PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جا نيافتادن سيمها

shbaharehs
Sunday 7 October 2007, 12:01 AM
سلام به همه! خوبين؟

يه مشكلي برام پيش اومده بود كه خيلي اعصاب خورد كن بود! گفتم براتون بگم كه شمام مثله من ديوونه نشين!!

چند روز پيش سيمهاي تازه (به كلاسيك) بستم كه اولش مشكلي نداشت, ولي بعد از چند دقيقه نواختن از يكي از سيمهاش به صورت ازاد صداي خيلي تيزي مثل buzzzzzzz :u ميداد كه خيلي اعصاب خوردكن بود و اميدوارم براتون پيش نياد!!! بعد از كلي چرخوندن و ... بلاخره معلوم شد كه بله, صدا از قسمت بريج (bridge) گيتار داره مياد!

خلاصه بعد از كلي پرس و جو معلوم شد كه اين مشكل مربوط ميشه به طرز بستن و جا افتادن سيم و ربطي به قسمتهاي چوبي و جنس سيم و طرف چرخونده شده و ... اصلا نداره!

حالا اسونترين كاري كه براي برطرف كردن اين مشكل كرد چيه؟
1) اصلا كاري به كارش نداشته باشين چون به مرور زمان خودش درست ميشه. (خود من اينكار و كردم چون ميترسيدم با راههاي بعدي به گيتار اسيب برسه و براي من تقريبا حدود يكي دو روز بيشتر طول نكشيد كه مشكل برطرف شد و خود منم همين راه رو بهتون پيشنهاد ميكنم!)

2) باز كردن و دوباره بستن سيم يا سيمهاي مورد نظر (البته فكر نكنم كه به زحمتش بيارزه! چون مشكله جا افتادنه و با مرور خودش درست ميشه)

3) يه راه ديگم هست كه شنيدم خيلي ها اين كار و ميكنن ولي اصلا توصيه نميكنم چون خودم نميدونم درسته يا نه! ولي به هر حال بهتون ميگم ولي پيشنهاد ميكنم اين كار رو نكنين!!!!!!!:awحالا چيكار كردن؟ مشكل اونا از قسمت بالايي گيتار يعني همون سردسته و ناتش بوده كه سيمها رو كمي شل كردن و با مدادهاي نرم (همون مداد سياهاي طراحي و ...) يك كمي محل بريدگيش رو نرم كردند كه صدا نده!!! من بازم ميگم كه اين كار به نظر درست نيست چون مشكل از قسمت بريج هستش و اصلا توصيه نميكنم!!!!

خب ديگه همين بود! اگه يه روز گيتارتون به صدا (buzzzbuzzzbuzzzbuzzz) در اومد ميدونين كه مشكلش چيه!!! منم راهي كه بهتون پيشنهاد كردم و ميكنم اينه كه ولش كنين تا خودش درست بشه! البته ميدوم كه تحملش سخته ولي خب!

ممنون

shbaharehs
Sunday 7 October 2007, 04:52 PM
صدای buzz همیشه از بریج نیست ولی باز هم ممنون برای راهنمایی

بله ولي اكثرا گيتارهاي كلاسيك و فلانمكو با اين مشكل مواجه ميشن كه همون طور كه شما فرمودين هميشه از قسمت بريج نيست و بعضي وقتها به فرت برد و نات هم بستگي داره.

ممنون

moomak
Monday 8 October 2007, 07:02 PM
عزیزم بهار جون چند حالت داره
یا سازت نوه
یا استرینگ رو بد میبندی
یا سیم خوبی انتخاب نکردی
یا سر دسته سازت خیلی صیقلیه
اگر نوه با یه کاغذ ببندش و مطمئن باش که ....
اگر نو نیست سعی کن 2 یا سه دور ببندش و موقع کشیده شدن پل بزن و از روی هم ردش کن
در ضمن بستن الکتریک با کلاسیک خیلی فرق دارن
یه چیز دیگه که به ذهنم رسید گیتار های فلامنکو سبک بستنشون تقریبا مثل تار و سه تار ایرانیه
فعلا
با احترام

moomak
Thursday 11 October 2007, 07:21 PM
راستی می تونه از شل شدن قسمتهای مختلف گیتار هم باشه

shbaharehs
Thursday 11 October 2007, 09:29 PM
راستی می تونه از شل شدن قسمتهای مختلف گیتار هم باشه

بله, ولي بيشتر فكر كنم با گيتار هاي دست ساز قديمي باشه, چون چندين مورد راجبشون شنيده بودم كه چسب دسته ش از پشت شل شده! ولي بيچاره گيتاره هم عمره خودش رو كرده بود!

مرسي