PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بيژن مرتضوى

Leon
Friday 2 November 2007, 08:15 PM
بیژن مرتضوی

You can see links before reply

hichnafar
Friday 2 November 2007, 08:34 PM
بیژن مرتضوی در یکی از روستاهای مازندران (You can see links before reply) به دنیا آمد. نواختن ویولون را از سه سالگی در تهران شروع کرد .اوتوسط پنج نفر از مشهورترین و خوشنامترین ویولونیست ها آموزش دید.توسط این اساتید تکنیک های خاصی مانند بداهه نوازی رو یاد گرفت. در هفت سالگی شروع به تمرین پیانو ،گیتار،پرکاشن و سازهای زهی سنتی مانند عود ،تار و سنتور نمود.
در یازده سالگی جایزه ی اول مسابقه ی ملی موسیقی رو در میان تمام رده های سنی بدست آورد. در چهارده سالگی یک ارکستر سی و دو نفره در "اردوی رامسر " آهنگها و تنظیم های اونو اجرا کردند . بعد از اتمام دوره ی دبیرستان به بریتانیا رفت.آنجا تحصیلات خود در زمینه مورد علاقه اش یعنی مهندسی راه و ساختمان را ادامه داد و همزمان به تمرین ویولون پرداخت . سال 1979 بیژن به آمریکا رفت .تحصیلات موسیقی خود را در دانشگاه ایالت تگزاس ادامه داد. در سال 1985 به کا لیفرنیا مهاجرت کرد. اولین آلبومش را در سال 1990 روانه بازار کرد که فروش بسیار خوبی داشت .
چیزی که بیژن را از سایر آهنگسازان متمایز می کند ، این است که بیژن تمام سازهای به کار رفته در تنظیمات خود را شخصآ می نوازد. در سال 1990 بیژن به عنوان اولین ایرانی که توسط کمپانی های ندرلندر پروداکشن ،جیپ ایگل ،نیودوج و کرایسلر حمایت شد ،باعث افتخار شد .
درسوم جولای 1994بعد از سی و چهار سال نوازندگی ویولون ،او اولین نوازنده ایرانی بود که در گریک تئاتر(greek theatre) به نمایش استعدادهای خودش پرداخت.
یکی از قطعه هایی که بیژن در طول کنسرت اجرا کرد «حماسه » نام داشت که بیژن در سن یازده سالگی این قطعه را نوشته بود . بیژن روی صحنه با تماشاگران رویای دوران کودکی خودشو تقسیم کرد . رویای نواختن این قطعه خاص ،یعنی «حماسه » ،آن هم در یک سطح بالا .بیژن موسیقی ملی خود را به همه ی مردم دنیا تقدیم کرد .

Leon
Friday 2 November 2007, 08:35 PM
مصاحبه با بيژن مرتضوي، ويالن نواز سرشناس ايراني
بيژن مرتضوي، ويالن نواز سرشناس ايراني، چندي پيش براي اجراي کنسرت به اروپا رفته بود و پيام، همکار راديوفردا در آلمان با آقاي مرتضوي مصاحبه‌اي کرد. آقاي مرتضوي مي گويد در اثر تمرين هاي مداوم مي توان به جايي رسيد که نوآور شد و به سبک دست يافت. وي مي گويد نواخت ويالن را از سن خيلي کم آغاز کرده و به اصرار پدر روزي شش ساعت تمرين مي کرده است. آقاي مرتضوي مي افزايد فعلا تدريس نمي کند چون نمي توان آموزش شاگردان را به دليل سفرهاي متعدد براي اجراي کنسرت نيمه کاره بگذارد. به گفته بيژن مرتضوي متاسفانه مسائل تکنيکي براي جهاني شدن موسيقي کافي نيست و موسيقي ايران با آنکه غني است و ظرفيت هاي بالايي دارد، اما عوامل سياسي مانع از اين مي شود که اين موسيقي جهاني شود. وي مي گويد در 10 سال گذشته سعي کرده تا بهترين و شناخته شده ترين سالن ها را براي اجرا برگزيند و اين کمک کرده است که موسيقي ايران به شوخي گرفته نشود و در شرايطي که دنيا نمي خواهد کارهاي هنري ايران را بشناسد، گام مثبتي است.

