتار زدن نیست !

دوست عزیز سلام. این جمله شما به شدت اشتباه هست: "من کلا" از پاپ متنفرم" پاپ در واقع یک سبک مشخص و دقیق نیست که بشه اینطوری در مورد صحبت کرد. در ابتدا که تاریخ موسیقی رو می خونین زمانی که سبکی به نام کلاسیک به وجود اومد در اروپا هر سبکی که دارای ارکستراسیونی (ساز بندی) به غیر از کلاسیک بود رو پاپ نام گذاری کردن. شاید باورتون نشه ولی سبکهای متنوعی که ما امروزه در دینا داریم نظیر راک جاز و ... در ابتدا در خانوانده پاپ قرار داشتند و بعدا از این خانواده جدا شدند و برای خود سبکی منحصر به فرد شدند.

برای همین است که امروزه به موسیقی که مثلا کیتارو یا یانی اجرا می کنند می گوییم (پاپ) و از آن طرف موسیقی به قول شما عقیلی هم (پاپ) نام دارد! در همین ایران خودمان فرهاد (پاپ) می خواند و مثلا شهرام نمی دونم "کی" هم (پاپ) می خواند! پس اینکه می گویید من کلا از پاپ متنفرم یعنی دایره وسیعی از موسیقی دنیا را زیر پا می گذارید (از ارکستر یانی بگیرید تا ...)

البته در مورد جمله آخرتان صد در صد با شما موافقم. اجرای سه تا آکورد اسپنیش واقعا یعنی استفاده هیچ از گیتار.

Sina_Yanni
Monday 4 January 2010, 01:42 PM
به نظر من چون گیتار بیشتر از ویولون و پیانو و ... مورد استفاده گروه های pop هستش ، واسه همون همه میخوان یاد بگیرن ( و موسیقی پاپ ، یعنی موسیقی که اکثر مردم گوش میدن ) . و البته شاید یادگیریش راحت تر از پیانو و ویولون باشه . ( گفتم شاید ، سوء تفاهم نشه )

یانی فقط در 2 کنسرت خودش از گیتار استفاده کرده ، هند و چین و voices 2009 ، اونم واسه حداکثر 3 یا 4 آهنگ . نه تو آکروپولیس استفاده کرده نه آمریکا ( لاس و گاس ) نه لندن و نه ... . و البته بزرگان دیگر موسیقی کلاسیک و new age و حتی جاز کمتر از گیتار استفاده می کنن . چون اگه استفاده کنن سبکشون میشه تقریبا pop . نه ؟؟؟؟

من خودم از طرفداران جدی گیتارم ، عاشق آهنگای تک نوازی جیپسی کینگ و اتمار لیه برت و خوزه فلیکیانو ام . همیشه هم گوش میدم ، به قول palasht ، این نفرات با ساسی و شادمهر از زمین تا آسمون فرق دارن .

Palasht
Monday 4 January 2010, 01:43 PM
دوست عزیز سلام. این جمله شما به شدت اشتباه هست: "من کلا" از پاپ متنفرم" پاپ در واقع یک سبک مشخص و دقیق نیست که بشه اینطوری در مورد صحبت کرد. در ابتدا که تاریخ موسیقی رو می خونین زمانی که سبکی به نام کلاسیک به وجود اومد در اروپا هر سبکی که دارای ارکستراسیونی (ساز بندی) به غیر از کلاسیک بود رو پاپ نام گذاری کردن. شاید باورتون نشه ولی سبکهای متنوعی که ما امروزه در دینا داریم نظیر راک جاز و ... در ابتدا در خانوانده پاپ قرار داشتند و بعدا از این خانواده جدا شدند و برای خود سبکی منحصر به فرد شدند.

برای همین است که امروزه به موسیقی که مثلا کیتارو یا یانی اجرا می کنند می گوییم (پاپ) و از آن طرف موسیقی به قول شما عقیلی هم (پاپ) نام دارد! در همین ایران خودمان فرهاد (پاپ) می خواند و مثلا شهرام نمی دونم "کی" هم (پاپ) می خواند! پس اینکه می گویید من کلا از پاپ متنفرم یعنی دایره وسیعی از موسیقی دنیا را زیر پا می گذارید (از ارکستر یانی بگیرید تا ...)

البته در مورد جمله آخرتان صد در صد با شما موافقم. اجرای سه تا آکورد اسپنیش واقعا یعنی استفاده هیچ از گیتار.

درسته منم منظورم پاپ ایران بود !
به قول شهرام شعر باف زمانی که هرکسی تو خونش با یه سری وسایل ابتدایی و بدون سواد میشینه اهنگ میسازه وضع موسقی کشور از این بهتر نمیشه !
وگرنه من غلط اضافی بکنم به پاپ بگم بد
من ارزومه تو دهه ی 60 تو امریکا دنیا میومدم !
اون موقع راک پاپ بوده !
فکر کن من به Beatles بگم بد !( باید خودمو بکشم که ! )

scofild
Monday 4 January 2010, 01:45 PM
من فکر میکنم چون گیتار سازه فوق العادیه ایه اسمشو بد در کردن تا دست زیاد نشه !! لول
عجب حرفی میزنینا !! گیتار جواده ! عجب زمونه ای شده .

setareh_hk
Monday 4 January 2010, 01:46 PM
اینو حتما می دونید که در هنرستان عالی موسیقی در تهران ساز گیتار تدریس نمی شه حتی در سبک کلاسیک!!!
ققط می تونی از این ساز برای آزمون وروردی دانشگاه استفاده کنی اونم فقط کلاسیک.

moein babayee
Monday 4 January 2010, 01:49 PM
داداش شما بهت بر نخوره
منظورشون همون اقایون ساسی مانکن بود که مواشونو خوشگل میکنن میرن با دوست دخترشون کوه صداشونو نشونش بدن :پی

یعنی من اینقدر سوسولم که از پشت اینترنتم معلومه؟
بهم بچه ها می گن ولی فکر نمی کردم راست بگن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

Sina_Yanni
Monday 4 January 2010, 01:52 PM

نه دوست عزیز ، سبک یانی و کیتارو و ونجلیس new age ( البته میدونید که یعنی در خلال آهنگ از صدای حیوانات به خصوص پرندگان و موج های دریا و اب و ... و کلا طبیعت استفاده میشه ) هستش که فک کنم یانی تو کنسرت 2009 سبکش رو تقریبا برده به سمت pop . ولی قبل از اون تماما new age .

moein babayee
Monday 4 January 2010, 01:57 PM
اینو حتما می دونید که در هنرستان عالی موسیقی در تهران ساز گیتار تدریس نمی شه حتی در سبک کلاسیک!!!
ققط می تونی از این ساز برای آزمون وروردی دانشگاه استفاده کنی اونم فقط کلاسیک.

کسی دلیلی واسه این حرکت داره به من بگه؟
فقط نگین که چون خلاف شرعه تدریس نمی شه

setareh_hk
Monday 4 January 2010, 02:05 PM
من فکر نمی کنم بحث خلاف شرع و این چیزا مطرح باشه!! موضوع فراتر از این حرف هاست.

alone_composer
Monday 4 January 2010, 08:37 PM
نه دوست عزیز ، سبک یانی و کیتارو و ونجلیس new age ( البته میدونید که یعنی در خلال آهنگ از صدای حیوانات به خصوص پرندگان و موج های دریا و اب و ... و کلا طبیعت استفاده میشه ) هستش که فک کنم یانی تو کنسرت 2009 سبکش رو تقریبا برده به سمت pop . ولی قبل از اون تماما new age .

دوست عزیز سلام!

عرض کردم که بعدا سبک های زیادی بوجود آمده اند که همگی ابتدا پاپ نامیده می شدند.

این تعریف که می گین پاپ یعنی موسیقی که اکثر مردم از اون خوششون بیاد تعریف کلمه Popular که کلمه پاپ از اون گرفته شده است. ولی خودتان هم می دانید که این تعریف علمی و دقیق نیست! اکثر مردم یعنی کی؟ یعنی چند درصد مثلا؟ چه قشری دقیقا؟

پس نمی توان موسیقی پاپ را به خاطر این تعریف غلط بد نامید. وقتی مثلا می گویند R&B یا مثلا بلوز 90 درصد آهنگ های این سبک ها کاملا فرمولیزه شده هستند مثلا در سبک بلوز گام شما دیگر نمی تواند دورین یا مثلا گام با انتقال محدود باشد! ولی در سبک پاپ شما می توانید گام بلوز استفاده کنید ارکستراسیون کلاسیک ببندید و حتی سازهای محلی را به کار ببندید این نشان می دهد که این سبک تعریف دقیق و جامعی ندارد!

عرض کردم در قدیم هر سبکی که ارکستراسیون کلاسیک را نداشت و هارمونی آن خارج از هارمونی کلاسیک بود (گام های ماژور و مینور) پاپ نامیده می شد که بعدا از دل همین پاپ سبک های دیگری متولد شدند (یانی هم از این قضیه مستثنی نیست)

Sina_Yanni
Monday 4 January 2010, 08:42 PM
دوست عزیز سلام!

عرض کردم که بعدا سبک های زیادی بوجود آمده اند که همگی ابتدا پاپ نامیده می شدند.

این تعریف که می گین پاپ یعنی موسیقی که اکثر مردم از اون خوششون بیاد تعریف کلمه Popular که کلمه پاپ از اون گرفته شده است. ولی خودتان هم می دانید که این تعریف علمی و دقیق نیست! اکثر مردم یعنی کی؟ یعنی چند درصد مثلا؟ چه قشری دقیقا؟

پس نمی توان موسیقی پاپ را به خاطر این تعریف غلط بد نامید. وقتی مثلا می گویند R&B یا مثلا بلوز 90 درصد آهنگ های این سبک ها کاملا فرمولیزه شده هستند مثلا در سبک بلوز گام شما دیگر نمی تواند دورین یا مثلا گام با انتقال محدود باشد! ولی در سبک پاپ شما می توانید گام بلوز استفاده کنید ارکستراسیون کلاسیک ببندید و حتی سازهای محلی را به کار ببندید این نشان می دهد که این سبک تعریف دقیق و جامعی ندارد!

عرض کردم در قدیم هر سبکی که ارکستراسیون کلاسیک را نداشت و هارمونی آن خارج از هارمونی کلاسیک بود (گام های ماژور و مینور) پاپ نامیده می شد که بعدا از دل همین پاپ سبک های دیگری متولد شدند (یانی هم از این قضیه مستثنی نیست)

دوست عزیز الان منظورتون رو کامل فهمیدم ، این توضیحات دقیق تر از نوشته ی قبلیتون بود . مرسی .

khalseh
Monday 4 January 2010, 09:45 PM
سلام به تمامي دوستان.
به نظر من دليلي كه اين ساز مردمي ترين و محبوب ترين ساز دنياست اينه كه خوب اولا اينكه به طور قطع يكي از كامل ترين سازهايي هست كه وجود داره دليل مهم و اساسي ديگر قيمت بسيار متعادل آن براي تمامي اقشار جامعه هست(شما تا به حال چند نفر رو ديديد كه مي خواستن مثلا برن پيانو ولي به خاطر بودجه نداشتن به گيتار روي آوردن البته بايد بگم من با پيانو شروع كردم و روح موسيقي و صدايي كه مي خواستم رو در گيتار پيدا كردم).دليل ديگه توانايي ساختن قطعه(البته اگر بشه اسم اونها رو قطعه موسيقي گذاشت)براي مبتديان هست به هر حال هر كسي دوست داره نظر خودش رو طوري بيان كنيم و به نظر من ما نمي تونيم در مورد اون قضاوت كنيم چون شايد امكاناتي براي ياد گرفتن موسيقي به طور كلاس بندي شده نداشته.
در مورد استفاده سطحي از گيتار بگذاريد جمله اي از آندرس سگوويا نقل كنم كه اين نوع استفاده از گيتار رو به بستن اسب بالدار به گاري سبزي فروشي تشبيه كرده بود.
در مورد غرب زدگي بايد بگم كه دوستان فكر كنم به قدر كافي دليل و استدلال منطقي فكر مي كنم آوردن ولي دوست عزيز اگر امكان داره غربزدگي رو تعريف كنيد شايد اشكال اصلا در تعريف اين موضوع باشد.
solo عزيز با كمال احترام با اون قسمت از حرفهاي شما در مورد گروهي مثل متاليكا.. مخالفم.آيا صداي تمامي گروه هاي ما شنيده شده؟يا اينطور بگويم صداي چندتا از گروههاي ما تا به حال شنيده شده؟آيا شما مي دانيد وقتي با آلبوم راك براي مجوز اقدام مي كنيد نه تنها به شما مجوز نمي دهند بلكه تهديد مي شويد اگر به صورت غير قانوني پخش شود شما دستگير مي شويد؟من افراد زيادي را مي شناسم كه تمام عمر خود رو پاي موسيقي گذاشتند تا كار متفاوت به وجود آورند ولي آيا صداي آنها حتي براي 1 بار شنيده شد؟
در مورد رويكردي كه چون مي گويند گيتار ... است من گيتار نمي خرم هم كه فكر مي كنم خيلي جاي بحث و بررسي دارد كه آيا براي خود زندگي مي كني يا حرف ديگران؟
اميدوارم باعث ناراحتي كسي نشده باشم واگر شده ام عذر مي خواهم.

maryam21
Monday 11 January 2010, 04:05 PM
يه دليل علاقه مردم به گيتار هم اينه كه نسبت به خيلي ساز ها دهن پر كنه هرچند در مقايسه با خيلي ديگه هيچه
خود من روزي كه تو مدرسه به ناخن هام گير دادن گفتم گيتار ميزنم زنگ تفريح بچه ها سوال پيچم ميكردن با وجود اين كه دوماه بود كه ميزدم اما دوستم پنج ساله سازدهني ميزنه وقتي گفت هم كسي نگاش حتي نكرد مشاور مدرسه اومد رشته هاي تحصيلي فني حرفه اي رو معرفي كنه به موسيقي رسيد چند تا از بچه ها به من گفتن تو كه گيتار ميزني برو ساز جديد هم ياد بگير برو موسيقي اونوقت كسي نيم نگاه هم به اون دوستم نكرد
جالب اينجاست همين رفتار رو بچه ها با من در مقابل دوست ديگه ام كه پيانو ميزنه دارن

حالا اگه قراره كسي به گيتار بگه ساز جواد مهم نيست چون در عمل نسبت به خيلي ساز ها ترجيحش ميدن

Mezrab
Monday 11 January 2010, 04:25 PM
يه دليل علاقه مردم به گيتار هم اينه كه نسبت به خيلي ساز ها دهن پر كنه هرچند در مقايسه با خيلي ديگه هيچه
خود من روزي كه تو مدرسه به ناخن هام گير دادن گفتم گيتار ميزنم زنگ تفريح بچه ها سوال پيچم ميكردن با وجود اين كه دوماه بود كه ميزدم اما دوستم پنج ساله سازدهني ميزنه وقتي گفت هم كسي نگاش حتي نكرد مشاور مدرسه اومد رشته هاي تحصيلي فني حرفه اي رو معرفي كنه به موسيقي رسيد چند تا از بچه ها به من گفتن تو كه گيتار ميزني برو ساز جديد هم ياد بگير برو موسيقي اونوقت كسي نيم نگاه هم به اون دوستم نكرد
جالب اينجاست همين رفتار رو بچه ها با من در مقابل دوست ديگه ام كه پيانو ميزنه دارن

حالا اگه قراره كسي به گيتار بگه ساز جواد مهم نيست چون در عمل نسبت به خيلي ساز ها ترجيحش ميدن
البته این تحت تاثیر یه سری عوامل هم هست، هم سن و سال های ما که اغلب نوحوان هستند خیلی به گیتار علاقه دارند، ممکنه وقتی شما توی یه مکان هستید که کلی آدم از بچه تا کهن سال هستند نظرسنجی کنید گیتار مورد علاقه همه نباشه، و شاید ویلن یا سنتور یا پیانو و یا ساز های دیگه مورد نظر باشه...

GhazalMusic
Monday 11 January 2010, 05:10 PM
در تاپیک قبلی گفته بودم که گیتار محبوب ترین ساز دنیاست اما الان میگم جواد ترین ساز دنیا هم هست
چرا؟
به خدا من دیدم کسانی رو که حتی کیس خالیه گیتار روی کولشون میندازن و بیرون میرن تا کلاس بزارن
چرا همه گیتار میزنن؟

این صحبت شما ربطی به گیتار نداره همیشه خودمون هستیم که پا از حدو مرزها فراتر میزاریم و در این راه حرمت شکنی می کنیم..در هر زمینه چه ساز چه خواندن و چه در موارد دیگر روزمره.. این روزها که به هر که میگی سلام میگوید.."سلام این هم سی دی من است" در صورتی که هیچ آشنائ با موسیقی ندارند ...اشکال از خودمونه نه از گیتار

setareh_hk
Monday 11 January 2010, 05:56 PM

ولی من فکر می کنم کسایی که توی مدرسه شما بودن درک کاملی از ساز های دیگه نداشتن.
به همین خاطر سازی که بیشتر شناخت داشتن روش رو درخواست کردن.مگرنه ساز دهنی یا پیانو به مراتب گاهی سختر از گیتار به نظر می رسن.

maryam21
Monday 11 January 2010, 06:09 PM
من كاري ندارم با سختي ساز هاي ديگه مدرسه ي منم مشت نمونه است
درك موسيقي كلا بين جماعت ما پايينه مسلمه وقتي دبير ديني دوست من رفته سر كلاس گفته موسيقي مبتذل گوش نديد من تو ماشين بودم ماشين بقلي يه چي گذاشت اله بله اينا رو گوش نكنيد بعد براي مشخص كردن اهنگ بياد تازگي هاي بابك جهانبخش رو بخونه شاگردي كه باور ميكنه چه دركي ميتونه از موسيقي داشته باشه يعني هر اهنگي حرامه؟ مبتذله؟ خب دوست من كه چنين دبيري داشته من بهش حق ميدم نتونه تفاوت منه تازه كار رو با اوني كه سالهاست ساز ميزنه نتونه تشخيص بده

setareh_hk
Monday 11 January 2010, 06:13 PM
درست می گی. متاسفانه ما داریم توی همچین جامعه ای زندگی می کنیم.
جامعه ای تقریبا مخالف با علم موسیقی!

you3f
Monday 11 January 2010, 07:13 PM
تعداد زیادی از کسانی که فهمیدند موسیقی کار میکنم اولین سوالشون این بود:
1. چه سازی میزنی؟
جواب دادم: پیانو
2. ارگ بلدی بزنی؟ از این ارگ هایی که تو عروسی ها میزنن و اینا...
جوابی نمیدم...
تو دلم میگم "فکر میکنن چون ارگ در مراسمهای جشن استفاده میشه و صداهای مختلفی ازش خارج میشه، نواختنش مشکلتر و پرکاربردتره... ولی افسوس که پیانو رو درنمیابند که چقدر تمرکز میخواهد و اصولیتر است! "
البته کیبورد یا به قول اونا ارگ رو تکذیب نمیکنم...

Mezrab
Monday 11 January 2010, 09:15 PM
تعداد زیادی از کسانی که فهمیدند موسیقی کار میکنم اولین سوالشون این بود:
1. چه سازی میزنی؟
جواب دادم: پیانو
2. ارگ بلدی بزنی؟ از این ارگ هایی که تو عروسی ها میزنن و اینا...
جوابی نمیدم...
تو دلم میگم "فکر میکنن چون ارگ در مراسمهای جشن استفاده میشه و صداهای مختلفی ازش خارج میشه، نواختنش مشکلتر و پرکاربردتره... ولی افسوس که پیانو رو درنمیابند که چقدر تمرکز میخواهد و اصولیتر است! "
البته کیبورد یا به قول اونا ارگ رو تکذیب نمیکنم...
سر این مسئله بسیار زیاد تو تاپیک های متعدد بحث شده، اینکه جامعه ما درست به فرهنگ موسیقی نرسیده و خیلی چیز ها رو توی چند تا مراسم ساده توصیف میکنه و میره...تا وقتی جامعه اینطور باشه نمیشه از کسی انتظاری داشت...کسی که حتی یه ساز هم نمیزنه فقط تابع مد و کلاس و چه میدونم این جور حرفاست...مثلا تا میای بهش میگی سازای ایرانی دوست داری؟مثلا سه تار؟میگه این خز و خیلا چیه! برو گیتار،گیتار باحاله...درست میگه گیتار خوبه ولی واقعا من نمیدونم معنای خز و خیل و اینکه یه سازی ضایع باشه چیه؟ آخه یعنی چی یه ساز ضایع باشه یا دست همه مردم باشه؟! از این فرد نمیشه انتظار داشت بگی رباب بگه به به!

you3f
Monday 11 January 2010, 11:06 PM
حالا راه حل این مسئله چیه؟
باید چیکار کرد تا مردم حقیقت رو درک کنن؟!

Mezrab
Monday 11 January 2010, 11:16 PM
از دید من باید موسیقی رو وارد مدارس کنند و تدریس بشه...که خوب البته زیاد موافق نیستند!

GhazalMusic
Tuesday 12 January 2010, 06:04 AM
از دید من باید موسیقی رو وارد مدارس کنند و تدریس بشه...که خوب البته زیاد موافق نیستند!

