PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: هنر جوی ارگ یا پیانو

MonaLisa
Wednesday 17 October 2007, 04:09 PM
سلام بر عزیزان

خوب دوستان چند وقته پیش یه استاد عزیز به من گفت که اگر از اول با پیانو شروع کرده بودی خیلی بهتر بود بعد میرفتی تو کار ارگ ولی هنرجویان ارگ بعد از اینکه میخوان پیانو رو یاد بگیرن خیلی دیر به دیر پیشرفت میکنن ...به نظر شما فرقی داره ؟ کسی که پیانو میزنه راحت تر با ارگ کنار میاد یا کسی که پیانو میزنه ؟ اصلا تفاوتی بین آموزش این 2 ساز وجود داره که باعث بشه این حرف زده بشه ؟ میگن یکی از دلایلش سختی کلاویه ها ی پیانو نسبت به ارگ میتونه باشه ...کسی که به این موضوع رسیده یا اعتقاد داره یاشنیده میتونه بگه از چه نظر هایی سختی داره برای کسی که آموزش ارگ دیده و حالا میخواد پیانو رو تجربه کنه ؟ چرا وقتی کتاب های آموزش پیانو برای هر 2 نوع هنر جو بکار گرفته میشه باز هم تفاوتی بین هنر جو این 2 ساز قائل میشن ؟

Guitaro
Wednesday 17 October 2007, 06:19 PM
اول یه نکته ای بگم :

تو ایران خیلی خیلی کم ان کسایی که کیبرد بزنن ، %99.99 اونهایی که کیبرد میزنن دراصل پیانو میزنن ولی روی کیبرد ، این دو تا خیلی با هم فرق دارن ولی تو کشور ما همه فکر میکنن اینها یکی ان ، کیبرد و پیانو 2 تا دنیای متفاوت دارن که تو هر کدوم به زبون خاص خودش باید حرف زد ولی تو کشور ما با هردوش به زبان پیانو حرف میزنن ...
در کل اینجوری بگم که کیبرد دنیا و قطعه های مخصوص خودش رو داره که مخصوص ارگه ، پیانو هم دنیا و قطعه های مخصوص خودش رو داره که مخصوص پیانوئه ...

ولی در کل ، تو وضعیت فعلی ، بین هنرجوی این 2 تا ساز تفاوت قائل میشن چون اولا کسایی که ارگ میزنن نسبت به کسایی که پیانو میزنن دستشون خیلی ضعیف تره و دوما تعداد کمی از کسایی که ارگ درس میدن به استیل درست دست هنرجو توجه میکنن یعنی کسی که ارگ میزنه احتمال اینکه استیل دستش اشتباه باشه زیاده و وقتی هم که میره سر پیانو یه چهارم نت هایی که میزنه یا نمیخوره یا هوار میکشه ! چون که به تاچ پیانو عادت نداره ...

و با توجه به کسایی که اطرافم دیدم که با ارگ شروع کردن و بعد رفتن تو پیانو ، نتیجه ای که من میگیرم اینه که کسی که با ارگ شروع کرده وقتی بره سر پیانو و با پیانو ادامه بده خیلی اذیت میشه تا به تاچ پیانو عادت کنه (و بسته به اینکه چقدر با ارگ زده باشه این سختی بیشتر میشه) ولی کسی که با پیانو زده ، وقتی بشینه پشت ارگ ، اگه بار اولی باشه که پشت ارگ میشینه ! یه دقیقه بزنه باهاش کاملا تاچش دستش میاد و راحت میتونه باهاش بزنه ...

درکل از نظر من کسایی که ارگ میزنن ، با یه پیانوی غیراستاندارد همون تمرین ها و قطعات پیانو رو میزنن ، پس هیچ وقت بدل مثل اصل نمیشه پس در نتیجه کسی که پیانو میزنه داره راه اصلی و صاف رو میره ولی کسی که ارگ میزنه داره همون راه رو با پیچ و خم و از جاده خاکی میره ...

MonaLisa
Wednesday 17 October 2007, 09:06 PM
اتفاقا گیتارو جان منم منظورم همینه من میگم چرا باید اینطوری باشه ؟ چرا منی که هنرجوی ارگ بودم تا یه مدت ازم خواستن با ارگ نوازندگی کنم و بعد از اون دیگه فقط پیانو .....چرا همه ارگ رو برای تک نوازی مهم نمیدونن ...مثلا خودم بااینکه مثلا هنرجوی ارگ بودم ولی استادم ازم میخواست که مثلا فلان کار رو بکنم تا کلاویه های ارگم سخت تر بشه و بتونم بعد ها با پیانو راحت تر کنار بیام ولی ازم نخواست از همون اول با پیانو کار کنم ...چرا منی که هنرجوی ارگ بودم باید مثلا کلاسیک فاوریس رو میزدم ..چرا زمانی که هنرجوی ارگ به یه جایی میرسه ازش میخوان فقط بره دنبال پیانو و تک نوازی با اون ..یعنی ارگ تا یه جایی ارزش داره تو ایران .....یعنی ارگ تکنوازی نداره ؟چرا آموزش این 2 ساز باید یکی باشه ؟ چرا ارگ رو فقط برای مجالس و گروه نوازی میدونن ؟ اونم حتی استاد ها؟ خوب اگر مفید نیست چرا نباید کلاس هایی بنام کلاس ارگ رو حذف کرد و فقط به پیانو نپرداخت؟