(wma) صدا (You can see links before reply wma%2fch21%2f20041218-1730FRD.wma&starttime=19:54&duration=360) [ 6:00 mins

Leon
Tuesday 22 April 2008, 10:05 AM

Download Tizer | New York | Shadmehr--Bijan | Size : 2.87 MB ]

دو ویدئو جدید از کنسرت نیویورک:

اجرای ۲ نفره شادمهر و بیژن مرتضوی
سرور اول
[Download Video Concert | Shadmehr & Bijan | Size: 4.22 MB | Format: WMV ] (You can see links before reply)

سرور دوم

[Download Video Concert | Shadmehr & Bijan | Size: 4.22 MB | Format: WMV ] (You can see links before reply)

Leon
Thursday 11 September 2008, 10:18 AM
You can see links before reply (You can see links before reply)
Bijan Mortazavi
Asheghaneh
برای دانلود کلیک کنید (You can see links before reply)

Bijan Mortazavi
Atash Ro-ye Yakh

Bijan Mortazavi
Avaz e Khamoosh

Bijan Mortazavi
Ba Man Az Eshgh

Bijan Mortazavi
Beman Cheh

Bijan Mortazavi
Asheghi

Bijan Mortazavi
Khoda-ye Mastoon

Bijan Mortazavi
Khab o Bidari

Bijan Mortazavi
Bo-ye Khosh e Eshgh

Bijan Mortazavi
Geryeh

Bijan Mortazavi
Ghebleh

Bijan Mortazavi
Live At Greek Theatre

Bijan Mortazavi
Ye Ghatreh Darya

پسوورد فایل:

farzad226
Thursday 23 October 2008, 09:14 AM
لازم به ذکر است کانون هواداران بیژن مرتضوی با ادرس ///////////////////////////// در دسترس میباشد .
شما میتوانید از امکانات ان مانند بیوگرافی زندگی .گالری عکس و دانلود و... بهره ببرید . حالشو ببرید..

arian
Thursday 23 October 2008, 09:19 AM
جناب فرزادخان با سلام . خواهشمند است قوانين و مقررات سايت را يكبار مرور فرماييد . تاپيكها را با توجه به مضمون و محتوا در بخش مناسب خود قرار دهيد . مانند تنظيم در موسيقي چيست كه به بخش اهنگسازي انتقال يافت . از بحث هاي سياسي اكيدا خودداري فرماييد مانند تاپيك مجوز وزارت ارشاد كه حذف شد . و از گذاردن تبليغات سايت هاي ديگر در اين سايت نيز خودداري فرماييد . تشكر

bamdadonline
Tuesday 28 October 2008, 08:13 PM
با سلام به همگی.

سال گذشته بیژن مرتضوی و شادمهر در نیویورک کنسرت همنوازی ویلن برگذار کردن که خیلی مورد استقبال و توجه قرار گرفت. فایل صوتی از صحبت های بیژن در باره شادمهر رو براتون قرار میدم که در ابتدای کنسرت بوده و جالب هست...

marzi_a1732
Monday 24 November 2008, 02:23 PM
بیژن مرتضوی!!کیه که طرفدار بیژن باشه وقتی ویولنیست های به معنای واقعی هست

violinistin، بیژن مرتضوی یکی از نوازندگان خوب و بزرگ کشور ما هستند .......... شما نباید اینجوری در مورد ایشون صحبت کنی.
درسته که ما توی ایران اساتید بزرگ زیاد داشتیم و داریم اما این دلیل نمی شه که به بعضی اساتید توهین بشه.
من خودم طرفدار استاد بیژن مرتضوی هستم در عین حال که عاشق ویولن یاحقی و ملک و بدیعی هستم.