من با شما کاملا موافقم به جای آموزش زبان عربی باید موسیقی تدریس بشه.

Aless
Friday 15 January 2010, 08:52 PM
واژه جواد فكر ميكنم از اصفهان امده باشه! واژه خز كه مخفف خيلي زياده فكر ميكنم مناسب تر باشه!
فكر ميكنين گيتار خزه.اصلا هم اينطور نيست.ميدونين حقيقتش چيه؟افرادي كه گيتار دارند معمولا بيشتر كلاس ميزارن و سر و صدا بيشتري دارند براي همينه...
مثلا ما ترم يك دانشگاه توي گروه دوستيمون همون هفته هاي اول يه بچه ها گفت من گيتاريستم در حالي كه فقط دو هفته كلاس رفته بود ولي تازه ديروز بعد از 5 ترم متوجه شديم يكي ديگه از رفيقامون استاد سنتوره!!!

Sohrab Iwis
Friday 15 January 2010, 09:03 PM
من با شما کاملا موافقم به جای آموزش زبان عربی باید موسیقی تدریس بشه.

عالي ميشد !!
واقعا بنشينيم و به اين فكر كنيم كه اگر كشور عربي هم رفتيم (!) آيا ميتونيم يه ذره حتي صحبت كنيم؟ با اينكه خيلي وقته داريم ياد ميگيريم (6 سال!!!!!!!!)

به هر حال هر انساني نيازي حقيقي به موسيقي داره و وقتي انگيزش و امكاناتش هم نباشه خوب معلومه كه سمتش نميره !

maryam21
Saturday 16 January 2010, 11:37 AM
دوستان اشتباه نكنيد عربي بايد باشه ولي واسه پايه دوم و سوم رشته هايي مثل رياضي و تجربي نيازي نيست عربي مثل اجتماعي و درساي ديگه ست اما علت اينكه من ميگم لازمه براي بعضي رشته هاي انساني ازمه و توي 3 سال دبيرستان زمان كمه كه يادبگيري پس مجبورا توي همه سال ها از راهنمايي تحملش كرد
كسي كه زبان و ادبيات فارسي رو براي دانشگاه ميخواد بخونه يا الهيات و وكالت همه لازمه عربي رو بدونن
اما كسي كه مثلا عكاسي يا گرافيك داره ميخونه حتي فقط تئوري موسيقي هم كه شده بايد بهش تدريس بشه

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 12:54 PM
مریم راس میگه . من یه روز از معلم عربیمون تو سوم راهمایی پرسیدم که آقا ما واسه چی عربی یاد می گیریم ؟؟؟ قواعد و لغت و صرف و نحو ... . یه جواب داد موندم تو حباب ... .
گفت : ما عربی رو یاد نمی گیریم واسه مکالمه . ما وقتی بریم عربستان ، اونا با ما فارسی صحبت می کنن ، نه ما با اونا عربی ( اینو راس میگه ، ما تو یه بازار مدینه داشتیم می گشتیم ، انگار تو یه بازار ایرانی می گردیم . همه باهامون فارسی حرف می زدن . بازم حباب ... . ) 1 . عربی یاد می گیریم قرآن و لغاتش رو بتونیم به راحتی معنی کنیم . در معنی هم همونطور که میدونین ، قواعدم مهمن . صرف 14 صیغه به ماضی ، مضارع و .... و معنی های متفاوت ... . 2 . عربی یاد می گیریم چون الان دیگه میشه گفت عربی و فارسی ، پسر عمو ان باهم . خداییش چند تا لغت عربی تو فارسی هست ؟؟ یه باب مفاعله از چند تا باب دیگه در نظر بگیر ، ببین چند تا کلمه درست میشه که ما ازش تو نامه هامون و حرف زدنمون استفاده می کنیم ... ( مذاکره ، مشاجره ، مناقصه ، مکالمه ، مشاوره و ... بگیر تا آخرش... . )
انصافا قانع شدم . شما هم شدین ؟؟؟
اگه موسیقیم تدریس میشد که میشد نور علی نور ... . خیلی بده ما فقط رشته ی موسیقی داریم تو دانشگاه . نه درس موسیقی تو دبیرستان و راهنمایی .

maryam21
Saturday 16 January 2010, 01:44 PM
يه ذره بي ربطه ولي ميگم:
شما كلمه ي خندق رو كه يه كلمه عربيه در نظر بگيريد از كجا اومده؟؟ سخته؟؟ نميتوني حدس بزني؟؟ اما تاريخ شناسا پيدا كردن ... يه كلمه فارسي ... كندن
حالا ما كندن خودمون رو بيخيال شديم هي ميگيم خندق
كاري با بحث عربيش ندارم ميخوام بگم كه ما اون قديم صادر ميكرديم همه چيز رو حتي كلمه به همين سادگي كندن اما فرهنگ چي؟؟ موسيقي چي؟؟
من نوعي چند تا حافظ نام ميشناسم؟؟ كاري به اون حافظ شاعر معروف ندارم
اما اونقدر قيد فرهنگمون رو زديم كه توي دانشگاه داره تدريس ميشه حافظ معروف چون حافظ قران بود اين لقب رو داشته اما دروغه پس چرا به اوناي ديگه كه قران رو از اول به اخر و از اخر به اول حفظ بودن نميگن حافظ؟؟؟
چون موسيقي توي فرهنگ امروز ما جايي نداره وقتي اولين نوازنده قانون توي كشورمون از دنيا ميره صدا و سيما اعلام نميكنه چون يه زنه وقتي استاد پايور و غيره از دنيا ميرن حاضر نيست واسه دل خوشي بيان دو تا اهنگ ازشون پخش كنن چه انتظاري داريم؟؟ بيان موسيقي تدريس كنن ؟؟؟
بگن گيتار ساز خوبيه معلومه كه نميگن ... ميگن ساز غربيه حرامه به نسل جوون چي بگيم؟ با لغات خودشون ميگيم حرامه يعني چي؟ يعني بگيم خزه بگيم جواده بگيم اوني كه گيتاريسته اسكله...

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 02:58 PM
مریم حرفای خیلی خوبی می زنی . کاش اینایی که میگی در آینده عملی شه . کاش . ولی ... .
راستی اونی که میگی قرآن رو از آخر به اول حفظ بود ، چنگیز بود منظورت یا کسی دیگه ؟؟؟

maryam21
Saturday 16 January 2010, 03:14 PM
خود چنگيز كه سر اين موضوع يه دعواي حسابي هم با حافظ خدا بيامرز داشت لول

fagher
Saturday 16 January 2010, 03:20 PM
من هی میخوام هیچی نگم...
بابا قرآن میخوایم بفهمیم همین معنی فارسیشو بخونیم؛ بریم تفسیر بخونیم...
وقتی دبیر دینی ما که خودشو فوق لیسانس فلسفه میدونه یه حرف کوچیک من که از یک کتاب میگم(که تازه خودشم بارها به همون کتاب استناد کرده) رو میگه قبول ندارم چی بگم؟؟؟میگه من به فلانی احترام میگزارم ولی حرفشو قبول ندارم...
وقتی به دبیر عربی که خودشو با دین و ایمون میگیره میگم آقا شما میدونی سماع چیه؟؟؟ بعد در جواب من میگه اونا کافرن آقای چاکری شما نباید بری دنبال این چیزها...
وقتی مدیر مدرسه ی من که خودشو مسلمون میدونه میاد میگه شماها باید پول کلاس بچه ی منو بدین(بچش با ما هم کلاسه) وقتی میاد تو روی ما میگه که پسر من که تا حالا برای هیچ کلاسی پول نداده...
وقتی کسی که پشتش نماز میخونم هزار کار رو میکنه...
به نظرت اینا اگر قرآن میخوندن وضعشون این بود؟؟؟ما فقط بلدیم یه چیز رو رو خوانی کنیم(مثل وقتی که معلم املا بهمون میگفت که این درس رو بخونین تا من املاهاتونو تصحیح کنم)
بدون که این ها همه قرآن عربی میخونن و من اطمینان دارم حتی به معنی فارسی قرآن هم نگاه نمیکنن چه برسه به اینکه بخوننش...
به نظرت تو این وضع بهتره قرآن عربی خواند یا فارسی؟؟؟
شما میگی ما عربی رو به این خاطر یاد میگیریم(به جون خودم اگر همین وقتی که صرف یادگیری عربی میکنیم بریم تفسیر های قرآن رو بخونیم هزار بار بهتره)

moein babayee
Saturday 16 January 2010, 03:28 PM
بابا بیخیال!
اصلا ویالن جواد ترین سازه... که هفتادتا املا و تلفظ داره....

الان تو این دور و زمونه همه چیز برعکسه! کسی که چیزی بارش نیست و واسه بعضی ها سودی داره بهش مقام دانشمندی رو می دن و خوشحاله بعد کسایی که چیزی بارشونه یا تو زندانن یا بیکار!

بیخیال به ما چه اصلا کدوم ساز جواده یا کی چی می فهمه!

اینجا بحث سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و کلا سیاه و سفید بحث ممنوعه این قانون سایت نیست کلا قانونه مملکته!
و واسه ی ما محترم...!

خدا منو ببخشه با این جسارتا

خلاصه بریم اول خودمون رو درست کنیم بعد به فکر اصلاح نسل و جامعه و دنیا و کم کم اصلاح ژنوم پشه و دین و اینا بیفتیم

دیگه نمی گم یاعلی، می گم آرزو می کنم زنده باشین و ایشالله آزادی رو ببینین

ما که شاید واسه همیشه رفتیم! خلاصه حلالمون کنین

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 03:41 PM
fagher عزیز منظورت منم ؟؟؟ بابا اینایی که تو گقتی چه ربطی داشت به عربی ؟؟؟ اینا بد بختیای جامعه ی ماست . منم بد جور قبولش دارم . ولی علتش اینه که عربی می خونیم واسه اون . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای ول بابا . خدا پیامبر رو به جامعه ی عرب صحرا نشین جاهلی فرستاد ، بلکه آدم شن که الانشم نیستن . خود همین قرآن اون *****ایی که قرآن رو تفسیر می کنن ولی عمل نمی کنن فرموده در حالی تو قیامت مشحور میشن که : زبان هایشان از دهانشان بیرون آمده و روی سینه هاشان آویزان است و دائما آن را می جوند و آب دهانشان جاری است . ( تفسیر مجمع البیان ، جلد 10 ) من با این حرفم که عربی زبان قرآنه و عالمان بی عمل قرآن می خونن و تفسیر می کنن ، کارشون رو تایید می کنم ؟؟؟
پس اونوقت حضرت علی هم عربی می خوند ، عبدالله ابن عبد الوهابم . این کجا و آن کجا ... .
اصلی تر از اون عربی و فارسی به هم گره خورده . اینم منکرین ؟؟؟؟

عنوان تاپیک چیه ، ما چی داریم بحث می کنیم ... .

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 08:09 PM
وقتی یه بابایی رفت اورانوس واسه ملت اونجا یه مغازه بلالی زد ، اونوقت اعراب آدم میشن !!! ولی دیگه این دلیل نمیشه که از همه ی اعراب ، نفرت داشته باشی . حداقل یه کوچولو بین دین خودت ( پیامبر و امامات ) و وهابیا تفاوتی قائل شو . همه ی ادیان محترمن . ولی به نظرم خوب نیست بیاین بگین اعراب دین ما رو ازمون گرفتن و به جاش اسلام رو آووردن . ( لا اکراه فی دین : در دین هیچ اجباری نیست .) به خدا وقتی می بینم خلیج فارس رو زدن خلیج عربی تو اخباراشون ، می خوام خرشونو بجووم ، ما باید از اینا نفرت داشته باشیم . نه از دینمون .
یه چیز بگم ؟؟ 1 . پیامبر این جمله رو به ابوبکر گفته بود : ما در آینده برای مسلمان کردن ایرانیان به کشور ایران حمله می کنیم ، ولی در آینده ، ایرانیان برای اصلاح دین اسلام به عربستان حمله خواهند کرد ( قبل از ظهور مهدی موعود ) !!!! 2 . تو کتاب موعود نامه خونده بودم که زمان ظهور حضرت مهدی ، پارسیان و اعراب سوریه و عراق و فلسطین و لبنان و اردن و لیبی و عربستان ، با امام زمان متحد میشن و اولین حکم فرمایی آن حضرت در محدوده ی آن قلمرو خواهد بود .

راستی cyanide overkill ، این بابایی که عکسشو گذاشتی ، می خواد این عرب هارو بکشه ؟؟ کیه ؟؟؟ همون cyanide overkill هست ؟؟

fagher
Saturday 16 January 2010, 08:21 PM
دوستان لطفا این بحث ها رو دیگه توی انجمن ها مطرح نکنید...
این بحث ها جز ضرر چیزی ندارن.(به موقش و در جای مناسب همه رو مطرح میکنیم...)
من هم اشتباه کردم که در این مورد پست زدم...
ازتون خواهش میکنم دیگه این بحث رو در انجمن ها مطرح نکنید چون فقط برای خودمون در آینده محدودیت درست میکنیم.

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 09:16 PM
منم با fagher عزیز موافقم . هیچ چی جز ضرر ندارن .
آقا مارو محدود نکنینا ، جوونیم هنوز . آرزو داریم .

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 09:58 PM
ایشون از ایناس :hessam4: ؟؟؟؟؟

M8H
Saturday 16 January 2010, 10:00 PM
سلام بچه ها!!
e چی شد که یه دفعه تاپیک عوض شد؟!!!
تاپیک در مورد دین و عربا بود یا گیتار؟!!!:-؟
من اصلا به اینکه دین اون چیه دین من چیه کاری ندارم.انسان باید خودش خوب باشه!و بتونه راه بدو از خوب تشخیص بده.
منم از عربا نفرت دارم.(البته از همشون نه)!!مخصوصا از زبان عربی که جزء درسای عمومی ما تو ایران هستش.
دین ما زردتشتی بود نه اسلام!حالا که اسلام هستش!کاشکی حداقل اسلام واقعی بود نه این اسلامی که تو جامعه ی ما وجود داره و فقط بلدن بزنن تو سر خودشون!عشق روزای شهادتو دارن!

Sina_Yanni
Saturday 16 January 2010, 10:15 PM
میدونم عزیزز . همین الان که دارم اینارو می نویسم ، به اوانسز گوش میدم . فقط یه سوال بود ( نه اینطوری . ) می تونستی با آره یا نه جواب بدی. راستی فقط منو هدف قرار ندین واسه بحث عوض کردن . همچین خودتونم راجع به بحث اعراب کم ، کم لطفی نکردین . تاپیک Ennio Morricone رو دیدم و اکثر آهنگاشم دارم . فرقاشونو هم میدونم .
بی خیال . هی گفتم دیگه پست ندما ... . این آخریش بود . ( با عرض معذرت از fagher عزیز )

alone_composer
Sunday 17 January 2010, 01:09 PM

اگر دست من بود:

1) شورای وزارت ارشاد رو تصفیه می کردم از کسانی که واقعا موزیسین نیستند و آشنا و فامیل حیدر آقا و قاسم آقا هستند!!!.
2) تمام این نوار ها و سی دی هایی که با پارتی و پارتی بازی مجوز پخش گرفتن و الان متاسفانه بین جوونا خیلی محبوبن جمع می کردم. (اگه اسم این کارم دیکتاتوریه اشکالی نداره!)
3) برای خوانندگی و نوازندگی تستی برگزار می کردم که هر کسی از مامانش قهر میکنه به خودش اجازه نده خواننده بشه و گوش بقیه رو مسموم کنه.
4) در این سایتهای مجاز و غیر مجازی رو که موسیقی های الکی پلکی پخش می کنن رو مسدود می کردم و سران اونها رو جریمه های سنگین به جرم خیانت به هنر مملکت.
5) از موسیقی های فاخر حمایت می کردم و کاری می کردم که هر شهرستانی در ایران یک ارکستر کوچک داشته باشه.
6) اجازه نمی دادم هیچ آهنساز یا آهنگسازی (!!!) بدون نوشتن نت و پارتی تور اقدام به ضبط کار بکنه. همه سلایق در ساخت موسیقی آزاد بودن ولی به شرطی که علمی و نتی و درست کار می کردن.
7) جشنواره ها و کنسرت های بزرگی برای موزیسین های واقعی (نه کسانی که با صدای پارس سگ و در قابلمه آهنگ می سازند) تشکیل می دادم تا مردم تک تک هارمونی ها کنترپوان ها و رنگ آمیزی ها رو در کنسرت از نزدیک بشنوند و پی به عمق زیبایی موسیقی ببرن.
8) در صدا و سیما روزی یک ساعت موسیقی کلاسیک پخش می کردم. در میان برنامه ها هم تماما موسیقی علمی و درست.
9) همه دبستان ها رو موظف می کردم که استاد موسیقی داشته باشن و پیانو رو با زبانی شیرین دوست داشتنی و ساده به کودکان عزیز کشورم آموزش بدن.
10) استعدادهای تخبه در زمینه موسیقی رو از مدارس جذب می کردم و هر ساله برای همه سازها مسابقات رقابتی بین مدارس می گذاشتم.

اما حیف (شایدم خدا رو شکر!!) که قدرت دست من نیست!!!

doorsfan
Sunday 17 January 2010, 01:37 PM
اگه اشتباه نکنم ترکیه یه بخش قدرتمند موسیقی داره
و تو این چند ساله تو موسیقی خیلی پیشرفت کرده تا جایی که راکش اونقدر قوی شده که تقریبا یه سبک به اسم راک ترکی دارن کاراشونم خیلی عالیه

doorsfan
Sunday 17 January 2010, 01:58 PM
میدونم عزیزز . همین الان که دارم اینارو می نویسم ، به اوانسز گوش میدم . فقط یه سوال بود ( نه اینطوری . ) می تونستی با آره یا نه جواب بدی. راستی فقط منو هدف قرار ندین واسه بحث عوض کردن . همچین خودتونم راجع به بحث اعراب کم ، کم لطفی نکردین . تاپیک Ennio Morricone رو دیدم و اکثر آهنگاشم دارم . فرقاشونو هم میدونم .
بی خیال . هی گفتم دیگه پست ندما ... . این آخریش بود . ( با عرض معذرت از fagher عزیز )
ببخشید نمیخوام بحثو منحرف کنم
اما ما اوانسنز رو قاطی آدما حساب نمیکنیم:guitarplay1:چون سبکش متال نیست
شما کافیه یه بار آهنگ OCTAVARIUM از دریم تئثر رو گوش بدید تا اوج زیبایی و ظرافت متال رو متوجه بشید یا آهنگ های گروه جاودانه ی متالیکا

pkr_legend
Thursday 21 January 2010, 08:57 PM
در مورد متال فقط TOOL! (حواسم نبود سبکش پروگرسیو راکه!)

amir69_k
Tuesday 23 February 2010, 07:24 PM
پست ها را کم و بیش خوندم من گیتار دارم ولیساز اصلیم پیانو و کیبورد هست و گیتار هم دارم از طریق اینترنت یاد میگیرم بگزریم ولی یک چیزی که اساسا من نمیدونم بلد بودن یک ساز کلاس داره واقعا ؟
یعنی کلاس هم شد دلیل وقتی دلیل بزرگی مثل آرامش وجود داره در کل هرکس ساز زدن را کلاس محصوب کنه والا موزیسین نیست

Mohsen_M
Sunday 28 February 2010, 10:35 AM
سلام به همه،
اینکه کسی بخواد با ساز زدن واسه خودش کلاس دست و پا کنه واقعا خاک بر سرش!
اونقدر آهنگ های الکی تو کوچه و بازار ریخته که مردم قدرت تشخیص آهنگ های خوب رو از دست دادن!
من گیتار می زنم، خیلی هم به سازی که می زنم و صداش علاقه دارم، پدرم هم هر روز بهم طعنه و کنایه می زنه که این چه سازیه، و منو با همین خواننده های الکی مقایسه می کنه! و تو خیابون وقتی با سازم راه می رم همه یه جوری به آدم نگاه می کنن!
ولی الان جایی دارم کلاس می رم و تصمیم گرفتیم و داریم یه گروه تشکیل می دیم و ساز اصلیش هم گیتاره و می خوایم که بتونیم حداقل توی شهر خودمون به مردم ثابت کنیم که گیتار یه ساز الکی نیست و تاریخچه و اصالتی واسه خودش داره و کاملا ایرانیه!
ولی متاسفانه از همین اول کار یه عده دارن سعی می کنن زیر پامون رو خالی کنن!
دوستان دعا کنن که موفق شیم
ممنون

defectorsat
Friday 5 March 2010, 06:03 PM
سلام دوست عزيز من با حرف هاي كه زدين كاملا موافقم متاسفانه يه عده از مردم سطحي مي بينند كه بايد بهشون حق داد اونها موسيقي از ديد من يا شما نبينند از گوششون ميبيند , من هم يه مدتي گيتار كار ميكنم كلاسيك تو خيابون كه با گيتارم راه مي رم حس بدي به هم دست ميده كه اين واسه سطح سواد جامعه ماست در مورد موسيقي شما تنها اين حس و نداريد .
در مورد گروه موسيقيتون هم فكر خوبي كردين اميدوارم به زودي شما و گروهتون و اون بالا ها ببينيم .

you3f
Friday 5 March 2010, 08:32 PM
کسانی که برای کلاس گذاشتن گیتار رو میندازن رو دوششون و میرن تو خیابون میچرخن که کلاس بذارن، کار همه رو خراب کردن.
من با چه خجالتی سازمو با خودم میبرم تا کلاسو میارم. دیگه خیلی ضایع شده.
ولی خب به خاطر علاقه ای که به موسیقی دارم مجبورم هفته ای یکبار ساز رو با خودم تا آموزشگاه ببرم و بیارم.
ولی ویولن اینطور نیست. راحت تر میشه برد و آورد. پیانو هم که تو آموزشگاه هست فقط باید با خودم یه کتاب ببرم.