خره
Thursday 18 October 2007, 01:33 AM
ببخشيد خارج از بحث سوال مي كنم
يه مدتي مي شه كه با ارگ تمرين پيانو مي كنم البته به صورت خودآموز. قرار 6-7 ماه ديگه پيانو بخرم. ولي اينطور كه شما مي گيد بعدا با مشكل بر مي خورم. به نظر شما تمريناتم رو قطع كنم يا ادامه بدم؟

MonaLisa
Thursday 18 October 2007, 10:13 AM
لئون جان من با ارگ راحت نیستم من اصلا این ساز رو دوست نداشتم ولی منظورمم اینه که چرا باید آموزش این 2 ساز در ایران یا حداقل آموزشگاه هایی که من دیدم یکی باشه ...یعنی آیا آموزششون مکمل هم دیگه است ....کسی که ارگ کار کرده با پیانو راحت تره یا کسیکه پیانو کار کرده ......آموزش پیانو=آموزش ارگ+پیانو ...یا برعکس .....خوب من خودم هنرجوی ارگی بودم که درس اصلیم پیانو بود و برای تفریح با من ارگ کار میشد .....خوب این یعنی چی ؟ من منظوزم اینه فقطم خودم رو نمیگم خیلی ها رو دیدم ....که بین این 2 ساز تفکیک قائل نمیشن

مرسی از جواباتون دوستان

Guitaro
Thursday 18 October 2007, 02:45 PM
کاربرد یکی ارگ و پیانو دو تا دلیل عمده تو ایران داره :

1. وضعیت اقتصادی بد ، گمرک فوق العاده بالای پیانو و در نتیجه اینکه خیلی ها نمیتونن پیانو بخرن با قیمت 3 ملیون پس میرن ارگ میخرن 200 هزار تومن ...
دراصل مشکل اصلی با دولته ، پیانو وارد ایران میشه و 150% گمرک میخوره روش ، این یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما میخواید پیانو یاد بگیرید ، ما هم کار رو براتون سخت تر میکنیم ! نگران نباشید !!!

2. سبک هایی مثل جز زیاد تو ایران رایج نیست ، تو خارج بیشتر استفاده ی نوازندگی ارگ تو سبک جزه ...

تو ایران ارگ و کیبرد برای این آموزش داده میشه که کسایی که نمیتونن پیانو بخرن با ارگ بزنن ، که در اصل چون کسی ماشین نداره میفرستنش با الاغ از تو خاکی بره ؛ بعد تازه وقتی خواست بیاد ماشین بخره باید یه کلاس رانندگی هم بره ... یعنی تاثیر منفی میذاره و در اصل طرف رو میفرستن تو هول و هوش پیانو ولی نه تو خود مسیر پیانو ...
اگه وضعیت گمرکی ساز اینجور نبود ، مسلما دیگه کلاس ارگ به صورت امروزی تو ایران وجود نداشت و فقط کلاس ارگ برای کسایی که میخوان آهنگسازی کنن ولی نمیخوان وقت واسه پیانو یاد گرفتن بذارن گذاشته میشد.

در کل مشکل جامعه ی ماست که توش 4000$ که پول یه پیانوی نسبتا خوبه خیلی گرون به حساب میاد و برای همین اکثرا پناه میبرن به ارگ ، کسی که ارگ میفروشه هم به فکر پول در آوردنه و نمیاد به کسی که از همه جا بی خبر بدون دونستن این مسائلی که توی این تاپیک گفته شد میره ارگ بخره بگه ارگ نخر ! شده کامپیوترت رو بفروشی برو پیانو بخر ...
و دلیل اینکه دیگه خیلی ها تفاوتی بین این دو ساز مطرح نمیکنن اینه که در اصل تو ایران این دو ساز تفاوت زیادی با هم ندارن ، ارگ ساز کساییه که به هر دلیلی (کمبود جا ، کمبود پول یا هر دلیل دیگه) نمیتونن پیانو بخرن و از مردم عادی که بپرسی میگن ارگ همون پیانوئه دیگه ، ولی پیانو دیجیتاله ...

orgin_ngh
Thursday 8 November 2007, 09:39 AM
salam shoma khobid?
vaghan harfeton doroste!
manam be hamin khater org mizanam va gereftaram majboram bejaye piyano org bezanam:ag:h
tashakor az in bahse zibaton
mer30 khodahafez?:aq

Amir
Thursday 8 November 2007, 09:40 AM
salam shoma khobid?
vaghan harfeton doroste!
manam be hamin khater org mizanam va gereftaram majboram bejaye piyano org bezanam:ag:h

لطفا فارسی تایپ کنید

MonaLisa
Thursday 8 November 2007, 10:23 AM
salam shoma khobid?
vaghan harfeton doroste!

