PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: تاثیر ساز زدن شما

Leon
Monday 29 October 2007, 04:42 PM
دوستان تا به حال ديگران راجبه ساز زدن شما چه نظراتی دادن؟چه تأثيری رو ديگران داشتيد وقتی براشون ساز زديد.
چه حس و احساسی داشتند،وقتی صدای ساز و اهنگ های انتخابی شما رو شنيدن؟

peasegonzo
Tuesday 30 October 2007, 06:04 AM
سلام
دوست عزيز جواب سوال شما چندين جواب داره البته از جانب من...
حالا فرض ميگيريم با ساز پيانو قطعه اله ناز رو ميزنيم:
1- وقتي پيش استادم ميزدم هيچ تاثيري روش نميذاشت هيچ تازه هزارتا ايراد هم در مياورد
2- وقتي پيش يك آماتور ميزدم تازه به وجد ميومد كه اي بابا اين پيانو چي بود و ما خبر نداشتيم.
3-ولي تا به حال من هر سازي رو براي افراد عادي(بدون داشتن اطلاعات موسيقي) زدم اصلا انگار داشتم يك خبر جديد ميدادم يا مثلا داشتم واسشون قصه تعريف ميكردم.
4-وقتي هم كه پيش بابام ميزدم به اميد اينكه پي ببره من توي موسيقي استعداد دارم اصلا انگار نه انگار بعد از هر قطعه دوباره ميگفت پاشو بشين سراغ درسات.......
ولي در كل به قول استادم توي موسيقي ميزان شخصيت افراد به شعور و احساساتشون اگه هيچ كدوم رو نداشته باشند اصلا نوازندگي و آهنگسازي واسشون معنا نداره.

homa f
Tuesday 30 October 2007, 12:29 PM
سلام لئون جان
همسایه هامون که منو میبینن دستشونو میبرن رو گوششون:au
حونوادم میگن اینهمه پول کلاس میدی پس کی یاد می گیری:aw
از دوستام اگه یه با واسشون زده باشم دیگه عمراً همچین درخواستی ازم نمی کنن:ag
میمونه خودم که خیلیم از خودم راضیم و به خودم افتخار می کنم:ax:y

MonaLisa
Wednesday 31 October 2007, 02:29 PM
خیلی از سوالت خوشم اومد سعید جان :

من که وقتی آهنگ های پاپ رو برای دل خودم میزنم مامانم میاد پیشم و مثلا میگه .......اینجا رو اشتباه نزدی؟ یا یکم تند تر بزن یعنی با اینکه علمش رو نداره ولی میتونه اشتباهات من رو درک کنه ....انقدر که تابلو ساز میزنم
استادمم میگه استعداد داریا فقط نمیدونم چرا تنبلی و تمرین نمیکنی ....در کل به خاطر شیطونی و تنبلی ازم راضی نیست ....ولی درباره ی تمرینات کلاسیم هم اصولا همه میگن در اتاقت رو ببند صداش نیاد ....:bhچون من تا یه تیکه ی آهنگ رو کامل و خوب نزنم ولش نمیکنم برای همین اعصاب همه خورد میشه ....ولی در کل کسی جر خودم ذوق برای شنیدن ساز زدنم نداره :uآدما روز به روز بی ذوق تر میشن :bh

MonaLisa
Thursday 15 November 2007, 04:48 PM
جالبه یعنی کسی تا حالا درباره ی ساز زدن شما نظری نداده ؟خوب اینم یه سوال کوچو لوا دیگه ...خواهشن هر کسی حداقل یه بار سازی رو دستش گرفته البته اگر همچین کسی وجود داره :eبیاد و اینجا جواب سوال رو بده .....مرسی :ak

minapanahy
Friday 16 November 2007, 01:47 PM
اولا سلام
من تازه عضو اين انجمن شدم و از اين كه اين تعداد مشتاق نوازندگي ميبينم خوشحالم.
ببخشيد اگه وسط بحثتون وارد ميشم.
من تا حالا همچين انجمني نديدم فكر كنم امروز تمام تاپيك ها رو سز بزنم.:bh
اما جواب دوستان:
من نميدونم نوازندگي من روي ديگران جه تاثيري ميذاره ولي خودم يك احساس آرامش بهم دست ميده كه دوست دارم تا ابد اين احساس رو پيش خودم نگه دارم.
ولي يكي از دوستان هر وقت مياد خونه ما ازم ميخواد واسش پيانو بزنم نميدونم شايد واقعا لذت ميبره.