DesironnA
Saturday 6 March 2010, 02:09 AM
بابا اینا مادیاته! دلت شاد باشه!
ما نیز گیتار میزنیم!
اصلا گیتار هم شد فوتفال؟!!
حمل و نقل گیتار مهم نیس به خدا!
بلانسبت بلانسبت بلانسبت گاو هم توی کار حمل و نقله!
بذارین دلشون خوش باشه بابا.
عاشق نباشن، فقط حمل می کنن این سازو.
یکمم زورشون زیادتر از گاو باشه یهویی دیدی پیانو گذاشتن رو دوششون اومدن توی خیابون !!

ottmar_liebert
Saturday 3 April 2010, 09:47 PM
دوستان گیتار نه خزه نه جواد...یه سوال پاکو دلوچیا خزه؟یا تو ایران بابک امین؟اون کسی خزه که گیتار میندازه رو کولش میاد بیرون(بدون اینکه نیاز داشته باشه گیتار رو جایی ببره)من گیتار میزنم تعریف از خود هم نباشه بد نمیزنم ولی تا حالا گیتار رو ننداختم رو کولم ببرم خیابون.حتی اگه لازم بوده این کار رو بکنم یا با ماشین رفتم یا آژانس گرفتم چون حرکت خزه .خوب حالا اگه به این آقا یا خوانوم که گیتار اتداختن شونشون اومدن دور دور بگی یه آهنگ بزنن گیتار رو در میارن و با صدای گز دار آکورد هاشون و ریتم های خارج از ضرب میزننو با یه صدای مسخره میخونن(به نظر من آکورد زدن و خوندن بد نیست به شرطی که 1:صدات گوش آزار نباشه و2:بلد باشی)اگه بهشون بگی خوب عزیزم مثلا:این ریتم اسمش چیه نمیدونه یا بگی مثلا راسگوادو سه تایی چجوریه بلد نیست.بعضی هاشونم حرکت های خنده دار جالبی میکنن:جنگولک بازی با گیتار .میان راسگوادو به حالت گلپ میزنن رو بدنه :)) یا گیتارو میچرخونن وسط آهنگ(مثل دسپرادو)=)) یا میبرن پشت سرشون میزنن
میخوان بگن ما خیلی کار درستیم:D
آقایی که از این کارا میکنی:شما خزی عزیزم...بدم خزی...یه فکری به حال خودت بکن یه لطفی هم به ما...بیخیال این ساز شو

miralienca
Saturday 3 April 2010, 11:10 PM
این نهایت بی انصافیه که ضعف خودمون رو به سازمون نسبت بدیم.

pinky
Sunday 4 April 2010, 12:43 AM
بابا اینا مادیاته! دلت شاد باشه!
ما نیز گیتار میزنیم!
اصلا گیتار هم شد فوتفال؟!!
حمل و نقل گیتار مهم نیس به خدا!
بلانسبت بلانسبت بلانسبت گاو هم توی کار حمل و نقله!
بذارین دلشون خوش باشه بابا.
عاشق نباشن، فقط حمل می کنن این سازو.
یکمم زورشون زیادتر از گاو باشه یهویی دیدی پیانو گذاشتن رو دوششون اومدن توی خیابون !!

بابااااااااا کارت درستهههههههه
بابات مامور پستهههههههههه
مامان لباسا رو شستههههه؟
بینم حرفات که راستهههههه؟
ولی اینا رو بریز دوووووووووووووور
که نمرت بیسته بیسته!!!!!!!!!

:)))))))))))
خیلی باحال بود نه؟
آره بابا میدونستم همینو میگی چیشششش بابا این یه تیکه بود همش
چی؟ باکی بود ؟ ........!!؟؟

ولی حالا جدی راش میگه
کاش یه بلایی سر این تاپیک بیاد نمیدونم؟!
این تاپیک ...... دی لییت باید گردد

Favilla
Sunday 4 April 2010, 08:21 AM
خدا رو شکر که گیتار الکتریک چندتا محاسن نسبت به کلاسیک داره!
سنگینه و سفته ( نمیشه وسط آهنگ چرخوند چون شاید دک و پوز آدم بیاد پایین @@@ )
بدون تجهیزات و آمپ صداش در نمیاد !!!!
اما من میگم کسی که اونو میندازه رو کولش هم از یه جایی کم داره اما!!!!!
**** بودن هم حدی داره والا. من 1 بار وسط روز راهم افتاد به مقبره الشعرا واسه دستشویی عمومی! بعد دیدم یه پسره که کاکل هاشو زری کرده بود و شباهت چندانی به بنی بشر نداشت ( توحین به سازه ولی مجبورم بگم) یک عدد آفتابه گرفته هی میزنه میخونه چار پنجتا جنگولک دختره دارن نیگاش میکنن بعد اولش حین دستشویی خندم گرفت که باعث شد یه حاج آقای بنده خدایی فکر کنه من دیوونم! بعد حرکاتی که ایشون انجام میدادن رو به وخامت گذاشت من نمیدونم چرا همونجور که داشتم کمربندم رو میزون میکردم از اون صحنه شروع به عرق ریختن کردم اومدم خونه گفتم من دیگه ** بخورم با خودم گیتار ببرم بیرون چرا چون دیگه والا ما و شما خز باشیم نباشیم ملت رو کول آدم گیتار ببینه 00 اینجوری نیگا میکنه اونم به خاطر همون کاکل زری هایی که گفتم حالا لپ کلام!!!!

عزیزان تا کلاس نداشته باشید یا مجبور نباشید با سازتون بیرون نرید! آقا با اون گیتارت بیرون نرو .

rezabatista
Wednesday 1 September 2010, 03:45 PM
خوب بله اینجور چیزا هم هست که طرف برا کلاسش گیتار بخره ولی که چی آخه؟
من 2 3 تا دوستام همینجورین ولی فایدش چیه 100 140 تومن پول میدن که بندازن گردنشون
مهم علاقه به این ساز نه کلاس اومدن باهاش
مهم اینه بتونی تو یه جایی حتی شده تولد بزنی 2 نفر لذت ببرن
مهم اینه خودت حال کنی با صداش...

trane2sfc
Monday 19 December 2011, 10:38 AM
حساب هنرمند با عقده ای جماعت جداس

fxarzad
Monday 19 December 2011, 11:08 AM
چرا؟
چرا همه گیتار میزنن؟
اگه بخوای به این جور چیزا توجه کنی فقط گیتار نیست.. اونقدر مصداق داره که حالت تقریبا از همه به هم می خوره..
متاسفانه گیتار چون یکی از محبوب ترین ساز های دنیاست و البته قابل حمل هم هست اکثر افرادی قصد خودنمایی و ابراز وجود دارن از این ساز استفاده می کنن.. آخه نمیشه پیانو رو بذاری رو کولت بری بیرون که..
خیلی ها هم تا می بینن یکی داره قشنگ گیتار میزنه جو گیر میشن میرن یکی میخرن اما وقتی میبینن سخته کنار می کشن !
این میشه که گیتار به قول شما جواد (!) میشه.. البته همچین بد هم نیست.. چون اگه واقعا جواد بشه دیگه ملت این سازو الکی نمی خرن و فقط کسایی میخرن که واقعا بهش علاقه دارن..

alimetallica_2
Monday 19 December 2011, 01:44 PM
من یک زمانی گیتار کلاسیک هم میزدم، اما خوب همین کارها باعث شد یک روزی روزگاری که اصلا فکرش رو نمیکردم از این ساز متنفر بشم، الان خیلی کم پیش میاد جایی برم و این ساز باشه و دست بهش بزنم. دو تا گیتار کلاسیک هم دارم که مشکلات کوچیکی داره و خیلی راحت حل میشه اما دست بهش نمیزنم.
تو ایران هنر رو جوری به سخره گرفتند که آدم واقعا بعضی وقتها تاب نمیاره و از موضع خودش فرار میکنه.

alimetallica_2
Monday 19 December 2011, 01:50 PM
چرا؟
چرا همه گیتار میزنن؟
واقعا چرا همه گیتار میزنند؟! ولی چرا هروقت میری پیش این ها که میزنند و همیشه ساز کنارشونه وقتی میخوای باهاشون ایمپرووایز کنی هیچی بلد نیستند بزنند؟!!! :24:
چند وقت پیش با یکی از همین همیشه گیتار بر دوش ها قرار یک ملاقات داشتم برای یک کار، خیلی خودم رو کشتم تا آخرش تونتستم یک هتل کالیفرینا باهاش بزنم اون هم جوری که طرف آکورد بگیره (تازه نه آکورد های درستش رو) و من روش ملودی بزنم. من واقعا تا چند وقت پیش فکر میکردم نوازنده نیستم، تا اینکه یک سری از همین گیتار به دوش ها رو دیدم و فکر کردم که دیگه کسی شدم.
البته من چند سالی هست کلاسیک نمیزنم و الکتریک میزنم، یعنی از اول هم با الکتریک شروع کردم ولی کلااسیک هم میزدم کنارش، خوب دیگه همین باکلاس بازی ها باعث شد ما بی کلاس ها از این ساز خداحافظی کنیم.
اما با اینکه از گیتار کلاسیک واقعا بدم آمده، برای نوازندگان سبک کلاسیک و فلامینکو ارزش و احترام خاصی قائلم.

dashamir_007
Saturday 14 January 2012, 12:18 PM
آقا حالا من صفر صفرم گیتارم تا حالا دستم نگرفتم به نظرتون به سمت این ساز برم جوادم پس؟
این چیزا رو میگین که انگیزه ملت کور میشه
همه که از همون اول گیتاریست هنرمند به دنیا نیومدن حالا ی کاری شروع میکنه اگه علاقه استعداد داشته باشه
به راهش ادامه میده اگرم استعداد نداشته باشه از این جینگولک بازیاو کلاس گذاشتن و جواد بازیاشم خسته میشه میزاره کنار
منم ی کاری یا شروع نمیکنم یا اگه شروع کنم تا آخرش میرم به هیچ کسیم کار ندارم گیتار رو دوشش بندازه کیف خالیش بگیره دستش هرکیم هر چی میخواد بگه مهم نیست هنر یاد میگیری برای دل خودت نه برای حرف مردم

Prana
Saturday 14 January 2012, 12:55 PM
اگر دقت کنید می بینید تعداد افراد گیتار به دست در خیابان نسبت به گذشته کم شده و بنده در کرج می بینم جدیدا ویلن داره به سرنوشت چند سال پیش گیتار دچار می شه.... هم کوچکتره و سبکتر، حمل و نقلش هم آسان تره!!

alimetallica_2
Saturday 14 January 2012, 01:01 PM
این مسئله عملی نیست. چون گرفتن سه تا آکورد با گیتار نهایت 3 ماه کار میبره اما در آوردن صدای ویولون به این راحتی ها نیست.

Prana
Saturday 14 January 2012, 01:58 PM
کاملا درسته. به هیچ وجه عملی نیست. اما برای افرادی که با این طرز فکر و تنها برای نمایش، با خودشون ساز به خیابان میارن نواختن خیلی مهم نیست

Partrix
Sunday 15 January 2012, 10:19 AM
منم هم الکتریک می زنم هم کلاسیک البته تو کلاسیک سابقه ام بیشتره از 11 ساله گی هم شروع کردم ولی باور کنین از اون زمان تا حال به خاطر همین مسخره بازی ها و لووس شدن گیتار بین مردم ساز هامو سر جمع 7-8 بار از خونه بیرون نیاوردم !
من سبک کلاسیک کار می کنم یعنی از همون اولش دنبال کلاسیک بودم و از پاپ با این که سبک محترمیه متتتتتتتتتنننننننفر بودم !
همیشه تو مهمونی ها از فامیل هام و خونوادم سر کوفت می شنوم که چرا 4 تا قطعه ی پاپ مثل اگه یه روز بری سفر ... ( که من به این جور آهنگ ها می گم خال توری ! ) نمی زنی تا ما حال کنیم ؟!
از اون موقع جواب خانوادم و فامیل هام یه لبخند تمسخر آمیز و جمله ی (( همینیه که هسته !!! )) !
واقعا هم همین طوره یعنی آدم موسیقی رو برای خودش یاد می گیره و دیگران باید برای کار های اون ارزش قاعل باشن نه اون برای خواسته های دیگران !
من هم نه که بلد نباشم 4 تا آکورد نخ نما بگیرم ! چرا بلدم ولی چون موسیقی برام یه معنی دیگه ای داره حاضر نمی شم ارزش خودم واز خودم مهتر سازم واز اونم مهمتر خود موسیقی رو پایین بیارم !
حالا این که قسمت خوب قضیه است دیگه وای به حال وقتی که گیتار الکتریک به دستم بگیرم و بگم من راک و متال کار می کنم و دوست دارم ! دیگه وا وی لا !
متاسفانه این ها مردمند و مردم یعنی جامعه و جامعه یعنی فرهنگ و طرز تفکر و نگرش !
نمی دونم این بده که تفکرات ما با جامعه فرق داره یا خوبه ؟! آخه به هر حال ایران کشور تناقض هاست !!!
خدا رو شکر که حداقل من اعضای این سایت و پدر مادرم و برادرم رو دارم که با من هم عقیده باشن و برای عقیدم ارزش قاعل باشن .
چون دیگه خسته شدم از اینکه فامیلا و دوستا و آشناهام به هم مگین گیتار بلد نیستی و خاک بر سرت که این همه کلاس رفتی و فلان آهنگ ( خال ) رو نمی تونی بزنی !
آره دیگه ! موسیقی توی ایران یعنی گیتار روی دوشو دوتا دختر کنارتو آکورد های در پیت پاپ !!!

Bokhari_90
Sunday 15 January 2012, 03:30 PM
منم هم الکتریک می زنم هم کلاسیک البته تو کلاسیک سابقه ام بیشتره از 11 ساله گی هم شروع کردم ولی باور کنین از اون زمان تا حال به خاطر همین مسخره بازی ها و لووس شدن گیتار بین مردم ساز هامو سر جمع 7-8 بار از خونه بیرون نیاوردم !
من سبک کلاسیک کار می کنم یعنی از همون اولش دنبال کلاسیک بودم و از پاپ با این که سبک محترمیه متتتتتتتتتنننننننفر بودم !
همیشه تو مهمونی ها از فامیل هام و خونوادم سر کوفت می شنوم که چرا 4 تا قطعه ی پاپ مثل اگه یه روز بری سفر ... ( که من به این جور آهنگ ها می گم خال توری ! ) نمی زنی تا ما حال کنیم ؟!
از اون موقع جواب خانوادم و فامیل هام یه لبخند تمسخر آمیز و جمله ی (( همینیه که هسته !!! )) !
واقعا هم همین طوره یعنی آدم موسیقی رو برای خودش یاد می گیره و دیگران باید برای کار های اون ارزش قاعل باشن نه اون برای خواسته های دیگران !
من هم نه که بلد نباشم 4 تا آکورد نخ نما بگیرم ! چرا بلدم ولی چون موسیقی برام یه معنی دیگه ای داره حاضر نمی شم ارزش خودم واز خودم مهتر سازم واز اونم مهمتر خود موسیقی رو پایین بیارم !
حالا این که قسمت خوب قضیه است دیگه وای به حال وقتی که گیتار الکتریک به دستم بگیرم و بگم من راک و متال کار می کنم و دوست دارم ! دیگه وا وی لا !
متاسفانه این ها مردمند و مردم یعنی جامعه و جامعه یعنی فرهنگ و طرز تفکر و نگرش !
نمی دونم این بده که تفکرات ما با جامعه فرق داره یا خوبه ؟! آخه به هر حال ایران کشور تناقض هاست !!!
خدا رو شکر که حداقل من اعضای این سایت و پدر مادرم و برادرم رو دارم که با من هم عقیده باشن و برای عقیدم ارزش قاعل باشن .
چون دیگه خسته شدم از اینکه فامیلا و دوستا و آشناهام به هم مگین گیتار بلد نیستی و خاک بر سرت که این همه کلاس رفتی و فلان آهنگ ( خال ) رو نمی تونی بزنی !
آره دیگه ! موسیقی توی ایران یعنی گیتار روی دوشو دوتا دختر کنارتو آکورد های در پیت پاپ !!!

دوست عزیز حرفای شما کاملا محترمه
درسته فرهنگ موسیقی توی کشور ما پایین هستش
درسته که وقتی شما قطعه کاواتینا میزنی همه میگن این چه اهنگی بود زدی چقدر بیخوده
حالا شما هر چقدر هم بگی این اهنگ خدای کلاسیک باز اونا میگن به درد ما نخورد
به نظر من این فکر شما هم که میگی من برا خودم موسیقی میزنم درست نیست
یا شاید با نظر من مخالف
من حدود 12 سال هستش که گیتار کلاسیک میزنم و این حرفایی که میزنمو تو این سال های به دست اوردم
این که من و شما بگیم ما فقط برای خودمون میزنیم بقیه هم میخوان لذت ببرن میخوان نبرن پس کی باید این فرهنگ توی جامعه ما رواج پیدا کنه که فرهنگ کلاسیک هم بیاد تو فرهنگمون؟
چه کسی باید این فرهنگو بیاره؟
منو شما هستیم که باید این کارو کنیم
شما وقتی میگین همینی که هست اون شخص برمیگرده میگه بیا اینم گیتاری که این همه میگن خوبه
به موسیقی علاقه مند نمیشه بلکه ازش زده هم میشه
ما میتونیم با چند تا قطعه که در سطح فرهنگ دیگرانه اول فکر جاریشونو به دست بگیریم بعدش بین اینها میگیم به این قطعه کاواتینا هم گوش کنین
اینجوریه که فرهنگ کلاسیک هم به مردم میاد و میتونیم در اینده بدون مقدمه و فرهنگ سازی قطعه کاواتینا بزنی و با تمام وجود تشویق بشی
با احتریم کامل به نظر شما ببخشید پر حرفی کردم

nava10
Sunday 15 January 2012, 04:19 PM
یک نکته / اگه تو آموزشگاه ها بگردید. چند تا مدرس خوب گیتار داریم ؟ طرف یه مدت کوناه میزنه . تو عروسی هم میزنه ! بعد میاد مدرس میشه .حساب شاگرداش که جداس ! . اکثرشون همون نکاتی که تو اکثر پست ها هس. سازی روی دوش و تو خیابون ...... گیتار الکتریک و ویولون هم داره بیشتر جا باز میکنه
اما سازهای اصیل خودمون یه چیز دیگه س.

sefarius
Sunday 15 January 2012, 07:51 PM
توجه کردین تو این فروم انقدر اعضا خوب هستن که یکی پست سفید هم بزنه 10 تا لایک میخوره :))
خب حالا تاپیک!
درسته من بخاطر یه عده که تو عروسی میزنن به هر کیبورد نوازی بگم مجلسی؟
درسته بخاطر چند تا نوازنده خیابونی به هر ویولونیستی (مثل خودم) بگم نوازنده خیابونی؟
چند شب پیش داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم.
بهم مبگفت با یه لر دعواش شده.(من به همه ی قومیت ها احترام زیادی میزارم چون همه ی اونا هموطن ما هستن و از هرگونه تبعیض بیزارم.)
من بهش میگفتم این حرف نژادپرستیه.این که بگیم با یه لر دعوام شده.این حرف همه رو با یه چوب زدن هست.نمیدونم متوجه شباهتش شدین یا نه!
واقعا مسخرست که بگیم چون تو کمتر اموزشگاهی مربی خوب گبتار هست پس ساز مسخره ای هست.
یکم از لاکتون بیاید بیرون و خب هدفتون از مطرح کردن این تاپیک چیه؟؟؟این که 4تا که تازه این سازو شروع کردن رو نا امید کنید؟
میدونید جواد رو به چی نسبت میدن؟به یه سری ترند (trend) که ترجمش میشه مد زود گذر.حالا وقتی انقضاش تموم شد میشه جواد.برای هنرمند ساز هیچوقت ترند نیست.

پینوشت:الان یه استاتوس دیدم مرتبط با همین موضوع:
یکی از راه های فرار از اینکه "جوادی" اینه که به بقیه بگی جواد!