Mohi_Liebert
Friday 2 January 2009, 11:16 AM
دوستان من یه سوالی داشتم!
کسی میتونه بگه سبک بیژن مرتضوی دقیقا چه سبکیه؟ بعضی معتقدن پاپ ولی چند نفر هم به من گفتن کلاسیک هم هست!
میشه منو راهنمایی کنین؟!

violin-m
Friday 2 January 2009, 01:43 PM
به نظر من بیژن مرتضوی یک سبک خاص نمیزنه و سعی میکنه توی آهنگهاش ایرانی ،پاپ ، کلاسیک و حتی جاز را ترکیب کنه که بسیار هم موفق بوده

Arman_awn
Friday 2 January 2009, 02:25 PM
میشه گفت ایشون ویولن پاپ کار می کنه، گاهی اوقات پاپ ایرانی گاهی هم غربی.
این سبک رو نمیشه کلاسیک نامید. کلاسیک تعاریف دیگه ای داره. اما میشه اسمش
رو یه «پاپ ویولن ایرانی» بسیار موفق گذاشت.

violin-m
Wednesday 28 January 2009, 08:17 PM
البته ایشون تنها یک سبک نمیزنند بلکه چند تا سبک را با هم تلفیق کرده تند

Leon
Wednesday 28 January 2009, 08:30 PM
خبر 1

شایعه شده است که یک خواننده لس آنجلسی عصر جمعه هنگام ورود به تهران در فرودگاه امام *****(ره) دستگیر شد.این خواننده که بیژن مرتضوی نام دارد هنگام ورود به فرودگاه امام ***** (ره) توسط مامورین فرودگاه دستگیر شد.در حال حاضر اطلاعات بیشتری از نحوه و علت دستگیری وی در دست نیست...

خبر 2

رييس مركز اطلاع‌رساني نيروي انتظامي، خبر دستگيري بيژن مرتضوي ـ خواننده و موسيقيدان ايراني مقيم آمريكا ـ را تكذيب كرد. سرهنگ احمدي گفت: بيژن مرتضوي در تاريخ 28 شهريور امسال از كشور خارج شده و تا اين تاريخ ورود مجددي به ايران نداشته است. خبر دستگيري بيژن مرتضوي از سوي برخي رسانه‌ها در روز جمعه 17 آبان ماه عنوان شده بوده كه براساس آن پليس، اين خواننده را در فرودگاه بين‌المللي امام خميني (ره) دستگير كرده است.

Leon
Wednesday 28 January 2009, 08:44 PM

.

.

برای شنیدن صدای ساز بیژن مرتضوی از نزدیک لحظه شماری می کردم که چند روز قبل خوشبختانه رقم خورد.ولی من در حد زیادی اطمینان دارم که اصلا شبی پر لذت برای بیژن نبود.این رو در حین ورود به سالن کنسرت میشد حدس زد.اول اینکه کنسرت گذار ها سالن رو عوض کرده بودن و سالنی افتضاح رو برای این کنسرت اختصاص داده بودن بر خلاف جایی که برای اجرای کنسرت رو بلیت ها نوشته شده بود.سالنی یکدست و هموار بدون شیب با صندلیهای رستورانی چیده شده در کنار هم نشون میداد که ارزش بیژن مرتضوی از طرف کنسرت گذار در حد خوانندگانی کاباره ای پایین انگاشته شده.ولی خوب اعجازی کرد این مرد بزرگ ویولن که این قضیه رو فراموش کرده بودیم ولی خوب جماعت ایرونیه... انقدر تیکه پروندن به بیژن که چند جا مجبور به واکنش شد.تیکه هایی که اکثر ماها در دبیرستان و راهنمایی بر سر معلمای بخت برگشته مینداختیم این سری از طرف آدم بزرگا! به بیژن انداخته میشد و شاید پوچیه نسل مارو هم نشون میداد که هیچی و هیچکی براشون اهمیتی نداره حتی نوازنده ای که در کدک تیاتر و سالونهای معروف دنیا کنسرتهای بسیار موفقی داشته در حد بزرگان موسیقی جهان.بگذریم! آخرش هم قهر کرد و رفت و برنامش رو زود تموم کرد ولی خوب آهنگهای زیبا و رقصهای ایرانی و لهستانیمون وسط کنسرت لذتی داشت که با همه این نواقص شبی خاطره انگیز رو برامون ساخت. نگذریم از دختری که حتی با آهنگ غمگین وآروم بیژن قر از کمرش نیفتاد! و یا دختر دیگه ای که لقب ویبره گرفت چرا که در هنگام رقصش ضرباتی ناک اوت کننده به دوستام وارد کرد و چون از جامعه سنگین وزن ها بود ضربه هاش تقریبا کاری بودن! گفتم چند تا حاشیه خاله زنک(یا به قول فمینیست ها عمو مردک هم بذارم!) این رو هم بگم که آهنگ سه گدار(فقط موزیک) پشت سر هم توسط بیژن خان اجرا شد و جدا که مستی رو به ما هدیه داد...

