PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک فوری در مورد خرید Midi Controler

beatbox
Wednesday 17 October 2007, 05:41 PM
من میخوام یه midi controller بخرم و اصلا هم دربارش اطلاعات ندارم می خوام نه بزرگ باشه نه گرون اگه کسی میتونه کمک راستی قیمتها هم بگین.

behnam_Akb
Wednesday 17 October 2007, 10:21 PM
دقیقا جه استفاده ایی می خوای ازش کنی و چه سبکی کار می کنی ؟
midi conteroller از ۲ اکتاوش تو بازار هست تا ... (من ۶ دیدم)

قیمتش هم فکر می کنم حدود ۲۰۰ به بالا

beatbox
Wednesday 17 October 2007, 10:42 PM
من برای اهنگسازی میخوام و کارم بیشتر رپ بد منظورت از 2 اکتاو چیه توضیح بیشتر بدین.

Amirreza
Thursday 18 October 2007, 12:31 AM
من فکر میکنم سبک رپ اونچنان نیازی به midi controller نداشته باشه ها

هر کاری میخوای بکنی با برنامه های اهنگ سازی میشه کرد

ولی خب تو تهران خیابون جمهوری گیرت میاد قیمتهاشم از 100/150 شروع میشه تا ..........

Masoud_Nine
Thursday 18 October 2007, 07:02 PM
من برای اهنگسازی میخوام و کارم بیشتر رپ بد منظورت از 2 اکتاو چیه توضیح بیشتر بدین.
شما که میخوای آهنگسازی کنی نمی دونی اکتاو چیه؟

rasool
Monday 3 November 2008, 12:55 PM
سلام به همگی
من هم مثل رفیقمون beatbox میخواستم بدونم چیه این میدی کنترلر؟ میشه وقتی وصلش میکنی کامپیوتر انتظار یه ارگ رو ازش داشته باشی؟ مثلا بشه مثل یه کرگ pa 50؟ یا اصلا برنامه ای هست که بشه سیستم عامل کرگ رو تو کامپیوتر داشت؟ همون صداها همون ریتم ها...؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

Sensation
Monday 3 November 2008, 01:58 PM
سلام به همگی
من هم مثل رفیقمون beatbox میخواستم بدونم چیه این میدی کنترلر؟ میشه وقتی وصلش میکنی کامپیوتر انتظار یه ارگ رو ازش داشته باشی؟ مثلا بشه مثل یه کرگ pa 50؟ یا اصلا برنامه ای هست که بشه سیستم عامل کرگ رو تو کامپیوتر داشت؟ همون صداها همون ریتم ها...؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

كلا فلسفه ايجاد اين قبيل دستگاه ها و تكنولوژي ها رسيدن به كيفيت و شفافيتي بيشتر از صداهاي كيبردي هست.
در كنار اين كه شما قدرت عملي كه در ميدي كنترلر خواهيد داشت در ارك نداريد.

به عنوان مثال شايد ساده ترين اون ها وي اس تي Korg lagecy باشه كه نياز هاي بسياري رو تونسته برطرف كنه.علاوه بر اين ها پريست ها و بانك هاي بسياري رو خواهد داشت.
اين ساده ترين مثال از تقابل يكي به يك ميدي كنترلر و كيبرد pa80 بود.

شما در كيبرد قدرت مانوري نداريد به خصوص در محيطي سكوئنس در حالي كه يك ميدي كنترلر خوب با ناب ها و پيچ هايي كه روي اكثر اون ها هست به راحتي شما رو به لاين خروجي ميكسر متصل ميكنه و شما به راحتي ميتونيد به صورت لايو فيلترنيگ رو اعمال كنيد همين طور ميتونيد به راحتي توسط ناب هاي روي ميدي اون رو كنترل كنيد.

تمامي سافتور هاي موسيقي از ميدي كنترل ها پشتيباني ميكنند و شما قادر هستيد با معرفي اون تحت برنامه و درايور مخصوص به خودش ( البته در بعضي محيط ها ) از اون لذت كافي رو ببريد.

يادتون باشه شما در يك كيبرد بانك صدا و پريست هايي كه داريد بسيار محدود هست.اما در ميدي كنترل با اتصال به سافتورها شما امكاناتي رو خواهيد داشت كه از نظر قدرت و مانور فاصله بسيار و غير قابل مقايسه اي با كيبرد و كلا موسيقي كيبردي خواهد داشت.
بانك هايي عظيم و پر حجم در سينت هاي نرم افزاري بسيار قدرتمند تر از بانك هاي ضعيف در يك كيبرد هستند.