Partrix
Monday 16 January 2012, 07:56 AM
دوست عزیز حرفای شما کاملا محترمه
درسته فرهنگ موسیقی توی کشور ما پایین هستش
درسته که وقتی شما قطعه کاواتینا میزنی همه میگن این چه اهنگی بود زدی چقدر بیخوده
حالا شما هر چقدر هم بگی این اهنگ خدای کلاسیک باز اونا میگن به درد ما نخورد
به نظر من این فکر شما هم که میگی من برا خودم موسیقی میزنم درست نیست
یا شاید با نظر من مخالف
من حدود 12 سال هستش که گیتار کلاسیک میزنم و این حرفایی که میزنمو تو این سال های به دست اوردم
این که من و شما بگیم ما فقط برای خودمون میزنیم بقیه هم میخوان لذت ببرن میخوان نبرن پس کی باید این فرهنگ توی جامعه ما رواج پیدا کنه که فرهنگ کلاسیک هم بیاد تو فرهنگمون؟
چه کسی باید این فرهنگو بیاره؟
منو شما هستیم که باید این کارو کنیم
شما وقتی میگین همینی که هست اون شخص برمیگرده میگه بیا اینم گیتاری که این همه میگن خوبه
به موسیقی علاقه مند نمیشه بلکه ازش زده هم میشه
ما میتونیم با چند تا قطعه که در سطح فرهنگ دیگرانه اول فکر جاریشونو به دست بگیریم بعدش بین اینها میگیم به این قطعه کاواتینا هم گوش کنین
اینجوریه که فرهنگ کلاسیک هم به مردم میاد و میتونیم در اینده بدون مقدمه و فرهنگ سازی قطعه کاواتینا بزنی و با تمام وجود تشویق بشی
با احتریم کامل به نظر شما ببخشید پر حرفی کردم

ممنون از تذکرتون دوست گرامی و حرفتون قابل تقدیره ولی فکر نمی کنین این تنها و ظیفه ی ما نیست که این فرهنگ رو جا بندازیم ؟ یعنی ما تنها یه بخش خیلی کوچکی از این مساله ایم ؟
و بعد از اون فکر نمی کنی این فرهنگ چطور و طی چه مدت طولانی جا افتاده که از کل مدت زندگی ما بیشتره ؟
متاسفانه همینه همه مثل شما استاد عزیزم فکر می کنن . همه فکر می کنن فرد یا شخص باید جامعه رو بسازه یا بهتر بگم سعی می کنن فرد رو تربیت کنن که جامعه رو تربیت کنه ! و در این میان کسی به این فکر نیست که این قضیه دقیقا بر عکسه ! یعنی باید حکومت جامعه رو تربیت کنه که از جامعه یه شخص خوب و فردی با کمالات و بی نقص به وجود بیاد !
توی موسیقی هم همین طوره عزیز !
قبلا رو که کاری با هاش ندارم چون تو زمان های قدیم اصلا موسیقی حرام بود که الان هم بعضی ها با این طرز تفکر زندگی می کنن !
ولی یه کم قبل تر رو رو چی میگی ؟ ( منظورم تقربا زمان انقلابه ) درست از وقتی که بچه دنیا میو مد تنها موزیکی که در اختیار بود همین موزیک های مسخره و بی ارزش خال توری بود ! ولی خوب آدمه دیگه به موسیقی مثل غذا احتیاج داره ! و درست به همین ترتیب و به خاطر نبود آموزش صحیح و امکانات و موسیقی کم و محدود به این نوع آهنگها ( البته اگه بشه اسمشو موسیقی گذاشت ! ) روی آوردن . واین عادت غلط رو به شکل یه طرز تفکر در آوردن و به نسل بعدی منتقل کردن تا به ما رسید !
البته نا گفته نمونه که در این میان جمعیت کمی هم وجود داشتن که با کمک خدا (!!!) از این بحران جون سالم به در بردن !!!:21:
منظورم اینه که خیلیا تو این میان به موسیقی سنتی روی آوردن که فهمیدن این موسیقی خودش نعمت بزرگی اه !
وبعضی های دیگه هم مثل داداش علی همون طور که خودش توی یه تاپیک دیگه گفت اشکشون در اومد اون زمان و به اون سن دنبال یه نوار راک کل تهران رو گشتن ولی حاضر به تسلیم شدن در برابر این فرهنگ نادرست نشدن .

دوست خوبم اینا رو گفتم که بدونی وقتی کسی کاواتینا رو که 5 صفحه آهنگ بود و اشک ما در اومد تا حفظش کردیم رو نمی فهمه وقتی کسی تانگو ان اسکای رو که بیجاره شدیم تا بزنیمش نمی فهمه و وقتی وجود ما با پرلودیو تریستون یکی شد تا مفهوم کلاسیک رو بفهمیم و اون نمی فهمه تقصیر ما نیست .
اینا رو ما نباید یاد بدیم باید جامعه یاد بده !
مثل کشور های پیشرفته که بچه از 4-5 سالگی توی مهد کودک با کلاسیک آشنا میشه > تو 8-9 سالگی تو مدرسه یه ساز کلا سیک یاد می گیره و بعدن خودش راهش رو انتخاب می کنه !
و اینو بگم که هر کسی با موسیقی کلاسیک آشنایی داشته باشه قادر به درک همه نوع موسیقی خواهد شد واین طور میشه که همه ی سبک ها برای همه محترم می شن !

ممنون از این که خوندین :9:

parsboy
Monday 16 January 2012, 07:57 AM
توجه کردین تو این فروم انقدر اعضا خوب هستن که یکی پست سفید هم بزنه 10 تا لایک میخوره :))
خب حالا تاپیک!
درسته من بخاطر یه عده که تو عروسی میزنن به هر کیبورد نوازی بگم مجلسی؟
درسته بخاطر چند تا نوازنده خیابونی به هر ویولونیستی (مثل خودم) بگم نوازنده خیابونی؟
چند شب پیش داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم.
بهم مبگفت با یه لر دعواش شده.(من به همه ی قومیت ها احترام زیادی میزارم چون همه ی اونا هموطن ما هستن و از هرگونه تبعیض بیزارم.)
من بهش میگفتم این حرف نژادپرستیه.این که بگیم با یه لر دعوام شده.این حرف همه رو با یه چوب زدن هست.نمیدونم متوجه شباهتش شدین یا نه!
واقعا مسخرست که بگیم چون تو کمتر اموزشگاهی مربی خوب گبتار هست پس ساز مسخره ای هست.
یکم از لاکتون بیاید بیرون و خب هدفتون از مطرح کردن این تاپیک چیه؟؟؟این که 4تا که تازه این سازو شروع کردن رو نا امید کنید؟
میدونید جواد رو به چی نسبت میدن؟به یه سری ترند (trend) که ترجمش میشه مد زود گذر.حالا وقتی انقضاش تموم شد میشه جواد.برای هنرمند ساز هیچوقت ترند نیست.

پینوشت:الان یه استاتوس دیدم مرتبط با همین موضوع:
یکی از راه های فرار از اینکه "جوادی" اینه که به بقیه بگی جواد!

با درود فراوان دوست عزیز

به نکات خوب و با ارزشی اشاره کردی ....

بازم ممنون از شما

Bokhari_90
Monday 16 January 2012, 09:23 AM
ممنون از تذکرتون دوست گرامی و حرفتون قابل تقدیره ولی فکر نمی کنین این تنها و ظیفه ی ما نیست که این فرهنگ رو جا بندازیم ؟ یعنی ما تنها یه بخش خیلی کوچکی از این مساله ایم ؟
و بعد از اون فکر نمی کنی این فرهنگ چطور و طی چه مدت طولانی جا افتاده که از کل مدت زندگی ما بیشتره ؟
متاسفانه همینه همه مثل شما استاد عزیزم فکر می کنن . همه فکر می کنن فرد یا شخص باید جامعه رو بسازه یا بهتر بگم سعی می کنن فرد رو تربیت کنن که جامعه رو تربیت کنه ! و در این میان کسی به این فکر نیست که این قضیه دقیقا بر عکسه ! یعنی باید حکومت جامعه رو تربیت کنه که از جامعه یه شخص خوب و فردی با کمالات و بی نقص به وجود بیاد !
توی موسیقی هم همین طوره عزیز !
قبلا رو که کاری با هاش ندارم چون تو زمان های قدیم اصلا موسیقی حرام بود که الان هم بعضی ها با این طرز تفکر زندگی می کنن !
ولی یه کم قبل تر رو رو چی میگی ؟ ( منظورم تقربا زمان انقلابه ) درست از وقتی که بچه دنیا میو مد تنها موزیکی که در اختیار بود همین موزیک های مسخره و بی ارزش خال توری بود ! ولی خوب آدمه دیگه به موسیقی مثل غذا احتیاج داره ! و درست به همین ترتیب و به خاطر نبود آموزش صحیح و امکانات و موسیقی کم و محدود به این نوع آهنگها ( البته اگه بشه اسمشو موسیقی گذاشت ! ) روی آوردن . واین عادت غلط رو به شکل یه طرز تفکر در آوردن و به نسل بعدی منتقل کردن تا به ما رسید !
البته نا گفته نمونه که در این میان جمعیت کمی هم وجود داشتن که با کمک خدا (!!!) از این بحران جون سالم به در بردن !!!:21:
منظورم اینه که خیلیا تو این میان به موسیقی سنتی روی آوردن که فهمیدن این موسیقی خودش نعمت بزرگی اه !
وبعضی های دیگه هم مثل داداش علی همون طور که خودش توی یه تاپیک دیگه گفت اشکشون در اومد اون زمان و به اون سن دنبال یه نوار راک کل تهران رو گشتن ولی حاضر به تسلیم شدن در برابر این فرهنگ نادرست نشدن .

دوست خوبم اینا رو گفتم که بدونی وقتی کسی کاواتینا رو که 5 صفحه آهنگ بود و اشک ما در اومد تا حفظش کردیم رو نمی فهمه وقتی کسی تانگو ان اسکای رو که بیجاره شدیم تا بزنیمش نمی فهمه و وقتی وجود ما با پرلودیو تریستون یکی شد تا مفهوم کلاسیک رو بفهمیم و اون نمی فهمه تقصیر ما نیست .
اینا رو ما نباید یاد بدیم باید جامعه یاد بده !
مثل کشور های پیشرفته که بچه از 4-5 سالگی توی مهد کودک با کلاسیک آشنا میشه > تو 8-9 سالگی تو مدرسه یه ساز کلا سیک یاد می گیره و بعدن خودش راهش رو انتخاب می کنه !
و اینو بگم که هر کسی با موسیقی کلاسیک آشنایی داشته باشه قادر به درک همه نوع موسیقی خواهد شد واین طور میشه که همه ی سبک ها برای همه محترم می شن !

ممنون از این که خوندین :9:

واقعا چقدر نظر ها متفاوته
نظر شما هم محترمه
اما همون حکومتی که میگین هم از یک سری فرد تشکیل شده
شما وقتی اجرای یک ساختمانو خوب انتخاب نکنی نمیتونی بگی ساختمان من محکمه
نمیتونی اول بگی ساختمان باید محکم باشه تا اجراش محکم شه
این پی و زیر ساخت هستش که باعث محکمی ساختمان میشه نه خود ساختمان
ولی این که ما بگیم مردم نمیفهمن این توهین به شعور دیگران و خود را برتر از اونا دیدنه
ما خودمونم جزو این مردم هستیم
فقط با یک شیوه ای این موسیقی برامون لطیف شده و رسیدیم به موسیقی کلاسیک
موسیقی کلاسیک موسیقی سنگینی هستش
انتظار درستی نیست که بخواهی برای یکی بزنی و همون اول شیفته ی اهنگت بشن
در هر صورت
مناظره جالبی بود
ممنون از شما
تصمیم را میذاریم به سایر دوستان
یا برداشتایی که از حرفامون میشه
ممنون از شما دوست گرامی

Partrix
Monday 16 January 2012, 09:53 AM
ممنون از شما استاد خوبم به خاطر نظرتون
درمورد بحث اول نمی تونم چیزی بگم چون نظر من با شما متفاوته ( البته اگه نظر من د مقابل استادی مثل شما به حساب بیاد )
ولی در مورد این که من خودم رو از کسی بالا تر بدونم باید بگم که نه منظور من این نبود .
فهمیدن موسیقی یعنی چی ؟
شنونده یعنی چی ؟
شنونده ی علمی یعنی چی ؟
فرق این ها با هم چیه ؟
از نظر تعریف فهمیدن موسیقی یعنی احساس کردن اون و ارتباط بر قرار کردن با تک تک نت هاش حالا ممکنه کسی اصلا از موسیقی کلا سیک خوشش نیاد ولی به خاطر سواد موسیقیش ( هر چند کم هم باشه ) بتونه با این سبک ارتباط برقرار کنه .
معمولا مردم ما تنها شنونده اند ! یعنی حتی با موسیقی پاپ هم ( که اصلا مال مردمه ... ) به درستی ارتباط برقرار نمی کنن واین فاجعه است !
از مردم یه کشور که جز بنیان گزاران موسیقی جهانه انتظار میره که حداقل اگه با سبکی ارتباط برقرار نمی کنن به اون توحین نکن ولی بعضی از مردم اصلا کلاسیک رو موسیقی نمی دونن !!!
ما توی مملکت به شنونده ی علمی احتیاج داریم نه شنونده ما به شنونده هایی نیاز داریم که حداقل بتونن بگن که فلان آهنگ تو فلان سبک برای اون سبک قشنگه ! نه کلا نابودش کنن این باید فرهنگ سازی بشه دوست خوبم باید آموزش داده بشه .
درمورد اون حرفت هم نظر من اینه که نه ... اون حکومت رو افراد نمی سازن باز جامعه می سازه چون جامعه اصلا اون افراد رو انتخاب می کنه یا جامعه کلا انقلاب می کنه و حکومت رو عوض می کنه چون حکومت هم خودش یه جامعه ی کوچیکه یا بهتر بگم بخشی از جامعه ست
البته اینا فقط نظر منه و تو تخصصه منم نیست و سندیت علمی نداره !
به هر حال ممنون

The_blue_marble
Monday 16 January 2012, 11:06 PM
آقا ما با توجه به حضور اساتید نمیخوایم جسارت کنیم ولی فکر میکنم اینکه یه عده از گیتار به عنوان افاده و کلاس استفاده میکنن به ارزش والایی که این ساز داره لطمه نمیزنه.و خواهش میکنم این ساز رو جواد خطاب نکنین

Bokhari_90
Tuesday 17 January 2012, 10:21 AM
ممنون از شما استاد خوبم به خاطر نظرتون
درمورد بحث اول نمی تونم چیزی بگم چون نظر من با شما متفاوته ( البته اگه نظر من د مقابل استادی مثل شما به حساب بیاد )
ولی در مورد این که من خودم رو از کسی بالا تر بدونم باید بگم که نه منظور من این نبود .
فهمیدن موسیقی یعنی چی ؟
شنونده یعنی چی ؟
شنونده ی علمی یعنی چی ؟
فرق این ها با هم چیه ؟
از نظر تعریف فهمیدن موسیقی یعنی احساس کردن اون و ارتباط بر قرار کردن با تک تک نت هاش حالا ممکنه کسی اصلا از موسیقی کلا سیک خوشش نیاد ولی به خاطر سواد موسیقیش ( هر چند کم هم باشه ) بتونه با این سبک ارتباط برقرار کنه .
معمولا مردم ما تنها شنونده اند ! یعنی حتی با موسیقی پاپ هم ( که اصلا مال مردمه ... ) به درستی ارتباط برقرار نمی کنن واین فاجعه است !
از مردم یه کشور که جز بنیان گزاران موسیقی جهانه انتظار میره که حداقل اگه با سبکی ارتباط برقرار نمی کنن به اون توحین نکن ولی بعضی از مردم اصلا کلاسیک رو موسیقی نمی دونن !!!
ما توی مملکت به شنونده ی علمی احتیاج داریم نه شنونده ما به شنونده هایی نیاز داریم که حداقل بتونن بگن که فلان آهنگ تو فلان سبک برای اون سبک قشنگه ! نه کلا نابودش کنن این باید فرهنگ سازی بشه دوست خوبم باید آموزش داده بشه .
درمورد اون حرفت هم نظر من اینه که نه ... اون حکومت رو افراد نمی سازن باز جامعه می سازه چون جامعه اصلا اون افراد رو انتخاب می کنه یا جامعه کلا انقلاب می کنه و حکومت رو عوض می کنه چون حکومت هم خودش یه جامعه ی کوچیکه یا بهتر بگم بخشی از جامعه ست
البته اینا فقط نظر منه و تو تخصصه منم نیست و سندیت علمی نداره !
به هر حال ممنون

بالاخره به توافق نسبی با هم رسیدیم دوست من
خوب منم از اول دارم همینو میگم
منم دارم میگم باید فرهنگ سازی بشه
باید اموزش داده بشه
تو این اموزش هم هر کسی باید نقش خودشو ایفا کنه
من شما و هر کسی که حداقل یکمی با این موسیقی ارتباط داریم باید فرهنگشو برای سایرین مهیا کنیم
و این زمان میبره
وو باید با زبان خودشون باهاشون اول بحرفیم و فکرو به دست بگیریم بعدش این موسیقی را بیان کنیم
البته من فکر میکنم که اینجوری میتونیم به هدفمون برسیم
اون جامعه هم خوب از تعدادی ادم تشکیل شده
اخه این که جامعه خوب باشه خوب باید افرادش خوب باشند
اخه جامعه همون مردمند
پس باید مردمو چیزی که میخواهیم باشن
خوب بحث مفیدی بود
ممنون
راستی رو چه قطعه ای داری کار میکنی الان؟

Partrix
Tuesday 17 January 2012, 11:05 AM
بالاخره به توافق نسبی با هم رسیدیم دوست من
خوب منم از اول دارم همینو میگم
منم دارم میگم باید فرهنگ سازی بشه
باید اموزش داده بشه
تو این اموزش هم هر کسی باید نقش خودشو ایفا کنه
من شما و هر کسی که حداقل یکمی با این موسیقی ارتباط داریم باید فرهنگشو برای سایرین مهیا کنیم
و این زمان میبره
وو باید با زبان خودشون باهاشون اول بحرفیم و فکرو به دست بگیریم بعدش این موسیقی را بیان کنیم
البته من فکر میکنم که اینجوری میتونیم به هدفمون برسیم
اون جامعه هم خوب از تعدادی ادم تشکیل شده
اخه این که جامعه خوب باشه خوب باید افرادش خوب باشند
اخه جامعه همون مردمند
پس باید مردمو چیزی که میخواهیم باشن
خوب بحث مفیدی بود
ممنون
راستی رو چه قطعه ای داری کار میکنی الان؟

استاد گلم ممنون از نظرتون

باید بگم که منم از اول اول همینو گفتم و هرگز نگفتم که ما توی روی کار اومدن این طرز فکرجدید هیچ نقشی نداریم بلکه تنها گفتم که نقش ما خیلی کوچیکه وکمنر از اونه که با یه نفر و توی یه زمان کوتاه فرهنگ ونگرش مردم رو عوض کرد همین
بعد از اون هم باید بگم که درسته که جامعه از افراد تشکیل شده ولی الضاما هر جامعه ای که از افراد به نظر ما خوب تشکیل شده دلیل نمی شه که خوب باشه و حتما پیشرفت کنه یا بر عکس جامعه ای که از افراد به نظر ما بد تشکیل شده دلیل نمی شه که پیشرف نکنه !
به طور مثال مملکت ما یه عمره داره به آمریکا فحش می ده و باهاش دشمنه ما بگیرم که آمریکا کشور بد ونادرستی اه و حکومتش پر از افراد نادرست و بده ولی می بینیم که نسبت به ما جامعه ی تکامل یافته تر و پیشرفته تر و در ضمن بهتری هم داره !
البته اینا همش بحث های تخصصی اه و همون طور هم که قبلا گفتم من صلاحیت بحث در این رابطه رو ندارم واینا تنها نظرات شخصی منه .
ولی با توجه به حرفام به یه چیز میرسیم اینکه جامعه چه تو اون آدم بد و چه آدم های گلی مثل شما وجود داشته باشه فرقی نمی کنه و این تنها هم کاری درسته که جامعه رو می سازه و باعث پیشرفت کشور می شه .
در کل اگه سرتونو درد آوردم شرمنده ام

در مورد کارهایی که زدم هم باید بگم که یه مدتی بود کلا تمرکزم رو گذاشته بودم رو الکتریک و به همین خاطر دستم یه ذره خوابیده !
دارم یه سری اتود و گام کار می کنم تا سرعت دستم به حالت ایده آل گذشته برگرده . البته یه قطعه ی نسبتا ساده ی 2 صفحه ای هم جدیدا شروع کردم به اسم un dia de noviembre این آهنگ تنظیم لیلی افشاره و کلا خود خانوم افشار این آهنگو خیلی دوست داره و همیشه تو کنسرت هاش اینو می زنه .

juse ferandes tors
Friday 20 January 2012, 07:34 PM
سلام
واقعا که کیس خالی رو بیارن بیرون برا کلاس گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!
من همین الانشم گیتارم رو خجالت میکشم ببرم بیرون البته باید بیان ببینین مردم همچین زل میزنن به آدم!!!!!
اگه مجبور بشم اونم تو شب که خیابون خلوت باشه سرم رو میندازم زیر و میرم همین چند وقت تمرین گروهی داشتم شبا گیتارم رو میبردم روزا هم با گیتار محل تمرین منظورم (آموزشگاه موسیقی) هست
حالا کیس خالی رو برا کلاس گذاشتن جز عجایب هست خدایا

hamedc
Friday 20 January 2012, 07:55 PM
متاسفانه فرهنگ بد یا خوب ماست!!!
اکثرشونم فالش میزنن و فک میکنن 4 تا آکورد بگیرن گیتاریست میشن اما قضیه یه چیز دیگست...