ماریا
Saturday 16 February 2008, 08:24 AM
چی بگم ان موقع که ویالن ایرانی کار میکردم استادم که خیلی راضی بود کلی به ادم بال و پر میداد و اگه اشکالی بود میگفت به مرور حل میشه انتظار نداشته باش یه روزه بشی یه استاد

حالا که کلاسیک کار میکنم استادم خیلی سخت گیر یعنی اگه یه قسمت تمرینت از نظر ارتیکولاسیون مشکل داشته باشه رد نمیشه جلسه بعد دوباره میخوادش تا اتودهای ولفارت مثل خودش نزنم رد نمیشم در کل راضی میگه استعداد داری تمرین هم که میکنی

البته از روزی که کلاسیک کار میکنم پیشرفتم سریعتر شده با توجه به اینکه من هر روز حدود 30 دقیقه و گاهی اگه حالم توپه توپ باشه 1 ساعت گام و ارپژو اتود میزنم تاثیرش زیاد ولی خوب امان از روزی که دو روز نتونم ساز بزنم وقتی قطعات ایرانی رو میزنم فامیل و خانواده راضی هستند ولی موقعی که کلاسیک میزنم میگن یه چیز بزن ما شنیده باشیم ولی خوب خودتون میدونید که هر کسی به کلاسیک علاقه نداره مخصوصا بزرگترهایی که با موسیقی ایرانی اشنایی دارند و با کلاسیک کاری ندارند البته مامانم وقتی پای کنسرتهای کلاسیک کارها میشینه میگه خوشم امد ولی خوب طول میکشه تا به یه جایی برسیم خودتون میدونید ویالن زمان بر ( البته در هر سازی اگه بخواهی به حد اعلایی برسی زمان مبره و این زمان بسته به وضعیت خودت ، تمرینات و سازی که انتخاب کردی کم و زیاد میشه )
در هر صورت یه پیشنهاد جلوی هر کسی ساز نزنید چون بعضی ها به دلایل زیادی که خودتون هم میدونید تو ذوق ادم میزنند و یه جوری باعث میشه که از زدن زده بشید البته به نظر من اعضای خانواده خیلی میتونند تو پیشرفت ادم تاثیر بزارند

ghazaleh_hesitance
Friday 28 March 2008, 07:21 PM
سلام

من یک تجربه عجیبی داشتم که میگم سال قبل من یک رسیتال خصوصی داشتم که دوتا کار از خودم زدم اما نکته اینجاست درست فاصله ی زدن آخرین نت تا لحظه ای که همه دست زدن یک لحظه ی سکوتی که من هنوز دستهام روی کلاویه بود و نگاهم به چشمهای کسانی که توی دستهای من بودند من آدم رمانتیکی نیستم این فقط لحظه ای بود که من حقیقتا وجود داشتم من و موسیقی من

RAHA_G
Tuesday 26 August 2008, 10:28 AM
اين موضوع به تجربه بهم ثابت شده که اگه واسه هر کسی با توجه به روحيه و حال و روزش ساز بزنی خوشش مياد وگر نه که ميگه آفرين خوب ميزنيا ولی بايد بيشتر تمرين کنی!:9:
مثلاً برای افرادی که کلاً تو خط موسيقی نيستن هميشه پاپ بزنين!:9powok: اونايی که يه کم سنتی هستن اکثرا آهنگای مرضيه و دلکش جواب ميده:ax،سنتی هايی که يه کم موسيقی سرشون ميشه تو مايه های شجريان يا غليظ تر!:violinplay4:
کم پيدا ميشه کسی که واقعاً دنباله اين کار رفته باشه اينجا کار يه کم سخت ميشه:39: ببينين به قيافه طرف ميخوره جدی باشه:45: :26:يا يه کم مهربون تره:3:!اگه خيلی جديه حتماً کلاسيک بزنين:piano: اگه مهربون به نظر ميرسه معمولاً تيپ کارهای يانی و ونجليس براش مناسبه!:pianoplay1:

من خودم از هر کدوم از اينا 3~4 تا بلدم در نتيجه واسه هر کی ميزنم کلی کيف ميکنه و فکر ميکنه من چقدر واردم!!!:girl_crazy:
با تشکر:53:

Leon
Tuesday 26 August 2008, 04:42 PM
رها عزيز،نظرات شما جالب بود،از ديد روان کاوی برای تأثير پذيری بيشتر روی افراد،البته منم کم و بيش از اين سيستم استفاده ميکنم،ولی جالبه که من از هر سبکی برای همه استفاده ميکنم،چون مهم تر از همه اينها،انتخاب نوع آهنگ و نحوه اجرا هست!

apsez
Tuesday 26 August 2008, 08:54 PM
من كه خيلي واسه جمع ساز نمي زنم ولي وقتي سازميزنم (هارمونيكا) بيشتر حس تعجب دارن تا لذت ! واسه اينه كه توي دلشون ميگن : اي بابا ، چه كارهايي كه نميشه با اين اسباب بازي كرد !به هر حال بيشترين لذت رو كسايي مي برن كه وقتي واسه خودم دارم ساز ميزنم يواشكي گوش ميدن . چون اون موقع خيلي در بند رعايت اصول نيستم و ساز صداي خودشو داره . البته شايد لذت مي برن ، نمي دونم والا