كلا تمامي كيبرد ها و سينتي سيازر ها ميتونن نقش ميدي كنترل رو داشته باشند اما طبيعتا سينتي سايزر ها قيمت هاي بسياري بالايي رو خواهند داشت و از 800 شروع و تا 5 - 6 ميليون در بازار ايران هم پيش ميرن اما در ميدي كنترل ها قيمت ها بسيار عهالي و مقرون به صرفه هست.

كما اينكه با پيشرفت اينسترومنتال ها و vst - vst i ها كمتر كسي اقدام به خريد سينت ها و كيبرد هاي بسيار پشرفته خواهد كرد چون همه دنبال كيفيت بيشتر و مانور بيشتر هستند.

همين طور نرم افزار هاي نيئندو و كيوبيس در ورژن اخير خودشون از فناوري VST 3 بهره ميبرند كه در جاي خود باعث كاهش مصرف سي پي يو خواهد شد و مسلما طرفداران بسياري رو خواهد داشت.

در اجراهاي لايو بحث كاملا جدا هست اما باز هم شاهد هستيم كه بسياري از پرودسر ها در اين اجرا ها از سينت هاي نرم افزاري پر قدرت مانند Nexus به صورت لايو و نواختن توسط ميدي كنترلر بهره ميبرند.
در مصاحبه هاي خودشون هم دلايل اين امر رو شفاف ذكر ميكنند.

موفق باشيد.

hamidzbh
Monday 22 December 2008, 10:19 PM
سلام من بهت yamaha kx 61 رو معرفی میکنم.اگه سرچ کنی میبینی که کارش درسته.یه cubase اختصاصی برای خودش داره با کلی vst از شرکت های معروف که همراه midi controller هست.قیمتش 35000 الی 420000 .یا علی.

MehRun
Tuesday 23 December 2008, 02:20 AM
میدی کنترلر های Behringer سری UMX هم خیلی فوق العادست .. حتمآ اگر اگر جمهوری رفته چند تا مدل از این سری رو هم ببین

ast1356
Wednesday 26 August 2009, 02:49 PM
يه سري هم به سايت edirol.com بزن. كه زيرمجموعه رولند هستش. توي جعبش هم يه نرم افزار sonar كادو گذاشتن

.::Mehran::.
Saturday 3 October 2009, 03:26 PM
سلام به همه ی بچه های گل این فروم . تازه اینجا رو پیدا کردم !!!!
بنده یک راهنمایی از دوستان میخوام . من دارم پیانو زدن و کیبورد زدن رو به صورت حرفه ای یاد میگیرم و دنیال میکنم . من هدفم اهنگسازی هست . میخوام یک دستگاه رو به کامپیوتر وصل کنم و با نرم افزارهای قدرتمند و VST های موجود شروع به اهنگسازی کنم . میخوام با مثلا کیبوردی که وصل کردم به کامپیوتر بزنم و توی نرم افزار صداش رو بشنوم . شنیدم برای این کار باید از میدی کنترلر استفاده کرد و در کل بازده ی خیلی بیشتری داری و قدرت مانورش خیلی بالاست و به صرفه تره !!!!!!!! من میخوام دوستان راهنمایی کنن تا 500 هزار تومن چه می دی کنترلری میتونم بخرم که حالا حالا ها جواب گوی نیازهام باشه و نرم افزارهایی مثل سونار و اف ال ازش پشتیبانی کنن و در کل بتونم باهاش اهنگ و ملودی های مورد نظرم رو بزنم و با VST های مختلف ارتباط داشته باشم .. مثلا من با اون بزنم توی کامپیوتر مثلا با VST کیک والک صدای ویالون بده به جای کیبور یا پیانو !!! در کل دنبال یک گزینه ی مناسب هستم . لطفا دوستان بر اساس تجربه هاشون راهنمایی کنن ....

پیشاپیش ممنونم ...

Porya
Saturday 3 October 2009, 09:55 PM
سلام بحث میدی کنترلر که پیش میاد اول باید ببینید که به چه امکاناتی احتیاج دارید
تقریبا همه سکوئنسر ها میدی کنترلر هارو میشناسن فکر نمی کنم در این مورد مشکلی پیش بیاد
معمولا میدی کنترلر ها یک سری ولوم و کلید روی خودشون دارن که با اونا میشه اجزای مختلف برنامه رو کنترل کرد مثلا ولوم صدا و این جور چیزا که باید ببینی به کارت میاد یانه
مسئله بعدی کلاویه هاشه ، اگه پیانویی اکشن دار میخوای که بالای 500 هستش ، اگه نیمه سنگین بخوای تا 500 هست
اگه سبک مثل ارگ بخوای که تا 200 تومن هم پیدا میشه
تا 500 تومن هم m-audio axiom 61 هست که کنترلر ایده الیه کلاویه هاش هم نیمه سنگینه
البته باز باید ببینی چی احتیاج داری؟
موفق باشی

