PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هیپ‌هاپ

Leon
Saturday 13 October 2007, 02:18 PM
"هیپ‌هاپ سبکی از موسیقی است که اصولاً با نام موسیقی رپ شناخته می شود . این سبک از اواسط ۱۹۷۰ تا به امروز در آمریکا رواج دارد . و از سال ۱۹۸۰ به بعد از مردمی ترین موسیقی های آمریکا به عنوان زیرمجموعه‌ای از موسیقی‌های پاپ به‌شمار می‌آید . این سبک دو زیرمجموعه اصلی دارد که شامل رپ‌زدن و دی‌جی‌گری می‌شود.

Masoud_Nine
Sunday 14 October 2007, 11:14 PM
ضمن تشکر از شما،
من هم مدت ها پیش مقاله ای می خوندم که انواع مختلف Dj-ing رو توش نوشته بود و خیلی برام جالب بود. یکی از انواع ناشناخته Dj-ing در همین موسیقی هیپ هاپ هست که البته در این مورد اطلاعی ندارم و نمی دونم به چه شکل هست (Dj-ing در هیپ هاپ). از دوستان اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داشته باشه خوشحال میشم.

beatbox
Wednesday 17 October 2007, 05:53 PM
هیپ هاپ سبکیه زیر شاخه رپ که در دههای 60 درست شده لازم به دوستان بگم اهنگسازیش خیلی سادست .اول این سبک بین سیاه پوستان بود و الان هم هست اما کم کم سفید پوستا هم شروع کرد.مدتی خوانندگان رپ ضد پلیس می خوندن و مردم رو تشویق به کشتن پلیس میکردن .اهنگ سازیش اینطوریه که هر اهنگ از سه ورس تشکیل شده که در هر ورس 8 بیت وجود داره و کوراس اهنگ میتونه هر چند تا که میخواد باشه .از خوانندگان معروف میشه snoop doggy dogg-2pac-dr.dre-jay z-50cent-the gameو بگم الان رپ در ایران خیلی طرفدار داره و بالای 300 خواننده رپ در ایران وجود داره واز خواننده های معروف ایرانی میشه هیچ کس -پیشرو - بهرام-ابلیس-تهی رو نام برد عزیزان اگه بازم سوال دارین بپرسین...

moomak
Wednesday 17 October 2007, 11:13 PM
بسیار جالب و زیبا بود فقط نکته ای که باقی موند اینه که هیپ هاپ امروزه بیشتر حالت پارتی وار دارن و تکست هاشون هم اکثرا با مضمون عشق و شادمانی نوشته میشه
در هیپ هاپ به وسیله استرینگ فضا سازی انجا میشه و در رپ کمتر
بااحترام

beatbox
Friday 19 October 2007, 11:41 PM
سبک رپ بیشتر موضوعاتش اجتماعیه سیاه پوستا درباره فرق بین سیاه و سفید میگن و در ایران متاسفانه فقط موضوعات عاشقانه جواب میده یعنی بیشتر اهنگهای عاشقانه ویدیو میشه .من تا حالا ندیدم اهنگی که درباره فقر و فحشا باشه ویدیو بهشه و این خودش یه مشکل شاید مشکل اصلی اینه که هیچ خوانندهای نخواسته ریسک کنه و اهنگی جز عاشقانه بخونه اما خواننده ای مثل هیچ کس بوده که اهنگی مثل تیریپ ما رو ویدیو کنن . اگه سوالی هست بپرسین.

shbaharehs
Saturday 20 October 2007, 02:28 AM
سبک رپ بیشتر موضوعاتش اجتماعیه سیاه پوستا درباره فرق بین سیاه و سفید میگن و در ایران متاسفانه فقط موضوعات عاشقانه جواب میده یعنی بیشتر اهنگهای عاشقانه ویدیو میشه .من تا حالا ندیدم اهنگی که درباره فقر و فحشا باشه ویدیو بهشه و این خودش یه مشکل شاید مشکل اصلی اینه که هیچ خوانندهای نخواسته ریسک کنه و اهنگی جز عاشقانه بخونه اما خواننده ای مثل هیچ کس بوده که اهنگی مثل تیریپ ما رو ویدیو کنن . اگه سوالی هست بپرسین.

