PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زیباترین قطعه از استاد پایور

mojgan
Friday 8 December 2006, 11:58 PM
به نظر خودم چهار مضراب دشتی چپ کوک

fesghelbahal
Wednesday 21 November 2007, 01:57 AM
شاید یه جورایی این سوال غیر اصولی باشه که بگیم زیباترین قطعه از یک آهنگساز چی بوده ولی اگه نظر شخصیم رو بخوام بگم:
من شخصا قطعه گفتگو رو که دو نوازی سنتور و ویولون هست رو ترجیح میدم، که توسط خود استاد و استاد ابوالحسن صبا هم اجرا شده. و همچنین اجرایی از اون با کمانچه و سنتور هم موجوده.

Mojtaba
Wednesday 21 November 2007, 06:54 AM
بهترین قطعه از پایور آهنگ فریبا است که در مایه دشتی است

که این قطعه رو می تونید دانلود کنید

You can see links before reply (You can see links before reply)

tetra
Wednesday 28 November 2007, 05:00 PM
نميدونم چرا اين استاد پايور اينقدر طرفدار داره؟
من خودم پشنگ كامكار رو ترجيح ميدم مخصوصا آلبوم ماهي براي سال نو

Hes_r
Wednesday 28 November 2007, 05:46 PM
دوست من شما هم میتونی برای استاد مورد علاقت یه تاپیک بزنی اونوقت طرفداران ایشون هم میان و با شما همکاری میکنن .

mohammad99
Saturday 1 December 2007, 10:02 PM
فریبا رو هستم بد جور.مضراب از این پخته تر میخوای؟!؟!

hamid865
Friday 25 January 2008, 08:44 PM
البته ساخته های استاد پایور آنقدر زیبا هستند که نمی توان گفت کدام از بقیه بهتر است . اما به نظر من قطعه پرچین در مایه دشتی است ...!!!

Razoniaz
Sunday 27 January 2008, 01:09 PM

البته سليقه ها مختلفه و هر کسي بنا به سليقه خودش نوازنده و نوع نوازندگي متفاوتي را مي‌پسندد. در ضمن دوست عزيز آلبوم ماهي براي سال نو از اردوان کامکار برادر کوچکتر پشنگ هستش.

AliB
Wednesday 20 February 2008, 01:26 PM
دوستان ببخشید من سنتور نواز نیستم اما هیچ وقت جایگاه استاد پایور رو نمی شود با هیچ کس مقایسه کرد. ایشون پدر سنتور نوازی ایران در حال حاضر هستند. خدماتی که استاد پایور به موسیقی ایران انجام داده اند کم نظیر و بی نظیر است. افراد بسیاری در اثر همکاری و همنشینی با استاد پایور به مدارج بالا رسیدند از جمله استاد حسن ناهید استاد هوشنگ ظریف استاد شجریان و ... افرادی مثل اردوان کامکار شاگرد شاگرد استاد به حساب میان و افرادی مثل پشنگ کامکار و استاد مشکاتیان هم تحت تاثیر شیوه ی استاد قرار داشتندو دارند.
پایور در موسیقی ما اسطوره است . هنوز هم که هنوز است هیچ بنی بشری نتونسته مثل استاد پایور برای موسیقی ایرانی نت نویسی کنه.
خلاصه استاد پایور (جدای تعصب و جانبداری) جایگاه ویژه ای دارند که نباید نادیده گرفته شود.
با تشکر

soheil83
Thursday 12 June 2008, 10:49 PM
tabieih to mosighi sonaty hamishe adamhaei booodan ke dar zaman khodeshon ye tahavole azim dar mosighi ijad kardan ...mese ostad naraghi va ostad zolfonon va shajarian dar avaz ...... azemat santoor navazieh iran be ostad paywar khatm mishe va hala bayad montazer bood ta tahavole badi ;)

طبیعی تو موسیقی سنتی همیشه آدم هایی بودن که در ضمن خودشون یک تحول عظیم در موسیقی ایجاد کردن ...مثل استاد نراقی و استاد ذوافنون و شجریان در عوض....عظمت سنتور نوازیه ...ایران به استاد پایور ختم میشه و حالا باید موند تا تحول بعدی....