HamedSedighi
Saturday 3 October 2009, 11:31 PM
بهرینگر umx61 و umx25 رو هم می تونی جزء انتخاب هایت بررسی کنی

aliokh
Wednesday 4 November 2009, 12:32 AM
من با بهرنگر مشکل دارم تاچش خیلی زیاده کلیدی هم پیدا نکردم که بتونم کمش کنم میدی کنترل قبلیم رولند بود که یه قسمت مخصوص برای این کار داشت ولی ظاهرا این نداره

scofild
Wednesday 4 November 2009, 01:23 AM
چه کاریه؟؟ چرا میدی کنترلر؟ یه کیبورد بگیر که USB هم ساپورت کنه.
هم میتونی با VST ها باهاش کار کنی ، هم به صورت مجزا میتونی از صدا های خوده کیبورد استفاده کنی.
کیبور های مختلفی هم توی بازار هست.
من شخصاً میدی کنترلر رو پیشنهاد نمیکنم. خرج بیخودیه. با همون پول میشه یه کیبورد USB ساپورت گرفت.

soroush671
Monday 8 March 2010, 06:20 AM
با سلام من یک کیبورد ارزون قیمت می خوام که فقط با کابل USB به سیستم وصل شه و توی برنامه FL حکم یه پیانو رو داشته باشه تهش اینه که یه پیانو الکتریک ارزون ازش بسازم میشه منو راهنمایی کنید فقط ارزون ترین قیمت ممکن

rohamqwe
Saturday 5 June 2010, 08:09 PM
قيمت ياماها kx 88 را کسي داره ؟

mariwan
Friday 13 August 2010, 11:54 PM
براي كار rap فكر نكنم زياد به ميدي كنترولر احتياج داشته باشي
ولي داشته باشي هم بد نيست
من هم بهرینگر رو پيشنهاد ميكنم
موفق باشي

راستي دوست عزيز قبل از اون تئوريه موسيقي رو خوب فرا بگير و الا كارات خوب در نمياد
اكتاو هم هفت نت بعد از هم مثلا از( دو تا دو )ميشه يك اكتاو
البته ببخشيد هيج منظوري ندارم فقط گفتم شايد ندوني
موفق باشي

pinky
Saturday 5 February 2011, 03:47 AM
سلام سلام

آقا سوال دارم

من تازه دارم با سکونسر کار میکنم تا اینجا من اینطور فهمیدم

سونار رو باز میکنی مثلا توی track view شش تا ترک باز میکنی (مثلا) یکیش پیانو (مثلا) بعد ریکورد رو میزنی بعد با میدی کنترل می نوازی خب حالا عل الحساب یه سوال

مثه توی فیناله توی سونار هم میشه مثلا روی این 10 میزان که زدی صدای ویلون سل گذاشت ؟ (چجوریشو نمی خوام بدونم حالا بعد خودم یاد میگیرم کلا میشه یا نمیشه؟)

حالا بر فرض که میشه بعد هزار و یک ادیت رو این 6 تا ترک انجام میدیم خب یه سوال دیگه مستر کردن چیه ای خدا چرا انقدر سخته (میدونید من ساختارو نمی فهمم می خوام ساختارو کلیت رو بفهمم)

حالا آقا یه چیزی ببنیم نمیشه جای این که با میدی کنترولر اون 10 میزان رو زد آدم بره تو فینال 10 میزانو نت نویسی کنه بعد بکشه بندازه تو سونار ؟

و یه سوال دیگه کدومه اینا که ایم زیره درسته ؟

1 - وقتی 10 میزان رو با میدی کنترولر زدی (یا اگه بشه توی فینال نت نویسی کنی بعد فایلشو سیو کنی و بندازی تو سونار) حالا توی این فایل ما اطلاعات صفر و یکه درسته بعد توی سونار (یا فینال) یه کاری میکنی صدای ترومپت میندازی روی ایم میدی (یعنی فایل میدیه سر جاش صدای ترومپت هم مثل یه افکت روشه)

2 - وقتی 10 میزان رو زدی و این حرفها حالا می یه میدی داریم دیگه میندازیم تو سونار بعد روش صدای ترومپت میزاریم و این دوتا با هم یه فایل جدید میشن یعنی دیگه از هم نمیشه جداشون کرد یعنی میدی ما دیگه صدا ترومپت افتاده روش ول کنم نیست

آقا جواب بده که سوال دارم باز

سوال پست بعدیم اینه که چجوری روی اون میدی صدای ترومپت بذارم (توی سونار میشه ؟) (توی فینال که میشه فک کنم فقط نمیدونم چجوری سیوش کنم)

Porya
Saturday 5 February 2011, 11:00 AM
سلام

مثه توی فیناله توی سونار هم میشه مثلا روی این 10 میزان که زدی صدای ویلون سل گذاشت ؟ (چجوریشو نمی خوام بدونم حالا بعد خودم یاد میگیرم کلا میشه یا نمیشه؟)

بله میشه

حالا بر فرض که میشه بعد هزار و یک ادیت رو این 6 تا ترک انجام میدیم خب یه سوال دیگه مستر کردن چیه ای خدا چرا انقدر سخته (میدونید من ساختارو نمی فهمم می خوام ساختارو کلیت رو بفهمم)

مستر به طور کلی به آخرین پردازشی که روی کل موزیک اعمال میشه میگن .