از ایـــــــنجا تا به بیرجند سه گداره

گدار اولش پر، پر از نقش و نگاره

گدار دومــی مـــــــخمل بــــــــپوشم
گدار ســـومش دی دی، دیــدار یاره

گل زردم، همه دردم ز جفایت شکوه نکردم

تو بیا تا دور تــــو گردم، آه
ای یــار جانی، یار جاودانی
دوبـــــاره برنمــــــی ‌گردد دور جـــــوانی

بـــــیا تا گــــــندم یـــــک خوشه باشیم

یکی شمع و یکی پر پر، پروانه باشیم
یکی موســــــی شــــــویم اندر مناجات
یکی جارو کش می می، مـیخانه باشیم

از ایـــــــنجا تا به بیرجند سه گداره

گدار اولش پر، پر از نقش و نگاره
گدار دومــی مـــــــخمل بــــــــپوشم
گدار ســـومش دی دی، دیــدار یاره

kouhdaragh.blogsky.com

حسین ایرانی
Sunday 29 March 2009, 03:37 AM
آیا آهنگ های بیژن مرتضوی می تونه خیلی هارو به سمت ویلن بیاره...من خودم هفت سال قبل با شنیدن آهنگهای بیژن رفتم سراغ ویلن...نظر شما چیه؟:21ox66r:

Bloody_Diamond
Sunday 29 March 2009, 07:19 AM
با سلام.
اتفاقاً خود من رو آهنگ های بیژن مرتضوی مشتاقم کرد تا سراق ویولن برم.
فکر کنم بیشتر بچه هایی که دارن ویولن یاد می گیرند آهنگ های بیژن مرتضوی مشتاقشون کرده تا برن سراغ ویولن.

violin-m
Sunday 29 March 2009, 10:06 PM
البته آقای مرتضوی بسیار زیبا و پر انرژی مینوازند ولی خود من با شنیدن بداهه نوازی های اساتیدی چون یاحقی و بدیعی که از رادیو پخش میشد به ویولن علاقه مند شدم

Black_Violin
Sunday 29 March 2009, 11:33 PM
بنده هم به شخصه با صداي ساز ايشون به ويلن علاقمند شدم...البته زمينه هاي ديگه اي هم داشت.بيژن مرتضوي استاد بزرگ ويلن ايرانه كه هنوز زنده است اميدوارم تا اين استاد ها زنده هستند قدرشون رو بدونيم.

marzi_a1732
Monday 30 March 2009, 10:58 AM
من هم اول که صدای ساز ایشون رو تو کنسرتی که اجرا کرده بودند شنیدم خیلی از ویولن زدنشون خوشم اومد.
اما بعد که یه کم وارد وادی موسیقی شدم دیدم اساتید ویولونی هستند که آقای بیژن مرتضوی اصلا قابل قیاس با اونها نیستند. ولی به هر حال به نظر من ایشون خیلی زیبا ساز می زنند.

amdt
Monday 30 March 2009, 01:13 PM
من کاری ندارم بهتر از استاد مرتضوی هستن یانه! برای من مهم اینه که بیژن آهنگ های فوق العاده زیباایی می سازه! باور کنین هر بار آهنگ های ویلون شادش مثل عشوه یا رناک و گوش می دم تمام سلول های بدنم شاد می شن! بر عکس وقتی آهنگایی مثل نسیم دریا رو گوش می دم پر از غم و آرامش می شم! کار ایشون مهشره! و جدا که کار هاشون کاملا ایرانیه! دوستان کسان دیگه ای رو می شناسن که تو سبک بیژن آهنگ بسازن؟