ehsansantoori
Wednesday 2 July 2008, 09:57 PM
به نظر من هم استاد ÷ایوار یه چیزه دیگه است

damavand
Thursday 3 July 2008, 12:01 PM
استاد پایور یک استثنا هستن و قابل مقایسه با دیگران نیستن

mshakiba1365
Sunday 31 August 2008, 10:19 AM
با سلام بجای اینکه بیایم در مورد خوبی های استاد صحبت بنماییم بیاایید کاری کنیم که خدایی نا کرده بعد از از دست دادن استاد نگوییم ای کاش در موقع زندگیشان برای موسیقی وی کاری کرده بودیم
پس بیاایید تا با دستگیری از یکدگر نتها و ردیفهایی که استاد در آن به زیبایی هر چه تمام تر کار کرده پرورش داده و بزرگ نمایی بنماییم

a1367h
Friday 21 August 2009, 01:24 AM
من هم گفتگو پایور و صبا رو خیلی دوست دارم....پرواز-پوپک و فریبا رو هم خیلی گوش میدم.....

ماهی برای سال نو که ماله پشنگ نیست ماله اردوان کامکاره.....
نگید که من اشتباه میکنم....

یه مطلب دیگه که دوستان نباید فراموش کنند.....
نسل ما نسل جوانی هست....پس باید دید که جوانترا چیکار میکنن...مثل سیامک آقایی....محمد رضا رستمیان...جواهری.... اردوان کامکار و بقه جوانترها....این در مورد آواز و خواننده ها نیز صدق میکنه....
هم نسلهای ما اینا هستند دیگه....اینطور نیست؟؟/؟

با آرزوی سلامتی استاد پایور......

yosef_bad
Thursday 3 September 2009, 05:15 AM
با سلام
با عرض پوزش
من اجرای نتهای کتاب 1 آموزش سه تار (استاد جلال ذوالفنون)رو می خواستم .
اگه کسی خبر داره اطلاع بده
با تشکر
yosef_bad@yahoo.com

david_santoori
Friday 4 September 2009, 09:46 PM
دونوازی ابوعطای استاد پایور و حسین تهرانی منا به اعماق تفکر میکشونه . تفکری که مبنای کماله.

حسام
Saturday 5 September 2009, 08:11 AM
دوست عزیز البوم ماهی برای سال نو از اردوان کامکار است نه پشنگ کامکار.

marzie_samimiparvar
Friday 25 September 2009, 12:39 PM
هر گدام از قطعه هاشون رو تو یه حال و هوا دوست دارم.ولی قطعه ی دل شیدا در همه ی حالات دلمو پر میده!

دراب
Saturday 31 October 2009, 12:09 PM
من فكر ميكنم آلبوم ماهي براي سال نو از جناب اردوان كامكار باشد!

goli_sp
Tuesday 16 February 2010, 08:59 PM
به نظر من چهارمضراب ماهور(دلکش)که اجرای زیبای آن را در آثار درویشخان توسط استاد بسیار شنیدنی است.:ilovemusic:

آناهيتا 79
Wednesday 17 February 2010, 08:43 AM
من يه آهنگ ( قطعه ) از آقاي پايور توي موبايلم دارم به اسم : چوپاني . نمي دونم تو چه دستگاهي هست اما واقعا باحاله . يه شادي خاصي داره .

Razoniaz
Wednesday 17 February 2010, 11:44 AM
من يه آهنگ ( قطعه ) از آقاي پايور توي موبايلم دارم به اسم : چوپاني . نمي دونم تو چه دستگاهي هست اما واقعا باحاله . يه شادي خاصي داره .

سلام آناهیتا
تا اونجایی که من اطلاع دارم زنده یاد پایور قطعه ای به نام چوپانی ندارند. من فکر می کنم قطعه ای که شما می گید "چهارمضراب چوپانی" از زنده یاد مشکاتیانه و در آواز دشتی هستش.
این چهارمضراب به صورت گروهی در کنسرت گروه عارف در سال 83 نیز اجرا شده.