حالا آقا یه چیزی ببنیم نمیشه جای این که با میدی کنترولر اون 10 میزان رو زد آدم بره تو فینال 10 میزانو نت نویسی کنه بعد بکشه بندازه تو سونار ؟

چرا ، میشه . شما نت ها رو تو فینال بنویس بعد خروجی میدی بگیر و وارد سونار کن . البته خود سونار هم staff برای نت نویسی داره ولی به راحتی و انعطاف پذیری فینال نیست .

و یه سوال دیگه کدومه اینا که ایم زیره درسته ؟

1 - وقتی 10 میزان رو با میدی کنترولر زدی (یا اگه بشه توی فینال نت نویسی کنی بعد فایلشو سیو کنی و بندازی تو سونار) حالا توی این فایل ما اطلاعات صفر و یکه درسته بعد توی سونار (یا فینال) یه کاری میکنی صدای ترومپت میندازی روی ایم میدی (یعنی فایل میدیه سر جاش صدای ترومپت هم مثل یه افکت روشه)

2 - وقتی 10 میزان رو زدی و این حرفها حالا می یه میدی داریم دیگه میندازیم تو سونار بعد روش صدای ترومپت میزاریم و این دوتا با هم یه فایل جدید میشن یعنی دیگه از هم نمیشه جداشون کرد یعنی میدی ما دیگه صدا ترومپت افتاده روش ول کنم نیست

شما وقتی فایل میدی رو وارد برنامه کردی دیگه آزادی هر صدایی که میخوای رو بهش نسبت بدی . شماره یک درسته

سوال پست بعدیم اینه که چجوری روی اون میدی صدای ترومپت بذارم (توی سونار میشه ؟) (توی فینال که میشه فک کنم فقط نمیدونم چجوری سیوش کنم)

باید خروجی فایل میدی رو روی صدا (یا همون vsti) ی مورد نظر قرار بدی .

pinky
Saturday 5 February 2011, 02:04 PM
آقا خدا خیرت بده

بازم سوال دارم بپرسم؟

مشکلی نیس؟ اگه مطلبی آموزشی چیزی جایی سراغ داری می خوای اونو بده تا بخونم چون من تازه دارم یاد می گیرم

pinky
Saturday 5 February 2011, 06:02 PM
آقا من این دوتا رو خریدم یکی 4500 یکی 6500

کلان چیزه دیگه ایی پیدا نکردم کسی بسته ی آموزشی دیگه ایی سراغ نداره ؟
یعنی برا سونار همین دوتا هست ؟ پس ملت از کجا سونار یاد میگیرن؟

You can see links before reply (You can see links before reply) 4500

You can see links before reply (You can see links before reply) 6500

MA_Happy
Saturday 5 February 2011, 09:36 PM
ودست عزی یک توضیحی بدهم،حقیقتا هیچکدام از این سی دی های آموزشی خوب نیست،من خودم زیاد امتحان کردم.تنها چیز خوب،کتاب آموزشی سونار 8 است که حدودا 12/500 تومان است اما واقعا عالی ترین است و با خودش چند دی وی دی هم دارد.اگر قصدت جدی است برو آن را بخر.

pinky
Sunday 6 February 2011, 01:02 AM
ودست عزی یک توضیحی بدهم،حقیقتا هیچکدام از این سی دی های آموزشی خوب نیست،من خودم زیاد امتحان کردم.تنها چیز خوب،کتاب آموزشی سونار 8 است که حدودا 12/500 تومان است اما واقعا عالی ترین است و با خودش چند دی وی دی هم دارد.اگر قصدت جدی است برو آن را بخر.

آقا دستت درد نکنه حتما میرم دنبالش ولی

خب میگم انتشاراتشم میگی چون اینطوری پیدا کردنش مصیبت میشه !

saram
Monday 28 March 2011, 03:10 PM
آقا دستت درد نکنه حتما میرم دنبالش ولی

خب میگم انتشاراتشم میگی چون اینطوری پیدا کردنش مصیبت میشه !
سلام .دوست عزیز من میتونم انتشاراتشو بگم ولی باید از طرف مدیریت اجازه داده بشه تا تبلیغ حساب نشه ذوست من.اگه مدیریت این بخش اجازه بدن چشم.