Mona
Monday 30 March 2009, 01:57 PM
من هم آثارشون رو دوست دارم. اما در ويولن نوازي هنرمنداني زبردست تر از ايشون هم داريم. در مورد علاقه مندي ام به ويولن هم بايد بگم، با ويولن نوازي شخص خاصي به اين ساز علاقه پيدا نكردم بلكه وقتي كه ساز رو دستم گرفتم و به مرور پيش رفتم علاقم هم بيشتر و بيشتر شد

violin-m
Monday 30 March 2009, 01:58 PM
من کاری ندارم بهتر از استاد مرتضوی هستن یانه! برای من مهم اینه که بیژن آهنگ های فوق العاده زیباایی می سازه! باور کنین هر بار آهنگ های ویلون شادش مثل عشوه یا رناک و گوش می دم تمام سلول های بدنم شاد می شن! بر عکس وقتی آهنگایی مثل نسیم دریا رو گوش می دم پر از غم و آرامش می شم! کار ایشون مهشره! و جدا که کار هاشون کاملا ایرانیه! دوستان کسان دیگه ای رو می شناسن که تو سبک بیژن آهنگ بسازن؟

در اینکه آقای مرتضوی یکی از نوازندگان بسیار خوب هستند هیچ شکی نیست

ولی اینکه من و خانوم مرضیه گفتیم بهتر از ایشون هم هست دلیل بر تخریب یک شخص نیست و امیدوارم این نوع مسائل باعث نشه که بچه های سایت و انجمن بخواهند جبهه گیری انجام بدهند

semo
Tuesday 26 May 2009, 08:39 PM
يكي از دلايلي كه من رو به سمت ويلن كشوند نوازندگي استاد بيژن مرتضوي بود و خيلي دوست دارم روزي مثل ايشون ويلن بزنم

violonche
Tuesday 26 May 2009, 11:35 PM
منهم اولین بار که با ویلن اشنا شدم با کنسرت کدک تیاتر بیژن بود که اهنگ شیرازو حماسه شو واقعا دوست داشتم بعد که فهمیدم با با این سازه ویولونه(خیلی پرتم نه) به وسعت صداش و قابلیتهای فراوونش علاقه مند شدم اما وقتی به این دنیا روی اوردم دیدم که بیژن فقط به من این ساز وموسیقی رو معرفی کرده اما خوب با الهام از استادان خودش و شاه اهگنهای ایران اهنگهای زیبایی رو به کل دنیا معرفی کرد و من یکی از طرفدارهای ایشون هستم و اینقدر اهنگاشون زیبا و قوی هست که تلویزون اسلامی هم از ملودیهاش استفاده می کنه حیف که تو ایران فعالیتهاش غیر مجازه اما در حال حاظر سبک بدیعی رو می پسندم

doo00ps
Sunday 9 August 2009, 11:29 PM
سلام استاد بیژن مرتضوی که لنگه نداره اینو همتون میدونین یک
دوما هر استادی یه خصوصیات و یه خلقیاتی داره
دلیل نمیشه چنین حرفی زده شه
بیژن مرتضوی دوست دارم دستتم میبوسم

amirdehghan
Thursday 13 August 2009, 01:10 PM
سلام . دوست عزیز شما کتاب برگ خزان رو بخرید تمام نتهای بیژن هست.

behiunforgiven
Tuesday 8 September 2009, 12:28 AM
سلام دوستان

راستش من قبل از این که بیام سراغ ویلون سه تار می زدم ولی دیدم انگار ارضام نمی کنه

ولی وقتی اجراهای استاد بیژن مرتضوی رو گوش کردم دیدم انگار چیزی که گم کرده بودم پیدا کردم.

منم با شنیدن کارهای ایشون به این ساز علاقه مند شدم.

تمام حرفایی که دوستان میگن که بهتر از ایشون هم هستن درست.

ولی خداوکیلی صدایی که از ساز بیژن میاد تسخیر کننده ست.

کتاب برگ خزان رو هم فکر کنم تقریبا همه فروشگاههای موسیقی دارن. تالیف حمید یوسفی.