PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اكوردهاي سردسته يا باره اي؟

shbaharehs
Sunday 14 October 2007, 06:33 PM
سلام به همه بروبچه ها! خوبين؟

ميگم كلا شما استفاده از اكوردهاي سردسته رو ترجيح ميدين يا باره اي ها؟

كدومشون خوش صدا ترن و كدوم به چه سبكهايي ميخورن؟ يا كدوم با چه ريتمي بهتر ميشن؟

به نظر من ريتمهاي 4/4 با اكوردهاي سردسته و بعضي اوقات همراه با اكوردهاي باره اي خيلي خوب ميشه.

ريتمهاي 6/8 هم كه به نظر من فقط به اكوردهاي سردسته خوب اجرا ميشن, چون حس توشون بيشتره!!:u نه؟

moomak
Tuesday 16 October 2007, 10:07 AM
برای تمرین های پاپ به نظر من آکورد های سر دسته خیلی بهترنچون توی بعضی هاشون نت های متنوع تری هستند اما برای ریتم زدن نمی تونم در موردش نظر بدم چون به نظر من بستگی به تنظیم داره و اگر سولو باشه به نحوه خوندن خواننده داره
اما برای موسیقی ایرانی من آکوردهای باره دار رو می پسندم چون به خاطر تنوع کمتر نتهای یک آکورد کمتر از گام اصلی فاصله می گیره . گام های ایرانی با گیتار هم خونی کمتری دارن به همین دلیل باید یه جوریا موسیقی را محدود نگاه داریم تا احساس ایرانی شنیدن برای شنونده القا بشه و از فضای موسیقی بیرون نیاد
من بیشتر اکورد های باره دار استفاده می کنم اما به علت تنبلی مفرط اکورد های سر دسته رو بیشتر دوست دارم

shbaharehs
Tuesday 16 October 2007, 04:07 PM
برای تمرین های پاپ به نظر من آکورد های سر دسته خیلی بهترنچون توی بعضی هاشون نت های متنوع تری هستند اما برای ریتم زدن نمی تونم در موردش نظر بدم چون به نظر من بستگی به تنظیم داره و اگر سولو باشه به نحوه خوندن خواننده داره
اما برای موسیقی ایرانی من آکوردهای باره دار رو می پسندم چون به خاطر تنوع کمتر نتهای یک آکورد کمتر از گام اصلی فاصله می گیره . گام های ایرانی با گیتار هم خونی کمتری دارن به همین دلیل باید یه جوریا موسیقی را محدود نگاه داریم تا احساس ایرانی شنیدن برای شنونده القا بشه و از فضای موسیقی بیرون نیاد
من بیشتر اکورد های باره دار استفاده می کنم اما به علت تنبلی مفرط اکورد های سر دسته رو بیشتر دوست دارم

موافقم, چون اكوردهاي باره اي هم يكم بيشتر زمان ميبره تا ادم بهش عادت كنه, منم بيشتر سراغ سردسته ميرم تا اكوردهاي باره اي. ولي بعضي وقتها ديگه چاره اي نيست!!!
ممنون

moomak
Tuesday 16 October 2007, 05:37 PM
بهار جون سعی کن که حتما دستت رو آکورد های باره ای راه بیافته به خصوص اگر فلامنکو کار می کنی چون در گیتار فلامنکو در 90 درصد موارد آکورد های باره ای استفاده میشن!
با احترام

shbaharehs
Tuesday 16 October 2007, 10:42 PM
بهار جون سعی کن که حتما دستت رو آکورد های باره ای راه بیافته به خصوص اگر فلامنکو کار می کنی چون در گیتار فلامنکو در 90 درصد موارد آکورد های باره ای استفاده میشن!
با احترام

بله حتما ممنون:ak:ak از اكورهاي باره اي استفاده ميكنم, ولي مثلا بعضي وقتها مخصوصا كه نشستنم صحيح نيست يه راست ميرم سراغ سردسته!

