PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی: پوزیسیون

akanani
Thursday 18 October 2007, 09:47 AM
چرا برای پرش از پوزیسیون اول به پوزیسیون های بالاتر و یا برعکس، از نواختن نت ها به شکل سیم آزاد استفاده می کنیم ؟؟؟؟

منظور از نتهای سیم آزاد نتهای:( می- لا- ر - سل ) است .

دوستان ویولنیسیت . خواهشمند است نظرات خود را درباره این سئوال اعلام فرمائید.

با تشکر :ax

Hes_r
Thursday 18 October 2007, 12:15 PM
آکانینی جان ممکنه یه کم منظورت رو واضح تر بگی ؟؟

یعنی قبل از این که بریم پوزیسیون بالا نت دست باز میزنیم ؟؟؟؟؟

کی گفته ؟؟

پاگانینی
Friday 19 October 2007, 12:48 AM
اکانانی عزیز منم منظوزتو نفهمیدم ولی اگر منظورت اینه که همیشه قبل از اینکه بریم به پوزیسیون نتهای سیم ازاد اجرا میشه بگم که خیلی از اهنگها با نت انگشت گذاری شده می رن به پوزیسیون مثلا کنسرت ر مینور باخ یا بهتره بگم بیشتر اهنگها با این روش میرن توی پوزیسون

sayeh
Friday 19 October 2007, 11:25 AM
من فكر مي كنم در مواردي كه سيم دست باز قبل از تغيير پوزيسيون ميگيريم براي اينه كه يه فرصتي داده بشه مخصوصا پرش هاي بزرگ كه در اون ها حركت دست نياز به زمان دارد

akanani
Friday 19 October 2007, 06:57 PM
آکانینی جان ممکنه یه کم منظورت رو واضح تر بگی ؟؟

یعنی قبل از این که بریم پوزیسیون بالا نت دست باز میزنیم ؟؟؟؟؟

کی گفته ؟؟

حسام جان من نمی گم حتما باید دست باز بزنند . می گم چرا این کار را می کنند . من کسانی دیدم این کار ار می کنن که معروفا . می خوام نظر دوستان را بدونم چرا این کار را می کنند البته دلیلش را پرسیدم که یک چند تا نظر دوستان بگیرم . خدمتتان عرض می کنم :ax

akanani
Friday 19 October 2007, 06:58 PM
من فكر مي كنم در مواردي كه سيم دست باز قبل از تغيير پوزيسيون ميگيريم براي اينه كه يه فرصتي داده بشه مخصوصا پرش هاي بزرگ كه در اون ها حركت دست نياز به زمان دارد

سایه جان 20 درصد موضوع را درست گفتی . می توانی تکیل ترش را بگی

Amir
Friday 19 October 2007, 07:48 PM
فکر نمی کنم برای تغییر پوزیسیون جالب باشد که سیم دست باز بگیریم

Hes_r
Friday 19 October 2007, 08:20 PM
من فک کنم منظور ایشون چیه که چرا در بعضی مواقع قبل از تغییر پوزیسیون یه دست باز میذارن .

که من هم با خانم سایه موافقم به خاطر اینه که برای تغییر پوزیسیون های سریع احتیاج به یه کم وقته .

مثلا وقتی بخوای بری پوزیسیون توی میزان 6/8 یا 12/16 سرعت قطعه بالا هست برای همین گاهی اوقات یه دس باز میذارن تا فرصت بالا رفتن توی پوزیسیون باشه .

akanani
Saturday 20 October 2007, 12:00 PM
من فک کنم منظور ایشون چیه که چرا در بعضی مواقع قبل از تغییر پوزیسیون یه دست باز میذارن .

که من هم با خانم سایه موافقم به خاطر اینه که برای تغییر پوزیسیون های سریع احتیاج به یه کم وقته .

مثلا وقتی بخوای بری پوزیسیون توی میزان 6/8 یا 12/16 سرعت قطعه بالا هست برای همین گاهی اوقات یه دس باز میذارن تا فرصت بالا رفتن توی پوزیسیون باشه .

حسام جان شما هم درست گفتی . منظور من امکان رهایی و پرش دست چپ از پوزیسیونی که نوازنده مشغول نواختن در آن است را به او می دهد :ak

mehdi d
Friday 26 October 2007, 04:15 PM
دوست عزیز تا جائیکه بنده اطلاع دارم برای رفتن به پوزیسیون هیچ نیازی به نت دست باز نیست مثلا در نت meditation اثر Massenetبعد از انگشت گذاری با انگشت دوم در پوزیسیون اول به پوزیسیون سوم میرویم

Hes_r
Friday 26 October 2007, 10:21 PM
دوست من مهدی منظور دوست من آکانین همیشه نبود بلکه در برخی جاها بود .

akanani
Friday 26 October 2007, 10:34 PM
دوست عزیز تا جائیکه بنده اطلاع دارم برای رفتن به پوزیسیون هیچ نیازی به نت دست باز نیست مثلا در نت meditation اثر monti بعد از انگشت گذاری با انگشت دوم در پوزیسیون اول به پوزیسیون سوم میرویم

مهدی جان سلام . ضمن خوش آمد گویی به شما از اینکه در این بخش فعالیت می کنی خوشحالم . همانطور که دوست عزیزم حسام جان گفتن من منظور در همه موارد نیست . به هر حال خوش آمدی امیدوارم شاهد فعالیت شما در این بخش زیاد تر باشم .

موفق باشی

samaei
Thursday 30 August 2012, 08:31 AM
سلام. من سوالي راجع به پوزيسيون داشتم از دوستان كه اگر ميشه راهنماييم كنيد. در پوزيسيون سوم با يك علامت 1 روي نت سوم نوازنده راهنمايي ميشه كي و كجا از پوزيسيون استفاده كنه اما در پوزيسيون هاي بالاتر كه هيچ علامتي نداره و نت ها هم تا مثلا نت لا روي سيم اول (مي) ادامه داره (پوزيسيون هفتم بشه به گمونم) چطور و با چه ترتيبي بايد اون رو اجرا كرد؟ آيا بايد نت انتهايي رو ديد؟