coocooli
Friday 20 January 2012, 10:30 PM
چرا؟
چرا همه گیتار میزنن؟

من يكي رو ميشناسم يه كاور گيتار خريد و هر روز تو اون لباس ميكنه و ميره بيرون چرخ ميزنه :24:
:24::24::24::24::24::24::24::24::24::24::24::24::2 4::24::24::24:

coocooli
Friday 20 January 2012, 10:34 PM
4 تا آکورد بگیرن گیتاریست میشن اما قضیه یه چیز دیگست...

wow stop
من با اين موافق نيستم هركس به كلاس برود و حتي يه آهنگ يا فقط آكورد am - dm -Em -am حتي آكور به اين سادگي رو هم بزنه ميشه بهش گفت گيتاريست
پس ما فقط گيتاريست خوب و بد ...:am

Partrix
Saturday 21 January 2012, 07:11 AM
wow stop
من با اين موافق نيستم هركس به كلاس برود و حتي يه آهنگ يا فقط آكورد am - dm -Em -am حتي آكور به اين سادگي رو هم بزنه ميشه بهش گفت گيتاريست
پس ما فقط گيتاريست خوب و بد ...:am

درود بر داداش گلم

نه استاد نمی شه گفت گیتاریست !!!
معلومه که نمی شه گفت ! من از یازده سالگی گیتار دستم گرفت و شروع به یاد گیری کردم( از زمانی که خودم هم قد ساز بودم! ) ولی هرگز خودم رو گیتاریست نمی دونم و کما اینکه استاد هایی هم که داشتم تا الان هیچ کدوم خودشونو گیتاریست نمی دونستن که البته این از روی فروتنی شون بوده قطعا !
کلمه و لقب گیتاریست خیلی بزرگ تر از دهن من و امثال منه چون این لقب مال کسایی که استاد استاد استادای مان !!! اگه به ماها بگی گیتاریست مثل اون دوستمون میشی که توی اون تاپیک به لینکین پارک گفته بود اسطوره !:24:
شاید با کمی ارفاق بشه به کسایی که از 3-4 سال به بالا کارمفید کردن توی نوازندگی لقب نوازنده داد همین ! ولی گیتاریست کسیه که زندگی شو روی گیتار میزاره و گیتار تمام فکر و ذکرش میشه . با گیتار امرار معاش میکنه و فقط به خاطر گیتاره که زندست !

mamali_ho
Saturday 21 January 2012, 08:53 AM
نه استاد نمی شه گفت گیتاریست !!!
معلومه که نمی شه گفت ! من از یازده سالگی گیتار دستم گرفت و شروع به یاد گیری کردم( از زمانی که خودم هم قد ساز بودم! ) ولی هرگز خودم رو گیتاریست نمی دونم و کما اینکه استاد هایی هم که داشتم تا الان هیچ کدوم خودشونو گیتاریست نمی دونستن که البته این از روی فروتنی شون بوده قطعا !
کلمه و لقب گیتاریست خیلی بزرگ تر از دهن من و امثال منه چون این لقب مال کسایی که استاد استاد استادای مان !!! اگه به ماها بگی گیتاریست مثل اون دوستمون میشی که توی اون تاپیک به لینکین پارک گفته بود اسطوره !:24:
شاید با کمی ارفاق بشه به کسایی که از 3-4 سال به بالا کارمفید کردن توی نوازندگی لقب نوازنده داد همین ! ولی گیتاریست کسیه که زندگی شو روی گیتار میزاره و گیتار تمام فکر و ذکرش میشه . با گیتار امرار معاش میکنه و فقط به خاطر گیتاره که زندست !

سلام خدمت دوست عزیز
گیتاریست یعنی کسی که گیتار می زند! یه عنوان سادست! چه سولوی پتروچی چه آهنگ تولدت مبارک! فقط مهارته که از زمین تا آسمون فرق داره. که میشه گفت گیتاریست ماهر یا گیتاریست ضعیف. خیلی فرق میکنه با اسطوره گفتن به یک گروه. اسطوره یک عمل نیست ولی هرکس عمل گیتار زدن انجام میدهد می شود گیتاریست! ببخشید پرحرفی کردم نظر شخصیم بود.

Partrix
Saturday 21 January 2012, 09:55 AM
سلام خدمت دوست عزیز
گیتاریست یعنی کسی که گیتار می زند! یه عنوان سادست! چه سولوی پتروچی چه آهنگ تولدت مبارک! فقط مهارته که از زمین تا آسمون فرق داره. که میشه گفت گیتاریست ماهر یا گیتاریست ضعیف. خیلی فرق میکنه با اسطوره گفتن به یک گروه. اسطوره یک عمل نیست ولی هرکس عمل گیتار زدن انجام میدهد می شود گیتاریست! ببخشید پرحرفی کردم نظر شخصیم بود.

نه داداش هر کس که گیتار می زنه میشه گیتار پلی ار و یا همون نوازنده ی گیتار به زبون خودمون . گیتاریست لغط فرانسوی اه . من یه خورده کوچولو فرانسه می دونم . پسوند (( ست )) که پشت کلمه ها ( بهتره بگیم صفت ها ) ی فرانسوی میاد معنا ی مبالغه آمیزی رو به اون صفت می ده و معنای اون رو به لقب استاد تغییر می ده مثلا وقتی میگیم به طرف گیتاریست به این معنی اه که اون یه استاد چیره دست گیتاره !!!
این لغط متاسفانه تو زبان ما بد جا افتاده .
در ضمن تعریف من با شما در مورد گیتار زدن از زمین تا آسمون فرق میکنه داداش گلم به نظر بنده کسی که با گیتار به قول شما آهنگ تولدت مبارک می زنه گیتار نمی زنه ! بلکه تنها داره از گیتار ٌصدا در میاره !!!

parsboy
Saturday 21 January 2012, 10:58 AM
با احترام به نظرات دوستان
به نظر من نباید زیاد گیربدیم به لغت گیتار .. گیتاریست ...
مهم روحیه و حس نوازندگی ست که باید شکوفا بشه
درسته در جامعه ما فرهنگ چند هزار ساله مون داره به بیراهه میره ولی نباید به یکی که عشقشه گیتار پشت کولش بگیره زیاد توجه داشته باشیم. ما مشکلاتی فراتر از این حرفها داریم .
خود طرف دیر یا زود می فهمه زیبایی که در قطعاتش وجود داره در هیچ جای دیگه نمی تونه بدست بیاره صدایی که ارام بخش میتونه باشه و برای همیشه ماندگار .
با گرفتن چند تا اکورد هم میشه صدای خوبی از گیتار بدست اورد و با مکمل یک صدای گرم و دلنشین این زیبایی را به اوج رساند .
بازم ممنون

hip_hop5029
Saturday 21 January 2012, 02:40 PM
parsboy سلام
راستش گیتار اره میشه صداشو در اورد ولی مهم بتونی احساستو بیان کنی با گیتار
عجب چیزی میشه

ehsanbomb
Thursday 2 February 2012, 12:07 PM
من دو سه ماهه که با گیتار کلاسیک گیتارو رو شروع کردم و الان می خوام برم سراغ اکوستیک
ولی توی این دو سه ماهه اینقدر متلک شنیدم که واقعا نمی دونم که ادامه بدم یا نه
دیگه وقتی استادتم بهت متلک میندازه خوب واقعا ادم حالش گرفته میشه
من 17 سالمه و شاید اگه خودمم خودمو با گیتار روی دوشم ببینم دوتا متلک چاق بار خودم بکنم :دی
با خوندن این تاپیک که واقعا خورد توی ذوقم که برداشت از ادمایی که این سارو کار می کنن چقدر ناجوره
دارم فکر می کنم که اصلا بی خیالش بشم و برم سراغ پیانو که قبلا هم یه مدت کوتاهی کار می کردم

Mohammad_ngml
Thursday 2 February 2012, 12:38 PM
دوست من وقتی به خاطر حرف مردم میخوای دست از گیتار برداری از اول اشتباه اومدی سراغ گیتار.. کسی که میخواد گیتار بنوازه باید اعصاب و تحمل پولادین داشته باشه.. نه به خاطر سخت بودن.. بلکه به خاطر اینکه از هر طرف مردم دارن به گیتار فحش میدن.. یکی میگه گیتار آسونه.. یکی میگه گیتار جواده.. یکی میگه میخواد کلاس بذاره.. یکی میگه دیگه همه واسه ما دسپرادو شدن.. چون مردم ما تا بوده فقط دیدن افراد دارن با گیتار آواز میخونن و گیتار رو تبدیل کردن به یه ساز مجلسی که هیچ کاربرد دیگه ای نداره.. به خدا با این وضع گیتار از همه ی سازهای دیگه در واقع کمتر جواده.. حاضرم زندگیمو بذارم که کسایی که حرفه ای گیتار میزنن از کسایی که حرفه ای ویولن یا پیانو میزنن کمتره.. این آواز خوندن نمیذاره هنرجو های گیتار پیشرفت کنن.. تا یکم احساس سختی میکنن میگن ولش کن 2 تا آکورد بگیریم یه آوازی به هنجرمون بدیم... و اینطوری میشه که گیتار میشه ساز آسون.. ببخشید اینا رو گفتم.. ولی کار درستی میکنی.. بیخیال گیتار شو..

hopital
Thursday 2 February 2012, 01:03 PM
من دو سه ماهه که با گیتار کلاسیک گیتارو رو شروع کردم و الان می خوام برم سراغ اکوستیک
من 17 سالمه و شاید اگه خودمم خودمو با گیتار روی دوشم ببینم دوتا متلک چاق بار خودم بکنم :دی
با خوندن این تاپیک که واقعا خورد توی ذوقم که برداشت از ادمایی که این سارو کار می کنن چقدر ناجوره
دارم فکر می کنم که اصلا بی خیالش بشم و برم سراغ پیانو که قبلا هم یه مدت کوتاهی کار می کردم

موسیقی رو به خاطر خود موسیقی دوست داشته باشین نه حرف دیگران ! اگه به خاطر دیگران می خواین برین سراغ پیانو همون بهتر که نرین چون دو روز دیگه باز هم نظرتون عوض میشه !

hamedc
Thursday 2 February 2012, 02:32 PM
همین فرهنگهای غلط باعث شده تعداد کسانی که بتونند یه قطعه کلاسیک درست بزنند شمارا بشه....
به حرف کسی گوش نده من خودم از ابتدا تا حالا واسه کسی ساز نزدم جز استادم و کسانی که درک موسیقی داشته باشند

erikal_richen
Saturday 4 February 2012, 12:10 PM
خوب کاری میکنی بعضی ها ارزش موسیقی رو درک نمیکنن

nafiseh
Saturday 4 February 2012, 02:03 PM

اگر بخوای به حرف مردم گوش بدی برای همیشه سازت رو بزار کنار
من چی بگم که سازم اندازه خودم هست ...:24:
نگران نباش
تو این راه کم نیار

The_blue_marble
Saturday 4 February 2012, 02:30 PM

دادا ملت زیاد حرف میزنن،مهم اون حسیه که شما با نواختن بهت دست میده.البته نه نواختن 4 تا آکورد ساده و خوندن که این کارها فقط باعث میشن که شما پسرفت کنی،من در حدی نیستم که بخوام در حضور اساتید به شما توصیه ای کنم اما تو زندگیت به حرف ملت توجه نکن چون تو ذوق و استعدادی رو داری که اونا ندارن پس درکت نمیکنن و اون استادی که میگین بهتون متلک میندازه دلسوز نیست پس سعی کن پیش یه استاد دلسوز بری که بار علمیش در حد آموزش باشه نه مثل بعضی خانوما و آقایون که میبینیم میان 4 تا آکورد ساده رو با lyrics به هنرجوها آموزش میدن و میگن که شما دارین نواختن گیتار رو یاد میگیرین ولی باز تصمیم با شماست.گیتار یا پیانو؟

parsboy
Saturday 4 February 2012, 04:56 PM
با تشکر از دوستان و همچنین دوست عزیزمون ehsanbomb
در ادامه صحبت های مفید دوستان
ehsanbomb محترم
موسیقی خیلی زیباست . برای بدست اوردن این زیبایی تلاش زیادی نیاز داره . تمام سازها یادگیری شون سخته . بعنوان مثال برای اینکه بتونی صدای خوبی در ویولن بدست بیاری باید سالها زحمت بکشی و همچنین بقیه سازها ...
من از اینکه گفتی حتی استادت بهت متلک میزنه خیلی تعجب کردم ولی اگه حقیقت داره بدنبال یک استاد فهیم تر باشید ...
به قول بقیه دوستان شما نباید تحت تاثیر دیگران قرار بگیری ...
شاید بی ربط باشه
یادمه یک مربی فوتبال به بازیکنانش میگفت وقتی وارد زمین فوتبال می شوید باید کر شوید یعنی شعارهای تماشاگران نباید روی شما اثر بگذاره ...
درسته در اوایل با مشکلات زیادی مواجه میشوی ولی ارام ارام با کمی صبر و پشتکار درک می کنی که داری به هدفت نزدیک تر میشوی ...
تجربیاتم تا همین حد بیشتر نیست
براتون ارزوی موفقیت دارم

shoman
Saturday 4 February 2012, 10:10 PM
گیتار جوادترین ساز بود اگه جواد بودن تو دنیای موسیقی معنی داشت.

Bardya
Sunday 19 February 2012, 03:23 PM
سلام حرف شما درسته به نظر من گیتار یه ساز عمومی شده و اینکه همه هم میتونن حداقل یه صدایی ازش در بیارن میرن و یه گیتار میخرن،و شان گیتار خیلی پایین اومده

Untouchable
Sunday 19 February 2012, 05:04 PM
شان گیتار پایین اومده...ولی اینکه بخوان همین کارا رو با گیتار الکتریک و ویولن بکنن دیگه خدای ضایع است.اگه یه روز ببینم از هر 10 نفر تو خیابون 2 نفر ویولن رو دوششونه وایمیستم جلو همشون تک تک میگم سازتو دربیار یه قطعه از باخ بزن ببینم!(بعضیاشونم با تعجب نگاه کنن که باخ کیه آها همون بره باخ و میگه؟):26::ay:102:
ولی آدم اگه شیفته ی سبک کلاسیک باشه میره تا آخرش تا درک کنه موسیقیو. به حرف دیگران باشه همه بریم سلطان قلبها بزنیم تو خیابون!(تازه چهار نفر میان پولم میدن!):guitarplay5::102:
...مدیر آموزشگاهمون مثلا داشت پشت سر استاد گیتاره حرف میزد(حالا خودش کلی ادعاش میشه که من نی میزنم در حد خدا)گفت اصلا از کارش خوشم نمیاد رفتم واسش کنسرت گذاشتم هی میاد میگه این کار از باخه اون از فلانه...همه خوابشون برده بود!!!اون قبلیه که رو خیلی دوس داشتم میدونست باید یه چهار تا لیلا فروهر و ... بزنه!:102::dash2:
وقتی یکی دستش به گیتار میخوره صدا میده همه میگن وااااای چقدر قشنگ! بعد من خودمو میکشم حالا نت زینتی و فلان و بسیار و همه چی و رعایت کن و اینا چهار نفر میان گوش میدن تو رودروایسی میگن ا...ا...آفرین!:102: انتظار دارین نرن تو خیابون کیس گیتار بذارن رو دوششون؟ اونی که میاد کلی تمرین میکنه تا یه کار کلاسیک یا متال رو خوب دربیاره وقتی اینقدر همه استقبال گرم میکنن! چرا باید یکی بیاد کلاسیک بزنه وقتی میخواد مردم از کارش تعریف کنن؟:dash1: من میگم حرف بقیه مهم نیست. ولی برا من که 12 سالمه هیش کی نیست بیاد بگه اینو بزن ... بعد ایرادامو بگیره...باهام ساز بزنه...کلا یه دونه استاد دارم که اون نبود فکر کنم منم دیگه ناامید شده بودم از موسیقی و ویولن و گیتار و...:12:اکثریت تو کشور ما موسیقیو نمیفهمن (همشونم ادعا دارن) تقصیرم ندارن امکانات فهمیدنش نیست.سخته آدم تنها باشه تو این سن تو عالم موسیقی ولی باید تحملش کرد!:21ox66r::redguitar:

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 05:37 PM
گیتار موقعی جواد میشه که یه نفر مثل خیلی از هموطنامون به خاطر تقلید از بقیه آشناهاشون میرن گیتار میگیرن دستشون.
اگر گیتار به عنوان اسلحه شناخته بشه پس کسی که گیتار دستش میگیره باید انقلابی اصیل باشه
(یادم رفت از کی بود این جمله!!!)
البته خودم از گیتار کلاسیک خوشم نمیاد تازه بدمم میاد!
ولی اونقدری که گیتار الکتریک رو دوستدارم خودمو دوست ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 06:44 PM
شان گیتار پایین اومده...ولی اینکه بخوان همین کارا رو با گیتار الکتریک و ویولن بکنن دیگه خدای ضایع است.اگه یه روز ببینم از هر 10 نفر تو خیابون 2 نفر ویولن رو دوششونه وایمیستم جلو همشون تک تک میگم سازتو دربیار یه قطعه از باخ بزن ببینم!(بعضیاشونم با تعجب نگاه کنن که باخ کیه آها همون بره باخ و میگه؟):26::ay:102:
ولی آدم اگه شیفته ی سبک کلاسیک باشه میره تا آخرش تا درک کنه موسیقیو. به حرف دیگران باشه همه بریم سلطان قلبها بزنیم تو خیابون!(تازه چهار نفر میان پولم میدن!):guitarplay5::102:
...مدیر آموزشگاهمون مثلا داشت پشت سر استاد گیتاره حرف میزد(حالا خودش کلی ادعاش میشه که من نی میزنم در حد خدا)گفت اصلا از کارش خوشم نمیاد رفتم واسش کنسرت گذاشتم هی میاد میگه این کار از باخه اون از فلانه...همه خوابشون برده بود!!!اون قبلیه که رو خیلی دوس داشتم میدونست باید یه چهار تا لیلا فروهر و ... بزنه!:102::dash2:
وقتی یکی دستش به گیتار میخوره صدا میده همه میگن وااااای چقدر قشنگ! بعد من خودمو میکشم حالا نت زینتی و فلان و بسیار و همه چی و رعایت کن و اینا چهار نفر میان گوش میدن تو رودروایسی میگن ا...ا...آفرین!:102: انتظار دارین نرن تو خیابون کیس گیتار بذارن رو دوششون؟ اونی که میاد کلی تمرین میکنه تا یه کار کلاسیک یا متال رو خوب دربیاره وقتی اینقدر همه استقبال گرم میکنن! چرا باید یکی بیاد کلاسیک بزنه وقتی میخواد مردم از کارش تعریف کنن؟:dash1: من میگم حرف بقیه مهم نیست. ولی برا من که 12 سالمه هیش کی نیست بیاد بگه اینو بزن ... بعد ایرادامو بگیره...باهام ساز بزنه...کلا یه دونه استاد دارم که اون نبود فکر کنم منم دیگه ناامید شده بودم از موسیقی و ویولن و گیتار و...:12:اکثریت تو کشور ما موسیقیو نمیفهمن (همشونم ادعا دارن) تقصیرم ندارن امکانات فهمیدنش نیست.سخته آدم تنها باشه تو این سن تو عالم موسیقی ولی باید تحملش کرد!:21ox66r::redguitar:
توی مملکتی که نشون دادن ساز توش حرامه چه انتظاری دارید.
بزاریدشون همین هایی هم که الان داریم میان از خیابونا و خونه ها جمع میکنن و میگن حرامه!
اما خوشبختانه فعلا" حریف ملت نمیشن!:bf:16:

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 06:46 PM
در دروازه رو میشه بست اما دهن مردم رو نمیشه.

