PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فردا پيكر «قيصر امين‌پور» تشييع مي‌شود

Hmd_N
Tuesday 30 October 2007, 12:59 PM
از مقابل انجمن شاعران
فردا پيكر «قيصر امين‌پور» تشييع مي‌شود
خبرگزاري فارس: پيكر مرحوم قيصر امين‌پور شاعر انقلاب فردا ساعت 9 از مقابل انجمن شاعران ايران به سمت بهشت زهرا تشييع مي‌شود.
You can see links before reply به گزارش خبرنگار ادبي فارس، هيئت مديره انجمن شاعران امروز پس از درگذشت نابهنگام «قيصر امين‌پور» با حضور چهره‌هايي چون مشفق كاشاني، فاطمه راكعي، سهيل محمودي، محمد‌رضا عبدالملكيان، احمد مسجد‌جامعي، حسام‌الدين سراج تشكيل جلسه داد تا درباره زمان تشييع و محل تدفين پيكر اين شاعر تصميم‌گيري كنند.
بر اين اساس مشخص شد پيكر امين‌پور ساعت 9 صبح روز چهارشنبه نهم آبان از مقابل انجمن شاعران واقع در خيابان دولت براي تغسيل و تكفين به سمت بهشت زهرا تشييع مي‌شود.
هنوز اطلاع دقيقي درباره محل دفن «قيصر امين‌پور» به دست نرسيده است.
انجمن شاعران درصدد هماهنگي با همسر و خانواده امين‌پور براي تعيين محل تدفين وي هستند.

قيصر امين‌پور در دوم ارديبهشت ماه سال 1338 در شهرستان گتوند از توابع شهر دزفول متولد شد و تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در شهرستان‌هاي گتوند و دزفول به پايان برد.
وي در آغاز عاشق نقاشي بود، اما سرانجام به سراغ شعر رفت و شعر او را به دانشكده ادبيات دانشگاه تهران كشاند.
اگر بخواهيم شعرى از جنگ بگوييم حتماً سرآمد شاعران آن دوران، قيصر امين‌پور به يادمان خواهد آمد، همان كه روزگارى سروده بود:
«مى‌خواستم شعرى براى جنگ بگويم/ ديدم نمى شود/ ديگر قلم زبان دلم نيست/ گفتم:/بايد زمين گذاشت قلم‌ها را/ ديگر سلاح سرد سخن كارساز نيست/ بايد سلاح تيزتري برداشت/ بايد براى جنگ/ از لوله تفنگ بخوانم/ با واژه فشنگ.»

hichnafar
Tuesday 30 October 2007, 01:37 PM
خیلی ممنون آقاحمید.روحش شاد

Hes_r
Tuesday 30 October 2007, 02:19 PM
واعا متاثر شدم .

به همه تسلیت میگم .

روحش شاد

یا علی

.t.A.T.u
Tuesday 30 October 2007, 03:50 PM
منم تسلیت می گم، کسی نفهمیده دلیل مرگش چی بوده؟

shbaharehs
Tuesday 30 October 2007, 04:15 PM
ااااااا! چه غير منتظره! خدا بيامرزدش:ag

hichnafar
Wednesday 31 October 2007, 05:58 PM
منم تسلیت می گم، کسی نفهمیده دلیل مرگش چی بوده؟
به گزارش خبرگزاری آفتاب:
امین پور که چند سال پیش در اثر یک سانحه تصادف به شدت آسیب دید، کلیه های خود را از دست داد و از آن موقع هر هفته مجبور به انجام دیالیز بود. وی دیشب حدود ساعت 3 صبح بر اثر ایست قلبی در بیمارستان دی درگذشت.