آناهيتا 79
Wednesday 17 February 2010, 11:54 AM
سلام آناهیتا
تا اونجایی که من اطلاع دارم زنده یاد پایور قطعه ای به نام چوپانی ندارند. من فکر می کنم قطعه ای که شما می گید "چهارمضراب چوپانی" از زنده یاد مشکاتیانه و در آواز دشتی هستش.
این چهارمضراب به صورت گروهی در کنسرت گروه عارف در سال 83 نیز اجرا شده.
سلام.
آخه سبك آهنگش به آقاي مشكاتيان نمي خوره . از جائي كه دانلودش كردم نوشته بود آقاي پايور و خيلي شبيه كارهاي آقاي پايور هستش. اصلا مي دوني نظرتون چيه اگه امكانش باشه آپلودش كنم ببينيد كار كي هست. البته الان نمي تونم چون خونه نيستم و رابط گوشي رو برنداشتم .

Razoniaz
Wednesday 17 February 2010, 01:29 PM
سلام.
آخه سبك آهنگش به آقاي مشكاتيان نمي خوره . از جائي كه دانلودش كردم نوشته بود آقاي پايور و خيلي شبيه كارهاي آقاي پايور هستش. اصلا مي دوني نظرتون چيه اگه امكانش باشه آپلودش كنم ببينيد كار كي هست. البته الان نمي تونم چون خونه نيستم و رابط گوشي رو برنداشتم .

مجددا سلام آناهیتا
ممنون می شم اگه آپلودش کنید.

آناهيتا 79
Thursday 18 February 2010, 09:11 AM
مجددا سلام آناهیتا
ممنون می شم اگه آپلودش کنید.
سلام .
ببينيد من توي ارسالش يه مشكل دارم . فايلي كه من دارم فرمتشwma و حجمش 626kb هست و توي مديريت ضميمه ها اون رو قبول نمي كنه . از راه آپلود فايل هم وقتي مي رم آپلود مي شه اما وقتي آدرس مي دم كه توي صفحه اي كه مي خوام واسم آپلود كنه قبول نمي كنه ! اومدم با getaudio فرمتش رو به mp3 تغيير دادم و حجمش شد 3.76 و فايل zip اون شد 3.71 ، حالا هيچكدومشون آپلود رو قبول نمي كنن !! ( تو رو خدا من رو ببخشيد اين آپلود فايل توسط من يه سريال شده . نمي دونم واسه چي خوردم به نحسي ! ) حالا دو راه وجود داره : 1- كمكم كنيد يه جور آپلودش كنم كه همه دوستان استفاده كنند2- از طريق email . ( راه اول خيلي بهتره چون من رو از اين نحسي در مي ياره و بالاخره ياد مي گيرم . ) . ممنون و به خدا شرمنده . و معذرت مي خوام هم از شما و هم از دوستائي كه تا حالا به من در آپلود فايل كمك كردن و من IQ نتونستم.:dash1:

Razoniaz
Saturday 20 February 2010, 09:10 AM
سلام آناهیتا
ممنون از اینکه قطعه چوپانی را ایمیل کردید. این قطعه از زنده یاد استاد مشکاتیان و در آواز دشتی هستش. واقعا خیلی قطعه قشنگیه. البته اجرای این قطعه ای که شما فرستادید توسط یکی از شاگردان استاد به نام "محمدرضا رستمیان" در کاست 20 قطعه برای سنتور هستش نه اجرای خود استاد.

آناهيتا 79
Saturday 20 February 2010, 09:33 AM
سلام آناهیتا
ممنون از اینکه قطعه چوپانی را ایمیل کردید. این قطعه از زنده یاد استاد مشکاتیان و در آواز دشتی هستش. واقعا خیلی قطعه قشنگیه. البته اجرای این قطعه ای که شما فرستادید توسط یکی از شاگردان استاد به نام "محمدرضا رستمیان" در کاست 20 قطعه برای سنتور هستش نه اجرای خود استاد.
خيلي ممنون كه راهنمائي ام كرديد . خيلي آهنگ قشنگي هست هر وقت گوش مي دم يه جورايي دلم مي خواد يه نموره رقصي باهاش بزنم ! فكر نمي كردم آقاي مشكاتيان اينجور كارهائي هم داشته باشند . در ضمن شما نتونستيد آپلودش كنيد ؟ به هرحال ممنون از كمك و راهنمائيتون.