moomak
Wednesday 17 October 2007, 07:33 AM
از آکورد های سر دسته بیشتر پاپ کار ها استفاده می کنن مثلا برای خوندن با گیتار متال استرینگ یا الکتریک
تنوع صدایی نت های این جور اکورد ها و نبود فشار مجازی دست بر روی سیمها باعث میشه تا هم فضای موسیقی باز تر باشه و هم نوآنس یا بازپخش صدا بیشتر باشه و در واقع صدای آکورد بیشتر باقی بمونه که این خودش به فضاسازی در آهنگ کمک زیادی می کنه راستی سعی کن هیچ موقع بد نشینی!
با احترام

shbaharehs
Wednesday 17 October 2007, 10:51 PM
ميگم الكتريكم خودش دنيايي داره ها!! منم شنيده بودم كه سبك اكتريك كلا بيشتر با باره اي ها سروكار داره چون با پيك كه كار ميشه ممكنه چند تا سيمه ديگه ناخواسته وارد قطعه بشه و برا همين از اكوردهاي باره اي استفاده ميكنن كه زياد معلوم نشه! چون همونطورم كه خودتون فرمودين صداي اكوردهاي سردسته رسا تره و اگه اشتباه يا اضافي زده بشه ديگه خيلي بد ميشه!!!

moomak
Wednesday 17 October 2007, 11:05 PM
عزیزم در آکورد گیری با الکتریک در سبک های جاز و بلوز تقریبا هیچ وقت از باره استفاده نمیشه اما در راک و هارد و متال گاهی
اما در مجموع هنر یه الکتریک زن خوب و یک گیتار خوب همون تولید نکردن صدای اضافی و سوتی ندادنه
کافیه یه نگاه به کارلوس سانتانا بندازی. پیک برای عدم تولید صدای اضافی خیلی مناسب تر اگشتان دسته
در ضمن صدای اضافی ساز خیلی وقتا ماله افکت اشتباه و یا نوعه افکتور ضعیفه
در مجموع الکتریک به خاطر دسته یا neck 3 سانتی اصلا برای باره مناسب نیست و شما می تونی با استفاده از انگشت p منحصرا بر روی سیم ششم اکورد های 5 انگشتی را راحت اختیار کنی البته به همه اینا که گفتم باید لفظ ( بهتره) رو اضافه کرد
با احترام

monolith
Sunday 21 October 2007, 09:57 AM
در سبکهای کانتری (country music) هم بیشتر از آکوردهای سردسته استفاده میشه. که به علت همون صدای باز و زنگ دار این نوع آکوردهاست. دوستانی که گیتار 12 سیم زده اند هم میدونند که صدای خاص این نوع گیتار در آکوردهای سر دسته بهتر خودش رو نشون میده.
ولی اکثراً همین زنگ دار و کش دار بودن صدای سردسته، برای خیلی آهنگها نا مناسب است. هر چی به سمت فرتهای پایینتر بیایم (منظورم به سمت بدنه گیتار) صداش گرفته تر و کم دوام تر میشه که به نظر من به اون حالت ملودیک تری میده.

moomak
Sunday 21 October 2007, 12:01 PM
سلام عزیزم
ورودت رو به نت آهنگ به خصوص تالار گیتار خوش آمد می گم
امیدوارم بتونیم همیشه از اطلاعات مفیدت استفاده ببریم
برات آرزوی توفیق دارم

guitar
Wednesday 8 October 2008, 02:03 PM
سلام...
آکورهای سردسته خوب نسبت به آکوردهای باره دار آسونتر هستند و به خاطر اینکه زودتر از آکوردهای باره روی اونها کار میشه ، معمولا نوازنده ها در ابتدا به آکوردهای باره دار علاقه ای ندارند و آکورهای سر دسته رو ترجیح می دهند ولی خول در همه جا نمیشه از آکوردهای باره سردسته استفاده کرد یا بعضی جاها آکورد باره دار آسوتر از همون آکورد تو سر دسته است ، در بعضی جاها صدایی که ما از گیتار می خواهیم رو هیچ وقت نمی تونیم از آکوردهای سردسته بگیریم...

Mohi_Liebert
Tuesday 30 December 2008, 01:02 PM
سلام...
آکورهای سردسته خوب نسبت به آکوردهای باره دار آسونتر هستند و به خاطر اینکه زودتر از آکوردهای باره روی اونها کار میشه ، معمولا نوازنده ها در ابتدا به آکوردهای باره دار علاقه ای ندارند و آکورهای سر دسته رو ترجیح می دهند ولی خول در همه جا نمیشه از آکوردهای باره سردسته استفاده کرد یا بعضی جاها آکورد باره دار آسوتر از همون آکورد تو سر دسته است ، در بعضی جاها صدایی که ما از گیتار می خواهیم رو هیچ وقت نمی تونیم از آکوردهای سردسته بگیریم...

اتفاقا من برعکس این چیزی که شما فرمودین هستم ! من آکوردهای باره ای رو بیشتر میپسندم گرچه بازم برام
آکورهای سردسته راحت تره ولی همون طوری که گفتین نمی تونیم از آکوردهای سردسته صدای دلخواهمون رو بگیریم!