چرا خب هستن كليپايي كه سبكشون اجتماعي باشه, مثلا ويديوي تضاد از اسليم و محمود و مدمتال. كه اتفاقانم كار خيلي جالبي هم شده بود.

beatbox
Saturday 20 October 2007, 03:37 AM
اما به نظر من بیشترش عاشقانست و بیشترش توش یه پاپ خون هست به خاطر اینکه ویدیو های اجتماعی از طرف شبکه های مثل مهاجر و ایران موزیک پشتیبانی نمیشه تازه بیشتر خوانندها عاشقانه خوندن که میشه از شبکه های ماهواره ای دید.

moomak
Saturday 20 October 2007, 06:37 AM
عزیزم نگو نمیشه
اولا که رپ خوندنش هم غیر مجازه و بهش مجوز نمیدن تا چه رسد به ضبط ویدیویی
دوما همین کارایی که می کنن دارن غیر مجاز و بدون مجوز پخش، پخش می کنن
سوما هیچکس با چند تا از بکس صامت ویدیو خیابونی رو ضبط کردن ( سوژه های اجتماعی) حالا غیر از اسلیم و ...
چهارما مشکل از سیاست سانسور در ایرانه
پنجما ایران موزیک و ام آی تی وی هم از ترس ادامه کارشون جرئت نمی کنن که پخششون کنن که کار درستی نمی کنن ( البته همونا هم از همین قماش در راس امورن)

beatbox
Saturday 20 October 2007, 10:01 PM
اولا رپ داره کم کم مجاز میشه(یاس تونست مجوز واسه یکی از اهنگاش بگیره)
دومان خواهشن هیچ کس رو با بقیه مقایسه نکنین چون هیچ کس واسه کاراش پول خرج میکنه
سومان شبکه هایی مثل مهاجر و ایران موزیک از نظر دولت دارن به صورت غیر مجاز کار میکنن

Amir
Saturday 20 October 2007, 10:10 PM
اولا به نظر من دولت حق داره جلوی خیلی از این رپرها رو بگیره چون شورشو در آوردن با این داف بازیشون
دوما ایران موزیک و پی ام سی و خیلی های دیگه تو ایران هم خیلی فعال هستند خواستید ثابت می کنم
سوما دلیل نمیشه هرکی واسه کاراش پول خرج می کنه حتما درست کار کنه
چهارما پیشنهاد می کنم به جای این بحث ها بحث های تخصصی راه بیاندازید تا یه چیزی یاد بگیریم
پنجما دیگه حرفی ندارم
ششما با تشکر موفق باشید

Amirreza
Saturday 20 October 2007, 11:41 PM
والا من تا اونجایی که میدونم رپ زیر مجموعه ی هیپ هاپ بوده و هست

هیپ هاپ به صورت وکال و همراه با scratching میشه رپ

beatbox
Saturday 20 October 2007, 11:46 PM
نه اشتباه همه همینه رپ از 1000 ران سبک تشکیل شده هر خوانندهای که خودشو در حد خوبی می بینه یه سبک رو پایه گذاری میکنه مثل اسنوپ داگ که سبکی به نام آر اند جی رو راه انداخته.

moomak
Sunday 21 October 2007, 12:28 PM
اول : مرسی از امیر عزیز

beatbox عزیز اینایی که گفتی امیدوارم بشه
مگه چه ایرادی داره بقیه هم مثل هیچکس واسه کاراشون پول خرج کنن؟
کی بهشون گفته مفت مفت کار در پیت بدن بیرون که آبروی یه سبک رو حتی در بین خیلی از جوون های این مملکت زیر سوال ببرن؟ مگه زورشون کردن؟
در ضمن ایران موزیک و خیلی دیگه از این کانال ها دارن به این قشنگی تو مملکت خودمون کار می کنن.
الان دیگه ایران موزیک رسما داره کار تهیه کنندگی و کلیپ ها رو هم زیر نظر اداره ارشاد انجام میده
کی گفته غیر مجازن؟
راستی اگر یاس تونست واسه یکی از آهنگاش مجوز بگیره صدقه سر اون همه کارای خفنیه که قبلا ( و باید گفت ) کاملا در راستای مصالح شعاری مملکت بوده نه به خاطر مساله آزادی بیان و ...
فکر می کنی به حسام استپس کی مجوز بدن؟
عزیز دلم با یک گل بهار نمیشه
با احترام به شما

shbaharehs
Sunday 21 October 2007, 04:44 PM
اما به نظر من بیشترش عاشقانست و بیشترش توش یه پاپ خون هست به خاطر اینکه ویدیو های اجتماعی از طرف شبکه های مثل مهاجر و ایران موزیک پشتیبانی نمیشه تازه بیشتر خوانندها عاشقانه خوندن که میشه از شبکه های ماهواره ای دید.

راستش كليپ اجتماعي هست, خيليم هست. ولي موضوع اينه كه كسي نمياد توي ايران بهش گوش كنه. مثلا وقتي يه جا پارتيه يا بچه ها دور هم جمعن نميان كه اهنگ چرا سردي از جاني و گوش كنن, ميرن سراغ مثلا كروات رضايا. بحث سر اينه كه خود ما نميريم دنبالش.