PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمرينات پايه اي

خره
Tuesday 9 October 2007, 01:33 AM
سلام دوستان
من از ميان تمرينات پايه اي، 120 آرپژ جولياني و لگاتو هاي سگوويا و همينطور گام هاي پيشنهادي سگوويا رو مي شناسم و باهاشون تمرين مي كنم. و البته بگم تمام مهارتي رو (اگه بشه بهش گفت مهارت) كه در اين چند سال بدست اوردم مديون اين تمرينات هستم.
نظر شما چيه؟
تمرينات ديگه اي هم هست كه در بالا بردن تكنيك و سرعت دست چپ و راست موثر باشه؟

ممنون:ak

shbaharehs
Tuesday 9 October 2007, 11:03 PM
راستش يكي از استادام تنها چيزي كه راجبه بالا بردن سرعت بهمون ميگفت همين بود كه از گامهاي ساده شروع كنيم اول يواش و بعد از يه مدت سرعت رو بالا ببريم و بعد بريم سراغ گام بعدي.

خره
Tuesday 9 October 2007, 11:31 PM
كسي تمريني واسه لگاتو نمي شناسه؟ كلاسيك كارا كجان؟

shbaharehs
Wednesday 10 October 2007, 02:16 AM
فكر كنم اين نمونه بتونه بهتون كمك كنه. البته بيشتر در گيتار الكتريك استفاده ميشه.

moomak
Wednesday 10 October 2007, 04:49 PM
خره جون کتاب متد آموزش گیتار کارولی هم کتاب عالییه
اگه نزدیش حتما روش کار کن که استیل دستت رو می سازه ها!
برای تمرین کلاسیک خیلی خوبه
حتما قطعاتش رو درست تمرین کن

خره
Friday 12 October 2007, 01:31 AM
هومن جون من متاسفانه موفق نشدم كتابي رو كه فرموده بودي پيدا كنم
البته يه چيزي تو اينترنت پيدا كردم ولي مطمئن نيستم
29guitar works (You can see links before reply)
همينه عزيز؟
ممنون

moomak
Friday 12 October 2007, 06:30 AM
نه عزیزم اینی که گفتی نیست
چه طور نتونستی پیدا کنی کتابش همه جا هست
metodo completo per chitarra
روش کامل آموزش گیتار کلاسیک نوشته فردیناندو کارولی ترجمه گرگین زاده انتشارات سرود
من همه جا دیدم کتاب خیلی خوبیه برای کلاسیک فقط بعضی از قطعاتش یه کم بد دسته
فعلا

moomak
Friday 12 October 2007, 06:35 AM
راستی هر وقت اینو تموم کردی میریم سراغ کتاب فرناندو سور
اونم ( البته اگر تونی کتابشو گیر بیاری) خیلی عالیه
راستی من یه کتاب دارم library of guitar classic
امید خردمند (استادم) بهم داده اگر تونستی پیداش کنی اون دیگه آخرشه
یه کتاب بزرگه به زبان انگلیسی و فرانسه
amsco publication
حالا فعلا

خره
Sunday 14 October 2007, 04:40 PM
ممنون مومك جون. حالا تا من اين كتابا رو گير بيارم. بيا بحث رو داغ كنيم نگن گيتاريستا بيحالن.

خيلي دوست دارم نظر شما رو در مورد لگاتو هاي سگوويا بدونم؟

shbaharehs
Sunday 14 October 2007, 06:16 PM
ممنون مومك جون. حالا تا من اين كتابا رو گير بيارم. بيا بحث رو داغ كنيم نگن گيتاريستا بيحالن.

خيلي دوست دارم نظر شما رو در مورد لگاتو هاي سگوويا بدونم؟

هي هي هركاري كنيم به ماي بيچاره گير ميدن!!! شوخي كردم!

راجبه لگاتوهاي سگوويا هم كه اگه از نظر اجرا باشه كه خيلي تميزه, ولي خب بعضي وقتا ديدين طوري سريع ميره كه اگه دقت زياد نداشته باشيم اصلا متوجه نميشيم.

خره
Sunday 14 October 2007, 09:05 PM
ممنون بهاره خانم. ولي فكر مي كنم منظورمو بد رسوندم

منظورم متد تمريني لگاتو هست كه سگوويا نوشته(slur exersies and choromatic octavs(

moomak
Tuesday 16 October 2007, 10:01 AM
سگوویا در متد های تمرینی گیتار کلاسیک حرف اول رو می زنه اما حتما اول باید شما چند تا کتاب کمک اموزشی زده باشی بعد سراغ سگوویا بری چون برای مبتدی یه کم مشکله و مبتدی اگر بخواد با جدیت اونا رو در بیاره ممکنه روی دستش اثر معکوس بزاره
میدونی چرا؟
چون هی دستش رو چپ و راست می کنه اما نمی تونه انگشت گذاری ها رو درست انجام بده بالاخره میاد اونطوری که راحته انگشت گذاری می کنه و ...
اما از حیث ارزش تمرینی به نظر من شماره 1

shbaharehs
Tuesday 16 October 2007, 04:05 PM
ممنون بهاره خانم. ولي فكر مي كنم منظورمو بد رسوندم

منظورم متد تمريني لگاتو هست كه سگوويا نوشته(slur exersies and choromatic octavs(

ا! شرمنده فكر كردم اجراشونو گفتين! ولي از نظر تمريناشم كه با هومن جان موافقم كه خب از هر نظر تكه.

moomak
Tuesday 16 October 2007, 05:44 PM
در ضمن اینم توجه کنین که تاثیر اصلی تمرین اتد در دست همون بالا بردن سرعت انگشتانه که جز اولین قدم ها برای شروع نوازندگی به صورت حرفه ایه!