Partrix
Sunday 19 February 2012, 07:33 PM
[QUOTE=Kosary;319612]شان گیتار پایین اومده...ولی اینکه بخوان همین کارا رو با گیتار الکتریک و ویولن بکنن دیگه خدای ضایع است.اگه یه روز ببینم از هر 10 نفر تو خیابون 2 نفر ویولن رو دوششونه وایمیستم جلو همشون تک تک میگم سازتو دربیار یه قطعه از باخ بزن ببینم!(بعضیاشونم با تعجب نگاه کنن که باخ کیه آها همون بره باخ و میگه؟):26::ay:102:

خانوم گل مگه گیتار چیش از ویولن کمتره که فکر می کنی با گیتار خیلی بد نیست که این کارا رو بکنن و لی با ویولن فاجعه است !!!!!!!!!!!!!!!!!!
همین تفکر غلط منو شما ست که باعث میشه شان گیتار پایین بیاد !
اینکه بعضی ها فکر میکنن یادگیری ویولن هم از گیتار و بقیه ی ساز ها سخت تره اشتباه اندر اشتباه ست !!!!!!!!!!!!!!
چیه ؟! چون مثلا پرده ها رو ویولن مشخص نیست ویولن سخت تره ؟!!!!!! چون پزیشن دست گرفتنش یه جور خاصه سخت تره ؟!!!!! اینا آگاهی کم ما ایرانی ها رو میرسونه !!!! این اینو می رسونه که مردم ما نمی دونن گیتار یعنی چی !!!!! حاضرم به تمام مقدسات قسم بخورم بیشتر از 6/7(شش هفتم ) مردم نمیدونن گیتار رو چطور درست باید تو دست بگیرن و بشینن !!!!!!!!!! من خودم با شیش هفتا استاد کار کردم ولی با ورتون میشه که بگم تنها یکی از اونا واقعا گیتار بلد بود !!!!! بعد اسم خودشون رو میزارن استاد !!!!!!! همینه دیگه وقتی استاد خوب میون مردم نباشه تفکر غلط هم زیاد میشه !!!!!!!!
وقتی هنوز هنر جو ها نمی دونن گیتار نایلون استرینگ رو ( همین گیتار کلاسیک خودمونو میگم یا به قول خالطور ها گیتار اسپانیش !!! ) نباید با پیک زد و این کار یکی از اشتباه ترین و مسخره ترین کار هاست !!!!
وقتی چهار تا آکورد شد آخرت گیتار !!!! وقتی آهنگ گل سنگم شد ته آهنگ ( با اون تنظیم مسخرش! )!!!! وقتی یه چیز من در آوردی ( شرمنده که اینو میگم ) به اسم ریتم به ملودی و آرپژ و سولو تو گیتار ارجح شد همین طوری میشه دیگه !!! شما خیلی راحت میتونین بعد از دوسه سال با ویولن بداهه نوازی کنین و قطعه بسازین البته اگه خوب تمرین کنین ولی وقتی یه هنر جوی گیتار شروع به یادگیری درست اون میکنه امکان نداره کمتر از 6 سال بتونه یه قطعه ی درست و درمون بسازه یا حتی یه کاور و تنظیم دقیق و حرفه ای از یه آهنگ درست کنه حتی اگر هم خیلی تمرین کرده باشه ! اینو میگم چون خود من بعد از این همه مدت نمی تونم درست و حسابی این کار ها رو بکنم !!!! در آوردن صدای ویولن خیلی راحت تر از گیتاره شما خیلی راحت شاید بتونی سریع یه قطعه رو با سرعت 200 بزنی ولی آیا این کار رو با گیتار می تونی انجام بدی ؟؟؟؟؟ و بعدش هم گیتار یه ارکسر کامله ! این یعنی این که این ساز اصلا برای تک نوازی ساخته شده ولی ویولن نه ! ویولن در کنار ساز های دیگه صداش زیبا تر میشه در حال که گیتار یه تنه همه رو حریفه چون میشه با هاش چنتا ملودی و نت رو هم زمان نواخت !
این بخش کوچکی از تونا یی ها و سختی های گیتار بود که من گفتم و قطعا بیشتر از این هاست که نه تنها ویولن بلکه هیچ ساز دیگه ای این توانایی ها رو نداره !
یه وقت سوتفاهم نشه ! من نگفتم که ویولن سخت نیست و گیتار از اون سر تره ! هر کی بگه اشتباه کرده ! ولی من میگم که یاد گیری ویولن از گیتار سخت تر نیست و تا آخر عمر هم بر این عقیدم و براش هم صد ها دلیل علمی و درست دیگه هم می تونم بیارم !
شرمنده که در حضور اساتید پر حرفی کردم

hopital
Sunday 19 February 2012, 07:50 PM
در آوردن صدای ویولن خیلی راحت تر از گیتاره شما خیلی راحت شاید بتونی سریع یه قطعه رو با سرعت 200 بزنی ولی آیا این کار رو با گیتار می تونی انجام بدی ؟؟؟؟؟

بی خیال بابا ! از همه بدتر اینه که بشینیم بگیم کدوم ساز از همه سختتره و این مسخره بازیها اگه اینطور بخوایم فکر کنیم پیانو از همه سختتره چون همزمان باید همه ی بدن رو بکار بگیری و هارمونی و ملودی رو باید خیلی سریع آنالیز کنی ! ولی با همون پیانو هم میشه یه چیز من درآوردی زد ! اینکه میگین با ویلن راحت میتونی بزنی خیلی مسخره به نظر میرسه ! پس بهتره که دیگه این بحثها رو بذاریم کنار چون سازها بی انتها هستن ....

Partrix
Sunday 19 February 2012, 07:59 PM
خوب منم همینو میگم دیگه این نه تنها یه طرز تفکره غلطه بلکه مسخره هم هست همه ی ساز ها نسبت به هم سختی هایی دارن که نمیشه شمردشون ولی حق گیتار این وسط واقعا پای مال شد ! آبروش رفت ! و مسخره شد !
آره خوب زدن دو تا آکورد خیلی آسونه ولی گیتار زدن گاو نر می خواهد و مرد کهن !

Honey_Shababi
Sunday 19 February 2012, 08:32 PM
وقتی هنوز هنر جو ها نمی دونن گیتار نایلون استرینگ رو ( همین گیتار کلاسیک خودمونو میگم یا به قول خالطور ها گیتار اسپانیش !!! ) نباید با پیک زد و این کار یکی از اشتباه ترین و مسخره ترین کار هاست !!!!

درست ميشنوم؟!!!!!
كي گفته كه گيتار كلاسيك رو نبايد با پيك زد؟!!!
اينطوري كه آرميك و شادمهر و خيلي از نوازنده هاي معروف گيتار زير سوال ميرن...!!!!!!!!!
اين حرف كاملا اشتباهه!

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 08:49 PM
درست ميشنوم؟!!!!!
اينطوري كه آرميك و شادمهر و خيلي از نوازنده هاي معروف گيتار زير سوال ميرن...!!!!!!!!!
اين حرف كاملا اشتباهه!

اصلش همینه.
نباید با پیک زد.
باید با انگشتان PIMAX بزنی.

Honey_Shababi
Sunday 19 February 2012, 08:54 PM
اصلش همینه.
نباید با پیک زد.
باید با انگشتان PIMAX بزنی.

من كاملا مخالفم با اين حرف!

چون خيلي از تكنيك ها با پيك اجرا ميشه كه نميشه با ناخن اجراشون كرد.

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 08:58 PM

مهمترین کاری که تو گیتار کلایک باید انجام ئائ اینه که بتونی 2 سیم رو(مثلا: 2 و 5) رو با هم به صدا در بیاری بدون اینکه صدای سیم های دیگه رو بیاری و این کار با پیک امکان پذیر نیست.
(بدون Dead note(

Honey_Shababi
Sunday 19 February 2012, 09:06 PM
حرف آخر
من هرچي بگم شما متوجه منظورم نميشي...
من سبك كلاسيك رو نگفتم عزيز...
من تكنوازي با گيتار كلاسيك رو گفتم...
با گيتار كلاسيك كه فقط كلاسيك نميزنن...پاپ، فلامينگو،بعضي از آهنگ هاي كانتري، جز، فيوژن و خيلي از سبك هاي ديگه با اين گيتار نواخته ميشه...اونم با پيك.
شما كه نميخواين نوازندگان خارجي و جهاني رو هم زير سوال ببرين؟

Bokhari_90
Sunday 19 February 2012, 10:03 PM
حرف آخر
با گيتار كلاسيك كه فقط كلاسيك نميزنن...پاپ، فلامينگو،بعضي از آهنگ هاي كانتري، جز، فيوژن و خيلي از سبك هاي ديگه با اين گيتار نواخته ميشه...اونم با پيك.

باهات موافقم
نمیدونم منظور حرف صادق چیه؟
اما خیلی از تکنیک ها هست که با پیک زده میشه
من بعد از 11 سال اولین باره که میشنوم نباید با گیتار سیم نایلون با پبک زد

Honey_Shababi
Sunday 19 February 2012, 10:44 PM
من کی گفتم نباید؟!؟:16::39::23::23::23:

پس حتما من گفتم...:39::45::45:

Murderdolls
Sunday 19 February 2012, 10:48 PM
حواسم نبود :26::26::30::30::30::123::16::16::26::26::37::19:: 9::42::31::45::am:25::19::19::22::42::31::39::l:37 ::16:

hamedc
Sunday 19 February 2012, 11:13 PM
خداییش ویولون زدنش ستمه :دی
من خودم با گیتار کلی آهنگ با ویولون دوئت رفتم در جزییات نوازندگی ویولون هستم....
صرفا جهت اطلاع اگه خود کلاسیک رو بگی انگشت x کاربردی نداره تو سبک فلامینکو کاربرد داره :دی

Partrix
Monday 20 February 2012, 01:14 PM
درست ميشنوم؟!!!!!
اين حرف كاملا اشتباهه!

داداش هانی از شما بعیده !!! شادمهر کیه ؟! آرمیک کیه دیگه ؟! من این دوتا رو به نوازنده حساب نمیکنم ببخشید ها !!!
دوتا خالطور که نمیدونن گیتار یعنی چی که نمیشن آخرت نوازنده ! هنر اصلی گیتار کلاسیک یعنی تک نوازی !
همه ی دنیا میدونن که با پیک تو گیتار کلاسیک نمیشه تک نوازی کرد !
اصلا پیک برای گیتارکلاسیک مضره ! عمر سیم نایلونی رو نصف میکنه ! روح رو از صدای ساز میگیره و در ضمن دست نوازدنه هم محدود میکنه !
اینا تو همه جای دنیا یه چیز مسخره به حساب میاد ! شما تا حالا دیدی که لیلی افشار با پیک گیتار بزنه ؟
یا مثلا کدوم یکی از اتود های کارارکاسی رو میشه با پیک زد ! یا حتی قطعه های کوتاه تارگای مرحوم رو ؟
ها اگه من اشتباه می کنم منو از جهل در بیارید !!!!!!!

Partrix
Monday 20 February 2012, 01:17 PM

این حرف شما درسته منتهی توی گیتار اکوستیک و الکتریک اما توی گیتار کلاسیک اصلا نباید از پیک استفاده بشه ! چه برسه به این که بخوای تکنیک هایی رو باهاش بزنی که با دست آزاد نشه !

Partrix
Monday 20 February 2012, 01:21 PM
حرف آخر

نه خیر معلومه که کلاسیک نمیزنن فقط ولی همه ی سبک هایی رو که نام بردی رو هم با گیتار کلاسیک باید بدون پیک زده بشن و درستش هم همینه و تو کل دنیا هم همه همین کا رو میکنن !
مثلا فلامنکو با پیک ؟!!!! این دیگه خنده دار ترین چیزی بود که شنیده بودم !!!

Partrix
Monday 20 February 2012, 01:22 PM
باهات موافقم
نمیدونم منظور حرف صادق چیه؟
اما خیلی از تکنیک ها هست که با پیک زده میشه
من بعد از 11 سال اولین باره که میشنوم نباید با گیتار سیم نایلون با پبک زد

استاد بله نباید زد و بدون هرکی این کار رو میکنه از گیتار کلاسیک هیچی ( با صراحت میگم هیچی ) از گیتار کلاسیک نفهمیده !

hopital
Monday 20 February 2012, 01:37 PM
داداش هانی از شما بعیده !!! شادمهر کیه ؟! آرمیک کیه دیگه ؟! من این دوتا رو به نوازنده حساب نمیکنم ببخشید ها !!!
دوتا خالطور که نمیدونن گیتار یعنی چی که نمیشن آخرت نوازنده ! هنر اصلی گیتار کلاسیک یعنی تک نوازی !

البته من کاری به گیتار و اینها ندارم ولی لفظ خالتور برای کسایی که عمرشون رو در راه موسیقی گذاشتن درست نیست ! حالا درسته که شادمهر نوازنده ی سطح بالایی نیست ولی اینجور صحبت کردن هم درست نیست !

The_blue_marble
Monday 20 February 2012, 01:53 PM
با سلام،فکر میکنم که منظور دوستمون از به کار بردن واژه خالتور این بودش که افرادی مثل شادمهر در زمینه گیتار کلاسیک اونقدرها هم بزرگ نیستن و منم در این زمینه باهاشون موافقم اما خوب همین فرد تموم عمرشو به بهبود و ارتقاع صداش اختصاص داده پس کارش ارزش داره

agalloch
Monday 20 February 2012, 02:34 PM
البته من کاری به گیتار و اینها ندارم ولی لفظ خالتور برای کسایی که عمرشون رو در راه موسیقی گذاشتن درست نیست ! حالا درسته که شادمهر نوازنده ی سطح بالایی نیست ولی اینجور صحبت کردن هم درست نیست !

نمي دانم اين شادمهر ديگه كيه كه نميشه بهش گفت بالاي چشت ابرو
بتوونه؟ ساتريانينه؟ جيمزه؟
يه لس انجلسي ديگه.

به جز اين مگه خالتورا عمرشون رو صرف خالتوري نمي كنن؟
تازه هيچي گيرشون نمياد
همه هم بهشون ميگن خالتور نه موسيقي دان و انفجار موسيقي و ...

Untouchable
Monday 20 February 2012, 03:47 PM
[quote=Kosary;319612]شان گیتار پایین اومده...ولی اینکه بخوان همین کارا رو با گیتار الکتریک و ویولن بکنن دیگه خدای ضایع است.اگه یه روز ببینم از هر 10 نفر تو خیابون 2 نفر ویولن رو دوششونه وایمیستم جلو همشون تک تک میگم سازتو دربیار یه قطعه از باخ بزن ببینم!(بعضیاشونم با تعجب نگاه کنن که باخ کیه آها همون بره باخ و میگه؟):26::ay:102:

خانوم گل مگه گیتار چیش از ویولن کمتره که فکر می کنی با گیتار خیلی بد نیست که این کارا رو بکنن و لی با ویولن فاجعه است !!!!!!!!!!!!!!!!!!
همین تفکر غلط منو شما ست که باعث میشه شان گیتار پایین بیاد !
اینکه بعضی ها فکر میکنن یادگیری ویولن هم از گیتار و بقیه ی ساز ها سخت تره اشتباه اندر اشتباه ست !!!!!!!!!!!!!!
چیه ؟! چون مثلا پرده ها رو ویولن مشخص نیست ویولن سخت تره ؟!!!!!! چون پزیشن دست گرفتنش یه جور خاصه سخت تره ؟!!!!! اینا آگاهی کم ما ایرانی ها رو میرسونه !!!! این اینو می رسونه که مردم ما نمی دونن گیتار یعنی چی !!!!! حاضرم به تمام مقدسات قسم بخورم بیشتر از 6/7(شش هفتم ) مردم نمیدونن گیتار رو چطور درست باید تو دست بگیرن و بشینن !!!!!!!!!! من خودم با شیش هفتا استاد کار کردم ولی با ورتون میشه که بگم تنها یکی از اونا واقعا گیتار بلد بود !!!!! بعد اسم خودشون رو میزارن استاد !!!!!!! همینه دیگه وقتی استاد خوب میون مردم نباشه تفکر غلط هم زیاد میشه !!!!!!!!
وقتی چهار تا آکورد شد آخرت گیتار !!!! وقتی آهنگ گل سنگم شد ته آهنگ ( با اون تنظیم مسخرش! )!!!! وقتی یه چیز من در آوردی ( شرمنده که اینو میگم ) به اسم ریتم به ملودی و آرپژ و سولو تو گیتار ارجح شد همین طوری میشه دیگه !!! شما خیلی راحت میتونین بعد از دوسه سال با ویولن بداهه نوازی کنین و قطعه بسازین البته اگه خوب تمرین کنین ولی وقتی یه هنر جوی گیتار شروع به یادگیری درست اون میکنه امکان نداره کمتر از 6 سال بتونه یه قطعه ی درست و درمون بسازه یا حتی یه کاور و تنظیم دقیق و حرفه ای از یه آهنگ درست کنه حتی اگر هم خیلی تمرین کرده باشه ! اینو میگم چون خود من بعد از این همه مدت نمی تونم درست و حسابی این کار ها رو بکنم !!!! در آوردن صدای ویولن خیلی راحت تر از گیتاره شما خیلی راحت شاید بتونی سریع یه قطعه رو با سرعت 200 بزنی ولی آیا این کار رو با گیتار می تونی انجام بدی ؟؟؟؟؟ و بعدش هم گیتار یه ارکسر کامله ! این یعنی این که این ساز اصلا برای تک نوازی ساخته شده ولی ویولن نه ! ویولن در کنار ساز های دیگه صداش زیبا تر میشه در حال که گیتار یه تنه همه رو حریفه چون میشه با هاش چنتا ملودی و نت رو هم زمان نواخت !
این بخش کوچکی از تونا یی ها و سختی های گیتار بود که من گفتم و قطعا بیشتر از این هاست که نه تنها ویولن بلکه هیچ ساز دیگه ای این توانایی ها رو نداره !
یه وقت سوتفاهم نشه ! من نگفتم که ویولن سخت نیست و گیتار از اون سر تره ! هر کی بگه اشتباه کرده ! ولی من میگم که یاد گیری ویولن از گیتار سخت تر نیست و تا آخر عمر هم بر این عقیدم و براش هم صد ها دلیل علمی و درست دیگه هم می تونم بیارم !
شرمنده که در حضور اساتید پر حرفی کردم
من هم هزار تا دلیل برای سری ویولن نسبت به گیتار دارم.(بی خیال...)گیتار کلاسیک دنیای بزرگی داره من هم خودم میزنم میدونم چی میگین. ولی خوب هم میشه با سرعت 200 گیتار زد. ویولن خیلی چیزا داره که گیتار نداره ولی اصلا مهم نیست چون بحث سر یه چی دیگست...من منظورم این بود حالا که گند زده شده به گیتار کلاسیک و هر خالطوری به قول شما کلی ادعا داره دیگه این کار با گیتار الکتریک و ویولن و ... تکرار بشه خیلی شاهکاره.آخه اون نوازنده چه گناهی کرده که گیتارو در حد خدا میزنه چهار نفر گوش نمیدن ولی یکی با یک هزارم فهم اون بیاد گل گلدون بزنه بعد از دو جلسه کلاس...حرص آدم در میاد...:102:
یه چیزی... اون که بله کسی نمیتونه بعد از حتی شش سال یه کاور تنظیم کنه ولی در مورد ویولن ...
کلا دوست ندارم باهاتون بحث کنم ولی دارم میمیرم از خنده ...:24:کارایی که با ویولن میشه کرد و هیچ سازی(حالا گیتار که سهله)نمیتونه انجام بده صد برابر حالت برعکسه نمیدونم شما سررشته ای در ویولن دارین یا نه ولی اگه داشته باشین این حرفا ازتون بعیده.لطفا این بحثو ادامه ندین هیچ کدوممون فکر نکنم قانع شیم.:27:
فقط میشه بگین چرا نباید نایلون استرینگو با پیک زد. من نمیدونستم...کلاس که نمیرم ولی داداشم میره استادش نمیذاره با پیک بزنه ولی چراشو بهش نگفته منم اولین باره میشنوم آخه خیلی استادا هستن که این موضوعو قبول ندارن.اصلا منظورتون سبک کلاسیکه یا گیتار کلاسیک؟ چون تا حالا ندیدم کسی کلاسیکو با پیک بزنه:24:ولی بعضی سبکای دیگه رو که با گیتار کلاسیک میزنن چرا.

hamedc
Monday 20 February 2012, 04:48 PM
منظور هانی خود گیتار کلاسیک بود ...اتفاقا با پیک هم میشه زد مخصوصا واسه ایرانی ها که فرهنگ Acoustic و Fingerstyle واینگونه سبک ها کمتر جا افتاده بیشتر با خود گیتار (کلاسیک) اینگونه سبک ها رو کار میکنند...
یا اصلا خود شما بخوای سبک جز و مدرن کار کنی میری چی میگیری؟!!
یه پیک میگیری با همون گیتار کلاسیک بسملش میکنی چه کاریه بری دوباره هزینه کنی...مشکلی نداره :دی

hopital
Monday 20 February 2012, 05:08 PM
نمي دانم اين شادمهر ديگه كيه كه نميشه بهش گفت بالاي چشت ابرو
بتوونه؟ ساتريانينه؟ جيمزه؟
يه لس انجلسي ديگه.

به جز اين مگه خالتورا عمرشون رو صرف خالتوري نمي كنن؟
تازه هيچي گيرشون نمياد
همه هم بهشون ميگن خالتور نه موسيقي دان و انفجار موسيقي و ...

:21: هر چند که این بحث ربطی به تاپیک نداره ولی صحبت شما درست مثل یه شوخیه ! کارهای بیکلام شادمهر هنوز هم که هنوزه توی تلویزیون پخش میشه ! هنوز هم مسئولین وزارت ارشاد از این سوختن که چرا این هنرمند بااستعداد رو از دست دادن ! بد نیست یه سری به صفحه ی ویکی پدیای شادمهر بزنین تا کارهاشو ببینین (البته سوای اینکه برای خیلیها آهنگ ساخته) ! :

شادمهر عقیلی - ویکی پدیا (You can see links before reply DB%8C%D9%84%DB%8C)

alimetallica_2
Monday 20 February 2012, 05:33 PM
عجب مباحثی بوده اینجا.

agalloch
Monday 20 February 2012, 05:47 PM
:21: هر چند که این بحث ربطی به تاپیک نداره ولی صحبت شما درست مثل یه شوخیه ! کارهای بیکلام شادمهر هنوز هم که هنوزه توی تلویزیون پخش میشه ! هنوز هم مسئولین وزارت ارشاد از این سوختن که چرا این هنرمند بااستعداد رو از دست دادن ! بد نیست یه سری به صفحه ی ویکی پدیای شادمهر بزنین تا کارهاشو ببینین (البته سوای اینکه برای خیلیها آهنگ ساخته) ! :

شادمهر عقیلی - ویکی پدیا (You can see links before reply DB%8C%D9%84%DB%8C)

دوست عزيز دستان درد نكنه بسيار باعث انبساط خاطرمان شديد.