سلام دوست عزیز به سایت خودت خوش اومدی ....خوب اگه شما هم با این بحث موافق بودید ادامه میدادید منتها با تایپ فارسی ....خوشحال میشدیم نظر شما رو هم کامل بخونیم .....:aq

Hes_r
Thursday 8 November 2007, 11:34 AM
به نظر من پیانو در ایران یه خریدش یه مشکل بزرگ است .

اکثر افراد به جای پیانو باید رو ارگ تمرین کنن .

اون هم به خاطر قیمت بالاش .

آخه کی حاظره واسه شروع کارش بره 2 ملیون پول پیانو بده ؟؟؟ همه مجبورن با ارگ شروع کنن بهد هم که دیگه عادت میشه .

MonaLisa
Thursday 8 November 2007, 07:42 PM
آخه حسام جان فکرنمیکنم قیمت پیانو توی کشور های دیگه ارزونتر باشه ها ....فکر میکنم همه جا همینطوریه ....تازه به نظر من میشه به جای 2 میلیون پول دادن بابت پیانو خوب از همون اول یه پیانو دست دوم خرید ...تا حداقل اسمش روش باشه که با پیانو کار میکنی....من نمیدونم چه اصراریه که میگن هنرجوی پیانو اول با کیبورد کار کنه ؟خوب عزیزم اگر قراره بالاخره پیانو بخره پس بذاره اول بالاخره بشه بعد بره کلاس تا پیانو هم داشته باشه ......فکر نمیکنم توی کشور های دیگه اینطوری باشه ....

البته بحث تاپیک این نبود بحث سر آموزش تقریبا یکسانشون بود که الان توی خیلی از آموزشگاه ها میبینیم ....ولی اینم که حسام جان گفتن یکی از مشکلاته ....:ak

Hes_r
Thursday 8 November 2007, 07:55 PM
گارفیلد جام قیمت پیانو تو ایران خیلی خیلی بیشتره که اونم به خاطره گمرکه .

در ضمن ارزش پول ما رو مقایسه کن این پول واسه اونا خیلی کمتره .

zerang
Monday 12 August 2013, 01:28 PM
چطور مگه؟ پیانو ساخت ایران نداریم؟

mona12
Sunday 18 August 2013, 04:50 PM
ببینید یکی از تفاوت های پیانو با ارگ اینه که ارگ کلاویه های سبک تری داره
اما پیانو کلاویه هاش سنگینه
در پیانو نوازنده با سرعت کمتری نسبت به نوازنده ارگ می نوازه و من هم خودم کسانی رو دیدم که با ارگ می نواختن و می خواستن پیانو بزنن حتی با خود نت پیانو باز هم با تفاوت هایی همراه بود
چون کسانی که ارگ میزنن عادت دارن که نت رو بزنن و زود از نت رد بشن اما نوازندگاه پیانو مدت زمانی که انگشت هاشون روی پیانو هست بیشتره
به همین خاطر ممکنه کسانی که ارگ بلدن می خوان پیانو یاد بگیرن یکم سر همین اولش درگیر باشن ، اما مطمئنا بعد ها بهتر خواهد شد و پیشرفت خواهند کرد

- - - Updated - - -

چطور مگه؟ پیانو ساخت ایران نداریم؟

من خودم مارک پیانو ایرانی تا حالا ندیدم
اما اگر شما جایی دیدید به ما هم معرفی کنید تا بشناسیم
ممنون

you3f
Sunday 18 August 2013, 11:07 PM
من خودم مارک پیانو ایرانی تا حالا ندیدم
اما اگر شما جایی دیدید به ما هم معرفی کنید تا بشناسیم
ممنون
گلرنگ بعد از موفقیت در تولید شامپو بچه، داره پیانو تولید میکنه...
پیانو ستاره ایش دارای اکشن فوق العاده ایه و با پیانوهای ساخت امریکا برابری میکنه.

metal-militia
Monday 19 August 2013, 02:13 AM
ببخشید که من تو بحثتون دخالت میکنم.اما به نظر من اگه اون کساییکه دنبال ارگ میرن بجای زدن آهنگهای 6/8 مسخره موسیقی رو اصولی پیگیری کنن میتونن خیلی موفق باشن.الان ما خودمون دنبال یه کیبورد باسه گروه متال میگردیم.اما هرکس رو میاریم فقط میتونه فضای 6/8 بزنه.به نظرم تمرکزشون رو بزارن روی صداسازی با کیبورد و سرعت و اینکه یه اطلاعاتی از تئوری موسیقی داشته باشن.

Pathetique
Monday 19 August 2013, 01:25 PM
گلرنگ بعد از موفقیت در تولید شامپو بچه، داره پیانو تولید میکنه...
پیانو ستاره ایش دارای اکشن فوق العاده ایه و با پیانوهای ساخت امریکا برابری میکنه.
خیلی خوب بود .
اسم برندشم حتمأ گلرنگ اند سانز باید باشه !