PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست اتود براي سه تار

Sina_Eftekhari
Sunday 7 October 2007, 08:57 PM
سلام دوستان,
متاسفانه سرعت دست چپ من نسبت به سطح نوازندگي فعليم كمي كند است و با اجراي تحريرهاي پيچيده و سخت و همينطور تغيير پوزيسيونهاي بخصوصي مشكل دارم! از دوستان با تجربه خواهش مي كنم بنده را در اين مورد راهنمايي كنند.
مثلا اگر كسي اتود(يا هر قطعه اي) مناسبي مي شناسد كه اجرا و تمرين آن براي افزايش سرعت دست چپ موثر باشد(تغيير پوزيسيون هاي زياد و سخت + تكيه هاي سريع و متوالي) لطفا معرفي كند.
فقط لطفا قطعه اي انتخاب كنيد كه كمي هم ارزش هنري داشته باشد!!!
اميدوارم منظورم را درست رسانده باشم.
خيلي ممنون.

alireza_amirsamimi
Monday 8 October 2007, 08:25 AM
آقا دوای دردت پیش منه.برو کتاب 1 ده قطعه استاد علیزاده رو بگیر و اتود دشتی1 و اتود بیات کرد رو بزن.البته وقتی قطعات بهار مست رو میزنی راه میفتی.قطعه کاروان هم خوبه

AliB
Saturday 12 January 2008, 08:08 PM
سلام به دوستان عزیز
قبل از درج هر مطلبی یک نکته که بسیار برای من جالب و خوشحال کننده است رو راجع به آواتار دوست عزیز مدیر محترم انجمن جناب alireza.amirsamimi (You can see links before reply) بیان کنم آواتار انتخابی شما عکسیست که من مدتها قبل از ساز خودم گرفته بودم و اون رو چند جا بر روی نت قرار داده بودم و خیلی خوشحالم که مورد توجه شما واقع شده.
از این مطلب که بگذریم در پاسخ به دوست عزیز سینا خان نظر من این هست که شما قطعات کتاب( "کاروان صبا" 18 قطعه از آثار استاد صبا با تنظیم و گردآوری مسعود شعاری) رو بزنید که واجد همه شرایط مورد نظر شما هست.
قطعات این کتاب اکثرا چهارمضراب های استاد صبا و قطعاتی چون کاروان و دوضربی بیات ترک و ... است که هم واجد بالاترین ارزش هنریست و هم بسیار خوب برای سه تار تنظیم و نت نگاری شده و اگر دقیقا از نت پیروی کنید به تدریج سطح تکنیک شما را افزایش خواهد داد.

خسروانی
Sunday 13 January 2008, 02:10 AM
بهترین اتود برای شما اینه که روزی 1 یا 2 ساعت بدون استفاده از دست راست ساز بزنی و پنجه کاری کنی تا قدرت و سرعت نوازندگی شما بره بالا.ودر آخر اتودی که جنبهء هنری و تکنیکی داشته باشه مجموعه آثار درویش خان و قطعات ساخته شده توسط علی نقی وزیری میتونه به شما کمک کنه

AliB
Sunday 13 January 2008, 11:11 AM
نظر دوست عزیز خسروانی هم بسیار مفید به عقیده ی من البته یک تا دو ساعت فکر می کنم زمان دست نیافتنی باشه برای پنجه کاری و در ضمن چابکی پنجه فرایندیست که در تلفیق با مضراب زدن معنی پیدا میکند مثلا در اجرای تکیه ها و تحریرها همزمانی و ترتب فرود آمدن مضراب و حرکت پنجه باعث اجرایی روان و چابک می شود. پس زدن اتود هایی که آگاهانه از پنجه و مضراب شما کار می کشد توصیه می گردد.
با تشکر

alireza_amirsamimi
Sunday 13 January 2008, 12:42 PM
ببببببببببببههههههههههههه .رفقای جدید!نوکرم.ایول عکست قشنگه .ولی باید بگم با اجازه.اجازه میدی؟ام درباره اتود.کتاب دیدار شرق و غرب برای اتود خوب هستند.کتاب های مشکاتیان مثل 20 قطعه و گل آئین هم حرف نداره من زدم معجزه کرده

AliB
Sunday 13 January 2008, 02:14 PM
علیرضا جان سلام خیلی مخلصیم آقا . نظر لطف شماست در مورد عکس، خودم هم باهاش خیلی حال می کنم جالب اینجاست که این عکس رو با گوشی موبایل گرفته بودم ولی نور جالبی از لای پرده با داخل تابیده بود و باعث شد که حالت جالبی پیدا کنه.
در مورد کارهای استاد مشکاتیان با شما موافقم البته نت نگاری آن سنتوریست ولی بسیار عالیست . در کل هنگام تمرین پایبند بودن به اجرای دقیق نت و جزییات و ریزه کاری ها و همه ی اشارات و تکیه کاری ها راهیست موثر .
نباید از زیر آن در رفت .
ارادتمند شما
علی