شما ايشون رو دوست داري هيچ اشكالي نداره، آزاديد دوست داشته باشيد اما ايشون از نظر من نه هنرمند نه بااستعداد.
صفحه ي ويكي پدياش هم باعث خجالته.
ايشان يكي از افرادي اند كه باعث تنزل شان ساز گيتار در جامعه شدند و ديدگاه جامعه را به نوازندگان اين ساز تنزل دادند و رفتار موسيقايي را در جامعه به سمت لودگي بردند (البته ايشان يكي از اين افراد مذكور هستند) و با خوش بيني شخصيتي در حد يك بازيگر ******* مانند ***** را دارا هستند.
البته باز هم ميگويم شما آزاديد كه هركه را دوست داريد هنرمند و بااستعداد بدانيد.

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 05:59 PM
دوتا خالطور که نمیدونن گیتار یعنی چی که نمیشن آخرت نوازنده ! هنر اصلی گیتار کلاسیک یعنی تک نوازی ! آها...پس اينطور كه معلومه اصلا تكنوازي هاي شادمهر و آرميك رو نشنيدي!!!

نميدونم جرا بعضي ها از روي هوا همينطوري حرف ميزنن.

آهنگ چشم من داريوش رو نشنيدي آرميك با پيك ميزنه؟
اخيرا هم توي كنسرت جديد داريوش قسمت گيتارش رو نوازنده معروف اهل پرو كه اسمش رامون هست ميزنه.رامون كه يكي از بهترين گيتاريست هاي دنياست.
يا بسياري از آهنگ هاي معروف كه خود آرميك با پيك ميزنه...
شما به آرميك ميگي خالطور؟!!!...همه دنيا قبولش دارن.

ضمنا ليلي افشار سبكش چه ربطي داره به اين نوازنده ها؟!!چرا همه چي رو قاطي ميكني؟

درضمن شما اول خوب بخون من چي نوشتم بعد تصميم بگير
من سبك فلامينگو رو نگفتم با پيك ميزنن...گفتم با گيتار كلاسيك سبك فلامينگو ميزنن.

استاد بله نباید زد و بدون هرکی این کار رو میکنه از گیتار کلاسیک هیچی ( با صراحت میگم هیچی ) از گیتار کلاسیک نفهمیده !

نوازندگي با پيك در گيتار كلاسيك زنگ و طنين خاصي به گيتار ميده كه همچين صدايي هيچوقت از ناخن در نمياد.

Partrix
Monday 20 February 2012, 06:19 PM
استاد خوبم هانی جان عزیز من هیچ قصد جسارت به شما رو ندارم ولی خداییش آهنگ چشم من به نظر شما از ارزش بالایی برخور داره ؟! به خدا اصلا فکر نمی کردم شما این حرف رو بزنی !
من آهنگ های و تک نوازی های آرمیک رو نشنیدم ؟! این دیگه بی انصافیه ! معلومه که شنیدم !
بعدش هم ما داریم در مورد گیتار کلاسیک حرف می زنیم نه سبک پس میشه لیلی افشار رو با شادمهر مقایسه کرد !
بله به آرمیک میگم خالطور از الان تا آخر عمرم به شادمهر هم همین طور و به سبک به اصطلاح پاپی هم که تو این کشور بدبخت ما جا افتاده هم میگم سبک خالطوری !!! اون رامون هم که گفتی نمیشناسم ولی از همین الان ندیده و نشنیده چون گیتار کلاسیک رو با پیک زده بهش میگم خالطور ! حالا میخواد از هر جای دنیا اومده باشه ! به من هم ربطی نداره کل دنیا می خواد قبولش داشته باشه یا نه کارش از هیچ لحاظی علمی و درست نیست !

Partrix
Monday 20 February 2012, 06:20 PM
لطفا از بحث تاپيك خارج نشيد

در غير اين صورت مجبور به بستن تاپيك ميشم.

با تشكر

مگه خارج شدیم ؟ داریم در مورد گیتار کلاسیک و پایین اومدن سواد و شانش در میون مردم ایران بحث می کنیم دیگه !

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 06:30 PM
شما بدون دليل علمي داري اين حرف رو ميزني...

دليل اينكه نبايد با پيك اجرا كرد چيه؟

ميگي به سيم آسيب ميزنه؟درسته؟

من كه الان 10 ساله دارم با پيك ميزنم...هيچ اتفاقي براي سيم هام نيفتاده.

اينكه ميگن با پيك بزن نميگن كه با پيك به ضخامتي كه توي گيتار الكتريك استفاده ميشه بزن...ضخامتش بايد كمتر باشه.

در ضمن اسم كامل اون گيتاريسته هست Ramon Stagnaro ...

بهتره توي اينترنت يه سرچ دربارش بكني... اخيرا يكي از آهنگهاي گوگوش رو با گيتار زده كه آهنگش هم بابك سعيدي ساخته...به گوگوش و بابك سعيدي هم كه نميخواي بگي خالطور؟

راستي يه چيز ديگه همين الان يادم اومد...

چند وقت پيش Carlos Santana رو توي يكي از برنامه هاي ماهواره ديدم كه داشت با گيتار كلاسيك تكنوازي با پيك ميكرد.

نگو كه Santana رو هم نميشناسي!!!

Partrix
Monday 20 February 2012, 06:33 PM
[QUOTE=Kosary;319709][quote=Partrix;319634]
من هم هزار تا دلیل برای سری ویولن نسبت به گیتار دارم.(بی خیال...)گیتار کلاسیک دنیای بزرگی داره من هم خودم میزنم میدونم چی میگین. ولی خوب هم میشه با سرعت 200 گیتار زد. ویولن خیلی چیزا داره که گیتار نداره

خانوم کوثری هیچ سازی از دیگری سر تر نیست به خصوص ویلن از گیتار ! بله 200 که سهله با 400 هم میشه زد . شما اگه صد تا کار بیاری که با ویولن میشه انجام داد و با گیتار نمیشه من هم در مقابل همون قدر کار میگم که با گیتار میشه انجام داد که با ویولن نمی شه ! نه ویولن از گیتار نه سر تره نه سخت تره و نه اصلا قابل مقایسه است . نمیشه دو تا ساز رو که اصلا به هم ربط ندارن با هم مقایسه کرد .
ولی کاشکی تو این کشور لعنتی شان گیتار به اندازه ی ویولن بود !!!
نوازنده ها ی ویلن به همتون میگم : برین خدا رو شکر کنین که سطح فرهنگی جامعه و سواد موسیقایی مردم پایینه و بنا به دلایلی فکر می کنن ویولن از گیتار سخت تره (!!!) و فضایی روحانی ویولن مثل گیتار به گند کشیده نشده و شانش پایین نیومده .
به همتون حسودیم میشه !

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 06:38 PM
درباره اين جمله چي داريد كه بگيد؟

نوازندگي با پيك در گيتار كلاسيك زنگ و طنين خاصي به گيتار ميده كه همچين صدايي هيچوقت از ناخن در نمياد.

Partrix
Monday 20 February 2012, 06:41 PM
بله میگم خالطوره ! بجز چند نفر تو موزیک پاپ ایران بقیه خالطورن ! سانتانا رو هم میگم با این که خیلی قبولش دارم کار درستی نکرده !
به سیم آسیب میزنه حتی اگه ضخامت پیک به اندازه ی کاغذ باشه و طول عمرشو نصف میکنه ! با روح گیتار کلاسیک هم خونی نداره ! اصلا گیتار کلاسیک برای پنجه نوازی درست شده ! به چوبش هم آسیب میزنه ! فرکانس های صدای گیتار رو به یک سوم کاهش میده و صدا رو تیز و نازیبا میکنه ! کشش صدا رو تا حدی محدود میکنه ! دسته نوازنده رو هم محدود میکنه چون نمیشه هم زمان باهاش چند نت رو زد که اصلا زیبایی و اصل تکنیک گیتار کلاسیک همینه و خیلی ضایست که حذفش کنی ! بازهم بگم !

Partrix
Monday 20 February 2012, 06:44 PM
دقیقا جمله ای که گفتی بر عکسش درسته و من خودم بر عکسشو چندین بار شنیدم ولی الان دقیقا خاطرم نیست که از کیه . (( نوازندگی با ناخن در گیتار کلاسیک زنگ و طنین خاصی به گیتار می دهد که این صدا هرگز از پیک در نمیاید ))

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 06:56 PM
چون نمیشه هم زمان باهاش چند نت (You can see links before reply) رو زد که اصلا زیبایی و اصل تکنیک گیتار کلاسیک همینه و خیلی ضایست که حذفش کنی ! بازهم بگم !

داداش...باز هم كه برگشتي سر خونه اولت...
اين چيزايي كه شما ميگي تكنيك هاي سبك كلاسيك هست...

در ضمن يه تكنيك با پيك داريم كه ميشه با پيك و يه انگشت صداي دو سيم رو همزمان درآورد...البته اين ربطي به اين بحث نداره...همينطوري گفتم كه بدوني.

راستي اون جمله رو خودم گفته بودم...يعني خودم آزمايش كردم...

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:01 PM
خوب پس این جمله رو من از یکی دیگه شنیدم که اونم از یکی دیگه نقل کرده بود و در کل به شما مربوط نمیشه .
داداش هانی خودم میدونم که میشه با پیک و انگشت هم زد ولی آزادی دست رو نداره ! برای سبک های دیگه هم باید با دست زد !!!!!!!!! چنتا از دلایلش هم گفتم !

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:02 PM
به سیم آسیب میزنه حتی اگه ضخامت پیک به اندازه ی کاغذ باشه و طول عمرشو نصف میکنه ! با روح گیتار کلاسیک هم خونی نداره ! اصلا گیتار کلاسیک برای پنجه نوازی درست شده ! به چوبش هم آسیب میزنه !

چرا پس بعد از اين همه سال نه سيم گيتار من آسيب ديده و نه چوبش؟!

Untouchable
Monday 20 February 2012, 07:04 PM
عجب مباحثی بوده اینجا.
شما هم بیاین شرکت کنین خوشحال میشیما...!:am

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:08 PM
یه پیشنهاد هانی عزیز تاپیکی در باره ی این موضوع هست که بریم و اونجا بحث رو ادامه بدیم ؟ چون واقعا این پلیس خوبمون راست گفت داریم از بحث اصلی خیلی دور میشیم . و در ضمن هنوز هم بحث تموم نشده و هیچ کدوم قانع نشدیم

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:10 PM
این همه سال ؟ یعنی شما به سال کشیده و سیم هاتو عوض نمی کنی ؟ یا للعجب ؟!!! سیمت چیه مگه ؟!!!!!! معلومه که آسیب دیده ! شما متوجه نشدی !!!

hopital
Monday 20 February 2012, 07:16 PM
دوست عزيز دستان درد نكنه بسيار باعث انبساط خاطرمان شديد.

شما ايشون رو دوست داري هيچ اشكالي نداره، آزاديد دوست داشته باشيد اما ايشون از نظر من نه هنرمند نه بااستعداد.
صفحه ي ويكي پدياش هم باعث خجالته.
ايشان يكي از افرادي اند كه باعث تنزل شان ساز گيتار در جامعه شدند و ديدگاه جامعه را به نوازندگان اين ساز تنزل دادند و رفتار موسيقايي را در جامعه به سمت لودگي بردند (البته ايشان يكي از اين افراد مذكور هستند) و با خوش بيني شخصيتي در حد يك بازيگر ******* مانند ***** را دارا هستند.
البته باز هم ميگويم شما آزاديد كه هركه را دوست داريد هنرمند و بااستعداد بدانيد.

طرز فکر شما در همین حده بیش از این نمیشه با شما بحث کرد ! در ضمن شادمهر مگه فقط کار گیتار داشته ؟ شما دارین به بازیگرها و هنرمندها همینطوری با این تفکر پوسیدتون توهین می کنین ! چرا کارهای خوب ایشون رو نمی بینین ؟ چند بار آلبوم بهار من شادمهر رو گوش دادی ؟ اگه بده پس چرا دم به دیقه از تلویزیون و رادیو پخش میشه ؟

استاد خوبم هانی جان عزیز من هیچ قصد جسارت به شما رو ندارم ولی خداییش آهنگ چشم من به نظر شما از ارزش بالایی برخور داره ؟! به خدا اصلا فکر نمی کردم شما این حرف رو بزنی !
من آهنگ های و تک نوازی های آرمیک رو نشنیدم ؟! این دیگه بی انصافیه ! معلومه که شنیدم !
بعدش هم ما داریم در مورد گیتار کلاسیک حرف می زنیم نه سبک پس میشه لیلی افشار رو با شادمهر مقایسه کرد !
بله به آرمیک میگم خالطور از الان تا آخر عمرم به شادمهر هم همین طور و به سبک به اصطلاح پاپی هم که تو این کشور بدبخت ما جا افتاده هم میگم سبک خالطوری !!! اون رامون هم که گفتی نمیشناسم ولی از همین الان ندیده و نشنیده چون گیتار کلاسیک رو با پیک زده بهش میگم خالطور ! حالا میخواد از هر جای دنیا اومده باشه ! به من هم ربطی نداره کل دنیا می خواد قبولش داشته باشه یا نه کارش از هیچ لحاظی علمی و درست نیست !

هر کی یه سبکی داره حالا آرمیک هم یه سبکی داره دلیل نمیشه که شما بگین این افراد شان گیتار رو آوردن پایین ! چون شما کلاسیک دوست داری پس هر چی غیر کلاسیک میشه خالتوری ! واقعاً متاسفم !

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:16 PM
من يه ويديو از يكي از اجراها در مراسم Grammy 2010 براتون ميذارم...

خودتون قضاوت كنيد...آيا ميشه چنين آهنگي رو با ناخن زد؟!!!!!!

اسم گروه : Zac Brown Band

سبك : كانتري

دانلود (You can see links before reply)

كيفيتشو كم كردم تا بتونم آپلودش كنم...3 مگ هم بيشتر نيست.

خواهشا تا آخرش نگاه كنيد و با دليل و مدرك كافي جواب بديد.

موسيقي دنياي گسترده ايه...نبايد به چيز خاصي محدود بشه.

alimetallica_2
Monday 20 February 2012, 07:18 PM
شما هم بیاین شرکت کنین خوشحال میشیما...!:am
اخه راجب سیم حرف زدن مثلا چه سودی داره؟ اینکه سیم رو اگر با پیک بزنی خراب میشه؟!! خوب سیم خراب میشه دیگه. به هر حال وسیله استحلاکی هست. اینطور نیست که اگر با فینگر بزنی مثلا خراب نشه.
یا اینکه مثلا شادمهر خوبه یا بده؟!!! من که از شادمهر خوشم نمیاد اما خوب کارش رو هم نددیدم که نظر بدم که خوبه یا بده! اصلا هم این حرفها جاش اینجا نیست.
اینکه ویلوین سخت تره یا گیتار! سوال نداره و جوابش هم مشخصه و علم ثابت کرده که گیتار سویم ساز سخته برای فراگیری، و ویولون 2 وین ساز. (حالا در مرحله حرفه ای نمیدونم کدوم سخت تره) مهم هم نیست.
واقعا اهمیتی داره این مباحث؟!

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:22 PM
یه پیشنهاد هانی عزیز تاپیکی در باره ی این موضوع هست که بریم و اونجا بحث رو ادامه بدیم ؟ چون واقعا این پلیس خوبمون راست گفت داریم از بحث اصلی خیلی دور میشیم . و در ضمن هنوز هم بحث تموم نشده و هیچ کدوم قانع نشدیم
نه...موردي نداره...
ميشه همينجا هم بحث رو پيگيري كرد...
فقط اگه به نوازنده هاي معروف و علايق افراد توهين نشه ايرادي نداره.

این همه سال ؟ یعنی شما به سال کشیده و سیم هاتو عوض نمی کنی ؟ یا للعجب ؟!!! سیمت چیه مگه ؟!!!!!! معلومه که آسیب دیده ! شما متوجه نشدی !!!

به خدا هيچ چيزيش نشده!!!ميتوني صداش رو هم از توي نمونه كارهام بشنوي.
من كلا تا سيم پاره نشه عوضش نميكنم.

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:22 PM
داداش علی من نگفتم که سیم خراب نمیشه اگه با پنجه بزنی ! گفتم اگه سیم نایلونی رو با هر پیکی بزنی عمرش نصف میشه و خودم اینو تجربه کردم ! هانی جان بیا و تا این پلیسه مارو بن نکرده بحث یه جا دیگه ببریم تو رو خدا !

Untouchable
Monday 20 February 2012, 07:23 PM
[quote=Kosary;319709][quote=Partrix;319634]
من هم هزار تا دلیل برای سری ویولن نسبت به گیتار دارم.(بی خیال...)گیتار کلاسیک دنیای بزرگی داره من هم خودم میزنم میدونم چی میگین. ولی خوب هم میشه با سرعت 200 گیتار زد. ویولن خیلی چیزا داره که گیتار نداره

خانوم کوثری هیچ سازی از دیگری سر تر نیست به خصوص ویلن از گیتار ! بله 200 که سهله با 400 هم میشه زد . شما اگه صد تا کار بیاری که با ویولن میشه انجام داد و با گیتار نمیشه من هم در مقابل همون قدر کار میگم که با گیتار میشه انجام داد که با ویولن نمی شه ! نه ویولن از گیتار نه سر تره نه سخت تره و نه اصلا قابل مقایسه است . نمیشه دو تا ساز رو که اصلا به هم ربط ندارن با هم مقایسه کرد .
ولی کاشکی تو این کشور لعنتی شان گیتار به اندازه ی ویولن بود !!!
نوازنده ها ی ویلن به همتون میگم : برین خدا رو شکر کنین که سطح فرهنگی جامعه و سواد موسیقایی مردم پایینه و بنا به دلایلی فکر می کنن ویولن از گیتار سخت تره (!!!) و فضایی روحانی ویولن مثل گیتار به گند کشیده نشده و شانش پایین نیومده .
به همتون حسودیم میشه !
میشه این بحثو تموم کنین!خونم داره به جوش میاد...نمیتونم تحمل کنم... سواد مردم پایینه استادی که بیست تا سازو در حد خدا میزنه هم سوادش از شما کم تره؟(استاد خودم).
تو ایران به هیچ سازی احترام گذاشته نمیشه و کلا در ایران موسیقی بدبخته. خیلی کمن آدمایی که موسیقی رو واقعا بدونند یعنی واقعا بفهمند...تو کلاس ما تو مدرسه که تیزهوشانه و خانواده ها هم مثلا با فرهنگ و با سوادن کلا دو نفر غیرمن ساز میزنن. از این دو نفر یکی سنتور رفت فقط دو ماه اون یکی گیتار وپیانو ولی اونم رفته بود کنسرت موسیقی کلاسیک خوابش برده بود!!!فقط مثل اینکه با آهنگ های رقصی و 6/8 حال میکنه.تازه اینا خیلی سطحشون خوبه یعنی سه نفر تو کلاس بفهمن نت چیه خیلی خوبه من جاهای دیگه ای رو دیدم که هیچ کس هیچی از موسیقی نمیفهمه.اتفاقا مردم صدای گیتارو بیشتر می پسندن چون خدا مدت طول میکشه تا یکی بتونه صدای ویولنو حتل ساده ترین نتاشو دقیق تمیز در بیاره ولی اگه دستت به سیم گیتار بخوره یا خودتو بکشی بازم صدایی که درمیاد یه چیه تازه در فاصله یه فرت تا بعدی صدا هیچ تغییری نمیکنه ولی یه میلیمتر کم زیاد گرفتن صدای ویولنو خراب میکنه. من ویولنو یه سال کلاس رفتم و هیچ وقت سر یه جلسه کلاس گیتار هم نبودم ولی میتونم قطعه هایی رو به مراتب بهتر از بعضی افراد که رفتن بزنم اما اونی که بیست سال هم گیتار بزنه خدای گیتار باشه استاد استادا هم باشه نمیتونه همینجوری بیاد ویولن دستش بگیره مطمئن باشین یه نت سیاه هم نمیتونه بزنه حالا گیتار سخت تره یا ویولن؟:30::39:

alimetallica_2
Monday 20 February 2012, 07:25 PM
من که شما رو نگفتم. میدونی که من هیچ وقت دوستانم رو غیر مستقیم خطاب قرار نمیدم، اگر منظور شما بودید حتما نقل قول میکردم.
یک حس متالری هست که متال بازها رو به هم نزدیک میکنه. خلاصه سوء تفاهم نشه. کلا بحث همه جا هست، اما گاهی بحث ها بی فایده میشه. من الان چنین احساسی راجحب این مسئله دارم.
ولی در مورد پیک زدن رو نایلون من فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون خود ناخون تیزتر از پیک نباشه تیزی کمتری نداره.
حالا این نظر منه. مطمئن نیستم والا.