خره
Tuesday 16 October 2007, 05:49 PM
آره منم موافقم لگاتو هاي سگوويا براي مبتدي ها نيست ولي نمي دونم چرا براي انگشت اول تمريني نذاشته. خوب به نظر من اين يه نقص بزرگه.چون انگشتاي 2و 3و 4 طبيعتا قوي تر مي شن ولي انگشت اول ضعيف مي مونه
من در مورد خودم اينو به وضوح مي بينم و با قطعات سخت به مشكل بر مي خورم

moomak
Tuesday 16 October 2007, 05:55 PM
عزیزم هر کجا که انگشت گذاری نداشت انگشت اول محسوب می شه این یه قانونه!

خره
Tuesday 16 October 2007, 05:58 PM
مي دونم جيگر ولي انگشت اول كه لگاتو نمي زنه

moomak
Tuesday 16 October 2007, 06:04 PM
خوب جیگر وقتی لگاتو نمیزنه دیگه دلیلی بر تمرین نوشتنش نیست
وقتی نمیزنه چرا باید تمرین کنه؟

خره
Tuesday 16 October 2007, 06:13 PM
منظورم اين بود كه سگووبا براي انگشت اول لگاتو ننوشته

moomak
Wednesday 17 October 2007, 07:26 AM
ببین کسی که به مرحله تمرین لگاتو های سگوویا رسیده باشه و اونا رو هم تمرین کنه اوتوماتیک در کنار انگشتان pmae انگشت i هم راه میافته اما برای تمرین بیشتر و بهتر
این کتابی رو بهت گفتم حتما بگیر و تمرین کن
فردیناندو کارولی
کتاب خیلی خوبیه توش برای انگشت اول هم تمرین نوشته
یعنی فکر کنم دقیقا یادم نیست اما در مجموع خیلی بهت کمک خواهد کرد راستی آرپژ های جولیانی رو یادمه کار می کردی سعی کن هر آرپژ رو حداقل دو هفته تمرین کنی تا حسابی تو دستت جا باز کنه بعد برو سراغ آرپژ بعدی
این دو کتاب در کنار هم مکمل خوبی برای تمرین کلاسیک هستند
تا بعد

خره
Wednesday 17 October 2007, 03:50 PM
ممنون هومن جون. من حدودا 3 ساله كه با آرپژهاي جولياني كار مي كنم و فكر ميكنم دست راستم به اندازه كافي قوي شده ولي منظورم لگاتو براي انگشت اول دست چپ بود ( روي اين انگشت مشكل دارم ) . نمي دونم لگاتو هاي تمريني سگوويا رو ديدي يا نه؟ حدودا 3 سال هم با اين متد تمرين لگاتو كردم. ولي متاسفانه اين تمرينات فقط براي انگشتان دوم و سوم و چهارم دست چپ هست و انگشت اول در اين متد تمرين نمي بينه . حالا من به اين مشكل برخوردم كه انگشت اول دست چپم نمي تونه مثل انگشت 2 و 3 و 4 لگاتو بزنه . در اين باره اگه كتابي مي شناسي معرفي كن please :f

اميدوارم منظورمو خوب بيان كرده باشم:ak

moomak
Thursday 18 October 2007, 08:47 AM
عزیزم من منظورتو خیلی خوب از همون اول فهمیدم و منم متد سگوویا رو زدم
اما خدمتتون عرض کردم که کتاب کارولی رو بزن اگر خوب بود کتاب فرناندو سور رو بهت معرفی می کنم
در ضمن محض احتیاط و جهت یادآوری در خواست کردم حالا که کلاسیک کار می کنی حتما دست راستت رو هم قوی تر کن و صد البته قصد جسارت نداشتم چون شما خودت استادی
با احترام
moomak

moomak
Thursday 18 October 2007, 08:57 AM
راستی من اگر جای تو بودم میرفتم جمهوری رو زیر رو می کردم تا library of guitarclassic رو بگیرم
از اون کتاباست که تو دوست داری

خره
Sunday 21 October 2007, 02:41 PM
بازم سلام. بلاخره كتاب كارولي رو پيدا كردم. البته هنوز فرصت نكردم نگاش كنم. ولي حتما :ah
در مورد كتاب ibrary of guitarclassic هم نتونستم پيداش كنم آخه اهواز خيابون جمهوري نداره.:ag شايد بعدا از طريق اينترنت خريدمش

ممنون

moomak
Monday 22 October 2007, 10:01 AM
مبارک باشه
کارولی رو حتما تمرین خوب
گیتار کلاسیک رو نمی خواد بگردی فکر نمی کنم بتونی پیداش کنی
مگر اینکه تو جمهوری تهران اونم شانسی بتونی گیرش بیاری
بزار ببینیم چی میشه!!!!