PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی درباره ی پوزیسیون

MonaLisa
Wednesday 17 October 2007, 03:43 PM
سلام بر دوستاران پیانو

خوب میخواستم که دوستان درباره ی پوزیسیون نشستن و دستها در اینجا با هم صحبت کنن ...تا حالا شده یه آهنگ رو بدون رعایت پوزیسیون اجرا کنید؟ چه تاثیری توی نواختنتون داشته تا زمانی که پوزیسیون رو رعایت میکنید؟ اصلا به نظرتون فرقی داشته؟ تسلط چی فکر میکنید وقتی رعایت میکنید تسلط تون روی آهنگ بیشتر نیست ؟ به نظرتون اینا فقط یه قانون میتونه باشه که رعایت نکردنشون هم مهم نیست یا اینکه ابدا کننده ی این نوع نواختن هدفی داشته ؟اصلا اشکالی بوجود میاد اگر هر کسی هر طور راحته ساز بزنه؟خوب در آخرم لطف کنید هر چیزی که دربارهی پوزیسیون شنیدید و جالب اومده و عنوان کنید ....

مرسی گارفیلد

MonaLisa
Wednesday 17 October 2007, 03:44 PM
خوب اول خودم میگم ..من وقتی طرز درست نشستن رو رعایت نمیکنم احساس کسلی میکنم و خیلی زود خسته میشم ولی با اینکه به اصطلاح قوز نکردن کار سختیه اما وقتی این موضوع رو رعایت میکنم احساس میکنم انرژی ام بیشتر شده و اصلا از ساز زدن خسته نمیشم حس میکنم کلاویه ها رو با یه دید دیگه نگاه میکنم و نواختن برام آسون میشه ...دیگه اینکه چون بقیشم سوال های خودم بوده ترجیح میدم دوستان دیگه جواب بدن

اینم جمله ای که در این باره شنیدم :مثلا اگر روی صندلی میشینید تا حدی اونو از ساز دور کنید که احساس کنید دارید از روی اون میفتید در حدی که با یک تلنگر نسبتا ضعیف افتادن شما تضمین بشه .....این برای تسلط بشتر روی کلاویه هاگفته شده

MonaLisa
Friday 19 October 2007, 03:51 PM
بچه هایی که پیانو میزنن پس کجا هستن ؟ فقط یه نظرسنجی به خدا ...که اونم فقط جنبه ی شناخت بچه های پیانو رو دار ه :e

Guitaro
Wednesday 24 October 2007, 06:13 PM
کاری که من میکنم اینه :

من وقتی میخوام تمرین کنم و قطعه رو در بیارم و دستم بیاد کاملا ریلکس میشینم ؛ البته دیگه اینجوری نیست که رو صندلی ولو بشم یه پام رو هم بندازم رو اون یکی You can see links before reply منظورم اینه که زیاد فشاری تو صاف و راست نشستن به خودم نمیارم و عادی میشینم و تاثیرش تو درآوردن قطعه (لااقل برای من) خیلی بیشتر از رسمی نشستنه ولی وقتی میخوام قطعه ای که درآوردم رو تمرین کنم ، یا اون رو اجرا کنم دقیقا همونجوری که توی پست دوم نوشته شده می شینم ، صندلی رو میدم عقب ، خودم هم لبه ی صندلی میشینم و پای راست جلو ، پای چپ خم شده و حدودا میاد زیر صندلی (البته واسه وقتایی که لازم نیست پدال چپ بگیرم) و همونطور که تو پست دوم هم هست تسلطم به پیانو خیلی بیشتر میشه (البته معلمم هم گیر میده که مطمئنی اینجوری راحتی ؟ You can see links before reply من هم که میگم آره You can see links before reply )

davud_moonlight
Sunday 4 November 2007, 07:38 PM
سلام - در این مورد به من کتاب - چگونه نوازنده خوبی باشیم - اثر پاسکال بیانیک ، ترجمه بهزاد جهانی(نشر هستان) کمک بزرگی کرد. بحث های این کتاب بیشتر مبتنی بر دور کردن خستگی روز از بدن و آمادگی روحی و بالا بردن تمرکز برای تمرین و نوازندگی بهتره
کتاب حدودا 70 صفحه هستش و حلاصه و مفید..
حتما بخونید...

MonaLisa
Monday 5 November 2007, 10:26 PM
سلام - در این مورد به من کتاب - چگونه نوازنده خوبی باشیم - اثر پاسکال بیانیک ، ترجمه بهزاد جهانی(نشر هستان) کمک بزرگی کرد. بحث های این کتاب بیشتر مبتنی بر دور کردن خستگی روز از بدن و آمادگی روحی و بالا بردن تمرکز برای تمرین و نوازندگی بهتره
کتاب حدودا 70 صفحه هستش و حلاصه و مفید..
حتما بخونید...

مرسی عزیز که این کتاب رو هم معرفی کردید ولی کاشکی نظر خودتون و درواقع کاری رو که خودتون انجام میدید رو همراه بهترین جمله ای که بهتون توصیه شده رو هم برامون بگید ...ما که خوشحال میشیم بشنویم

sol_s
Friday 8 July 2011, 10:18 AM
سلام دوست عزيز
من هم ميخوام يه كتاب بهتون معرفي كنم:كتاب نوازندگي پيانو اثر جوزف هوفمان(نوازنده سرشناس پيانو).
ترجمه رضا معالجي.نشر پيك فرهنگ.
اين كتاب علاوه بر پوزيسيون توضيحاتي در موارد ديگه هم داره و به سوالات مردم هم پاسخ داده.
اين كتاب فوق العاده اس و بهتون توصيه ميكنم آموزه هاي چنين انسان موفقي رو از دست نديد.