PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه با معين بعد از ۱۰ سال

Leon
Wednesday 17 October 2007, 12:44 PM
You can see links before reply

امشب معين در اوبرهازن آلمان در مقابل هزاران نفر کنسرت اجرا کرد. با او گفتگويی داشتم که برای اولين بار بصورت ويديويی پخش می شه:
معين: با سلام عيد سعيد باستانی رو به همه هموطنان خودم خصوصاً ايرانيان داخل کشور تبريک ميگم، اميدوارم مثل هميشه سالی پر از صفا و صميميت داشته باشند. و اميدوار هستم بتونم کارهايی ارائه بدم که مورد پسند مردم باشه و با دلی شاد به اونها گوش بدن.

You can see links before replyاز اینجا گوش کنید (You can see links before reply)

ما با آلبومهای شما از دهه ۸۰ تا به امروز زندگی ميکنيم که خيلی از اونها رو خود شما ساخته بودين...
درسته، آهنگهايی مثل "کسی را دوست ميدارم" "کعبه" "وقتی سرت روی شانمه" و خيلی آهنگهايی ديگه رو خودم ساختم. البته آهنگ "کسی را دوست ميدارم" را در ايران ساختم و بعد از موفقيت اون به آمريکا سفر کردم.البته شرايط اون موقع فرق داشت ...
اولين کنسرت های شما در لندن رو به خاطر دارم که در ديسکوهای لندن با حضور چند صد نفر (البته همه شيک پوش!) برگزار می شد، در حاليکه امروز هزاران نفر برای ديدن شما به کنسرت ميان و خوب همه ميدونن حتی اگر در ايران چنين کنسرتی برگزار کنين چند صد هزار نفر هم ممکنه بيان.
اين به خاطر لطف خدا و مردم به منه و خب اين علاقه دوطرفه است.
از آلبوم لحظه ها تا امروز بيشتر از چهار سال ميگذره، دليل اين وقفه در چيه؟
بله متاسفانه، چون من ۹۰% آهنگهايی که تابحال خوندم ، با روحيات خودم تطبيق داشته. چه از عشق چه از دوری و غربت همه به نحوی با داستان زندگی خودم مرتبط بوده. و اين چهار سال در زندگی من اتفاقاتی افتاد که اگر آلبومی بيرون ميدادم همه اش در مورد غم و جدايی ميشد و به همين خاطر دوسال اصلاً کار نکردم. ولی آلبوم جديد من آماده هست و به لطف خدا تا دو سه ماه ديگه به بازار مياد.
شنيدم که شما با افشين (خواننده) در اين آلبوم همکاری دارين؟
قرار بود، اما انشاالله در آلبوم بعدی!
شما نوازندگی هم انجام ميدين؟
من عود ميزنم، البته برای خودم ولی خب اگر برنامه خيلی خاصی باشه شايد چند آهنگ هم با ساز خودم روی صحنه اجرا کنم.
شما در تاجيکستان به صورت ويژه محبوب هستيد، از کوچک تا بزرگ آهنگهای شما رو می شناسن و در هر طبقه از اجتماع به آهنگهای شما گوش ميدن، اين موضوع برای شما عجيبه؟
بله اين موضوع برای من بسيار خوشحال کننده است که مردم در همسايگی کشورمون هم به آهنگهای من علاقه دارن، کردهای عراق هم علاقه شديدی به آهنگهای من دارن. قراره در تابستان برای اجرای کنسرت به تاجيکستان برم .
از همين جا هم نوروز رو به همه تاجيکهای عزيز تبريک گفته و خيلی خوشحالم که تابستان در خدمت اين مردم خوب خواهم بود.

bbcpersian