كوروش88
Thursday 11 March 2010, 09:51 AM
من خراب اون ساز دف هستم كه آدم رو مست و ديوونه مي كنه مثلا از قطعه ي استاد قادري خيلي خوشم مي آد ايشون چهار سال است كه استاد من در موسيقي دف هستند
من هم خراب تو شدم كه آدرس رو اشتباهي اومدي !! اينجا تاپيك بهترين آهنگ بزرگوار استاد پايور بود . فكر نكنم ايشون دف هم مي زدند ! :ad

BMW_Hossein
Wednesday 18 August 2010, 01:38 AM
به نظر من قطعۀ پرند استاد پایور زیباترین قطعۀ ایشونه... البته من متاسفانه فقط این قطعه رو در آلبوم باغ به باغ سامان احتشامی با پیانو شنیدم، ولی واقعا عالیه...
اگه کسی از اجراش با سنتور خبر داره ، لطف کنه و آپلودش کنه یا اسم آلبومی که توش اجرا شده رو بگذاره.

z_m
Tuesday 7 September 2010, 05:15 PM
استاد پایور عالین. نظمی که تو کاراشون هست نظیر نداره

mahdi v
Wednesday 8 September 2010, 12:25 PM
تمام كارهاي استاد بسيار زيبا هستند.
چهارمضراب دشتي و اصفهان از كتاب چپ كوك زنده ياد پايور يكي از زيباترين كارهاي استاد مي باشد.مخصوصا"آواز اصفهان ايشان در چپ كوك بسيار زيبا مي باشد.

ALI2323
Wednesday 8 September 2010, 11:40 PM
همه ی آثار استاد بی نظیر اند ولی من جهار مضراب دشتی از کتاب چپ کوک و قطعه فریبا رو خیلی دوست دارم.

mojtaba_bahador
Wednesday 8 September 2010, 11:58 PM
من با همه کارهاش مات و مبهوت میشم.
خداوند رحمتش کنه. سنتور و حتی میشه گفت موسیقی ایرانی رو زنده کرد.

pp017
Sunday 12 September 2010, 12:15 PM
فقط و فقط از کتاب 30 قطعه . اون هم چهار مضراب عشاق.
__________________________________________________ ___

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید.
pp017

نمونه کار های من (You can see links before reply)

r_a_m_i_n
Sunday 12 September 2010, 01:10 PM
فکر کنم منظور دوستمون از چوپانی.....رقص چوبی بود...آره؟
آخه من یه اجرا تصویری از پایور دارم با حسین تهرانی بنام رقص چوبی

Mezrab
Sunday 12 September 2010, 04:06 PM
فکر کنم منظور دوستمون از چوپانی.....رقص چوبی بود...آره؟
آخه من یه اجرا تصویری از پایور دارم با حسین تهرانی بنام رقص چوبی
اگر منظورشون چوپانی بوده باشه که این قطعه کلا ماله استاد مشکاتیان هست، اگر رقض چوپی منظورشون هست، این قطعه هم اثر استاد ابوالحسن خان صبا هست که استاد پایور با ویولن استا دصبا و تنبک استاد تهرانی با هم اجرا کردند..

massudjamali
Wednesday 24 November 2010, 03:28 PM
البته همونطور که بعضی از دوستان گفتند کارهای استاد پایور بدون استثنا زیبا هستند. اما اگر بخواهیم از نظر زیبایی ملودی و مضراب ها قطعه ای رو در نظر بگیریم بنظر من چهار مضراب همایون راست کوک زیباترین کار ایشونه. نوع مضرابها طوری است که اجرای اون از عهده همه کس ساخته نیست و زیبایی ملودیها این چهار مضراب رو از بقیه چهار مضرابها متمایز میکنه

massudjamali
Wednesday 24 November 2010, 03:30 PM
دوست عزیز قطعه چوپانی یا گوسفندوخان اثر استاد ابوالخسن صباست که نت آن اولین قطعه کتاب سوم ویولن استاد صبا را تشکیل می دهد.

hashem2
Wednesday 24 November 2010, 04:56 PM
چهارمضراب دشتی و چهارمضراب اصفهان از سی قطعه مرحوم پایور. و تنظیم بسیار زیبای آهنگ چشم نرگس (خواهم که بر مویت هردم زنم شانه) با صدای استاد شجریان

yosefnejad
Monday 31 January 2011, 09:03 AM
با سلام.

نت قطعه فریبا رو میتونیداز این لینک دریافت کنید.

البته بنده در این انجمن تازه وارد مخسوب میشم.

اگه این نت رو قبلا کسی قرار داده و تکراریه معذرت میخوام.

You can see links before reply (You can see links before reply)

موفق باشید.