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:27 PM
داداش علی من نگفتم که سیم خراب نمیشه اگه با پنجه بزنی ! گفتم اگه سیم نایلونی رو با هر پیکی بزنی عمرش نصف میشه و خودم اینو تجربه کردم ! هانی جان بیا و تا این پلیسه مارو بن نکرده بحث یه جا دیگه ببریم تو رو خدا !

شما اول جواب منو بده...مگه بي دليل هم پليس كسي رو بن ميكنه؟!

ويديو رو ديدي؟نظرت چيه؟

Untouchable
Monday 20 February 2012, 07:27 PM
با اینکه کلا باهم تفاهم نداریم موافقم.

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:29 PM
بابا به خدا این گیتار کلاسیک نیست حاضر قسم بخورم به تمام مقدسات که اکوستیکه !!! ولی نوعش رو نمیدونم چون حرفه ای آکوستیک نمی زنم . اصلا جنس صدا رو گوش بده شما ! صدای سیم فلزیه !!! هر کسی میتونه اینو تشخیص بده !

Untouchable
Monday 20 February 2012, 07:29 PM
اخه راجب سیم حرف زدن مثلا چه سودی داره؟ اینکه سیم رو اگر با پیک بزنی خراب میشه؟!! خوب سیم خراب میشه دیگه. به هر حال وسیله استحلاکی هست. اینطور نیست که اگر با فینگر بزنی مثلا خراب نشه.
یا اینکه مثلا شادمهر خوبه یا بده؟!!! من که از شادمهر خوشم نمیاد اما خوب کارش رو هم نددیدم که نظر بدم که خوبه یا بده! اصلا هم این حرفها جاش اینجا نیست.
اینکه ویلوین سخت تره یا گیتار! سوال نداره و جوابش هم مشخصه و علم ثابت کرده که گیتار سویم ساز سخته برای فراگیری، و ویولون 2 وین ساز. (حالا در مرحله حرفه ای نمیدونم کدوم سخت تره) مهم هم نیست.
واقعا اهمیتی داره این مباحث؟!
آره خب ...اینم حرفیه...!

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:31 PM
بابا به خدا این گیتار کلاسیک نیست حاضر قسم بخورم به تمام مقدسات که اکوستیکه !!! ولی نوعش رو نمیدونم چون حرفه ای آکوستیک نمی زنم . اصلا جنس صدا رو گوش بده شما ! صدای سیم فلزیه !!! هر کسی میتونه اینو تشخیص بده !گيتار آكوستيك كجا آخه صداش اينطوريه؟!!...خوشم مياد كم نمياري...:دي

اين گيتار كلاسيك cutaway هست...از نظر ظاهري هم هيچ شباهتي به گيتار آكوستيك نداره.

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:35 PM
نه نیست !!!!!!!! شما به بیضی بودن حفرهی دیافراگم ساز نگاه کن متوجه میشی من خودم یه کات اوی پیکاپ دار داشتم قبلا به میکرون میکرون شکلش واقفم ! اصلا صداش رو چی میگی ؟ خداییش این صدای سیم فلزی نیست ؟
بعدش هم مگه آکوستیک فقط یه نوع داره که شما اینو میگی ! چنیدین شکل و طرح بیسیک برای بدنه ی گیتار آکوستیک وجود داره ! اینم یکی از اونا

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:41 PM
آخه كدوم گيتار آكوستيك سردستش اينطوريه؟!...گوشي هاش به سمت داخله؟!سيم هاي بيسش 3 تاس؟!

درضمن...صداي توليد شده با پيك هست...خب معلومه كه تيز تر ميشه.

تورو خدا يكي بياد بگه آخه كدوم گيتار آكوستيك اينطوريه؟!

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:48 PM
چرا نیست . من خالم تو کانادا یه آموزشگاه موسیقی داره اتفاقا تو یکی از عکسایی که ازش دارم تو آموزش گاهشون یه گیتار آکوستیک تقربا این شکلی بود
آره صدا ی سیم نایلونی عوض میشه ( بهتره بگم به گند کشیده میشه ! ) ولی نه تا این حد ! بعد شما شکل تانک و بدنه ی گیتار رو ول کردی رفتی چسپیدی به نکش ؟!!!!
در مورد سیم هم مگه تو این دنیا یه نوع سیم برای گیتار آکوستیک وجود داره که شما اینو میگی ؟!!!!!!!!!!

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:49 PM
يه ويديو ديگه...

اين از نزديكه

نوازنده: Keith Urban... يكي از نوازنده هاي معروف گيتار در سبك كانتري و همچنين خواننده سبك كانتري

نگو كه اينم آكوستيكه!!!...چون نمونه اين آهنگو با گيتار آكوستيك هم زده و صداش خيلي فرق ميكنه.

دانلود (You can see links before reply)

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:51 PM
من که میدونم راجع به قبلی قانع نشدی ولی اینم دانلود می کنم باشه

Partrix
Monday 20 February 2012, 07:57 PM
اینم فکر کنم کات اوی کانتر اه . خیلی شبیه کلاسیکه . شایدم من اشتباه میکنم ! ولی چیزی که مسلما سیمش نرمال تنشن نیست و های تنشنه ! یعنی با این ساز عمرا نمیتونی با پنجه بزنی دستت داغون میشه ! و کلا صدا رو ببین این یه صدای سیم و ساز کلاسیک معمولی نیست استاد !!!!

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 07:57 PM
من که میدونم راجع به قبلی قانع نشدی ولی اینم دانلود می کنم باشه

من تمام سعيم اينه كه شما رو قانع كنم...چون من از اين بابت كاملا مطمئنم و هيچوقت نادانسته حرفي رو نميزنم.

شما ديدي موضوع به نفعت نيست سريع بحث رو عوض كردي و گفتي كه اين گيتار كلاسيك نيست و من بايد بهت ثابت كنم كه كلاسيكه.
ميتوني توي گوگل سرچ كني Cutaway Classical Guitar و ببين...سيم بيس گيتار آكوستيك 4 تاست و اين رو همه ميدونن...ولي اين گيتار كه دست اينه 3 تا سيم بيس داره و بقيش نايلونيه...ديگه اينقدر تجربه دارم كه فرق بين صداي نايلوني رو از فلزي تشخيص بدم.

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 08:00 PM
اینم فکر کنم کات اوی کانتر اه . خیلی شبیه کلاسیکه . شایدم من اشتباه میکنم ! ولی چیزی که مسلما سیمش نرمال تنشن نیست و های تنشنه ! یعنی با این ساز عمرا نمیتونی با پنجه بزنی دستت داغون میشه ! و کلا صدا رو ببین این یه صدای سیم و ساز کلاسیک معمولی نیست استاد !!!!

استاد هم خودتي...:دي

به هر حال من دارم ميگم با پيك زدن گيتار كلاسيك كار اشتباهي نيست و اميدوارم تونسته باشم كمي نظرت رو عوض كنم(كه بعيد ميدونم).

Partrix
Monday 20 February 2012, 08:07 PM
نه داداش آدمیزاده دیگه همه چیز رو که نمیدونه ولی توی این یه مورد مطمعانم بعدش هم من کی بحث رو عوض کردم ؟!
من اصلا از اول هم گفتم که گیتار کلاسیک عادی رو با سیم های مخصوصش نباید با پیک زد ! بعدش هم این فیلمی که گذاشتی چیز عجیبی نیست که کانتری رو با پیک و گیتار کلاسیک زده ! خوب منم میتونم برم با گیتار الکتریک و پنجه ی آزاد سبک کلاسیک بزنم استیو وای هم گیتار رو با دندون هم میزنه ما هم باید همین کار رو بکنیم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!
مهم این که نوازنده خدای گیتار هم باشه نباید با پیک گیتار کلاسیک بزنه ! این یه اصله من نمیدونم چرا انقدر عجیب به نظر شما میاد ! خالم که یه سال قبل اومده بود ایران سر بزنه در مورد موسیقی ازم تو ایران پرسید وقتی بهش گفتم اینجا خیلیا گیتار کلاسیک رو با پیک میزنن داشت شاخ در می آورد !!!

Honey_Shababi
Monday 20 February 2012, 08:12 PM
نه داداش آدمیزاده دیگه همه چیز رو که نمیدونه ولی توی این یه مورد مطمعانم بعدش هم من کی بحث رو عوض کردم ؟!
من اصلا از اول هم گفتم که گیتار کلاسیک عادی رو با سیم های مخصوصش نباید با پیک زد ! بعدش هم این فیلمی که گذاشتی چیز عجیبی نیست که کانتری رو با پیک و گیتار کلاسیک زده ! خوب منم میتونم برم با گیتار الکتریک و پنجه ی آزاد سبک کلاسیک بزنم استیو وای هم گیتار رو با دندون هم میزنه ما هم باید همین کار رو بکنیم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!
مهم این که نوازنده خدای گیتار هم باشه نباید با پیک گیتار کلاسیک بزنه ! این یه اصله من نمیدونم چرا انقدر عجیب به نظر شما میاد ! خالم که یه سال قبل اومده بود ایران سر بزنه در مورد موسیقی ازم تو ایران پرسید وقتی بهش گفتم اینجا خیلیا گیتار کلاسیک رو با پیک میزنن داشت شاخ در می آورد !!!
فرمايش شما متين...
ولي من اعتقاد دارم موسيقي چيزي فراتر از اين محدوديت هاست.
ديگه هم نميخوام اين بحث رو بيش از اين ادامه بدم.چون ميدونم به جايي نميرسيم.اصلا از همون اولش هم نبايد حرفي ميزدم.

پيروز باشيد دوست من

Partrix
Monday 20 February 2012, 08:17 PM
منم بالاخره تو این یه مورد با شما موافقم و موسیقی فراتر از این هاست واقعا !
درسته که هیچ کدوم نتونستیم هم رو قانع کنیم ولی به هر حال به خاطر بحث و تبادل نظری که کردیم و مثل خیلی از تاپیک ها کثیف نشد ازت ممنونم هانی جان .

اشالله همیشه موسیقی تو رگات جاری باشه !

Bokhari_90
Monday 20 February 2012, 10:12 PM
!!!!!!!

دوست عزیز ولی واقعا مناسفم برای شما که با شخصیت بزرگی مثل ارمیک اینطوری حرف میزنین
اولا حساب کردن شما یا نکردن فرقی نمیکنه
توی یک سری مجلات معتبر موسیقی ایشون تو 10 گیتاریست برتر جا داشتن
ولی شما یکم اطلاعاتتونو بالا ببرین
واقعا ارمیک قابل احترامه
نت های زینتی که توی فطعاتش هست کار هر کسی نیست
فوق العادست
لفظ خالطور واقعا من نمیدونم چی باید بگم

Partrix
Tuesday 21 February 2012, 06:42 AM
معلومه که قابل احترامه مثل بقیه بالاخره یه عمری رو توی این کار گذاشته .
ولی من مثل خیلیای دیگه بهش میگم خالطور !
کدوم مجله ی موسیقی ؟! مجله ای که به آرمیک بگه گیتاریست هم در پیته ! آخه نت زینتی یعنی چی ؟! اگه منظورت اورتوره که ساده ترین و پیش پا افتاده ترین تکنیکیه که گیتار داره و خیلی کم استفاده میشه . حال آرمیک میاد و دم به دم تو به اصطلاح قطعه هاش از اورتور نا به جا استفاده میکنه دلیل نمیشه بشه خدای گیتار ! تازه اورتور زدن با پیک نه با ناخن که نهایت سادگی و مسخرگیه !

Mohammad_ngml
Tuesday 21 February 2012, 10:57 AM
دوستان من از اعماق وجودم توصیه میکنم این بحث رو ادامه ندید..

rain-man
Sunday 25 March 2012, 12:27 PM
عنوان ضایعی داره تابیک دوست من گیتار یکی از بهترین سازهای دنیاست این چه حرفیه اصلا هم جواد نیست اینکه خیلیها این سازو انتخاب کردن دلیل این میشه؟؟ برعکس ساز خوبیه که انقدر طرفدار داره مگه اینکه بخوایم از زاویه افاده و کلاس بهش نگاه کنیم که موسیقی عزیز من این نیست البته قبول دارم بعد از محبوبیت اریان گیتار طرفدار زیاد بیدا کرد اونم مدیون اجراهای زیبای اریان و معرفی این ساز در سطح وسیع توسط اونا بودیم چون اکثرا گیتاریستن قبل اونام که خوب ادوات موسیقی به اون صورت عامه نبود

metal-militia
Sunday 25 March 2012, 02:39 PM
واقعا متاسفم برای بحثهایی که توی این تاپیک صورت گرفته.
اولا باید بگم اگه از نظر برخی دوستان شادمهر عقیلی خالطوره پس منم خالطورم و به خالطور بودنم افتخار میکنم.البته توی ایران به اینگونه حرفها درباره افراد موفق عادت داریم.شما که خالطور نیستی میتونی یه کار در حد شادمهر بسازی؟؟بسم الله.ما منتظریم.
دوما بحث سختی ویولن و گیتار.واقعا تعجب میکنم از حرفهایی که کاربر کوثری میزنه و آنچنان هم مطمئن اونهارو بیان میکنه که آدم مات و مبهوت میمونه.شما توی ویولن ترمولو پیکینگ داری؟ویبراتو داری؟؟هارمونی طبیعی و مصنوعی داری؟؟؟اسلاید و پول آف و همر آن و بند رو گمان کنم داشته باشه.درضمن شما چه اصراری داری بگی شان گیتار اومده پائین؟؟؟یعنی واقعا مردم ما انقدر نفهم هستن که فرق افراد هنرمند و کسی که برای افاده گیتار گرفته دستش رو تشخیص بدن؟؟؟به نظر من حتی اونی هم که به قول شما گل گلدون میزنه دمش گرمه و باید ازش قدردانی کرد.همه که نباید بتهوون و باخ بزنن.اصلا این بتهوون و باخ کی هستن که هرجا ملت کم میارن از اسم این دوتا استفاده میکنن؟؟؟آقا گور بابای اینا.شما تا آخر دنیا میخوای بچسبی به کارهایی که اونا کردن؟؟اگه عرضه دارین خودتون یه کاری بکنید.یه قطعه بسازید.یه نوآوری بکنید.نه اینکه همش از بتهوون و موتزارت و پاگانینی و ... مایه میزارین.
درمورد بحث پیک و گیتار کلاسیک.به نظره من حرفی که هانی عزیز زد درسته.نباید هنر رو محدود کنی.تمام قوانینی که در موسیقی هست رو میشه گذاشت کنار.چه برسه به این موضوع که قانون نوشته نیست و مثله بازی جوانمردانه فوتبال میمونه.تنها دلیل پاتریکس عزیز اینه که عمر سیم رو کم میکنه.خب دوست عزیز به طور میانگین عمر مفید سیم گیتار یک الی دو ماهه.درمورد اون قطعاتی هم که میگین باید چند نت رو بزنیم که با پیک امکانش نیست.خب عزیزم شما میتونی با تمپوی 120 با فینگر رو گیتار کلاسیک ملودی بزنی؟؟اینجا دیگه استفاده از پیک لازمه دیگه.هرکس آزاده هرجور دوست داره ساز بزنه.با دندون.با پا.با پیک.کسی هم نمیتونه بهش بگه غلطه.
امیدوارم به جای این بحثهای به فایده بدنبال تاپیکهای تخصصی و مفید باشید.

hdhamid
Sunday 25 March 2012, 04:25 PM
هههههههههههههههههههههههه
باز تو این فروم گرد و خاک شد؟!.... آیییییییییییییییییییییییی یی نفس کش.....
این بحثا چیه ....بیخیال ... هرکی هرجور حال میکنه ... بحاله ... این همه بحث به هیچ جا نمیرسه ... مثل اونهمه که قبلا ما داشتیم .... به هیچ جا هم نرسید...
من به عنوان استاد مسلم گیتار .... در تمام سبوک (هههههههه) ... این رو خدمتتون میعرضم ... از این بحثا نباشه .. نباشه ... آقاااااااااااا نباشه!!.... آخی ... از قدیمیا اینجا فقط یه نفرو میبینم ... نبوووووووووووووووود ... نبود 87تا دیگه ... خدمتو میگم .... هههههههههههههه ....
من فکر بعد خدمتم که چه گلی بگیرم به سرم ... شما سر جواد بودن گیتار و با پیک رو کلاسیک زدن میحرفیوووووووووووود؟؟!!...
شاد زی.......

alimetallica_2
Tuesday 27 March 2012, 01:06 AM
واقعا متاسفم برای بحثهایی که توی این تاپیک صورت گرفته.
اولا باید بگم اگه از نظر برخی دوستان شادمهر عقیلی خالطوره پس منم خالطورم و به خالطور بودنم افتخار میکنم.البته توی ایران به اینگونه حرفها درباره افراد موفق عادت داریم.شما که خالطور نیستی میتونی یه کار در حد شادمهر بسازی؟؟بسم الله.ما منتظریم.
دوما بحث سختی ویولن و گیتار.واقعا تعجب میکنم از حرفهایی که کاربر کوثری میزنه و آنچنان هم مطمئن اونهارو بیان میکنه که آدم مات و مبهوت میمونه.شما توی ویولن ترمولو پیکینگ داری؟ویبراتو داری؟؟هارمونی طبیعی و مصنوعی داری؟؟؟اسلاید و پول آف و همر آن و بند رو گمان کنم داشته باشه.درضمن شما چه اصراری داری بگی شان گیتار اومده پائین؟؟؟یعنی واقعا مردم ما انقدر نفهم هستن که فرق افراد هنرمند و کسی که برای افاده گیتار گرفته دستش رو تشخیص بدن؟؟؟به نظر من حتی اونی هم که به قول شما گل گلدون میزنه دمش گرمه و باید ازش قدردانی کرد.همه که نباید بتهوون و باخ بزنن.اصلا این بتهوون و باخ کی هستن که هرجا ملت کم میارن از اسم این دوتا استفاده میکنن؟؟؟آقا گور بابای اینا.شما تا آخر دنیا میخوای بچسبی به کارهایی که اونا کردن؟؟اگه عرضه دارین خودتون یه کاری بکنید.یه قطعه بسازید.یه نوآوری بکنید.نه اینکه همش از بتهوون و موتزارت و پاگانینی و ... مایه میزارین.
درمورد بحث پیک و گیتار کلاسیک.به نظره من حرفی که هانی عزیز زد درسته.نباید هنر رو محدود کنی.تمام قوانینی که در موسیقی هست رو میشه گذاشت کنار.چه برسه به این موضوع که قانون نوشته نیست و مثله بازی جوانمردانه فوتبال میمونه.تنها دلیل پاتریکس عزیز اینه که عمر سیم رو کم میکنه.خب دوست عزیز به طور میانگین عمر مفید سیم گیتار یک الی دو ماهه.درمورد اون قطعاتی هم که میگین باید چند نت رو بزنیم که با پیک امکانش نیست.خب عزیزم شما میتونی با تمپوی 120 با فینگر رو گیتار کلاسیک ملودی بزنی؟؟اینجا دیگه استفاده از پیک لازمه دیگه.هرکس آزاده هرجور دوست داره ساز بزنه.با دندون.با پا.با پیک.کسی هم نمیتونه بهش بگه غلطه.
امیدوارم به جای این بحثهای به فایده بدنبال تاپیکهای تخصصی و مفید باشید.
شاید منظور چیزهای دیگری بوده که با ادبیات متفاوتی گفته شده پوریا.
مثلا من خودم سالها گیتار کلاسیک زدم، با گیتار کلاسیک متال میزدم، راک میزدم پاپ هم گاهی میزدم. (مثلا سیاوش قمیشی نه 6/8).
اما الان چند ساله این گیتار کلاسیک هام افتاده یک طرف داره خاک میخوره و حتی علاقه ای ندارم یک سیم روش بندازم، بخاطر اینکه یک چیزهایی دیدم از یک کسایی، یک صداهایی شنیدم از یک سازهایی، و خیلی مسائل دیگه که کم کم دیدم به این ساز عوض شده.
البته از ارزش اون ساز کم نمیشه در کل، اما ممکنه معیارهای شخصی افراد سخت پسند رو یکم تغییر بده دیدن یک سری صحنه ها.

Bardya
Tuesday 27 March 2012, 03:58 PM
:32: به نظرم شما اشتباه می کنی چونکه تو ساز زدن باید به علاقه ت توجه کنی نه به این که الان همه تو خونش یه گیتار پیدا میشه

alimetallica_2
Tuesday 27 March 2012, 11:01 PM
خوب علاقه من به صدای اکوستیک استرینگ بیشتره و صدای بم و پلاسیتکی غیر زنگ دار کلاسیک ارضام نمیکنه.

Bardya
Wednesday 28 March 2012, 03:44 PM
:30:آگه علاقه ت به آکوستیک بیشتره اونو ادامه بده، اگه من اشتباه فهمیدم شما ببخشید من می خواستم بگم آدم به هر چی علاقه داره باید اونو دنبال کنه و نباید به حرف مردم گوش کنه